یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۳:۲۹May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انرژی هسته ای»

ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- هفته نامه نیوزویک مدعی شد قزاقستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده اورانیوم جهان و منبع اصلی تامین انرژی هسته ای آمریکا به تازگی مورد توجه روسیه و چین قرار گرفته است.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا گفت که کشورش و عربستان سعودی به انعقاد توافقاتی در زمینه های انرژی هسته ای و همکاری های امنیتی و دفاعی، به عنوان بخشی از عادی سازی بین ریاض و تل آویو بسیار نزدیک شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک مسئول ارشد دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن در حال نزدیک شدن به یک توافق آمریکایی-سعودی شامل امنیت و انرژی هسته ای غیرنظامی است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای با شعار امنیت هسته ای: شکل دادن به آینده روز دوشنبه هفته جاری در مقر سازمان ملل در وین آغاز به کار کرد. در بخش سطح عالی رتبه این کنفرانس، ده ها وزیر و مقام ارشد شامل وزرا و معاونین امور خارجه ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر دارایی فرانسه امروز سه شنبه در آستانه گفتگو با مقامات اماراتی گفت، فرانسه پذیرای سرمایه گذاری امارات در صنعت انرژی هسته ای خود است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۲۳:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
کاخ سفید روز دوشنبه ادعا کرد که مذاکرات میان آمریکا و عربستان پیشرفت چشمگیری داشته است و دو کشور به توافقنامه امنیتی و انرژی هسته ای نزدیک شده اند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۶:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ابوالفضل عمویی در گفت وگو با ایران اکونومیست در واکنش به ادعای گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش سالیانه آژانس درباره مسائل پادمانی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با پذیرش معاهده عدم اشاعه هسته ای یا NPT الزام خودش را نشان داده که از انرژی هسته ای استفاده صلح آمیز می کند ...
اسب بخار   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص، راهکار جهش تولید خودرو را در ایران ساخت قطعات خودرو در خانه خواند؛ مسئله ای که به نظر می رسد هیچ پشتوانه علمی و نظری خاصی پشت خود نداشته باشد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۵۵    
گروه بین الملل: رئیس جمهور آمریکا قانون ممنوعیت واردات اورانیوم از روسیه برای سوخت رآکتورهای هسته ای را امضا کرد.کاخ سفیدبا اعلام این خبر، تصمیم جدید بایدن را در راستای کاهش اتکای آمریکا به روسیه برای انرژی هسته ای غیرنظامی، همچنین تقویت امنیت انرژی و اقتصاد ایالات متحده عنوان کرد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای گفت: بایدن قانون ممنوعیت واردات اورانیوم روسیه را امضا کرد که هدف آن کاهش و در نهایت حذف وابستگی ما به روسیه در زمینه انرژی هسته ای غیرنظامی است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری رسا نزدیک به حوزه علمیه نوشت: دروس فقه متعددی به صورت تخصصی در حوزه های علمیه بویژه حوزه علمیه قم راجع به مباحث انرژی هسته ای و نیز دروس متعددی از ناحیه اساتید و بزرگواران تشکیل شده و علمای زیادی بخشی از درس خارج خود را به تبیین مبانی فقهی ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به نظر می رسد سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای به ایران، بیم و امید ها برای تفاهم بهتر میان ایران و آژانس در زمینه برنامه هسته ای را بیشتر کرده است و دو طرف با امیدواری ولی احتیاط به روند پیشرفت در این تفاهم واکنش نشان داده اند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۷    
روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع امریکایی و عربستانی، تأکید کرد که کاخ سفید به عنوان مشوقی برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی، به ریاض علاوه بر کمک به دستیابی به انرژی هسته ای غیرنظامی ...
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
او گفته است که انرژی هسته ای را یکی از بهترین راه ها برای حل مشکل تقاضای فزاینده برای هوش مصنوعی و انرژی موردنیاز این فناوری، بدون تکیه بر سوخت های فسیلی، می داند. بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و جف بزوس ، بنیانگذار آمازون نیز در سال های اخیر در نیروگاه های هسته ای سرمایه گذاری کرده اند.
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۲:۵۱    
مدیر کل انرژی اتمی در سفری به این تلاش می کند تا رضایت غربی ها را کسب کند و ایران را وادار به عقب نشینی از مواضع عزتمندانه خود کند البته چون توان اینکار را ندارد در خیالش شاید در حال فتح انرژی هسته ای ایران بنفع غربی هاست.
میلاد لارستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۰:۴۲    
عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی لارستان در سی امین کنفرانس ملی انرژی هسته ای سخنرانی کرد. به گزارش میلاد لارستان، دکتر سجاد خوشه چین عضو هیات علمی گروه مهندسی...
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۶:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
پارسینه : رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای که برای شرکت در سی امین کنفرانس ملی هسته ای ایران در اصفهان به سر می برد، از بناهای تاریخی این شهر دیدن کرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: انرژی هسته ای با گوشت، پوست و خون مردم عجین است، این ملت سال ها پای این رشد علمی و اقتدار علمی و فناوری ایستاده، طبیعتاً این حق مسلم باید در زندگی مردم جاری باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
آیت الله اعرافی در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: افکارعمومی را با دستاورد های علمی انرژی هسته ای آشنا کنید.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۶    
اسلامی گفت: 22درصد بازرسی های آژانس در حالی از تأسیسات ایران انجام شده است که ما 3 درصد تأسیسات هسته ای جهان را در اختیار داریم.
خبر فوری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۰۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
سال گذشته مذاکره کنندگان سعودی درخواست داشتند که بتوانند به انرژی هسته ای صلح آمیز دسترسی پیدا کنند. امروز و به رغم تلاش های جدید از سوی دولت بایدن، چنین توافقی همچنان یک احتمال دور از دسترس به نظر می رسد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی هسته ای با برشمردن تلاش های دشمنان برای تحریم هسته ای ایران گفت: با مخالفت ها، مزاحمت ها، تحریم ها، تخریب ها، ترور و عملیات های خرابکاری تلاش کردند راه ایران را سد کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۳۳   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: محور اساسی پرچمداری برای پیشوایی فناوری های قدرت ساز و ثروت ساز مانند انرژی هسته ای است. ذخایر زیرزمینی در یک دوره ای، در عصر گذشته می توانستند قدرت ساز باشند، اما امروز قدرت در این عناصر تعریف شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی هسته ای با برشمردن تلاش های دشمنان برای تحریم هسته ای ایران گفت: با مخالفت ها، مزاحمت ها، تحریم ها، تخریب ها، ترور و عملیات های خرابکاری تلاش کردند راه ایران را سد کنند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که برای دیدار با مقام های ایرانی به اصفهان سفر کرده در نشست مشترک با رئیس سازمان انرژی هسته ای ایران از توافق طرفین بر سر اجرای سند تفاهم شده اسفند 1401 خبر داد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
عبدالباسط انصاری| در روزهای اخیر همایشی تحت عنوان نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای به ابتکار جمهوری اسلامی ایران و در شهر اصفهان برگزار شد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بعدازظهر امروز (سه شنبه) در نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای که در اصفهان در حال برگزاری است، اظهارداشت: در سال های گذشته با چالش های جدی در حوزه های سلامت، انرژی و موارد دیگری مواجه شدیم. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس آژانس بین المللی انرژی هسته ای گفت: در پدیده گرمایش زمین و تغییرات دمایی همه تاکید داریم انرژی های هسته ای و کاهش کربن سوزی مورد توجه قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
بیانیه مشترک مبنای خوبی برای تعاملات آژانس و سازمان انرژی اتمی است و یک نقشه راه در مذاکرات این دوره است.
ایران پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۳    
رئیس سازمان انرژی اتمی و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای مذاکرات خود را آغاز کردند.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
علی دارینی، کارشناس در گفتگویی درباره راهبرد ایران در قبال انرژی هسته ای سخن گفت.
کارشناس مسائل هسته ای در گفتگو با خبرآنلاین گفت: به نظر می رسد گروسی در تهران به دنبال حل دو سوال باقیمانده ای باشد که آژانس بین المللی انرژی هسته ای از ایران دارد. او احتمالا فرصت را مغتنم می شمارد تا پاسخی برای سوالات آژانس داشته باشد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
آغاز نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران پس از تنش های منطقه ای اخیر و حضور مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای سوژه گمانه زنی بعضی رسانه ها شده است.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس جهانی انرژی هسته ای در پیامی در صفحه شخصی خود در ایکس، از آمادگی اش برای دیدارهای سطح بالا در تهران خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۸:۱۹    
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای با وزیر خارجه کشورمان دیدار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۰    
نخستین همایش بین المللی علوم و فنون هسته ای و سی اُمین همایش ملی هسته ای ایران در اصفهان آغاز به کار کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مصر با تنظیم بسته هایی تشویقی، برای جذب سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعتی تلاش می کند. این کشور درصدد افزایش سرمایه گذاری در بخش هایی از جمله الکترونیک، نفت و گاز، انرژی هسته ای و آهن و فولاد است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۱:۱۰    
نمایشگاه تبیین دستاورد های علمی کشور با موضوع انرژی هسته ای به همت دانش آموزان و مربیان طرح شهید بهنام محمدی در شهرستان فومن برپا شد.
رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۷:۲۲    
کریمی ثابت گفت: نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای به میزبانی اصفهان و با حضور مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای برگزار خواهد شد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
طبق آنچه اعلام شده و وی نیز در گفتگوهای خود با رسانه ها مطرح کرده آقای گروسی به دنبال آن است که درباره افزایش همکاری های آژانس بین المللی انرژی هسته ای با ایران با مقامات این کشور دیدار کند. اما سوالی که اینجا مطرح می باشد این است که منظور از افزایش این همکاری چیست؟ ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۲۰:۳۸    
حوزه / امام جمعه بهار گفت: سرمایه این کشور نفت، انرژی هسته ای و یا موشک نیست، بلکه سرمایه کشور معلمانی هستند که به کشور عزت می دهند و به تمامیت ارضی ما مبنا می بخشند.
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۲۰:۱۰    
این پدیده قرار است امید بزرگ بعدی برای انرژی هسته ای باشد، چنین تکنولوژی ای تمام مشکلات انرژی هسته ای سنتی را حل می کند و آن را ارزان تر، سریعتر، کوچکتر، ایمن تر و احداثش را آسانتر می کند.
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی ضمن بازدید از شرکت توسعه کاربرد پرتوهای ایران در گفت و گو با معاون رییس سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل این شرکت در خصوص زمینه های استفاده از انرژی هسته ای در حوزه گیاهان دارویی از جمله رفع آلودگی های میکروبی ...
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان در کره جنوبی اخیراً در آزمایش همجوشی هسته ای رکوردشکنی کردند. آنها به مدت 48 ثانیه دمایی را هفت برابر دمای هسته خورشید حفظ کردند. اما تولید انرژی تجاری قابل دوام از همجوشی هسته ای همچنان بیشتر ایده ای علمی_تخیلی است تا نزدیک به واقعیت ...
رییس موسسه تحقیقات پنبه کشور با تاکید بر اینکه بزرگترین مشکل ما فقدان دانش در کشاورزی و مدیریت بهینه است گفت: 2 رقم پنبه که با کمک انرژی هسته ای پرتودهی شده به همراه 2 رقم جدید دیگر که با همکاری انرژی اتمی تولیدشده است در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۰:۲۴    
فرمانده سپاه ناحیه فومن گفت: به همت دانش آموزان بسیجی، نمایشگاهی از دستاورد های انرژی هسته ای در یکی از مدارس این شهرستان برپا شد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۸:۱۳   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معظم له در جایی می فرمایند کار معلم از انرژی هسته ای خیلی مهم تر است ادامه داد: در انرژی هسته ای ما از سنگ به آن انرژی می رسیم اما کار معلم گوهری به نام انسان و ساختن آن گوهر است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش صبح ساحل به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان، مهدی دوستی اظهار داشت: هنرستان تخصصی انرژی هسته ای درمهرماه سالجاری در این استان به بهره برداری می رسد. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۶:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تولید برق از سوخت های فسیلی به دلیل محدودیت منابع و آلودگی های محیط زیستی به تدریج در حال منسوخ شدن است و انرژی های پاک و پایدار برای تولید برق در کشورهای توسعه یافته جایگزین شده اند ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
راهکارهای تقویت همکاری ها و حمایت های سازمان ثبت در تثبیت مالکیت های مادی و معنوی سازمان انرژی اتمی در دیدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، مورد بررسی قرار گرفت.