یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۶:۰۸Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انرژی هسته ای»

موج   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس، بر این نکته تاکید کرد که هرگونه عقب نشینی از موضع استفاده صلح آمیز هسته ای باعث خسران در آینده خواهد بود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۳:۳۱    
اقتصادنیوز: بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد: راه کارهای ارتقا و توسعه روابط عالی تهران و مسکو در بخش انرژی هسته ای توسط رئیسی و پوتین مورد بررسی قرار گرفت.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: همکاری ایران و روسیه برای احداث واحدهای2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر در جهت برنامه ایران برای تولید حداقل 10 هزار مگاوات برق با استفاده از انرژی هسته ای در جریان است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۳   + ۴۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: روسای جمهوری ایران و روسیه در دیدار اخیر راهکارهای ارتقا و توسعه روابط عالی دو کشور در بخش انرژی هسته ای و ساخت واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر را در کنار دیگر موضوعات بررسی کردند.
معدن24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
در اقصی نقاط دنیا، کشورها در حال بررسی راه هایی برای تغییر کاربری زیرساخت های زغالسنگ خود هستند، زیرا بسیاری از دولت ها متعهد می شوند که تولید سوخت فسیلی را در آینده متوقف کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با نزدیکی موعد انتخابات در فرانسه، دولت این کشور تصمیم به افزایش نیروگاه های هسته ای و استفاده هر چه بیشتر از انرژی هسته ای گرفته که این مسئله موجب نگرانی آلمانی ها شده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
داستان این سریال 5 قسمتی به خرابکاری صنعتی در برنامه های سازمان انرژی هسته ای کشورمان در جریان یک همایش بین المللی برمی گردد.
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۲۰:۳۵    
به گزارش جماران؛ پس از فاجعه راکتور چرنوبیل، ایتالیا به دنبال دوری از انرژی هسته ای و استفاده از انرژی های پاک است. ایتالیایی ها در دهه 90 بستن راکتورهای اتمی خود را تکمیل کردند و تنها کشور از گروه جی 8 هستند که نیروگاه اتمی ندارند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: اگر امروز ما افتخار می کنیم که در کشور عزیزمان در زمینه های مختلف از جمله دانش بنیان، انرژی هسته ای و ... به پیشرفت و موفقیت هایی دست پیدا کرده ایم، در سایه مادرانی است که جوانان نخبه تربیت کرده اند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۴۷    
انرژی هسته ای بزرگ ترین نقطه قوت ملت ایران و کابوس آمریکا و اروپا، رسالت اصلی روحانیون خدمت به مردم، برگزاری دومین یادواره رفیق خوشبخت ما در اردبیل، ارائه 190 بسته حمایتی به خانوار های آسیب دیده کرونایی در بیله سوار، برگزاری 600 برنامه فرهنگی و ورزشی دهه فجر در اردبیل ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
امام جمعه اردبیل گفت: انرژی هسته ای بزرگ ترین نقطه قوت برای ما و کابوس بزرگ برای آمریکا و اروپاست؛ در این خصوص آن ها به ما محتاج هستند و اگر ملتمسانه حرف نزنیم آن ها در برابر مطالبات به حق ما خاضع می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۶    
امام جمعه اردبیل با اشاره به اهمیت انرژی هسته ای برای آینده جهان گفت: روزی گار به پایان می رسد و آن زمان جز انرژی هسته ای به داد انسان ها نخواهد رسید.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان – انفجار در نیروگاه چرنوبیل به بسیاری خوش باوری ها درباره انرژی “پاک” اتمی پایان داد. با این حال به رغم ده ها هزار قربانی و خطراتی که هنوز محیط زیست را تهدید می کنند، هستند کشور ها و دولت هایی که نمی خواهند انرژی هسته ای راکنار بگذارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه کاربرد پرتوهای سازمان انرژی اتمی از اجرای اطلس هسته ای کشور برای احداث هدفمند سامانه های پرتودهی محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: استفاده از این قابلیت انرژی هسته ای می تواند از بخش قابل توجهی از تلفات 30 درصدی محصولات کشاورزی جلوگیری کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۰۸:۰۷    
سئول به سیاست خارجی خود در خلیج فارس با ایجاد توازن بین منافع محلی و جهانی ادامه خواهد داد.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: به خاطر شهدای هسته ای، به حرمت سلاح هسته ای پایبندیم، اما این به معنای چشم پوشی از بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای نیست.
زومیت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۳:۴۵    
طرح پیشنهادی اتحادیه ی اروپا برای طبقه بندی انرژی هسته ای و گاز طبیعی به عنوان منابع انرژی سبز، باعث نگرانی حامیان محیط زیست شده است.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نشریه اقتصادی اکونومیست در گزارشی درباره آینده انرژی سبز به نقش بی بدیل و پررنگ انرژی هسته ای در آینده بازار انرژی دنیا پرداخته و نقش این نوع انرژی را در گذار از دنیای امروز به جامعه کم کربن آینده ضروری عنوان کرده است. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
خاطرات آیت الله هاشمی: آقای [غلامرضا] آقازاده، [رییس سازمان انرژی اتمی] آمد. گزارشی از پیشرفت بخشی از کارهای سازمان انرژی هسته ای داد؛ منجمله ساخت کارخانه تولید سوخت هسته ای که قرار بود چینی ها بسازند و با فشار آمریکا منصرف شدند. قرار است خودمان بسازیم و برنامه های لیزری و.. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کمیسر اتحادیه اروپا میزان سرمایه لازم برای نسل جدید نیروگاه های هسته ای در سراسر اتحادیه اروپا را 500 میلیارد یورو تا سال 2050 برآورد کرد؛ اقدامی که تنها با طبقه بندی انرژی هسته ای در زمره انرژی های سبز میسر است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۵:۵۱    
در میان اتفاقات جاری سیاست جهان هیچ مسئله ای به اندازه بروز اغتشاشات و شورشهای دامنه دار در قزاقستان تحلیلگران و اهالی رسانه را شوکه نکرد. چرا که این کشور مهم و تأثیر گذار آسیای مرکزی که از قضا یکی از قطبهای دانش انرژی هسته ای در جهان است پس از حکمرانی طولانی مدت نورسلطان نظربایف روزهای آرامی را ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۲۱:۵۴    
طرح اخیر کمیسیون اروپایی برای سبز نامیدن انرژی هسته ای مجددا بحث ها درباره بازگشت به این انرژی در ایتالیا را داغ کرده و اختلافات در این باره در دولت ائتلافی دوباره نمایان شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمیسیون اروپا در واکنش به مخالفت ها با پیش نویس طرح بحث برانگیز گنجاندن انرژی هسته ای و گاز طبیعی در طبقه بندی انرژی های سبز، این پیشنهاد را "واقع بینانه و عملگرایانه" توصیف کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس، بخش انرژی هسته ای در لایحه بودجه 1401 را روشن و شفاف ندانست، گفت: تولید 10 هزار مگاوات برق هسته ای در سال آینده برخلاف آنچه در لایحه بودجه آمده امکان پذیر نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - پیش نویس طرح کمیسیون اروپا مبنی بر طبقه بندی انرژی هسته ای و گاز طبیعی در زمره انرژی های سبز که پس از مدت ها بحث و چانه زنی، متن آن برای کشورهای عضو ارسال شده است، با مخالفت شماری از کشورهای اتحادیه اروپا و نهادهای زیست محیطی مواجه شد.
ایفنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۲:۳۸    
پایگاه خبری فولاد ایران - اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای برچسب گذاری انرژی هسته ای و گاز طبیعی به عنوان منابع سبز برای سرمایه گذاری است، علیرغم اختلافات داخلی در مورد اینکه آیا آنها واقعاً به عنوان گزینه های پایدار واجد شرایط هستند یا خیر ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
یک دکترای شیمی آلی گفت: با دستیابی با انرژی هسته ای 80 درصد راه را رفته ایم در آینده ای نزدیک تأثیر آن را در زندگی خواهیم دید که ساده ترین آن نیاز نداشتن اتومبیل ها به سوخت خواهد بود؛ اگر بخواهیم به نقطه ای برسیم که کشور تنها به خود متکی باشد و مردم در رفاه قرار گیرند باید این مسیر به اتمام برسد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۰۲    
به دنبال فاجعه نیروگاه هسته ای فوکوشیمای ژاپن در سال 2011 ، دولت آلمان تصمیم گرفت به روند کنار گذاشتن انرژی هسته ای سرعت ببخشد . دولت آلمان در راستای کنارگذاشتن انرژی هسته ای سه نیروگاه اتمی دیگر را تعطیل کرد . ...
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از یورونیوز فارسی، بدین ترتیب و بر اساس توافقی که صبح پنجشنبه 23 دسامبر بین جناح های دولت ائتلافی به دست آمد، بلژیک در زمینه پژوهش انرژی های پایدار و عاری از دی اکسید کربن (CO2) سرمایه گذاری خواهد کرد و انرژی هسته ای هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. ...
زومیت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۷:۳۰    
روز جمعه، سه نیروگاه هسته ای آلمان به عنوان بخشی از برنامه ی این کشور برای پایان بخشی به استفاده از انرژی هسته ای از شبکه برق خارج شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۴:۳۳    
تهران- ایرنا- کمیسیون اروپا به تازگی پیش نویس طرحی را رونمایی کرده که بر مبنای آن، انرژی هسته ای در زمره انرژی های پایدار و سبز قلمداد شده و سرمایه گذاری در زمینه آن تسهیل می شود، اما این طرح موافقان و مخالفانی هم دارد.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
آلمان، با گسترش زیرساخت های بادی و خورشیدی خود قصد دارد تا سال 2030، 80 درصد از انرژی الکترسیته خود را از انرژی های تجدیدپذیر تولید کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
طرح اخیر کمیسیون اروپایی درباره قرار دادن انرژی هسته ای در لیست انرژی های سبز و پایدار بار دیگر مناقشات در این باره در اتحادیه اروپا را تشدید کرده و با انتقادهای زیادی بخصوص از طرف آلمان و اتریش روبرو شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا با گران شدن هزینه تولید برق و استفاده از سوخت های فسیلی در نیروگاه ها پیش نویس طرحی را تهیه کرده است که بر اساس آن برخی پروژه های گاز طبیعی و انرژی هسته ای برچسب سبز دریافت خواهند کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
چمران با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل به بهانه انرژی هسته ای دانشمندان ما را ترور می کنند، تاکید کرد: امروز بحث آنها انرژی هسته ای نیست بلکه می خواهند جلوی تکامل و جهش علمی ما را بگیرند.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۲:۵۸   + ۲۵ سایت دیگر  
خراسان: در آستانه دومین سالگرد عملیات تروریستی دولت آمریکا علیه فرمانده بزرگ سپاه قدس ایران و پرچمدار نیروهای ضدتروریسم در منطقه ، شهید سپهبد قاسم سلیمانی هستیم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۲:۲۰    
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحث دشمنان ما انرژی هسته ای نیست و خودشان خوب می دانند که ما به دنبال بمب هسته ای نبوده و نیستیم و فقط می خواهند جلوی پیشرفت و تکامل ما را بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه یومیوری امروز (شنبه) گزارش داد، آژانس انرژی هسته ای ژاپن و کمپانی صنایع سنگین میتسوبیشی قرار است با آمریکا و شرکت سرمایه گذاری بیل گیتس برای ساخت یک راکتور اتمی پیشرفته در وایومینگ همکاری کنند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۰۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آسوشیتدپرس، دولت آلمان روز جمعه اعلام کرد که در نظر دارد تا نیمی از شش نیروگاه هسته ای را که هنوز در حال فعالیت هستند، تعطیل کند. تصمیم برای حذف تدریجی انرژی هسته ای و تغییر از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدیدپذیر در آلمان برای اولین بار توسط دولت چپ میانه گرهارد شرودر در سال 2002 ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
حذف انرژی هسته ای از سبد تولید برق آلمان زمینه نگرانی صنایع این کشور برای تامین برق را به وجود آورده خسارات ناشی از اختلال در شبکه برق ناشی از این سیاست هزاران یورو برآورد شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۴:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
آلمان امروز جمعه 31 دسامبر سه نیروگاه از 6 نیروگاه هسته ای خود را برای همیشه تعطیل می کند تا گامی دیگر در راستای تکمیل خروج این کشور از انرژی هسته ای بردارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۲۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آلمان در گامی که نشان دهنده عقب نشینی این کشور از انرژی هسته ای و تمرکز بیشتر بر انرژی تجدید پذیر است، روز جمعه سه نیروگاه هسته ای خود را تعطیل خواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۲:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی اساتید علوم و فناوری هسته ای دانشگاه های کشور با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از اساتید علوم هسته ای دانشگاه های صنعتی شریف، امیرکبیر، شهید بهشتی، اصفهان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
روزنامه سراج   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۴:۱۶    
یادداشت امروز خبر: بیش از دو دهه است که غربی ها در مسئله هسته ای برای جمهوری اسلامی چالش آفرینی کرده اند و همین مسئله باعث شده است تا جامعه ایران انرژی هسته ای را صرفاً با غنی سازی و سانتریفیوژ مترادف بداند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته ای ایران بازدید کرده اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده اند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۲۱:۴۵    
انرژی هسته ای مرز میان بزرگ ترین امید بشر و وحشت برانگیزترین خیال از آینده است. از یک سو، انرژی اتمی، مقادیر فراوانی از انرژی پاک را در اختیار انسان ها قرار می دهد و انسان را از وابستگی به سوخت فسیلی می رهاند و از سوی دیگر، می تواند فاجعه بار باشد ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۲۱:۲۲   + ۸۹ سایت دیگر  
برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران به گواه هزاران ساعت بازرسی و گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی تماما صلح آمیز بوده و ایران هیچ برنامه ای برای مصارف نظامی انرژی هسته ای نداشته و ندارد که بخواهد برنامه موشکی خود را برای آن طراحی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۱۳:۵۱    
دولت بلژیک به دلیل نگرانی درباره کمبود منابع تامین انرژی، تضعیف قانون خروج کامل از انرژی هسته ای تا سال 2025 را مد نظر قرار داده و همچنان به سرمایه گذاری در زمینه انرژی هسته ای ادامه می دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دیوید ایگناتیوس، نویسنده باسابقه سیاست خارجی واشنگتن پست، در مقاله ای پلن B پیشنهادی خود برای مناقشه هسته ای ایران را بر مبنای افزایش فشارهای سیاسی بر تهران از طریق شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای ارائه داده است ...
برترین ها / دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ - ۲۰:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
العالم: سفیر ایران در روسیه گفت: روس ها طبعا با رژیم صهیونیستی ارتباط دارند ولی درکنار آن ارتباطات بسیار خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارند و طبیعتا ما نیز در باره مسایل رژیم صهیونیستی به صراحت با روس ها صحبت کرده ایم. ...