سه شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۵:۱۷Dec 2022 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروگاه هسته»

تازه نیوز   ۸ ساعت پیش    
در بحبوحه تنش ها با آمریکا بر سر تحریم های گسترده اعمال شده پس از خروج واشنگتن از توافق هسته ای، تهران اعلام کرده ساخت نیروگاه هسته ای جدید را در جنوب غربی کشور آغاز کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت، یکی از مفاد هر گونه توافق برای"محافظت" از نیروگاه هسته ای زاپوریژیا در اوکراین باید خروج تسلیحات روسی از آنجا باشد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۰۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از خبرگزاری شینهوا، آژانس تنظیم مقررات انرژی هسته ای اندونزی (BAPETEN) یکشنبه اعلام کرد این کشور آسیای جنوب شرقی قصد دارد تا سال 2039 برای به صفر رساندن انتشار گازهای فسیلی و حمایت از نیازهای داخلی برای انرژی، نیروگاه هسته ای بسازد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۷:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد وضعیت نیروگاه هسته ای زاپروژیا را با همتای روس خود به بحث و بررسی خواهد گذاشت.
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – روسیه بلافاصله پس از تصرف نیروگاه Zaporizhzhia اوکراین در چهارم مارچ، شروع به انتصاب مدیران و کارکنان فنی خود در این نیروگاه کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
بنا بر اعلام نماینده روسیه در شورای مرکزی منطقه زاپروژیا، چند هزار نفر از کارکنان نیروگاه هسته ای زاپروژیا، تابعیت روسیه را دریافت کرده اند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کاخ کرملین در بیانیه امروز (دوشنبه) خود گزارش هایی مبنی بر آنکه نیرو های روسیه تصمیم به ترک نیروگاه هسته ای زاپرویا دارند را تکذیب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین برخی گزارشات مربوط به آماده شدن شرایط برای خارج شدن روسیه از نیروگاه هسته ای زاپروژیا را رد کرده و گفت: با وجود حسن نیت و تلاش برخی کشورها، به دلیل مواضع طرف اوکراینی، سکویی برای از سر گیری مذاکرات مسکو با کی یف وجود ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین ادعای رسانه ها درباره خروج روسیه از شهر انرهودار و نیروگاه هسته ای زاپروژیا را رد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۰۰:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس شرکت دولتی انرژی هسته ای اوکراین گفت، نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه نیروهای روسی ممکن است برای ترک نیروگاه هسته ای بزرگ زاپوریژیا که در ماه مارس بلافاصله پس از تهاجم خود تصرف کردند، آماده شوند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل ایران اکونومیست ، وزرای انرژی کشورهای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در نشست خود در بروکسل توافق کردند که گاز روسیه را از قراردادهای خرید مشترک خود کنار بگذارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی معتقد است که تعیین عامل گلوله باران نیروگاه هسته ای زاپروژیا فراتر از اختیارات آژانس است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز با یک هیات روسی در مورد ایمنی و امنیت نیروگاه هسته ای زاپوریژیا در اوکراین گفتگو کرد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۱    
شواهد میدانی بیانگر آن است که یک خطر فوری و البته بسیار محتمل تر از جنگ هسته ای اروپا را تهدید می کند: بروز یک فاجعه ناخواسته هسته ای. نزدیک به سه ماه قبل ...
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
هیئت تحریریه 22 نوامبر 2022 تارنمای ایران فرانت پیج برگردان و تنظیم علی اصغر شهدی Asghar.shahdi@gmail.com ایران برای اولین بار پس از قطعنامه آژانس، غنی سازی 60 درصدی هسته ای در سایت فردو را آغاز کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – کرملین روز سه شنبه بار دیگر اوکراین را به گلوله باران نیروگاه هسته ای زاپوریژیا و خطر وقوع حادثه هسته ای متهم و اعلام کرد که هیچ پیشرفتی اساسی در جهت ایجاد یک منطقه امنیتی در اطراف این نیروگاه به دست نیامده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۰    
سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت آژانس بین المللی انرژی اتمی باید به روشنی مشخص کند که چه کسی به نیروگاه هسته ای در زاپروژیا حمله می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزارت انرژی قرقیزستان و شرکت روس اتم روسیه قصد دارند امروز سه شنبه توافقنامه ای را درباره ساخت یک نیروگاه هسته ای در قرقیزستان امضا کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی ( IAEA ) به رغم آسیب های فراوان وارده به تاسیسات نیروگاه هسته ای زاپروژیا در جریان گلوله باران روزهای اخیر از سوی نیروهای نظامی اوکراینی، هیچ تهدیدی فوری و مستقیمی برای ایمنی هسته ای در این نیروگاه مشاهده نکردند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
دیده بان هسته ای سازمان ملل اعلام کرد که اوکراین در جریان درگیری های اخیر که بزرگ ترین نیروگاه هسته ای اروپا را به لرزه درآورد، از مرز تهدید عبور کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
کرملین از کشور های جهان خواست تا از نفوذ خود برای توقف حملات مجدد نیرو های اوکراینی به نیروگاه اتمی زاپروژیا استفاده کنند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که به رغم آسیب گسترده به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا در اوکراین، هیچ نگرانی امنیتی فوری درباره این نیروگاه وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی باید مشخص کند دقیقا چه کسی حملات به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا اوکراین را انجام داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور اوکراین روز دوشنبه مدعی شد که روسیه با متهم کردن اوکراین درباره بمباران نیروگاه هسته ای زاپوروژیا، در حال فریب دادن جهان است.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۰:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه با هشدار درباره اقدامات غیرمسئولانه اوکراین درباره نیروگاه هسته ای زاپوروژیا تاکید کرد که که کی یف در حال بازی با آتش است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه ای اعلام کرد: اوکراین همچنان به بازی با آتش ادامه داده و اقدامات تحریک آمیز و غیرمسئولانه ای را علیه نیروگاه هسته ای زاپروژیا انجام می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
آلکسی لیخاچف مدیر روس اتم روز دوشنبه هشدار داد که خطر حادثه هسته ای در نیروگاه هسته ای زاپوریژیا وجود دارد و مسکو تمام شب را مشغول مذاکرات با آژانس بین المللی انرژی اتمی بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس شرکت دولتی انرژی اتمی روسیه "روس اتم" روز دوشنبه در باره خطر رخ دادن حادثه هسته ای در نیروگاه هسته ای زاپوریژیا اوکراین در پی از سرگیری گلوله باران این تاسیسات بزرگ، هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – کرملین روز دوشنبه ضمن ابراز نگرانی نسبت به گلوله باران مکرر نیروگاه هسته ای زاپوریژیا در اوکراین از قدرت های جهانی خواست اطمینان یابند که کی یف حملات به بزرگترین نیروگاه هسته ای اروپا را متوقف می کند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دیدبان هسته ای سازمان ملل می گوید حملات توپخانه ای به نیروگاه زاپروژیا در اوکراین از جانب هر یک از دو طرف مناقشه که باشد، اقدامی جنون آمیز و پر مخاطره است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل آژانس انرژی اتمی با اشاره به آگاهی رئیس جمهور روسیه از جزئیات و وقایع جاری نیروگاه هسته ای زاپروژیا، از این موضوع ابراز تعجب کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
هشدار روسیه درباره پیامدهای نظامی شدن منطقه قطب شمال توسط ناتو، دیدگاه اردوغان درباره تلاش غرب در جهت منزوی کردن روسیه و کاهش کمک کشورهای غربی به قاره آفریقا به دلیل حمایت از اوکراین، از جمله مهمترین رویدادها پیرامون جنگ اوکراین است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور آمریکا از تصمیم این کشور برای در اختیار قرار دادن فناوری تاسیس نیروگاه هسته ای برای فیلیپین خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه گفت: کی یف اقدامات تحریک آمیز خود را متوقف نکرده است و به دنبال یک فاجعه در نیروگاه هسته ای زاپروژیا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۲۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به وقوع 12 انفجار در نزدیکی نیروگاه هسته ای زاپوروژیای اوکراین هشدار داد که طرف های درگیر در جنگ، در حال بازی با آتش هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مشاور رئیس شرکت مهندسی انرژی هسته ای روسیه از تداوم حملات به نیروگاه هسته ای زاپروژیا خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز یکشنبه هشدار داد گلوله باران نیروگاه هسته ای زاپوریژیا در اوکراین خطر وقوع یک فاجعه بزرگ هسته ای را به همراه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز یکشنبه از وقوع بیش از 10 انفجار در نیروگاه هسته ای زاپوریژیا اوکراین که در کنترل روسیه قرار دارد، خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی حملات موشکی به نیروگاه هسته ای زاپروژیا را غیر قابل قبول ارزیابی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی از وقوع چندین انفجار در نیروگاه هسته ای زاپروژیا در اثر حملات موشکی اوکراین خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – یک مقام اوپراتور انرژی هسته ای روسیه موسوم به روسِنرگواتم روز یکشنبه با اعلام اینکه نیروگاه هسته ای زاپروژیا هدف گلوله باران اوکراین قرار گرفته، گفت که نشت تشعشعات از این مکان شناسایی نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
شرکت روس اتم روسیه ساخت دومین رآکتور تنها نیروگاه هسته ای مصر را در 300 کیلومتری قاهره آغاز کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
منابع روس خبر دادند که نیروهای اوکراینی نیروگاه هسته ای زاپوروژیا را با 12 موشک هدف قرار داده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شرکت روس اتم روند ساخت دومین نیروگاه هسته ای در منطقه الضبعه مصر (منطقه مختص به تاسیسات هسته ای) را آغاز کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- روسیه از آغاز احداث دومین واحد از نیروگاه هسته ای الضبعه در مصر خبر داد.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر برق مصر ضمن تاکید بر اهمیت برخورداری از انرژی صلح آمیز هسته ای می گوید که کشورش بتن ریزی راکتور هسته ای الضبعه را از امروز شنبه آغاز می کند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۸ سایت دیگر  
در قطعنامه ای که توسط کانادا و فنلاند ارائه شده و مورد مشاهده رویترز قرار گرفته است، آژانس بین المللی انرژی اتمی از روسیه خواست فورا از نیروگاه اتمی زاپوریژژیا در جنوب اوکراین خارج شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
استقبال دبیرکل سازمان ملل از تمدید توافقنامه صادرات غلات برای 120 روز دیگر، هشدار درباره "جنگ نیابتی" آمریکا با روسیه در اوکراین و صحبت از امکان قطع کامل روابط مسکو با واشنگتن، از جمله مهمترین رویدادها پیرامون جنگ اوکراین هستند.