چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۲۳:۲۱Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آسیای مرکزی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۷    
تأکید ازبکستان و آمریکا بر اجرای طرح های زیربنایی در افغانستان، توسعه روابط محور رایزنی رؤسای پارلمان های قزاقستان و سعودی و کمک 125 میلیون دلاری چین به تاجیکستان برای ساخت جاده؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
"جیحون بایرام اف" وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در دیدار با "خاویر کلومینا پریز" نماینده ویژه ناتو در امور قفقاز و آسیای مرکزی بر عادی سازی روابط با ارمنستان بر اساس حقوق بین الملل تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۳۰    
تاکید تهران و دوشنبه بر توسعه همه جانبه روابط، فشار آمریکا بر کشورهای آسیای مرکزی به بهانه مبارزه با تروریسم و آغاز همزمان 3 رزمایش پیمان امنیت جمعی مجاور مرز تاجیکستان و افغانستان؛ تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر دفاع جمهوری آذربایجان روز دوشنبه با هیاتی به سرپرستی خاویر کلومینا پیریز معاون دبیرکل ناتو در امور سیاسی و امنیتی و نماینده ویژه ناتو در قفقاز و آسیای مرکزی دیدار کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۷    
یک مقام وزارت امور خارجه روسیه، اعمال فشارهای آمریکا بر کشورهای آسیای مرکزی به بهانه مبارزه با تروریسم را بسیار خطرناک عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۴۵    
ازبکستان یکی از کشور های پرجمعیت آسیای مرکزی است که توانسته با همکاری های تجارتی در حوزه های مختلف با ایران موفق باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۶:۱۲    
در ادامه سفر مقامات کشورهای آسیای مرکزی به افغانستان، نماینده ویژه رئیس جمهور قزاقستان در دیدار با معاون نخست وزیر طالبان درباره برقراری روابط تجاری با افغانستان گفت وگو کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره آسیای مرکزی سازمان توسعه تجارت ایران دلیل بالا نبودن همکاری ایران با کشور ازبکستان را نفوذ بالای رقبایی چون روسیه، چین و ترکیه در این کشور دانست و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۵۲    
افغانستان و توسعه روابط دغدغه اصلی نشست سران جامعه همسود، نورسلطان میزبان دیدار وزیر خارجه اسلواکی با رئیس جمهور قزاقستان و فعالیت سفیر جدید انگلستان در تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۱    
تورج اتابکی، پژوهشگر ارشد در پژوهشکده بین المللی تاریخ اجتماعی وابسته به آکادمی سلطنتی هلند و استاد کرسی تاریخ اجتماعی خاورمیانه و آسیای مرکزی در دانشگاه لیدن هلند است. حوزه مطالعات او تاریخ اجتماعی، تاریخ کار و کارگری و تجدد و نوسازی در قلمرو جغرافیایی خاورمیانه، قفقاز و آسیای مرکزی است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۰۴    
یک مقام وزارت امور خارجه روسیه اعمال فشار آمریکا بر جمهوری های آسیای مرکزی به منظور ایجاد تأسیسات نظامی به بهانه مبارزه با تروریسم را خطرناک نامیده و گفت: روسیه، چین، ایران و خود کشورهای منطقه با این اقدام مخالفند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه تلگراف چاپ لندن در گزارشی به قلم جیمز راث ول در روز 16 سپتامبر 2021 مدعی شد که امارات متحده عربی و رژیم اسرائیل برای اولین بار طی یک عملیات مشترک، ده ها زن ورزشکار، خواننده و فعال حقوق بشر را از کابل تحت سلطه گروه طالبان خارج کرده و مکان امنی در ابوظبی، پایتخت امارات انتقال داده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه روسیه هرگونه حضور نظامی واشنگتن در آسیای مرکزی را غیرقابل قبول خواند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۲    
تاکید بردی محمداف بر تعهد ترکمنستان در زمینه ترانزیت بین المللی، دیدار روسای جمهور تاجیکستان و فرانسه در پاریس و عضویت قزاقستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۱    
در پی انتشار خبری درباره قصد پنتاگون برای بررسی امکان ایجاد پایگاه ضدتروریستی در خاک ازبکستان، مقامات تاشکند این مسئله را رد کرده و وزیر امور خارجه روسیه و یک سناتور روس نیز به تفسیر این موضوع پرداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس برنامه مشترک دانشگاه آمریکایی آسیای مرکزی ( AUCA) و دولت قرقیزستان، حدود 200 دانشجوی افغانستانی از کابل وارد شهر بیشکک شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سران نهادهای امنیتی کشورهای همسود گفت: آمریکا به دنبال تضعیف روابط بین مسکو با کشورهای آسیای مرکزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۲۰    
وزیر خارجه روسیه در خصوص درخواست آمریکا برای انتقال پایگاه های نظامی خود به کشور های آسیای مرکزی اعلام کرد این کشور ها راضی به پذیرش نظامیان آمریکا نیستند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۰    
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت به ویکتوریا نولند، معاون وزیر خارجه آمریکا که از روسیه دیدن کرد گفته شد که استقرار زیرساخت های نظامی ناتو و آمریکا در آسیای مرکزی برای مسکو غیرقابل قبول است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای آسیای مرکزی مخالف حضور نظامی آمریکا در کشور خود هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۳    
دیدار پوتین با رؤسای سرویس های اطلاعاتی همسود ، تاکید قزاقستان و ترکمنستان بر توسعه همکاری های استراتژیک و بررسی اوضاع افغانستان در دیدار رحمان و پادشاه بلژیک؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۷    
رؤسای نهادهای دیپلماتیک کشورهای آسیای مرکزی در حاشیه ششمین نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا با دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس دیدار و گفت و گو کردند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، مسعود شیخ زین الدین رئیس اداره آسیای مرکزی و قفقاز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با برنامه گفتگوی فرهنگی در مورد پیوندهای فرهنگی ایران و سایر کشورهای جهان و ضرورت بازنگری در مسئله دیپلماسی فرهنگی مصاحبه کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۶    
رئیس جمهور تاجیکستان و پادشاه بلژیک امنیت در آسیای مرکزی و وضعیت در افغانستان را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۵    
افزایش ظرفیت تجارت ریلی قزاقستان-ترکمنستان-ایران، رایزنی رحمان با مقامات اتحادیه اروپا در بلژیک و پیروزی قرقیزستان در یک پرونده بین المللی در لاهه؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۶:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزارت خارجه روسیه هرگونه حضور نظامی آمریکا در آسیای مرکزی را غیر قابل قبول دانست.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق ایران با بیان اینکه دو کشور ایران و قزاقستان اشتراکات زیادی در حوزه تمدن و فرهنگ داشته و روابط دیرینه ای داشته اند گفت: مناسبات ایران با کشورهای همسایه اولویت ویژه ای دارد که در این بین قزاقستان به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای آسیای مرکزی برای ما از جایگاه مهمی در سیاست خارجه ایران ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ازبکستان در گفت و گو با سردبیر روزنامه های پراودا واستوکا و ازبکستان جدید به تشریح سیاست خارجی جدید ازبکستان، اوضاع ژئوسیاسی آسیای مرکزی و جهان پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۶    
سفر رئیس جمهور تاجیکستان به بلژیک، مبارزه با جرائم بین المللی محور دیدار مقامات ازبکستان و کره جنوبی و توافق 6 میلیارد دلاری قزاقستان و امارات؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا آینده – دکتر بهرام امیراحمدیان، عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران و کارشناس بین الملل در آسیای مرکزی درباره چالش ها و چشم انداز روابط ایران با همسایگانش در آینده می گوید ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۴۲    
ابوالفضل ظهره وند سفیر اسبق ایران در افغانستان در گفت و گویی پیرامون انفجار اخیر در قندور گفت: افزایش هر گونه ناامنی در افغانستان شرایط را برای سرریز شدن داعش از لیبی، آسیای مرکزی و سایر نقاط به افغانستان فراهم می کند ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گفتگو با حسن بهشتی پور متخصص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز و روسیه/اقدام اخیر جمهوری آذربایجان برای اخذ عوارض گمرگی برای کامیون هایی که از خاکش عبور می کنند، یکی از عوامل تنش بین باکو و تهران شده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
نخست وزیر پاکستان گفت: طالبان تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش است. به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه ای خبرگزاری فارس؛ عمران خان نخست وزیر پاکستان در سخنانی، طالبان را تنها و بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر داعش اعلام کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور پاکستان گفت که صلح در افغانستان موجب رفاه در منطقه می شود و پنجره ای از فرصت های تجاری را برای ارتباط با کشورهای آسیای مرکزی از طریق این کشور جنگ زده به روی جهان باز می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا- استانیسلاو پریتچین پژوهشگر مرکز مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز موسسه شرق شناسی روسیه معتقد است که توافقنامه راهبردی که ایران و روسیه امضا خواهند کرد از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است و در آن منافع دو کشور با همکاری در عرصه ها و سطوح مختلف تعریف می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۵    
گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهور قرقیزستان و روسیه، حضور بردی محمداف در نمایشگاه اکسپو-2021 دوبی و آمادگی جبهه مقاومت پنجشیر برای مذاکره با طالبان در تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۲:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی روز یکشنبه در آیین اختتامیه نخستین جشنواره سراسری نمایش کودک (باغچه بان) در مرند اظهار کرد: حوزه فرهنگ مرز نمی شناسد و تمدن و فرهنگ ایرانی حوزه وسیعی از مرز چین تا آسیای مرکزی و جنوب خلیج راهبردنیوز را در برگرفته و در انقلاب اسلامی ایران ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۱    
برگزاری بیست و هشتمین نشست رؤسای خدمات کنسولی همسود، تاکید ازبکستان بر تاکید خروج افغانستان از انزوا و برنامه ترکمنستان و روسیه برای گسترش روابط؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۸:۵۳    
به عقیده یک روزنامه نگار لهستانی آمریکایی ها دیگر نمی توانند حامیان خود در سراسر جهان را حفظ کنند و به آن ها بودجه برسانند؛ احتمالا آنها بر شیوه های دیگری از بی ثبات سازی شرایط داخلی کشورهای مختلف مانند خاورمیانه و آسیای مرکزی متمرکز خواهند شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دولت فراگیر در افغانستان محور گفت وگو مقامات ازبکستان و آمریکا، افزایش موارد ابتلا به آنفلوانزا در پایتخت قرقیزستان و رایزنی تلفنی رؤسای جمهور ترکمنستان و روسیه؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۵    
نماینده ویژه رئیس جمهور قزاقستان در امور افغانستان اعلام کرد که طالبان تهدیدی برای کشورهای آسیای مرکزی نیست.
الف   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۹:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
سید عباس موسوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با آست آساوبایف دبیر سازمان تراسیکا ( کریدور حمل و نقل اروپا، قفقاز و آسیا ) در باکو دیدار و گفت وگو کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا با هدف تقویت نقش و حضور خود در منطقه، تحقق پروژه ای با نام حمایت از تجارت بین کشورهای آسیای مرکزی را در دستور کار خود قرار داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس شورای امنیت روسیه طی سخنانی گفت که آمریکا علیرغم ادعای خود، همچنان به دنبال حفظ پایگاه های خود در غرب آسیا و کشورهای همسایه افغانستان به نام بارزه به تروریسم است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ویتنام و هند در حال گسترش شبکه استفاده از ارزهای دیجیتال در آسیای مرکزی و جنوبی اند..
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سیدجواد میری، جامعه شناس در یادداشتی با عنوان آیا ایران می تواند مدیریت دالان جهان ترکی را به دست گیرد؟ که در اختیار انصاف نیوز قرار داده است، نوشت: ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۴۲    
تقویت امنیت مرزی با افغانستان محور گفت وگوی پوتین و رحمان ، برگزاری رأی گیری پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان و سفر رئیس جمهور ترکمنستان به تاشکند ؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ابوالفضل ظهره وند در گفت وگو با میزان ، با اشاره به دیدار رئیس جمهور کشورمان با روسای کشورهای آسیای میانه در حاشیه اجلاسیه سازمان همکاری شانگهای و ضرورت برقراری ارتباط با این کشورها گفت: پذیرش عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، یک فرصت بزرگ تاریخی برای ایران و دیگر اعضای این سازمان است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار مقامات ارشد ازبکستان و نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی چشم انداز روابط بین تاشکند و اتحادیه مذکور درموضوع افغانستان مورد بررسی قرار گرفت.