جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۱:۵۲May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آسیای مرکزی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در چارچوب دومین نشست وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی - چین نمایندگان ترکمنستان و قرقیزستان با همتایان چینی خود دیدار و مسائل مهم منطقه را مورد بررسی قرار دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دومین نشست وزرای خارجه چین و پنج کشور آسیای مرکزی روز چهارشنبه به میزبانی وانگ یی، وزیر خارجه دولت پکن در شهر "شی ان" واقع در مرکز چین برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۵    
وزرای امور خارجه تاجیکستان و چین در حاشیه دومین نشست وزیران خارجه کشورهای آسیای مرکزی و چین در شی آن با یکدیگر ملاقات کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۲۷    
مخالفت ازبکستان با حضور نیروهای نظامی خارجی در این کشور، رایزنی وزرای خارجه قرقیز و ازبک و تاجیکستان خواستار تشدید تدابیر امنیتی در مرزها با افغانستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – نایب رییس هیات فوتبال استان قزوین گفت: فاطمه نصیری بانوی قزوینی به عنوان داور از ایران برای قضاوت در مسابقات فوتبال آسیای مرکزی (کافا) فراخوانده شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۷    
وزیر امور خارجه تاجیکستان به منظور شرکت در دومین نشست وزیران امور خارجه آسیای مرکزی و چین به چین سفر می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۴۸    
وزیر امور خارجه ازبکستان برای حضور در دومین نشست وزرای خارجه چین و آسیای مرکزی عازم چین می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۶    
وزیر امور خارجه ترکمنستان و معاون وزیر امور خارجه چین در مورد برگزاری نشست وزرای امور خارجه آسیای مرکزی و چین در سال جاری تبادل نظر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۲۷    
تأکید رؤسای جمهور قزاقستان و روسیه بر تداوم همکاری های استراتژیک،عفو 1035 زندانی ترکمن و مسکو مهم ترین شریک اقتصادی و تجاری تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مقامات در دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند که تاجیکستان و ازبکستان گزینه های احتمالی واشنگتن برای انتقال پایگاه ها پس از خروج از افغانستان هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۳    
وزیر امور خارجه قرقیزستان با سفیر چین در این کشور دیدار و در مورد نشست آتی وزرای خارجه آسیای مرکزی و چین تبادل نظر کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۲۶    
تحکیم روابط محور گفت وگوی تلفنی میرضیایف و پوتین ، تعطیلی سازمان Safer world در تاجیکستان و اجرای روادید شینگن آسیای مرکزی بین ازبکستان و قزاقستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
خارگ نیوز: سی ان ان:بقایای 18 تنی موشک چینی عصر شنبه به وقت جهانی یعنی ساعات اولیه صبح یکشنبه در آسیای مرکزی فرود می آید.
برترین ها / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۱:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا: شبکه خبری سی ان ان به نقل از ارتش آمریکا گزارش داد که بقایای موشک شلیک شده چین با نام لانگ مارچ 5 که حامل بخشی از یک ایستگاه فضایی بوده، در ترکمنستان فرود می آید. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۴    
زبان ترکی استانبولی یکی از شاخه های زبان آلتایی از خانواده زبان اورال- آلتایی است. زبان ترکی از مجموعه زبان های اغاز می باشد. علاوه بر ترکی استانبولی, زبان های آذری, ترکمنی, قزاق, تاتار؛ ازبکی, نیز زبان اغوز گفته می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - درگیری مرزی اخیر بین نیروهای تاجیکستان و قرقیزستان در آسیای میانه پیامد سال ها تنش های محدود بوده که می تواند به نقطه عطفی در ترتیبات امنیتی منطقه ای تبدیل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۳    
ازبکستان و قزاقستان اجرای روادید شینگن آسیای مرکزی را بررسی کردند.
فدراسیون فوتبال ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
کنفدراسیون فوتبال آسیای مرکزی از حضور دو داور و یک ناظر داور ایرانی در مسابقات فوتبال جوانان بانوان کافا در تاجیکستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۱    
آموزش سیاست خارجی ایران در دانشگاه های ملی اوراسیا و آستانه ، کشته شدن 19 شهروند تاجیکستان در درگیری مرزی با قرقیزستان و امضا یادداشت تفاهم میان ازبکستان و عربستان تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۸    
نشست سه جانبه نمایندگان سازمان های راه آهن ازبکستان، ایران و ترکمنستان، امضای سند همکاری نظامی قزاقستان و ترکیه و دیدار خلیل زاد با رئیس جمهور تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۱۱    
بی بی سی: پلنگ های برفی که بومی نواحی کوهستانی آسیای مرکزی هستند، حیواناتی کمیاب و محتاط هستند که به این آسانی دم به تله دوربین ها و فیلمبرداران نمی دهند. ...
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد: تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری میلادی با رشد نسبت به سال گذشته میلادی به 2.5 درصد برسد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۲۱    
شفقنا آینده- دکتر عبدالرضا فرجی راد، کارشناس مسایل ژئوپلیتیک می گوید: اولین کار ما باید این باشد که با استفاده از سرمایه گذاری مشترک و حتی سرمایه گذاری خارجی مسیرهای جاده ای، ریلی و هواپیمایی را درست کنیم تا همه دسترسی به ایران و آب های خلیج فارس را ممکن کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۲۸    
نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در دیدار با رئیس جمهور تاجیکستان تاکید کرد که صلح در افغانستان برای توسعه تجارت آسیای مرکزی مهم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۰    
روزنامه "آزادی" چاپ ایروان نوشت، وزیر امور خارجه ارمنستان در تماس تلفنی با وزرای امور خارجه قرقیزستان و تاجیکستان بر اهمیت حفظ ثبات و امنیت آسیای مرکزی تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۳۵    
گسترش همکاری پارلمان های ترکمنستان و روسیه، ممنوعیت صادرات فرآورده های نفتی قزاقستان و سفر خلیل زاد به دوشنبه؛ اوضاع افغانستان محور رایزنی؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – پایگاه خبری تایمز آسیای مرکزی در گزارشی با تاکید بر اینکه احداث خط آهن خواف - هرات یک پیروزی مهم برای ایران است نوشت که ایران و افغانستان برای تحقق ظرفیت کامل این پروژه باید بر چالشهایی جدی غلبه کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۲۴    
توافق تاجیکستان و قرقیزستان در مورد آتش بس کامل، تاکید قزاقستان و مراکش بر ایجاد کمیسیون دولتی و ارسال محموله کمک های بشردوستانه ازبکستان به هند؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۲    
اوضاع مرزی محور رایزنی رحمان و جباراف ، بازگشت 93 تبعه ازبک از سوریه و امضای چندین سند همکاری استراتژیک بین قزاقستان و روسیه؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۶    
وزیر امور خارجه قرقیزستان با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور آسیای مرکزی دیدار و برای احیای زیرساخت های تخریب شده درخواست کمک کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۵    
اعلام آتش بس و پایان تنش مرزی تاجیکستان و قرقیزستان، پایان سفر کاری میرضیایف به ترکمنستان با مراسم افطار و دوشنبه میزبان اجلاس مقامات شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۳:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که گمانه زنی ها در خصوص احتمال تاسیس پایگاه نظامی آمریکا در آسیای مرکزی هم زمان با خروج نیروهای نظامی از افغانستان شدت گرفته است، سفر وزیر دفاع روسیه به ازبکستان و تاجیکستان حاوی پیام هایی جدی به این رویکرد است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۹:۰۲    
امضای سند راهبردی نظامی بین روسیه و ازبکستان، خرید یک میلیون دز واکسن چینی توسط قزاقستان و احضار سفیر قرقیزستان به وزارت امور خارجه تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۸:۰۷    
قلم | qalamna.ir : گروه بین الملل: خانه آزادی (فریدم هاوس) در گزارش تازه ای با عنوان ملت ها در گذار ، گزارش سالانه خود را در مورد وضعیت دموکراسی در جهان ارائه کرده که نشان از وخیم تر شدن وضعیت در این زمینه، در بخش هایی از اروپا و آسیای مرکزی دارد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان چینی در حال بررسی و محاسبه وضعیت آب و پتانسیل کشاورزی در اسیای مرکزی از جمله در صحرای "قره قوم" در ترکمنستان هستند. آنها می گویند کشاورزان این منطقه دو برابر چین برای تولید محصولات، آب مصرف می کنند.
در روزهای پاییزی سال 99 دو دولت جمهوری اسلامی ایران و افغانستان در پی یک همکاری گسترده، اقدام به افتتاح خط آهن خواف-هرات کردند که از نظر کارشناسان دریچه ای برای افغان ها و حتی کشورهای آسیای مرکزی به روی جهان غرب محسوب می شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۹:۲۹    
دیدار نخست وزیران تاجیکستان و ازبکستان در خجند ، آسیای مرکزی بارانداز جدید آمریکا پس از ترک افغانستان و رایزن فرهنگی ایران مهمان دفتر خبرگزاری فارس در بیشکک؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۷:۱۰    
ترکمنستان اولین روز تعطیلی ملی خود به افتخار نژاد سگ بومی اش را روز یکشنبه جشن گرفت، در حالی که رییس جمهور این کشور که به شدت به سگ علاقه دارد در مراسم اهدای جایزه در عشق آباد، پایتخت این کشور، حضور یافت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
"دولت خان"، یکی از ریش سفیدان قبایل افغانستان همچنان در کابوس حمله شبه نظامیان شاخه محلی گروه تروریستی داعش در این کشور که پنج سال پیش روستای او و چند روستای دیگر در شرق افغانستان را مورد حمله قرار دادند به سر می برد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا پس از خروج نیروهای خود از افغانستان به شدت به یک پایگاه نظامی جدید در منطقه احتیاج خواهد داشت و برخی کشورهای آسیای مرکزی در این مورد مناسب هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۹:۱۸    
بازدید دبیرکل پیمان امنیت جمعی از مرز تاجیکستان و افغانستان، تلاش جبار اف برای بهبود تجارت خارجی با حمایت سازمان ملل و رایزنی برای واردات انواع حبوبات از ازبکستان به ایران؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۳۲    
وزیر اقتصاد و دارایی ترکمنستان طی دیداری با مسئول بانک توسعه آسیا در آسیای مرکزی در مورد توسعه همکاری های منطقه ای و بهداشتی در دوره پس از کرونا گفت وگو کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت آسیای مرکزی و جنوبی وزارت خارجه آمریکا با اعلام دور تازه سفرهای زلمی خلیلزاد به کشورهای منطقه اظهار داشت که دولت افغانستان با ایجاد اجماع ملی از روند صلح این کشور حمایت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۹:۲۰    
برگزاری نشست وزرای خارجه آسیای مرکزی و آمریکا، تظاهرات ضد چینی در آلماتی و گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهور تاجیکستان و روسیه؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۵:۱۳    
نشست وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی و وزیر امور خارجه آمریکا (С5+1) به صورت آنلاین برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – وزیر امور خارجه آمریکا در نشست مشترک با وزیران خارجه کشورهای آسیای میانه، بر ادامه تعهد ادعایی واشنگتن به استقلال و حاکمیت ملی کشورهای منطقه تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۲۵    
رئیس جمهور آمریکا، سفیر این کشور در قرقیزستان را به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور جنوب و آسیای مرکزی معرفی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نخستین نشست پلتفرم 1+5 آمریکا و کشورهای آسیای مرکزی با حضور 6 وزیر امور خارجه کشورهای عضو با محوریت مسائل افغانستان، مناسبات اقتصادی و مشارکت امنیتی در تامین صلح و ثبات این منطقه در دولت بایدن برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۰۹:۱۲    
برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی و آمریکا، دره فرغانه مثلثی برای دوستی و برادری مردم آسیای مرکزی و برگزاری نشست توسعه همکاری منطقه ای با موضوع دریای آرال در ترکمنستان ؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور افغانستان با هشدار به پاکستان اعلام کرد که باید انتخاب کنید، اگر سیاست باخت را انتخاب کنید هرگز به آسیای مرکزی نخواهید رسید.