دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۲۲:۵۳Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آسیای مرکزی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۷    
دیدار کامل اف با مقامات قرقیز، افراد دو تابعیتی چالشی جدی برای امنیت ملی قزاقستان و توسعه همکاری های اقتصادی ترکمنستان و بلاروس؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۲:۴۴    
ایران پرس- مقامات دولت و نهادهای نظامی و امنیتی آسیای مرکزی همچنان نگران تحرکات آمریکا به منظور انتقال تروریست ها از سوریه و عراق به افغانستان و از آن جا به آسیای مرکزی هستند.
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
داعش خراسان با وجود دستگیری های گسترده و تضعیف رهبری، همچنان نفوذ خود را افزایش می دهد. این گروه هنوز از مبارزان پاکستان و آسیای مرکزی بهره می گیرد. به گزارش مدار شرقی، دولت اسلامی داعش شاخه خراسان(IS-K) با اعلام محدوده عملیاتی که بخش های از ایران، آسیای مرکزی، افغانستان و پاکستان را در بر [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۱۴    
هشدار پیمان امنیت جمعی در مورد انتقال فعالیت های تروریستی به آسیای مرکزی، برگزاری همایش بین المللی اقتصادی همسود-30 در ماه مارس و کشف بزرگترین میدان نفتی قزاقستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
قزاقستان در رتبه بندی جهانی کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل از نظر آمادگی در جهت توسعه فناوری های پیشرفته در بین 158 کشور دنیا موقعیت 62 را به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مشترک سازمان پیمان امنیت جمعی نسبت به انتقال فعالیت های تروریستی از خاک افغانستان به آسیای مرکزی هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۱    
کابل میزبان نشست سفرای کنفرانس قلب آسیا - روند استانبول ، قزاقستان؛ بهانه ای جدید برای فشار به ایران، روسیه و چین و دیدار رئیس جمهور قرقیزستان با رئیس دومای روسیه؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه ازبکستان و مدیر بخش اروپای شرقی، روسیه و آسیای مرکزی وزارت امور خارجه سوئد در چارچوب مرحله دوم رایزنی های سیاسی بر علاقه مندی کشور متبوعشان برای توسعه روابط تأکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
واشنگتن و متحدانش با در نظر گرفتن آسیای مرکزی به عنوان زمین و میدان مبارزه با رقبای اصلی خود به ویژه روسیه، چین و ایران، تحقق استراتژی هویج و چماق را دنبال می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۸    
معاون وزیر حمل و نقل ازبکستان با ژاک گاریگ معاون شرکت ایرباس هلیکوپترز در منطقه اروپای شرقی و آسیای مرکزی دیدار کرد.
اول فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۸    
اول فارس |آشپزی ایرانی: کباب چنجه چیست؟ کباب چنجه با گوشت گوسفند یا چنجه گوساله یکی از خوشمزه ترین و لذیذترین کباب های منطقه آسیای مرکزی و خاورمیانه است که حالا تقریبا در تمام نقاط جهان با انواع گوشت تهیه می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۴    
سلطه طلبی آمریکا در آسیای مرکزی، آمادگی ایران برای همکاری با تاجیکستان در مبارزه با افراط گرایی و قاچاق و دیدار رحمان با رحمانی فضلی ؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
فارس: صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد: بهبود اقتصادی در خاورمیانه و آسیای مرکزی ارتباط زیادی با میزان توزیع واکسن کووید 19در این منطقه خواهد داشت. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رفع اختلافات میان ایران و افغانستان در حوزه آب های مرزی باید در اولویت تدوین سند راهبردی مشترک میان دو کشور قرار بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه پراودا چاپ مسکو نوشت: آمریکا در آسیای مرکزی با تظاهر به انجام اقدامات بشردوستانه در اصل به دنبال سلطه جویی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۷    
ورود وزیر کشور به تاجیکستان، سفر وزیر بهداشت و علوم قرقیزستان به پاکستان و کمک مالی آمریکا به رسانه های آزاد در ازبکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۵:۴۷    
این درختچه در جنگل ها و بیشه زارهای اروپا و آسیای مرکزی و شمالی به شکل گسترده ای می روید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - استانیسلاو تاراسوف مفسر اقتصادی و فعال رسانه ای روس معتقد است که جمهوری اسلامی ایران با به دست آوردن جایگاه تمام عیار در اتحادیه اقتصادی اوراسیا به عنوان عضو رسمی، نه تنها وضعیت اقتصادی سیاسی را در آسیای مرکزی و قفقاز، بلکه در کل خاورمیانه نیز تغییر می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سفیر ازبکستان در عشق آباد گفت: توسعه همه جانبه روابط ازبکستان و ترکمنستان پاسخگوی منافع مردم برادر دو کشور و تمام کشورهای آسیای مرکزی است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه علمی: گرگ ها زمانی که حق انتخاب داشته باشند ترجیح می دهند از حیوانات وحشی تغذیه کنند تا حیوانات اهلی. تیمی در دانشگاه گوتینگن(G ttingen) و موزه سنکنبرگ(Senckenberg) در گورلیتز(G rlitz) این موضوع را کشف کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۱    
اهداف سفر کامل اف به کشورهای آسیای مرکزی، توافق ترکمنستان و چک برای ایجاد کارگروه دوستی پارلمانی و تاشکند میزبان نشست مالی- بانکی همسود تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیا مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۶:۱۲    
معاون وزیر امور خارجه ازبکستان گفت: اولویت سیاست خارجی ما توسعه روابط بلندمدت و سودمند با کشورهای آسیای مرکزی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
سفر دوره ای وزیر امور خارجه ازبکستان به کشورهای آسیای مرکزی بیش از رسیدگی به مشکلات همگرایی منطقه ا ی، احتمالاً معطوف به حل و فصل موضوعات و روابط تاشکند با این کشورها خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۲۶    
گفت وگوی پوتین و تاکایف ، بازداشت 271 عضو سازمان های تروریستی در تاجیکستان و دیدار بردی محمد اف با رئیس لوک اویل ؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به منظور تمرکز و یکپارچه سازی اقدامات نظامی و دفاعی کشورهای غربی ایجاد شد که بیشتر فعالیت های آن برای مقابله با نفوذ شوروی بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۱۳    
رئیس انستیتوی مطالعات استراتژیک و منطقه ای ریاست جمهوری ازبکستان و سفیر افغانستان در تاشکند چگونگی و چشم انداز همکاری های دو کشور و گسترش همکاری های فرامنطقه ای بین آسیای مرکزی و جنوبی را بررسی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق اطلاعات صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، جمهوری ازبکستان در آسیای مرکزی و گابن در قاره آفریقا هم واکسن "اسپوتنیک-وی" را ثبت کردند و بدین ترتیب تعداد کشورهای تأیید کننده این دارو به 29 رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۹    
پنجمین کنگره و نمایشگاه بین المللی سالانه انرژی آبی آسیای مرکزی و کاسپین در تاشکند آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
بایدن و افغانستان؛ تغییر تاکتیک به نام صلح به کام جنگ، گفت وگوی نخست وزیران قزاقستان و روسیه و ایران در فرغانه ازبکستان مجتمع فرآورده های شیمیایی احداث می کند؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۴۲    
ایران پرس: جمهوری های آسیای مرکزی همچنان در آتش اختلاف های مرزی و قومی می سوزند و اعتراضات مردمی در این کشورها به اشکال مختلف بروز می کند.
سرپرست نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی با مدیرکل امور بین الملل سازمان صدا و سیما دیدار و بر ضرورت انجام کار مشترک پژوهشی ذائقه شناسی فرهنگی کشورهای همسایه شرقی، شبه قاره و آسیای مرکزی تأکید شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۰۷    
تبریک جهانگیری به نخست وزیر قرقیزستان، سفر وزیر امور خارجه ازبکستان به نورسلطان، دوشنبه و عشق آباد و ساخت هواپیمای بدون سرنشین در ترکمنستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- موافقتنامه تاسیس "مرکز منطقه ای آموزشی و پژوهشی مدیریت ریسک و تاب آوری زلزله برای غرب و آسیا مرکزی" توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امضا شد.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به مسابقات هفته گذشته لیگ های فوتبال آسیای مرکزی و جنوبی پرداخت. AFC درباره بازی استقلال با سپاهان نوشت: در این هفته از رقابت های لیگ ایران صدرنشین جدیدی پیدا شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۰۰    
اوضاع افغانستان محور رایزنی محوردیدار مقامات امنیت ملی تاجیکستان و عبدالله ، تجلیل 10 روزه از نوروز در قزاقستان و 2020 و سیاست خارجی ازبکستان؛ از همگرایی کرونایی تا روابط با مسکو و واشنگتن؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۱۵    
وزیر سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان و وزیر تجارت و همگرایی قزاقستان در دیداری در گذرگاه مرزی خشت کوپریک اقدامات مشترک برای افزایش مبادلات بازرگانی را ارزیابی کردند.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۷:۵۹    
ایران پرس- دولت های آسیای مرکزی برای حذف زبان روسی از زبان مراکز آموزشی و گفتگوی روزانه تلاش می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۸    
برپایی نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی ایران در بیشکک، اعزام متخصصان روس برای ارزیابی وضعیت کرونا در تاجیکستان و تلاش تاشکند و عشق آباد برای تحکیم همکاری های منطقه ای؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان اقدام به ترفیع جایگاه تنها پسرش و انتصاب او در مقام معاون نخست وزیر کرده است؛ اقدامی که عمدتا به عنوان زمینه سازی برای یک شکل گیری یک خاندان سیاسی در این کشور غنی از منابع انرژی حوزه آسیای مرکزی نگریسته می شود.
الی گشت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۵۱    
با انواع دلمه در جهان آشنا هستید؟ دلمه یکی از غذاهایی است که معمولاً مردم مناطق خاورمیانه، بالکان، قفقاز، آسیای مرکزی و روسیه آن را میل می کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در هر یک از این مناطق شاهد تهیه دلمه های مختلف و منحصر به فردی هستیم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – جمهوری ازبکستان در آسیای مرکزی قصد دارد تا آغاز سال 2023 میلادی زبان ازبکی را بطور کامل از الفبای سیریلیک روسی جدا و از الفبایی لاتین استفاده کند.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۲۲    
مسیر بازیابی در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی به ابزارهای بازدارنده، دسترسی و توزیع واکسنها، دامنه سیاستهای حمایتی از رشد و اقدامات کاهش دهنده آسیبهای اقتصادی ناشی از همه گیری بستگی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
تاکید سفیر ایران بر تقویت همکاری های دوجانبه با ترکمنستان، گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه تاجیکستان و روسیه و برگزاری نشست شورای علمای قرقیزستان پشت درهای بسته؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
موسسه مطالعات ایران و اوراسیا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۵:۵۳    
✍ نویسنده: ولی کالجی در موسسه ابرار معاصر موضوع خطوط انتقال انرژی به ویژه در رابطه با مباحثی چون رابطه میان کشورهای صادرکننده و مصرف کننده انرژی، طراحی مسیرهای عبوری و نحوه سرمایه گذاری از موضوعات چالش برانگیز اقتصاد سیاسی به شمار می رود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۰:۰۷    
تبریک رئیس جمهور ازبکستان به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کاتالیزور صلح افغانستان؛ این بار شاید ترکمن ها و ازبک ها و دوشنبه میزبان نشست شورای مجمع پارلمانی پیمان امنیت جمعی؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
احمد سمیعی کارشناس آسیای مرکزی در یادداشتی که در اختیار خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس قرار داده است به چرایی عدم خروج نیروهای ناتو از افغانستان پرداخت است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۹:۱۷    
ترامپ و بایدن ؛ درس هایی مهم برای آسیای مرکزی، تدوین مکانیزم مقابله با تحریم در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تأسیس حزب جدید به ریاست کوبانوف در قرقیزستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
انتقال پر برخورد قدرت در آمریکا از دونالد ترامپ به جو بایدن و حواشی زیادی که به همراه داشت، می تواند درس های زیادی برای مردم و دولت های آسیای مرکزی به همراه داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۵    
سهم کشورهای آسیای مرکزی از واکسن آسترا زنکا ، تأکید نمایندگان وزرای خارجه همسود بر تقویت روابط با اتحادیه اوراسیا و خواهرخواندگی یزد ایران و خیوه ازبکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار در 24 ساعت گذشته است.
از آنجائی که نارندرا مودی نخست وزیر این کشور بر این باور است که بندر چابهار موتور پیشرفت ایران، هند، افغانستان و بسیاری از کشورهای آسیای مرکزی است، یک بودجه 100 کرور روپیئه (1،5 میلیون دلاری) را به توسعه این بندر راهبردی در منطقه اختصاص داده است.