چهارشنبه ۱۷ خردادساعت ۱۶:۴۲Jun 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تاجیک»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۶:۱۱    
سرگئی لاوروف در جریان سفر دو روزه خود به تاجیکستان مذاکراتی با همتای تاجیک خود و رئیس جمهور این کشور خواهد داشت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۵:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
تاجیک مجموعه اقدامات سازمان بهشت زهرا (س) برای برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سفارت آمریکا در تاجیکستان طی 8 ماه برای شهروندان این کشور 1000 روادید مهاجرتی صادر کرده است.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
مجتبی تاجیک با اعلام این خبر که جشنواره برترین ایده های اوقات فراغت برگزار می شود، افزود: این جشنواره با هدف شناخت برترین ایده های اوقات فراغت توسط اداره کل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار می شود.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۹    
جواد تاجیک راوی دفاع مقدس و شهدا با تصویری از مزار شهید تفحص عباس صابری توئیتی را منتشر کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۰۰    
یک رسانه تاجیک با استناد به منبع خود اعلام کرد بزرگترین مسجد این کشور که با سرمایه گذاری قطر در شهر دوشنبه احداث شده 8 ژوئن سال جاری با مشارکت سران دو کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۳    
در دیداری که در محل وزارت امور خارجه تاجیکستان بین سفیر روسیه در دوشنبه و مقامات تاجیک برگزار شد، تاجیکستان از بازداشت های دسته جمعی شهروندان این کشور در قلمرو روسیه ابراز نگرانی کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۲:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سیدعبدالله صفی الدین نماینده حزب الله در ایران مهمان هشتمین قسمت ساعت به وقت قدس است. در این برنامه به مناسبت سالروز آزادسازی جنوب لبنان، گفت وگو با سیدعبدالله صفی الدین نماینده حزب الله پخش خواهد شد. ...
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک در اعتماد نوشت: یک- سیدجواد طباطبایی در کتاب دیباچه ای بر نظریه انحطاط ایران می نویسد: .. مفهوم بنیادین مصلحت از تاریخ اندیشه سیاسی ایران غایب است ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
خانم زهرا تاجیک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه ، از برگزاری دوره مجازی مکالمه عربی ویژه عموم بانوان علاقه مند از 20 خردادماه سال 1402 خبر داد و افزود: این دوره با حضور سرکار خانم جهانی فرد از اساتید دانشگاه مجازی المصطفی برگزار می شود. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه سیاسی:یک دیپلمات سابق ایران درباره تنش میان ایران و طالبان بر سر حقابه هیرمند می گوید: مساله فی ما بین ایران و طالبان فقط هیرمند نیست. طالبان با در پیش گرفتن سیاستی ضد ایرانی که متاسفانه این سیاست ضد ایرانی، ایران را در جهان از منظر سیاست بین المللی در انزوا قرار داده است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۰    
یک هنرمند تاجیک گفت: دولت ایران به سیاست بشردوستی و حمایت از علم و فرهنگ معروف است و ما به بهبود روابط دوجانبه برای تقویت پیوندهای دو ملت نیازمندیم.
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: با ریختن خون به راه حل نمی رسند. برای طالبان جنگیدن و کشته شدن و کشتن هزینه ای ندارد چون عده ای پابرهنه را می فرستند و در ایران هم حامیانی دارند و می توانند موجب دردسر شوند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۴۱ سایت دیگر  
عبدالحمید خراسانی یک چهره جنجالی پنجشیری و تاجیک است. گفته می شود او در زمان دولت اشرف غنی در خفا در پنجشیر زندگی می کرد و چندین بار نیز بازداشت شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۲۰    
به دستور رئیس جمهور تاجیکستان دومین گروه شهروندان تاجیک شامل زنان، نوجوانان و کودکان در یک پرواز ویژه از سوریه به میهنشان، بازگردانده شدند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۶:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
از روسیا الیوم، به گفته این وزارتخانه، بر اساس دستورالعمل مورخ 21 می (31 اردیبهشت) امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان، دومین گروه از شهروندان تاجیک متشکل از 104 نفر شامل زنان، نوجوانان و کودکان با یک پرواز ویژه از سوریه به کشور بازگردانده شدند. ...
برترین ها / وانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدافع تاجیک پرسپولیس می گوید از حضور در پرسپولیس خوشحال است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
اصلاحات نیوز نوشت: این توییت تهدید آمیز عبدالحمید خراسانی، فرمانده تاجیک تبار طالبان است که تلویحا ایران را تهدید به اقدام نظامی کرده است. اگر او را عضو دولت طالبان بدانیم، می شود این توئیت را سومین توهین و تهدید دولت طالبان برداشت کرد. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
این توییت تهدید آمیز عبدالحمید خراسانی، فرمانده تاجیک تبار طالبان است که تلویحا ایران را تهدید به اقدام نظامی کرده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
توییت تهدید آمیز عبدالحمید خراسانی، فرمانده تاجیک تبار طالبان که تلویحا ایران را تهدید به اقدام نظامی کرده است را منتشر شد
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
درگذشت اصغر رستگار، بستری شدن احمدرضا احمدی، گپ وگفت دولت آبادی و تاجیک ها در تهران، چگونگی ثبت آثار مولانا در یونسکو، اظهارات رضا کیانیان درباره هویت کشور، یک روایت آماری از تماشاگران تئاتر، شرم جمشید هاشم پور بعد از تماشای یک نمایش، جزییات مراسم تشییع رضا حداد ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اسکان نیوز، توییت تهدید آمیز عبدالحمید خراسانی، فرمانده تاجیک تبار طالبان که تلویحا ایران را تهدید به اقدام نظامی کرده است را منتشر کرد.
طلا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
محمدجواد تاجیک مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س)گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در بهشت زهرا (س) دفن شده اند.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عاطفه جعفری، خبرنگار: می گویند: باورمان نمی شود که شما را دیدیم، خیلی خوشحالیم از این دیدار... با لبخند نگاه شان می کند و می گوید: من هم از دیدار شما خوشحالم. دوستان تاجیک همیشه به من لطف دارند. گزیده ای از گفتگوی دولت آبادی و نویسندگان تاجیک در ادامه می آید: ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۰    
محمود دولت آبادی در دیدار با تاجیک ها می گوید: این جا هنوز کشور حافظ و فردوسی است. این جا قبول عام شدن بسیار دشوار است. دشوار است که شما با خوانندگانت رابطه برقرار کنی و صبوری به خرج بدهی.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
عاطفه جعفری، خبرنگار: می گویند: باورمان نمی شود که شما را دیدیم، خیلی خوشحالیم از این دیدار... با لبخند نگاه شان می کند و می گوید: من هم از دیدار شما خوشحالم. دوستان تاجیک همیشه به من لطف دارند. گزیده ای از گفتگوی دولت آبادی و نویسندگان تاجیک در ادامه می آید: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۳:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
محمود دولت آبادی در دیدار با تاجیک ها می گوید: این جا هنوز کشور حافظ و فردوسی است. این جا قبول عام شدن بسیار دشوار است. دشوار است که شما با خوانندگانت رابطه برقرار کنی و صبوری به خرج بدهی.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۹    
دانشمندان تاجیک از کتاب های چاپ شده در ایران آگاه هستند. بر اساس آگاهی این کتاب های چاپ شده و دیگر دستاوردهای علمی جامعه تاجیکستان توانسته ایم دانشنامه ای را برای معرفی نوروز، سده و مهرگان و سایر جشن های کهن گردآوری کنیم.
پرسش   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۲    
آیندۀ این جامعه را بیش و پیش از آن که موضوع میل و ارادۀ قدرت بدانم، موضوع میل و ارادۀ مقاومت می دانم. جامعۀ ایرانی سوم، جامعۀ ملتهب و پرمسئله ای خواهد بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سرهنگ پاسدار تاجیک از اعزام کاروان زیارتی مراسم گرامیداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) خبر داد.
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
عصر خودرو- سعید تاجیک مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به هیات مدیره انجمن آزمایشگاه های همکار آزمون و کالیبراسیون استان تهران راه یافت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
تهیه کننده ساعت به وقت قدس درباره این برنامه هفتگی، بیان کرد که تلاش دارند در این برنامه به شبهات فراگیر درباره مساله فلسطین و مقاومت پاسخ دهند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
حسن قریبی که سال ها در حوزه زبان فارسی در تاجیکستان فعال بوده است، می گوید: تاجیک ها تمام هم و غمشان در این است که مقوله فرهنگ از جنس فرهنگ زبانی و ادبی را با ایران گسترش دهند، به وطن فرهنگی مشترک اعتقاد دارند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
جشن تقدیر از دانش آموزان ممتاز، دانش آموزان عضو خبرنگار پانا، پیشتازان، اعضای شورای دانش آموزی ، دانش آموزانی که در رشته های ورزشی و احکام، قرائت، نهج البلاغه مقام کسب نموده اند، با حضور مسئولان مدرسه در هنرستان کارو دانش شهید تاجیک خاتم الانبیاء در بهارستان دو برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
تنها قومی که برابر استحاله فرهنگی و اجتماعی بلشویک ها دوام جانانه آورد، تاجیکان بودند که به داشته های نیاکان خود دست یازیدند. بازار صابر از جمله مشهورترین شاعران تاجیک است که ایران را قبله گاه تاجیکان می دانست.
طی مراسی با حضور مسئولان و شرکت کنندگان اختتامیه نخستین جشنواره استانی قصه و داستان سرداران شهید حسین تاجیک و شهید موسی یوسف زاده در فاریاب برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده کتاب "ادبیات کودک و نوجوان تاجیکستان" معتقد است، ادبیات کودک ایران با وجود ظرفیت های قابل توجه در حوزه تالیف و تصویرگری، جایگاه مشخصی در بازار نشر تاجیکستان ندارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با بیان اینکه فراخوان جشنواره قصه و داستان سرداران شهید فاریاب نیمه اول فروردین ماه سال جاری ارسال شده است، گفت: 234 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده و از بین آنها 36 اثر به مرحله نهایی راه یافته که همزمان با اختتامیه داوری و تجلیل می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۲:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
امیر تاجیک تهیه کننده برنامه ساعت به وقت قدس از چالش برنامه سازی در حوزه مقاومت و فلسطین گفت.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
امیر تاجیک تهیه کننده مجموعه ساعت به وقت قدس که مهمان شبکه خبر بود، درباره چالش های این برنامه توضیحاتی داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
امیر تاجیک تهیه کننده مستند ترکیبی ساعت به وقت قدس در گفتگو با شبکه خبر گفت: هدف برنامه ساعت به وقت قدس هم اطلاع رسانی و هم رفع شبهات است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۵    
مرتضی تاجیک از شرکت دانش آموزان و دبیران پژوهشگر پژوهش سراهای دانش آموزی مناطق پردیس، پاکدشت و قرچک به نمایندگی از مناطق 21گانه شهرستان های استان تهران از تاریخ 19 الی22 اردیبهشت ماه در پارک علم و فناوری پردیس خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۷    
کمیته امور دینی تاجیکستان نرخ سفر حج تمتع امسال برای هر زائر از این کشور را 59 هزار سامانی (حدود 5406 دلار) اعلام کرد که نسبت به سال گذشته هزار و 520 سامانی (حدود 139 دلار) کمتر است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حسین مسرت در یادداشتی که برای ایبنا نوشته است درباره تاجیکستان چنین می گوید: اگر چیرگی سیاسی و اجتماعی 70سالۀ قوم روس و دستگاه دولتی اتحاد شوروی، خط فارسی تاجیکی ها را گرفت و ناچارشان کرد به خط سیریلیک بنویسند، ولی همواره به فارسی گپ زدند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به نظر می رسد وحدت هنانوف مدافع ملی پوش تاجیک و نیمکت نشین پرسپولیس توجه سرمربی سپاهان را به خود جلب کرده باشد!
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۲۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با نیت خیّر نیکو فکر، سلیمی آشتیانی، آیین خشت گذاری یکی دیگر از مدارس مجتمع امام حسین(ع) با حضور خان محمدی معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور، زارع مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سفیر تاجیکستان در ایران با اشاره به انتشار آثار مولفان و نویسندگان تاجیک در ایران، می گوید: این خیابان، خیابان یک جانبه نیست بلکه دوجانبه است. آثار اغلب شعرا و ادبای ایران نیز به خط سیریلیک برگردان شده و به نشر رسیده است؛ کتاب های دانشمندان ایرانی، چون آقای علامه سعید نفیسی ...