پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۴:۱۹Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعتیاد»

پدر قهرمان کشتی فرنگی آسیا گفت: پسرم اشتباه کرده بود و ما او را به کمپ ترک اعتیاد بردیم اما ناجوانمردانه قهرمان کشتی را از پا درآوردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد– ایرنا – معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری بروجرد گفت: راه اندازی مرکز ماده 16 ترک اعتیاد برای نگهداری از معتادان متجاهر در این شهرستان با توجه به شیوع ویروس کرونا ضروری است و عزم عمومی همه دستگاه ها مرتبط را می طلبد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت:2 هزار و 115 نفر از اعضای خانواده متوفیان ناشی از کرونا در خوزستان، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون مشاوره روانشناختی دریافت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۱۳    
استاندار لرستان با بیان اینکه افتتاح مرکز نگهداری معتادان و ترک اعتیاد مجتمع شهید بهشتی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) چند ویژگی برجسته دارد، گفت: هماهنگی ایجاد شده بین دستگاه های درگیر همچنین استفاده از امکانات و توانمندی های موجود از مهمترین شاخص های این کار بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه کیش در نشست شورای هماهنگی مبارزه مواد مخدر گفت: باید به اعتیاد به چشم یک بیماری نگاه و با تعامل همه دستگاه ها در رفع این پدیده شوم تلاش کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۳۸    
ظهر امروز با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفان، سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع)،نماینده ولی فقیه در استان، استاندار لرستان و بخشی از مسوولان تعدادی از طرح های محرومیت زدایی سپاه در لرستان افتتاح شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله گفت: آسیب های اجتماعی بسیاری مانند طلاق، دعوای خانوادگی و سرقت ناشی از اعتیاد و مواد مخدر است.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۴    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار این شهرستان در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: برای کاهش اعتیاد به مواد مخدر در شهرستان آران و بیدگل نیازمند تاکتیک هایی هستیم که در این زمینه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر مهم ترین موضوع محسوب می شود و ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
خادمی، حمایت از معتادین متجاهر را امری معهم در زمینه محرومیت زدایی عنوان کرد و گفت: صیانت، مهارت آموزی و اشتغال زایی برای معتادین متجاهر در مرکز ترک اعتیاد کاری بزرگ است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سردار کشکولی، گفت: در راستای حمایت از معتادین و رفع محرومیت مرکز درمانی با ظرفیت 200 نفری به همت سپاه استان و همکاری دیگر دستگاه های اجرایی راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: فعالیت ها و برنامه های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی استان در 55 محله اجرا می شود تا بتوان به شکل عملیاتی برای مقابله با این پدیده خانمان سوز اقدام کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به شیوع بالای مصرف مواد مخدر تریاک در بین کارگران از انعقاد تفاهم نامه هایی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای برای پیشگیری و درمان اعتیاد در بین این قشر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
تدوین مجموعه مستند انتهای شهر در مورد پیشگیری و مبارزه با اعتیاد به تهیه کنندگی و کارگردانی سلمان حمزه پور به پایان رسید.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۵۵    
چهارمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور کبری اسفندیاریان رئیس و اشرف شیران مسئول امور پیشگیری بهزیستی شهرستان آمل و دیگر اعضا کمیته فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
از نخبگان، نماینده شهرستان و مسئولان انتظار دارم که حوزه دم مهد را دریابند، هدف من تنها راه اندازی یک سالن نیست چون سالن بوکس نهایتاً 500 متر زمین می خواهد که در منطقه خیلی ها حاضر هستند بدهند ولی می خواهم نخبگان، قهرمانان و .. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از طراحی سامانه یاریگران زندگی با محوریت پیشگیری از اعتیاد خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
یکی از علل بسیار مهم اعتیاد کودکان و نوجوانان به استفاده از اینترنت را می توان تنهایی دانست؛ حسی که با غرق کردن خود در این فضا و در شبکه های اجتماعی و ارتباط با دوستان مجازی می خواهند آن را نادیده بگیرند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۲    
مدیرگروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: افرادی که در یک محیط کاری با وجود گل و گیاه کار می کنند، 17 درصد بازده بیشتری نسبت به کسانی داشته اند که در یک محیط به اصطلاح خشک کاری کار کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با موادمخدر از آغاز اجرای فرایند یاریگران کار و تولید با رویکرد جدید خبر داد و گفت: با اجرای طرح مذکور، تا نیمه اول سال 1400 تعداد 100 کانون یاریگران کار و تولید در واحدهای صنعتی، تولیدی و کارگری با رویکرد پیشگیری از اعتیاد، آغاز به کار خواهند کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
اتفاق ناخوشایندی رخ داده؛ این که قاچاقچیان و مصرف کنندگان مواد مخدر با شیوع کرونا از فعالیت خود بازنماندند. بیکاری و افسردگی و اضطراب برآمده از دل این روزها نیز بسیاری را به سمت وسوی استفاده از انواع مواد اعتیادآور سوق داده است تا به آرامشی هرچند موقت و گذرا دست یابند!
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۴۷    
فراخوان تمدید همکاری موسسات و کلینیک های اجتماعی برای فعالیت در طرح مدیریت مورد معتادان بی بضاعت پیشگیری و درمان اعتیاد در شهرستان ری اعلام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۹    
بجنورد- ایرنا- رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: امسال در راستای پیشگیری از اعتیاد دانشجویی، پژوهش شیوع شناسی اعتیاد در این دانشگاه انجام شد که بر اساس آن 2 هزار دانشجوی این دانشگاه غربالگری و پایش شدند.
برترین ها / خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
انتخاب: نوشیدن قهوه یکی از عادات روزمره و به ویژه صبحگاهی برای بسیاری از افراد در سراسر جهان است، این عادت از بسیاری جهان مفید است و حتی به سلامتی کمک می کند، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که زیاده روی در نوشیدن قهوه می تواند روی حافظه بلند مدت تاثیر منفی بگذارد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
حوادث رکنا: سارق سابقه دار که بخاطر مرگ همسرش اعتیاد پیدا کرده بود در صحنه سرقت یک خودرو با دزدان دیگر آشنا شد و یک باند حرفه ای را راه اندازی کردند.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
در تحقیقات مشخص شد همسر شاکی اعتیاد دارد و دو فرزند 3 و 9 ساله اش را نیز به مصرف مواد مخدر مجبور کرده و با تصویربرداری از آنها، فیلم شان را در پیام رسان واتساپ منتشر کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اعتیاد کودکان مسئله ای نیست که بتوان آن را پنهان کرد چرا که به راحتی در محلات فقیرنشین قابل مشاهده است و می توان این کودکان را که معمولا مورد سوءاستفاده خانواده و اطرافیان خود قرار می گیرند و برای همیشه از چرخه زندگی اجتماعی دور می شوند را مشاهده کرد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۴۸    
با این حال تصورات درست و غلط مختلفی درباره کافئین وجود دارند که گاهی اوقات بعضی افراد را از مصرف منابع غذایی حاوی کافئین دور می کنند. در ادامه این مطلب، به بررسی این تصورات درست و غلط خواهیم پرداخت. تصور نادرست: کافئین اعتیادآور است کافئین اعتیاد آور نیست و در گروه ترکیبات ایمن قرار می گیرد ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۰    
خبرگزاری میزان- چندی پیش محمد شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو از توزیع متادون در داروخانه ها خبر داد. به گفته وی از نظر قانونی هر دارویی که در کشور تایید شده و در فهرست دارویی کشور باشد باید در داروخانه عرضه شود و به اعتقاد این پزشک، متادون هم یک داروست که باید در داروخانه عرضه شود. ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
برجعلی گفت: 90 درصد افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند در سنین نوجوانی و جوانی سیگار می کشیدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود گفت: بهبودیافتگان اعتیاد در این شهرستن پس از تایید مرکز ترک اعتیاد، تسهیلات خوداشتغالی دریافت می کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۰۵    
زهرا غلامرضایی، معاون پیشگیری بهزیستی استان قزوین گفت: هم اکنون 14مرکز اقامتی ترک اعتیاد در سطح استان قزوین مشغول به فعالیت است که از این تعداد یک مرکز مختص به خانم ها و 13مرکز دیگر مربوط به آقایان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
پژوهشی که در مورد گروهی از کارمندان فرانسوی انجام شده است، نشان می دهد که کار کردن بیش از اندازه می تواند اعتیاد به کار و افسردگی ناشی از آن را برای کارمندان در پی داشته باشد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : مهدی کریمی از تحت پوشش بودن 130خانواده دارای بیماری اعتیاد در اداره بهزیستی هشترود خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۲    
گروه استان ها_دادستان استان قزوین گفت: منابع مالی توقیف شده قاچاقچیان مواد مخدر توسط کمیته شناسایی به دستگاه های مبارزه با ترویج مواد مخدر اختصاص خواهد یافت.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۱۹    
کاظم سیاحی در سریال لیسانسه ها یکی از متفاوت ترین و دوست داشتنی ترین معتادان تاریخ تلویزیون را به نمایش گذاشته است. رحیم، پدر مازیار است و علیرغم همه تلاش هایش نمی تواند خود را از بند هیولای اعتیاد برهاند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۵    
بد نیست اینجا به رسایی یادآور شویم که کمی دیر به فکر کشیدن پای اعتیاد به سیاست افتاده است. چرا که قبل از او وحید جلیلی اصولگرایان را مفنگی در سیاست خوانده و گفته بود: اصولگرا های مافنگی امروز همان پهلوان پنبه هایی هستند که به دوپینگ عادت کردند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 16 مرکز ترک اعتیاد استان در حال حاضر مجوز دارند که مردم باید با هدایت این سازمان، تنها به مراکز مجاز مراجعه کنند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی گروه فیلمسازی آتورپات، فیلم کوتاه سفر به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی میلاد رخش بهار با رونمایی از پوستر بین المللی خود راهی جشنواره های جهانی شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از شکایت های این روزهای پدر و مادرها استفاده زیاد بچه ها از تلفن های همراه و حضور در فضاهای مجازی و بازی های رایانه ای است. خیلی از پدر و مادرها واقعا در این روند مستأصل شده اند و نمی دانند چه کار باید بکنند تا بچه هایشان دچار آسیب نشوند ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر تورج منتظری با حضور برنامه گفتگوی اجتماعی با بیان این که استفاده کودکان و نوجوانان از اینترنت را اعتیاد نمی دانم، اظهار کرد: اعتیاد واژه ای است که بار منفی دارد یعنی مانند یک حادثه ناگوار است که امکان مقابله با آن وجود ندارد. ...
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اعتیاد کودکان یکی از خطرناک ترین آسیب های اجتماعی محسوب می شود، تصور کودکی که به دلیل نرسیدن مواد و خماری ناشی از آن درد می کشد هم دردناک و وحشت آوراست، اما واقعیت این است که ازدیاد این پدیده در کشور به موضوعی مهم در رسانه ها تبدیل شده ومورد توجه جدی فعالان اجتماعی قرار گرفته است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر امیر عبدالرضا سپنجی با حضور برنامه گفتگوی اجتماعی با بیان این که پدیده های فناورانه در زندگی ما بروز و ظهور دارند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارشناس سازمان پزشکی قانونی کشور در حوزه اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر و الکل گفت: اغلب خوددرمانی ها نه تنها به درمان اعتیاد منجر نمی شود، بلکه به پیچیده تر شدن مشکل اعتیاد فرد می انجامد.
فراز نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
فرازنیوز :اجرای نخستین طرح ساماندهی معتادان متجاهر با هدف "جمع آوری افراد شناسایی شده، اعزام معتادان به مراکز ترک اعتیاد و ارتقاء امنیت اجتماعی " در سطح جزیره کیش آغاز شد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در سینمای ایران فیلم های پرشماری وجود دارد که تصاویری متفاوت از شخصیت های گرفتار اعتیاد به نمایش می گذارد. شخصیت هایی که علاوه بر نمایش این معضل اجتماعی برای مخاطب همدلی برانگیز و به یادماندنی هستند.
برترین ها / فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۱۸   + ۲۵ سایت دیگر  
شرق: زن جوان که شوهر سابقش را به دلیل اختلافی 20 ساله به قتل رسانده و جسدش را مثله کرده است، با درخواست دخترش به قصاص محکوم شد. به گزارش خبرنگار ما، این زن سه سال قبل ازسوی یک راننده تاکسی لو رفت. راننده تاکسی به مأموران گفت مسافری را سوار ماشینش کرده که یک جسد با خودش حمله می کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از ایجاد 27 طرح اشتغالزایی برای بهبود یافتگان اعتیاد خبر داد و گفت: در این زمینه یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده است.