جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۸:۲۶Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آرتروز»

رکنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رکنا : توجه به کف پایتان می تواند به شما برای تشخیص بیماری هایی مانند آرتروز کمک کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۰:۳۹    
نقرس نوعی بیماری است که حملات پیاپی آرتروز التهابی حاد —نوعی ورم مفاصل همراه با سوزش، التهاب و قرمزی معمولاً از ویژگی های آن است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
نقرس نوعی بیماری دردناک از آرتروز است و هنگامی رخ می دهد که مقادیر زیادی اسید اوریک در خون باعث تشکیل بلور ها در داخل و اطراف مفصل می شود. اگرچه داشتن رژیم غذایی خاص، درمانی برای نقرس نیست، اما ممکن است به کاهش سطح اسید اوریک در خون کمک کند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۳:۵۴    
آموزش چیز کیک خرما، گفتگوی پزشکی در باره بیماری آرتروز و آموزش نگهداری از گیاه لاکی بامبو و ارکیده، موضوعاتی هستند که در خانه مهر ، به آن پرداخته می شود .
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۹:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
دکتری فیزیوتراپی با اشاره به اضافه وزن و آسیب های مفصلی به عنوان یکی از اثرات شیوع کرونا گفت: ورزش های نرم و کاهش وزن در این دوران از اختلالات مزمن مفاصل جلوگیری خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
محافظت از مفاصل یک راهکار اثبات شده است که کمک می کند بتوان درد آرتریت روماتوئید را کنترل کرده و کارهای روزمره را با سهولت بیشتری انجام داد.
شهرخوان   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۶:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
یکی از عادت هایی که کمابیش همه مردم جهان با آن سر و کار دارند، شکاندن قولنج انگشتان دست و پا است. در این میان شایعات زیادی در مورد مضر یا بی خطر بودن این کار وجود دارد. در این گزارش به بررسی این موضوع می پردازیم.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ذبیح الله حسن زاده، متخصص بیماری های استخوان و جراح ارتوپد در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۲:۳۹    
سلامت نیوز : زانودرد یکی از شایع ترین شکایات ارتوپدی است. سالانه پانزده میلیون نفر به دنبال درمان زانو درد هستند. زانو درد می تواند در اثر آسیب های ورزشی، پارگی مینیسک، آرتروز و بسیاری از عوامل دیگر ایجاد شود. هرچه سن بالاتر رود، بیشتر به زانو درد مبتلا می شوید. ...
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۲۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان می دهد که یوگا یک تمرین آرام بخش است و می تواند درد های مرتبط با آرتروز را تسکین دهد. یوگا یک تمرین آرام است که می تواند درد های مرتبط با آرتروز را به طور طبیعی تسکین دهد ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۵:۳۱    
روغن کرچک دارای فواید بسیاری است که یکی از این فواید، خاصیت ضد التهابی بودن آن است که می توان از این ویژگی برای تسکین درد آرتروز استفاده کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۹    
روغن کرچک دارای فواید بسیاری است که یکی از این فواید، خاصیت ضد التهابی بودن آن است که می توان از این ویژگی برای تسکین درد آرتروز استفاده کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۱:۳۳    
آرتروز گردن معمولاً در افراد مسن اتفاق می افتد. بسیاری از افرادی که آرتروز خفیف گردن دارند، ممکن است علائم بسیار خفیفی را تجربه کنند و یا اصلاً هیچ علائمی نداشته باشند.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۳:۲۵    
همان طور که میدانیم داریم به بهار نزدیک تر میشویم و ممکن هم هست هوا سرد تر شود در ادامه با روش هایی برای جلوگیری از آرتروز در هوای سرد را دنبال کنید.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۹:۳۹    
التهاب مفصل یا آرتریت، یک بیماری شایع شامل التهاب مزمن در مفاصل است که بسته به نوع آن باعث بروز درد و آسیب به مفاصل، استخوان ها و سایر اعضای بدن می شود. آرتروز شایع ترین نوع آن است که40 درصد از مردان و 47 درصد از زنان در طول زندگی خود به آن مبتلا می شوند ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Newatlas، دانشمندان با توجه به بیماری دژنراتیو که به تدریج از غضروف مفصل فرسوده می شود و درد بزرگی را برای مبتلایان ایجاد می کند، در حال جستجو برای درمان های احتمالی آرتروز هستند ...
طلا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۴:۲۹    
آرتروز یک بیماری شایع است که شامل التهاب مزمن در مفاصل شما است. بسته به نوع آن باعث درد و آسیب به مفاصل ، استخوانها و سایر اعضای بدن می شود. آرتروز غیر التهابی است شایع ترین نوع آرتروز به شما میرود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۲۳:۲۱    
صدای تق تق زانو هنگام راه رفتن یا کشیدگی بدن ممکن است برای همه رخ دهد و طبیعی باشد، اما اگر این حالت نشانه بیماری آرتروز باشد باید درمان شود.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۸:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
40سالگی سنی است که بسیاری از افراد به سبک زندگی و رژیم غذایی خود نگاه دوباره ای می اندازند و بسیاری از عادت های ناکارآمد را از زندگی خود حذف می کنند. شاید یکی از مهمترین تغییراتی که باید در این دوران انجام شود، تغییر فهرست خوراکی های مورد استفاده در رژیم غذایی است.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۳۲    
استئوآرتریت(آرتروز)، آرتریت روماتویید، آرتریت عفونی، ورم مفاصل پسوریاتیک و نقرس، 5 گروه عمده آرتریت محسوب می شوند.
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: صدای تق تق زانو هنگام راه رفتن یا کشیدگی بدن ممکن است برای همه رخ دهد و طبیعی باشد، اما اگر این حالت نشانه بیماری آرتروز باشد باید درمان شود. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۰:۱۱    
اقتصاد ایران: درد گردن، چه بخاطر بد خوابیدن باشد چه وضعیت و فرم بد بدن و یا یک چرخش و حرکت ناگهانی گردن یا استرس زیاد، یکی از شکایت های همیشگی است. بیشترین علت گردن درد ناشی از سه بیماری شایع آرتروز ستون فقرات، فتق دیسک گردن و سندرم های عضلانی است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۲۰:۰۹    
آرتروز و بورسیت بیماری های مختلفی هستند که خصوصیات مشابهی دارند. آرتروز شامل گروهی از بیماری های مزمن است که شایع ترین آرتروز (OA) و آرتریت روماتوئید (RA) است. بورسیت یک بیماری موقتی است که معمولاً در اثر استفاده بیش از حد، آسیب یا عفونت ایجاد می شود. هر دو شامل التهاب، درد و ناراحتی مفصلی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اوستئوآرتریت شایع ترین نوع آرتروز است که میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند.
تدبیر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۲۳    
درست است که فیزیوتراپی نقش زیادی در بهبودی پس از جراحی یا جراحت دارد - اما مزایای فیزیوتراپی بسیار فراتر از این محدوده است. فیزیوتراپی می تواند تقریباً هر سانتی متر از بدن را تحت تأثیر قرار دهد. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: آرتروز باعث از بین رفتن غضروف مفصلی و در نتیجه راه رفتن بیمار مشکل می شود که سالانه میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
یک متخصص فیزیوتراپی در خصوص علت بروز عارضه آرتروز زانو و نحوه پیشگیری از آن به بیان توضیحاتی پرداخت.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یک پزشک فوق تخصص هیپ گفت: صداهایی که در مفصل ران ایجاد می شود به خاطر لغزندگی عضله های اطراف مفصل ها است. البته در زانو این صداها می تواند به خاطر جابه جایی مایع داخل مفصلی زانو هم باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۸:۰۹   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان به گفته یک متخصص تغذیه، شلغم یکی از سبزیجات های مفید و پرخاصیت است کە بە عنوان یک ترکیب آنتی بیوتیک در درمان سرماخوردگی و کاهش علائم بیماری های مخصوص فصول سرد سال توصیه می شود.
شهریار نگار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۶    
آیا باید نگران شکستن قولنج مفاصل باشیم؟ آیا این عمل باعث آرتروز مفصل می شود؟
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۸:۱۲    
اقتصاد ایران: معمولاً می توان آرتروز و واریس را به عنوان دو معضل بسیار رایج در میان افراد به شمار آورد. هر کدام از این دو مورد به نوبه خود علل، نشانه و همین طور راه های درمانی دارند که در این مطلب می خواهیم به آن ها بپردازیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با درمان آرتروز و واریس برایتان بگوییم.
زندگی آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۵۴    
انجام ورزش یکی از شیوه های مؤثر در درمان آرتروز محسوب می شود. به بیشتر افراد انجام ورزش های آبی برای بهبود وضعیت بیماری و درد زانو توصیه می شود. ولی شما چه تصوری در مورد ورزش های آبی دارید؟
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۲    
یک متخصص ارتوپدی گفت: درد گردن خطر ابتلا به بیماری های آرتروز ستون فقرات، فتق دیسک گردن و سندرم های عضلانی در افراد را افزایش کمی دهد. مرتضی رجایی جراح و متخصص بیماری های استخوان، مفاصل ...
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۰:۴۱    
در هر صورت، هنگامی که در شما یا یکی از عزیزان شما تشخیص داده می شود، درک اینکه چقدر می توان در مورد این بیماری و روش های درمان آن یاد گرفت، گیج کننده و طاقت فرسا است. 1٫ شما برای داشتن RA خیلی جوان نیستید این همان چیزی است که شلی فریتز 51 ساله، از هاوایی یاد گرفت، هنگامی که فهمید [...]
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۳۶    
دلایل نابالغی و ژنتیکی نیز برای درد مفاصل وجود دارد- مانند آرتروز پسوریازیس، که مبتلایان به پسوریازیس را تحت تاثیر قرار می دهد. یا آرتروز التهابی، که به دلیل عفونت است. درد از طریق سه دسته اصلی تجربه می شود ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
درد انگشت شست و درد دست از امراض شایعی است که افراد در طول زندگی دچار آن می شوند، آرتروز انگشت شست به سن مرتبط است و معمولاً بعد از چهل سالگی دیده می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۲۱:۱۷    
زالو باتلاقی یکی از گونه های زالو است که برای درمان آرتروز ، بیماری عروق خونی ، بیماری های قلبی ، دیابت ، کلسترول و فشار خون بالا استفاده می شود.
برترین ها / میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۸:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
انتخاب: زردچوبه را می توان از پرکاربردترین و محبوب ترین ادویه های جهان دانست که قدمتی بسیار طولانی دارد. باستان شناسانی که در هند کار می کنند بقایای زردچوبه را در گلدان های سفالی پیدا کرده اند که مربوط به اوایل سال 2500 قبل از میلاد است ...
اقتصاد آنلاین / مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۰:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
نرمش های کششی زانو موجب افزایش انعطاف پذیری عضلات این مفصل می شوند؛ تقویت این عضلات فشار روی مفصل زانو را کاهش داده و موجب تسکین درد زانو می شود.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۳۱    
آرتروز شایع ترین بیماری عضلانی اسکلتی است. برای درک بهتر این بیماری بهتر است ابتدا با ساختار مفصل آشنا شوید. تهران – اقتصادبرتر- 08 اسفند 99 به گزارش #اقتصادبرتر ، دکتر ایمان اعتصامی عضو انجمن آیروپراکتیک ایران و آمریکا ...
طلا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۴۷    
آنتی اکسیدان موجود در چغندر تنها محصول در میان میوه و سبزیجات است که به صورت کامل بدن و کبد و کلیه شما را سم زدایی می کند. با این کار از بیماری های مانند سکته قلبی، سکته مغزی، آرتروز و گرفتگی عروق پیشگیری می کند. نیترات موجود در چغندر گردش خون را بهبود بخشیده و باعث کاهش فشارخون و کلسترول نیز می شود
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - پزشک جراح مغز و اعصاب گفت: مبتلایان به آرتروز گردن و کمر معمولا نیاز به عمل جراحی ندارند و باید با دارو، حرکات اصلاحی و فیزیوتراپی دنبال درمان باشند مگر آنکه خطر آسیب نخاعی آنها را تهدید کند.
زومیت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۰    
یکی از توصیه های رایج برای بیماران مبتلا به آرتروز زانو، ورزش است؛ اما نوع آن اهمیت دارد و هر ورزشی موجب تسکین درد نمی شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
آرتروز زانو (Knee Osteoarthritis) یک بیماری تخریبی در مفصل است که از آن به عنوان بیماری مفصلی پیش رونده نیز یاد می شود. این بیماری از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالاتر از چهل سال است و معمولاً در خانم ها بیشتر از آقایان دیده می شود.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۴۳    
تعویض مفصل ران اکنون می تواند 20 سال طول بکشد، و نیاز به عملیات پیچیده تر (“تجدید نظر”) را کاهش می دهد، اگرچه بیماران جوان تر اغلب به یک مورد نیاز دارند. چه کسی به آنها احتیاج دارد؟ بیشتر موارد تعویض مفصل ران و زانو برای آرتروز – ناتوانی و درد در هنگام راه رفتن، ناشی از فرسودگی تدریجی [...]
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: آسپرین یک ماده طبیعی است که از پوست درخت بید به دست می آید. نام شیمیایی این دارو استیل سالسیلیک اسید (ASA) است و در زمره داروهای ضددرد غیراستروئیدی (SNSAID) دسته بندی می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۴:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
با حرکات مختلفی می توانید زانوی های خود را تقویت کرده و مانع ابتلا به آرتروز شوید.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
سلامت نیوز :سالمندی، دوره ای از زندگی است که اگر دستاورد خوبی برای آن در دوران جوانی توشه نکنیم با مشکلات و بیماری های مختلفی همچون اختلالات شناختی، روانشناختی، تغذیه ای و جسمی حرکتی همراه خواهد بود. ...