چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۰۲Oct 2020 21

جدیدترین‌های «قاتل خاموش»

ایرنا   ۲ ساعت پیش    
بروجرد - ایرنا - هر ساله در کنار سرمای هوا خبرهای تلخ گازگرفتگی منتشر می شود حوادثی که بر اثر بی احتیاطی و غفلت رخ می دهد و جان انسانها را می گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان در زمینه گاز گرفتگی با مونوکسیدکربن در فصول سرد سال به شهروندان هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اساس آمار جهانی، از هر 10 نفر بزرگسال در دنیا، سه نفر به فشارخون بالا مبتلا هستند گفت: فشار خون بالا مهم ترین علت مرگ و ناتوانی به شمار می رود.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
ارتباط تشدید شیوع ویروس کرونا در پیک پاییزی، با مقدار آلاینده های هوا بررسی شد. همزمان با شروع فصل آلودگی در پایتخت و چند کلان شهر دیگر، آمار مبتلایان و بدحالان کرونا و نیز مرگ و میر ناشی از ویروس کووید-19 در کشور افزایش قابل توجهی داشته و رکوردهای تازه ای ثبت کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رکورد افزایشی مرگ ومیر با کرونا ، نگاه برخی مسوولان را به فرضیه جهش ویروس کووید-19 جلب کرده؛ غافل از اینکه ذرات معلق در آسمان کلان شهرها بار دیگر در نقش قاتل خاموش ظاهر شده و قدرت کشندگی ویروس موذی را افزایش داده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن 2 نفر در داراب جان باختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۳۳    
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: به دلیل استفاده از آبگرمکن بدون دودکش دو نفر در سپاهان شهر فوت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها - با شروع فصل پائیز و زمستان آمار مسمومیت و جانباختگان بر اثر گازگرفتگی با گاز منو اکسید کربن افزایش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۹:۴۱    
قاتل خاموش جان جان دو نفر را در روستای اسبفروشان شهرستان سراب گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
با فرارسیدن فصل سرما و استفاده از وسایل گازسوز، توجه به نکات ایمنی از اهمیت فراوانی برخوردار است.
راه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با بیان اینکه مرگ ناشی از مسمومیت با گاز منوکسید کربن را به مرگ خاموش تشبیه کرده اند، گفت: علایم و نشانه های مسمومیت با گاز منوکسید کربن می تواند به شکل موارد بسیار متفاوت در افراد نمایان شده و در اثر تماس طولانی با گاز منوکسیدکربن، علائمی شبیه سردرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۱    
یاسوج- ایرنا- در این روزهای سرد پاییز که کرونا قدرتمندتر از گذشته شبیخون می زند و جان آدمیان می ستاند در سوی دیگر قاتل خاموشی نیز در کمین نشسته و آرام تر از کرونا شکارهای خود را به آغوش می کشد و این دو قاتل در کارزاری برای افزایش شمار قربانیان خود در رقابتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: اولین اقدام ایمنی موثر قبل از راه اندازی اولیه سیستم گرمایشی ، بررسی کامل مسیر دود کش است که در سال های اخیر دلیل بیشترین آمار حوادث در ابتدای فصل سرد بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۵    
مرگ بر اثر گاز گرفتگی به مرگ خاموش معروف است، که این روز ها با رسیدن فصل سرما مدام درباره آن می شنویم.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از خطراتی که با آغاز فصل سرما سلامت ما را تهدید می کند، مسمومیت با گاز COاست و به همین خاطر آگاهی نسبت به علائم این نوع مسمومیت و راه های جلوگیری از آن اهمیت بسزایی دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - همه ساله با شروع فصول پاییز هزار رنگ و زمستان سرد، شمارش معکوس برای مرگ و میرهای ناشی از گاز گرفتگی در نقاط مختلف کشور به علت استفاده بیشتر مردم از بخارهای گازی و نفت سوز برای گرم نگهداشتن فضای منازل مسکونی آغاز می شود، آنجایی که قاتل خاموش خواب سمی بی صدا و آرام در کمین نشسته است.
پلیس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- البرز- معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان از گاز گرفتگی 3 نفر از اعضای یک خانواده در منطقه "کمالشهر" کرج خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی گفت: خانواده سه نفره در اثر مسمومیت با گاز مونوکسید جان خود را از دست دادند؛ توصیه می شود شهروندان با رعایت نکات ایمنی از وسایل گرامیشی خود استفاده کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۵۰    
سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: متأسفانه 3 نفر به دلیل مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست داده اند.
حادثه 24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
حادثه 24 - سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت 3 نفر درپی مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در کمالشهر خبر داد. مجتبی خالدی گفت: ظهر امروز 19 مهرماه 1399، حدود ساعت 13 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- فصل سرما در پیش بوده و قاتل خاموش در کمین نشسته است تا نفس هایی با اسنتشاق گاز منوکسیدکربن به شماره بیفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
خراسان شمالی، زودتر از همیشه سرد شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - مسئول اورژانس و فوریت های پزشکی هشترود گفت: با سرد شدن دمای هوا و استفاده از وسایل گرمایشی، قاتل خاموش جان 2 کودک را در این شهرستان گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی، گفت: دو پسر بچه در هشترود قربانی قاتل خاموش شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۴    
تبریز- قاتل خاموش جان دو کودک را در هشترود گرفت.
پیک هشت رود   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۱    
2 کودک هشترودی جان خود را بر اثر گازگرفتگی از دست دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- همه ساله با شروع فصل سرما، شمارش معکوس برای مرگ و میرهای ناشی از گازگرفتگی در نقاط مختلف کشور به خصوص استان های سردسیر از جمله آذربایجان شرقی آغاز می شود.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در قالب طرح کوچ سعی بر کاهش سه درصدی اضافه وزن و چاقی دانش آموزان است تا زمینه سلامت دانش آموزان فراهم آید. ”
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۵۲    
در 5 ماه نخست امسال نیز 782 نفر در کشور بر اثر سوختگی جان خود را از دست داده اند که 304 نفر از متوفیان زن و 478 نفر دیگر هم مرد بوده اند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
آخرین آمار ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته در ایران به 207 نفر رسید. مجموع جانباختگان این قاتل خاموش نیز به 25986 نفر رسیده. مجموع مبتلایان به 453637 نفر افزایش یافته است. منبع: خبرفوری
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
235 نفر در پنج ماه نخست سال جاری بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۲۵    
خبرگزاری میزان - روزنامه خراسان نوشت: زمین حالش خوب نیست! هرچند کرونا و قرنطینه باعث شد مدت کوتاهی زمین از آلودگی ها و دست اندازی های بشر راحت باشد و کمی نفس تازه کند، اما خیلی زود دوباره کار ها به روال سابق برگشت و زمین بر اثر آلودگی که بشر ایجاد کرده، دوباره نفسش به شماره افتاده است ...
طلوع کرمان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی کرمان با توجه به نزدیک شدن به فصل سرد سال نکات ایمنی در خصوص استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز بیان کرد. علی عسکری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد ...
مدال   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با تاکید بر اینکه جاذبه های ورزش قهرمانی باعث مغفول ماندن ورزش همگانی شده، گفت: توجه به این حوزه می تواند بار 45 هزار میلیاردی از دوش کشور بردارد....
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سس های مایونز مخصوصاً آن هایی که تجارتی یا صنعتی هستند معمولاً با چربی ناسالم درست شده ند و ارزش افزوده بسیار کمی دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم گویا گذشت زمان موجب کم رنگ تر شدن اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی شده است و تنها نشانی که ازپروتکل های بهداشتی در سطح شهر وجود دارد، کاغذ رنگ رو رفته ای است که در گوشه ای از یک مغازه، می گوید: "لطفا ماسک بزنید!"
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۲۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
فشارخون بالا یا قاتل خاموش یک اختلال قلبی و عروقی است که بر سلامت تعداد بی شماری از مردم در سراسر جهان تاثیر می گذارد
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در سه ماهه نخست امسال مسمومیت با گاز منواکسیدکربن موجب مرگ 16 نفر در استان شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۰۶    
شیوع کرونا ضریب اشغال هتل های مشهد را در این روز ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 95 درصد کاهش داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۴:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
بیماری های کلیه اغلب به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود، زیرا افراد تا رسیدن بیماری به مراحل پیشرفته هیچ مشکلی احساس نمی کنند.
ایتنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۱:۴۰    
ایتنا - فشار خون بالا به یک دلیل قاتل خاموش نامیده می شود: غالبا شناسایی نمی شود، ممکن است مزمن باشد، و در صورتی که درمان نشود منجر به مشکلات قلبی خواهد شد.
وب سایت چطور   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۱۵:۵۳    
این روزها خیلی از زوج ها مجبورند زمان بیشتری را با هم بگذرانند. درعین حال فشار و اضطراب ناشی از شرایط جاری باعث شده است که زوج ها احساس کنند چیزی در رابطه عاشقانه شان کم است. در این مطلب، درباره قاتل خاموش روابط عاشقانه صحبت می کنیم. با ما همراه باشید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۸:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی خلخال از فوت زوج کهنسال بر اثر مسمومیت با گاز منواکسید کربن خبرداد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
فشار خون بالا (hypertension) که از آن به عنوان قاتل خاموش نیز یاد می شود بر میزان زیادی از جمعیت جهان تأثیر می گذارد.
اتحاد خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۰:۰۲    
اتحادخبر-محمد کریمی نژاد:پر فشاری خون یکی از مهم ترین فاکتور های خطر بیماری قلبی است که از آن به عنوان قاتل خاموش نام می برند. چاقی و اضافه وزن با فشارخون بالا ارتباط قوی دارد. اکثر افراد مبتلا به پرفشاری خون علایمی ندارند، اما این مشکل می تواند سبب آسیب حاد یا مزمن به بخش های مختلف بدن شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۶:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل محیط زیست استان البرز گفت: برای تجزیه هر قطعه پلاستیک 300 تا هزار سال زمان لازم است و به عنوان قاتل خاموش محیط زیست از آن یاد می شود.
آی اسپورت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۲۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
آی اسپورت - وریا غفوری یکی از بازیکنانی است که به دلیل ابتلا به کرونا چند روزی است خودش را در خانه قرنطینه کرده؛ او حالا به عنوان یکی از منتقدان ادامه لیگ برتر در شرایط بحرانی کرونا در یک استوری اینستاگرامی با هشتگ فوتبال، قاتل خاموش طعنه های تندی را به مسئولان سازمان لیگ زد. ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، سیاری از عوامل خطر فشار خون بالا مانند سن، سابقه خانوادگی، جنسیت و نژاد از کنترل شما خارج است. اما عواملی نیز وجود دارد که می توانید آن ها را کنترل کنید، از جمله ورزش و رژیم غذایی. رژیم غذایی که می تواند به کنترل فشار خون کمک کند: سبزیجات پهن برگ ...