پنجشنبه ۱۶ تیرساعت ۲۰:۵۳Jul 2022 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قاتل خاموش»

فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- ما برای سلامت کلی خود به کلسترول نیاز داریم، اما مقدار زیاد آن چیز بدی است. کلسترول بالا می تواند باعث مشکلات عمده سلامتی شود و به آن قاتل خاموش می گویند، زیرا اغلب هیچ علامت هشدار دهنده ای وجود ندارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
آستارا- مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه روزانه 2 هزار و 500 تن زباله در استان تولید می شود، گفت: پلاستیک به قاتل خاموش محیط زیست گیلان تبدیل شده است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۸    
مهدی میرآبی، نویسنده و روزنامه نگار در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان واریانتِ “قاتل خاموش” را جدی بگیریم نوشت: هدف از نگارش این یادداشت ایجاد دلهره و یأس در میان مردم جامعه نیست ...
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۲:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کلسترول بالا معمولا با داشتن سطح کلسترول 200 میلی گرم در دسی لیتر تعریف می شود. کلسترول بد یا LDL به عنوان لیپو پروتئین با چگالی کم و کلسترول خوب یا HDL به عنوان لیپو پروتئین با چگالی بالا شناخته می شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- کلسترول یک نگرانی جدی برای سلامتی است که به آن قاتل خاموش می گویند، زیرا معمولا هیچ علامت هشداردهنده ای ندارد که نشان دهد مشکلی وجود دارد. به گزارش فرارو به نقل از یاهونیوز ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۰:۰۹    
ایسنا/زنجان عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان گفت: تولید و تشدید مصرف گرایی می تواند منجر به فاجعه های زیست محیطی شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گسترش دخانیات در سایه عادی سازی ها زنگ خطری برای وقوع یک بحران است. بحرانی که در صورت بی توجهی به آن تا چند سال آینده، می تواند وضعیت ایران را در مصرف دخانیات وخیم تر کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
جریان خون در شریان ها تحت فشارهای بالاتر از حد طبیعی منجر به بروز بیماری فشار خون بالا می شود..
اینتیتر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۵:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
فشار خون بالا قاتل خاموش نامیده می شود، زیرا ممکن است هیچ علامت هشدار دهنده ای نداشته باشید. هنگامی که علائم ظاهر می شوند می توانند شامل سردرد، خونریزی بینی، ریتم نامنظم قلب و تغییرات بینایی باشند. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۲:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
موتور سیکلت های برقی اوکراین در جنگ با روسیه، خواب را از چشمان نیروهای ارتش پوتین ربوده اند و از هر سمت، تانک ها و ستون های زرهی روس را هدف قرار می هند.
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۱:۱۳    
ورود ریزگردها به آسمان برخی استان های کشور از جمله ایلام پدیده ای است که طی سال های اخیر شدت قابل توجهی داشته به طوری که امروزه به عنوان یک بحران ملی و بین المللی از آن یاد می شود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۸:۳۰    
فشار خون بالا معمولا علامتی ایجاد نمی کند. به همین دلیل به فشار خون بالا ، قاتل خاموش هم گفته می شود. تنها در برخی موارد ، فشارخون بالا با علائمی همچون سردرد در ناحیه ی پس سر ، سرگیجه ، تاری دید ، تپش قلب ، خستگی زودرس ، تنگی نفس شبانه یا تنگی نفس هنگام فعالیت ...
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۳:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، فشار خون بالا قاتل خاموش نامیده می شود. اغلب اوقات، هیچ نشانه قابل توجهی از فشار خون بالا وجود ندارد و حتی اگر علائمی دارید، ممکن است فوراً به آن توجه نشان ندهید و آن را به عنوان خستگی معمول، فشار کاری یا فعالیت رد کنید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ 27 نفر بر اثر مسمومیت با گاز مونو کسیدکربن خبر داد.
نی نی بان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
هر سال تاریخ 17می به روز جهانی فشار خون اختصاص دارد. هدف از ایجاد چنین روزی، ایجاد انگیزه در عموم مردم برای بررسی منظم فشار خون برای حداقل یک بار در سال است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا-یک کارشناس سلامت و مسوول آموزش مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین گفت: از فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش یاد می شود که خطر بروز سکته قلبی و مغزی را افزایش می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۰۷:۴۲    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر گروه پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز به تشریح حقایقی در خصوص فشار خون که به عنوان قاتل خاموش شناخته شده است، پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان گفت: نکته مهم در بیماری فشار خون بالا، بدون علامت بودن این بیماری و عدم اطلاع افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود و نیز عدم درمان صحیح و کنترل بیماری است و به همین دلیل بیماری فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی درصد مبتلایان به فشار خون در خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر رفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
افزایش فشار از جریان خون به دیواره رگ های خونی، فشار خون بالا قاتل بی صدا یا قاتل خاموش نامیده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۱:۵۰    
بر اساس آخرین آمار بیش از 34 درصد افراد بالای 18 سال استان همدان فشار خون بالا دارند یعنی حداقل از هر چهار نفر یک نفر، درگیر این بیماری هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: نکته مهم برای پیشگیری و کنترل بیماری فشار خون بالا، بدون علامت بودن این بیماری و اطلاع نداشتن افراد مبتلا به فشار خون از بیماری خود و نیز درمان نشدن صحیح و کنترل نشدن بیماری است و به همین دلیل این بیماری به عنوان قاتل خاموش شناخته میشود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۱۱    
دکتر بهار پوررضا مسئول دبیرخانه سالمندان استان و دبیر کمیته کرونا بهزیستی گیلان : مقدار فشار خون انعکاس دهنده فشاری است که خون بر دیواره داخلی شریانها وارد می آورد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
وزش باد توام با گرد و خاک هوای برخی مناطق تهران را دیروز برای گروه های حساس ناسالم کرد. هرچند شدت این آلودگی زیاد نبود اما به نظر می رسد غفلت از تاثیر انتشار ذرات گرد و غبار در هوا سبب شده این جنس از آلودگی مثل یک قاتل خاموش در شهر جولان دهد و در عین حال با حساسیت به مراتب کمتری از سوی شهروندان و ...
فرادید   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بیماری های بسیاری وجود دارند که نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند. برخی از آن ها به عنوان قاتل خاموش شناخته می شوند، به این دلیل که ممکن است علائم آن ها تشدید شده و حتی گاهی به مرگ ناگهانی منجر شوند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایران اکونومیست از سازمان پزشکی قانونی کشور، در حالیکه طی سه سال متوالی (1396 تا 1399) با افزایش آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور مواجه بودیم، این آمار در سال 1400 کاهشی قابل توجه داشت و تعداد قربانیان گاز گرفتگی نسبت به سال قبل از آن 87 نفر کمتر شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در سال گذشته(1400) 839 نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات گازگرفتگی در کشور 926 نفر بود، 9.4 درصد کاهش داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۹:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اورژانس 115 لرستان گفت: قاتل خاموش جان دو شهروند بروجردی را گرفت
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
ته سیگار، این زباله سمی را میتوان قاتل خاموش زمین نامید چون علاوه بر اینکه این ماده غیر قابل تجزیه است، هرساله جان هزاران موجود زنده را نیز می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی گفت: سه نفر از اعضای یک خانواده در ورزقان در اثر سوختن زغال در داخل چادر دچار مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن شده و جان باختند.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ - ۱۹:۲۹    
فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود زیرا اغلب بدون علامت است. با این حال فشار خون بالا فرد را در معرض افزایش خطر بیماری قلبی، ایست قلبی و سکته قرار می دهد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۲۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- قاتل خاموش جان سه نفر را در مانه و سملقان گرفت، برخورد پراید با گاردریل سه نفر مجروح داشت و واژگونی منجر به آتش سوزی سواری پراید در فاروج از جمله اخبار مربوط به حوزه انتظامی خراسان شمالی در 24 ساعت گذشته است.
خبر روز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۳:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی اورژانس استان آذربایجان شرقی: ده نفر طی دوازده ساعت گذشته در سه ماموریت براثر مسمومیت با مونوکسید کربن داخل چادر توسط اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۰۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
روابط عمومی سازمان اورژانس بابل از مسمومیت 9 نفر بر اثر نشت گاز مونوکسید کربن خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
قابل مشاهده در دسکتاپ قابل مشاهده در موبایل
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۸ - ۱۰:۱۵    
شبانه روز گذشته به دلیل استنشاق منوکسید کربن 3 نفر در روستای شیران و یک نفر در مشگین شهر در استان اردبیل جان خود را از دست دادند.
دیار جنوب   ۱۴۰۱/۰۱/۰۷ - ۱۸:۵۰    
رئیس اورژانس 115 و فوریت های پزشکی شهرستان دشتستان گفت: 2 نفر از اهالی روستای باغ تاج بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند. به گزارش دیارجنوب ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۹    
سازمان اورژانس کشور: 635 نفر با گاز مونوکسید کربن در چادرهای مسافرتی مسموم و 19 تن جانشان را از دست داده اند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۰    
هشدار دانشگاه علوم پزشکی: مسافران نوروزی خطر گاز مونو اکسید کربن را در چادرهای مسافرتی جدی بگیرند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: خطر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در چادرهای مسافران نوروزی در کمین است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۴:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
با وجود شیوع کرونا در کشور، تعداد زیادی از مردم به سفر رفته اند؛ بنابراین رعایت برخی نکات بهداشتی و ایمنی در طول سفر برای حفظ سلامتی، ضروری است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۴:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن و گازگرفتگی در چادر مسافرتی منجر به مرگ مرد جوان 22 ساله شد.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش بازتاب ایلام به نقل از روابط عمومی اورژانس 115 ایلام، در چهارمین روز از عید نوروز و صبح امروز(پنجشنبه چهارم فروردین ماه) راس ساعت 10:36، مسمومیت یک نفر با گاز مونوکسید کربن در چادر مسافرتی، حوالی سه راهی کارزان شهرستان سیروان به مرکز کنترل و هدایت عملیات اورژانس 115 استان گزارش گردید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ - ۱۳:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
هوشیاری آتش نشانان خانواده چهار نفره مشهدی را از مرگ حتمی نجات داد.
حادثه 24   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۱۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
حادثه 24 - مدیر شبکه بهداشت و درمان بروجرد از مرگ چهار جوان بر اثر گازگرفتگی در این شهرستان خبر داد. مسعود کریمی اظهار کرد: چهار جوان بروجردی بر اثر گاز گرفتگی ناشی از انتشار گاز منوکسیدکربن متاسفانه جان باختند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی گرگان از جان باختن مسافر دیگری در مرکز استان به علت گازگرفتگی در چادر مسافرتی خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ - ۲۳:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فرارو- سرطان پانکراس کشنده ترین تومور است و تنها 7 درصد از بیماران بیش از پنج سال زنده مانده اند و پژوهشگران برای پیشرفت در تشخیص و آگاهی رسانی درباره آن تلاش کرده اند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ - ۲۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
بر اثر گازگرفتگی ناشی از انتشار گاز منواکسید کربن در اراک متاسفانه 3 نفر جان باختند.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۰۷:۴۰    
قاتل خاموش جان 3 نفر از اعضای یک خانواده را در شاهین دژ گرفت.