چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۶:۲۷Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مواد غذایی»

جهان نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
اگر به دنبال فهرستی از غذاهای ضد سرطان هستید تا به لیست مواد غذایی خود اضافه کنید، با تمرکز بر گیاهان و انتخاب مواد غذایی سالم می توانید خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید، اما نمی توانید آن را از بین ببرید.
عصر ایران   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ماهیتابه چدنی ممکن است زیباترین ابزار آشپزخانه شما باشد. یک ماهیتابه چدنی می تواند یک عمر دوام داشته باشد. با این وجود، مواد غذایی ای وجود دارند که مطمئنا نباید در تابه چدنی بپزید.
دنیای اقتصاد   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : زنان ثابت کرده اند اگر به فرصت ها و منابع دسترسی داشته باشند، افرادی کارآمد خواهند بود. زنان و مردان به یاری هم در مزرعه و دیگر سطوح جامعه، نیرویی به شمار می روند که قادر خواهند بود امنیت غذایی را برای مردم در سده بیست و یکم تضمین کنند ...
فرارو   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- تمرکز در کلاس بعد از تعطیلات تابستانی برای کودکان می تواند کار دشواری باشد به خصوص اگر مواد غذایی مناسبی دریافت نکنند. متخصصان تغذیه هشدار می دهند که یک ناهار نامتعادل می تواند یادگیری و رشد کودکتان را مختل کند ...
بر اساس تحقیقی که اخیرا نتایج آن در ژورنال نوترینتز (نشریه علمی مواد غذایی مغذی) انتشار یافته، مشخص شده که پنیر در بهبود بهداشت شناختی افراد مسن موثر است.
معاون مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تاکید ویژه ای بر روی تغییرات اقلیمی، کنترل آب شرب و سلامت مواد غذایی در کشور دارد.
آفتاب نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهند، سرطان های معده و روده در سال های اخیر به علت استفاده بی رویه از غذا های آماده و کنسرو شده به ویژه مواد غذایی که به روش غیراستاندارد تهیه می شوند، در ایران و سایر کشور های جهان به شدت افزایش یافته است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
در فهرست صبحانه کودکان باید مواد غذایی مانند لبنیات، سبزیجات، میوه ها و غلات استفاده کرد. تخم مرغ و انواع مغزیجات هم تأمین کننده پروتئین در صبحانه کودکان هستند.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
در مطالعه ای پیشگامانه مواد غذایی غنی از پری بیوتیک ها و پروبیوتیک ها شناسایی شده که نقش حیاتی در حمایت از سلامت روده دارند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
باروری سالم یکی از دغدغه های جامعه امروز به شمار می رود. از جمله عوامل تأثیرگذار بر باروری می توان به نوع تغذیه، شیوه زندگی، اضافه وزن و چاقی، فعالیت بدنی و همچنین دوری از رفتارهای پرخطر مانند استفاده از دخانیات، مواد مخدر و مشروبات الکلی اشاره کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
کیش – ایرنا – رییس مرکز بهداشت کیش با اشاره به 2 هزار و 291 بازدید از اماکن و مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در تابستان امسال گفت: طی بازرسی های اکیپ نظارت بهداشتی کیش بیش از 13 هزار و 805 کیلوگرم مواد غذایی فساد جمع آوری و معدوم شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شرکت تولیدکننده بیسکویت فرخنده که سال 1340 تاسیس شده، در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کیک و شیرینی از محصولات تازه خود رونمایی کرد. مدیر مارکتینگ و مدیرفروش گروه موادغذایی فرخنده، به بهانه حضور فعال این شرکت در نمایشگاه کیک و شیرینی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۳    
مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر از ثبت بیش از 15 هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی خرمشهر و اماکن عمومی طی 6 ماهه نخست سال خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حتما شما نیز به طور منظم به باشگاه می روید، تمرینات دراز و نشست فراوانی انجام می دهید و بیشتر اوقات از تردمیل استفاده می کنید، اما شکم شش تکه ای ندارید. بیشتر افراد بر این باورند که شکم شش تکه بر اساس مواد غذایی که مصرف می شود به وجود می آید.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پیاز خام می تواند در بهبود فرآیند هضم غذا کمک کند. آنزیم های موجود در پیاز می توانند به تجزیه و هضم مواد غذایی کمک کنند و از مشکلات مربوط به دستگاه گوارش، مانند تورم شکم و گازهای روده، جلوگیری کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان از بازرسی 69 هزار و 121 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کودکان در سنین رشد قرار دارند و باید مواد مقوی و سالم بخورند. بنابراین بهتر است به عنوان میان وعده و برای سرگرمی و تنوّع خوراکی های خوشمزه و سالم برای آنها در نظر بگیریم. با مواد غذایی مفید می توان میان وعده های جذّاب و خوشمزه درست کرد که جایگزین هله هوله های مضرّ شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیر سلامت محیط و کارمعاونت بهداشتی دانشگاه، از معرفی دو هزار مرکز تهیه و توزیع موادغذایی متخلف به مراجع قضایی خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
به گفته پزشکان، یک لیوان آب با عسل صبح به حفظ سلامت کمک می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۱۵    
در بسته ی پزشکی سلامت امروز، با مواد غذایی سالم که باعث افزایش قدرت یادگیری دانش آموزان می شود، آشنا می شوید.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۳۹    
یک متخصص تغذیه با اشاره به موادغذایی مورد نیاز کودکان چند پیشنهاد مقوی و سالم برای سلامت کودکان داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۵۸    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری یک کارشناس تغدیه و شبکه بهداشت و درمان در چهارمحال و بختیاری گفت: مواد غذایی که در حال فساد هستند و طول عمر آن ها رو به اتمام است، می توان با فریز کردن از تولید پسماند جلوگیری کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۷:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد: 388 تن مواد غذایی و انواع اقلام فاسد و تاریخ مصرف گذشته طی یک سال اخیر از سطح واحدهای صنفی و تولیدی استان البرز جمع آوری و معدوم شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۶:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
کمبود برخی مواد در بدن ما از طرفی و مصرف نا آگاهانه و بسیار مواد غذایی مضر از طرف دیگر در خستگی , افسردگی و... موثر است که با برنامه ی غذایی درست میتوان این مشکل را برطرف کرد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
بین بردن میکروب های معده راه های مختلفی دارد که یکی از آن ها خوردن غذاهای ضد میکروبی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت سنندج گفت: مقدار مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مصرف کشف و ضبط شده در ماه گذشته بیش از 14 تُن بوده که بعد از سیر مراحل قانونی و کسب نیابت قضائی با حضور نماینده دادستان، شهرداری سنندج و کارشناسان این مرکز معدوم سازی شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۱۷   + ۴۶ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه سلامت: مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از بهترین مواد غذایی برای میان وعده دانش آموزان، شیر است؛ والدین گنجاندن این ماده غذایی را در میان وعده فرزند خود فراموش نکنند.
صبای سلامت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۹   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش صبای سلامت، مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی ، میثم محمدی نژاد، سرپرست معاونت امور بنادر و حوزه خزر با بیان اینکه نخستین محموله صادراتی محصولات کشاورزی با بهره گیری از کانتینرهای یخچالی از مجتمع بندری کاسپین صادر گردید ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
در شرایط سردی هوا امکان ابتلا به بیماری های مختلف وجود دارد و یکی از مواد غذایی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن، عناب است که علاوه بر تقویت سیستم ایمنی مانع از خشکی پوست می شود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
خداوند متعال در هر فصلی میوه های متناسب با آن فصل را آفرید تا آدمی بر اساس نیازهای جسمی خود از میوه ها استفاده کند. محققان طب قرآنی بر این عقیده اند که انار به عنوان یک میوه بهشتی از این جهت در فصل پاییز به بار می نشیند که فصل پاییز فصل خزان درختان و گرفتگی آسمان است و برای جلوگیری از افسردگی و ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
اختصاصی طرفداری | از قرن ها پیش و ابداع اولین نوع از پول ها و سکه ها، این کاغذپاره ها و فلزات توانستند نقش مهمی در زندگی انسان ها ایفا کنند. به تدریج، این ورق ها توانستند همه چیز را به سلطه ی خود در آورند. ...
شما نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۱۰    
این روزها که فصل مدارس شروع شده است. دانش آموزان نیاز به مواد غذایی مقوی دارند. شما میتوانید با یک دسر سلده و مقوی خستگی را از تن دانش آموزتان بیرون کنید.
برترین ها / ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
چرا به رغم کاهش تورم اعلام شده از سوی دولت، کشورمان همچنان در گروه ابرقدرتان تورمی بخصوص در گروه مواد غذایی جای دارد؟
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خوراک تن ماهی همراه مواد غذایی دلخواه مثل قارچ و سیب زمینی یکی از خوشمزه ترین خوراک هایی است که به عنوان ناهار راحت و شام فوری سرو می شود. خوراک تن ماهی انواع مختلفی دارد و تهیه آن کاملا ذائقه ای می باشد که شما می توانید طرز تهیه خوراک تن ماهی با گوجه فرنگی و قارچ را طبق علاقه و ذائقه خود تهیه ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۴۸   + ۲۹ سایت دیگر  
هضم صحیح غذا، سنگ بنای سلامتی است. زمانی که بدن شما مواد مغذی ضروری را جذب کرده و مواد زائد غذایی را به طور موثر دفع می کند، شما دارای یک سیستم گوارشی با عملکرد خوب هستید.
کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
غلامرضا توکلی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در نیمه اول سال جاری51 هزار و 477 مورد بازدید از مراکز تولید، توزیع ، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی استان البرز داشتند که با 894 مورد فعالیت غیربهداشتی این مراکز برخورد قانونی شد. ...
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۰    
به منظور پایش مواد غذایی در گروه های جمعیتی مختلف، با هدف ارزیابی پتانسیل خطرات ناشی از مصرف مواد غذایی انجام می شود. ارزیابی خطر مواد غذایی برای توصیف اثرات نامطلوب مواجهه با خطرات ناشی از غذا
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
برای درمان و جلوگیری از تشدید آنفولانزا باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشته باشید، البته برخی مواد غذایی هستند که به ریکاوری آنفولانزا کمک شایانی می کند و همچنین برخی غذا ها برای آنفولانزا مضر است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی زیرکوه وحید فلکی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت: در راستای اجرای طرح نظارتی شمیم ماه مهر ویژه کالاهای اساسی، در گشت های مشترک باهمکاری ادارات صمت ، تعزیرات , دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان ...
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
داوود فکوری گفت: اگر ادعای رسانه های معاند درباره کاهش مصرف 50 درصدی مواد غذایی درست بود اکنون باید شاهد تعطیلی اغلب کارخانه ها می بودیم. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از ایرنا ...
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۲    
بطری شیشه ای یکی از محصولاتی است که برای برای پر کردن مواد غذایی از جمله انواع آبمیوه، آب لیمو، رب و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. با ما همراه باشید تا به ظرفیت های مختلف بطری شیشه ای، ویژگی ها و فروش بطری شیشه ای خام بپردازیم. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۲۴ سایت دیگر  
بسیاری از مواد غذایی برای پوست هم قابل استفاده اند. در حقیقت، مواد غذایی ای که بیشتر ما از آن ها تنها برای تهیه ی غذا استفاده می کنیم، زنان هندی از آن ها برای مبارزه با پیری هم بهره می گیرند.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس اتحادیه سوپرمارکت داران و مواد پروتئینی تهران گفت: اگر ادعای رسانه های معاند درباره کاهش مصرف 50 درصدی مواد غذایی درست بود اکنون باید شاهد تعطیلی اغلب کارخانه ها می بودیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۷    
مدیر دارو و مواد غذایی تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: 51 هزار قوطی شیرخشک در شهریورماه امسال با هدف تنظیم بازار در 180 داروخانه این استان توزیع شد.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دومین کنفرانس تجارت مواد غذایی با موضوع بررسی بازار کشورهای GCC برگزار خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، گروه رسانه ای آتا دومین کنفرانس تجارت مواد غذایی با موضوع بررسی بازار کشورهای GCC در تاریخ 2 آذرماه 1402 با حضور مدیران صنایع غذایی از سراسر کشور در مرکز همایش ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت زاهدان گفت: در راستای نظارت ویژه کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت زاهدان بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی امسال 47 تن مواد غذایی و بهداشتی غیرقابل مصرف کشف و معدوم شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
کودکان در سنین مدرسه باید از هر پنج گروه غذایی شامل: سبزیجات، میوه ها، غلات، لبنیات و پروتئین استفاده کنند تا روند رشد و یادگیری در آنها تقویت شود. هم چنین دانش آموزان برای بهبود عملکرد ذهنی لازم است مصرف غذاهای شور، چرب و شیرین، غذاهای کم فیبر و نوشیدنی های حاوی کافئین یا قند زیاد را محدود کنند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۷    
خرید برنج یکی از دغدغه های ما ایرانی هاست؛ چرا که این ماده یکی از مهم ترین و حیاتی ترین مواد غذایی است که در وعده های روزانه مصرف می کنیم. اگر تشخیص برنج با کیفیت از غیر آن برای شما دغدغه شده است، این مقاله را بخوانید تا با روش های تشخیص، و آموزش خرید برنج آشنا شوید. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی دامپزشکی استان البرز از ثبت 894 مورد غیر بهداشتی در بازدیدهای انجام شده 6 ماهه اول سالجاری در استان خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۵۲   + ۴۹ سایت دیگر  
بیماری های التهابی روده از جمله سرطان روده بزرگ روندی رو به افزایش دارد. در صورت ادامه روند فعلی، پیش بینی می شود حدود 10 سال آینده تعداد تشخیص سرطان روده بزرگ حدود دو برابر افزایش یابد. در این بین اما چگونه می توان با انتخاب مواد غذایی سالم به پاکسازی روده بزرگ کمک کرد؟