پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۱۳:۴۹Oct 2020 22

جدیدترین‌های «سوءتغذیه»

روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۵۹    
[راضیه زرگری] در قرن حاضر، سوءتغذیه در بیشتر جوامع به ویژه کشورهای جهان سوم بحرانی جدی به شمار می آید. سوءتغذیه یا به عبارتی هرگونه انحراف از تغذیه طبیعی که موجب می شود بدن به مواد اصلی و اساسی غذایی دسترسی نداشته باشد، یکی از دلایل مهم بیماری های جسمانی و روانی است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۱۶    
جالب است بدانید عواملی چون کاهش ناگهانی وزن، سوءتغذیه و تغذیه وریدی ممکن است باعث تغییر متابولیسم بدن و ابتلا به این بیماری شوند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
هدر رفت مواد غذایی، یکی از چالش های حوزه غذایی جوامع است که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، به طوری که گفته می شود ضایعات غذایی در ایران معادل 50 درصد درآمد نفتی کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- سالانه هزاران تن مواد غذایی غیر قابل مصرف در دنیا معدوم می شود. این در حالی است که 800 میلیون نفر در دنیا دچار گرسنگی آشکار و بیش از 2 میلیارد نفر دچار سوءتغذیه پنهان هستند و این آمارها نشان می دهد که متاسفانه الگوی تغذیه مردم در دنیا مناسب نیست.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سلامت نیوز :مدیر گروه تغذیه بالینی دانشکده علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران، بر ضرورت مصرف میوه و سبزیجات در ایام کرونا تاکید کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سید علی کشاورز، گفت: به گفته یکی از بزرگان علم تغذیه دنیا، پدر بیماری هر چه باشد، مادر آن سوءتغذیه است. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سوءتغذیه می تواند موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و شانس ابتلا به کرونا را افزایش و حتی شدت بیماری را فزاینده کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
شش هزار و 751 کودک خورستانی مبتلا به سوءتغذیه با اعتبار یک میلیارد تومان در از سبد غذایی بهره مند شدند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۴   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، زهرا عبداللهی روز سه شنبه در نشست خبری آنلاین به مناسبت روز جهانی غذا در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ناامنی غذایی در کشور به طور میانگین کمتر از پنج درصد است و در مناطق محروم و کم برخوردار حدود 10 درصد است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، در ارتباط با وضعیت تغذیه ایرانی ها به ویژه در ایام کرونا، مطالبی را مطرح و توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان یزد گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از پنج هزار مددجوی تحت حمایت از خدمات این نهاد در قالب بیمه مکمل، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه و امنیت غذایی مادران باردار و شیرده و همچنین حق بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شدند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۳   + ۲۸ سایت دیگر  
مردم نیوز :اگر ما نتوانیم نیازهای اساسی بدن را تأمین کنیم، قطعاً سیستم ایمنی ما در مقابل کووید 19 ضعیف خواهد شد. وی افزود: ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن منجر به حمله پاتوژن ها به بدن شده و در نتیجه فرد را در مقابل بیماری کووید 19 ضعیف می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز با بیان اینکه رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده نیازمند در دستورکار قرار دارد، گفت: هزار و 320 کودک نیازمند کمتر از شش سال، سبد غذایی پیشگیری از سوءتغذیه کمیته امداد امام (ره) البرز را دریافت کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ناهید پرویز پور جمعیت 7600 کودک دارای سوءتغذیه در استان را اعلام کرد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش ماهه نخست امسال 3000 کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبدغذایی این نهاد بهره مند شدند.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد گلستان گفت: در شش ماه نخست امسال مبلغ یک میلیارد تومان برای پیشگیری از سوء تغذیه 2 هزار کودک زیر 5 سال شناسایی شده توسط مراکز بهداشتی درمانی، توسط کمیته امداد پرداخت شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۰:۰۸    
کمردرد از شایع ترین عارضه هایی است که حتی جوانان نیز با آن دست به گریبانند و برخی کارشناسان معتقدند سوءتغذیه می تواند آغازگر کمردرد باشد.
روزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، سیروز کبدی یکی از بدترین مشکلات کبدی است که نگرانی های های زیادی را برای بهداشت جهانی به همراه آورده و میزان مرگ ومیر بالایی هم دارد. از شایع ترین علل این بیماری می توان به آلوده شدن به ویروس مزمن هپاتیت B و هپاتیت C و همچنین کبد چرب الکلی و غیرالکلی اشاره کرد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سوءتغذیه می تواند یک فاکتور بسیار مهم برای پیشرفت بیماری کرونا در دوران نقاهت و افزایش وخامت بیماری باشد. با این پنج شنبه برنا همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۱۹   + ۳۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کمردرد از شایع ترین عارضه هایی است که حتی جوانان نیز با آن دست به گریبانند و برخی کارشناسان معتقدند سوءتغذیه می تواند آغازگر کمردرد باشد.
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۵۴   + ۳۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تبعات اقتصادی ناشی از کرونا، منجر شده بین 15 تا 35 درصد خانوارها در استان های کشور، مصرف اقلام غذایی را حذف کرده یا کاهش دهند. ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
با تصمیم جدید مجلس قرار است توزیع کالاهای اساسی با شکل و شمایل جدید کوپنی به صحنه بازگردد. این بار خبری از تکه کاغذ های شماره دار نیست؛ به هر فرد دارنده کارت یارانه نقدی 60 هزار تومان پرداخت می شود تا با آن کالاهایی که همچنان با ارز 4200 تومانی وارد می شوند؛ به خانوارهای مشمول این طرح عرضه شود.
کاوش خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۱    
با شیوع ویروس کرونا شرایط اقتصادی مردم دگرگون شد و بسیاری از زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست که اغلب به انجام کارهای نظافتی خدماتی در خانه های دیگران و یا زباله گردی مشغول بودند بیکار شدند و در شرایط معیشتی بغرنجی به سر می بردند.
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
منطقه خاور نزدیک و شمال آفریقا در مسیر از بین بردن گرسنگی و سوءتغذیه قرار ندارد، گرسنگی در منطقه روبه فزونی است، میزان اضافه وزن و چاقی در بین بزرگسالان و کودکان در منطقه در حال افزایش است، همه گیری بیماری ویروس کرونا هم بر امنیت غذایی و هم بر معیشت ها تأثیراتی منفی گذاشته است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشریح فعالیت کمیته امداد در زمینه بیمه و بهداشت، درباره وضعیت سوء تغذیه کودکان گفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: طبق معرفی مراکز بهداشت سطح استان اردبیل تعداد 1599 کودک زیر 6 سال مبتلا به سوءتغذیه تحت پوشش کمیته امداد است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۴:۱۵    
شیوعِ بیماری های واگیر و غیرواگیر در کودکانِ کار، بسیار بالاست؛ میزان ابتلا به ویروس اچ آی وی در آن ها، حدود 45 برابرِ جمعیتِ عادی است. بیماری هایی همچون هپاتیت، عفونتِ انگلیِ روده ها، کچلی، و به ویژه سوءتغذیه و نیز گرسنگی، شیوعِ بالایی در بین این کودکان دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر - مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر گفت: هزار و 200 سبد معیشتی پروتئینی بین مادران و کودکان دچار سوءتغذیه استان بوشهر توزیع شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل کمیته امداد استان یزد گفت: در پنج ماهه نخست امسال یک میلیارد و 184 میلیون تومان در قالب بیمه مکمل، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال مبتلابه سوءتغذیه و امنیت غذایی مادران باردار و شیرده تحت حمایت کمیته امداد استان یزد هزینه شد.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۹:۲۶    
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان از کمک به رفع سوءتغذیه از طریق توزیع 1514 سبد غذایی بین کودکان زیر پنج سال در پنج ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: برای تهیه و توزیع این سبدها 300 میلیون تومان هزینه شده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۲۲:۴۶    
همش اتفاقیه؟ کیوان ساعدی: انصافا بی مسئولیتی دولت برای عصبانی کردن مردم نیست!؟ کنکور، بورس، بازگشایی مدارس با این مدیریت! همش اتفاقیه؟ اندکی شرافت ...
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۸:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار، تورم سالانه در مرداد ماه سال جاری با 0.6 واحد کاهش به 25.8 درصد رسید از سوی دیگر نرخ تورم ماهانه نیز کاهشی حدود 3 درصدی داشته و عدد 3.5 درصد را ثبت کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۵:۴۲    
درحالیکه بخش اعظم روستائیان و شهرنشینان کشور از سطح پایین زندگی و سوءتغذیه رنج می بردند روشنفکر ایرانی مصرف گرایی را نقد می کرد، زمانی که جامعه ایران در مراحل اولیه صنعتی شدن بود، ماشینیزم را نقد می کرد و از اینکه تراکتور سنت های کشاورزی را از بین برده، می نالید!
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۴:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: 1514 سبد غذایی بین کودکان زیر پنج سال با هدف کمک به رفع سوءتغذیه امسال توزیع شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۰:۰۸    
عضو هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران گفت: اگر زمانی از موضوع کرونا فارغ شویم با جامعه ای روبرو خواهیم شد که دارای سوءتغذیه شدید و پنهان است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۳۲    
با اهتمام به هزینه سبد غذایی ماهیانه برای هر نفر در ایران و کوچک شدن سبد غذایی مردم سوءتغذیه ایرانیان دور از ذهن نیست.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کشاورز پلاس به نقل از سایت نماینده فائو درایران – سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) می گوید که منطقه آسیا و اقیانوسیه، از ایران و افغانستان در غرب، تا مناطق پر جمعیت جنوب و جنوب شرق آسیا و جزایر پاسیفیک ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۵۰    
با توجه به هزینه سبد غذایی ماهیانه برای هر نفر در ایران، پیش بینی می شود که در آینده ی نزدیک بسیاری از مردم با سوءتغذیه مواجه شوند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
وجود تورم بالا ؛تغییر سبک تغذیه مردم ؛کرونا؛کاهش شدید درآمدهای خانوار؛بی توجهی مسئولین ...همه وهمه خبر از شیوع پنهان سوءتغذیه درجامعه ایرانی می دهد!؟وباید گفت اتفاق نامیمونی درحال شکل گیری است که درآینده نه چندان دور منجر به ازبین رفتن سرمایه های انسانی واجتماعی کشور خواهد شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: حمایت غذایی از کودکان دارای سوء تغذیه، مادران باردار و شیرده محروم در این استان در دستور کار است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۷:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: نتایج آخرین مطالعه کشوری درباره حذف مواد غذایی مفید از سبد هزینه خانوارهای متوسط یا کم درآمد، هشدار نگران کننده ای از شیوع گسترده سوءتغذیه در آینده نزدیک است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد شهرستان ابرکوه، از بهره مندی 100 مددجوی ابرکوهی از برنامه امنیت غذایی خبر داد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
خرده فرهنگی به نام La Sape در کنگو وجود دارد که در آن مردان و زنان شیک پوش دیده می شوند. به گزارش فرارو، کنگو یکی از فقیرترین کشورهای جهان است و با شنیدن نام کنگو تنها چیزهایی که به ذهن خطور می کند فقر، سوءتغذیه و یا بیماری است اما La Sape این ذهنیت را به طور کلی دگرگون کرده است. ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان از ارائه طرح های بهداشتی برای 1435 نفر از مددجویان و کمک به درمان 83 بیمار صعب العلاج خبر داد و گفت: پرداخت بیمه اجتماعی 984 مددجو، کمک به رفع سوءتغذیه کودکان ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۶:۱۷   + ۳۸ سایت دیگر  
ایرنا : ابتلای افراد خانواده به انواع بیماری های عفونی، گوارشی یا ریوی ناشی از مصرف غذاهای پرچرب و پر کالری، گسترش سوءتغذیه وضعیت جسمانی و توان فکری مبتلایان را به دنبال داشته و هر روز بیشتر از قبل آنها را ضعیف، ناتوان و فرسوده می کند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۰۷:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
پلیس محلی نیجریه کودک 12 ساله ای را که به مدت 2 سال در یک طویله به همراه بز ها و مرغ ها زندگی می کرد پیدا کرد. این کودک که شدیداً دچار سوءتغذیه بود توسط یک زنجیر به ستون چوبی داخل طویله بسته شده بود. این در حالی بود که پدر شرور این کودک به همراه 3 زن و 17 فرزندش در آسایش و راحتی مشغول زندگی بودند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی شهید بهشتی گفت: 60 درصد بیمارانی که در آی سی یو بستری می شوند دچار سوءتغذیه هستند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه جامعه:عضو هیات علمی دانشکده علوم تغذیه، گفت: 60 درصد بیماران آی سی یو دچار سوءغذیه هستند، چرا که دریافت غذایی خوبی ندارند. سیده زهرا شریعت پناهی، افزود: وقتی بیماری با سوء تغذیه در آی سی یو بستری می شود نسبت به بیماری که سوء تغذیه ندارد، با وضعین دشواری مواجهه می شود ...
سلامت بانوان اوما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
شاید باورتان نشود که اسهال یکی از علل مرگ و میر کودکان در کشور های در حال توسعه است. زیرا در طول اسهال آب و الکترولیت های بدن به سرعت از دست می روند و اصطلاحا می گویند بدن دهیدراته شده است. در واقع مرگ ومیر در اسهال بیشتر در بیماران مبتلا به سوءتغذیه شدید رخ می دهد ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: در چهارماهه نخست سال جاری 7600 سبد غذایی بین کودکان مبتلابه سوءتغذیه و مادران باردار و شیرده در استان توزیع شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: بیش ازسه هزار و 600 زن باردار و شیرده تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند.