دوشنبه ۱۸ اسفندساعت ۱۶:۲۴Mar 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوءتغذیه»

فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
آژانس های کمک هشدار داده اند که 400000 کودک زیر 5 سال در یمن در معرض خطر مرگ در اثر سوءتغذیه قرار دارند. در استان شبوه تعداد موارد جدی سوءتغذیه در سال 2020 در حدود 10 درصد افزایش داشت ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
آدلین شِلدون نویسنده جوان روسی که اقدام به گرفتن یک رژیم لاغری سخت کرده بود، بر اثر سوءتغذیه شدید جان خود را از دست داد.
عصر امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش عصر امروز، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: 5ساله که یمن زیر بمباران آل سعوده به گزارش سازمان ملل تقریبا 80٪ مردم یمن نیازمند کمک گسترده اقتصادی و بهداشتی ان هزاران کودک یمنی کشته شدن و میلیون ها نفرشون در معرض سوءتغذیه ان؛ ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: 5ساله که یمن زیر بمباران آل سعوده به گزارش سازمان ملل تقریبا 80٪ مردم یمن نیازمند کمک گسترده اقتصادی و بهداشتی ان هزاران کودک یمنی کشته شدن و میلیون ها نفرشون در معرض سوءتغذیه ان؛ ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۱   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه سرانه هر ایرانی از مواد غذایی باید بیش از 4 کیلو گرم در روز باشد، اما ما شاهد سوءتغذیه و کمبود غذا در بخش قابل توجهی از جامعه و هدررفت محصولات هستیم ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
فارس: مارک لوکوک معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه گفت که بیش از 16 میلیون یمن ی از گرسنگی رنج می برند و پنج میلیون یمنی چیزی برای خوردن ندارند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
کرج - معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز از اهدای 5 هزار و 200 سبد غذایی به کودکان مبتلا به سوءتغذیه در این استان خبر داد.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۶    
احمدیه جوایدی یکی از هزاران کودک یمنی است که با سوءتغذیه مواجه شده. او به سختی یک لیوان را در دست می گیرد و از آن آب می نوشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان گفت: 12 هزار و 500 نفر از کودکان دارای سوءتغذیه این استان امسال از حمایت های مالی و غیر مالی کمیته امداد بهره مند شدند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه هشدار داد که 400 هزار کودک زیر پنج سال یمنی به دلیل سوء تغذیه شدید در هفته ها و ماه های پایانی عمر خود قرار دارند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۲۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: رئیس کمک های بشر دوستانه سازمان ملل اعلام کرد که 400هزار کودک کمتر از 5 سال در یمن سوءتغذیه دارند.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۲۱    
کودکان یمنی به دلیل گرسنگی در سال 2021 در معرض خطر مرگ قرار دارند. آژانس های سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کردند که پیش بینی می شود نزدیک به 2.3 میلیون کودک در یمن جنگ زده زیر پنج سال از سوءتغذیه حاد رنج ببرند ...
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل در گزارش جدید خود ضمن توصیف شرایط به شدت بحرانی مردم یمن که از سوی ائتلاف سعودی و غربی ها تحمیل شده، هشدار داده که حدود 400 هزار کودک زیر 5سال یمنی در خطر مرگ به دلیل سوءتغذیه حاد قرار دارند.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۱:۱۳    
سازمان بی خاصیت ملل در گزارش جدید خود ضمن توصیف شرایط به شدت بحرانی مردم یمن که از سوی ائتلاف سعودی و غربی ها تحمیل شده، هشدار داده که حدود 400 هزار کودک زیر 5سال یمنی در خطر مرگ به دلیل سوءتغذیه حاد قرار دارند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل از خطر مرگ 400 هزار کودک یمنی به همراه مادرانشان بر اثر سوءتغذیه ناشی از جنگ و شیوع ویروس کرونا خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سازمان ملل هشدار داد حدود 400 هزار کودک زیر 5سال یمنی در خطر مرگ به دلیل سوءتغذیه حاد قرار دارند.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد هشدار داد، صد ها هزار کودک یمنی به علت نبود کمک های بشردوستانه کافی در سال 2021میلادی جان خود را از دست خواهند داد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اصلاحات نیوز: مرکز پژوهش های مجلس در توییتی نوشت: براساس لایحه بودجه سال آینده کمک هزینه تغذیه کودکان سوءتغذیه و هزینه نگهداری دانش آموزان در خوابگاه ها که مربوط به کمیته امداد است هر کدام 25 و 75 درصد کاهش پیدا کرده، در حالیکه کودکان شامل این طرح از میان خانواده های بسیار نیازمند گزینش می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۰    
جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه عدم تامین کالای اساسی باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم شده است، گفت: وقتی گوشت خوراکی خانوارها گران باشد و مردم نتوانند این کالا را خریداری کنند، قطعا سوءتغذیه پیش می آید که این امر می تواند آسیب رسان باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: 19 هزار سبد غذایی بین کودکان مبتلا به سوء تغذیه استان از ابتدای امسال تا پایان دی ماه توزیع شد.
تلنگر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
در دوره بیماری اشتهای بیمار کاهش می یابد و به دلیل عدم دریافت مواد مغذی احتمال بروز سوءتغذیه افزایش می یابد، لازم است بهبودیافتگان تحت مراقبت تغذیه ای ویژه قرار گیرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۱    
در دوره ابتلا به ویروس کرونا، اشتهای بیمار کاهش یافته و بدلیل عدم دریافت کافی مواد مغذی ، احتمال بروز سوءتغذیه افزایش می یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل بهداشت، بیمه های اجتماعی و درمان کمیته امداد کشور گفت: در برنامه رفع سوءتغذیه مادران باردار و شیرده، 54 هزار مادر باردار و شیرده توسط این نهاد حمایت می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان همدان گفت: باهدف ارتقاء سلامت مادران باردار و شیرده و کمک به رفع سوءتغذیه کودکان زیر 5 سال، امسال بیش از یک میلیارد و 170 میلیون تومان کمک نقدی پرداخت شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محققان دریافتند که افزایش دما منجر به سوءتغذیه کودکان و کاهش کیفیت رژیم غذایی آنان خواهد شد.
بهبود فضای کسب وکار و اشتغال پایدار به کاهش سوءتغذیه در کشور کمک می کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حسینی گفت: در 9 ماهه امسال 150 کودک زیر پنج سال تحت حمایت امداد نکا که دچار سوءتغذیه بودند؛ از سبدغذایی این نهاد بهره مند شدند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۱:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به ارائه کمک هزینه سوء تغذیه کودکان و مادران شیرده اشاره کرد و گفت: ارائه بسته خدمتی به خانواده های دارای چندقلو، از دیگر خدمات جدید این نهاد است.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
عکس هایی دلخراش از یک پسر 7 ساله در یمن که دچار سوءتغذیه شدید است منتشر شد. به گزارش فرارو، این کودک فاید صمیم نام دارد دچار فلج مغزی (سی پی) است و سوءتغذیه نیز او را در آستانه مرگ قرار داده است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
گزارش سازمان ملل پیش بینی کرده است که رکورد 10.4 میلیون نفر به خصوص در کشور یمن در سال جاری از سوءتغذیه و قحطی رنج خواهند برد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۵:۰۳    
ایسنا/اصفهان مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برخی از گروه های اجتماعی در بحران کرونا دچار سوءتغذیه و گروهی دیگر دچار چاقی شده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
در بحران کرونا، کودکان کار از آسیب پذیرترین اقشار جامعه بوده و به دلیل فقر، بیماری و مرگ ناشی از این بیماری در بین آنها افزایش می یابد گرسنگی، زباله گردی، رعایت نکردن بهداشت و سوءتغذیه سلامتی این کودکان را به خطر می اندازد و می توانند عامل انتقال بیماری به اعضای خانواده خود و افراد جامعه باشند.
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۲۳:۱۳    
نتایج یک مطالعه جدید بر روی موش ها نشان می دهد که سوء تغذیه اجداد برای چند نسل می تواند باعث ابتلا به چاقی و دیابت شود.
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۳:۱۳   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به چاقی 30 درصد و لاغری زیاد 6 درصد دانش آموزان گفت: باید به تدریج مدارس را باز کنیم. محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه طرح کنترل وزن دانش آموزان اظهار کرد ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
کمیته امداد استان یزد در 9 ماهه سال جاری سه میلیارد تومان در قالب بیمه مکمل، تغذیه کودکان کمتر از پنج سال مبتلا به سوءتغذیه و امنیت غذایی مادران باردار و شیرده و همچنین حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان تحت حمایت پرداخت کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۳:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
فارس: دکتر طه المتوکل وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن امروز (پنجشنبه) در سخنانی در کنفرانس سالانه پزشکی در صنعاء در خصوص بیماری های ناشی از سوءتغذیه در طب و جراحی کودکان سخن گفت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۳:۰۳    
وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن طی کنفرانسی با اشاره به اینکه نیمی از کودکان یمن سوءتغذیه شدید دارند تاکید کرد که سازمان ملل نیز شریک جنایت های عربستان است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۱۴    
شفقنا زندگی – طی سال های گذشته گرانی و تورم بر وضعیت اقتصادی مردم ما سایه افکنده و با شیوع کرونا و تعطیلی و کم کار شدن برخی واحدهای صنفی این امر خود مزید بر علت شده و موجب شده است سبد غذایی بسیاری از خانواده ها کوچک تر شود و آنها نتوانند میزان دریافتی کالری های بدن خود را به حد استاندارد برسانند و ...
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
پسران جوانی در خیابان های اکت در نیجریه پیدا شد که توسط والدینش طرد و رها شده بود.
ورزش 3   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در مراسم شخصیت ورزشی سال انگلیس که توسط بی بی سی برگزار می شود جایزه ویژه این مراسم به دلیل تلاش های مارکوس راشفورد برای مبارزه با فقر تغذیه کودکان به این ستاره یونایتد اهدا شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
گزارش جدید مرکز آمار ایران نشان می دهد، سوءتغذیه در کودکان زیر 6 سال افزایش یافته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۰۰:۰۶    
خدیجه رحمانی- استاد تغذیه دانشگاه شهید بهشتی برای تعریف درستی از سوءتغذیه باید بدانیم سوءتغذیه به معنای دریافت کم یا اضافه دریافت کالری است. به این معنا که برخی به دلیل فقر مالی قادر به دریافت انرژی مورد نیاز برای داشتن زندگی عادی نیستند اما ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۹:۱۰    
چندی پیش محسن رضایی گفت: زمانی که فرمانده سپاه بودم در کره شمالی توافقاتی شد که اگر این توافقات محقق می شد و محدودیت ها اعمال نمی شد امروز در زمینه هسته ای از موشکی جلوتر بودیم. این در حالی است که کره شمالی با سیستم بسته و دیکتاتوری دو پنجم جمعیتش دچار سوءتغذیه هستند ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۸    
به گزارش جماران ، جورج گالووی نماینده پیشین پارلمان انگلیس و سیاستمدار منتقد دولت در مطلبی در راشاتودی نوشت: بدبینی به دولت انگلیس پایانی ندارد. تأیید بسته های کمک چند میلیون پوندی برای یمن جنگ زده ضمن تسهیل حملات سعودی ها خیانت در بالاترین حد است. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مرجان عجمی، مسئول ترجمان دانش همگانی تغذیه انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، درباره تغذیه بعداز بیماری کرونا می گوید : باید به مسئله سوءتغذیه توجه کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور ضمن اشاره به توصیه های تغذیه ای در ایام کرونا از عدم بکارگیری کارشناسان تغذیه در امر پیشگیری و درمان بیماران کرونایی انتقاد کرد و گفت: شیوع سوءتغذیه در بدو پذیرش در بیمارستان ها بالاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ارتباط سوءتغذیه و وخامت حال بیماران کرونایی گفت: کیفیت غذای بیمارستان ها نیز در کنترل سوء تغذیه بیماران بسیار اثرگذار است.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۲    
صنعا/ ایران پرس- بیمارستان السبعین در صنعا، پایتخت یمن برای درمان سوءتغذیه است و بسیاری از کودکان در این بیمارستان از سوءتغذیه رنج می برند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با بیان این که یافته های مطالعات، بیانگر شیوع بالای سوء تغذیه در بدو پذیرش در بیمارستان هاست، شیوع سوءتغذیه در بیماران بستری را 50 تا 60 درصد اعلام کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۱۸    
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در خصوص روند اجرای طرح کوچ گفت: متاسفانه فعالیت بدنی دانش آموزان با شیوع کرونا و آغاز آموزش مجازی کاهش یافت که این مسئله منجر به ریزه خواری و اضافه وزن آنها شد، اما طرح کوچ می تواند این موضوع را کنترل کند.