سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۶:۵۷Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سودان»

شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۰    
شفقنا- مصطفی عثمان اسماعیل ، وزیر امور خارجه سودان اعلام کرد امریکا در سال 2003 میلادی برای حفاظت از منافع خود در منطقه و حمایت از اسرائیل به عراق حمله کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان اعلام کرد، رهبری سودان برای تشکیل دولت مدنی و جلوگیری از ایجاد حکومت استبدادی در کشورش تلاش می کند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- تاکسی زرد خارطوم، که زمانی یک نقطه عطف حمل و نقل معروف پایتخت سودان بود، در بحبوحه بحران اقتصادی سخت و بی ثباتی سیاسی در این کشور در تلاش است تا زنده بماند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ماموریت این سازمان را در سودان جنوبی، تازه تاسیس ترین کشور جهان یک سال دیگر تمدید کرد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
طرفداری | الزاکی بادو دروازه بان پیشین تیم ملی مراکش، به عنوان سرمربی جدید تیم ملی سودان منصوب شد. اما نکته جالب این است که فدراسیون فوتبال عربستان سعودی دستمزد این مربی را پرداخت خواهد کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سفیر کشور آفریقایی سودان درباره ایجاد پایگاه دریایی روسها در این کشور موضع گیری کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال افزایش نگرانی ها از شعله ور شدن درگیری نظامی میان ارتش و نیروهای واکنش سریع سودان، عالی ترین فرمانده این دو نیروی نظامی توافق کردند کمیته مشترک امنیتی تشکیل دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سفیر سودان در مسکو با تاکید بر اینکه تحریم های یک جانبه نمی توانند سازوکار موثری برای حل مشکلات باشند، گفت، پیامدهای تحریم هایی که غرب علیه روسیه إعمال می کند، گسترش یافته و به کشورهای به شدت فقیر جهان رسیده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بانک های مرکزی روسیه و سودان استفاده از ارز های ملی در تسویه حساب های متقابل را بررسی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۹    
نیرو های مسلح سودان پایبندی خود را به روند سیاسی فعلی کشور و تعهد همه جانبه در قبال اجرای توافقات صورت گرفته در توافق چارچوب سودان اعلام کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۵۷    
سفیر سودان در مسکو تاکید کرد که تحریم های غرب علیه روسیه تاثیر منفی داشته است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
سفیر صلح یونسکو در سودان با تشرف به حرم مطهر امام علی(ع) گفت: درخواست زیارت و دعای هشت میلیونی سودانی مشتاق به زیارت را همراه خود دارم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۲    
ارتش سودان در واکنش به اتهامات مطرح شده توسط افراد وابسته به معاون رئیس شورای حاکمیتی این کشور علیه رئیس این شورا تاکید کرد که ارتش به خروجی های روند سیاسی پایبند است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل تحریم های اعمال شده علیه سودان را به مدت یکسال دیگر تمدید کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
تمدید وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران از سوی بایدن، نهایی شدن قرارداد خرید سوخو-35 از روسیه توسط ایران، اعلام سفر دو روزه لوکاشنکو به ایران، استقبال فرانسه از توافق ایران عربستان و تمدید تحریم های سازمان ملل علیه سودان، از مهم ترین خبر ها و رویداد های منطقه ای و بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۲:۲۹   + ۴۰ سایت دیگر  
ایسنا : وزارت خارجه سودان از توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط میان دو کشور استقبال کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۲:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه سودان از توافق ایران و عربستان برای ازسرگیری روابط میان دو کشور استقبال کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل تحریم های اعمال شده علیه سودان را برای یک سال دیگر تمدید کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۷:۵۲    
سودان سال جدید را با نشانه هایی متناقض آغاز کرده است. نشانه هایی که از یک سو بدبینی و از سوی دیگر خوش بینی را برمی انگیزد. همین مسئله تاکیدی بر این امر است که اوضاع پیچیده حاکم بر این کشور همچنان ادامه دارد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۱:۰۱    
شفقنا- شورای امنیت سازمان ملل از بازنگری در تحریم ها علیه سودان خبر داد و گفت: ماموریت هیات کارشناسان مسؤول کمک به کمیته تحریم های سودانیکسال دیگر تمدید شد. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۲۵   + ۵۷ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای که یک نسخه آن در تارنمای دولت این کشور منتشر شد، از وضع بسته تحریمی جدیدی به بهانه مسائل حقوق بشری خبر داد که نام شخصیت هایی از سوریه، سودان جنوبی و جمهوری آفریقای مرکزی نیز دیده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل متحد تحریم های بین المللی علیه سودان را به مدت یک سال دیگر دیگر تمدید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه به تمدید یکساله رژیم تحریم هایی که از سال 2005 سودان و درگیری در دافور را هدف قرار داده است رأی داد. اما روسیه و چین رأی ممتنع دادند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- محمد حمدان دقلو ، فرمانده نیروهای واکنش سریع سودان ضمن انتقاد از ژنرال های حاکم بر این کشور گفت: آنها مخالف کناره گیری از قدرت و انتقال دموکراتیک آن به یک دولت مدنی هستند. ...
روز نو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا علاوه بر ندامتگاه قرچک، 9 فرد و 3 نهاد در کشورهای افغانستان، روسیه، سودان جنوبی، میانمار و سوریه را نیز در فهرست تحریم قرار داده است.
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایلنا: اتحادیه اروپا ندامتگاه قرچک را در فهرست تحریم ها قرار داد. اتحادیه اروپا علاوه بر این ندامتگاه، 9 فرد و 3 نهاد در افغانستان، روسیه، سودان جنوبی، میانمار و سوریه را نیز بهانه دست داشتن در نقض حقوق زنان اعمال کرده است. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۳:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در ادامه سیاست های مداخله جویانه خود در ایران ندامتگاه قرچک را تحریم کرد. به گزارش فارس، اتحادیه اروپا علاوه بر ندامتگاه قرچک، 9 فرد و 3 نهاد در کشورهای افغانستان، روسیه، سودان جنوبی، میانمار و سوریه را نیز در فهرست تحریم قرار داده است. ...
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۴۹   + ۱۸ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا در ادامه سیاست های مداخله جویانه خود در ایران ندامتگاه قرچک را در فهرست تحریم ها قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ناسا در یک پروژه جدید موفق به اولین برآورد جامع از تراکم کربن موجود در درختان در مناطق ساحل، صحرای بزرگ و سودان آفریقا شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
امیر قطر و رئیس شورای حاکمیت سودان درباره آخرین تحولات سیاسی خارطوم رایزنی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سودان جنوبی دو وزیر برجسته مسئول امنیتی اش را برکنار کرد، و با این کار خود توافقنامه احیا شده با معاونش رهبر حزب مخالفان را نقض کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
سالوا کر، رئیس جمهور سودان جنوبی، با نقض مفاد توافقنامه صلح با ریک ماچار، معاون اول رئیس جمهور و رهبر حزب مخالف، دو وزیر ارشد امنیتی را برکنار کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
منابع سودانی از تلاش سفارت انگلیس در خارطوم برای به خدمت گرفتن دانشجویان سودانی تحصیلکرده در اوکراین و دادن رشوه به آنها به منظور برگزاری اعتراضات ضد روسیه خبر دادند.
برترین ها / صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۵:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تصاویر منتشر شده یک رسانه فرانسوی نشان می دهد گلشیفته فراهانی با برنارد لوی تجزیه طلب فرانسوی که قبلاً گفته بود پیوند میان نازی ها و ایران در DNA ایرانی هاست دیدار کرده است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
چند روزی است که تصویر دروازه بان جوان تیم ملی سودان جنوبی در فضای مجازی خبرساز شده است، چرا که به اعتقاد کاربران چهره او اصلاً نشان نمی دهد 18 ساله است! گودویل یوسوک سیمون سابیو که 18 سال سن دارد به عقیده کاربران فضای مجازی حداقل 45 ساله است و 4 بچه دارد. ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
قطعات سنگی کشف شده در سودان ظاهرا بقایای معبدی باستانی هستند که سراسر پوشیده از حکاکی های هیروگلیف بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تظاهرکنندگان سودانی با برگزاری تظاهرات گسترده در مخالفت با نظامیان حاکم بر کشور و توافقنامه چارچوب نظامیان با گروه های آزادی و تغییر، تاکید کردند تا زمان سرنگونی نظامیان، به تظاهرات ادامه خواهند داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کمیته مرکزی پزشکان سودان اعلام کرد، در اعتراضات اخیر در خارطوم یک تظاهرکننده هدف تیراندازی نیروهای پلیس قرار گرفت و کشته شد. پلیس سودان نیز ضمن ابراز تاسف، این تیراندازی را اقدامی فردی و غیرقابل قبول خواند و اعلام کرد که اقدامات فوری را در مورد فرد خاطی آغاز کرده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
منابع سودانی از وخیم شدن وضعیت جسمانی رئیس جمهور سابق سودان و بستری شدن او در بخش مراقبت های ویژه خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۶:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رسانه های سودانی از وخیم شدن حال رئیس جمهور سابق سودان و بستری شدن او در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خبر دادند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با پایان مسابقات انتخابی جام جهانی بسکتبال 2023، جمع 32 تیمی، شرکت کنندگان در این تورنمنت تکمیل شد. تیم های حاضر در جام جهانی به تفکیک قاره به شرح زیر هستند: آفریقا: آنگولا، کیپ ورد، ساحل عاج، مصر، سودان جنوبی ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۲:۴۷    
علی عبدی کارشناس مسائل غرب آسیا معتقد است که انسجام ملی و قدرت ساخت درونی موجب شد تا بعد از حادثه 11 سپتامبر، آمریکا و غرب مستقیم به سراغ ایران نیایند و تلاش کردند تا 6 کشور عراق، سوریه، لبنان، لیبی، سودان و سومالی را تضعیف کنند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا_گروه هکری انونیموس سودان 9 وب سایت مربوط به بخش بهداشت سوئد را از کار انداخت و گفته است سایت های بیشتری مورد حمله قرار خواهند گرفت. به گزارش شفقنا از ایرنا، به نقل از آناتولی، بعد از حملات سایبری به چندین فرودگاه در کشور دانمارک، گروه هکری انونیموس سودان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از یک سوم مردم سودان در سال 2023 نیاز به کمک های انسانی دارند.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا تحریم های بیشتری را علیه افرادی از گروه واگنر روسی بابت نقض حقوق بشر در سه کشور آفریقایی وضع کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بر اساس اعلام شورای اروپا ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۷:۰۸    
مردم قبیله ای به نام Dinka در سودان جنوبی جز بلندترین مردم جهان هستند. مردم این قبیله 4 و نیم میلیون نفری در حاشیه رود نیل زندگی می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال انتشار اخباری مبنی بر شکل گیری اختلاف میان رئیس شورای حاکمیتی سودان و معاون وی، منابع مطلع از احتمال حل و فصل اختلافات میان آنها درپی میانجیگری های داخلی و خارجی در این باره خبر دادند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۱    
پیتر تن هوپن به عنوان یک عکاس خوش سفر، با کمپ های پناهندگان ناآشنا نیست. اما او هیچ گاه چیزی نزدیک به تجربه اش در اردوگاه "مایو" را که خارج از پایتخت سودان خارطوم است را تجربه نکرده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۲۰    
شماری از شهروندان سودانی با برگزاری تظاهرات در مناطق مختلف این کشور، به توافق با فرماندهان ارتش که با کودتا قدرت را در دست گرفته اند، اعتراض کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس شورای حاکمیتی سودان اعلام کرد که زمان بازگشت نظامیان به پادگانها فرا رسیده است.