یکشنبه ۳۰ اردیبهشتساعت ۲۱:۰۹May 2024 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبود غذا»

فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یک پزشک عمانی که داوطلبانه در غزه فعالیت می کند، روایت تکان دهنده ای از چیزهایی که کودکان فلسطینی در باریکه غزه به دلیل گرسنگی شدید و کمبود غذا می خورند، بازگو کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
خالد الشموسی پزشک عمانی که داوطلبانه برای کمک به فلسطینیان به غزه رفته است، می گوید کودکان از شدت گرسنگی و کمبود غذا به خوردن چیزهای عجیبی روی آورده اند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
خالد الشموسی پزشک عمانی که داوطلبانه برای کمک به فلسطینیان به غزه رفته است، می گوید کودکان از شدت گرسنگی و کمبود غذا به خوردن چیزهای عجیبی روی آورده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه اقتصاد بین الملل : ادوارد پالمر تامپسون، مورخ برجسته مارکسیست، آشوب های گرسنگان انگلیسی در قرن هجدهم را مقاومت در مقابل سرمایه داری می دانست. او هنگام مطالعه ناآرامی های آن دوره که به دلیل کمبود غذا رخ می داد، اصطلاح اقتصاد اخلاقی را ابداع کرد ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بخش کشاورزی به ویژه در کشور های توسعه یافته دستخوش پیشرفت های فناوری قابل توجهی است و این در حالیست که حرکت کشور های در حال توسعه، تدریجی صورت می گیرد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
آخرین نوآوری ها در فناوری مواد غذایی چگونه با کمبود غذا مقابله کرده و عادات غذایی مرتبط با آب و هوا را تضمین می کنند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ارتش صهیونیستی از همان چند روز اول حملاتش، زمانی که تمام محموله های غذا، آب و سوخت به غزه را قطع کرد، با این پرسش مواجه بود که آیا قوانین بین المللی را نقض می کند یا خیر. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی گردان های القسام از مرگ یک اسیر اسرائیلی بر اثر کمبود غذا و دارو خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۲۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی شاخه نظامی حماس مرگ اسیر صهیونیستی یجیو بوخاتاف 34 ساله در اثر کمبود دارو و غذا را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۲۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
وزنامه صهیونیستی"معاریو" نوشت: جنگ این رژیم در نوار غزه "به عنوان یک شکست در آگاهی همگان حک می شود و نام بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم ، برای همیشه با این شکست تلخ همراه خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کمبود غذا و تجهیزات بیمارستانی نه فقط نوزادان بلکه مادران را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در حالی مردم غزه در پنجمین ماه از جنگ وارد ماه مبارک رمضان می شوند که بسیار از آنها عزیزان و خانه های خود را از دست دادند و با کمبود غذا و گرسنگی دست و پنجه نرم می کنند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۲۳:۳۱    
رژیم صهیونیستی گذرگاه های ارسال کمک های بشردوستانه به نوار غزه را مسدود کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۰    
هم زمان با هشدار سازمان ملل درباره کمبود غذا و بحران گرسنگی در غزه و گزارش های متعدد درباره کشتار عامدانه صدها غیرنظامی فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی حین دریافت کمک های بشردوستانه، رئیس جمهور آمریکا مدعی ارسال کمک های بشردوستانه به غزه در روزهای آتی شد.
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۲۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست ؛ سید رضا نورانیان مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد گفت:بارش برف در ارتفاعات ، سرمای فراوان ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۲    
همزمان با هشدار سازمان ملل درباره کمبود غذا و بحران گرسنگی در غزه و گزارش های متعدد درباره کشتار عامدانه صد ها غیرنظامی فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی حین دریافت کمک های بشردوستانه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، مدعی ارسال کمک های بشردوستانه به غزه در روز های آتی شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۲    
شفقنا- الجزیره مباشر نوشت: در سایه کمبود شدید غذا و سوء تغذیه در شمال نوار غزه که به یک واقعیت تبدیل شده است، برخی از زنان این منطقه مجبور می شوند نوزادان خود را زودتر از موعد از شیر بگیرند؛ موضوعی که نشان دهنده وضعیت بد قحطی و کمبود غذا در آن منطقه است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۳:۳۱    
یک مادر فلسطینی گفت: من روزه می گیرم تا غذای کمتری بخورم، ولی بچه ام نمی تواند گرسنه بماند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ گونه گزارش مبنی بر اینکه گونه های حیات وحش در استان به خطر افتاده باشد دریافت نشده است، گفت: با وجود بارش برف تاکنون مشکل خاصی مبنی بر سرمازدگی یا کمبود غذا برای حیات وحش در مناطق حفاظت شده استان وجود نداشته است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
اداره دفاع مدنی نوار غزه اعلام کرد که کمبود غذا و دارو زندگی 700 هزار فلسطینی را در معرض خطر قرار داده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اداره دفاع مدنی در غزه اعلام کرد که کمبود غذا و دارو جان بیش از700 هزار فلسطینی را تهدید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۹:۲۱    
یک زن فلسطینی می گوید: یک قرص نان برای خوردن نداریم، مجبوریم خوراک دام و کبوتر بخوریم.
خبرگزاری جمهور   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۳    
سازمان جهانی غذا می گوید که یک سوم مردم در افغانستانی زیر کنترل طالبان با کمبود غذا مواجه اند.
شبستان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ناتالی هاتن فعال هلندی 52 ساله که 30 سال پیش به دین اسلام گروید، به دلیل کمبود غذا در غزه با طرح خلاقانه ای به خرید محصولات کشاورزی از کشاورزان محلی و در اختیار قراردادن سریع محصولات به مردم غزه اقدام کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مهاجرت پرندگان دارای پیچیدگی ها و ابعاد بسیار گسترده ای است، پرندگان در حالت کلی به دلایلی همچون سرما، گرما، کمبود غذا و تغییر یا تخریب زیستگاه خود مهاجرت می کنند و بر اساس بررسی های انجام شده، 450 سایت کشور از 5 درصد جمعیت پرندگان مهاجر در ایران میزبانی می کند.
تقریب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
آنتونیو گوترش از کمبود غذا در غزه ابراز نگرانی کرد و خواستار کمک های بشر دوستانه و اتمام جنگ شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۸:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
رییس هلال احمر فلسطین اعلام کرد: اوضاع ساکنان نوار غزه در سایه کمبود غذا و دارو و گسترش بیماری ها در این باریکه بسیار وخیم است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۶:۵۶    
به دلیل محاصره رژیم صهیونیستی و کمبود غذا و دارو، یک زن فلسطینی به فرزندش خرما را جایگزین شیر خشک می کند. انتهای پیام/ لینک کوتاه لینک کپی شد خرما دارو رژیم صهیونیستی شیر خشک نوزاد
حامیان ولایت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که رژیم صهیونیستی با قطع خطوط واردات غذا به غزه به دنبال مجازات دسته جمعی فلسطینیان به خصوص کودکان است، آمریکا و برخی از کشورهای غربی در روزهای اخیر کمک های خود به آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطین (آنروا) را قطع کردند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سیاست مهاجرتی اروپا بسیاری از پناه جویان را در اردوگاه های مرزی در معرض انواع خطرات شامل آزار جنسی، ضرب وشتم و کمبود غذا قرار می دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
انتشار ویدئویی از یک شتر که در حال خوردن یک استخوان است در شبکه های اجتماعی بحث برانگیز شده است. به نظر می رسد این شتر برای اینکه کمبود غذا و فسفات دریافتی از گیاهان بیابانی مورد نیاز را تامین کند اقدام به استخوان خواری کرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور گفت: پیامدهای منفی تغییر اقلیم در رتبه نخست 10 عامل تهدیدآمیز بشر در قرن 21 نظیر فقر، سلاح های هسته ای، کمبود غذا و ... قرار دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۰۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود کمبود غذا در نوار غزه که بیش از 110 روز پیش هدف حملات رژیم صهیونیستی قرار دارد، یک فلسطینی در میان آوار خانه های ویران شده به گربه ها غذا می دهد. شمار شهدای غزه از آغاز جنگ تا این لحظه به 25700 نفر و شمار مجروحان نیز به 63740 نفر رسیده است. هنوز نزدیک به 7000 نفر نیز مفقود و زیر آوار هستند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
[فرشته کیانی] به گفته دیده بان حقوق بشر، اسرائیل از کمبود غذا و آب آشامیدنی به عنوان ابزار جنگی استفاده می کند، که بسیاری از ناظران بین المللی استدلال می کنند نوعی مجازات جمعی است؛ در واقع جنایت جنگی درجه اول ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۱:۲۱    
مادر، سه نوزاد تازه متولد شده یعنی یاسر، تیا و لین را روی تشکی کنار خود دارد. این خانواده در کلاس درس مدرسه ای در غرب شهر دیرالبلاح (در جنوب غزه) به صورت موقت ساکن شده اند. نوزاد چهارم یعنی محمد هم در بیمارستان اردوگاه نصیرات نگهداری می شود.
آنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۰۹:۳۵    
محققان به نتیجه رسیدند که تولید مواد غذایی از پسماند صنعتی راهی برای مبارزه با کمبود غذا خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۰۱:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
انجمن صنایع غذایی اسراییل درباره پیامد های حملات انصارالله یمن به کشتی ها و کمبود مواد غذایی در سرزمین های اشغالی هشدار داد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۲۰:۱۰    
71 درصد از جمعیت غزه از سطح شدید گرسنگی رنج می برند. همچنین 98 درصد از ساکنان این منطقه از مصرف ناکافی غذا رنج می برند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۶:۱۳   + ۲۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز:حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن در ژنو دیدار و گفت گو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس باشگاه کشاورزی تجاری اوکراین طی اظهاراتی هشدار داد که وضعیت در مرز این کشور و لهستان بحرانی است و احتمالاً به کمبود مواد غذایی اساسی در این کشور منجر خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۷:۲۳    
خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مستقر در غزه: قطع برق و آب، کمبود غذا و امکانات پزشکی در بیمارستان شفای غزه، سبب وضع بحرانی شده است و بیماران محکوم به مرگ هستند.
چندین نهاد سازمان ملل، هشدارهای مهمی را درباره کمبود غذا و مرگ میر نوزادان در غزه داده اند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
محققان سازمان های بین المللی می گویند اگر وضع به همین منوال پیش برود احتمال مرگ یک میلیون نفر و سوءتغذیه بیش از 100 میلیون نفر دیگر وجود دارد. قیمت انرژی با افزایش هزینه های نهاده های کشاورزی، چون کود ها مستقیماً بر قیمت مواد غذایی تاثیر می گذارد ...
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
تایمز آو اسرائیل نوشت، اگر شرکت های کشتیرانی به این نتیجه برسند که بنادر رژیم صهیونیستی بسیار پرمخاطره هستند ممکن است این رژیم بزودی با کمبود غذا مواجه شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه جهانی غذا در روز جهانی غذا اعلام کرد که 15 میلیون نفر در افغانستان نمی دانند وعده بعدی غذایی شان از کجا می آید.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، صبح دیروز افغانستان یک بار دیگر لرزید، روندی که از نیمه ماه مهر ادامه دارد و فاجعه ای بزرگ در این کشور درست کرده است، مرگ بیش از 2000 نفر در این کشور به بحران کمبود غذا گره خورده، فاجعه سر فاجعه نامی بود که سازمان برنامه جهانی غذا برای حوادث اخیر افغانستان آن را [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کمبود غذا در کشور حاصلخیزی مانند پاکستان با مسیر های طولانی از نهر های پرآب و کویری که تقریبا به یک معضل برای مقامات این کشور تبدیل شده است.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۱:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
متأسفانه همه ی آدم ها کودکی راحت و بی دغدغه ای نداشته اند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۱۲   + ۲۴ سایت دیگر  
به غیر از فصل های گرم، مردم از این مکان دیدن نمی کنند، زیرا سبزی در دسترس نیست و چیزی نمی توان کشت کرد، بنابراین کمبود غذا یکی دیگر از مشکلات اساسی است. تنها حدود 500 نفر توانسته اند در این مکان مستقر شوند و از سرمای سخت جان سالم به در ببرند.