جمعه ۱۱ اسفندساعت ۲۰:۴۱Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین های کشاورزی»

ارانیکو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۶    
با خرید لوله پلی اتیلن با کیفیت از سایت تجهیزات و ادوات کشاورزی، به یکباره خیالتان از بابت آبیاری زمین های کشاورزی تان تا سال های بسیار طولانی راحت خواهد بود. این لوله ها با مقاومت بالا در برابر فشار، خوردگی و اشعه ماورا بنفش، عمر طولانی و راندمان آبیاری بالایی را برای شما به ارمغان می آورند.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار سابق شهرستان املش گفت: در کنار این معضل بزرگ، مسئله ی رانت خواری و ویژه خواری نیز در در بخش هایی از جامعه وجود دارد و همچنین بحث عدم شایسته گزینی و عدم شایسته سالاری نیز بر دامنه ی مشکلات موجود افزوده است و باعث بروز نابرابری، بی عدالتی و ناترازی های اقتصاد کلان شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان بخشدارساربوک گفت: یکی از اهالی روستای عزیزآباد بخش ساربوک شهرستان قصرقند که برای سرکشی از زمین های کشاورزی خود رفته بود درحال عبور از بستر رودخانه کاجو، گرفتار سیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
برداشت هندوانه از چهار هزار هکتار زمین های کشاورزی دشت جگین و یکدار شهرستان جاسک آغاز شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، یک رویکرد جدید و ابتکاری که توسط دانشمندان علوم خاک از آکادمی علوم کشاورزی چین ابداع شده است، به تبدیل بخش های عظیم خاک شور به زمین های کشاورزی حاصل خیز کمک کرده است. به نقل از ایسنا، این آزمایش ها در شهرستان وویوان(Wuyuan) در منطقه مغولستان داخلی چین انجام شد ...
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی فرارو- عراق از ثروت نفتی فوق العاده ای برخوردار است، اما بسیاری از کشاورزان در شمال این کشور می گویند که نشت نفت خام زمین های آن ها را آلوده کرده است، زیرا آن ها در حال حاضر با خشکسالی مبارزه می کنند. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۱۳    
محدوده طبیعی ناژوان به عنوان نگین گردشگری سبز ایران، در مرکز شهر اصفهان با وسعت تقریبی 1200 هکتار است که حدود 300 هکتار از آن در قالب فضای سبز و حدود 700 هکتار در قالب زمین های کشاورزی و باغات شخصی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره برنج مازندران گفت: 25 درصد از زمین های کشاورزی تاکنون شخم و شیار و آب تخت اولیه شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مالیات بر دارایی شامل املاک، مستغلات، ارث و موقوفات می شود که بنابر نوع ملک بین 0.1 تا 0.6 درصد متغیر است. در سیستم مالیاتی ترکیه اگر یک ملک در نزدیکی محدوده و مناطق شهرداری باشد، مالیات آن دو برابر میزان ذکر شده، خواهد بود، این در حالی است که به زمین و واحد های مسکونی 0.2 درصد، واحد های تجاری 0 ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۵۳    
شفقنا- سرویس مطبوعاتی دانشگاه اسکلتک روسیه اعلام کرد: زمین های کشاورزی در نتیجه تغییرات آب و هوایی گسترش خواهد یافت، در حالی که فشار بر منابع آبی در بسیاری از مناطق تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. ...
فودنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۵:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: با سنددار کردن اراضی کشاورزی حجم زیادی از پرونده های حوزه زمین در محاکم قضایی کاهش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۵    
همدان- ایرنا- استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: دولت باید نسبت به چگونگی و میزان مصرف آب در زمین های کشاورزی اعمال حاکمیت و برجابجایی منابع آب نظارت کند و مانع از هدر رفت آب های زیرزمینی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
کشاورزان در صورت مشاهده بیماری زنگ زرد در زمین های کشاورزی ، سم پاشی کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۲۶    
گردباد استان هاتای در جنوب ترکیه را درنوردید. به زمین های کشاورزی آسیب رساند و درخت ها را تقریباً ریشه کن کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مدیر تعاون روستایی گلستان گفت: 63 هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی این استان با مباشرت دستگاه ها به ویژه اداره کل غله و خدمات بازرگانی گلستان زیرپوشش کشت قراردادی گندم، کلزا و جو رفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهادکشاورزی راسک گفت: از آغاز فصل کشت پاییزه تاکنون 4 هزار و 75 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان به زیر کشت محصولات زراعی خارج از فصل رفت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به تازگی مجلس در مصوبه ای اجازه الحاق 0/2 درصد به محدوده سکونتگاه های شهری و روستایی داده است؛ مصوبه ای که با موافقت برخی کارشناسان مسکن همراه است، اما در مقابل مخالفان سرسختی دارد که این مصوبه را عامل تجاوز به منابع طبیعی و نابودی زمین های کشاورزی می دانند.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۱:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
سال هاست به علت طرح هادی روستایی اجازه ساخت وساز و ترمیم بنا در حریم 150 متری رودخانه وجود ندارد، اما غیر بومیان مرفه با خرید زمین های کشاورزی و باغ ها به صورت مجاز و غیرمجاز سال هاست، اقدام به ساخت وساز می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شاهرود گفت: 608 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان در کلاته های غربی به سامانه نوین آبیاری مجهز شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با سراسر کشور 14 طرح اجرایی گروه اقتصاد مردمی، بهره برداری از 11 هکتار زمین های کشاورزی در چهارمحال و بختیاری با هدف افزایش بهره وری، آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۱:۲۳    
طرح جهش تولید در 470 هکتار از زمین های کشاورزی لرستان اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بارش برف و باران در چند روز اخیر هر چند مشکلاتی را هم در پی داشت، اما رودخانه ها را پرآب و زمین های کشاورزی را سیراب کرد و مردم بویژه کشاورزان را به سالی پر محصول و برکت امیدوار کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۸:۱۱    
ارومیه- در پی بارش های اخیر زمین های کشاورزی در اطراف شهرستان میاندوآب زیر آب رفتند.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
جماران زمین های حاصلخیزی داشت. برای همین انواع محصولات کشاورزی از غلات و صیفی در آن عمل می آمد. درختان میوه هم زیاد داشت. در اکثر باغ های ده جماران درختان میوه دیده می شد. ...
شهروند البرز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۲    
عضو هیئت مدیره دانشگاه آزاداسلامی در رشته هتلداری و مدیر اسبق دهکده محب سلامت با 35 سال سابقه مشاوره در مجموعه های هتلداری و گردشگری گفت که به واسطه داشتن فضاهای سبز ...
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ماجرای اولین زورخانه جماران به سال 1347 برمی گردد و زمانی که دو دوست با هم تصمیم گرفتند زورخانه ای در جماران دایر کنند. حاج ابراهیم عرفانی متولد 1333 است و برایمان از راه اندازی قدیمی ترین زورخانه بدون سقف در جماران می گوید: من و ناصر منایی بچه محل بودیم ...
تبیان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نسل جدیدی از سامانه تسطیح زمین های کشاورزی با کمک فناوری ماهواره ای شده که قبل از این به روش لیزر انجام می شد. این سامانه با مشخص کردن پستی و بلندی های زمین کشاورزی باعث صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کد ویدیو دانلود فیلم اصلی کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت: 27 هزار هکتار از زمین های کشاورزی دیم استان از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب طرح جهش تولید زیر پوشش بیمه قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
طرح آبیاری نوین در 22 از زمین های کشاورزی شهرستان اقلید به بهره برداری رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
در نشست کارشناسان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی و مهاباد اعلام شد: با شناسنامه دار شدن زمین های کشاورزی نهاده های زراعی هم توزیع می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- مشاور رییس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: میزان حدنگاری اراضی کشاورزی کشور بطور میانگین به حدود 50 درصد رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان از اختصاص قضات ویژه حدنگار با هدف سرعت بخشیدن به صدور اسناد کاداستر در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
اسلامشهر - ایرنا - فرماندار اسلامشهر با اشاره به راه اندازی ایستگاه پمپاژ ESP2 کانال محمدیه آبیاری در دهه مبارک فجر گفت: با آغاز فعالیت این ایستگاه 650 هکتار از زمین های کشاورزی پایین دست این کانال تحت پوشش قرار گرفتند و در مصرف آب نیز یک میلیون و 300 هزار متر مکعب صرفه جویی شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل ثبت اسناد و املاک ایلام گفت: 31 هزار و 397 جلد سند مالکیت از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه در این استان صادر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق شدند نسل جدید سامانه تسطیح زمین های کشاورزی با کمک فناوری ماهواره ای را طراحی و داخلی سازی کنند. این سامانه با مشخص کردن پستی ها و بلندی های زمین، موجب صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری می شود.
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بی سرانجامی درختان کاشته شده در مازندران معضلی بزرگ برای به نتیجه رسیدن اجرای طرح کاشت درخت در این خطه شمالی است، چراکه طبق بررسی تاریخی، مشکلاتی که در نگهداری سه سال اول نهال های کاشته شده وجود دارد، تا 90 درصد این نهال ها از بین می روند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۲۰    
بجنورد-ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی گفت: صدور اسناد زمین های کشاورزی استان در قالب پنج قرارداد منعقد شده با چهار شرکت در دست انجام است که در این زمینه 160 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
متخصصان دانش بنیان کشور موفق شدند نسل جدید سامانه تسطیح زمین های کشاورزی با کمک فناوری ماهواره ای را طراحی و داخلی سازی کنند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۶:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
رفتارهای اسرائیل در جنگ غزه به خوبی گواه این است که تل آویو هدفی جز غیرقابل سکونت کردن غزه برای مردم آن ندارد. سخت است باور کنیم که هدف قرار دادن زیرساخت های غیرنظامی از جمله مدارس، دانشگاه ها، بیمارستان ها، مغازه ها، زمین های کشاورزی و نیروگاه ها برای نابودی حماس است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
سامانه خودکار انتقال آب کشاورزی مبتنی بر اینترنت اشیا توسط دانش بنیان ها طراحی شد که این سامانه قادر به استحصال آب مازاد برای احیا دریاچه های خشک و ارتقا راندمان آبیاری زمین های کشاورزی است.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۳    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: برخی کشاورزان اقدام به ساخت مسکن در زمین های کشاورزی کرده اند اما این موضوع تخلف است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل دفتر یکپارچگی و بهره وری اراضی سازمان امور اراضی کشور گفت: به دنبال جلوگیری از خرد شدن زمین با حفظ شرایط شرعی قانون ارث هستیم.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
نخستین مرکز مانیتورینگ شبکه های آبیاری در شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان با هدف رصد و پایش توزیع آب در بیش از 180 هزار هکتار از زمین های کشاورزی تحت پوشش شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی افتتاح شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۴    
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال توسعه زهکشی اراضی کشاورزی از محل تهاتر نفت در استان های شمالی هستیم.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج، متخصصان فنی یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه طراحی و اجرای سامانه های آبیاری نوین موفق به طراحی سامانه آبیاری نوین محصولات کشاورزی با کاربرد برای منابع آبی کنترل پذیر یا در دسترس کشاورزان شدند. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۹:۳۱    
معاون آموزش و ترویج کشاورزی سازمان تات با بیان اینکه کشاورزی سنتی در کشور نداریم، بیان کرد: سطح متفاوتی از تکنولوژی در زمین های کشاورزی اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 70 هزار هکتار برابر 58 درصد از زمین های کشاورزی استان به سامانه آبیاری مجهز شده و دو هزار هکتار دیگر در حال اجراست.
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۳۳    
در راستای آبیاری زمین های کشاورزی با آبهای آلوده به فاضلاب، بازدید میدانی با حضور دادیار جرایم بهداشتی شهرستان و کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت اسلامشهر انجام شد.