یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۰:۱۳Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زمین کشاورزی»

اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۵۷    
به گزارش اینتیتر، در هر صورت بذرها یا دارای جنین محصول در شکل دانه و یا دارای جوانه یا گیاهچه هستند. خرید بذر یکی از مهم ترین نیازها و مراحل کشاورزی است و کیفیت محصول ارتباط مستقیم یا نوع و کیفیت بذر دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
4 هزار متر مربع زمین کشاورزی در نیشابور رفع تصرف شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
انفجار گاز و آتش سوزی در اتاقک های کارگری شهرری، منجر به مرگ 5 کودک و مصدوم شدن 11 نفر شد. به گزارش ایران، شامگاه پنجشنبه 18 اسفند در یک زمین کشاورزی در شهرک علائین شهرری که تعداد زیادی اتاقک موقت در آن ساخته بودند و محل زندگی و استراحت اتباع بیگانه بود ناگهان گاز منفجر شد و تعداد زیادی مجروح و ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: انفجار در یک ساختمان واقع در زمین کشاورزی در شهر ری موجب جان باختن پنج نفر و مصدومیت هفت نفر شد.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
ساعاتی پیش انفجار در یک ساختمان واقع در زمین کشاورزی در شهرری موجب جان باختن پنج نفر شد و این حادثه هفت مصدوم برجا گذاشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۹:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: انفجار در یک ساختمان واقع در زمین کشاورزی در شهرری موجب جان باختن پنج نفر و مصدومیت هفت تن شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۸:۴۰    
95 درصد مساحت عربستان سعودی را تپه ها و بیابان های سوزان تشکیل داده است. علاوه بر این، خاک عربستان سعودی حاصلخیر نیست و جزو 6 کشوری است که هیچ رودخانه دائمی ندارد و حتی باران هم بسیار کمتر از سایر نقاط جهان در آن مناطق می بارد، اما باید بدانید با این وضعیت سخت سبزیجات ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۱:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: ساخت سد فینسک خلاف است و 80 هزار هکتار زمین کشاورزی مازندران را خشک می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران حفظ زمین کشاورزی را از ضروریات این بخش دانست و گفت: مازندران استان ویژه کشاورزی است.
وبگاه خبری قلم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
خوزستان - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در 19 هکتار از زمین های کشاورزی دزفول با حکم قضایی تخریب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
19 هزار متر مربع زمین کشاورزی شهرستان محمودآباد پس از تخریب ساخت و ساز های غیر مجاز به چرخه تولید بازگشت
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۱۸    
باریس مجنونیان قراقز/ استاد بازنشسته دانشگاه تهران جنگل های ایران وضعیت نامناسبی دارند. البته شرایط جنگل در ایران شبیه دیگر اکوسیستم های طبیعی است. زاگرس به دلایل متعدد آسیب دیده است و شاید بتوان گفت دیگر امیدی به احیای آن نیست؛ چون جنگل چند دهه است به زمین کشاورزی و مرتع تبدیل شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۲    
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی چالوس از بازگشت 4 هکتار زمین کشاورزی به چرخه تولید در این شهرستان خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس در ادامه دیدارهای مردمی خود با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم برگزار شد. مهندس مهدی دهرویه با 27 تن از مراجعه کنندگان ملاقات کرد و ضمن قرار گرفتن در جریان مسائل و مشکلات آنها به صورت موردی دستورات مقتضی را صادر کرد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۹:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس گفت: باتوجه به اینکه سال گذشته هیچ کشتی صورت نگرفته ضرورت دارد برای دریافت اجاره بهای زمین کشاورزی هیاتی با کشاورزان همکاری بیشتری انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلاردشت از بازگشت 30 هزار متر مربع زمین کشاورزی این شهرستان به چرخ تولید خبر داد.
خبر خوی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۲۳:۰۰    
بررسی ها نشان می دهد در راستای اجرای دستورالعمل مولدسازی دارایی های دولت، 3 مدرسه قدیمی (راکد) و 2 زمین کشاورزی در شهرستان خوی با ساز و کار سوال برانگیز، واگذار خواهند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۷    
ایستگاه پمپاژ "قمرود" الیگودرز از حدود 9 سال گذشته بدون استفاده مانده است در حالیکه حدود 700 هکتار زمین کشاورزی این شهر با خشکسالی مواجه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۰    
پانصد هکتار زمین کشاورزی در استان مرکزی به انواع سامانه های آبیاری نوین تجهیز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت : یک هزار هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان با هدف رونق اقتصادی تسطیح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: با آغاز کشت بهاره در خراسان جنوبی 17 هزار هکتار از زمین کشاورزی استان زیرکشت می رود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۰:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
رکنا : سرهنگ علی تجری در گفت و گو با خبرنگار رکنا اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس 110 مبنی بر نزاع و درگیری دسته جمعی بعلت اختلاف 2خانواده بر سر زمین کشاورزی وچرا دام در گرگان ...
مدار شرقی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
امارات متحده عربی به منظور بهبود امنیت غذایی در این کشور- که حدود نود درصد از مواد غذایی خود را وارد می کند- برای کشت گندم در بیابان شارجه تلاش می کند.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۴    
شمال نیوز : پایداری کشاورزی فقط به داشتن آب ،خاک و زمین کشاورزی نیست ، بلکه درنظرگرفتن فاکتورهای زیادی است که می بایست به آن توجه داشت و برنامه ریزی برای آینده کشاورزی از اهمیت اساسی برخوردار است ....
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی خاش گفت: کشت سیب زمینی در سطح 80 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان آغاز شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۶:۱۵    
مونا لیزا تابلوی معروف لئوناردو داوینچی نقاش پرآوازه ایتالیایی است که این بار با گیاهان مختلف در ژاپن طراحی شده است. گردشگران و علاقمندان برای دیدن این تابلو به بالای ساختمان مجاور می روند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۸:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان خوزستان از اجرای حدنگاری و صدور سند مالکیت برای 360 هزار هکتار اراضی کشاورزی در این شهرستان خبر داد. علی دهقانی در گفت وگو با میزان اظهار کرد: از ابتدای سال 1401 تا کنون ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۱    
معاون آب و خاک وزارت چجهاد کشاورزی گفت: تاکنون یک میلیون و 600 هزار هکتار از زمین های کشاورزی تقریبا به صورت یکپارچه شده و به تجهیزات مدرن مجهز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری سه نفر از عوامل تیراندازی در شهرستان رودان با انگیزه اختلاف حساب زمین کشاورزی و ملکی خبر داد و گفت: خوشبختانه در این درگیری به کسی آسیبی وارد نشده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۹:۴۲    
خرد شدن اراضی و تهدید غذایی هشداری جدی در بخش کشاورزی بوده و در این باره زنگ های خطر به صدا درآمده است. رئیس سازمان امور اراضی کشور خرد شدن اراضی را معضل جدی بخش کشاورزی می داند که در دهه های گذشته مورد توجه نبوده است ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور اراضی خاطر نشان کرد: برابر قانون اصل بر این است که هیچ زمین کشاورزی تغییر کاربری ندهد و هرگونه تغییر کاربری ممنوع و در مقام ضرورت که کمیسیون تشخیص می دهد و سازمان امور اراضی قرار نیست که باغ ویلا را برای عده ای خاص تامین کند مسئولیت ما تامین خوراک و امنیت غذایی مردم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
رییس سازمان امور اراضی عنوان کرد: آلایندگی سموم و کودهای شیمیایی زمین کشاورزی را چرخه تولید خارج نمی کند. این آلودگی وارد خاک می شود اما منجر به بایر شدن زمین کشاورزی نمی شود.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۳:۵۳    
بدون بررسی عمیق قطعا این نکته هویدا خواهد شد که توپوگرافی شهر مهران و وجود اراضی گسترده ذخیره پیرامون شهر هرگز اجازه الحاق اراضی کشاورزی را به بخش مسکن نخواهد داد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اعلام کرد: طرح کنترل بیولوژیک آفات به عنوان جایگزین مبارزه شیمیایی در باغ ها و مزارع استان در حال اجرا است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود سه میلیون هکتار زمین های کشاورزی در کشور از طریق سدهای وزارت نیرو آبیاری می شود که امسال وضعیت آبی خوبی را در سدهای کشور نداریم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
قاتل گفت: مقتول که از اتباع بیگانه بود برای کار وارد زمین کشاورزی شد که من هم آنجا کار می کردم و با حضور وی مخالف بودم، به همین دلیل او را به قتل رساندم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۲:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
قتل عاقبت بد پارک کردن خودرو، سقوط وحشتناک یک یخ نورد، قتل هولناک در زمین کشاورزی، قتل وحشیانه پرستار با 27 ضربه چاقو و اعتراف به دزدی خشن از یک خانه را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
حوادث رکنا: رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس فارس گفت: قاتل که از اتباع بیگانه بود در بازجویی اولیه علت و انگیزه قتل را درگیری بر سر کار در زمین کشاورزی عنوان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
بیشتر تالاب های لرستان به خاطر زهکشی ها به زمین کشاورزی تبدیل شدند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تیم منتخب النصر و الهلال از دقایقی دیگر به مصاف تیم پاری سن ژرمن می رود. رونالدو پیش از آغاز بازی با رفقای قدیمی خود در پاری سن ژرمن دیدار خوش و بش کرد. 251254
برترین ها / اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک ماه از قهرمانی آرژانتین در قطر می گذرد. ستاره آلبی سلسته در این رقابت ها مسی بود. به همین خاطر هر کسی به شکلی قدردانی خود را از مهاجم آرژانتینی نشان می دهد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۱:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کشاورز چهره ستاره تیم ملی آرژانتین را روی زمینش به تصویر کشید.
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یک کشاورز چهره ستاره تیم ملی آرژانتین را روی زمینش به تصویر کشید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : طرح کنترل بیولوژیک آفات به عنوان جایگزین مبارزه شیمیایی در باغ ها و مزارع استان در حال اجرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
ده هزار مترمربع از زمین کشاورزی روستای تلوری خرم آباد رفع تصرف شد.
شهر سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۵    
اگر شما فروشنده برنج باشید ممکن است تا به حال روش های مختلفی را برای فروش محصولات خودتان امتحان کرده باشید. از فروش در محل برداشت برنج در زمین کشاورزی گرفته تا فروش برنج در بازارچه های محلی و یا فروش به مشتریان بین المللی ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سرعت از بین رفتن جنگل های جهان از سال 88 تا 96 حدود 30 درصد نسبت به دهه قبل از آن کاهش داشته اما متاسفانه هنوز جنگل های بارانی استوایی زمین در معرض بیشترین تهدید هستند چراکه از آنها برای چرای دام یا زمین کشاورزی استفاده می شود و می تواند اسیب های جدی برای دنیا داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کشاورز به جای تراکتور، خودروی لندکروز را به زمین کشاورزی برد.
فرمانده انتظامی شهرستان ری از آزادسازی 100 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش بیش از 100 میلیارد تومان و دستگیری عاملان نزاع دسته جمعی در یکی از قهوه خانه های این شهرستان، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۵    
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد گفت: 6 هزار و 550 متر مربع از زمین های کشاورزی این شهرستان قلع و قمع و بر اساس پیگیری ها به چرخه تولید بازگشت.