سه شنبه ۲۷ مهرساعت ۱۲:۴۶Oct 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرورش ماهی»

فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان گفت: طی دو مرحله گشت دریایی توسط سه فروند شناور گلف مامورین این یگان توانستند جهت پاکسازی خلیج گرگان از دام غیرمجاز و مقابله با صیادان غیرقانونی، 2 صیاد غیرمجاز را در خلیج گرگان روبروی پن پرورش ماهی شیلات، شناسایی و دستگیر نمایند. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۸:۲۶    
کارشناسان حوزه تولید و توزیع آبزیان کشور معتقدند خشکسالی موجب کاهش تولید و بالارفتن قیمت ماهی شده است، اما اگر شرایط آب و هوایی کشور به گونه ای دیگر بود، همه تولیدکنندگان با افزایش تولید و کاهش قیمت روبه رو می شدند که در این صورت کار تولید با بن بست و ورشکستگی روبه رومی شد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان حوزه تولید و توزیع آبزیان کشور معتقدند خشکسالی موجب کاهش تولید و بالارفتن قیمت ماهی شده است، اما اگر شرایط آب و هوایی کشور به گونه ای دیگر بود، همه تولیدکنندگان با افزایش تولید و کاهش قیمت روبه رو می شدند که در این صورت کار تولید با بن بست و ورشکستگی روبه رومی شد.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ملایی افزود: این طرح ، 500 تن ظرفیت اسمی دارد که در مرحله نخست 2 قفس 125 تنی با مجموع ظرفیت 250 تن، نصب و ذخیره سازی شده است. در این مزرعه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و اخذ مجوز های لازم در مرحله نخست 200 هزار قطعه ماهی 40 تا 50 گرمی از گونه "سی باس " در 2 قفس رهاسازی شده است. ...
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، محمدباقر قریشی با اشاره به اینکه انواع ماهی های ارزشمند و سودمند کشور به عنوان مخزن ژنتیک در این شهرستان وجود دارد، افزود: شهرستان پلدشت با داشتن 2 تعاونی صید و صیادی ماهی برای 400 نفر به صورت مستقیم، اشتغالزایی کرده است. یگان حفاظت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۷:۴۷    
درحالی که تعداد بچه ماهیان خاویاری خزر هرسال کاسته می شود کشت ریزجلبک اسپیرولینا امید را به مراکز پرورش ماهی برگردانده است.
فاخته نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
1400-07-25 19:07 به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، در این مراسم دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی دکتر مسعود کمبرانی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران و شماری دیگر از مسئولان این سازمان حضور داشتند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۳۰    
افزایش قیمت نهاده ها و هزینه های تولید از چالش های پیش روی پرورش قزل آلا در چهارمحال و بختیاری است که موجب کاهش تولید و افزایش تمام شده قیمت این محصول در استخرهای پرورش ماهی شده است.
احتساب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
احتساب - در سواحل بندر خورشهاب شهرستان تنگستان و در آب های نیلگون خلیج فارس ، طرح پرورش ماهی در قفس الیاس احمدی قرار گرفته که با ظرفیت تولید 500 تن در یک دوره 6 ماهه و با حمایت بانک کشاورزی به بهره برداری رسیده است و در دستیابی به تولید انبوه ماهیان با ارزش دریایی و تامین گوشت ماهی مورد نیاز ...
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان ماهنشان با اشاره به اینکه اجرای طرح مکانیزاسیون در مزارع پرورش ماهی ماهنشان موفقیت آمیز نبود گفت: اجرای این طرح با ارائه تسهیلات ارزان قیمت امکانپذیر است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
گناوه - ایرنا - رئیس اداره شیلات گناوه گفت: دومین مزرعه پرورش ماهی در قفس با سرمایه گذاری بخش خصوصی در محدوده آب های ساحلی این شهرستان شروع به فعالیت کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در سال های اخیر پرورش ماهی در قفس دریا به دلیل کمبود سرمایه مغفول باقی مانده است، گفت: اکنون برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و دستیابی به امنیت غذایی، نیازمند رشد سرمایه گذاری در این زمینه هستیم.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۸    
محققان معین انستیتو تحقیقات بین المللی ماهیان خاویاری برنامه روز مزرعه را در یکی از مزارع پرورش ماهی خاویاری شهرستان املش برگزار کردند
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از توزیع 250 تن کود کشاورزی از نوع اوره درشهرستان قائمشهر در 6 ماهه سال جاری خبر داد. رضا افراسیابی با اعلام این مطلب افزود: ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات هرمزگان در بازدید از اولین مجتمع پرورش ماهی در قفس شهرستان سیریک گفت : شهرستان سیریک قطب درخشان آبزی پروری دریایی این شهرستان در صورت حمایت آینده درخشانی در حوزه آبزی پروری دریایی و ایجاد اشتغال پایدار دارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۸:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ایجاد گردشگری شیلاتی مزارع پرورش ماهی در استان آذربایجان شرقی خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل شیلات گیلان گفت: طرح پایلوت پرورش ماهی در قفس با ظرفیت اسمی 500 تن و با همکاری بخش خصوصی در کیاشهر اجرا می شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
کارآفرین حوزه شیلات رامسر با شلیک سهوی اسلحه شکاری جان خود را از دست داد.
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کهگیلویه درپاسخ به این سؤال که این طرح ها تا چه میزان بر کاهش نرخ بیکاری در استان تأثیر خواهد داشت پاسخ داد: اگر تنها سد تنگ سرخ به بهره برداری برسد حداقل بیش از 50 هزار شغل می تواند ایجاد کند ...
رئیس سازمان شیلات از رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان و صید در غرب اقیانوس هند، رتبه نخست را داریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
خون میرزایی گفت: در پرورش ماهی در قفس با همت متخصصان داخلی به خودکفایی رسیده ایم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه پرورش دهندگان ماهیان سردآبی مازندران گفت که افزایش دو برابری قیمت پودر ماهی کیلکا ،سویا و گنجاله به عنوان مهم ترین نهاده ها و مواد غذایی پرورش ماهی قزل آلا حدود 40 درصد از واحدهای پرورش دهنده این گونه های آبزیان را در استان غیر اقتصادی کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
وحیدی گفت: طرح و چارچوب قراردادی خوبی در بحث پرورش ماهی و میگو توسط استاندار سابق هرمزگان برای توسعه 14 هزار هکتاری کوثر در بندرلنگه منعقد شده که اگر یک هکتار به هر خانواده داده شود مساله اشتغال 14 هزار خانواده حل می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۹    
طاهری پور با اشاره به پتانسیل و سطح تولید بالای پرورش ماهیان زینتی در خراسان رضوی گفت: سالانه 10 میلیون و 479 هزار قطعه ماهی زینتی در خراسان رضوی توسط 84 مرکز پرورش ماهی زینتی تولیدشده که از این تعداد 850٬000 قطعه ماهی زینتی به دیگر کشور ها صادر می شود.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان جهادکشاورزی استان زنجان از عدم استقبال پرورش دهندگان از تسهیلات طرح مکانیزاسیون مزارع پرورش ماهی گفت: بالا بودن درصد تسهیلات و سختگیری بانک ها عامل اصلی عدم استقبال پرورش دهندگان از این تسهیلات است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
15 واحد پرورشی آبزیان در زمینه تکثیر و توزیع ماهی زینتی در محلات فعال است و این واحدها برای 50 نفر اشتغالزایی کرده است.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
قاسم جعفروند روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: انعقاد این قراردادها میان مزارع داخلی پرورش ماهی قزل آلا و تشکل ها، کارخانجات و موسسه های قبل و بعد از تولید و بازرگانان انجام می شود که مبتنی بر شیوه تعامل طرفین است ...
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۳    
محققان معین انستیتو از مزرعه پرورش ماهی خاویاری در شهرستان لنگرود بازدید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 405 مزرعه پرورش ماهی فعال در استان وجود دارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۴    
پرورش ماهی ازجمله فعالیت هایی است که در سال های اخیر در نقاط مختلف کشور رونق زیادی گرفته و افراد زیادی دراین بخش مشغول به کار شده اند. در این میان استان کویری خراسان جنوبی که چند سالی است با خشکسالی و کم آبی مواجه شده، اما با این حال پرورش ماهی در آب و هوای خشک این استان رونق خوبی گرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی با بیان اینکه آذربایجان غربی با توجه به توانمندی های خاصی که در پرورش ماهی و آبزیان دارا است، رتبه دوم را در بین استان های غیر ساحلی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۱    
17 هکتار حوضچه پرورش ماهی غیر مجاز در شهرستان شادگان شناسایی و تخریب شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی بافق گفت: در 6 ماهه اول امسال 483 هزار قطعه بچه ماهی تیلاپیا در استخر های پرورش ماهی بافق رها سازی شده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات گلستان با اشاره به بسترسازی برای کاهش حضور صیادان غیر مجاز در دریا اظهار کرد: رشد و توسعه اشتغال در حوزه شیلات موجب کاهش تعداد صیادان غیرمجاز می شود. بگونه ای که در حال اعضای حاضر 3 شرکت از 6 شرکت سرمایه گذار در حوزه پرورش ماهی در دریا پیش از این به صید غیر مجاز مشغول بودند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۳:۴۲    
اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری صورت گرفته در طرح پرورش متراکم ماهی در استان گفت: سازمان آب و برق خوزستان هزینه اشتراک حقابه اینگونه طرح ها را با تعرفه کشاورزی محاسبه نماید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۵:۰۳    
سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سبزوار گفت: در نیمه نخست امسال پنج هزار کیلوگرم گوشت ماهیان خاویاری در مزارع پرورش ماهی این شهرستان تولید و روانه بازار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۴:۰۰    
گروه استان ها- کهگیلویه و بویراحمد با داشتن 10 درصد آب های روان ظرفیت مناسبی برای توسعه مزارع پرورش ماهی دارد که دذر پنجمین سفر استانی رئیس جمهور 100 میلیارد تومان برای این مهم اختصاص یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی گفته می شود که چینی ها اولین کسانی بودند که در سال های قبل از میلاد با جمع آوری بچه ماهی ها از محیط های طبیعی و پرورش آنها در استخرهای خاکی اقدام به پرورش ماهی کردند ولی اولین قدم جهت تکثیر مصنوعی ماهیان در سال 1764 میلادی توسط لودویک یاکوبی، دانشمند آلمانی صورت گرفت.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۸:۳۵    
رئیس مرکز تحقیقات شیلات دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد، کمک به دانشجویان در یادگیری نحوه پرورش ماهیان زینتی و پژوهش های کاربردی در استفاده از مکمل های خوراکی به منظور افزایش تولید در مراکز پرورش ماهی را ازجمله دستاوردهای این مرکز دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
در اثر برخورد یک کشتی باری به قفس دریایی پرورش ماهی در ترکیه دستکم یک میلیون ماهی فرار کردند.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایرسا_ مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه سفر به استان کرمانشاه وارد شهرستان پاوه شد و از طرح "هر روستا یک محصول " صندوق استان ، شامل راه اندازی 23 استخر پرورش ماهی در روستای داریان با اعتبار 24 میلیارد و 780 میلیون ریال و اشتغال 47 نفر ، بازدید وآنرا افتتاح و به بهره برداری رساند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- 23 استخر آبزی پروری ماهیان سردابی روز پنجشنبه با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرین امید و مسوولان محلی در روستای داریان شهرستان پاوه به بهره برداری رسید.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ سهراب ملایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از برنامه های اولویت دار و مهم ترین طرح اقتصاد مقاومتی شیلاتی برای تولید و اشتغال است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
لاهیجان - ایرنا - رییس اداره شیلات رودسر گفت: طی جمع بندی انجام شده در 6 ماه نخست سالجاری، مقدار نیم تن خاویار پرورشی از گونه فیلماهی در مزارع پرورش ماهی خاویاری این شهرستان استحصال شده است .
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل شیلات گلستان گفت: یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان طرح پرورش ماهی در دریا راه اندازی سایت پشتیبان است که در همین راستا شیلات مبلغ 80 میلیارد ریال از اعتبارات سال جاری جهت احداث این سایت و لایروبی دهانه گرگانرود اختصاص داده است. ...
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سردار کشکولی گفت: ساخت 290 مزرعه پرورش ماهی در دستور کار سپاه لرستان قرار دارد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی فردوس گفت: این شهرستان دارای 2 باب استخر پرورش ماهی تیلاپیا می باشد که در تیرماه سال گذشته جهت اجرای طرح پایلوت پرورش ماهی تیلاپیا در فردوس مجوز صادر و تعداد 18 هزار قطعه بچه ماهی تیلاپیا از طریق مدیریت شیلات استان به طور رایگان تهیه و تامین گردیده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: میزان شوری آب برخی منابع آبی استان به دلیل خشکسالی های چند سال اخیر بالا رفته که از این ظرفیت برای پرورش ماهی تیلاپیا استفاده می شود.