شنبه ۰۸ بهمنساعت ۱۰:۴۳Jan 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گیاهان دارویی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۲۲ دقیقه پیش    
به گفته مجری طرح گیاهان دارویی، استانداردسازی از ضرورت های صادرات گیاهان دارویی است که باکشت قرار دادی و شناسنامه دار کردن محصولات می توان صادرات گیاهان دارویی را تسهیل کرد.
کنفرانس بین المللی زیست شناسی گیاهان دارویی دانشگاه قم نهم تا یازدهم اسفند 1401 برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
شهرستان ایرانشهر با داشتن بیش از 80 گونه گیاه دارویی از مناطق مستعد پرورش انواع گونه های گیاهان دارویی دراستان سیستان و بلوچستان،است
برترین ها / فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۴   + ۳۹ سایت دیگر  
در مقاله ای که در مجله ایمونولوژی غذا و کشاورزی به چاپ رسیده است، اثرات اسانس طبیعی کاکوتی بر سرطان معده مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نتایج مطالعه، این عصاره حاوی اثر سمی بر رده سلولی AGS سرطان معده بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: بنابر ظرفیت بالقوه و عظیم ایران در تولید انواع گیاهان دارویی به ویژه در مناطق عشایری، شبکه ملی گیاهان دارویی با هدف اتصال به بازار های جهانی راه اندازی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۳۵    
ایسنا/زنجان کارشناس گیاهان دارویی گفت: پنیرک یک گیاه سرشار از خواص دارویی خصوصا در دوران سرماخوردگی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
یکی از شرکت های فناور با استفاده از روش تخمیر، عصاره گیاهان دارویی فراسودمند را به تولید رسانده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۳۲    
یکی از گیاهان دارویی است که از زمان قدیم برای بیماری های مختلف مورد استفاده مردم قرار می گرفته است. در زبان فارسی آن را بابونه یا "کلنجه" می نامند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۲۸    
ایسنا/زنجان کارشناس گیاهان دارویی با بیان اینکه، در دانه کُنجد و مواد غذایی حاصل از آن، آنتی اکسیدان های فراوان موجود است، گفت: وجود این آنتی اکسیدان ها از سرطان در بدن پیشگیری می کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی، نوآوری و فناوری گیاهان دارویی و معطر با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۱    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر ایجاد شبکه قوی در حوزه گیاهان دارویی گفت: باید به دانشجو بیاموزیم که با کسب مهارت، تجربه و تحقیق، شغل ایجاد کرده و به درآمد از محل تولیدات علمی و تحقیقات خود دست پیدا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
همراه با سرد شدن هوا حساسیت های فصلی و بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی افزایش می یابد. استفاده از دمنوش های گیاهی برای درمان این بیماری ها و پیشگیری از آنها بسیار موثر است. گیاه کاکوتی یکی از این گیاهان دارویی است
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۲    
قیمت گیاهان دارویی در بازار به یک ثبات نسبی رسیده است و کماکان بیشترین تقاضا برای گیاهانی با خاصیت دارویی برای درمان بیماری های رایج در فصل سرما است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۷    
ایسنا/لرستان یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: مورد یکی از قدیمی ترین درختان بوده که از قدیم الایام جهت تقویت مو به کار رفته است.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
قبل از کشف انسولین و همچنین داروهای ضد دیابت رایج، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درما نهای سنتی معالجه می شدند. تاکنون تاثیر مثبت بیش از 1200 گیاه دارویی در کاهش میزان گلوکز خون و یا کاهش عوارض ناشی از آن شناخته شده است قبل از کشف انسولین و همچنین داروهای ضد دیابت رایج ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۳۰    
همایش ملی گیاهان دارویی با حضور متخصصان و استادان دانشگاه ها در شهر قدس برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یکی از گیاهان دارویی که از دیر باز در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد حنا است که اکنون نیز با وجود پیشرفت های صنعت داروسازی جایگاه خود را بین مردم حفظ کرده است .
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۴:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: از ایجاد پایلوت تحقیقاتی تولید گیاهان و درختان دارویی توسط جهاددانشگاهی در این شهرستان حمایت و استقبال می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۲۰    
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در نشست رئیس دانشگاه با اصحاب رسانه از افتتاح باغ گیاهان دارویی در مجموعه معاونت تحقیقات خبر داد و گفت: با این باغ با وسعت 8 هزار متر مربع در ماه های آینده کلنگ زنی می شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۷    
در ایران حدود 2300 گونه گیاهی معطر و دارویی وجود دارد و حدود 450 گونه در عطاری ها به فروش می رسند. اعتماد افراد به خواص و مصرف گیاهان دارویی، عرقیات گیاهی و داروهای سنتی باعث شده است، عطاری ها درآمد نسبتا خوبی داشته باشند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۰    
برنامه سلامتکده ، با بیان اطلاعات جامع درباره طب سنتی ایرانی، بر روش های صحیح مصرف گیاهان دارویی نیز تمرکز دارد.
برنامه سلامتکده با بیان اطلاعات جامع درباره طب سنتی ایرانی، بر روش های صحیح مصرف گیاهان دارویی نیز تمرکز دارد. در پی درگذشت شهروز مُلک آرایی دوبلور پیشکسوت، شبکه نسیم یاد دوبلور کارتون های رابین هود و ماجراهای گالیور را گرامی می دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۵۲    
ایسنا/لرستان یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: گیاه گل کبوتر برای درمان و رفع هاضمه بسیار مؤثر است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: از زرشک برای درمان و بهبود علائم التهاب و عفونت ها استفاده می شود و همچنین در درمان عفونت مثانه، دستگاه گوارش و ادراری تأثیرگذار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از راه اندازی باغ گیاهان دارویی در این استان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۲۲:۵۳    
صبح امروز کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی، نوآوری و فناوری گیاهان دارویی و معطر با رویکرد برنامه علمی، صنعت و تجارت با حضور دکتر تهرانچی رئیس دانشگاه آزاد کشور و دکتر رضایی رئیس انجمن گیاهان دارویی کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس و همکاری شهرداری در مرکز همایش های فرهنگ و هنر برگزار شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۳۶    
کنفرانس علمی فارماکولوژی قلبی عروقی سیر به همت پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی سوم بهمن ماه برگزار شد.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان: کلاس آموزشی اصول فنی زراعت زیره و فراوری گیاهان دارویی در بخش راین شهرستان کرمان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۹:۱۹    
بادرنجبویه یکی دیگر از گیاهان دارویی است و خواص شگفت انگیزی برای سلامتی بدن دارد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۷:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد گیاهان دارویی گفت: خواص آنغوزه بسیار فراوان است و در گیاه درمانی مدرن و طب سنتی کارکرد فراوانی دارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
گل راعی به لحاظ خواص اعجاب آورش به پادشاه گیاهان دارویی معروف است. از فرآورده های این گیاه، قطره ای به نام هایپیران تولید می شود که در بازار دارویی ایران موجود است ودارای خواص ضد افسردگی وضد میگرن می باشد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
از اختلالات متداول قاعدگی در خانم ها، که معمولا موجب ناراحتی های جسمی و روحی آن ها می شود، خونریزی بیش از حد معمول در زمان قاعدگی است. روزانه تعداد زیادی مراجعه به متخصص زنان حکایت از رواج این اختلال در زنان دارد ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۴۰    
مرصاد نیوز: زنجبیل یکی از مفیدترین گیاهان دارویی مناسب برای فصل سرد سال که دارای طبع گرم است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ سلامت صفری، عضو شورای اسلامی شهر اردبیل، در جریان نشست و بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل به همراه اعضای انجمن خیرین سلامت از مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی گفت ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه سلامت: بابونه به عنوان یکی از گیاهان دارویی شناخته می شود و می توان از آن برای بهبود مشکلات شایعی مانند اختلالات گوارشی، دردهای قاعدگی و... استفاده کرد. این تاثیرات به خواص ضدالتهابی و ضدباکتریایی بابونه مربوط می شود ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۵۲    
بابونه به عنوان یکی از گیاهان دارویی شناخته می شود و می توان از آن برای بهبود مشکلات شایعی مانند اختلالات گوارشی، دردهای قاعدگی و... استفاده کرد. این تاثیرات به خواص ضدالتهابی و ضدباکتریایی بابونه مربوط می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۰:۲۴    
ایسنا/لرستان یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: اگر گرد فَرفیون را با عسل ناب مخلوط کنید و به چشم بکشید، از توسعه آب مروارید جلوگیری می کند.
در حال حاضر بیش از 800 شرکت با ماهیت های مختلف در زنجیره ارزش صنعت گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی فعال هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۸:۱۹    
به لیمو از جمله گیاهان دارویی و خوش عطر است که طرفداران آن کم نیستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۳:۲۵    
دمنوشهای مورد علاقه مردم با بهره گیری از گیاهان دارویی و پرخاصیتی طبیعت تهیه می شود.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۴۰    
نخستین شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور دکتر روح الله دهقانی، رئیس و جمعی از مسئولین شورای ستاد برگزار شد.
نخستین شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی با حضور دکتر روح الله دهقانی، رئیس و جمعی از مسئولین شورای ستاد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یکی از درمان های خانگی برای سرماخوردگی، سینوزیت و بیماری هایی که سیستم تنفسی فوقانی را درگیر می کنند، استفاده از بخور گیاهان دارویی است، بخور برای سرماخوردگی، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد که مانع از خشک شدن مخاط تنفسی می شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناس گیاهان دارویی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین خواص زیره سبز طبع گرم و خشک آن است، گفت: این گیاه سرشار از آهن، کلیسیم، منیزیم، فیبر، آنتی اکسیدان ها و ویتامین A بوده و با برطرف کردن رطوبت معده باعث کاهش حجم پهلو و شکم می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۸:۵۰    
گلپر گیاهی معطر و دارای خواص درمانی بوده که آن را به یکی از گیاهان دارویی مهم تبدیل کرده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس گیاهان دارویی گفت: طی آزمایشات صورت گرفته با گیاه خوشاریزه مشخص شد که پماد تهیه شده با عصاره این گیاه اثر قابل توجهی در درمان عفونت های قارچی بدون ایجاد عارضه جانبی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۳:۰۱    
در 24 جلسه ستاد گیاهان دارویی طرح مطالعاتی تولید نان فرآوری شده بلوط برای استفاده بهینه از منابع طبیعی تشریح شد.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۲:۱۲    
عضو پژوهشکده گیاهان دارویی البرز گفت: زیره سیاه مقوی سیستم گوارشی بوده و شیر مادر را افزایش می دهد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی