چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۱۹:۳۸Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گیاهان دارویی»

خبر آنلاین   ۲ ساعت پیش    
ییلاقات شهرستان مهدیشهر به وسایل اطفای حریق و امضای تفاهنامه مشارکتی اطفای حریق بین بهره برداران محلی ییلاقات و اداره شهرستان تجهیز شدند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام مدیر پژوهش جهاددانشگاهی ایلام گفت: گیاهان دارویی به عنوان ایمنی بخش محیط زیست و انسان در حال پیدا کردن جایگاه واقعی خود است.
سوءهاضمه به مجموعه مشکلات مختلف گوارشی از جمله احساس پری شکم، نفخ، درد در قسمت فوقانی شکم، سوزش سر دل، بازگشت اسید معده یا ترش کردن گفته می شود که علل اصلی آن می تواند تغییر عادات غذایی، پرخوری، مصرف زیاد آجیل و شیرینی ها و کاهش تحرک و فعالیت روزانه باشد.
رادیو گفت و گو   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۰۰:۳۵    
مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: روحانیون و علمای اهل تسنن به عنوان سفیران فرهنگی انفال و حامیان منابع طبیعی حفاظت و احیا منابع طبیعی را در بین مردم فرهنگ سازی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۲۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان سرپرست جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: قلمه، نشاء و بذر استاندارد گیاهان دارویی در مجتمع تحقیقات و فن آوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی تأمین می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۲۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: گیاهان دارویی در 300 هکتار از اراضی شهرستان کشت شده است.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۷:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان با استفاده از منابع طب سنتی توانسته است داروی سوختگی تولید کند. به گزارش ایسنا، سیدمحسن سیدکاظمی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در این باره گفت: طب سنتی و دانش داروهای گیاهی در کشور ما از پیشینه چند هزار ساله برخوردار است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مجموعه کشت و صنعت گیاهان دارویی میاب با وسعت 10 هکتار به عنوان طرح پایلوت کارخانه از سال 98 فعالیت خود را آغاز کرده و بیشتر به زنجیره کشت و فرآوری گل محمدی اختصاص داده شده که شامل تولید صفر تا 100 گل محمدی از نهالستان و تولید نهال های اصلاح شده گرفته تا اسانس و گلاب گیری محصول است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی مراغه گفت: با رونق کشت گیاهان دارویی تولید نشاء این محصولات در مراغه آغاز شده است .
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۱:۰۳    
کنفرانس علمی یکروزه فرآورده های گیاهی موثر بر پوست و مو اول تیرماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی برگزار شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه سلامت: مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: گیاه بالوطی، برای رفع اضطراب و اختلالات عصبی و همچنین برای تسکین درد روماتیسم و نقرس مفید است. ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی دره شهر از کشت باغات در 750 هکتار از اراضی شیبدار شهرستان دره شهر طی سال جاری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
با رونق کشت گیاهان دارویی، تولید نشاء این محصولات در مراغه آغاز شده است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۴:۵۱    
گل محمدی یکی از مهمترین گونه های گیاهان دارویی است که در مزارع کم آب چهار محال و بختیاری کشت می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۰۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: شیوع ویروس کرونا و گسترش وسیع طیف درمان های گیاهی، موجب رشد سریع تقاضا برای داروهای گیاهی شده که باعث تغییر نوع کشت از زراعت های معمول به کشت ارزشمند گیاهان دارویی شده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۲۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ایمان افتخاری، رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص جایگاه ایران در تولید داروی گیاهی اظهار کرد: وضعیت شرکت هایی که در حوزه تولید گیاهان دارویی فعالیت می کنند باید از جهات مثبت و منفی مورد بررسی قرار بگیرند ...
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
قرار دادن چند گلدان با گیاهان سبز در آپارتمان علاوه بر ایجاد زیبایی، می تواند فضای دنج و صمیمی تری در خانه ایجاد کند. شما می توانید در این گلدان ها گیاهان زینتی، گیاهان دارویی و یا سبزی های معطر بکارید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۰:۱۸    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی گفت: گیاه دارویی تربد، مسهل قوی بلغم و رطوبت های رقیق و تسکین دهنده دردهای مفاصل، صفرابر و خارج کننده اخلاط سوخته، مسکن سرفه های ناشی از رطوبت معده و مفید برای سیاتیک، آرام بخش و تقویت کننده اعصاب است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کشت گیاهان دارویی در زمین های شیبدار علاوه بر مقابله با خشکسالی، فصلی نو برای کسب و کار روستاییان ایجاد کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۱:۴۳    
در حالی که بارش های کم سال جاری حاکی از کاهش تولید گیاهان دارویی است، قیمت انواع گیاهان دارویی در مراکز فروش تهران در سی امین روز خرداد ماه نسبت به هفته های قبل تغییرات کمی داشته است.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قبل از کشف انسولین و همچنین داروهای ضد دیابت رایج، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درمان های سنتی معالجه می شدند.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
باغ موزه گیاهان دارویی در قلب بازار تاریخی زنجان واقع شده است.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۲:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو گروه پژوهشی مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به این که برای کاهش چربی خون اثربخش است، اظهار کرد: این گیاه به عنوان دارو برای ناراحتی های گلو و سرفه اثربخش است، سوءهاضمه را برطرف می کند و برای درمان درد معده مفید است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۵    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: با وجود ظرفیت های غنی گیاهان دارویی دراستان حمایت مناسبی از تولید و فروش این گیاهان صورت نمی گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۹:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: عمده تولیدات گیاهان دارویی کشور به صورت خام به خارج از کشور صادر می شود در حالی که فرآوری و صادرات محصولات فرآوری شده در این حوزه افزایش 11 برابری درآمد ارزی را برای کشور به همراه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۸:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به تولید 25 درصد از گیاهان دارویی شناسایی شده کشور در استان، گفت: استان با داشتن 450 گونه گیاه دارویی و تولید 11935.5 تن گیاه دارویی، گل محمدی و زعفران، یکی از غنی ترین مناطق کشور از این جهت محسوب می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۷:۴۱    
خوشبختانه، برای پرورش برخی دانه ها و گیاهان کوچک که خواص گیاهی فوق العاده ایی دارند، نیازی به استعداد و مهارت خاص باغبانی نیست.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۸:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
گیاه گل زرد معروف به گل زرد خلخال یکی از گیاهان دارویی بومی ایران است که دارای گل ها زرد رنگ گوچک بوده که به تخم آن قاصد گفته می شود. این گیاه در مناطق کوهستانی کشور به ویژه در منطقه خلخال مشاهده شده می شود و قابلیت پرورش و تکثیر در مناطق کوهستانی را دارد و با توجه به خواص درمانی فراوان می تواند به ...
لحظه آخر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۴:۰۲    
زمان مطالعه : 4 دقیقه 18 خرداد 00 گیلان یکی از زیباترین مناطق شمال کشور می باشد، از برترین روستاهای این استان می توان به روستای سوباتان اشاره کرد ...
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: برای افزایش درآمد کشاورزان منطقه کجور، تغییر تدریجی الگوی کشت گیاهان دارویی و توسعه کشت حبوبات به ویژه لوبیا و عدس مورد توصیه و تأکید است.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۲:۲۴    
مسوول بهره برداری گیاهان دارویی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: برنامه ریزی شده است که در مهر ماه امسال حدود 700 هکتار ازعرصه منابع طبیعی شهرستان های گرمه، جاجرم، شیروان و مانه و سملقان، گیاه دارویی باریجه کشت شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۵    
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: فروش آلوئه ورا ارز آوری بیشتری نسبت به فروش نفت دارد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
اسفندیار حسنی مقدم در مراسم بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی و دهه کرامت که 26 خردادماه برگزار شد، اقدامات انجام شده دولت در بخش کشاورزی استان طی چند سال گذشته را تأمین داروهای دامی و مجهز کردن شصت هزار هکتار از اراضی آبی به سیستم آبیاری نوین اعلام کرد. وی تصریح کرد: توسعه کاشت گیاهان دارویی [...]
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از تولید بیش از 20 تن انواع عصاره های دامی در شرکت سها جیسا وابسته به این سازمان و تولید عصاره های گیاهی برای ارسال به کشور افغانستان خبر داد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۵۰    
گروه استان ها کشت گیاهان دارویی در مراتع استان ایلام انجام می شود و بیش از 300گونه گیاه دارویی در ایلام نیز قابل کشت است که توجه به این ظرفیت به اشتغال پایدار در استان می انجامد.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ریزش مو یکی از نگرانی های رایج بسیاری از زنان و مردان است. دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد، از ژنتیک و کمبود ویتامین گرفته تا تغییرات هورمونی. برخی از بیماری ها، مانند بیماری تیروئید، نیز ممکن است باعث نازک شدن مو یا ریزش آن شود.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۲۷    
تاریخچه استفاده از گیاهان دارویی در ایران و دیگر نقاط جهان به قدمت تاریخ زندگی انسان است و مصرف گیاهان دارویی همواره از روش های موثر در درمان بسیاری از امراض از گذشته تا به امروز بوده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۳:۰۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان از برداشت 104 تن زیره در شهرستانشاهرود خبر داد مهندس افضلی با اعلام این مطلب افزودند: ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
برخی گیاهان دارویی مانند حنا، گزنه، گل ماهور و عصاره گیاه خار مریم، با دارا بودن خاصیت ضد التهابی، در بهبود و ترمیم زخم ها موثر هستند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تلاش دارد تا با ترغیب علاقه مندان، به ویژه نسل جوان، آنها را به کارآفرینی در عرصه صنعت گیاهان دارویی تشویق کند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۳۰    
کنفرانس علمی یک روزه کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماری های تنفسی بیست و پنجم خردادماه توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی برگزار شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به این که برگ های گیاه حنا برای معالجه جزام کاربرد دارد، اظهار کرد: این گیاه برای معالجه یرقان مفید و در بهبود بیماری های قارچی پوست مؤثر است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۰:۱۵    
رئیس سرای نوآوری گیاهان دارویی و میوه های گرمسیری دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان پیش بینی کرد درآمدزایی این سرا تا پایان سال 1400 به 1 میلیارد ریال برسد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۵    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بناب از بازدید بهره برداران کشاورزی و تهیه گزارش خبری از مزرعه الگویی سیاهدانه در شهرستان بناب به مساحت 1.5 هکتار که بصورت پاییزه و مکانیزه کشت گردیده خبر داد.
عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مؤسسه دانش بنیان برکت فراخوان سرمایه گذاری روی کسب و کارهای فناورانه و نوآورانه در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی را منتشر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مسابقه ایده شو کسب و کار با محور های کشاورزی، گیاهان دارویی و زیست فناوری در شهرکرد برگزار می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب روز سه شنبه در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 37 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان با تولید 380 تن محصول به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است. علی دیانتی افزود: کاشت گل محمدی در میاندوآب از دیر باز به صورت یک [...]
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: گیاه خرفه، خون ریزی اعضا را قطع کرده و و عطش را برطرف می کند.