سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۰:۱۸Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گیاه دارویی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی مراغه گفت: امسال حدود 10 هکتار از انواع گیاهان دارویی در این شهرستان کاشته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم گفت: از 15 هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی در بم، 20 تن محصول برداشت می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۶:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر آقای مهندس شاپور رضائی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: کشت سیاهدانه در اراضی کشاورزی بخش بوشکان با هدف ترویج کشت گیاه دارویی، آشنایی کشاورزان با گیاهان قابل کشت در شهرستان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از آغاز کشت گیاه دارویی وشق در 100 هکتار ازمراتع شهرستان سمنان در سال 99 خبر داد.
سلام مرودشت   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۰:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از برداشت 500 کیلوگرم چای ترش یا چای مکی از نیم هکتار مزرعه چای ترش در حومه این شهرستان خبر داد.به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: کشت این گیاه دارویی کم آب بر در اردیبهشت انجام و در نیمه آبان ماه نیز برداشت شده است.رحیمی با بیان اینکه [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۱    
پونه یک گیاه دارویی است که خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد ویروسی دارد و برای سلامت بدن مفید است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
این گیاه دارویی که از طرف دولت ماداگاسکار مورد تأیید قرار گرفته است، به عنوان داروی موثر در درمان کرونا در حال انجام آزمایشات از سوی گروهی از محققان بین المللی است.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۳۴ سایت دیگر  
زنجبیل یک گیاه دارویی فوق العاده برای تقویت سیستم ایمنی بدن است. این تا حد زیادی با تراکم بالای آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهاب موجود در این ماده غذایی مرتبط است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۲۹    
دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت درباره جزییات چهار گیاه دارویی داخلی که اعلام شده برای کرونا موثر بوده است، گفت: مردم باید توجه کنند که هرچیزی که به عنوان دارو معرفی شد، تا زمانیکه سازمان غذا و دارو، آن را تایید نکرده، این فرآورده، دارو نخواهد بود ...
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۴۴    
باریجه گیاهی پایا با ساقه ضخیم به ارتفاع 1 تا 2 متر و برگ هایی به رنگ سبز مایل به خاکستری و پوشیده از تار به طول 30 سانتیمتر بوده، رشد گیاه بصورت روزت بوده و از سن پنج سالگی به بعد با ایجاد ساقه گل دهنده به مرحله زایشی وارد می گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
کشت گیاه دارویی مورینگاه در مزارع بخش جره و بالاده شهرستنان کازرون آغاز شد.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۲    
گون نوعی گیاه دارویی است که ریشه آن برای درست کردن دارو مورد استفاده قرار می گیرد. گل های آن معمولا به رنگ ارغوانی؛ گاهی آبی یا سفید بوده و نزدیک به انتهای شاخ های گل دهنده قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۳:۱۵   + ۲۴ سایت دیگر  
دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت درباره جزییات چهار گیاه دارویی داخلی که اعلام شده برای کرونا موثر بوده است، گفت: مردم باید توجه کنند که هرچیزی که به عنوان دارو معرفی شد، تا زمانیکه سازمان غذا و دارو، آن را تایید نکرده، این فرآورده، دارو نخواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی از کشت گیاه دارویی آنغوزه در 200 هکتار از مراتع شهرستان میامی در حوضه آبخیز مرتع کال تاغی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت 6 هکتاری گیاه دارویی سیاه دانه در اراضی این شهرستان خبر داد.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۷    
انسولین برای کنترل سطح قند خون حیاتی است اما به خاطر عواملی خاص، بدن نمی تواند انسولین تولید کند یا مقدار انسولین برای تنظیم سطح قند خون در جریان خون کافی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
آویشن گرانبهاترین گیاه دارویی روی زمین و دارای خواص درمانی بسیار شاخص است این گیاه خواص آنتی بیوتیکی و ضدعفونی کننده دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۷:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته و پس از برگزاری جلسۀ ستاد کرونای استان قزوین، ناگهان در فضای مجازی نقل قولی از دبیرکمیسیون بهداشت در مورد گیاه دارویی شیرین بیان منتشر شد که خیلی زود دست به دست شد. اما واقعیت چه بود؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۱    
ادویه ها و گیاهان دارویی که در این بسته آورده ایم نه تنها موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده بلکه به سلامت دیگر سیستم ها و اندام های بدن کمک کرده و باعث بهبود و ارتقای سلامت افراد می شوند.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
گیاهان مختلف برای انسان مفید هستند و گاهی از برخی از این گیاهان به عنوان دارو استفاده می شود، در ادامه به چند گیاه اشاره می شود که وجود آن ها در خانه ضروری محسوب می شود
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۱    
گیاه دارویی لوفا، گیاهی است بومی آمریکای جنوبی و آسیای جنوب شرقی است و هم خانواده خیار و کدو می باشد. از میوه، بذر و گل این گیاه در موارد مختلف از جمله صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و داروسازی استفاده می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۴    
؛ آلوئه ورا گیاه شادابی است که در مناطق آفریقایی می روید و به آن زنبق بیابانی یا صحرایی هم می گویند. در برخی از کشور ها از این گیاه با نام هایی چون گیاه جاودانگی ، گیاه دارویی یا گیاه ملکه یاد می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی گلوگاه از کشت 5 هکتاری گیاه دارویی سیاه دانه در زمین های کشاورزی این شهرستان تاکنون خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ یزدان احمد زاده مدیر جهاد کشاورزی سامان گفت : باتوجه به نامگذاری سال با شعار جهش تولید 540 تن انواع فرآورده گیاهان دارویی بصورت سنتی و صنعتی در شهرستان سامان تولید و بسته بندی می شود که در حال حاضر به علت بیماری کرونا ویروس و کمبود تقاضای ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد از 300 هکتار قرق و آغاز بذرکاری 80 هکتاری گیاهان دارویی در مراتع روستای ترخین آباد شهرستان اسدآباد خبر داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۰۳    
انجمن علمی دانشجویی مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشگاه بوعلی سینا دوره مجازی پرورش، فرآوری و خواص طبی گیاهان دارویی ماریتیغال، گشنیز و رازیانه را برگزار می کند.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
گروه علمی:محققان در تازه ترین مطالعات خود دریافتند، گیاه درمانی روش امیدوارکننده ای برای درمان مبتلایان به کووید 19 است.محققان چینی و آلمانی گیاه درمانی را روش امیدوارکننده ای برای درمان مبتلایان به کووید 19 می دانند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت چای ترش از سطح 725 هکتار از مزارع استان آغاز و کار برداشت تا اوسط آذرماه ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۱    
به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان با هدف توسعه کشت های گیاهان دارویی با مشارکت بهره برداران باریجه در مراتع شهرستان آرادان کشت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آرادان با هدف توسعه کشت های گیاهان دارویی با مشارکت بهره برداران باریجه در مراتع شهرستان آرادان کشت شد.
رویداد ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۴    
مهر و آبان هر سال فصل برداشت طلای سرخ است، لقبی که به دلیل اهمیت استراتژیکی و ارزش مالی فراوان زعفران، به این گیاه دارویی اطلاق می شود، اما مدت ها است که طلای سرخ به خاک سیاه نشسته است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ جام جم در قالب اینفوگرافیکی خواص والک را منتشر کرد و نوشت: والک باعث جلوگیری از ابتلا به دیابت و رفع بوی بد دهان می شود. انتهای پیام/ ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: هفته آینده برنامه کشت 18 هزار هکتار گیاهان دارویی مصوب می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۵:۰۴    
قارچ ، یکی از مفید ترین گیاهان خوراکی است که به دلیل خواص درمانی و دارویی مختلفی که درون آن نهفته شده ، به گیاه دارویی نیز لقب گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در این موشن گرافیک به 8 ادویه و گیاه دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن پرداخته شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- یک زوج جوان کارآفرین برای اولین بار، گیاه دارویی مورینگا در بخش جره و بالاده کازرون کاشتند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدحسن عصاره ارزآوری حاصل از صادرات گیاهان دارویی را 570 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: حجم صادرات گروه دارو ها و فرآورده های گیاهی نسبت به چند سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
برای بهره مندی بیشتر از خواص ادویه و گیاهان دارویی بهتر است آن ها را تازه خریداری و در منزل آسیاب کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۷:۵۶    
گروه استان ها_ یک متخصص طب سنتی ایرانی گفت: علی رغم اینکه در برخی از بیماری ها استفاده از گیاه دارویی به شکل های سنتی مانند جوشانده ها توصیه می شود، در فاز خفیف و سرپایی بیماری کرونا استفاده از داروی گیاهی منطقی تر است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۱۵    
متخصصین طب سنتی: ادویه و گیاهان دارویی با طبع گرم برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منابع طبیعی چادگان گفت: بیش از 360 نوع گیاه دارویی در شهرستان چادگان وجود دارد که می تواند به اقتصاد شهرستان کمک کند.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۰:۱۳    
قاصدک جز گیاهانی است که در بسیاری از نقاط جهان رشد می کند، همچنین قاصدک دارای مواد مغذی بالایی می باشد و برای سلامت بدن هم مفید است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
میخک جوانه های گل درخت میخک است، یک گیاه همیشه سبز که با نام علمی Syzygium aromaticum شناخته می شود. میخک ادویه ای است که در آشپزی استفاده می شود، سرشار از آنتی اکسیدان ، ویتامین ها و مواد معدنی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گیاه دارویی چای ترش برای اولین بار در شهرستان خرامه به بار نشست
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۱:۲۰    
آنجلیکا یک گیاه دارویی است که برای درمان اختلالات پوستی، بی اشتهایی، سوزش سر دل، عفونت های تنفسی، بی خوابی و مشکلات گردش خون استفاده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۷    
آذربایجان شرقی یکی از قطبهای تولید گیاهان دارویی است اما صنعت فرآوری این گیاهان با چالش هایی روبروست.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گل گاو زبان یگ گیاه دارویی است که از خواص و فواید بی نظیری برخوردار است، همچنین گل گاو زبان برای درمان بیماری ها و پوست و مو بسیار مفید است.
سلام مرودشت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۳:۳۸    
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت با اشاره به برداشت گیاه دارویی خرفه در این شهرستان گفت: بیش از یکصد تن تخم خرفه از 205 هکتار از مزارع خرفه تولید و روانه بازار شد.به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: برداشت خرفه از اوایل مهر ماه آغاز و تا اوایل آبان ماه ادامه داشت.رحیمی با بیان [...]