یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۱:۰۶Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال زراعی»

دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
بهمن رحیم وند با تاکید بر اینکه ما قبل تر نیز درباره شرایطی که اکنون باغداران و تجار میوه گرفتار آن شده اند به دستگاه ها و مسولان مربوطه اطلاع داده ایم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی کازرون اعلام کرد: پیش بینی می شود میزان برداشت گندم دیم در این شهرستان در سال زراعی جاری 48 هزار تن باشد که نسبت به سال زراعی پیش حدود 40 درصد کاهش خواهد داشت.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
تبریز(پانا) - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت بارش برف و باران در استان 13 درصد کاهش یافته است. به گزارش اداره کل آب منطقه ای آذربایجان شرقی؛ مجتبی جلیل زاده افزود: میزان بارندگی ها در سال زراعی جاری 196 میلیمتر است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - قصه تکراری کاهش قیمت پیاز اجازه برداشت این محصول پرزحمت و پرهزینه را به کشاورزان پیازکار جنوب استان کرمان نداد و اغلب آنان همچون سال های قبل بناچار اقدام به برداشت محصول خود نکردند و به دفن آن در خاک برغم میل باطنی خود رضایت دادند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۴۷    
به گزارش خاورستان به نقل از روزنامه خراسان جنوبی ، افت شدید بارندگی در سال زراعی جاری شرایطی بسیار سخت را پیش پای صنعت دامداری استان قرار داده است. فقر شدید مراتع با خشکسالی شدید و گرانی تامین نهاده در حالی زنگ بحران را برای تغذیه و حفظ این سرمایه ها به صدا درآورده است که تصور می شد مشکل دامداران ...
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سید مجتبی حسینی مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد سطح زیر کشت گندم در استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: در سال زراعی گذشته سطح برداشت گندم در استان 17 هزار و 936 هکتار بوده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سم پاشی پنج هزار هکتار از گندمزارهای مناطق گرم استان علیه سن مادری غلات از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی و کاهش شدید بارندگی ها در سال زراعی جاری، بلای جان مراتع، دام ها و کاهش تولیدات شده و 300 میلیارد تومان به دامداران خراسان جنوبی خسارت زده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد : براساس گزارش اخیر فائو، تولید جهانی غلات در سال زراعی 2021 نسبت به پیش بینی آن در گزارش قبلی سال 2020، با افزایش ناچیزی روبه رو شده و اکنون در سطح 2765 میلیون تن قرار دارد که 2 درصد بالاتر از میزان تولید سال زراعی قبل است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۰۱    
در سال زراعی جاری، در قراردادی با آستان قدس رضوی، 800هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دلگان به کشت این محصول اختصاص داده شد.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۳۰    
مدیرکل هواشناسی استان کرمان امسال را کم بارش ترین سال کشور در 50 سال اخیر عنوان کرد و ادامه داد: استان کرمان از این امر مثتثنی نبوده و تاکنون در سال زراعی جاری میانگین بارش ثبت شده 35.3 میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته و دوره آماری بلند مدت به ترتیب کاهش 77 و 70 درصدی را داشته است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بیش از شصت هکتار از اراضی زراعی شیبدار در منطقه مروست به زیر کشت گیاهان دارویی کم آبخواه و باغات رفته وامید است در سال زراعی جاری به یکصد هکتار افزایش یابد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمان گفت: بر اساس برآورد کارشناسان سازمان، میزان کل خسارت سرمازدگی به بخش کشاورزی کرمان در سال زراعی جاری 94 هزار میلیارد ریال است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مهدی صابری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش ها در سال زراعی جاری در حوضه دریاچه ارومیه 123 میلیمتر بوده که نسبت به بلند مدت 30 ساله نیز کاهش 20 درصدی دارد. وی اضافه کرد: میزان بارندگی در سال زراعی جاری در استان نیز به 206 میلی متر رسیده که نسبت به پارسال کاهش [...]
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: رئیس اداره هواشناسی اردستان گفت: کاهش قابل توجه باران در 10 سال گذشته باعث شده 56 درصد مساحت این شهرستان درگیر خشکسالی شدید شود. جواد رمضانپور با بیان اینکه شرایط خشکسالی در چند ماه آینده بسیار شدید خواهد بود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرکل هواشناسی استان کرمان امسال را کم بارش ترین سال کشور در 50 سال اخیر عنوان کرد و ادامه داد: استان کرمان از این امر مثتثنی نبوده و تاکنون در سال زراعی جاری میانگین بارش ثبت شده 35 ...
اقتصاد آنلاین / راه امروز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
براساس گزارش اخیر فائو، تولید جهانی غلات در سال زراعی 2021 نسبت به پیش بینی آن در گزارش قبلی سال 2020، با افزایش ناچیزی روبه رو شده و اکنون در سطح 2765 میلیون تن قرار دارد که 2 درصد بالاتر از میزان تولید سال زراعی قبل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی که از روز سه شنبه وارد استان شد، در شبانه روز گذشته به اوج خود رسید و نخستین بارش سال 1400 در استان را رقم زد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی آبدانان گفت: در سال زراعی جاری 30 هزار هکتار از مزارع شهرستان به زیر کشت انواع گندم و جو رفته بود که پیش بینی می شود با روند موجود عملکرد مزارع بسیار ناچیز باشد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ عبدالله یوسفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس بررسی کارشناسی حدود 36 هزار هکتار از اراضی دیمراز غلات مربوط به گندم و مابقی نیز مزارع کشت جو است که به طور کامل به دلیل کاهش بارندگی و خشکسالی از بین رفت. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شوش با اعلام آغاز برداشت محصول کلزا از زمین های کشاورزی این شهرستان از چند روز گذشته گفت: پیش بینی می شود بیش از 40 هزار تن محصول کلزا در سال زراعی جاری در این شهرستان تولید شود.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: 1.1 میلیون تن چغندرقند پاییزه در سال زراعی جاری در کشور تولید شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، پیمان حصادی با اعلام این مطلب به خبر نگار ما گفت: برآورد می کنیم از این میزان تولید چغندرقند پاییزه ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایرانشهر گفت: در سال زراعی جاری کشاورزان کلزا کار شهرستان در آبان ماه سال گذشته بصورت قراردادی و با مشارکت آستان قدس رضوی، 400 هکتار از اراضی خود را به کشت کلزا اختصاص دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
یزد -ایرنا - مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: بر اثر حوادث طبیعی در سال زراعی 1400- 1399، سه هزار و 43 میلیارد تومان به باغداران استان خسارت وارد شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از سه برابر افزایش دارد.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛ دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در نشست شورای حفاظت منابع آب این شهرستان اظهار داشت: به دلیل بحران کم آبی در سال 1400 نیازمند برنامه ریزی جدی تر در صرفه جویی منابع آبی شهرستان از سوی بهره برداران هستیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رکورد تولید شکر و نیشکر در طرح های هفت گانه وابسته به این شرکت نخستین بار در سال زراعی 1400-1399 شکسته شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
قصرشیرین - ایرنا - رییس جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: مزارع گندم دیم این شهرستان بر اثر کاهش بارندگی در سال زراعی جاری، 100 درصد دچار خسارت شده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۰    
مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین از جذب و توزیع 850 تن کود اوره سرک (بهاره ) از سهمیه سال 99 و فروردین 1400 در سال زراعی 99-1400در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۲    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی از کاهش حجم آبگیری سازه های آبخیزداری خراسان جنوبی در سال زراعی جاری به میزان حدود 60 درصد خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی 1398 میزان سن زدگی گندم بیش از 14 هزار و 500 تن بود که در سال 1399 با رصد و پایش مستمر، شناسایی، مراقبت و مبارزه بهینه با این آفات، این میزان به 800 هکتار کاهش یافت و موجب افزایش کیفیت و کمیت گندم تولیدی استان را فراهم کرد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به کاهش شدید بارندگی ها در سال زراعی جاری از کاهش چشم گیر برداشت حبوبات دیم در این استان خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
هشدارهای خشکسالی از ابتدای امسال برای اکثر نواحی کشور جدی تر شده است، سال زراعی جاری سالی کم بارش برای سراسر ایران بود و برخی استان ها وضعیت حادتری دارند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مرادی با بیان اینکه سال زراعی پیش رو سالی همراه با تنش آبی است گفت: برای مقابله با تنش آبی به ویژه در بخش کشاورزی همکاری و مشارکت دستگاه های متولی در استان گیلان ضروری است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
محسن رشید فرخی گفت: سال زراعی پرمحصولی داشتیم، بنابراین خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور برای ماه رمضان موجود است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به خشک سالی و کاهش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری گفت: کمبود آب شرب در استان جدی است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۲۵    
مدیرعامل شرکت غله استان سمنان گفت: شرکت غله استان سمنان در سال زراعی گذشته 77 هزار تن گندم به صورت تضمینی خرید کرد که ارزش گندم های خریداری شده یک هزار و 957 میلیارد ریال است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۱:۰۵   + ۲۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه زیست بوم: مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امسال یا یکی از کم بارش ترین سال ها را در 50 سال اخیر تجربه می کنیم و یا کم بارش ترین سال 50 سال اخیر را تا مهر 1400 خواهیم داشت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: خشکسالی سال زراعی 1399-1400 بر منابع تامین آب برخی از روستاها بویژه بشاگرد تاثیر گذاشته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: خرید تضمینی 95 هزار تن گندم در سال زراعی 1400- 1399 در استان پیش بینی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی ایلام گفت: پیش بینی ها از برداشت بیش از 20 هزار تن دانه روغنی کلزا در استان برای سال زراعی جاری خبر می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
کاهش چشمگیر میزان بارش باران در سال زراعی جاری در لارستان موجب بروز پیامدهای منفی و جبران ناپذیری برای حیات انسانی و طبیعی شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد – شیراز - محمد صداقت : مدیرعامل شرکت کمباین داران استان فارس از اعزام بیش از 1100 دستگاه کمباین برداشت گندم و کلزا به 28 استان کشور خبر داد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۲۵    
نصف جهان: معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: اردیبهشت ماه به علت کاهش اثر منفی پدیده جوی لانینا بارش های خوبی در استان رخ خواهد داد اما جبران کم بارشی یک سال زراعی نیست. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- مدیر اداره هواشناسی شهرستان لارستان در جنوب فارس می گوید:کاهش بارندگی و همچنین پراکنش نامناسب بارش ها در سال زراعی جاری ظرف 30 سال گذشته در منطقه و شهرهای جنوبی این استان بی سابقه است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۴۴    
تورج رزمجو گفت: باتوجه به عدم بارندگی به موقع در سال زراعی جدید در مناطق سردسیری شهرستان لنده شاهد وارد شدن خسارات زیادی به باغات به خصوص درختان گردو در این مناطق هستیم.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی البرز می گوید با توجه به کاهش بارندگی ها در سال زراعی جاری، زنگ خطر کم آبی و خشکسالی در این استان به صدا در آمده است.
کازرون نما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۶:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش دریافتی کازرون نما، مریم پورحسینی کارشناس زراعت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به اینکه حدود 15درصد زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت جو اختصاص دارد، اظهار کرد: در سال زراعی جاری 300 هکتار جو آبی و 6 هزار 400هکتار جو دیم کاشته شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نصف جهان: معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: اردیبهشت ماه به علت کاهش اثر منفی پدیده جوی لانینا بارش های خوبی در استان رخ خواهد داد اما جبران کم بارشی یک سال زراعی نیست. ...
عضو کمیسیون کشاورزی، گفت: نشست ظهر امروز (دوشنبه 23 فروردین ماه) شورای قیمت گذاری که در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل می شود به اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری اختصاص پیدا کرده است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمد فرهادی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی روز گذشته در برنامه زنده تلویزیونی "صبحانه" در شبکه خاوران خاطرنشان کرد: میزان بارش ها در سال زراعی جاری در حداقل ممکن بوده و در 30 - 40 سال گذشته بی سابقه است. ...