شنبه ۱۰ آبانساعت ۱۱:۲۵Oct 2020 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال زراعی»

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از پایان عملیات خرید بذر برنج( شلتوک) از پیمانکاران طرف تفاهم نامه با شرکت جهت تامین نیاز بذری شالیکاران استان در سال زراعی جاری خبر داد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
احد وظیفه گفت:بنابر آمار از ابتدای سال زراعی آبی تاکنون در اغلب استان ها بارش نسبت به دوره بلندمدت 3 تا 4 میلی متر کاهش داشته است همچنین نسبت به مدت مشابه سال قبل 65 درصد کمتر بارش دریافت کرده ایم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
حدود یک ماه از آغاز سال زراعی جدید می گذرد و با وجود اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات، کشاورزان همچنان چشم به راه شکل گیری شورای تخصصی قیمت گذاری در مجلس و اصلاح قیمت های خرید تضمینی محصولات کشاورزی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال زراعی جاری سطح زیرکشت گلخانه های این استان نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 99) تا ششم آبان سال جاری 4.8 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 16.6 میلیمتر بود که بارش سال جاری 71 درصد کمتر از سال گذشته است،
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۶:۱۰    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود در سال زراعی جاری 3500 هکتار از اراضی استان زیر کشت محصول استراتژیک کلزا برود و از این سطح حدود 7 هزار تن کلزا برداشت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب گفت: بیش از یک هزار و 50 هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان در سال زراعی جاری به کشت چغندرقند پاییزه اختصاص یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ساوه - ایرنا - رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساوه گفت: با توجه به گرانی و افزایش چندین برابری قیمت کودهای فسفاته و ازته و همچنین ناتوانی کشاورزان در تامین این اقلام برای مزارع، پیش بینی می شود که عملکرد تولید در پایان سال زراعی جاری با کاهشی چشمگیر مواجه شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
برای اولین بار در سال زراعی جاری 200تُن زیره سبز تایباد به کشور های حوزه خلیج فارس صادر شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
نیشابور(پانا)- با توجه به شروع سال زراعی 400-99 و آغاز کشت های پاییزه تعرفه های جدید بیمه محصولات کشاورزی اعلام شد. به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی نیشابور ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی مراغه با بیان اینکه در سال زراعی جاری حدود چهار هزار و 400 تن گردو در شهرستان تولید و برداشت شده است گفت: این میزان در مقایسه با سال زراعی گذشته 25 درصد افزایش داشته است.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مجید احمدی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی بیمه کشت های پاییزه سال زراعی 1400- 1399 گفت: در سال زراعی گذشته 7 هزار و 352 هکتار از مزارع گندم دیم شهرستان بیمه شده بود که سرمازدگی و تنش خشکسالی به 5 هزار و 974 هکتار از آن خسارت زد. وی افزود: با توجه به اینکه صندوق بیمه محصولات [...]
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
10 میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
10 میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهر 99) تا روز 6 آبان سال جاری، 4.8 میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 16.6 میلی متر بود که بارش سال جاری 71.2 کمتر از سال گذشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان البرز گفت: برای سال زراعی جاری برای کشت گندم و جو درسطح 17 هزار و 300 هکتار از اراضی کشاورزی این استان از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از افزایش 10 درصدی سطح زیر کشت پاییزه این استان شامل محصولات زراعی گندم، جو و کلزا در سال زراعی جاری خبر داد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
10 میلیارد تومان تاکنون برای مبارزه با ملخ صحرایی در سال زراعی جاری از سوی ستاد بحران کشور تخصیص داده شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کم بارشی آغاز پاییز در مازندران میانگین بارش مهرماه سال زراعی جاری 66 میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه دوره آماری بلندمدت که حدود 77 میلی متر بوده 12 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته حدود 20 درصد کاهش داشت . ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۵۶    
مشهد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری سطح زیر کشت محصولات استاندارد و سالم در این شهرستان مرزی به 10 هزار هکتار رسید که نسبت به پارسال 25 درصد بیشتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: بنابر آمار از ابتدای سال زراعی تاکنون مجموع بارش کشور 4.8 میلی متر بوده است.
میلاد لارستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مسئول اداره بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لارستان، گفت: در سال زراعی 99 – 98 میزان برداشت دانه روغنی کلزا در لارستان با عملکرد 1900 کیلوگرم در هکتار به حدود...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
صولت قلی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال زراعی گذشته در بیش از سه هزار و 300 هکتار از مزارع استان کلزا کشت شده بود و کلزاکاران بیش از پنج هزار و 300 تُن محصول را برداشت کردند. وی با اشاره به اینکه 12 تُن بذر تولید داخل و [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: برنامه ریزی برای تأمین 25 هزار تن کود شیمیایی برای سال زراعی جاری در این استان انجام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در سال زراعی 99-98 بیش از سه هزار و 523 هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته بود که 18 هزار و 721 تن انواع گیاهی دارویی تولید شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت: در سال زراعی جاری، 12 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به زیر کشت گندم و جو پاییزه می رود که نقش موثری در تامین نیاز استان به این دو محصول ایفا می کند.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت : در سال زراعی جاری 12500 هکتاراز اراضی کشاورزی این شهرستان به زیر کشت گندم و جو پاییزه می رود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم گفت: کشت گندم وجو در شهرستان بم از اواسط مهرماه سال زراعی 1400-1399شروع و تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت استان کرمان گفت: در سال زراعی 1400-1399 کشت کلزا به میزان 2000 هکتار برنامه ابلاغی سال زراعی جاری بوده که تاکنون 743 هکتار با زارعین قرار داد منعقد گردیده است و سطح زیرکشت تاکنون 240 هکتار است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
تولید حدود 27 میلیون تن سبزی و صیفی در فضای باز مزارع در سال زراعی 99-98 برآورد شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی معاونت امور زراعت در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن بیان این مطلب ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۷:۲۱    
لاهیجان - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش چهار درصدی بهای خرید تضمینی برگ سبز چای طی سال زراعی جاری، خواستار افزایشی بیشتر از این شد و این مهم را زمینه ساز مقرون به صرفه شدن فعالیت چایکاری دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: در سال زراعی 99-98 بیش از3 هزار و 523 هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته بود که 18 هزار و 721 تن انواع گیاهی دارویی تولید شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال زراعی جاری حدود دو هزار تن انار برداشت شود که در مقایسه با سال گذشته 10 درصد افزایش دارد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۰۵    
مدیرکل دفتر محصولات علوفه ای و جالیزی گفت: طرح استمرار تولید سبزی و صیفی در سال زراعی1400-1399، در مردادماه سال جاری به 9 استان کشور ابلاغ شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به کمبود فضای سردخانه ای محصولات باغی در این استان، گفت: در سال زراعی جدید، کشت 241 هزار هکتار گندم را خواهیم داشت.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از برنامه زیر کشت بردن 3700 هکتار گندم آبی به روش کشاورزی حفاظتی در سال زراعی 1400-99 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال گفت: 380 هزار تن بذر گندم در سال زراعی 99-98 تولید شده که تحقق 78 درصدی هدف برنامه را نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۱۹    
رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی جاری دو هزار و 250هکتار از مزارع استان به زیرکشت دانه روغنی کلزا رفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان از کاهش 77 درصدی بارش ها در ماه اول سال زراعی جاری (1400 - 1399) نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیر اداره جهاد کشاورزی ملایر پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری 25 هزار تُن ذرت علوفه ای از سطح مزارع این شهرستان برداشت شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رسول جلیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در سال زراعی جاری، 2 هزار و 250 هکتار از مزارع استان به زیرکشت دانه روغنی کلزا رفته و در این راستا 12 تن بذر یارانه دار کلزا از ارقام مختلف هیبرید وارداتی، هیبرید داخلی، بین کلزاکاران استان توزیع شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سال زراعی جاری دو هزار و 250هکتار از مزارع استان به زیر کشت دانه روغنی کلزا رفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس کارگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: بیمه 500هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان در سال زراعی 1400-1399 هدف گذاری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۱    
در سال زراعی جاری 48 هزار تن هلو از باغات چهارمحال و بختیاری برداشت شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهادکشاورزی شهرستان سربیشه از آغاز برداشت ارزن دانه ای از سطح صدوپنجاه هکتاراز اراضی زراعی در شهرستان سربیشه خبر داد و گفت ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان کردستان رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اعلام اینکه 591 هزار هکتار از اراضی زراعی استان به کشت گندم اختصاص می یابد، گفت: تا پایان مهرماه 95 درصد برنامه کشت پاییزه گندم در سال زراعی جاری انجام می شود. ...
99/08/03 با توجه به تهدیدات نباتی و دامی لازم است کشاورزان و دامداران اصفهانی نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند. به گزارش روابط عمومی سازمان ، منصور شیشه فروش با اشاره به خطر سرمازدگی و آفات محصولات کشاورزی و هشدار برای بیمه محصولات کشاورزی اظهار داشت ...
تابناک آذربایجان غربی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرجهاد کشاورزی چالدران: کشاورزان شهرستان چالدران در سال زراعی جاری بیش از 24 هزار تن سیب زمینی برداشت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی اشنویه گفت: طی سال زراعی جاری 80 تن محصول گردو از باغ های این شهرستان برداشت شده که 30 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۴۲   + ۳۱ سایت دیگر  
مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد امسال 270 هزار تن وش از مزارع پنبه کشور برداشت شود.