پنجشنبه ۰۳ فروردینساعت ۱۵:۳۹Mar 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال زراعی»

باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
281 میلیمتر بارندگی در بروجرد ثبت شد بروجرد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی بروجرد گفت: 281 میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری در این شهرستان ثبت شده است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۸:۵۵    
با توجه به تولید مناسب خرما در سال زراعی جاری و همچنین ذخیره سازی 100 هزار تن از این محصول در انبارها و سردخانه های کشور به نظر می رسد مشکلی برای توزیع این محصول در ماه مبارک رمضان وجود نداشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی مهاباد گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون، 5 هزار و 330 تن انواع کود شیمیایی به منظور تقویت اراضی زراعی بین کشاورزان شهرستان توزیع شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: برنامه ابلاغی برای استان در طرح جهش تولید72 هزار هکتار بوده که از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 63 هزار و 349 هکتار از اراضی کشاورزی این استان به طرح جهش تولید در دیمزار ها اختصاص یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۸    
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: در سال زراعی جاری پیش بینی می شود 45 هزار تُن کلزا در این استان تولید شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۲    
مدیر امور منابع آب تربت جام در خراسان رضوی گفت: بارندگی ها در حوزه شهرستان های شرق این استان در سال زراعی جدید در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
داده های آماری جهانی نشان می دهد در سال زراعی 2021 - 2022، ایران با صادرات 1.8 میلیارد دلار کود های شیمیایی در جایگاه یازدهم قرار دارد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۴۳    
کشاورز مازندرانی با بیان اینکه کشاورزان نگرانی های فراوانی برای سال زراعی پیش رو دارند و متاسفانه فقدان تدبیر ویژه برای این مسئله نیز بر تشدید این نگرانی ها دامن می زند؛ گفت: مدیریت منابع موجود اصل موضوع در شرایط حاد حال حاضر ذخایر آبی است و پای مازندران در مهار آب های سطحی سال ها است که می لنگد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تولید ذرت دانه ای با توجه به اهمیت تغذیه دام و طیور و خودکفایی در تولید روغن برای سال زراعی 1402 در اولویت خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه اجرای کشت ذرت بذری هیبرید در استان قزوین به میزان حداقل 300 هکتار در سال زراعی 1401-1402 با سازمان جهاد کشاورزی استان به امضاء رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۶:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- بررسی آمار هواشناسی استان اصفهان نشان می دهد که میانگین بارش این استان در سال زراعی کنونی نسبت به سال گذشته 53 درصد و در مقایسه با بلندمدت 37 درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم طی دو سال زراعی اخیر علاوه بر حمایت از تولید محصولات کشاورزی از جمله افزایش نرخ خرید تضمینی و اعطای تسهیلات به کشاورزان، واردات محصولات کشاورزی را در دستور کار خود قرار داده تا انبارها پر از این کالاها باشد و بازار دچار هیچ گونه نوسان و کمبودی نشود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۰۳   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه ای برای بررسی قیمت جدید خرید گندم برای سال زراعی جاری نداریم، هنوز تصمیمی گرفته نشده است و تصمیم همانی است که بود.
مدیر کل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زای سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در حال حاضر در کشور رقم گندم با مقاومت 100 درصد ی به بیماری برگی "زنگ زرد" وجود ندارد و تمامی مزارع می تواند مورد تهدید خطر این بیماری برگی قرار گیرد. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی ساز و کار های اجرایی خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی در سال زراعی 1402 1401 را تصویب کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
در دومین سال واگذاری هفت تپه به توسعه نیشکر، پیش بینی می شود از میزان برداشت 400 هزار تن نیشکر، 40 هزار تن شکر استحصال شود که نسبت به سال زراعی گذشته افزایش دو برابری دارد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
گمانه زنی می شود قیمت گندم برای سال زراعی آینده بین 14 هزار تا 16 هزار تومان تعیین شود؛ ظاهرا این مبلغ مورد انتظار تولیدکنندگان گندم قرار نگرفته است.
آوای رشت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
شفت- فرماندار شفت با اشاره به اینکه در بیش از 6650 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان طرح تجهیز و نوسازی شده است، گفت: 15 هکتار از آب بندان های سطح شهرستان احیا شده است. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی نقدی ظهر دوشنبه در جلسه قرارگاه جهادی شورای منابع آب کشاورزی شهرستان شفت ضمن گرامیداشت بزرگداشت [...] ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
نیکشهر- مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: در سال زراعی جاری 450 هکتار از اراضی شهرستان به کشت باقلا اختصاص یافته و پیش بینی شده 750 تن از این محصول در سطح شهرستان برداشت شود.
مدیرکل هواشناسی استان آذربایجان غربی گفت: بارش زراعی سال جاری تا پایان 15 اسفند 1401 استان آذربایجان غربی نسبت به سال قبل (165/7 میلیمتر) 39/9 درصد کاهش و دوره آماری بلند مدت (167/2 میلیمتر) حدود 40/5 درصد کاهش نشان می دهد.
گیلانستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون 650 تن بذر گواهی شده و مادری برنج برای کشت در سال زراعی جدیذ بین کشاورزان استان توزیع شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس سازمان چای، از افزایش 52 درصدی نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای درجه یک و 61 درصدی درجه دو در سال زراعی آتی خبر داد و گفت: به صورت میانگین شاهد رشد 57 درصدی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی استان زنجان میانگین بارش استان از اول مهر تا 19 اسفند 1401 را 146 میلی متر اعلام کرد و گفت: این میزان بارش نسبت به سال گذشته 2.6 درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت 9.4 درصد کاهش داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رضا رحیمی/ پژوهشگر و کارشناس منابع آب 40 سال پس از اجرای قانون توزیع عادلانه آب مصوب 16اسفند 1361 به عنوان نخستین حکم قانونی ناظر بر اجرا و پیاده سازی الگوی کشت بهینه و 13 حکم قانونی پس از آن، سرانجام در 18 مهر 1401 ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
رودسر- مدیر جهاد کشاورزی رودسر از نخستین خزانه گیری برنج در روستای میرک محله این شهرستان خبر داد. تیتربرتر، حسین نیک فرجام امروز شنبه در حاشیه خزانه گیری برنج در روستای میرک محله این شهرستان، اظهار کرد: فاطمه بامداد به عنوان نخستین شالیکار رودسری خزانه گیری برنج برای سال زراعی 1402 را انجام داد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان چای کشور در رشت خبر داد : قیمت برگ سبز چای درجه یک برای سال زراعی آینده، 13 هزار و 990 تومان اعلام شده است.
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان از مدیران دستگاههای اجرایی خواست دستاوردهای دولت سیزدهم را اطلاع رسانی کنند و افزود: اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف بویژه در مورد مسائل و مشکلات سال زراعی پیش رو و وضعیت آب بندانها ، تجهیزات خریداری شده، عملکرد قرار گاه جهادی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۰۶    
اولین جلسه ستاد مبارزه با سن غلات در سال زراعی جاری با حضور جمعی از مدیران جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندار رشت با تاکید بر تلاش دستگاه ها برای جذب حداکثری اعتبارات مصوب، اظهار داشت: سرجمع اعتبار ابلاغی در کمیته برنامه ریزی سال جاری برای 343 پروژه عمرانی، بیش از 355 میلیارد تومان می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در سال زراعی در قالب طرح جهش تولید در دیمزارها برای 35 هزارنفر در آذربایجان شرقی دوره های آموزشی برگزار شده است .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سرعین-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین گفت: سطح بیمه محصولات زراعی دیم در سرعین در مقایسه با سال زراعی گذشته 137 درصد افزایش داشته است.
یافته   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
چاپ ایمیل توضیحات بخش: اخبار مجموعه : سایر اخبار از ابتدای سال زراعی جاری قریب 297 میلی متر در لرستان باران باریده است که 20 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است. پیش بینی رگبار و تگرگ ...
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: شناسایی ظرفیت ها و تعیین یک سند آمایشی در حوزه کشت چغندرقند از برنامه های مهم در سال زراعی آینده خواهد بود.
هورگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۳    
هواشناسی استان فارس در این باره گفت: از ابتدای سال زراعی جاری که از ابتدای مهرماه گذشته آغاز شده تاکنون به طور میانگین153 میلی متر باران در سراسر استان فارس باریده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طرح جهش تولید دیم زارهای استان طی سال زراعی جاری در 20 هزار هکتار از زمین های کالپوش میامی اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
سنندج- مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: از ابتدای سال آبی زراعی جاری تاکنون بیش از 192 میلی متر بارندگی در استان داشته ایم که نسبت به سال گذشته 13 درصد کاهش را نشان می دهد.
رئیس سازمان در شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان؛ سال زراعی پیش رو سال پر رونقی است به گزارش روابط عمومی سازمان ،با حضور ریاست سازمان ،معاونین و مدیران ستادی و شهرستانی در سالن شهید دادخواه برگزار شد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان گلستان با اشاره به بروز خشکسالی بسیار شدید در استان، گفت: بارش ها در بهمن ماه نسبت به دوره آماری کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. ...
خلخالیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: مقدار بارندگی های سال زراعی جاری 122/5 میلیمتر در این شهرستان به ثبت رسیده است که در مقایسه با نرمال بلند مدت که 172/8 میلیمتر می باشد، 29/1 درصد کاهش را نشان می دهد . ...
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۸:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان با اشاره به کاهش ذخیره آب سدسفیدرود در تامین آب کشاورزی استان، بر مدیریت جدی قرارگاه های آب و لزوم همراهی مردم عزیز همچون سال زراعی گذشته تاکید کرد و گفت: انسجام و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در تامین آب زراعی بسیار موثر است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۱    
در سال زراعی جاری 14 میلیارد تومان برای توسعه سامانه آبیاری نوین از محل اعتبارات طرح های ملی به هرمزگان اختصاص یافت.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آغاز مبارزه با سن غلات در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر جمعیت سن مادری در شهرستان های لارستان و جویم به نُرم مبارزه رسیده است. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۹:۵۱    
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: عملیات مبارزه شیمیایی با علفهای هرز مزارع گندم در سال زراعی جاری در سطح هفت هزار هکتار انجام شد. کیوان طرفی با اینکه وجود علف های هرز در مزارع باعث کاهش عملکرد محصول می شود بیان کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: در سال زراعی جاری، 60 درصد سطح زیر کشت کلزای استان بوشهر در دشتستان بوده و نسبت به سال گذشته جهش پنج برابری داشته ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی مازندران: کود یارانه ای برای سال زراعی پیش رو در اختیار چهار محصول کشاورزی استان قرار می گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار دلفان گفت: کشت محصولات آبدوست به ویژه سیب زمینی و برنج برای سال زراعی جاری در این شهرستان ممنوع است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده در ساعات اولیه روز در شهرهای تهران و کرج افزایش غلظت آلاینده های جوی پیش بینی می شود.
آذرمغان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
کامل ساجد در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، اظهار کرد: اجرای طرح جهش تولید یک اقدام اثرگذار برای استفاده از زمین های کم بازده و توسعه کشت دیم است که با وزارت جهاد کشاورزی در راستای ایجاد اشتغال پایدار و رونق کشاورزی در دیمزارها از سال زراعی جاری در شهرستان نیر [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
اهواز- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: سطح کشت گندم آبی و دیم در استان به میزان 579 هزار هکتار گزارش شده است که نسبت به سال زراعی قبل، رشد 5 درصدی را نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۱۵    
ایسنا/آذربایجان غربی جانشین سرپرست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ایجاد مزارع الگویی ترویجی و افزایش راندمان تولید با توسعه آبیاری نوار تیپ در مزارع چغندر قند استان ، نیاز است در سال زراعی آینده در دستور کار قرار گیرد.