جمعه ۱۱ اسفندساعت ۲۰:۵۴Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سال زراعی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل هواشناسی استان گفت: در سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری خشک ترین استان کشور گزارش شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مجری طرح گندم گفت: بر اساس آخرین گزارش ها بیش از 2 میلیون هکتار کشت قراردادی گندم برای سال زراعی جدید انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
شهرستان زیر کوه رکورد دار افزایش بارندگی در سال زراعی جاری در خراسان جنوبی است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول با اعلام آغاز برداشت سیر از مزارع این شهرستان گفت: 535 هکتار از اراضی شهرستان دزفول طی سال زراعی جاری به کشت سیر اختصاص یافته بود.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، سعید صمدی زرینی از مبارزه شیمیایی با علف های هرز در 4 هزار و 985 هکتار مزارع گندم شهرستان نکا در سال زراعی 1403-1402 تاکنون خبر داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد هواشناسی استان یزد اعلام کرد: میانگین بارش استان از سامانه بارشی اخیر در حدود 14.4 میلیمتر و از ابتدای مهر تاکنون 37.2 میلی متر بوده است. به عبارتی بارش های 48 ساعت گذشته به تنهایی نزدیک به 39 درصد بارش سال زراعی جاری استان را تامین کرده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۱۳    
[شهروند] تهران به خودش برف دید، آن هم ساعت های متمادی. اتفاقی که امسال کمتر در تهران و شهرهای بزرگ کشور شاهد آن بودیم. امسال کمبود باران و برف نگرانی های زیادی را برای سال زراعی آینده ایجاد کرده است، اما بارش باران و برف دل ها را خوش کرد که شاید این خشکسالی ها در سال آینده کمی تعدیل شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز خشکسالی گفت: با توجه به شرایط کم بارشی نسبت به سال قبل به کشاورزان توصیه می شود که مدیریت مصرف آب را پیوسته در دستور کار قرار دهند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۷:۲۳    
سبزوار- ایرنا - شهرستان "خوشاب" با ثبت 72 و نیم میلیمتر بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر) تاکنون، بیشترین میزان بارش ها را در میان 6 شهرستان غربی خراسان رضوی داشته است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۰۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور در همایش آغاز سال زراعی جدید گفت: باید به دنبال طرح جهش تولید در شیلات باشیم که می تواند به اشتغالزایی و درآمد پایدار برای مردمان ساحل نشین منجر شود ...
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۲:۰۳    
به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان، ابراهیم عالی زاده مراکز تکثیر را حلقه مهم و رکن اساسی زنچیره تکثیر و پرورش میگو استان خواند و گفت: بدون شک پرورش میگو یک فعالیت مهم و پایدار در صنعت آبزی پروری است که می تواند نقش مهمی در امنیت غذایی و تامین غذا ایفا کند و در این بین مراکز تکثیر نقشی کلیدی دارند ...
ایانا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۲    
رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در همایش مروجین با عنوان جهاد تبیین، گفت: در سال 89 بیش از یک میلیارد و 50 میلیون مترمکعب آب در اختیار بخش کشاورزی بوده در حالی که در سال زراعی گذشته این میزان کمتر از 800 میلی متر مکعب بود که کمتر از 660 میلیون مترمکعب این میزان در حوزه زراعت مصرف شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: میزان بارندگی های سال زراعی جاری این شهرستان در مقایسه با متوسط دوره بلند مدت 12.9 درصد افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۲۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه و استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به برنامه ریزی ها و شرایط ترسالی در سال زراعی جاری، رهاسازی یک میلیارد و 100 میلیون متر مکعب آب در دستور کار قرار دارد که حق آبه دریاچه ارومیه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین پیش بینی کرد: با توجه به شرایط اقلیمی در سال زراعی جاری حدود هزار و 400 تن حبوبات دیم از مزارع این استان برداشت شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۵:۰۷    
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان همدان، منصور خزایی روز شنبه اظهار داشت: کشت دوم پس از برداشت محصولاتی نظیر غلات آبی، سیر و سیب زمینی تابستانه ممنوع است و با کشاورزان متخلف بدون هیچگونه اغماضی برخورد می شود. وی تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی خاص در سال زراعی جاری و کاهش شدید [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در سال زراعی 1402- 1401، سه هزار و 440 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان گلستانی پرداخت شده که میزان عمده آن را خسارات ناشی از خشکسالی تشکیل می دهد.
ندای استان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ندای استان ؛ در سال زراعی قبل، بوشهر با تجربه رویایی 295 میلمتر بارندگی، رکوردار کشور بود، شاهد مثال هم رشد 4 برابری تولید گندم کشاورزان هم استانی بود. اما در سال زراعی جدید آسمان نسبت به ایران و بوشهر خسیس تر شد. ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو اتاق اصناف کشاورزی گفت: چند نرخی کردن قیمت گندم خلاف قانون است به طوریکه جایزه خرید باید حذف شود و نرخ خرید گندم واقعی شود. محمدبازرگان عضو اتاق اصناف کشاورزی گفت: در جلسه شهریور شورای قیمت گذاری ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
بوشهر- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال زراعی جاری به خاطر خشکسالی، هیچ محصولی از 120 هزار هکتار اراضی دیم استان بوشهر برداشت نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل هواشناسی، از شروع سال زراعی جاری میزان بارندگی ها در استان با کاهش 37 درصدی مواجه بوده است که پیش بینی می شود بخشی از آن در فروردین ماه جبران شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه جامعه: معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری با 38 درصد کاهش بارش نسبت به بلندمدت اولین استان خشک کشور است. ...
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
عطایی عنوان کرد: سطح کشت محصولات زراعی دیم این استان در طرح جهش تولید در دیمزارها در سال زراعی جاری دو برابر شده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۰۵    
نصر: رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت:میزان بارش ها در سال زراعی امسال نسبت به میانگین بلندمدت حدود 7.3 درصد معادل 8.7 میلی متر کاهش نشان می دهد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی میانگین بارندگی کشور از ابتدای سال زراعی تا 27 بهمن، 76.7 میلی متر ثبت شد، میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 119.9 میلی متر بود، بنابراین بارش سال جاری 36.1 درصد کمتر از سال گذشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بارش های مناسب چند روز اخیر ودر آستانه آخرین ماه سال نوید بهاری سرسبز می دهد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طبق بررسی های صورت گرفته حدود 300 هزار تن برنج تولیدی آماده فروش سال زراعی گذشته در انبارها وجود دارد که موضوع رکود بازار در آستانه فعالیت کشت و کار جدید، امنیت شغلی شالیکاری استان را به مخاطره می اندازد.
ایانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
40 مورد آزمون خاک در سال زراعی 1402-1401 در شهرستان خرمشهر انجام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان کردستان گفت: متوسط بارش استان در سال زراعی جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته 31 درصد افزایش دارد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
[ ملیحه محمودخواه] ایران تاکنون دو بار سابقه خودکفایی گندم به عنوان راهبردی ترین محصول غذایی کشور را در کارنامه خود دارد اما متأسفانه این موضوع آنچنان که گمان می رفت، دوام نیاورد و بعد از آنکه جشن خودکفایی گندم را گرفتیم، دوباره همه عوامل دست در دست هم داد تا دوباره برای تامین نیاز داخل ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بارش های این استان در سال زراعی جاری( اول مهرماه امسال) تاکنون نسبت به بلند مدت 26 درصد کاهش دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
دکتر سیروس جعفری * ایران به دلیل قرار داشتن در عرض های میانی و اثرات مکنده سیکلونی استوا بر جذب رطوبت از این عرض های جغرافیایی، جزو مناطق خشک کره زمین است، به این ترتیب رشد اغلب گیاهان زراعی، به خصوص در ماه های خشک سال زراعی به شدت به آبیاری وابسته است. بارندگی منبع اصلی تامین آب در زراعت دیم است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
تبریز-رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت:میزان بارش در سال زراعی جاری نسبت به میانگین بلندمدت حدود 7.3 درصد معادل 8.7 میلی متر کاهش نشان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، ICM را رویکردی برای تولید محصولات کشاورزی دانست و گفت: در سال زراعی جاری در سطح 1000 هکتار از شالیزارهای گیلان، تولید برنج به روش ICM انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۵۳    
بروجرد - ایرنا - سرپرست اداره هواشناسی بروجرد گفت: 218.2 میلیمتر بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در این شهرستان ثبت شده که این میزان در سال گذشته 245.2 میلیمتر بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه 85 درصد از مساحت استان تحت تأثیر خشکسالی شدید قرار دارد، گفت: میانگین بارندگی سال زراعی جاری تاکنون 16 میلیمتر بوده که این میزان در مقایسه با بلندمدت 66 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۵    
با راه اندازی سه مرکز خرید جدید گندم و کلزا در آذربایجان غربی در سال زراعی 1403-1402، تعداد این مرا کز به 41 مرکز می رسد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: به منظور پیگیری و پیشرفت مطلوب عملیات مبارزه همگانی با سن غلات در سال زراعی جاری، ستاد مبارزه با سن غلات استان تشکیل شده است.
فودنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۷:۱۳    
از آنجا که جمعیت جهان همچنان در حال رشد است و تا سال 2030 به 8.5میلیارد نفر می رسد، پیش بینی می شود تقاضا برای غلات، به ویژه محصولات اصلی مانند گندم، برنج، سویا و ذرت به میزان قابل توجهی افزایش یابد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : از آنجا که جمعیت جهان همچنان در حال رشد است و تا سال 2030 به 8.5میلیارد نفر می رسد، پیش بینی می شود تقاضا برای غلات، به ویژه محصولات اصلی مانند گندم، برنج، سویا و ذرت به میزان قابل توجهی افزایش یابد ...
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۷    
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ابلاغی پیش بینی می شود در سال زراعی جاری بیش از دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیرکشت چغندر قند برود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان گفت: افزون بر 14 هزار نفر در این استان در سال زراعی جدید (اول مهرتاکنون) با خرید بیمه نامه کشاورزی محصولات خود را بیمه کردند.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۵:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جهان صنعت نیوز ، علیقلی ایمانی، مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران در خصوص آخرین وضعیت کشت گندم و همچنین اصلاح قیمت خرید تضمینی گندم توضیحاتی را مطرح کرد. ایمانی گفت: بر اساس آخرین آمار سطح زیرکشت گندم برای سال زراعی جدید به 6 میلیون و 100 هزار هکتار رسیده و شرایط سبزینگی مزارع هم مناسب است ...
نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی 3-1402 پس از نصویب در شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی، از سوی وزیر جهاد کشاورزی اعلام شد.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۵۲    
اطلاعیه قابل توجه کشاورزان گرامی شهرستان سمیرم: ️به اطلاع می رساند هر ساله محصولات زراعی بر اثر حوادث طبیعی مانند تنش خشکی،سرمازدگی و ... دچار خسارت می گردند و در سال زراعی پیش رو به دلیل محقق نشدن پیش بینی بارندگی ها، احتمال وقوع خسارت به محصولات زراعی وجود دارد ...
پردیسان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با اجرای الگوی کشت در سال زراعی جاری بیش از 6800 هکتار سطح زیر کشت محصولات تابستانه در قزوین آبی استان کاهش پیدا می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت : از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون بیش از 198 میلی متر بارندگی به طور میانگین در این استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش نشان می دهد.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۹:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی، میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 1402) تا 20 بهمن، 60.9 میلی متر ثبت شد، میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 103.2 میلی متر بود، بنابراین بارش سال جاری 41 درصد کمتر از سال گذشته است.