یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۶:۴۳Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «باغات»

نصیر نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سرهنگ جلیل موسوی روز یکشبنه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سارقان دستگیر شده در بازجویی های فنی و پلیسی به ارتکاب 15 فقره سرقت اعتراف کردند. وی اظهار کرد: سارقان دستگیر شده اعتراف کردند که اقدام به سرقت از اماکن خصوصی، باغات و مزارع و قطعات خودروهای سنگین و دام و طیور را [...]
بسیج   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فیضی گفت: در احیای قنات روستای رودک، توانستیم مشکل کم آبی 300 هکتار از باغات و زمین های زراعی این منطقه که در معرض خشک شدن بود را حل نماییم.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
به گفته مدیر آب وخاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی گیلان از سال 92 تاکنون 9.5 هزار هکتار از باغات و اراضی به سیستم نوین آبیاری مجهز شده و همچنین پیش ازاین 10 هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی استان گیلان به سیستم های نوین آبیاری مجهز بودند که این رقم اکنون به بیش از 19 ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: همزمان با بهار 1400 بیش از هفت هزار هکتار از باغات و مزارع این استان زیر پوشش طرح های پیش آگاهی و شبکه مراقبت قرار می گیرد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری سرما به پنج هزار هکتار از مزارع و باغات این استان خسارت زده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استان یزد: پدیده سرمازدگی درپنج شهرستان استان یزد به مدیریت بحران کشور اعلام شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۸    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از اجرای عملیات نوسازی و توسعه باغات در این استان در سطح 22 هزار هکتار خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۰    
ساری- برف و یخبندان اخیر به بخش باغی مازندران خسارت زد و شکوفه های درختان را ریخت.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از توزیع کود سولفات پتاسیم گرانوله در 11 ماه سال جاری در سطح شهرستان اشتهارد خبر داد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه به علت نوسات دمایی سرما زدگی باغات دور از انتظار نیست، گفت: در سال زراعی 1397- 1398 سرمازدگی در برخی نقاط استان منجربه کاهش 50 درصدی تولید محصول شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۱۶    
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه: بیش از سه هزار هکتار باغات ابرکوه در معرض خطر سرمازدگی قرار دارند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سی سخت، شهری سردسیر در 30 کیلومتری یاسوجه. پر از باغات انگور و سیب و دقیقا پای کوه دنا. / فارس
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۲۳    
ایسنا/گیلان سرپرست جهاد کشاورزی تالش گفت: شالیزار محل تولید برنج است و نباید به باغات کیوی تبدیل شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۱:۰۳    
ساری- مولایی، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به احتمال خسارت ناشی از سرمازدگی و یخبندان در باغات استان، استفاده از پلارها در باغات را برای کاهش خسارت سرمازدگی ضروری دانست.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۰:۰۳    
به گزارش هه وال موکریان ، زمین خواری ها و تصرف اراضی ملی در شهرستان مهاباد در این سال ها بالا گرفته است. یکی از این موارد تصرف اراضی حاشیه سد مهاباد در قالب باغات و خانه باغ های ویلایی است که تا کنون علیرغم تخریب توسط شورای تامین در سال 98 ...
تلنگر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
همه روزهای خونین بغداد از طارمیه رقم زده شد. اداره اطلاعات نظامی عراق طی یکسال موفق به هلاکت 20 عامل انتحاری که قصد انفجار خود در میان مردم عراق را داشتند و در باغات منطقه طارمیه پنهان بودند و از آنجا حرکت می کردند، شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۴    
گروه استان ها مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: به علت سردی 6 تا 11 درجه ای هوا خطر سرمازدگی در 2 روز آینده باغات، گلخانه ها و مرغداری های استان قزوین را تهدید می کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از زمان مناسب مبارزه زمستانه با آفات و بیماریهای مرکبات در استان گیلان خبر داد. ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از توزیع کود نیترات سولفات آمونیوم در یازده ماه سال جاری در شهرستان نظرآباد خبر داد ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که هنوز یک ماه تا پایان فصل زمستان باقی مانده، به دلیل گرم شدن هوا، درختان بادام و هلو در باغات کرمان قرار دارد شکوفه کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۳۵    
عبدالناصر رئیسی مدیر جهاد کشاورزی قصرقند گفت: گل دهی درختان انبه در شهرستان قصرقند از نیمه دوم بهمن آغاز می شود و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد، 310هکتار از باغات این شهرستان به کشت انبه اختصاص دارد که 280 هکتار آنها بارور و 30هکتار غیرمثمر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون 42 درصد از مزارع و باغات استان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۰:۲۵    
جهاد کشاورزی خراسان رضوی نسبت به سرمازدگی احتمالی باغات به باغداران استان هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۱۶    
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان گفت: باغداران تا شنبه هفته آینده هیچ گونه کودپاشی، محلول پاشی و سم پاشی در باغات انجام ندهند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری فارس: محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا در نطق پیش از دستور خود درباره موضوع شهرفروشی و شهرسازی در تهران اظهار داشت: لغو مصوبه برج باغ ها و جایگزین مصوبه خانه باغ ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی طرقبه شاندیز از دستگیری سارق حرفه ای وسایل و اموال مردم در باغ ویلاهای این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با تاکید بر ضرورت حفظ اراضی صیفی و سبزی حکم آباد و قراملک، گفت: حدود 50 سال پیش، 80 درصد تبریز را باغات تشکیل می داد که امروز شرایط عکس شده و 80 درصد تبریز را ساختمان ها تشکیل می دهد ...
تبریزمن   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بتازگی اقداماتی برای بهره برداری از معدن مس جیغه آغاز شده که بدلایل زیست محیطی و نداشتن مجوزهای محیط زیستی، فعالیت آن با ممانعت روستائیان آن منطقه روبرو شده است. در این رابطه یادداشتی به قلم یکی از ساکنان روستای جیغه در رسانه ها منتشر شده که باهم میخوانیم:
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد به دنبال گرم شدن هوا و در حالی که هنوز سه هفته تا بهار باقی مانده است، بسیاری از درختان باغات باغشهر تفت در استان یزد زودتر از موعد شکوفه داده و جلوه زیبایی به طبیعت این شهر و روستاهای ییلاقی آن بخشیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر پنج هزار تن میوه گرمسیری کُنار از سطح یکهزار و 190 هکتار از باغات این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مسئول نظام مهندسی ساختمان شهرستان مهریز با گلایه از تخریب باغات حوزه شهری این باغشهر تاریخی، گفت: بارها این مطالبه جدی به مسئولان مربوطه تذکر داده شده ولی عزم راسخی در این ارتباط دیده نمی شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان گفت: ما در باغات استان در حال کنترل آفات به صورت بیولوژیکی هستیم به ویژه در باغات گردو، انجیر و انار این کار انجام می شود که نتایج خوبی داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: با توجه به سال آور باغات انگور، تولید کشمش به 285 هزار تن رسیده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات در اصفهان شدت گرفته است و به نظر می رسد سوداگری ویلاسازان و تفریح لاکچری نشینان بیش از زمین های حاصلخیز، تولید محصول و اشتغال کشاورزان اهمیت دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۰    
نادعلی زاده با اشاره به عوامل موفقیت های کانون فرهنگی هنری شهید گرایلی در موضوع توسعه روستایی، گفت: احداث بزرگ ترین مجموعه فرهنگی روستایی کشور، راه اندازی مزرعه پرورش ماهی و ایجاد باغات گلخانه ای از عوامل این توفیق است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۱    
کارشناسان به باغداران توصیه می کنند هر چه سریعتر باغات خود را با مواد ریز مغذی در برابر سرما زدگی مقاوم کنند .
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از سال 92 تاکنون 9.5 هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی استان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۴۰    
فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون از دستگیری اعضای باند 3 نفره سرقت از باغات و منازل مردم و کشف 12 فقره سرقت در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
جوادی بایگی گفت: باغدارانی که قصد احداث، اصلاح و احیای باغ های خود را دارند نهال های مورد نیاز را از نهالستان های مورد تأیید کارشناسان حفظ نباتات که دارای شناسه هستند تهیه کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۱    
در آستانه یک ماه مانده به بهار شکوفه زدن درختان باغات کاشان جلوه ای زیبا به محیط بصری کاشان داده است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات استان کرمان گفت: عملیات پایش، ردیابی و کنترل غیر شیمیایی آفات در مزارع و باغات استان کرمان با استفاده از تجهیزات و فراورده های کنترل غیر شیمیایی و عوامل کنترل بیولوژیک در حال اجراست .
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
میر باقری گفت:در راستای داربستی کردن باغ های انگور ملایر با تامین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات طرح فراز در سطح 210 هکتار از تاکستان های این شهرستان اجرا می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۲    
چندی پیش کشاورزان جنوب کرمان به واسطه نفوذ توده هوای سرد بی سابقه خسارت بسیاری را متحمل شدند، اکنون نیز مزارع و باغات جنوب کرمان در انتظار حمله خطرناک ترین آفت گیاهی هیتند.
ناطقان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
هرساله به خاطر قرارگرفتن در فصل زمستان و بارش های پی در پی رحمت الهی شکوفه های درختان بادام و انار وغیره در اواخر اسفند ماه و در فصل بهار شروع به غنچه زدن میکند اما امسال به خاطر به دلیل گرم شدن هوا ، شکوفه های درختان در منطقه مهارلو فارس که در فاصله چند کیلومتری از شهرستان شیراز قرار دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- باغات منطقه راوند کاشان به دلیل کمبود آب خشک شده است در حالی که با لطف الهی قنات بی آب این منطقه پرآب شده است اما امکان استفاده به دلیل انسداد مسیر انتقال آب میسر نیست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از پیشرفت 30 درصدی احداث باغات مدرن در استان خبر داد و گفت: در سال زراعی جاری احداث یک هزار و 300 هکتار باغ مدرن در استان کرمانشاه در دستور کار قرار گرفته است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۱۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر جهاد کشاورزی شهرستان درمیان گفت: سطح زیر کشت محصول پسته در شهرستان 260 هکتاراست که 143 هکتار آن بارور بوده که بیشترارقام کشت شده شامل اکبری ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شهردار منطقه 7 تبریز با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز، گفت: باغات لاله تبریز برای نخستین بار در کشور در قالب باغات میوه عملیاتی خواهد شد.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۷    
به گزارش عصر همدان ؛ شهرستان خوش آب و هوا و دل انگیز تویسرکان با آن باغات گردویش را همگان با مبل و منبت بی نظیرش می شناسند. منبت کاری به سبک گلریز که منحصر به فرد است و به ثبت ملی هم رسیده. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از این استان به عنوان یکی از مهمترین استان های مستعد توسعه باغات زیتون در کشور نام برد و گفت:در همین راستا جایگزینی باغ های زیتون با محصولات جالیزی آب بر در دستور کار جهادکشاورزی این استان قرار گرفته است.