پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۱۳:۴۶Oct 2020 22

جدیدترین‌های «باغات»

دانا   ۱۷ دقیقه پیش    
80 درصد از خانواده های روستای دورک در 120 کیلومتری شهرکرد، از طریق باغات انار امرار معاش می کنند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس ستاد بحران شهرستان بیجار گفت: بامداد امروز در چهار روستای این شهرستان 207 هکتار از باغات و مراتع طعمه حریق شد.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 18 هزار و 500 تن انار تاکنون از سطح باغات این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
دانا   ۳ ساعت پیش    
مدیران جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفتند: به دلیل افت منابع آبی در حال حاضر توسعه باغات پسته در دستور کار سازمان نیست و مهم ترین امر، افزایش تولید در واحد سطح است که با استفاده از دانش فنی کارشناسان خبره و به کارگیری سیستم های آبیاری نوین می توان به این مهم دست یافت.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مهرداد عارضی گفت: اگر خدمات آب آشامیدنی و برق به متصرفین داده نشود، انگیزه ای برای ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغات نیز وجود نخواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۱    
برداشت پسته از سطح باغات شهرستان داورزن به روزهای پایانی خود رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مبارزه با مگس مدیترانه ای در سطح دو هزار و 500 هکتار از باغات میوه خرمالو و انار استان اصفهان در حال انجام است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۷    
برداشت میوه صادراتی کیوی به عنوان یکی از محصولات کشاورزی ارزشمند و پرسود استان گیلان، در سطح 600 هکتار از باغات شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شد. متوسط میزان تولید کیوی در آستارا حدود 30 تا 35 تن در هکتار است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۷    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دماوند با اشاره به برداشت گردو از باغات این شهرستان گفت: پیش بینی می شود میزان تولید گردوی باغداران دماوند به 3هزارتن افزایش یابد.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
استان آذربایجان غربی رتبه نخست تولید سیب در کشور را دارد و شهر ارومیه قطب تولید سیب در این استان است. موعد برداشت سیب با توجه به شرایط آب و هوایی معمولا از نیمه مهرماه آغاز شده و تا اوایل آبان ماه ادامه می یابد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۵    
تهران- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به آغاز برداشت انار از باغات این استان اعلام کرد: تاکنون حدود 20 هزار تن انار از باغات استان تهران برداشت شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهرکرد گفت: 4 هزار مترمربع از باغات ناحیه غرب شهرکرد امروز دچار حریق شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان-مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت:برداشت محصول گردو در سه هزار و 885 هکتار از باغات استان اصفهان آغاز شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: برداشت به در استان از اوایل مهرماه شروع و تا اواسط ابانماه ادامه دارد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۶    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردوس پیش بینی کرد امسال حدود 33 هزار تن انار از باغات این شهرستان برداشت شود.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
گروه عکس: میوه به برای درمان بسیاری از بیماری ها از گذشته تا کنون مورد استفاده بوده و در روایات معصومین نیز به خواص این میوه اشاراتی شده است.روستای سهروفیروزان از توابع شهرستان فلاورجان یکی از خاستگاه های رویش این میوه است که باغداران اصفهانی این روزها در حال برداشت محصولات خود هستند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اجلاس کمیسیون مشترک کنسولی ایران و ترکیه، یورش شهرک نشینان صهیونیست به باغات زیتون فلسطینیان و قحطی و مرگ در کمین دو میلیون کودک یمنی از مهم ترین عناوین خبری بود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : همزمان با آغازفصل پاییز ،برداشت سنجد از سطح باغ ها و حاشیه زمین های زراعی استان آغاز شده است که پیش بینی می شود امسال حدود 65 تن سنجد از سطح باغات استان تولید شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت: برداشت هلو از باغات نطنز شروع شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
برداشت زرشک از سطح 2 هزار و 150 هکتار باغات زرشک شهرستان سربیشه آغاز شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، آقای افضلی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان به نقل از آقای رضایی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بیان کردند،امسال با پایان برداشت گردو در استان سمنان 5000 تن گردو از باغات استان برداشت شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۶    
گروه استان ها - رئیس اداره جهاد کشاورزی نطنز ضمن اشاره به اشتغال فصلی ویژه 10هزار نفر در قطب تولید "به" کشور گفت: پیش بینی می شود 13هزار تن "بِه" از باغات نطنز برداشت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۲    
موش های گرسنه صحرایی به باغات و مزارع خفر حمله ور شدند
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 40 هزار بهره بردار باغات این استان هم اکنون مشغول برداشت محصولات پاییزه خود از سطح بیش از 22 هزار هکتار اراضی باغی هستند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رامسر- چایکاری در شمال یک قرن قدمت اما یک دنیا دغدغه و مشکل دارد و غیرفعال بودن باغات و سایه شوم زمین فروشی و ویلاسازی مزارع چای را تهدید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۳۷    
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آغاز برداشت محصول به از باغات استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۵۱    
210 هکتار از اراضی و باغات روستای چنار محمودی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز می شود.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عزیز امانی با بیان این مطلب به کردپرس افزود: سطح باغات محصول به استان شامل 13 هکتار بارور و حدود 81 هکتار نهال غیر بارور است. امانی تصریح کرد: این محصول در استان به صورت تک درخت، باغات کوچک و بین درخت های باغات اصلی و به صورت حاشیه کاری در اکثر مناطق استان تولید می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۱    
هرسال در روزهای پایانی ماه مهر برداشت انار از باغات شهرستان پاکدشت آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
باغداران شهرستان شاهین دژ امسال بیش از 400 تن گردو از درختان خود برداشت خواهند کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
جوکار با اشاره به تولید بخاری برای جلوگیری از سرمازدگی درختان توسط یک مخترع جهرمی، گفت: تا کنون 600 هکتار از باغات کل کشور تحت پوشش این بخاری باغی قرار گرفته است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۳    
مهندس "ابراهیم دارایی" سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع بیش از 26712 تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و... از باغات این شهرستان برداشت شده است و امسال بیش از 29 هزار تن انواع محصولات باغی از باغات شهرستان کرمانشاه برداشت شد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۸    
روستای تاریخی هزاوه با 30 هکتاروسعت در 20 کیلومتری شمال غربی اراک واقع شده و علاوه بر جاذبه های طبیعی و مذهبی، میزبان منزل تاریخی امیرکبیر سردار سازندگی ایران است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آغاز برداشت محصول به از باغات استان خبر داد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۰    
باهدف معرفی هرچه بیشتر قابلیت های گردشگری شهرستان کوثر به ویژه باغات آن، جشنواره میوه به با همکاری مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از باغداران موفق در این شهرستان برگزار شد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۱    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آزادشهر گفت: شهرستان آزادشهر دارای بیش از 20 هکتار باغ انار و با عمر متوسط بیش از 10 سال است که سالانه حدود 400 تن انار برداشت می شود و بخش زیادی از آن به سایر استان ها ارسال می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۷    
ایرنا- یزد- برداشت و فرآوری محصول پسته با فعالیت 2 هزا ر خانوار در سطح هفت هزار هکتار از باغات مهریز در روستاهای گرده کوه و بهادران در بخش مرکزی این شهرستان در حال انجام است. عکس: کاظم سبحان زاده
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش از آغاز برداشت نارنگی از باغات این شهرستان خبر داد و گفت : پیش بینی می شود امسال ازباغات مرکبات شهرستان املش یک هزار823 تن نارنگی به ارزش تقریبی 91میلیون 650 ریال بهره برداری شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۶    
زنجان (پانا) - پنجاه و ششمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان به صورت ویدئو کنفرانس در محل اتاق بازرگانی زنجان، استانداری و سایر ادارات برگزار شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان تفت: برداشت محصول انار این شهرستان امسال با کاهش 50 درصدی مواجه بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۵۱    
با هدف معرفی هرچه بیشتر قابلیتهای گردشگری شهرستان کوثر بویژه باغات آن , جشنواره میوه "به" به صورت مجازی در یکی از باغات شهر گیوی برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۱    
رئیس جهادکشاورزی دهستان کذاب در شهرستان اشکذر یزد گفت: برداشت انار از باغات این منطقه آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
برداشت 700 تن انار از سطح 70 هکتار باغ های بخش خضرآباد شهرستان اشکذر در استان یزد آغاز شد.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
عباس قادری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیرانشهر به خبرنگار کردپرس گفت: با توجه به شروع فصل برداشت گردو از باغات این شهرستان و بر اساس برآوردهای صورت گرفته شاهد افزایش 25 درصدی برداشت گردو در سال جاری در مقایسه با سال قبل هستیم. ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: یکی از موضوعاتی که باغات پاوه را تهدید می کند آبهای سطحی جداول و خیابانها در بارندگی است
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۳    
ایرنا- برداشت میوه به(در زبان محلی هیوا) از سطح 200 هکتار از باغات شهرستان کوثر و شهر گیوی آغاز شده و پیش بینی می شود امسال حدود 2 هزار تن محصول برداشت شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب از آغاز برداشت زیتون از سطح 100 هکتار از باغات بارور این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات برداشت این محصول تا 15 آبان ادامه دارد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۶   + ۱۱ سایت دیگر  
خلیج فارس:برداشت انار در استان کردستان از اواسط مهر ماه در باغات هورامان آغاز و بیش از یک هزار بهره بردار کردستانی از 478 هکتار انارستان خود برداشت و پیش بینی می شود امسال هفت هزار و 400 تُن انار برداشت و روانه بازار مصرف شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۷    
پیش بینی می شود امسال بیش از هفت هزار تن انار از باغات محمودآباد برداشت بشود.برداشت انار تا نیمه آبان ادامه دارد.