سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۱۹:۰۶Oct 2020 20

جدیدترین‌های «گلخانه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور از کشت زعفران گلخانه ای برای نخستین بار در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
خمین - ایرنا - رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور گفت: 19 هزار نفر به طور مستقیم در پرورش گل و گیاهان زینتی در سطح کشور فعالیت دارند و هشت هزار هکتار گلخانه زیر کشت این محصولات قرار گرفته است.
نیپنا   ۵ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا، شرکت پتروشیمی شیراز رکورد اخذ بالاترین گواهی کاهش انتشار کربنی معروف به CER را با حذف حدود 800 هزار تن گاز گلخانه ای معادل دی اکسید کربن در تاریخ کشورمان بدست آورد ...
ایانا   ۵ ساعت پیش    
روند فعالیت توسعه کشت های گلخانه ای در استان چهارمحال و بختیاری، نوید بخش آینده درخشان در بخش کشاورزی این استان است.
بلاغ مازندران   ۶ ساعت پیش    
فرماندار گلپایگان گفت: با جذب سرمایه گذار شرکت استویا و گاوداری فضیل و گلخانه 20 هکتاری در گلپایگان برای هزار نفر در این شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.
ایلنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان جوین از پنج برابر شدن گستره سطح کشت به روش گلخانه ای در این شهرستان، ظرف هفت سال اخیر خبر داد.
ایمنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اقدامات این سازمان برای سازگار کردن کشاورزی با منابع آبی موجود و افزایش بهره وری، گفت: سالانه 302 هزار تن محصول گلخانه ای در اصفهان تولید می شود.
استان گلستان میزبان هجدهمین نمایشگاه دام و طیور، شیلات و آبزیان ، هفتمین نمایشگاه بذر، کود، سم و نهاده های کشاورزی و همچنین سومین نمایشگاه گلخانه ادوات باغبانی، ماشین ها و صنایع وابسته از 29 مهر الی دوم آبان است.
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از پرداخت سه هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات طی هفت سال گذشته تا کنون به گلخانه داران این منطقه خبر داد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کشت گلخانه ای زعفران بر خلاف تبلیغات گسترده ای که برای آن صورت گرفته، فاقد توجیه اقتصادی است.
پایگاه خبری قلم   ۹ ساعت پیش    
گروه حوادث: مردی که با دستبرد به یک گلخانه حدود 100 میلیون تومان گل سرقت کرده بود، به دام افتاد. 21 مرداد پرونده ای با موضوع سرقت گل های زینتی و گران قیمت به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال از گلخانه ای واقع در ولنجک به پلیس آگاهی ارجاع داده شد.کارآگاهان با دریافت پرونده برای شناسایی سارقان دست به [...]
روزنامه شرق: مردی که با دستبرد به یک گلخانه حدود 100 میلیون تومان گل سرقت کرده بود، به دام افتاد. 21 مرداد پرونده ای با موضوع سرقت گل های زینتی و گران قیمت به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال از گلخانه ای واقع در ولنجک به پلیس آگاهی ارجاع داده شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۵:۵۱    
فرماندار گلپایگان گفت: با جذب سرمایه گذار شرکت استویا و گاوداری فضیل و گلخانه 20 هکتاری در گلپایگان برای هزار نفر در این شهرستان اشتغال زایی خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاوزی لرستان با بیان اینکه یکی از برنامه های ما این است که مجتمع های شهرک های گلخانه ای را توسعه بدهیم، گفت: 277 هکتار شامل 9 واحد شهرک گلخانه ای در سطح استان در دست ساخت است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رباط کریم گفت: احداث شهرک گلخانه ای در راستای تولید و اشتغالزایی، نیاز مبرم شهرستان است که به زودی این مهم علاوه بر سهم برش شهرستانی محقق خواهد شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: راه اندازی گلخانه هوشمند 20 هزار مترمربعی جهاد دانشگاهی در ارومیه می تواند بعنوان یک مدل علمی عملی در حوزه کشاورزی تحول در اقتصاد کشاورزی کشور و الگوی بومی توسعه را در کشور و منطقه ترسیم نماید.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان هرسین گفت: با توجه به اقلیم مناسب شهرستان جهت باغبانی ودرآمد بالای محصولات باغی وگلخانه ای نسبت به محصولات زراعی افزایش این نوع کشت توصیه می شود.
اهر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه ای توصیه های هواشناسی کشاورزی استان را تا اواخر هفته اعلام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۵    
افزایش روزانه قیمت ها و شرایط اقتصادی نامناسب باعث شده تا بیشتر مردم به دنبال ایجاد یک منبع درآمد و کسب و کار پرسود باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: دولت باید کشت گلخانه ای را که افزایش ظرفیت تولید و اشتغال و نیز کاهش مصرف آب را به دنبال دارد، مورد حمایت قرار دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : سالانه به طور میانگین 850 تن گوجه فرنگی گلخانه ای از سطح گلخانه های استان برداشت و به بازار مصرف عرضه می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس حفظ نباتات مرکز جهاد کشاورزی حومه مرودشت گفت: کشت گلخانه ای آلوئه ورا در دو گلخانه به مساحت 650 و 550 متر مربع در مرودشت به بهره برداری رسیده است.
تبریزمن   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۹    
جلسه کارگروه آب و کشاورزی شهرستان ورزقان امروز با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرعامل شرکت آب و منطقه ای، مدیر شیلات استان و بخشدار خاروانا در مجتمع کشاورزی مرزآباد چای برگزار شد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
محلات از شهرهای استان مرکزی است که به دلیل پتانسیل بالا در پرورش گیاهان زینتی به هلند ایران ، شهر گل ها یا باغ شهر ایران زمین شهرت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کشت گلخانه ای مزایای بسیاری مانند فرآهم کردن صادرات محصولا ت کشاورزی و ایجاد درآمد خوب در مساحت پایین برای کشاورزان دارد اما در لرستانی گلخانه داران با مشکلاتی مانند کمبود نیروی متخصص برای ساخت گلخانه و اخذ وثیقه های سنگین از سوی بانک ها مواجه هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- افزایش کشت گلخانه ای خراسان رضوی در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را سال "جهش تولید" نامگذاری کردند به جد پیگیری شد و در حالی که سال از نیمه عبور کرده است روند فعالیت در این بخش، سربلندی این استان را در این مسیر نوید می دهد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۱:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
به دلیل دشواری تولید انبوه گل ارکیده به روش رویشی و زایشی و افزایش هزینه ها به واسطه واکشت، تولید انبوه این گل با چالش هایی مواجه است که برای رفع آن گروهی از محققان دانشگاهی موفق به اختراع پروتکل انبوه این گل با استفاده از تزریق رویال ژل به محیط کشت بافت شدند و امکان دستیابی کشور به بازارهای جهانی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از وجود 489 واحد گلخانه با سطح 235 هکتار در استان خبر داد و گفت: تا 10 سال آینده، سطح محیط های کنترل شده کشاورزی در استان از یک هزار و 500 هکتار فراتر خواهد رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: برای رفع مشکل آب شهرک صنعتی میرجاوه و مجتمع گلخانه ای سیاتک برای جهش تولید پساب تصفیه خانه آب زاهدان راهی این مناطق می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
کرج- ایرنا - رییس جهاد کشاورزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز اعلام کرد: برای نخستین بار در کشور، یک کشاورز ساوجبلاغی موفق به تولید، گرانترین فلفل جهان در گلخانه خود شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۲۸    
مسئولان شهر میلان ایتالیا با کاهش گوشت در وعده های غذایی مدارس، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
قلم/ همدان- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان همدان با تصریح بر این که 130 هزار تن گوجه فرنگی در استان همدان تولید شده است، افزود: در راستای حمایت از گوجه کاران استان، 12 هزار تن گوجه توسط کارخانه تولید رب اسدآباد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: 101 واحد گلخانه به مساحت 30 هکتار در شهرستان تبریز فعالیت دارند که تا پایان سال به 70 هکتار افزایش می یابد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
استاندار اردبیل گفت: احداث گلخانه تولید تانتاوو در شهرستان نمین یکی از فنی ترین و تخصصی ترین گلخانه ها است که در دهه فجر افتتاح می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری گفت: گلخانه ها و مرغداری های استان به صورت رایگان از نعمت گاز برخودار خواهند شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۱۹    
سرپرست مجری طرح توسعه گلخانه های کشور گفت: برای توسعه محیط های کنترل شده گلخانه ای و سایبان در دشت سیستان با هدف استفاده بهینه از منابع آب و ایجاد اشتغال برنامه ریزی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۱    
کشت گلخانه ای - میناب کشت گلخانه ای - میناب کشت گلخانه ای - میناب کشت گلخانه ای - میناب کشت گلخانه ای - میناب
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۴    
محصولات کشاورزی به هر طریقی که تولید شوند، بخش بزرگی از نیار تغذیه ای ما را تأمین می کنند. برای تولید محصولات غذایی گیاهی پیش نیازهایی مثل بستر کشت، آب، بذر، کود، سموم دفع آفات و... لازم است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال گفت: تا نگاه مان عوض نشود، در فوتبال ایران دچار آسیب هستیم، چون در فوتبال مان گلخانه ای عمل می کنیم.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۰    
جلسه هماهنگی نحوه اجرا و راه اندازی شهرک گلخانه ای کلاله با حضور سرپرست فرمانداری کلاله و مدیرعامل شرکت فناوری، بهینه، نیروی کاسپین مازندران در دفتر فرماندار شهرستان برگزار گردید. ...
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه محققان جهاد ساخت تجهیزات گلخانه ای را به صورت هوشمند در پیش گرفته اند، گفت: این پروژه تا یکسال به طول می انجامد.
99/07/27 نخستین مزرعه گلخانه ای آلوئه ورا در شهرستان نایین به تولید رسید. به گزارش روابط عمومی شهرستان ، کارشناس باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی نایین با اشاره به اینکه این گلخانه هزار مترمربعی را بانویی نائینی راه اندازی کرده است گفت: در این گلخانه 5هزار گیاه آلوئه ورا کشت شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت:55 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان در قالب بیش از یکهزار واحد گلخانه به کشت خیار اختصاص یافته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تخصصی ترین واحد گلخانه ای تولید گل رز با ظرفیت صادراتی سالانه 300 هزار یورو در شهرستان نمین، استان اردبیل در حال احداث است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۰۷    
خمین - ایرنا - رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خمین گفت: 49 میلیارد ریال تسهیلات به 9 متقاضی ایجاد گلخانه امسال در این شهرستان پرداخت شد که با بهره برداری از آنها سطح این نوع کشت در این منطقه 23 هکتار افزایش می یابد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۲    
دنیای اقتصاد : کوپر انرژی به نخستین شرکت نفت و گاز استرالیایی تبدیل می شود که انتشار گازهای گلخانه ای خود را کاملا جبران می کند. طبق برنامه، قرار است تا پایان سال مالی جاری این شرکت 1022 تن از آلاینده های خود را جبران کند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
سازمان میادین میوه و تره بار در آخرین گزارش خود، قیمت انواع میوه و صیفی جات را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش هر کیلوگرم انواع سیب حدود 8 هزار تومان، هر کیلوگرم خیار گلخانه ای 4 هزار و 500 تومان، و هر کیلوگرم موز 16 هزار و 900 تومان به فروش می رسد.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۳۹    
سطل زباله – گلخانه – ارباب رجوع – هکر – توت – دبی – مزار قبر – یارانه – اسالم – ازناو خلخال
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۸:۵۳    
ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از کشت 70 هکتار محصولات گلخانه ای در استان خبر داد.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۰۴    
فندقلو – سطل زباله – گلخانه – فشار خون – اسالم – متکدی – ازناو خلخال – یارانه – المان نوروز – زمین خواری