چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۸:۱۸Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گلخانه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۲۷    
آبیاری با روش غرقابی، پاشش آب به سطح درخت و علف چینی از جمله راهکار های کاهش خسارت سرمازدگی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شرکت شهرک های کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: یک هزار و 309 هکتار شهرک گلخانه ای و دامپروری در بخش دام و طیور استان در حال احداث است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سیستان- رستمی، مدیر جهادکشاورزی شهرستان زهک، گفت: در نیمه دوم سال جاری سطح گلخانه های شهرستان زهک در شمال استان از 29هکتار به 43 هکتار افزایش یافته است که رشد 67 درصدی را نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز گزارش داد، درگیری اوکراین و افزایش هزینه های گلخانه ها ناشی از افزایش قیمت گاز سبب شده تا قیمت کوجه فرنگی در اسپانیا سر به فلک بگذارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
مطالعه ای جدید که 164 کشور و منطقه را پوشش می دهد تعدادی از راه های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از ضایعات مواد غذایی را بررسی می کند که شامل کاهش 50 درصدی مصرف گوشت و انتخاب کمپوست به جای استفاده از دفن زباله است.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
قیمت انواع میوه و تره بار، امروز بیست و هشتم اسفند 1401 را در ادامه مشاهده می کنید.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرخدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، یکشنبه 28 اسفند از برگزاری پویش "نهال نوروزی" در ایام منتهی به نوروز 1402، مربوط به توزیع حدود 17 هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر در مناطق همجوار تاسیسات فرایندی شرکت خبر داد. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
گلخانه های متعددی در این شهرستان به چشم می خورند که وجود گل های مختلف و متنوع موجب شده آن را به عنوان هلند ایران بشناسند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۴    
نماینده شوراهای اسلامی شهرستان خانمیرزا در شورای اسلامی استان چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه این استان صنعت ندارد، گفت: استان چهارمحال وبختیاری را می توان با ایجاد صنایع کوچک تر، شهرک های گلخانه ای و کشاورزی، کارگاه های کوچک و زودبازده در اطراف شهرهای کوچک و روستاها توسعه داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۵۱    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تولید انواع محصولات باغی، گلخانه ای و دارویی در این استان امسال با افزایش تولید از 610 هزار تن سال گذشته به حدود 640 هزار تن رسید که 6 هزار تن آن به خارج از کشور صادر شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۲۳:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه منابع طبیعی بدون مردم حفظ نمی شود، گفت: طرح کاشت یک میلیارد درخت در ایران از اسفندماه جاری با هدف کاهش گاز های گلخانه ای، جلوگیری از تخریب منابع طبیعی به اجرا در آمده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با بیان اینکه تولیدات گلخانه ای این استان افزایش 2 برابری را تجربه می کند، گفت: تا پایان سال 1400 سطح زیرکشت گلخانه های استان 500 هکتار بود، اما در دولت سیزدهم این میزان اکنون به حدود 850 هکتار رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۰    
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توسعه گلخانه های کشور بالغ بر سه هزار و 576 هکتار از مهمترین برنامه های وزارتخانه است، گفت: اصلاح و بازسازی گلخانه های کشور در سطح یکهزار و 233 هکتار نیز از طرح های ملی دولت سیزدهم است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فرماندار نطنز گفت: در سال جاری با رشد 40 درصدی احداث و توسعه گلخانه ها روبرو بوده ایم.
فرمانداری فریدن   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۰    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فریدن، عزیزاله عباسی فرماندار به همراه کوهستانی رئیس دادگستری، جدیدی دادستان، سرهنگ اسدی رئیس پلیس راه دامنه و اکبری مسئول حراست فرمانداری شهرستان فریدن به مناسبت روز شهردار با بهارلویی شهردار ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۰    
عملیات اجرایی پروژه احداث گلخانه 6.5 هکتاری هیدروپونیک سبزی و صیفی با حضور سقلی فرماندار گمیشان و دیگر مسئولین و سرمایه گذاران پروژه آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گمیشان در این مراسم سقلی پیشاپیش سال جدید را تبریک گفت و حمایت از سرمایه گذار بخش خصوصی با رویکرد دانش بنیان را در ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نصر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: ساخت حدود یکهزار هکتار گلخانه آغاز شده و در دست اجرا است، سرمایه گذاران مختلفی از بخش های دیگر اقتصادی نیز در بخش های مختلف کشاورزی به خصوص گلخانه در استان در حال سرمایه گذاری هستند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۵۱    
دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان الیگودرز اکنون از 70 باب کارگاه و آزمایشگاه تخصصی، مرکز رشد با 21 واحد فناور، مزرعه 13 هکتاری و گلخانه تحقیقاتی و ... بهره مند است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
گلخانه هیدروپونیک گل رز با ظرفیت تولید یک میلیون شاخه گل رز در سال در شهرستان زرند به بهره برداری رسید.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی شهرستان زرآباد اظهار داشت : امسال برای اولین با بصورت الگویی یک هکتار گلخانه برای کشت موز احداث و کشت به صورت متراکم و قطره ای موز نیز در آن صورت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۱    
تولید محصولات کشاورزی در فصل سرد زمستان با توسعه گلخانه ها در شهرستان اقلید همچنان رونق دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۴۱    
شهرداری دلیجان 150 هزار گلدان گل زینتی را برای تزیین 45 هکتار فضای سبز آماده کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهادکشاورزی زرآباد گفت: امسال برای اولین با بصورت الگویی یک هکتار گلخانه برای کشت موز احداث و کشت به صورت متراکم و قطره ای موز نیز در آن صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
یزد- معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان یزد گفت: طرح کنترل بیولوژیک آفات در یکی از گلخانه های شهرستان خاتم به صورت پایلوت اجرا شد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
فکرشهر: سخنرانی اخیر سعید جلیلی در دانشگاه شهید چمران اهواز حواشی قابل توجهی را بدنبال داشت. از سوی دیگر افراد نزدیک به تفکر او نیز این روز ها صدایشان را بلندتر کرده و به دولت توصیه می کنند که برای عبور از بحران ها از آن ها بیشتر استفاده کند. ...
برترین ها / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نتایج تحقیقات جدید دانشگاه ساری انگلستان نشان می دهد که شیرین کننده های طبیعی مشتق شده از استویا می توانند همان میزان شیرینی قند را داشته باشند در حالی که کمتر از 10 درصد از گازهای گلخانه ای را تولید کنند.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۵    
طرح های کلان توسعه اعم از نیروگاه، کارخانجات، کارگاه های تولیدی و حتی گلخانه های بزرگ باید قبل از ساخت و راه اندازی و بعد از آغاز به فعالیت، پیوست سلامت داشته باشند و شعار سلامت واحد سلامت محیط زیست و موجودات زنده را با هم در طرح توسعه ای ببینند. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار خوی گفت: بیش از 120 هزار بوته انواع درخت و درختچه در گلخانه شهرداری تولید شده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در آستانه فصل بهار، باغداران گلخانه های خمینی شهر استان اصفهان، و پرورش دهندگان گل و گیاه این استان طبق روال هر ساله، گل های خوش عطر شب بو را تولید و روانه بازار نوروزی کشور، می کنند ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات تبصره 16 را به مسیرهایی که منجر به مهارت آموزی و ایجاد اشتغال می شود هدایت خواهیم کرد.
راک نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۲۶    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات تبصره 16 را به مسیرهایی که منجر به مهارت آموزی و ایجاد اشتغال می شود هدایت خواهیم کرد.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۹    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان استهبان گفت: با رفع موانع از طرح راه اندازی شهرک گلخانه ای انجیرک، سطح گلخانه های این شهرستان 80 هزار متر مربع افزایش خواهد یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مترجم: مریم مرادخانی منبع: Entrepreneur Boston Globe ضایعات غذایی، یکی از عوامل مهم گرمایش زمین و مسوول تولید 7 درصد گاز گلخانه ای جهان است. مثلا در ایالات متحده، میزان غذایی که دور ریخته می شود، عامل تولید 170 میلیون تن گاز گلخانه ای است که این میزان ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
در سالهای اخیر، افزایش آلودگی های زیست محیطی و انتشار روزافزون گاز های گلخانه ای، منجر به تحول و دگرگونی صنعت برق در سراسر جهان در راستای بهره گیری از منابع نوری دوست دار محیط زیست با کمترین میزان آلودگی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۲    
ایسنا/لرستان نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شهرک گلخانه ای گیاهان دارویی شهرستان در زمینی به مساحت 35 هکتار در نزدیکی روستای گایکان احداث می شود.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از تازه نیوز، حمید طبسی نژاد فرماندار نرماشیر گفت: دو دختر پنج ساله هنگام بازی با وارد شدن به محوطه استخر یک گلخانه کشاورزی در روستای بدرآباد نرماشیر به داخل آن سقوط کردند و غرق شدند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
در بازدید معاون امور تولیدی سازمان بازرسی از شهرک گلخانه ای چوپان آباد مشکلات حقوقی این شهرک اولیدی بررسی شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حمایت از حوزه مد و لباس باید از حالت نمایشی و گلخانه ای خارج شود تا بیشترین اثرگذاری را داشته باشد، در این مسیر به پشتوانه حمایت های رئیس جمهور و همراهی سایر نهادها و وزارتخانه، می توان از ظرفیت مسئولیت های اجتماعی دستگاه ها نهایت بهره را برد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از احمدرضا رئیسی زاده روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: بیشترین صادرات محصولات گلخانه ای استان اصفهان به کشورهای روسیه و حوزه اوراسیا انجام می شود و در بعضی از فصول سال کشورهای حوزه خلیج فارس هم متقاضی محصولات گلخانه ای استان اصفهان هستند و حدود 20 درصد به این کشورها ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی همزمان با غرس نهال ، گلخانه و فضای سبز جدید در این شرکت به بهره برداری رسید و طرح توزیع پنج هزار گل آپارتمانی میان کارکنان امانی و پیمانی شرکت فولاد هرمزگان آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تجربه مهندسان گلخانه توت فرنگی نشان می دهد استفاده از نانوحباب تولیدشده در یکی از شرکت های فناور موجب بهبود بهره وری کشت توت فرنگی می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۵:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین علیزاده جوان رامهرمزی که در روستای پدری خود (قلعه سید) اقدام به احداث 3000 متر مربع گلخانه توت فرنگی کرده که برای چندین نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از ایجاد 35 هکتار گلخانه در این استان تا سال 1402 خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- محمدی زاده استاندار بوشهر گفت: در سال جاری، بیش از 70 درصد محصولات گلخانه ای استان بوشهر صادر شد.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
دورریختن میوه فرقی با دورریختن پول ندارد! حتی اگر چشم مان را روی اسراف بودنش ببندیم، باید بدانید ضایعاتش با تولید گاز گلخانه ای چه آسیب مهلکی به کره زمین می زند!
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۹:۱۹   + ۲۶ سایت دیگر  
رکنا: 2 دختر 5 ساله هنگام بازی وارد محوطه استخر یک گلخانه کشاورزی در روستای بدرآباد نرماشیر شدند که هر دوی آنها به داخل استخر سقوط کرده و غرق شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: پاکدشت در حوزه تولید گل و گیاه در کشور حرف اول را می زند و وجود جاذبه های گلخانه ای گل و گیاه، این شهرستان را به مکانی مناسب برای بازدید گردشگران تبدیل کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۰۴    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از ایجاد 220 هکتار گلخانه در استان خبر داد و گفت: به ازای هر هکتار گلخانه 11 شغل ایجاد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۵۶    
بررسی محققان نشان می دهد تصفیه خانه های فاضلاب منبع اصلی تولید گاز های گلخانه ای (متان) در شهر ها هستند و متولیان امر باید اینگونه تصفیه خانه ها را مورد بازبینی مجدد قرار دهند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
امسال 12 میلیون گلدان گل شب بو در خمینی شهر تولید و روانه بازار شده است. رییس اتحادیه گلخانه داران خمینی شهر با اشاره به فعالیت سه هزار نفر در 9 ماه گذشته در این شهرستان برای تولید گل شب بو افزود: تولید امسال نسبت به پارسال 10 درصد افزایش داشته است ...