چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۲:۴۰Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انرژی خورشیدی»

تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
همدان - استاندار همدان گفت: استان همدان ظرفیت های مناسبی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر دارد و در این راستا سرمایه گذاری در بخش تولید برق از انرژی خورشیدی تقویت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - جلسه کمیته مدیریت مصرف انرژی استان کرمان روز یکشنبه چند موضوع مهم داشته است، از جمله معرفی شرکت گاز به عنوان مقصر تکمیل نشدن عملیات گازرسانی به شهر درب بهشت در جنوب استان و نیز احتمال چالش در تامین سوخت مایع.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی امروز نشان داد که انتظار می رود ظرفیت تولید انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2026، 95 درصد افزایش یابد و انرژی خورشیدی نیمی از این میزان را تامین می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: 60 طرح انرژی خورشیدی پنج کیلوواتی در استان قزوین فعالیت می کند که تا پایان سال به 200 طرح خواهد رسید.
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی بزرگترین آب شیرین کن های دنیا را در اختیار دارد و بزرگترین آب شیرین کن جهان که با انرژی خورشیدی کار می کند به نام “الفجی” در کشور عربستان سعودی قرار دارد. این آب شیرین کن روزانه 60 هزار تن آب دریا را شیرین می کند ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۸    
دانش آموز نخبه کرمانی گفت: سیستم پنل های خورشیدی ساخت ما بر اساس میزان ذخیره انرژی در مزارع خورشیدی به کار گرفته می شود، در این مزارع پنل ها تنها 45 درصد انرژی خورشیدی را جذب می کنند اما پنل ساخت ما تا 75 درصد انرژی را ذخیره می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی در صورت تخصیص اعتبار، 400 طرح انرژی خورشیدی در استان راه اندازی خواهد شد.
هیچ کس منکر صدمه زیست محیطی فلزاتی مثل آلومینیوم نیست. اما در عین حال همین فلز برای پروژه های سبز و به خصوص استفاده از انرژی خورشیدی حیاتی است و قیمتش نیز به همین دلیل رو به افزایش است
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۲۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: مشهد به دستکم 500 مگاوات انرژی خورشیدی و پاک نیاز دارد که شهرداری و شرکت برق باید در این زمینه همراهی و فرهنگ سازی کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۱    
انرژی خورشیدی و نقش آن در تولید برق پاک به دلیل نبود بستر و فرهنگ سازی مناسب در بین مردم، فراموش شده است. هزینه های اولیه هنگفت برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی با وجود برگشت سرمایه در 3سال، دلیل اصلی کمبود سرمایه گذاری خرد و کلان در این حوزه است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به ظرفیت های بالای انرژی خورشیدی در کشور، گفت: استفاده از انرژی های پاک باعث کاهش آلودگی هوا می شود و در حوزه مدیریت شهری با توسعه حمل ونقل عمومی، می توانیم گام بسزایی برای کنترل آلودگی هوا برداریم.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۴   + ۲۰ سایت دیگر  
برترین ها: اولین شهر شناور جهان در کرهٔ جنوبی در حال ساخت است. این پروژه که قرار است تا سال 2025 به پایان برسد با پشتیبانی سازمان ملل متحد به عنوان یکی از روش های مهار بالا آمدن سطح دریا ها انجام می شود. ...
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۹:۳۰    
وب سایت آمریکایی اکسیوس اعلام کرد که پادشاهی عربستان سعودی به دنبال توقف توافق همکاری بین امارات، رژیم صهیونیستی و اردن در حوزه تولید برق از انرژی خورشیدی و تصفیه آب است که دوشنبه هفته گذشته منعقد شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
براساس خبر منتشر شده در پایگاه خبری آکسیوس، مقامات عربستان سعودی از امضای توافقات مربوط به تصفیه آب و تولید انرژی خورشیدی میان اسرائیل، اردن و امارات متحده عربی ابراز نگرانی کرده اند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا امان و تل آویو قراردادی را امضا کردند که بر اساس آن، این کشور عربی انرژی خورشیدی را برای رژیم صهیونیستی تامین می کند و این رژیم هم در مقابل آب شیرین برای اردن می فرستد ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
روز دوشنبه گذشته، اردن و امارات درخصوص بحران آب وهوایی، تولید انرژی خورشیدی و ایجاد تاسیسات شیرین کردن آب با رژیم اسراییل تفاهمنامه مشترک همکاری امضا کردند و جان کری نماینده ویژه امریکا در امور اقلیمی نیز در امضای این تفاهم حضور داشت.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس به نقل از ایرنا، فرماندار دشتی در آیین آغاز بکار این پروژه گفت: شهرستان دشتی با سه مگاوات تولید برق خورشیدی قطب اول تولید انرژی خورشیدی در استان بوشهر محسوب می شود.
برترین ها / جماران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۵:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
چندثانیه: مجری تلویزیون: مسئله تامین انرژی گرمایشی در بسیاری از مناطق کشور که نه دسترسی به گاز طبیعی دارند و نه منبع انرژی دیگری، حل نشده است. کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، آذربایجان غربی و مناطقی از اردبیل ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بیانیه دو طرف می گوید قرار است یک مجموعه تولید انرژی خورشیدی در اردن با ظرفیت 600 مگاوات برق سبز به اسرائیل صادر کند و در مقابل اسرائیل هم تا 200 میلیون متر مکعب آب شیرین برای اردن بفرستد.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۵    
پایگاه خبری فولاد ایران - اینکه آفریقا دارای پتانسیل عظیمی برای تولید انرژی های تجدیدپذیر است یک واقعیت است که توجه زیادی به آن نمی شود. این قاره پتانسیل تولید 1000 گیگاوات انرژی خورشیدی را دارد. این در حالی است که ظرفیت واقعی بهره برداری آن تا سال 2020، به سختی 10.58 گیگاوات بوده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۱۵    
تهران - ایرنا - شیلی در حال برنامه ریزی برای احداث یک کابل زیردریایی 15 هزار کیلومتری با هزینه بیش از 2 میلیارد دلار برای انتقال انرژی خورشیدی به چین است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۳:۲۶    
گروه صلح سبز در گزارش اخیر خود اعلام کرده که نصب پنل های خورشیدی در اماکن مذهبی مانند مسجد الحرام می تواند به محافظت از سیاره زمین کمک کند.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
شرکت ها و کارخانه های تولیدی در سراسر دنیا در تلاش مضاعف برای دوری کردن از دستگاه های تولید سوخت فسیلی به سمت انرژی های تجدید پذیر می باشند. ال جی الکترونیکس در این مسیر نقش بسیار مهم و کلیدی ایفاء می کند زیرا یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان پنل های خورشیدی در جهان است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عدم اطمینان ناشی از بحران کووید 19 در دو سال گذشته مذاکرات آب و هوایی را به سطح بی نظیری از اهمیت بالا برده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: قیمت تمام شده انرژی در کشور درست محاسبه نمی شود و همین، کاهش سرمایه گذاری بخش خصوصی درزمینه انرژی خورشیدی را نیز به دنبال دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان استفاده از ظرفیت های قانونی، اصلاح قیمت و پیش خرید انرژی های تجدیدپذیر را از جمله راهکارهای ترغیب سرمایه گذاران حوزه انرژی خورشیدی برشمرد و گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۹:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مسؤولان به اکسیوس گفتند، جان کری فرستاده آمریکا در امور آب وهوایی در راستای امضای توافقنامه ای بین اردن، امارات و رژیم صهیونیستی برای ایجاد مزرعه عظیم انرژی خورشیدی در صحرای اردن تلاش می کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۴:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس،گفت: تاسیس کارخانه تولید پنل های انرژی خورشیدی با سرمایه گزاری شستا در ازنا مصوب شد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۴۱    
یک تیم ایرانی توانست با دو اختراع شامل روبات عیب یاب خودکار خطوط انتقال انرژی، بدون دخالت نیروی انسانی و پهپاد برد بلند با تأمین انرژی خورشیدی برای ساخت محصولات سفارشی در مقصد پروازی به وسیله چاپگرهای سه بعدی، دو مدال طلا کسب کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
در بخش " اخبارکوتاه" مجموعه 20، هر شب بیننده خبر های متنوعی از مناطق مختلف استان سمنان باشید.
فوت وفن   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۵:۴۱    
ال جی الکترونیکس به عنوان بخشی کلیدی از تعهد خود برای انتقال کامل به انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2050 ، ساخت یک نیروگاه خورشیدی سقفی را در تاسیسات تولیدی خود در رایونگ، تایلند به پایان رساند. کارخانه رایونگ در سال 1997 تأسیس شد و یکی از قطب های اصلی تولید این شرکت برای محصولات لوازم خانگی ال جی است ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
بزرگترین مسجد جهان در مکه می تواند با طرح انرژی خورشیدی هدایت کننده پروژه بزرگ زمین سبز باشد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۰:۰۴    
دانش آموخته رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر در طراحی ساختمان ها به شرایط اقلیمی و استفاده درست و بجا از انرژی خورشیدی و سوخت های غیرفسیلی توجه شود، می توان مصرف انرژی را تا حد چشمگیری کاهش داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: در این منطقه تاکنون با هفت سرمایه گذار خارجی از جمله تولید رمز ارز (پول دیجیتال)، انرژی خورشیدی و فیبر نوری تفاهم نامه منعقد شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
بزرگ ترین مسجد اسکاتلند برای مقابله با تغییرات آب و هوایی به انرژی خورشیدی مجهز شد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۰:۰۵    
صحرای بزرگ آفریقا با وسعت زیاد و ظرفیت دریافت بخش زیادی از انرژی خورشید می تواند به منبع خوبی برای تأمین انرژی سراسر جهان تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۱۴:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر با بیان اینکه تولید انرژی خورشیدی یکی از توانمندی های این استان است، گفت: از 365 روز در سال 320 روز آن شاهد آفتاب مطلوب برای تولید انرژی خورشیدی هستیم که می توان از این ظرفیت در عرصه تولید، اشتغال و رفع مشکلات برق استفاده کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین مسجد اسکاتلند قصد دارد با مجهز شدن به انرژی خورشیدی، به الگویی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی تبدیل شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – کشور هندوستان در کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو اعلام کرد که ظرفیت انرژی خورشیدی این کشور در مدت 7 سال گذشته 17 برابر شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیریت سبز دانشگاه بیرجند ایستگاه شارژر موبایل با انرژی های تجدیدپذیر و با استفاده از انرژی خورشیدی یا تولید انرژی هنگام ورزش، راه اندازی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۳    
تصاویر نیم صفحه نخست روزنامه های استان قم امروز یکشنبه 16 آبان ماه 1400 را مشاهده کنید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - علی شیر سلطانف وزیر انرژی دولت ازبکستان روز شنبه برای تامین انرژی برق مصرفی کشور از امضای اولین قرارداد برای خرید برق از یک تولید کننده خانگی که مجهز به صفحات خورشیدی است، خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۱:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از احداث دو سامانه برق از انرژی خورشیدی در شهرک های صنعتی اهر و ورزقان جهت تامین برق خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران از تجهیز پاسگاه های محیط بانی استان به پنل های خورشیدی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۰:۱۷    
فن آوری پنل های خورشیدی انعطاف پذیر می تواند انرژی خورشیدی را با پنل های نازک، سبک و قابل خم شدن تولید کند که می توان آن ها را در حال حرکت با خود حمل کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۲۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
انرژی خورشیدی ارزانترین روش تولید برق است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۲۲:۰۵    
شنیده ها حاکی از آن است که جمعی در وزارت نیرو به دنبال آنند که انرژی خورشیدی را در اولویت قرار دهند. البته این اشکالی ندارد ولی به شرطی که نظرات اعلام شده برمبنای اطلاعات اقتصادی و فنی صحیح باشد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
چهار تفاهم نامه سرمایه گذاری در زمینه معدن، انرژی خورشیدی و توسعه روستایی در ستاد خاوران منعقد شد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
درستاد توسعه خاوران 4 تفاهم نامه سرمایه گذاری در زمینه معدن، انرژی خورشیدی و توسعه روستایی با پیش بینی حجم سرمایه گذاری 522 میلیارد تومان در خراسان جنوبی به امضا رسید.