سه شنبه ۰۹ خردادساعت ۱۱:۳۲May 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلمانی ها»

برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
اواسط جنگ جهانی اول دولت آلمان تصمیم گرفت به جای استفاده از پول مالیات دهندگان برای تامین مالی جنگ از کشورهای دیگر قرض بگیرد. آلمانی ها مطمئن بودند که می توانند بدهی خود را با پیروزی در جنگ و تصرف سرزمین های غنی و دریافت تاوان از متفقین شکست خورده پرداخت کنند. اما نتیجه برعکس شد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال به زودی اسامی تیم های مورد تایید و عدم تایید را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۱۶    
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه ای در صفحه توئیتر خود نوشت: خوشبحال آلمانی ها که اینقد پولدارن، چقد؟ اونقد که دولتشون از جیب هر نفر مبلغ 14000 یورو معادل 770 میلیون تومان به امنیت اوکراین کمک کرده! ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۳    
اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ اریک فروم، روانکاوی بود که در خلال دو جنگ جهانی زندگی کرد و پست ترین خصوصیات انسانی را از نظر گذارند. او کودکی بیش نبود که جنگ جهانی اول و نفرتی که میان مردم سرزمینش یعنی آلمانی ها و انگلیسی ها و فرانسوی ها به وجود آمده بود را با چشمان خود مشاهده کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
نام آلمان جزو اولین کشور تجهیزصدام حسین به سلاح های شیمیایی درمدت هشت سال دفاع مقدس است. حدود 100 هزار نفردرمعرض سلاح های شیمیایی قرار گرفتند که از این تعداد 63 هزار نفر دچار عوارض و آسیب های پایدار شدند. در این 40 سال نیز نیمی از این افراد به خاطر عوارض سلاح های شیمیایی به شهادت رسیدند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
شماری از فعالان آلمانی در شهر برلین به مناسبت روز نکبت علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.
خبرگزاری ایپنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
تیم دونفره نوشاد و نیما عالمیان برابر تیم ملی آلمان در بخش دوبل به برتری رسید.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۹:۱۱   + ۳۲ سایت دیگر  
تیم دونفره نوشاد و نیما عالمیان برابر تیم ملی آلمان در بخش دوبل به برتری رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی مخالف ارسال جنگنده برای اوکراین هستند.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
امیررضا واعظی آشتیانی، مدیرعامل باشگاه استقلال که سابقه قهرمانی با این تیم در لیگ برتر را دارد در گفت وگو با خبرورزشی، درباره تغییر مالکیت باشگاه استقلال از وزارت ورزش به وزارت اقتصاد و امور دارایی برای حل مشکل دریافت مجوز حرفه ای از afc اظهار داشت: فکر می کنم هنوز عده ای معنی دولت را نمی دانند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که در آمد بسیاری از شهروندان آلمانی به دلیل تورم روزافزون دیگر حتی برای خرید اقلام ضروری زندگی هم کافی نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رضا نیازمند: قبلا گفتم وقتی مدیرعامل شرکت نساجی ایران بودم یک روز تمام آلمانی ها را اخراج کردم حتی به وزیر صنایع هم که شریف امامی بود و در آلمان تحصیل کرده بود اطلاع ندادم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۳:۳۱    
نتایج یک نظرسنجی که به تازگی در آلمان منتشر شده نشان می دهد اکثر مردم این کشور خواهان مذاکرات صلح اوکراین هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس نظرسنجی اخیر و پیش از سفر احتمالی زلنسکی به برلین، مشخص شد که اکثریت آلمانی ها مخالف الحاق اوکراین به ناتو هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران گفت: وقتی برای دوره کشتی سازی به آلمان برای رفتیم، درپایان دوره آلمانی ها گفتند که شما کشتی ساز نمی شوید اما آمدیم و اولی را ساختیم و آنها چندی بعد نامه زدند کارتان عالی بوده است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثر شهروندان آلمانی خواستار مذاکره اوکراین برای یافتن راه حلی صلح آمیز با روسیه و پایان جنگ هستند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۴:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سازندگان این طرح می گویند این ساختمان با ابعاد 55 متر طول، 11 متر عرض و 9 متر ارتفاع دارد را در 140 ساعت کاری چاپ می کنند!
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۳    
دانش آموزان مدرسه ای در برلین که عمدتاً مسلمان و مهاجر هستند، هدف حمله نژادپرستانه جوانان آلمانی قرار گرفتند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
مجله تصویری سلاح - پیش از اختراع رادار، ارتش های جهان برای شناسایی دشمن و نظارت بر نیرو های خود به روش های ابتدایی تر دیگری متکی بودند. به گزارش عصر ایران، در جنگ جهانی اول، هر دو طرف درگیر استفاده از هواپیما را آغاز کرده بودند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نازی آباد تهران با آن شهرسازی مدرن و اروپایی، فضای سبز و درختان سر سبز و خرم و همچنین بازار و میدان رنگارنگش به اندازه کافی جذابیت دارد چه برسد به اینکه بدانیم وجه تسمیه این محله قدیمی تهران چیست و چرا نازی آباد صدایش می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که بسیاری از شهروندان آلمانی نگران کاهش سطح استانداردهای زندگی خود و کمبودهای مالی در دوران کهنسالی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۱:۱۴    
هزاران آلمانی در اعتراض به کمک تسلیحاتی دولت آلمان به اوکراین به خیابان ها آمدند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۰:۳۰    
در ادامه اعتراضات علیه سیاست های دولت آلمان برای ارسال سلاح به اوکراین هزاران آلمانی خواستار توقف این اقدام شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه اعتراضات علیه سیاست های دولت آلمان برای ارسال سلاح به اوکراین، هزاران نفر در شهرهای آلمان خواستار توقف ارسال سلاح به کی یف شدند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۱:۴۴   + ۸۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در مسیر مقابله با تروریسم و اجرای عدالت در قبال تروریست ها از هیچ کس اجازه نخواهد گرفت.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
گزارشی از اکران “جنگ جهانی سوم” هومن سیدی در استانبول: از استقبال ترک ها تا خنده های تماشاگران آلمانی : برخلاف آنچه انتظار می رفت سالن مملو از جمعیت بود و جالب تر اینکه حضور بیش از نود درصدی ترکها در سالن که برای دیدن جنگ جهانی سوم آمده بودند ما را غافلگیر کرد ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۳۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - انیمیشن سینمایی گنج اژدها به جشنواره انیمیشن اشتوتگارت آلمان راه پیدا کرد. گنج اژدها به کارگردانی اشکان رهگذر در بخش انیمیشن های در حال ساخت (Work in Progress) جشنواره انیمیشن اشتوتگارت ITFS آلمان راه پیدا کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۰۹:۲۸   + ۵۱ سایت دیگر  
طبق آخرین آمار تعداد سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه ایران به بیش از 4000 نفر رسیده است که این افراد از کشورهای مختلف از جمله آمریکا، سوییس، چین و... هستند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۰:۰۵    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: برای رضاشاه، تمام این تجربه ها درس جدیدی درباره تفاوت آمریکایی ها و آلمانی ها و به ناچار بین دمکراسی و فاشیسم شد. رضاشاه هرگز اعتقاد سفت و سختی به دمکراسی نداشت ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۴:۵۲    
آلمانی ها رابطه خاصی با تخم مرغ دارند تخم مرغ های آنها نه تنها با رنگهای شاد تزئین میشوند بلکه پایه مخصوص خود و نیز وسیله ای تخصصی برای شکستن دارند در واقع آلمانی ها و تخم مرغ یک رابطه عاشقانه دارند . تخم مرغ عید پاک ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۷:۱۴   + ۲۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اشتفی لمکه ، وزیر محیط زیست آلمان پیش تر درخصوص تعطیلی نیروگاه های اتمی کشورش گفته بود: خطرات مرتبط با انرژی هسته ای قطعا بزرگ و خارج از کنترل هستند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۸   + ۴۳ سایت دیگر  
سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران روز های خوبی را در باشگاه بایر لورکوزن آلمان پشت سر می گذارد و با گلزنی و پاس گل های خود در دیدار های اخیر به یکی از بازیکنان کلیدی تیم ژابی آلونسو تبدیل شده است. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۲۰:۰۲    
وزیر آلمان اعلام کرد که در صورت میزبانی یک رویداد بین المللی، آن ها اجازه نمی دهند ورزشکاران روس در مسابقات شرکت کنند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۶:۱۸    
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که نگرانی شهروندان آلمانی درباره امنیت تامین انرژی با توجه به اجرای قریب الوقوع طرح خروج کامل از انرژی هسته ای افزایش پیدا کرده است.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
صفحه رسمی باشگاه بایرلورکوزن پستی را در اینستاگرام در مورد سردار آزمون منتشر کرد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
خانم نانسی فائسر وزیر کشور آلمان و برخی از مقام های این کشور، خواستار تشدید برخورد با خشونت ها با استفاده از سلاح سرد در آلمان شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
هزاران نفر از مردم در سراسر آلمان در راهپیمایی های سنتی عید پاک برای صلح شرکت کردند که امسال تحت تاثیر جنگ در اوکراین برگزار شد. به گفته شبکه همکاری صلح که هماهنگ کننده این تجمعات است، بیش از 120 راهپیمایی در سراسر این کشور برگزار شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: شهروندان آلمانی در پایتخت این کشور علیه ارسال سلاح به اوکراین تظاهرات کرده و آغاز مذاکرات برای حل مناقشه روسیه و اوکراین را خواستار شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
اکوایران : خودروسازان آلمانی به نظر می رسد رقابت را به شرکت تسلا واگذار کرده اند و این کمپانی در سال میلادی پیش رو از لحاظ فروش هم آلمانی ها را پشت سر خود ببیند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی خواستار پایان کار دولت ائتلافی فعلی موسوم به چراغ راهنمایی به رهبری اولاف شولتز هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
در قسمت چهارم برنامه ماشین باز به بت شکنی های سال گذشته ژرمن ها می پردازیم.
ورزش 3   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
دومنیکو تدسکو، سرمربی تیم ملی بلژیک که پیش از این از لایپزیش و شالکه 04 اخراج شده، می گوید که نیازی به اثبات چیزی به آلمانی ها ندارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۲:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: مستند بلند تنها به کارگردانی جعفر نجفی نامزد دریافت جایزه از سی وهشتمین دوره جشنواره مستند مونیخ در کشور آلمان شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
از این پس تیم ملی آلمان دوباره از بازوبند کلاسیک کاپیتانی خود استفاده خواهد کرد طرفداری | به گزارش اسکای، تیم ملی آلمان از این پس از بازوبند کلاسیک کاپیتانی اش که حاوی سه رنگ پرچم این کشور است، استفاده خواهد کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۴:۲۶    
عمارت شهرداری تبریز که بین مردم تبریز به "ساعات قاباغی" معروف است، جزو آثار ملی به شمار می آید همچنین این بنا اولین نهاد شهرداری در تبریز و اولین بلدیه در کشور است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۰۳    
آلمان یکی از کشورهایی است که با کمبود مددکاران اجتماعی مواجه است و از این رو از روبات ها برای مراقبت از سالمندان استفاده می کند.
تجارت امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۴۹    
شرکت خودروسازی مرسدس بنز به عنوان اولین کارخانه تولید اتومبیل جهان محسوب می شود و پروسه ی تاسیس این کمپانی داستان مفصل و جالبی دارد که به اختصار به آن می پردازیم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اختلافاتی بین شرکت نفت و دولت ایران بروز کرد که منجر به مذاکرات طولانی و پیچیده ای شد که اساس این اختلاف بر سر قطع لوله نفت در زمان جنگ بوسیله آلمانی ها بود. دولت انگلیس ایران را مسئول حفظ امنیت منطقه می دانست و مبلغ 614000 لیره خسارت مطالبه می کرد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۴۷    
فرانسوی ها و آلمانی ها گرچه در حوزه دیپلماسی آشکار، سخت ترین مواضع را در قبال روسیه اتخاذ کرده اند، اما هم زمان در حوزه دیپلماسی پنهان، سیگنال های دیپلماسی را مستقیماً یا از طریق بازیگران واسط به طرف مقابل مخابره می کنند.