دوشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۷:۵۶Sep 2020 28

جدیدترین‌های «خودروسازان»

 
خبر آنلاین   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
امروزه تعداد خودروهای تولید شده در جهان بیشتر از هر موقع دیگری است به طوری که خودروسازان تنها در سال 2018 نزدیک به 70 میلیون خودرو تولید کردند؛ اما کدام خودروسازان با تولید خود بازار را در دست گرفته اند؟
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می گوید در حال حاضر شکایت های متعددی در حوزه خودرو به سازمان حمایت رسیده است که برخی از آنها در سازمان تعزیرات تعیین تکلیف شده و مابقی در انتظار رای است تا نتیجه عدم ایفای تعهدات مشخص شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس خودرو گفت: دناپلاس 600 میلیونی و سایر قیمت های نجومی این روزهای بازار، پیامد 30 سال مونتاژکاری در بازار بزرگی است که فروش کالا در آن برای خودروسازان تضمین شده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه گفت: ترخیص قطعات از گمرک همچنان با مشکل مواجه است و به همین دلیل نیز افت تیراژ خودروسازان و ماندن خودروها درکف پارکینگ ها اتفاق افتاده است.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۲۲    
ساعت 24 - صنعت خودروسازی ایران درسالهای تازه سپری شده با تولید میانگین یک میلیون دستگاه خودروسواری در سال ارزش افزوده بالایی دراقتصاایران آفریده و صدها هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم پدیدار ساخته ونیاز به خورو میلیونها خانواده ایرانی را جواب داده و راه خروج میلیاردها دلار را بسته است.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۲    
هرچند طرح ساماندهی بازار خودرو با استقبال خودروسازان و قطعه سازان همراه شده اما ابهامات زیادی در مورد چگونگی اثرگذاری آن در بهبود شرایط خریداران خودرو مطرح است که مبنابودن قیمت گذاری شورای رقابت بدون در نظر گرفتن بهره وری خودروسازان از جمله این ابهامات است.
هرچند طرح سامان دهی بازار خودرو با استقبال خودروسازان و قطعه سازان همراه شده اما ابهامات زیادی در مورد چگونگی اثرگذاری آن بر بهبود شرایط خریداران خودرو مطرح است که مبنا بودن قیمت گذاری شورای رقابت بدون در نظر گرفتن بهره وری خودروسازان از جمله این ابهامات است.
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
زمانی خودروسازان چینی بعد از طراحی و ساخت محصولی آن را برای چندین سال در بازار عرضه می کردند، اما اکنون شرایط تغییر کرده و با رشد بسیار سریعی که خودروسازان چینی دارند، به طور مستمر شاهد بروزرسانی محصولات آنان هستیم تا بازار خود را در بازارهای جهانی بویژه بازار محلی چین از دست ندهند. ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۱۱    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن همگن قطعه سازان استان تهران به ارزیابی واردات بدون انتقال ارز مواد اولیه و قطعات موردنیاز قطعه سازان و خودروسازان پرداخت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق تهران گفت: در شرایطی که خودروسازان بزرگ جهان با ارایه وام صفر درصدی، گارانتی طولانی مدت و سرویس های مجانی به دنبال مشتری هستند، پیشنهاد مجلس در خصوص بورسی شدن خودرو یک ایده نوین در دنیا محسوب می شود.
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۲    
بهار امسال بود که خبر عرضه محصولی جدید از خودروسازان بم در رسانه ها منتشر شد. این محصول لیفان X70 بود که یک کراس اوور سایز متوسط است و رقیب خودروهایی همچون ام وی ام X33s یا جک S3 در بازار محسوب می شود، هرچند تا حدودی می توان آن را حریف ام وی ام X55 و چری تیگو 5 نیز قلمداد کرد. ...
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۱    
گروه بین الملل: بسیاری از خودروسازان در پیست نوربرگ، آخرین و بهترین نمونه های اولیه خود را آزمایش می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
خودروهای رنو علی رغم تحریم و مشکلات عدیده ای که چند سال اخیر گریبان گیر خودرو سازان بوده است حالا تولید شده اند اما پلاک نمی شوند و برای خودروسازان و مشتریان چالش ساز شده اند.
چرخان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
امسال به دلیل افزایش تورم در اقتصاد کشور و افزایش هزینه های تولید، خودروسازان این مجوز را دریافت کردند که هر سه ماه یک بار اقدام به درخواست بازنگری در قیمت کارخانه خودرو کرده و با موافقت شورای رقابت قیمت خودرو را افزایش دهند ...
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
قیمت سرکش خودرو آنچنان می تازد که نه تنها خودروسازان، بلکه وزارت بی وزیر صمت نیز توانایی مهار آن را ندارد و رکورد تاریخی ورود پراید به باشگاه 100 میلیونی ها چنان شگفت آور بود که بر همگان مشخص شد این آسمان گرانی، گویا هیچ سقفی ندارد ...
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
افزایش نرخ ارز طی سال جاری کار را به جایی رسانده است که تامین مواد اولیه از خارج کشور برای خودروسازان و قطعه سازان 20 تا 30درصد ارزان تر تمام می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۰:۱۷    
در حال حاضر بیش از یک میلیون تقاضا از سالهای قبل برای تحویل خودرو وجود دارد که خودروسازان با ظرفیت تولید موجود خود و با توجه به تعداد بسیار زیادی از خودروهای ناقص در پارکینگ ها نتوانسته اند به تعهدات خود عمل کنند ...
برترین ها / خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۲   + ۵۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: براساس دعوتنامه ارسالی ایران خودرو به مشتریان خودروی رانا پلاس با موعد تحویل مهر 99 قیمت این خودرو مشخص شد. ایران خودرو قیمت این محصول را برای مشتریانی که قبلا این خودرو را ثبت نام کرده بودند، 144 میلیون و 800 هزار تومان تعیین کرده است. ...
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
خودرویی های حاضر در بازار سرمایه امروز در حالی به کار خودپایان دادند که تنها گروه بهمن از میان خودروسازان مثبت بود وسایر آنها باز هم روز بدی را سپری کردند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت: اگر شورای رقابت با رویکرد فعلی به قیمت گذاری ادامه دهد، خودروسازان ورشکسته خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون قضایی دادگستری تهران گفت: برای نخستین بار در کشور و به ابتکار عمل دادگستری تهران، طرح داوری شورای حل اختلاف در قراردادهای فروش خودرو و ساختمان به اجرا در آمده و با برگزاری جلساتی با معاونت های حقوقی خودروسازان و روسای اتحادیه املاک و فروش خودرو مقرر شد شرط داوری شورای حل ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۳    
نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: ما برای کاهش قیمت خودرو در بازار، یا باید خودرو را در حاشیه بازار بفروشیم و یا در بورس عرضه کنیم.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
محور اصلی طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو، عرضه خودرو در بورس کالاست و مزایای استفاده از این راهکار عبارتست از: از بین رفتن تقاضای سرمایه ای، جلوگیری از قیمت سازی، بسته شدن درب پشتی کارخانه ها و فراهم شدن امکان افزایش تولید خودرو و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
محور اصلی طرح سامان دهی بازار و صنعت خودرو، عرضه خودرو در بورس کالاست و مزایای استفاده از این راهکار عبارتند از: از بین رفتن تقاضای سرمایه ای، جلوگیری از قیمت سازی، بسته شدن در پشتی کارخانه ها و فراهم شدن امکان افزایش تولید خودرو و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
در این گزارش نگاهی داریم به نمایشگاه بین المللی خودروی پکن در روزهای کرونایی./عکس: AFP
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۹    
اوشان ، خودروساز چینی، به تازگی شاسی بلند جدیدی را معرفی کرده که از طراحی جذابی بهره می برد. بر کسی پوشیده نیست که خودروسازان چینی در سال های گذشته پیشرفت قابل توجهی را تجربه کرده اند. شاسی بلند جدید “X5′′، که توسط شرکت اوشان طراحی و تولید شده، مهر تأییدی بر این ادعا می زند ...
طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی نیمه دوم امسال، هر ماه در مجموع 25 هزار دستگاه محصول را در قالب فروش فوق العاده عرضه کنند؛ آن هم در شرایطی که شورای رقابت هر سه ماه یکبار نسبت به بازنگری قیمت ها اقدام می کند.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
تاکنون طی جلسات متعدد برگزارشده میان خودروسازان و اعضای کمیسیون، موضوع ترخیص قطعات از گمرک مورد طرح و بررسی قرار نگرفته است؛ اما درصورت درخواست وزارت صمت، کمیسیون صنایع این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
سایپا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۲   + ۴۹ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: طراحی و تولید خودروی شاهین برای صنعت خودرو قابل افتخار است و همه ایرانیان این خودرو را تحسین خواهند کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:بومی سازی خودرو از راه قطعه سازی در داخل می گذرد و این روزها علت اینکه تولید خودرو تیراژش پایین آمده و نوسان قیمت دارد، وابستگی قطعاتش به خارج از کشور است.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۲:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: آمریکا خودروسازی بی ام و را به دلیل ارایه اطلاعات غلط، 18 میلیون دلار جریمه کرد. به نقل از رویترز، آمریکا اعلام کرد به دلیل ارایه اطلاعات غلط در خصوص آمار فروش دو زیر مجموعه شرکت بی ام و، این خودروساز آلمانی به پرداخت یک جریمه 18 میلیون دلاری محکوم شده است. ...
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۲    
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: تا زمانی که مدیریت دولتی بر صنعت خودروسازی حاکم است شاهد و وقوع مشکلات متعدد خودروسازان و مشتریان هستیم.
چرخان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۲    
بالاخره و پس از گذشت موعد مقرر، وزارت صنعت، معدن و تجارت، آمار و میزان تولید انواع شرکت های خودروساز در بخش خصوصی را منتشر کرد. طبق آمار منتشره، در مجموع طی پنج ماه امسال، یعنی از اوایل فروردین تا مردادماه، مجموعا 15 هزار و 876 دستگاه خودرو در این بخش تولید شده است که میتوان گفت ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۴:۳۱    
گوین نیوسام (Gavin Newsom) فرماندار کالیفرنیا با صدور فرمانی اجرایی، اعلام کرده تا سال 2035 تمامی خودروهای سبک فروخته شده در این ایالت باید بدون آلایندگی باشند. این فرمان به معنای آن است که بعد از سال 2035 خودروسازان نخواهند توانست محصولات بنزینی یا دیزلی خود را در کالیفرنیا به فروش برسانند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان مهران گفت: وعده های آقای نوبخت در خصوص کمک بلاعوض به سیل زدگان کماکان روی هواست؛ وی باید در میان مردم ایلام حضور یابد و دغدغه های آنان را بشنود.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۱    
گروه بین الملل: اخیرا برخی از خودروسازان بخش تولید سدان را کنار گذاشته اند، زیرا خریداران کراس اوور و شاسی بلند را ترجیح می دهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان آملی به مدت چهار دهه، با تلاش و بکارگیری دانش و تجربه ، تولید بخشی از قطعات مورد نیاز خودروسازان داخلی را بر عهده دارند.
خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۶    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که رای گیری در مورد تقاضای تحقیق و تفحص از خودروسازی ها به جلسه بعدی این کمیسیون موکول شد.
خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت تعداد متقاضیان خرید خودرو در فروش های فوق العاده خودروسازان را اعلام کرد. سهیل معمار باشی، در این خصوص گفت: در فروش فوق العاده اول برای 25 هزار خودرو توسط سایپا و ایران خودرو ...
اقتصاد آنلاین / خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۸:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
با الزام وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت)، دو خودروساز بزرگ کشور باید طی 6 ماه دوم امسال در مجموع بالغ بر 150 هزار دستگاه محصول را فقط در قالب فروش فوق العاده عرضه کنند و این در حالی است که تولید خودرو در کشور از شرایط مناسبی برخوردار نیست.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۱:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
برترین ها: مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در توئیتر خود نوشت: در مجلس بنده برای دنا پلاس به مجلس نیامده ام و آن را هم نمی خواهم هم و برای بازدیدها و تردد در حوزه انتخابیه از خودروی شخصی خود استفاده می کنم. ...
آنا / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
با اعلام قیمت های جدید خودروسازان در پاییز امسال اگر کسی بتواند مثلا خودرو پژو 206 را به هر طریقی از جمله پیش فروش از کارخانه با قیمت 89 میلیون تومان بخرد، حداقل 100 میلیون تومان رانت به جیب خواهد زد! این درحالیست که زیان چند هزار میلیاردی خودروسازان همچنان ادامه دارد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۹:۱۰   + ۳۴ سایت دیگر  
می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که رای گیری در مورد تقاضای تحقیق و تفحص از خودروسازی ها به جلسه بعدی این کمیسیون موکول شد.
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
شکایت خودروسازان بزرگ جهان از دولت آمریکا به دلیل افزایش تعرفه واردات قطعات چینی به جریان افتاد.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۰۱    
روزهای آخر بهمن ماه گذشته بود که شرکت کیا نخستین تصاویر رسمی از نسل چهارم سورنتو را منتشر کرد. این کراس اوور سایز متوسط قرار بود در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی شود، اما شیوع ویروس کرونا و در پی آن لغو نمایشگاه ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۳    
بالاخره خط تولید پراید در کشورمان متوقف شد. ژاپن، آمریکا و کره جنوبی هیچ کدام مانند خودروسازان ما با سرسختی در مقابل اعتراضات منتقدان به این خودرو مقاومت نکردند ...
اقتصاد آنلاین / خودرو تک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
خودروسازان بزرگ مانند تسلا، ولوو، فورد و مرسدس بنز به دلیل وضع تعرفه بر کالاهای چینی از دولت آمریکا شکایت کرده و خواستار بازگرداندن عوارض گمرکی واردات شدند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۴:۲۴   + ۳۹ سایت دیگر  
طبق تصمیم شورای رقابت که به خودروسازان اجازه داده هر سه ماه یکبار با توجه به تغییرات قیمتی، هزینه های تولید و همچنین با توجه به نرخ تورم بخشی، قیمت محصولات خود را در صورت تایید افزایش دهند، اکنون قیمت هفت محصول گروه صنعتی ایران خودرو برای فصل پاییز جاری مشخص شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۰    
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مجوز سه ماهه به خودروسازان برای افزایش قیمت محصولات خودرویی، نباید موجب التهاب و تنش در بازار شود.