چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۶:۳۸Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن»

معدن24   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در دومین کنفرانس تخصصی اکتشاف استیل پرایس عنوان کرد: این امادگی در کمیسیون معادن و صنایع مجلس وجود دارد که پیشنهادات بخش خصوصی را در قانون جدید معادن لحاظ کند. ...
فرصت امروز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فرصت امروز به نقل از اقتصادایران ، ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت خودور طی ماه های اخیر، گفت: از وزیر جدید صنت، معدن و تجارت انتظار داریم که بازنگری جدی ای در نحوه فروش خودرو در کشور داشته باشد. ...
مسائل کلان اکتشاف ذخایر معدنی کشور شامل چالش های حکمرانی، دسترسی برای فعالیت های اکتشافی، تجهیزات و فناوری اکتشافی است.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۲:۵۰    
نایب رئیس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یک درصد جمعیت کشور، 70 درصد سپرده های بانکی را در اختیار دارند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۲    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توسعه خودروهای برقی در کشور اقدامی مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: محصولات برقی به ایجاد هوای پاک، رفع مسائل زیست محیطی و ناترازی مصرف بنزین و کاهش مصرف سوخت در کشور کمک شایانی خواهد کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۱    
اقتصاد ایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر اعلام مسئولان وزارت صنعت، رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سرمایه گذاران بسیاری خواهان سرمایه گذاری در بخش تولید و ایجاد اشتغال هستند اما ضرورت تضمین امنیت خاطر سرمایه گذاران باید سرلوحه کارها و برنامه های دولت و مجلس قرار گیرد تا سرمایه گذاران بتوانند سود و آینده مطمئنی را برای ثبات اقتصادی پیش رو داشته باشند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۰۸:۲۷    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها رسالت مهمی در جهاد تبیین و تشویق مردم به حضور در انتخابات دارند و لذا باید در آستانه انتخابات فضایی که دشمن با جنگ شناختی آلوده کرده را برای ارتقای آگاهی جامعه شفاف سازند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۳    
اقتصاد ایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:استراتژی و راهبرد صنعتی کشور در برنامه هفتم توسعه تدوین شد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۳    
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز به همان نسبت که بحث دولت الکترونیک اهمیت پیدا می کند، به همان نسبت نیز حملات سایبری به آن نیز افزایش می یابد فلذا دستگاه ها باید توان لازم را برای تامین امنیت سامانه های خود را داشته باشند.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
واردات خودرو با هدف تامین نیاز بازار به خودرو شکل گرفت. با این حال کند بودن دولت در امر واردات باعث شد با گذشت حدود 2سال همچنان تعداد خودروهای وارد شده کمتر از 5 هزار دستگاه باشد. در همین زمینه حجت اله فیروزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان نظرات خود پرداخت.
فود پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
آیین گرامیداشت ده سالگی مجمع کارآفرینان و پاسداشت 29 بهمن روز اقتصاد مقاومتی و روز کارآفرینی با حضور عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و مرتضی سلطانی، ابوالفضل پایداری ...
شانا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ترمیم خطوط انتقال گاز سراسری در کوتاه ترین زمان ممکن را نشانه مدیریت قوی و هوشمندانه مسئولان وزارت نفت در رویارویی با بحران ها دانست.
اقتصاد آنلاین / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۵۰   + ۴۲ سایت دیگر  
کاربران فضای مجازی از افزایش چشمگیر قیمت فیلترشکن ها خبر می دهند. یک کارشناس علوم ارتباطات و کنشگر فضای مجازی اعلام کرد: یک علت این رشد قیمت، قیمت تمام شده ابزارهای مورد نیاز تولید وی پی ان است ...
سیتنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در آیین بهره برداری از 38 هزار پورت فیبرنوری مخابرات استان تهران، گفت: تمرکز اصلی ما بر رونق کسب و کارها، حل مشکل بیکاری و ایجاد اقتصاد و کسب و کار دیجیتال است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۵    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت از تولیدات داخل در جهت تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تاکید کرد. لطف الله سیاه کلی با اشاره به تصمیم اخیر شهرداری تهران مبنی بر واردات اتوبوس از چین بر لزوم حمایت از تولیدات داخل در جهت تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی کشور تاکید ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بنده فکر می کنم که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن حاکی از این است که مردم در انتخابات یازدهم اسفند نیز با حضور باشکوه خود خط و نشانی برای دشمن خواهند کشید و دشمن را به عقب خواهند راند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تسهیل شرایط صادرکننده در امور گمرک، بانکی و... می تواند به بازگشت ارز بیشتر کمک کند، گفت: بحث رفع تعهدات ارزی یکی از دغدغه صادرکنندگان است و باید راهکاری مشخصی برای آن تعیین شود.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار و گفتگو با مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان آمادگی کامل مجلس را برای حمایت از اهداف و برنامه ها ورفع موانع پیش روی صندوق ذخیره به منظور رشد و تعالی این مجموعه متعلق به فرهنگیان اعلام کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۱:۵۱   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در دیدار و گفتگو با مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان آمادگی کامل مجلس را برای حمایت از اهداف و برنامه ها ورفع موانع پیش روی صندوق ذخیره به منظور رشد و تعالی این مجموعه متعلق به فرهنگیان اعلام کرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی واردات خودرو به مناطق آزاد با الویت مدل های برقی و هیبریدی را گامی رو به جلو در مسیر توسعه خودروهای برقی در کشور دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۹:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است؛ مجلس مجوز صادرات خودرو را به منظور رفع ناترازی عرضه و تقاضا در بازار صادر کرد، بنابراین تعرفه واردات خودرو باید کم و پلکانی باشد تا اهداف مدنظر نمایندگان یعنی تامین خودروی اقتصادی برای مردم به دست آید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۹:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اهمیت حضور در انتخابات گفت: باید بدانیم که عدم حضور در انتخابات باعث می شود دشمنان طمع بیشتری نسبت به مرز و بوم پیدا کنند.
پانا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۲۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران(پانا)همایش بزرگ هم اندیشی و هم افزایی کارآفرینان و تولید کنندگان عرصه صنعت، معدن و تجارت کشور برگزار شد. همایش هم اندیشی و هم افزایی کارآفرینان و تولید کنندگان عرصه صنعت، معدن و تجارت کشور با حضور محمد مهدی برادران ، معاون صنایع عمومی وزارت صمت، عزت الله اکبری تالار پشتی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید بازه زمانی خرید اوراق قرضه با نرخ سود 30 درصد را افزایش دهد تا همه مردم از جمله افرادی که می خواستند، سرمایه های خُرد خود را جمع آوری و سپس در این حوزه سرمایه گذاری کنند، فرصت کافی داشته باشند.
خانه صنعت و معدن تهران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – مدیرکل بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در کشور بیش از 12 هزار معدن داریم که معادن کوچک و بزرگ مقیاس هستند؛ میزان ذخیره ای که تا کنون کشف شده 60 میلیارد تن ذخیره انواع معادن در 6 گروه از شن و ماسه تا فلزات است.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: ترمیم و نوسازی صنایع و معادن در بخش ماشین آلات فرآوری مواد معدنی و همچنین تکنولوژی روز معادن، نیازمند حمایت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه صنعتی ایران خودرو، صبح امروز (چهارشنبه) در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان توسعه تجارت، معاون صنایع حمل ونقل وزارت صمت، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو)، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دیگر فعالان و مسئولان اقتصادی ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۶    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به بسیاری از مصوبات ارزشمند این دوره از مجلس، از قانون جهش تولید مسکن به عنوان یکی از این مصوبات یاد کرد و یادآور شد که هم اکنون 7هزار و پانصد واحد مسکن ملی در فسا در حال ساخت است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه متاسفانه به دلیل فقدان سرمایه گذاری مناسب در حوزه اکتشافات عمقی و فرآوری به درستی نتوانستیم از ظرفیت بخش معدن استفاده کنیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اهمیت ورود بخش خصوصی به توسعه میادین نفت و گاز که در برنامه هفتم مصوب شده است، پرداخت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور اختیارات لازم برای تنظیم بازار را دارد، گفت: وزرای اقتصاد و صمت با تشکیل وزارت بازرگانی مخالف هستند و براساس شنیده ها حتی در جلسه رای گیری اولیه لایحه وزارت بازرگانی، در هیات وزیران اجماع و اتفاق نظر وجود نداشته است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مهر، در ارزیابی خود از نحوه اجرای طرح کالابرگ، اظهار کرد: با توجه به اینکه پرداخت یارانه ها از ابتدا معطوف به کالاهای اساسی بود، هر چقدر بتوانیم یارانه ها را به طور اختصاصی [...]
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه پاسخ به تمام مطالبات مردم به ویژه در حوزه های اقتصادی و اجتماعی راهی جز حضور در پای صندوق های رای ندارد از دولت به دلیل اتخاذ برخی تصمیمات که مجلس به شدت با آنها مخالفت داشته است، انتقاد کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۳۳    
بهزاد رحیمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ضرورت افزایش عیدی بازنشستگان، گفت: مبالغی که به عنوان عیدی دولت برای پرداخت به کارکنان و بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی مطرح می شود ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۵:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برای نخستین بار، بحث تدوین سند راهبردی پیشرفت صنعت کشور در برنامه هفتم گنجانده شد، گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات تولید وضع مقررات ضد و نقیض توسط دستگاه ها است که این موضوع موجب سردرگمی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در توئیتی مطرح کرد؛ افزایش حقوق بازنشستگان به تناسب تورم رشد نکرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای رفع تعهد ارزی نباید به همه با یک چشم نگاه کرد؛ واحدهای بزرگ و شبه دولتی ها باید از صادرکنندگان خُرد متفاوت باشند، در واقع باید نسبت به واحدهای بزرگ سخت گیری کاملی صورت و شفافیت اعمال شود اما برای واحدهای کوچک سخت گیری های فعلی کاهش یابد.
سلام نو / فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۶:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: با تصویب هیئت دولت، پاداش پایان سال کارکنان و بازنشستگان دولت 40 درصد افزایش یافت.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۵:۳۱    
به گزارش جهان صنعت نیوز ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید با توجه به تورم و گرانی، مبلغ مناسب تری را برای پرداخت عیدی در نظر گیرد. ما این موضوع را از دولت پیگیری می کنیم تا مبلغ عیدی تا جای ممکن و با توجه به منابع مالی موجود افزایش یابد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت در اجرای قانون واردات خودرو که 20 ماه پیش وضع شده؛ تعلل می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۷    
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: گسترش روابط اقتصادی ایران با ترکیه، امنیت مرزها و کاهش هزینه های بازرگانی و تجارت را برای دو کشور به همراه دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: زیان انباشته را نباید امروز با افزایش قیمت خودرو جبران کرد و باید از روش های دیگری مانند مولدسازی زمین و دارایی های بلااستفاده و توجه به نحوه ارائه تسهیلات جبران کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش و تسریع در واردات خودرو می تواند در تنظیم بازار، شکستن و کاهش قیمت های شب عید تاثیرگذار باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تأثیر موتورهای قدیمی خودروهای تولید داخل در مصرف بالای سوخت، گفت: صنعت خودرو باید تغییراتی را در موتور خودروهای تولیدی اعمال کند، خودروهای ما بیش از استانداردها بنزین می سوزانند و این موضوع از عوامل بروز ناترازی بنزین است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره علت اینکه چرا علی رغم افزایش قیمت محصولاتی مانند خودرو و اینترنت در سال جاری، سهام این مجموعه ها در بورس با اُفت روبه رو است، توضحاتی ارائه کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت باید با توجه به تورم و گرانی ها، مبلغ مناسب تری را برای پرداخت عیدی در نظر گیرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: تا زمانی که واردات خودرو انجام نشود؛ سیر قیمت خودرو همچنان صعودی خواهد بود.