دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۳:۱۵Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن»

تجارت نیوز   ۴۶ دقیقه پیش    
درحالی که واردات خودرو هنوز به سرانجام نرسیده است، کمیسیون صنایع و معادن خبر از آزادسازی واردات خودروهای دست دوم می دهد. در همین زمینه، امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر نقش فعال اقتصادی زنان پس از انقلاب گفت: 80 درصد زنانی که در فضای کسب و کار هستند در بخش خصوصی فعال هستند.
خانه ملت   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حال حاضر صادارت صنعت نساجی حدود 200 میلیون دلار است درحالیکه با تامین سرمایه در گردش این حوزه می توان صادرات صنعت نساجی را به یک میلیارد دلار رساند.
ایلنا   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر وزیر صمت بازار را مدیریت نکند هر روز شاهد یک اتفاق جدید در این بازار خواهیم بود؛ به نظر بنده مشکل اصلی بازار خودرو متوجه وزارت صمت است و نباید به مردم آدرس غلط بدهیم و مردم را به میسر نادرست هدایت کنیم.
روزنامه تعادل   ۵ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قیاس ایران و اروپا در مورد تامین گاز غلط است. کشورهای اروپایی گاز ندارند و وارد کننده گاز هستند ما صادر کننده گاز هستیم و نباید ایران را با اروپا از این لحاظ مقایسه کرد، اما از لحاظ مصرف ما بیشتر از آنها به دلیل سوگیری غلط و نوع تجهیزات مصرف می کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۸:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی وضعیت تولید خودروهای برقی در کمیسیون متبوعش، گفت: براساس گزارش های ارائه شده حدود 50 دستگاه خودروی برقی اردیبهشت سال آینده عرضه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست امروز این کمیسیون گفت: مقرر شد تا پیشنهادات مطرح شده در این جلسه در سیاست گذاری تولید خودروهای برقی در برنامه هفتم توسعه لحاظ گردد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جلسه امروز این کمیسیون در خصوص بررسی مشکلات تولید خودروهای برقی با حضور نمایندگان شرکت های تولید کننده و سازمان های مرتبط با این حوزه خبر داد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۲۷    
الهوردی دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عرضه خودرو در بورس سبب نمیشود که قیمت خودروها در بازار کاهش یابد. تنها راه کنترل بازار خودرو، حذف انحصار خودرو چه داخلی و چه وارداتی است تا مردم بتوانند آزادانه هر محصولی را میخواهند مقایسه و انتخاب کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۲۴    
نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 16 بهمن ماه با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در شرایط موجود اقتصادی کشور، تدوین استراتژی تولید صنعتی باید بالاترین اولویت سیاست گذاران و تصمیم سازان کشور باشد تا از هدررفت منابع، فرسودگی سرمایه های صنعتی و تداوم خام فروشی جلوگیری به عمل آید. ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۰۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه سالهاست بر فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی تاکید می شود گفت: شاهد تضاد بحران سازی با شعار فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی هستیم
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۰۲    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی شرایط کنونی سیاست گذاری برای صنعت خودرو را به منزله استمرار دخالت دولت در خودروسازی ها دانست و گفت: دولت و وزارت صمت همواره دخالت در خودروسازی ها را دنبال می کند اما نظر مجلس بر حمایت و نظارت دولت بر صنعت خودرو است.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در طرح مالیات بر عایدی سرمایه هدف کسانی هستند که سرمایه های کلانی را وارد بازارها می کنند و بالغ بر 95 درصد از مردم، مشمول این نوع مالیات نمی شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس هفته جاری گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت دخانیات ایران را بررسی می کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۳۳   + ۶۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:با شرط جدید خودروسازان، خودرو نصیب اقشار کم درآمد نمی شود و به دست دلالان می رسد در واقع رانت ناشی از قرعه کشی دوباره به جیب سوداگران می رود.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۸:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
بودجه سال 1402 در کمیسیون های مختلف مجلس در حال بررسی است و در عین حال موضوع واردات خودرو های کارکرده بار دیگر برای ورود به قانون بودجه سال آینده مطرح شده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۰۵:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
علی جدی در گفت و گو با ایران اکونومیست در رابطه با اولویت های حوزه صنایع و معادن که باید در بودجه سال 1402 مد نظر قرار گیرد، بیان کرد: در کمیسیون صنایع و معادن دو مورد لازم بود که در لایحه بودجه 1402 پیگیری کنیم ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۰:۰۴    
اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جلسه ای با واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص عرضه خودرو در بورس گفت: این مدل عرضه در بورس خلاف قانون است و تولید کننده نباید با 70 درصد سود بفروشد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۲   + ۶۰ سایت دیگر  
به اعتقاد دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، واردات خودروهای کارکرده ، همان تصمیمی است که نمایندگان مردم در مجلس در جهت حمایت از مردم و معیشت خانواده ها اتخاذ کرده اند؛ واردات این خودروها قطعا تاثیر مثبتی در کاهش قیمت خودروها در بازار خواهد شد. ...
اسب بخار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
واردات خودروهای دست دوم اگر در صحن علنی مجلس تصویب شود، از سال آینده آغاز می شود و این امر می تواند به سرعت بر بازار خودرو، قیمت ها و کیفیت خودروهای داخلی و خارجی اثر بگذارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: لازم افزایش کیفیت کالاهای تولیدی در کشور ایجاد یک فضای رقابتی در بازار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۴۱    
ایسنا/کرمانشاه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ناترازی 800 هزار دستگاهی بین عرضه و تقاضای خودرو در کشور، گفت: عرضه خودرو در بورس تاکنون نتوانسته به اهداف مد نظر برسد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت اعضای کمیسیون در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1402 با واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از پنج سال موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر خودرو در بورس بیشتر از قیمت تمام شده به فروش می رسد، مازاد درآمد نباید به خودروساز تعلق گیرد و باید تمام یا 50 یا 80 درصد آن به عنوان مالیات بر مازاد درآمد اخذ شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش بینی دولت در لایحه بودجه 1402 در خصوص فروش روزانه 1 میلیون و 400 بشکه نفت با قیمت بشکه ای 85 دلار گفت: محل نگرانی است که اگر خدای نکرده این درآمدها عملیاتی نشود، مجدداً با کسری بودجه مواجه شویم.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۴۴    
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است امروز باید در بخش معدن به سراغ موضوعات مهم تری مانند ورود به بازار های جهانی رفت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۰۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد که موضوع واردات خودروهای کارکرده در جلسه امروز این کمیسیون به تصویب رسیده است.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۱:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1402 با واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از موافقت اعضای این کمیسیون با پیشنهاد صدور مجوز برای واردات خودرو های کارکرده با عمر کمتر از 5 سال خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۲۵   + ۶۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:اعضای کمیسیون صنایع و معادن در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان درباره بودجه 1402 با واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از 5 سال موافقت کردند.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۸:۱۲   + ۳۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تصویب موضوع واردات خودرو های کارکرده در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۵۹    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم، معتقد است: اگرچه قطعی های اخیر اینترنت به دلیل مشکلات زیرساختی شبکه به امری مرسوم تبدیل شده است و قطعا وزارت ارتباطات دلیل این قطعی را می داند، اما مساله این است که باید قبل از هر اقدامی اطلاع رسانی انجام شود؛ مطالبه ما شفافیت پیرامون قطعی های اخیر اینترنت است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
فرهاد طهماسبی در گفت و گو با ایران اکونومیست در مورد عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: بورس کالا یک مزیت بزرگ دارد و آن، شفافیت است به طوریکه روند معاملات و قیمت ها برای همگان قابل رصد است و این رویه در اقتصاد ما یک حُسن بزرگ است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وجود رکود سال های اخیر و مشکلات عرصه تولید و فعالیت های اقتصادی ظرفیت بخش مالیات را قابل استفاده دانست و گفت: سال گذشته برای نخستین بار نرخ مالیاتی واحدهای تولیدی از 25 به 20 درصد کاهش یافت و امسال نیز این نرخ به هفت واحد درصد کاهش یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۸:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن از بررسی پیشنهادات اعضای کمیسیون متبوعش در حوزه خودرو، معدن و شهرک های صنعتی در بودجه سال 1402 خبر داد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۰۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر اهمیت فولادسازی ها برای کشور تاکید کرد و گفت: متاسفانه قطع برق در تابستان و قطع گاز در زمستان، باعث مشکلات بسیاری برای فولادسازی های کشور شده است.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادتهران: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا و خطوط تولید شرکت سایپا ضمن بازدید از نزدیک در جریان فعالیت های این گروه خودروساز قرار گرفتند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار اجرای مصوبه مجلس در خصوص ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و به ویژه ارائه وام ازدواج به جوانان شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم نظارت کافی سازمان محیط زیست روی پیوست های زیست محیطی صنایع گفت: ریاست محترم سازمان محیط زیست باید بداند که اول برای نه گفتن بر روی صندلی ریاست نشسته است، نه اینکه بخواهد با تمام وزرا تعامل کند و محیط زیست را به باد بدهد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، محمدحسین فرهنگی، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو وعضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش سقف خرید ارز با کارت ملی از صرافی ها گفت: سیاست اخیر نشان دهنده ذخایر ارزی مکفی بانک مرکزی است ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه خودرو با انجام قرعه کشی در شرایط فعلی مناسب تر از عرضه آن در بازار بورس است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۲۴    
زمان ارسال گزارش بررسی لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق: علی جدی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شب گذشته (جمعه) فرصت ارائه پیشنهادهای نمایندگان در مورد لایحه بودجه 1402 به پایان رسید و در حال حاضر، پیشنهادهای نمایندگان به کمیسیون های تخصصی ارجاع شده است ...
آنا / می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تعیین قیمت 5 هزار تومانی برای تخصیص سوخت به صنایع و پتروشیمی ها را اعطای رانت به این گروه می داند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی افزایش گازبها بدون درنظرگرفتن ایجاد زیرساخت ها را باعث فشار مضاعف بر مردم دانست.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
در جلسه ای که با حضور دکتر مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و تعدادی از اعضای هیئت رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار شد، دغدغه های فولادسازان در خصوص نرخ گاز و برق در بودجه 1402 مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته جاری به بررسی پیشنهادهای نمایندگان درباره تبصره های ارجاعی مرتبط با کمیسیون در لایحه بودجه 1402 کل کشور می پردازند.
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت بلیت هواپیما باید یک مبنای مشخصی داشته باشد و توجیهی ندارد که سالانه چندین بار قیمت بلیت ها افزایش پیدا کند.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۳    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از خام فروشی به ویژه در صنعت مس گفت: به جای آنکه مس را به محصول نهایی تبدیل و عرضه کنیم، به صورت خام صادر می کنیم.