سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۱:۰۹Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تعرفه واردات»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفترصنایع و منسوجات وزارت صمت در خصوص تعرفه واردات مواد اولیه پوشاک در سال 1402 توضیحاتی را ارائه داد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۷:۱۲    
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت ها و شاخص های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۱:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس کل گمرک ایران گفت: با کاهش تعرفه گمرکی ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید، درآمدهای گمرک 35 هزار میلیارد تومان کاهش یافت.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت ترکیه در راستای محافظت از خودروهای برقی تولید این کشور، تعرفه های خودروهای وارداتی از چین را افزایش داده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۰:۲۷    
می متالز - تازه ترین گزارش از بازار جهانی فولاد نشان می دهد ترکیه اجرای بخشنامه افزایش تعرفه واردات محصولات تخت فولادی را به تعویق انداخت.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تعرفه واردات گوشی های بالای 600 دلار طبق مصوبه جدید مجلس در لایحه بودجه سال 1402 افزایش پیدا کرد که همین موضوع می تواند افزایش قیمت ها را به همراه داشته باشد.
آرتان پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۲    
با توجه به داده های موسسه آمار ترکیه، دولت این کشور افزایش تعرفه واردات محصولات فولادی نورد شده تخت را به تعویق انداخت.
سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۱    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی بررسی لایحه بودجه 1402، با طرح پیشنهادی دولت موافقت و حقوق ورودی واردات گوشی همراه خارجی بالای 600 دلار را 15 درصد تعیین کردند. ...
سلام نو / آی سی تی پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای حقوق ورودی واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای 600 دلار را حداقل 15 درصد تعیین کردند.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
روز گذشته و طی مصوبه ای در مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال 1402، تعرفه واردات موبایل های بالای 600 دلار از 12 درصد به 15 درصد افزایش یافت.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
با وجود اینکه خودروساز های فرانسوی، به دلیل کارشکنی هایی که در دوران پسابرجام کرده اند، از طرف ایران تحریم شده اند؛ اما به دلیل عرضه ی کم محصولات وارداتی و مشکل عدم برقراری ارتباط رسمی با شرکت مادر، احتمال واردات این نوع خودرو ها باز هم وجود دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۹:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن تولیدکنندگان سموم کشور گفت: امسال حقوق ورودی گمرک برای سموم کم خطر یک درصد، متوسط صفر و پرخطر 5 درصد شد. این درحالی است که تعرفه باید افزایش پیدا کند تا تعادل در داخل برقرار باشد.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم، یک مقام آمریکایی اعلام کرد که ایالات متحده در حال بررسی افزایش تعرفه واردات آلومینیوم ساخت روسیه به 200 درصد است زیرا به دنبال افزایش فشار بر مسکو به دلیل جنگ در اوکراین است اما هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی در این بخش قرار است تعرفه واردات نمونه های موجود در کشور را به حداکثر رسانده و در ازای آن تعرفه تولیدکنندگان این خودروها را به حداقل برسانند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۰:۲۰    
فرشید فرزانگان عضو اتاق بازرگانی ایران در توییتی نوشت: تعرفه واردات در عربستان تنها 5درصد است و تنها زیر یک درصد از کالاها ممنوعیت وارداتی دارند، در حالی که در ایران با شعار حمایت از تولید داخل و به دلیل محدودیت منابع ارزی و ضعف در سیاستگذاری ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۲۸   + ۸۸ سایت دیگر  
بر اساس بخشنامه جدید منتشر شده از سوی گمرک، تعرفه های جدید واردات خودروهای مختلف با حجم موتور کمتر از 1200 سی سی تا بیشتر از 2000 سی سی از شش درصد تا 31 درصد تعیین شده که کاهش چشمگیری نسبت به تعرفه های فعلی 60 تا 90 درصدی دارد.
سلام نو / راه امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۸   + ۴۲ سایت دیگر  
عبدالله توکلی لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت، درباره جزئیات نحوه تعیین قیمت پایه خودروهای وارداتی توضیحاتی داد و گفت: هدف از واردات رقابتی شدن بازار خودروی کشور است.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۶:۱۶   + ۲۷ سایت دیگر  
تعرفه های جدید واردات خودروهای مختلف با حجم موتور کمتر از 1200سی سی تا 2000سی سی از 6درصد تا 31درصد تعیین شد.
صنعت ماشین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
صنعت ماشین: کارگروه اقتصادی واردات خودرو، سود بازرگانی خودروهای خارجی را بین شش تا 31درصد در نظر گرفته؛ این در حالی است که اجرایی شدن این ارقام علاوه بر تعارض آن با قانون، می تواند خودروسازان بخش خصوصی را نیز دچار چالش کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
بالاخره پس از ماه ها بلاتکلیفی، تعرفه واردات خودرو به کشور مشخص شد و کار گروه اقتصادی واردات خودرو جزییات تعرفه های جدید را در وزارت صمت مشخص کرد.
خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
اعلام شدن لیست تعرفه واردات خودرو و همچنین قیمت پایه چانگان CS35 پلاس در بورس کالا (583 میلیون تومان) در روز های گذشته باعث شده تا برخی از متقاضیان این بازار تصور کنند که قرار است این خودرو ها با قیمتی پایین و رقابتی به بازار عرضه شوند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت ها و شاخص های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
امروز مطالبی همچون تعرفه واردات خودرو های خارجی چند درصد شد؟، عرضه اولیه بزرگترین هلدینگ لوازم خانگی، خودرو های ایران خودروو سایپا چقدر شد؟، ثبت افزایش سرمایه 108 درصدی دبالک، فرغون 4 برابر خودرو افزایش قیمت داشته است، این سهم بیمه ای 279 ریال سود تقسیم کرد ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تجارت نیوز: بالاخره پس از ماه ها بلاتکلیفی، تعرفه واردات خودرو به کشور مشخص شد و کار گروه اقتصادی واردات خودرو جزئیات تعرفه های جدید را در وزارت صمت مشخص کردند. ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
بررسی صورتجلسه الحاقی کارگروه اقتصادی واردات خودرو نشان می دهد که تعرفه واردات خودروی کامل زیر 2000 سی سی بین شش تا 31 درصد تعیین شده است. جالب است بدانید که در حال حاضر تعرفه واردات قطعات خودرو 25 تا 35 درصد می باشد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
تعرفه های جدید واردات خودرو در حالی به امضای وزیر صمت و وزیر اقتصاد رسیده که قرار است سود بازرگانی این خودروها علی الحساب بین 6 تا 31 درصد محاسبه شود.
صنایع   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۶    
در تعرفه های جدید واردات خودرو به امضای وزیر صمت و وزیر اقتصاد، سود بازرگانی علی الحساب بین 6 تا 31 درصد محاسبه می شود.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۰۴   + ۵۹ سایت دیگر  
تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد و دو وزر دولت رئیس هم آن را امضا کردند که براساس آن تعرفه واردات خودروی کامل زیر 2000 سی سی بین شش تا 31 درصد است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۱۹   + ۶۴ سایت دیگر  
بالاخره پس از ماه ها بلاتکلیفی، تعرفه واردات خودرو به کشور مشخص شد و کار گروه اقتصادی واردات خودرو جزئیات تعرفه های جدید را در وزارت صمت مشخص کردند.
خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۲    
بر اساس صورتجلسه الحاقی کارگروه اقتصادی واردات خودرو ، تعرفه واردات خودروی کامل بسته به حجم موتور آن بین 6 الی 31 درصد اعلام شده است. در این صورت جلسه این طور ذکر شده که خودرو های وارداتی با حجم موتور زیر 1200cc و قیمت کمتر از 10 هزار یورو تنها شامل 6 درصد تعرفه می شوند. ...
ایستنا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۷:۵۳    
براساس لایحه بودجه 1402 مقرر شد افزایش تعرفه واردات گوشی صرف توسعه میکروالکترونیک شود. همچنین دستگاههای اجرایی ملزم به اختصاص بودجه به امنیت سایبری شدند. ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه 1402 مقرر شد افزایش تعرفه واردات گوشی صرف توسعه میکروالکترونیک شود و همچنین دستگاه های اجرایی ملزم به اختصاص بودجه به امنیت سایبری شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۷   + ۴۰ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه 1402 مقرر شد افزایش تعرفه واردات گوشی صرف توسعه میکروالکترونیک شود. همچنین دستگاههای اجرایی ملزم به اختصاص بودجه به امنیت سایبری شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
حقوق گمرکی 19 تعرفه وارداتی که عمدتا شامل مواد اولیه تولید و ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی است از چهار درصد به یک درصد کاهش یافت.
تبیان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۰۳    
در لایحه بودجه سال 1402 تعرفه واردات موبایل نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رشیدی کوچی، نماینده مجلس گفت: تا وقتی واردات خودرو با تعرفه پایین و واردات خودروی کارکرده به کشور آزاد نشود مشکل خودروی ما حل نخواهد شد.
صنعت ماشین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۶    
صنعت ماشین: در شرایطی که به گفته مسئولان وزارت صمت تعرفه واردات خودرو برای خودروهای اقتصادی پایین تر از 1500 سی سی براساس کتاب تعرفه ها، 10 درصد خواهد بود که در دستورالعمل ابلاغی، تعرفه واردات خودرو 55، 75 و 95 درصد عنوان و این ابهام به مانعی بزرگ برای فعالیت واردکنندگان تبدیل شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مانع تراشی های سیاستگذار در مسیر واردات موبایل همچنان ادامه دارد و درحالی که واکنش چندانی در بهبود شرایط مصرف کنندگان این بازار نشان داده نمی شود، قرار است تعرفه واردات موبایل های بالای 600 دلار با افزایشی 3 درصدی مواجه شود.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۱:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
در جریان ارائه لایحه بودجه سال 1402 به مجلس، کلیاتی از وضعیت اخذ حقوق ورودی گوشی موبایل در سال آتی مطرح شده و ابهام در بیان برخی جمله ها، این تردید را ایجاد کرده که ممکن است سیاستگذار درصدد افزایش تعرفه واردات مسافری گوشی به 30درصد باشد.
سخت افزار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۱:۰۱    
دولت در لایحه بودجه سال 1402، تعرفه واردات تلفن همراه بالای 600 دلار را به میزان 15 درصد تعیین کرده است. در صورتی که مجلس لایحه بودجه دولت سیزدهم را تصویب نماید، ما شاهد افزایش 3 درصدی تعرفه واردات گوشی در سال 1402 خواهیم بود. ...
فارنت   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق لایحه بودجه 1402 که امروز به مجلس ارائه شد، قرار است تعرفه واردات گوشی های بالای 600 دلار از 12 به 15 درصد افزایش یابد.
رسانه کلیک   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه سال آینده حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای 600 دلار برابر با 15 درصد تعیین شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بررسی جزئیات لایحه بودجه سال آینده نشان می دهد حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار از 12 درصد امسال به 15 درصد در سال 1402 افزایش خواهد یافت. واردات گوشی در سایر رویه ها به مأخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در بند ط تبصره 6 لایحه بودجه سال آینده، حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی های تلفن همراه خارجی بالای 600 دلار، 15 درصد افزایش یافت. واردات گوشی در سایر رویه ها به ماخذ 2 برابر محاسبه و دریافت خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۵۷ سایت دیگر  
در تبصره 7 ماده واحده لایحه بودجه 1402، حقوق ورودی رویه تجاری واردات گوشی تلفن همراه خارجی بالای 600 دلار برابر 15 درصد تعیین شد، واردات گوشی در سایر رویه ها به مأخذ دو برابر محاسبه و دریافت خواهد شد.
حیات   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۳:۱۱    
سیاهکلی با اشاره به اینکه افزایش تعرفه ماشین های خارجی وارداتی باعث افزایش قیمت خودرو می شود گفت: تا به امروز هیچ واردات خودرویی به داخل کشور انجام نشده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۰۸:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مسعود گیل آبادی در گفت وگو با ایران اکونومیست افزود: برای حمایت از بخش کشاورزی پیش از این ارز 4200 تومانی به این بخش اختصاص می یافت که با حذف این ارز طی دو سال گذشته، قیمت سموم و آفتکش ها افزایش یافت، اما با تلاش های انجمن و ضوابط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ...
برترین ها / خودرو تک   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۱:۰۴   + ۳۰ سایت دیگر  
حقوق گمرکی برای همه خودروها چهار درصد ثابت است (چه خودروهای زیر 10 هزار یورو و چه خودروهایی که سقف قیمتی 20 هزار یورو را دارد). اما سود بازرگانی متغیر است.