سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۸:۲۴Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تجارت آزاد»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۱۱    
در این روزها که دنیا درگیر بحران های زیادی است، مانع سازی در مسیر تجارت آزاد می تواند به بار مشکلات بیفزاید. حال سازمان تجارت جهانی با تاکید بر این نکته که تجارا باید با هدف کاهش نابرابری های اقتصادی باشد نوشت: تعرفه های تجاری باعث کاشه سرعت رشد اقتصادی دنیا می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
فارس: بهروز حسن الفت امروز در حاشیه نشست تخصصی و هماهنگی نخستین نمایشگاه اوراسیا در جمع خبرنگاران گفت: ظرفیت مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اوراسیا حدود 27 تا 30 میلیارد دلار است که به دلیل عدم شناخت مناسب از ظرفیت های یکدیگر تاکنون محقق نشده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر کل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت گفت: با اجرایی شدن موافقت نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، تعرفه های گمرکی برای اقلام مختلف صفر یا به صفر نزدیک می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مشاور امور بین الملل سازمان توسعه تجارت گفت: مذاکرات تجارت آزاد با تعرفه صفر از هفته گذشته آغاز شده است و در صورت رسیدن به این هدف بازاری را بدون رقیب در دست خواهیم داشت
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سیدی، مشاور امور بین الملل سازمان توسعه تجارت با اشاره به دستاوردهای توافق نامه تجارت ترجیحی با اتحادیه اوراسیا، از آغاز مذاکرات برای توافق تجارت آزاد خبر داد و گفت: درصورت انجام این توافقنامه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مشاور امور بین الملل رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: با اجرایی شدن تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا، 80 درصد کالا ها از هر دو طرف با تعرفه صفر مبادله می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست وبیناری مشورتی با اتحادیه اقتصادی اوراسیا جهت هماهنگی برای آغاز مذاکرات انعقاد موافقت نامه تجارت آزاد فی مابین، ضمن اعلام آمادگی سازمان توسعه تجارت ایران برای آغاز مذاکرات، بر تسریع مذاکرات از سوی طرفین تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۱:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اورسولا فون درلاین رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد که انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهوری آمریکا به احیای پیمان تجارت آزاد بین آمریکا و اروپا منجر نخواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: برای در اختیار داشتن تجارت آزاد باید در مقابل گرفتن امتیاز، امتیازاتی بدهیم و این به معنی این است که به بدون درد و خونریزی نمی شو دوارد تجارت آزاد با کشورها شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - خرداد ماه سال گذشته بود که تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا با مصوبه مجلس وارد فاز اجرایی شد و در پنج آبان همان سال موافقتنامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اروپا - آسیا (اوراسیا) به امضا رسید تا گامی مهم در عرصه تجارت خارجی ایران و گسترش مبادلات با همسایگان شمالی باشد.
ایفنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۲۵    
پایگاه خبری فولاد ایران - منطقه تجارت آزاد قاره آفریقا از اول ژانویه آغاز به کار کرد. در حال حاضر، آفریقا فقط 2 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهد و فقط 17 درصد از صادرات آفریقا در داخل قاره است در حالی که 59 درصد برای آسیا و 68 درصد برای اروپا است ...
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۰:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
صادرات 14 میلیارد دلاری ترکیه به سوریه در بازه زمانی آبان 92 تا آبان 99 در حالی است که از سال 2010 به دلیل حمایت ترکیه از تروریست ها در سوریه موافقت نامه تجارت آزاد بین دو کشور لغو و بعدها نیز ورود کالاهای ترک به سوریه ممنوع شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران در جریان سفر به دمشق و دیدار با مقامات ارشد وزارتخانه های دارایی، اقتصاد و تجارت داخلی سوریه، تأسیس بانک مشترک ایران و سوریه، اجرای توافقنامه تجارت آزاد و تسریع کاهش و حذف تعرفه های گمرکی میان دو کشور را از الزامات توسعه روابط اقتصادی ایران و سوریه عنوان کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۶:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در جلسه بررسی راهکارهای رفع موانع و توسعه روابط تجاری با سوریه بر ضرورت ایفای نقش اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه در رویدادهای تجاری با این کشور تأکید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۵۹    
اقتصاد ایران: انگلیس اعلام کرد که قصد دارد یک سال پس از جدایی از اتحادیه اروپا، به یکی از بزرگترین قراردادهای تجارت آزاد جهان بپیوندد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان روز یکشنبه از گشایش مجدد دروازه تجارت برای مرزنشینان این کشور در ایالت بلوچستان با هدف انجام آنچه که این منابع تجارت بدون مالیات با جمهوری اسلامی ایران خواندند، خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۶:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
انگلیس یک سال پس از جدایی از اتحادیه اروپا تلاش می کند تا به یکی از بزرگ ترین توافق های تجارت آزاد جهان موسوم به توافق شراکت جامع و پیشروی پیمان تجاری اقیانوس آرام، CPTPP ملحق شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر تجارت بین الملل انگلیس قرار است به طور رسمی برای عضویت انگلیس در پیمان آزاد تجاری که یازده کشور منطقه اقیانوس آرام در آن عضو هستند، درخواست بدهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با اینکه انتظار می رود وزیر تجارت بین المللی انگلیس فردا (دوشنبه) درخواستی را برای عضویت در پیمان تجارت آزاد آسیا-پاسیفیک ارائه دهد، انگلیس احتمالا به زودی به دوازدهمین عضو از این بلوک تبدیل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۱    
با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این کشور سعی دارد تا با عضویت در بازار های تجاری، استقلال خود را به اتحادیه اروپا نشان دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت لندن به طمع سود اقتصادی حداکثری و برای نفوذ هر چه بیشتر در منطقه راهبردی ایندوپاسیفیک، به دنبال ورود به پیمان تجارت آزاد ترانس پاسیفیک است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۷:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مذاکرات تجارت آزاد با اوراسیا گام های آغازین ایران برای تجارت 20 میلیارد دلاری است که مذاکره برای آن از ماه آینده آغاز خواهد شد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۳:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
محسن جلال پور، فعال بخش خصوصی و تحلیلگر اقتصادی در یادداشتی تلگرامی با عنوان به توصیه کیهان گوش کنید نوشت: هفته گذشته تحلیل مهم روزنامه کیهان و پیشنهاد این روزنامه درباره این که ضرورت دارد با کشورهای حوزه خلیج فارس دوست شویم در میان خبرها گم شد. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۰۰    
گسترش روابط میان ایران و اوراسیا می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر افزایش حجم صادرات ومبادلات تجاری ایران داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : باید به دنبال رقیب ارزی دلار در اوراسیا بود ؛ این درخواست بخش خصوصی و البته موضوع مورد تاکید بخش دولتی در نشست اقتصادی ایران و اوراسیا بود ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
فارس: دانیل ابرایف امروز طی پیامی ویدئویی در همایش اقتصادی ایران و اوراسیا که در مرکز همایش های رایزن برگزار شد، گفت: ایران یکی از شرکای مهم برای اتحادیه اقتصادی اوراسیا است و ما به دنبال برقراری تجارت آزاد با ایران هستیم و لذا روابط فی مابین روز به روز افزایش خواهد یافت. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: آغاز مذاکرات ایران و اوراسیا برای تجارت آزاد نشان دهنده آن است که دو طرف به هم نیازی دو طرفه دارند و در این راستا می توان همکاری های قابل توجهی را در دستور کار قرار داد.
در همایش دیپلماسی اقتصادی ایران و اوراسیا که توسط اتاق بازرگانی تهران و با مشارکت موسسه مطالعات خلیج فارس و همکاری اتاق های بازرگانی مشترک ایران و روسیه، ایران و قزاقستان، ایران و ارمنستان برپا شده است ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۴:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ، عزیز منصوری در همایش تجاری ایران و اوراسیا گفت: انتظار می رود موافقتنامه تجارت ترجیحی ایران و اوراسیا به مرور زمان به موافقتنامه تجارت آزاد میان ایران و این اتحادیه تبدیل شود، این در حالی است که در توافقنامه تجارت آزاد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: موضوع استفاده از ارز بسیار مهم است و با توجه به سابقه و تراکنش خوب روبل روسیه، همه کشورهای اوراسیا بر استفاده از این ارز در موافقت نامه تجارت آزاد توافق دارند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش ، عزیز منصوری در پنل تعاملات بانکی همایش فرصت های اقتصادی ایران و اوراسیا با بیان اینکه تجارت آزاد نیازمند ملزوماتی در تبادلات بانکی است، گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: اولویت مهم برای ما به جای پیوستن به اتحادیه اوراسیا، اجرای موافقت نامه تجارت آزاد با این اتحادیه اقتصادی است.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: اهداف و راهبرد های پیش روی ایران، صادرات و تجارت آزاد را می طلبد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
زادبوم گفت: عدم الحاق و پیگیری برای عضویت در سازمان تجارت جهانی باعث دانش کم در بین تجار و مقامات دولتی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر نیرو پیاده سازی و اجرای صحیح موافقت نامه تجارت آزاد را وابسته به ساختارهای جدید در سطح ملی و در برخی زمینه ها و نیز تهیه دستورالعمل های اجرایی متعدد و جداگانه ای توسط دستگاه های ذیربط در حوزه های مختلف تجاری کشور دانست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه در توضیح اهمیت تجارت آزاد با اوراسیا گفت: مذاکرات تجارت آزاد با این اتحادیه نه تنها دسترسی صادرکنندگان را آسانتر می کند موجب تغییرات در ساختار داخلی شده و بدون تردید قبول تعهدات در قالب تجارت آزاد نیازمند گسترش ساختار اقتصادی کشور است ما شریک پیش بینی پذیری هستیم ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی های حاکم بر نظام اقتصاد بین الملل، باعث شده که مساله تجارت بین المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
تجارت امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
از آبان ماه سال 98 موافقت نامه تجاری میان ایران و اتحادیه اوراسیا به امضا رسید که بر اساس آن 860 قلم کالایی میان ایران و پنج کشور متحد اقتصادی مبادله می شود و در حال حاضر مذاکرات تجارت آزاد با این اتحادیه آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: تعهد ارزی صادرکنندگان و افزایش چشمگیر هزینه های تولید در سال 99، مشکل اصلی صادرات کنندگان سیب است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در سخنانی در نشست مجازی داووس خواستار همکاری های بیشتر بین المللی و تجارت آزاد جهانی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه اقتصادی اوراسیا در دیدار کاظم جلالی از افزایش صادرات ایران به کشورهای عضو این اتحادیه از زمان اجرایی شدن موافقت نامه موقت تشکیل منطقه تجارت آزاد خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
رویترز : نخست وزیر انگلستان روز شنبه گفت به همکاری با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اهداف مشترک از جمله مقابله با تغییرات آب و هوایی امیدوار است. بوریس جانسون از نخستین تماس تلفنی خود با رئیس جمهور آمریکا برای استقبال از اعلامیه های بایدن مبنی بر پیوستن مجدد آمریکا به توافق 2015 پاریس و سازمان ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: پاکستان موافقت نامه ترجیحی را از قبل داشتیم و سال 96 موافقتنامه آزاد را شروع کردیم در مورد متون و الحاقات نیز مذاکرات نهایی شده، فهرست کالاهای خود را نیز ارسال کردیم و منتظر فهرست کالایی پاکستان هستیم.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۰    
از آنجاکه اتحادیه اروپا یکی از بزرگترین شرکای تجاری روسیه است، ممنوعیت واردات مواد غذایی از اتحادیه اروپا به روسیه فرصت بسیار مناسبی را برای گسترش بالقوه روابط تجاری در حوزه مواد غذایی و کشاورزی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه فراهم کرده است ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا افزود: این موافقت نامه می تواند فرصت خوبی را برای افزایش حجم تجارت دو کشور فراهم کند. ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون موسسه تحقیقات اقتصادی شانگهای بیان کرد: ایجاد یک جایگزین برای نظام مالی جهانی که تحت سلطه آمریکاست سخت است، اما امضای توافق شراکت اقتصادی جامع منطقه ای که بزرگ ترین قرارداد تجارت آزاد در جهان به شمار می رود و آمریکا بخشی از این توافق نیست، فرصت های جدیدی را ارائه می دهد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۰:۱۹    
سید قاسم ذاکری کارشناس مسائل بین الملل الف- طرح موضوع: از زمان بحران مالی 2008 تاکنون به صورتی وقفه ناپذیر شاهد تولید حجم های انبوهی از انواع محتوا پیرامون هشدار درباره سقوط، فروپاشی، افول قدرت و کاهش نفوذ جهانی آمریکا، پایان نظام لیبرال دموکراسی همچنین ایجاد وقفه در تجارت آزاد هستیم ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۲:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت با بیان اینکه ماه پیش دولت مجوز تجارت آزاد را به سازمان توسعه تجارت داد، گفت: در این راستا،مذاکره با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تجارت آزاد با این اتحادیه آغاز می شود ...
گذار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: از یک ماه پیش نیز مجوز برای مذاکرات تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا گرفته شده است.
فودنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اجرایی شدن موافقتنامه تجارت آزاد در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات از آبان 1401 خواهد بود.