دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۱۴:۳۹Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بندر چابهار»

پانا   ۲ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) _ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان عنوان کرد چابهار بندری مهم و مسیری کم هزینه برای دسترسی کشورهای منطقه به ویژه افغانستان و آسیای میانه است و هم اینک زیرساخت های بندری و تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری در بندر چابهار تا میزان 15 میلیون تن کالا در سال وجود دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- قراردادسرمایه گذاری با مدل B.O.T باهندیها جهت طرح توسعه فاز نخست بندرشهید بهشتی چابهار (85 میلیون دلار) و اختصاص خط اعتباری ازسوی اگزیم بانک هند (به میزان 150 میلیون دلار برابر با 9هزار میلیون روپیه) به مدت 10 ساله صورت پذیرفت که هوشمندانه ترین مدل قراردادی در فضای تجارت منطقه ای است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
چابهار - مسئول آتش نشانی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با همت و ابتکار عمل پرسنل آتش نشانی، دستگاه تخلیه دود و گردش هوا در بندر چابهار طراحی و ساخته شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۰۵    
بندر استراتژیک شهید بهشتی چابهار، به عنوان دروازه اتصال کریدورهای حمل ونقلی سرزمین ایران به حمل ونقل اقیانوسی، روی ریل توسعه پیش می رود و با تکمیل پس کرانه ها، روزبه روز شکوفاتر می شود؛ اما برای تبدیل این بندر اقیانوسی به هاب بزرگ منطقه ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی گفت: بخشی از فعالیت های بندری به دلیل جایگاه ویژه ترانزیتی و فاصله کم با دریا و بندر چابهار می تواند در شهرستان نیکشهر اتفاق افتد.
شهردار بندر چابهار گفت: پروژه جاده کمربندی شمالی با مشارکت 70 درصدی سازمان منطقه آزاد چابهار و 30 درصدی شهرداری و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ساخته می شود.
رئیس دبیرخانه شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه اولویت اصلی این دبیرخانه در توسعه مکران انتفاع جامعه محلی هم زمان با انتفاع ملّی است، افزود: چنانچه مردم منطقه از همان ابتدا طعم شیرین توسعه را بچشند، قطعاً از تحولات استقبال خواهند کرد و با مشارکت آنان، انتفاع ملّی زودتر به ثمر خواهد نشست.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
از ابتدای امسال بیش از 2 میلیون تن کالا در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- دولت در روزهای سخت کرونایی، فشارهای اقتصادی و تحریم های ظالمانه، در حال تامین زیرساخت های حمل و نقل برای جابجایی آسان کالا و مسافر در بندرچابهار است که ساخت جاده چابهار- کنارک از جمله طرح های مهم کلنگ زنی شده با حضور وزیر راه وشهرسازی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۵۸    
مسیر توسعه تنها بندر اقیانوسی ایران را ببینید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- ورود 11 فروند کشتی با 771 هزار و 692 تن کالای اساسی از ابتدای سالجاری تاکنون بندرشهید بهشتی چابهار را به یکی از باراندازهای مهم کالاهای اساسی کشور تبدیل کرده که این اقدام مهم در شرایط سخت اقتصادی و تاثیرپذیری تجارت جهانی از ویروس کرونا، قابل توجه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت: 38 پروژه بندری و دریایی با 54 هزار و 225 میلیارد ریال با هدف تامین زیرساخت ها، تسریع، تسهیل و ارتقای عملیات های دریایی و بندری در بندر چابهار در دست اجراست.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد درباره توسعه بندر چابهار و فرآیندی که برای آن طی می شود، تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که از حداکثر ظرفیت ترانزیت بین کشور های ساحلی اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان از طریق بندر چابهار بهره ببریم و حتی می ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تخفیف 70 درصدی تعرفه های بندری و ارزان سازی عبور کالا از بندر چابهار نتیجه داده است، به طوری که اکنون از 200 هزار تن تخلیه و بارگیری در سال های گذشته به بیش از دو میلیون تن رسیده ایم.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۱    
زاهدان (پانا) - معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار از نزدیک شدن وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در این شهر خبر داد و گفت با تصمیم ستاد مبارزه با کرونای شهرستان چابهار تمامی بازارهای منطقه آزاد و سطح شهر بجز واحدهای صنفی عرضه کننده مواد غذایی و بهداشتی به مدت 2هفته تعطیل شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۵۷   + ۲۸ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی حامل کالای اساسی به ظرفیت 68 هزار و 193 تن گندم از مبدا کشور روسیه در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و در حال تخلیه است
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۳:۵۵    
نماینده مردم چابهار، کنارک و دشتیاری گفت: مجوز صیادی برای1200قایق صیادی در بندر چابهار صادر می شود
جشن کتاب تحت عنوان "دانایی، مانایی" با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چابهار و شهرداری بندر چابهار به میزبانی، رمین، روستای دوستدار کتاب برگزار شد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۱۶    
توافق با هند در بندر چابهار که به دلایل فوق استراتژیک از تحریم ها مستثنی شده بود را می توان یک ترکمانچای تمام عیار دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۱:۵۵    
گروه استان ها- کشتی های حامل کالای اساسی در تعهد شرکت بازرگانی دولتی ایران از مردادماه تاکنون همگی در بنادر امام خمینی(ره) خوزستان و شهید رجایی هرمزگان تخلیه شدند و بندر چابهار سهمی در تخلیه کالای اساسی نداشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت: علائم کمک ناوبری (بیکن موج شکن) مطابق با استانداردهای انجمن بین المللی چراغ های دریایی (IALA) در موج شکن بندر شهید بهشتی چابهار جانمایی و نصب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
چابهار - معافیت بندر چابهار از تحریم ها، میانبر کشورهای آسیایی برای رهایی از چالش های غرب است که با مدیریت صحیح می تواند موجب افزایش سرعت توسعه و پیشرفت این کشورها خصوصا ایران شود.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
هرگاه آمریکا به دنبال تعامل با ایران است، دیپلمات ها پیشنهاد همکاری در حوزه های توأم با منفعت متقابل را مطرح می کنند. بندر چابهار یکی از این فرصت هاست.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۱:۰۴   + ۴۰ سایت دیگر  
عملیات اجرایی و افتتاح 24 پروژه دریایی و بندری با ایجاد فرصت اشتغال برای بیش از یک هزار نیروی بومی با حضور وزیر راه و شهرسازی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استاندار سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان محلی در بندر چابهار آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۷:۱۴    
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاری 14 هزار و 934 میلیارد ریالی بخش خصوصی در 14 طرح دریایی و بندری چابهار خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – پایگاه خبری هندی "بیزنس لاین" در گزارشی نوشت که پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کاهش احتمالی تحریم های ایران، عامل مهمی در تقویت توسعه بندر چابهار خواهد بود و به ازسرگیری صادرات نفت ایران کمک خواهد کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با اتمام ساخت پروژه خواف – هرات و اتصال آن به بندر چابهار از طریق راه آهن سراسری به بندر چابهار مسیر به صرفه و اقتصادی برای ترانزیت کالاهای افغانستان ایجاد خواهد شد و تحول شگرفی در حمل و نقل را رقم خواهد زد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۲۶    
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان : طرح های در دست اجرای بندر چابهار باید هر چه سریعتر تکمیل شوند .
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور از ورود نخستین تجهیزات تأمین شده از سوی اپراتور هندی به بندر چابهار تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد که ارزش این تجهیزات 7 میلیون یورو برآورد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- گردهمایی ائمه جمعه شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند در جنوب استان سیستان و بلوچستان با حضور آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در سالن کوثر بندرچابهار برگزار شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
طبق توافق ایران با طرف های هندی باید در مدت دو سال سرمایه گذاری 85 میلیون دلاری آنها در بخش تجهیزات بندر چابهار اجرایی شود، تا بهره مندی از ظرفیت 8.5 میلیون تنی این بندر با استفاده از تجهیزات محقق شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۹:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
آقایی گفت: 14 پروژه دریایی و بندری با اعتبار 14 هزار و 934 میلیارد ریالی توسط بخش خصوصی در بندر چابهار در دست اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا- چابهار- گردهمایی معتمدان، رییس سفیدان، بزرگان و سران قبایل وطوایف شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک، دشتیاری و قصرقند سیستان وبلوچستان و بخش لیردف جاسک روزیکشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در کوی بندر چابهار برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- بازنگری در قانون اخذ عوارض هزینه حمل کالاهای وارداتی بوسیله ناوگان خارجی سبب حضور سرمایه گذاران و جذب شرکت ها و نمایندگی های کشتیرانی خارجی برای تردد به بندرچابهار و انتقال کالا از مبادی بنادر اصلی به این بندر می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: تکمیل و افتتاح کامل راه آهن چابهار- زاهدان علاوه بر تحول محور شرق و توسعه حمل و نقل سالانه یک هزار تن کالا را از بندر چابهار به کشور و کشورهای همجوار جابه جا می کند. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۳    
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با آغاز عملیات اجرایی پروژه سیلوی غلات 100هزارتنی بندر شهیدبهشتی چابهار، ظرفیت ترانزیت غلات از کشورهای حوزه CIS به بندر چابهار افزایش پیدا می کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تفکیک اختیارات و وظایف دو سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با آغاز عملیات اجرایی پروژه سیلوی غلات 100 هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت ترانزیت غلات از بندر چابهار به کشورهای CIS افزایش می یابد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۷:۴۴    
چابهار- درحالی که دولتمردان در طی سال های گذشته تلاش داشتند تا رشد تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار را با توسعه اسکله شهید بهشتی افزایش دهند اما بنا بر گفته نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان این رشد و توسعه و افزایش ترانزیت نیازمند ایجاد زیرساخت هایی مانند راه و خط آهن ...
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در سفر مقام عالی وزارت 25 پروژه افتتاح و کلنگ زنی در بندر چابهار داشتیم و بیش از 450 میلیارد تومان در حوزه بهره برداری و 3300 میلیارد تومان در قالب پروژه های اجرایی، پروژه آغاز و یا افتتاح شد.
همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان که از چابهار آغاز شد، 13 پروژه دریایی و بندری با 4 هزار و 133 میلیارد ریال اعتبار افتتاح و عملیات اجرایی 11 پروژه عمرانی نیز با 15 هزار و 964 میلیارد ریال آغاز شد.
محمد راستاد روزچهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های بندرچابهار با اشاره به فعالیت های خوب در شرایط کرونا اظهار داشت: در بندر چابهار 100 درصد رشد فعالیت ها را شاهد هستیم و هم اینک حوزه ترانزیت 180 برابر افزایش داشته و صادرات محصولات غیرنفتی 38 درصد رشد را نشان می دهد. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۸:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ساعت 24 - معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حال حاضر 3.9 میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم که 3.2 میلیون تن آن در انبارها و 700 هزار تن در پای اسکله، داخل کشتی در حال تخلیه و لنگرگاه است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با حضور در استان سیستان و بلوچستان و بندر اقیانوسی چابهار 13 پروژه آماده بهره برداری را افتتاح کرد، همچنین در این سفر کلنگ آغاز احداث 11 پروژه به زمین زده شد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
آغاز بهره برداری از پروژه های 1600میلیاردتومانی توسعه بندر چابهار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بهره برداری تعدادی از پروژه های عمرانی و آغاز ساخت تعدادی پروژه دیگر در بندر چابهار امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۰:۴۰   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم، محمد راستاد با اشاره به توسعه بندر چابهار اظهار کرد: با افتخار یکی از کارهای بزرگ که در این دولت به بار نشست و مورد بهره برداری قرار گرفت، توسعه چابهار بود که توانست با روند تقاضا خودش را تطبیق بدهد. ...
اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز گفت: افتتاح و کلنگ زنی 2 هزار میلیارد تومان پروژه امروز در بندر چابهار نشان از توجه دولت به توسعه سواحل مکران و عمران و آبادانی این منطقه محروم دارد.