دوشنبه ۲۸ خردادساعت ۲۲:۵۹Jun 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بندر چابهار»

قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۷:۵۰    
توافق ده ساله همکاری میان ایران و هند در حالی به امضا رسید که باردیگر آمریکا تلاش کرد از ابزار تحریم به عنوان راهبرد بازدارنده خود در قبال این تصمیم هند بهره ببرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اسلام آباد- ایرنا- سفیر ایران در پاکستان با تاکید بر اهمیت همگرایی کشورهای منطقه برای امنیت و رفاه مشترک به ویژه ریشه کنی تروریسم، گفت: همکاری های تهران و اسلام آباد در حوزه بنادر به سود همه طرف ها خواهد بود و همزمان فضای مساعد برای سرمایه گذاری مشترک دو کشور در بندر چابهار نیز مهیا است.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رسانه چینی در گزارشی بررسی کرد؛ چگونه اقدام ایران در رابطه با بندر استراتژیک چابهار، چین را نگران کرده است؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۷:۳۸    
بهادری گفت: صادرات محموله کانتینری سنگ آهن از معادن داخل کشور از طریق بندر چابهار به صورت حمل ترکیبی (ریل، جاده و دریا) با مشارکت بخش خصوصی به زودی آغاز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۳:۵۰    
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از غرق شدگی یک نفر در اسکله هفت تیر بندر چابهار خبر داد.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
22 سال گذشت تا هندی ها به هدف خود برسند. پیمان 10ساله ای که 24 اردیبهشت میان ایران و هند به امضا رسید تا هندی ها توسعه بندر چابهار را بر عهده گیرند، از سویی راه ساکنان سرزمین هفتاد و دو ملت را به مسیرهای جدید تجاری باز می کند و از سوی دیگر ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۵:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش سرویس مسکن جهان صنعت نیوز، امیر محمود غفاری معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تخصیص منابع مربوط به استجازه مقام معظم رهبری در تاریخ (پنجشنبه، هفدهم خردادماه) به طرح های راهبردی ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۰۰:۰۵    
رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی گفت: توسعه بندر چابهار با سرمایه هندی ها در انتظار تصمیمات قابل اجرا و آینده ای سرنوشت ساز است؛ اما این سرمایه گذاری اگر به طرح شورای عالی صنایع دریایی متصل شود ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایده توسعه بندر چابهار تاریخی طولانی دارد؛ از دهه 1340 شمسی تاکنون، همواره طرح ها و برنامه هایی برای توسعه این بندر ارائه و برخی از آن ها اجرایی شده است. مرحله مهم در روند توسعه چابهار در سال 2001 و با سقوط طالبان در افغانستان آغاز شد.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تلاش های هند برای توسعه بندر چابهار از دید ایالات متحده آمریکا که مدت ها تحریم های سختگیرانه ای را علیه ایران حفظ کرده، دور نمانده است. به طوری که تنها چند ساعت پس از امضای توافق چابهار، ایالات متحده هشداری جدی صادر و بر خطر احتمالی تحریم ها برای طرف های تجاری با تهران تأکید کرد.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۲۱:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی است و در این راستا باید به توسعه زیرساخت ها به ویژه با منابع بخش خصوصی بپردازیم. به گزارش ایرنا ...
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۲۳:۵۹    
معاون وزیر راه از برنامه هندی ها برای ورود به پروژه های نفتی ایران خبر داده و گفته مرحله دوم سرمایه گذاری هندی ها در بندر چابهار در حال نهایی شدن است و ارزش قرارداد 250 میلیون دلار به صورت مستقیم خواهد بود که امکان رسیدن ارزش قرارداد به یک میلیارد دلار هم وجود دارد و در ادامه قرارداد با هندی ها با ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۷:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
چابهار - ایرنا - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بهره برداری از یک طرح و عملیات اجرایی 6 طرح با اعتبار 44 هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی و سرمایه گذاری بخش خصوصی بصورت ویدئوکنفرانسی و همزمان با سایر بنادر کشور در بندر چابهار آغاز شد.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه با اشاره به توافق با هندی ها برای تامین منابع مالی یک میلیارد دلاری از برگزاری اولین جلسه اجرایی سازی این برنامه با بانک مرکزی، وزارت امور خارجه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
دایک حفاظت ساحلی بندر شهید بهشتی چابهار و ساختمان جستجو و نجات زرآباد چابهار با فرمان وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اینکه فاز اول توسعه بندر چابهار به بهره برداری رسیده است، گفت: قرار بود فاز دوم این پروژه به شرکت های داخلی واگذار شود که در این راستا بنیاد مستضعفان و شرکت کشتیرانی با سرمایه گذاری 550 میلیون دلاری فاز دوم را اجرا خواهند کرد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: فاز 2 بندر شهید بهشتی چابهار با مشارکت بنیاد مستضعفان، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران عملیاتی و اجرایی می شود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۲:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در ادامه قرارداد با هندی ها و با هماهنگی وزارت نفت، وارد پروژه های نفتی هم خواهیم شد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با انعقاد قرارداد جدید با هندی ها تجهیزات بندر شهید بهشتی چابهار تکمیل می شود. بحث موافقتنامه فاز دو بندر شهید بهشتی نهایی شده است و توسعه فاز دو به مجموعه های داخلی واگذار شده و بنیاد مستضعفان و کشتیرانی با سرمایه گذاری 550 میلیون دلار فاز دو را به اجرا می رسانند تا ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کشور ایران بر سر چهار راه ترانزیتی دنیا قرار دارد اما متأسفانه در سال های اخیر بی توجهی به مقوله ترانزیت که یکی از نمادهای دقیق اقتصاد محسوب می شود موجب شده است برخی مسیرهای ترانزیتی از کشورمان حذف شود و یا به دلیل نبود جذابیت های خاص ...
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آغاز فعالیت ها و اجرایی سازی قرارداد بلندمدت تجهیز و بهره برداری از ترمینال های کانتینری و کالای عمومی بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۹:۴۰    
هندی ها بالاخره با قرارداد 10 ساله وارد چابهار شدند. سنگاپور و مالزی نیز تمایل دارند تا در چابهار فعالیت کنند. حضور چین در گوادر پاکستان عاملی تاثیرگذار بر حضور هندی ها در چابهار ایران است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه هند ضمن تاکید بر افزایش همکاری در بندر چابهار اظهار داشت: دهلی نو به پشتیبانی از مردم افغانستان ادامه می دهد.
ایران جیب   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
پیمان 10 ساله ای 24 اردیبهشت سال جاری میان ایران و هند به امضا رسید تا هندی ها توسعه بندر چابهار را بر عهده گیرند. این پیمان از سویی راه ...
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۱ - ۱۳:۱۹    
بررسی تاثیر توافق اخیر ایران و هند برای توسعه بندر چابهار بر روی نفوذ آمریکا در منطقه و مسیر ترانزیتی عرب-مدیترانه.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۸:۳۹    
سنگاپور به همراه هند، به دنبال دستیابی به منابع غنی منطقه اوراسیا از طریق بندر چابهار در ایران است. این تلاش نشان از گسترش روابط اقتصادی و تجاری این دو کشور با کشورهای منطقه و نیز تحولات جدید در حوزه تجارت جهانی دارد.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۵۱    
با بهره برداری از راه آهن چابهار زاهدان در سال 1403 کالاهای موجود در بندر چابهار از طریق این خط به نقاط شمالی کشور ارسال می شود.
بمنظور ارزیابی شاخص های عملکردی، نشست ستاد اجرایی مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE با حضور مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ...
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان یک نفر مغروق در ساحل دریا بزرگ چابهار توسط شناور ناجی و با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی چابهار خبر داد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۲    
بنیاد دفاع از دموکراسی ها مدعی است معافیت بندر چابهار از تحریم ها به خاطر بهره برداری واشنگتن از آن برای اهدافش در افغانستان بود؛ حال که افغانستان برای کاخ سفید موضوعیت ندارد، بایدن باید با فشار بر دولت هند توافق را بر هم بزند.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اداره راه آهن افغانستان اعلام کرد کار ساخت آخرین قطعه راه آهن خواف-هرات برای تکمیل مسیر تجاری افغانستان به بنادر ایران آغاز شده است.
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۸:۲۲    
اکوایران: ایران و پاکستان بازیگران مهمی در صفحه شطرنج ژئوپلیتیکی جنوب آسیا و خاورمیانه به شمار می روند. روابط آن ها آمیخته ای پیچیده از دیپلماسی، منافع راهبردی و توازن قوای منطقه ای است ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - توسعه بندر چابهار نه تنها تامین کننده منافع اقتصادی و بازرگانی ایران، هند، افغانستان و آسیای میانه است، بلکه همکاری منطقه ای و تضمین صلح در سطح آسیای جنوبی و مرکزی را تضمین خواهد کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۱۲    
بنیاد دفاع از دموکراسی ها مدعی است معافیت بندر چابهار از تحریم ها به خاطر بهره برداری واشنگتن از آن برای اهدافش در افغانستان بود؛ حال که افغانستان برای کاخ سفید موضوعیت ندارد، بایدن باید با فشار بر دولت هند توافق را بر هم بزند.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار با ارائه خدمات پزشکی به یکی از خدمه های قایق صیادی، او را به مراکز درمانی انتقال داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۰:۰۲    
نخست وزیر هند بر اتصال این کشور از طریق بندر چابهار به افغانستان و آسیای مرکزی تاکید ورزید.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- روز دوشنبه، 24 اردیبهشت ماه، مقام های هند و ایران، یک قرارداد 10 ساله را امضا کردند که براساس آن، مدیریت و توسعه بخشی از بندر چابهار ایران به دهلی جدید واگذار می شود ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
نارندرا مودی، نخست وزیر هند می گوید دهلی تلاش خواهد کرد از طریق بندر چابهار به افغانستان و آسیای مرکزی وصل شود و مبادلات بازرگانی را گسترش دهد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۸:۰۲    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی مومبای هند در هفته چهارم اردیبهشت 1403 مندرج در رسانه های این منطقه به شرح زیر ارائه می گردد. هند و ایران برای بهره برداری از بندر چابهار قرارداد 10 ساله امضا کردند. ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۶:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
بهرام امیر احمدیان: بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است که در جنوب شرقی کشور در ساحل دریای عمان در دهانه اقیانوس هند واقع شده است. اهمیت این بندر در امکان اتصال کشورهای محصور در خشکی افغانستان و آسیای مرکزی به آب های آزاد است. با اتصال راه آهن چابهار به زاهدان امکان اتصال ریلی بندر [...]
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۸:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بندر چابهار دارای ویژگی های بسیار مهمی است که در سطح جهانی و منطقه ای مورد توجه قرار می گیرد. چابهار تنها بندر ایران است که دسترسی مستقیم به دریاهای آزاد و اقیانوس ها دارد ...
به تازگی هند و ایران یک قرارداد 10ساله همکاری در چابهار امضا کرده اند. قراردادی که بر اساس آن، بنادر هند (IPGL) حدود 120 میلیون دلار برای تجهیز و توسعه بندر چابهار سرمایه گذاری خواهند کرد تا هند بتواند از طریق آن ، یک کریدور تجاری از ایران به افغانستان، آسیای مرکزی و روسیه ایجاد کند ...
مدیرکل حوزه مدیرعامل، بازرسی، مدیریت عملکرد و حقوق شهروندی سازمان بنادر و دریانوردی، با همراهی گروه بازرسان این سازمان، از پروژه های سرمایه گذاری و توسعه ای بندر شهید بهشتی در چابهار بازدید کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بحث ژئواکونومی امروز یکی از مباحث عمده در آیین کشورداری و حکمرانی اقتصادی- سیاسی است؛ ژئواکونومی شاخه ای از ژئوپلیتیک است، ولی تفاوت هایی با آن دارد و بازیگران متعددی در آن درگیر می شوند که بر پیچیدگی این رویکرد می افزاید. ...
در جلسه ای با حضور فعالین اقتصادی و ذینفعان بندری، موانع و مشکلات فعالیتهای تجاری و بازرگانی بندر چابهار بررسی شد.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: بیشترین ترانزیت کالا از بندرعباس و بندر چابهار به سمت کشورهای آسیای میانه از مرز ماهیرود استان انجام می شود.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۷:۳۱    
توافق اخیر میان ایران و هند در زمینه توسعه و تجهیز بندر چابهار با واکنش فوری آمریکا مواجه شد؛ اما جزئیات این توافق چیست و چرا همکاری دو کشور در این بندر راهبردی مهم است؟
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۰:۱۶    
اکوایران: قرارداد دهلی نو و تهران بر سر بندر چابهار ایران می تواند به هند کمک کرده تا روابط تجاری خود با آسیای مرکزی را تقویت کند؛ اما خطر تحریم های آمریکا بر این توافق سایه افکنده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۰:۰۱    
اقتصادنیوز: همزمان با رسانه ای شدن امضای توافقنامه 10 ساله میان هند و ایران برای مدیریت بندر چابهار، ناظران از اهمیت استراتژیک این بندر برای دهلی نو گفتند ...