دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۹:۳۱Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بندر چابهار»

شبکه خبر   ۷ ساعت پیش    
بندر چابهار، نقش بسیار زیادی در تامین و جذب کالاهای اساسی کشور را دارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۵    
دهلی نو تنها به اندازه کمتر از 2 درصد سرمایه گذاری پکن در پاکستان برای توسعه و اتمام پروژه بندر چابهار هزینه کرد اما اکنون با پیشرفت نسبی اوضاع تلاش دارد با فریب دولتمردان ایرانی به پروژه باز گردد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، اوضاع پیچیده ای بر این کشور حکم فرما شده است وبه جهت قانون گریز بودن اعضای این گروه، تقریبا هیچ امکانی برای پیش بینی سیاست های آینده هیات حاکمه جدید افغانستان وجود ندارد.
تدبیر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
قدرت گرفتن طالبان در افغانستان -در کنار سایر موضوع ها و مباحث - موجب رونق بازار داغ شایعات و افزایش گمانه زنی ها درباره مشکلات پیش روی حضور و مشارکت هند در بندرچابهار نیز شده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۷:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه ایران نوشت: قدرت گرفتن طالبان در افغانستان -در کنار سایر موضوع ها و مباحث - موجب رونق بازار داغ شایعات و افزایش گمانه زنی ها درباره مشکلات پیش روی حضور و مشارکت هند در بندرچابهار نیز شده است. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
بندر چابهار مسیری کم هزینه برای آسیای میانه و قدرتی نوظهور برای تحول اقتصادی منطقه و حتی فراتر از آن دنیا محسوب می شود، بندری استراتژیک که نزدیک ترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای حاشیه اقیانوس هند به بازار جهان بوده و این روزها به دروازه ای برای تامین کالاهای اساسی کشور شده است.
رییس جمهور اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را گسترش و ایجاد روابط همه جانبه با کشورهای همسایه و منطقه دانست و اظهار داشت: امروز با توجه به ظرفیت بزرگی که در قالب سازمان همکاری های شانگهای ایجاد شده، همه وزارتخانه ها وظیفه دارند ...
عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای می تواند به رونق کریدورهای تجاری کشور و بندر چابهار منجر شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در نیمه نخست سال جاری میزان واردات کالاهای اساسی از بندرچابهار به بیش از 750 هزار تن رسیده که این مقدار واردات 15 درصد رشد را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته است.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
پس از پیوستن رسمی ایران به سازمان شانگهای در اجلاس اخیر آن در کشور تاجیکستان، دیدارهای دوجانبه ای بین مقامات ایران و تاجیکستان برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۰:۳۶   + ۱۱۷ سایت دیگر  
رئیسی، تسریع در فعال کردن بندر چابهار را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: بندر چابهار دروازه ارتباط با کشورهای آسیایی و جهان است، لذا شتاب در توسعه و بهره برداری آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.
نخست وزیر هند در به منظور ایجاد پیوندهای تجاری قوی تر، گفت کشورهای آسیای مرکزی می توانند با اتصال به بندر چابهار در ایران، ظرفیت های اقتصادی گسترده ای را شکوفا کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
جعفر قادری با اشاره به دستاوردهای ایران از عضویت در پیمان شانگهای گفت: ایران با متنوع سازی سبد ارتباطی خود، هم می تواند از ظرفیت کشورهای همسایه بهره مند شود و هم مناسبات تازه ای با کشورهای شرقی پایه ریزی کند. ضمن اینکه از این طریق می تواند برگ های برنده بیشتری در مذاکرات با غرب تدارک ببیند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بعد از تسلط طالبان بر افغانستان کشورهای چین، هند، ایران و پاکستان مجبور خواهند شد بازی جدید شطرنج اقتصادی چند بعدی را آغاز کنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس جمهوری روابط دو ملت ایران و تاجیکستان را متکی به دین، فرهنگ، زبان و تاریخ مشترک چند هزار ساله، ریشه دار و عمیقا دوستانه دانست و ابراز امیدواری کرد این سفر که برای تجارت 500 میلیون دلاری بین دو کشور هدفگذاری شده، فصل نویی در روابط ایران و تاجیکستان باشد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اعلام کرد، سیلوی 100 هزار تنی بندر چابهار با اعتبار 300 میلیارد تومان تا سال 1401 تکمیل می شود. *** آخرین وضعیت کالای اساسی در بندر چابهار به گزارش صنایع ، بهروز آقایی درباره آخرین وضعیت کالای اساسی در بندر چابهار، اظهار داشت: ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
توسعه بندر چابهار و منطقه آزاد تجاری مرتبط با آن قطع نظر از شرایط مقطعی و عارضی در افغانستان و سایر کشورهای منطقه، اهمیتی پایدار در راهبردهای کلان کشوری جمهوری اسلامی ایران دارا است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۲    
رئیس جمهور گفت: ادامه حضور بیگانگان در افغانستان را نمی پذیریم مسئله افغانستان باید با همکاری کشور های منطقه، همسایگان و مردم این کشور حل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از افزایش سهم بندر چابهار در واردات کالای اساسی به کشور خبر داد و گفت: بزرگترین سیلوی تمام مکانیزه جنوب شرق کشور سال آینده به بهره برداری می رسد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای ضمن اتصال کشورهای عضو به دریا و استفاده از فرآورده های نفتی کشورمان با فعال کردن مسیر ترانزیتی بندر چابهار به آسیای میانه زمینه رفع محرومیت استان های شرقی و ایجاد 4 میلیون شغل را فراهم می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
نخست وزیر هند تأکید کرد که کشورهای آسیای مرکزی می توانند با اتصال به بندر چابهار در ایران، ظرفیت های اقتصادی گسترده ای را شکوفا کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی: با مشارکت و اضافه شدن ظرفیت ناوگان حمل و نقل شش استان، ترخیص کالاهای اساسی از بندر چابهار افزایش می یابد
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۰   + ۷۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه آسیا در کانون تغییرات جهانی قرار دارد، گفت: صلح و توسعه از مسیر همکاری کشورهای کلیدی منطقه حاصل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نخست وزیر هند با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری کشورش در بندر چابهار ایران، خواستار عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۳۷    
تغییر مدل مالی قراردادهای اپراتوری بنادر ، حمل یکسره کالاهای اساسی از بندر چابهار توسط میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون و تخلیه و بارگیری 10 میلیون تن بار کالای اساسی از بنادر طی 6 ماهه نخست امسال توسط ناوگان حمل ونقل جاده ای از اهم اخبار این هفته حوزه حمل و نقل دریایی به حساب می آید.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۶   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور،گفت: سطح فعلی روابط اقتصادی تهران و تاشکند هم سطح روابط سیاسی دو کشور نیست و جمهوری اسلامی علاقمند است روابط اقتصادی با ازبکستان را در چارچوب گسترش مناسبات با همسایگان بیش از پیش گسترش دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: در حال حاضر 11 میلیون و 994 هزار تن تا کنون کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده است و اولویت ما بندر امام خمینی بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 600 میلیارد تومان برای ساخت سیلوی غلاتِ تمام مکانیزه در بندر چابهار سرمایه گذاری می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
متاسفانه علیرغم مزیت ها و اهمیت راهبردی بندر چابهار برای کشور، در ماهای اخیر و در موازات با مسائل داخلی افغانستان، شاهد بازتاب و تخریب رسانه ای در برخی از جراید و مطبوعات در حوزه مجازی هستیم که جز آسیب به روند توسعه پروژه هیچ تاثیر دیگری را به ارمغان نخواهد آورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از رشد 11درصدی تخلیه و انتقال کالای اساسی در بندر چابهار خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
در جلسه یکشنبه هفته جاری هیات دولت سیزدهم، حسین مدرس خیابانی به عنوان استاندار ویژه سیستان و بلوچستان انتخاب شده است؛ انتخابی که نوید آینده امیدوارکننده برای این استان می دهد ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ روزنامه همشهری نوشت: آیا گروه طالبان، افغانستان را بخشی از کریدور اقتصادی چین - پاکستان می داند و رفتار آنها، احتمال جایگزینی بندر گوادر به جای چابهار را تقویت می کند؟ ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، گفت: به صورت میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون در بندر چابهار، کالا های اساسی را به روش حمل یکسره از کشتی به مقاصد مصرف در کشور منتقل می کنند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، برات خواجه ضمن اعلام آغاز تخلیه و بارگیری محموله گندم کشتی در بندر چابهار گفت: تاکنون 35 هزار تن گندم ازکشتی تخلیه شده است. خواجه افزود: روزانه 2 تا 3 هزار تن گندم بارگیری و به مقاصد مورد نظر ارسال می شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با حمل یکسره رکورد تخلیه و بارگیری کالای اساسی در این بندر شکسته شد، گفت: در حال حاضر کالا در بندر چابهار با میانگین روزانه 580 دستگاه کامیون به صورت حمل یکسره به مقاصد مختلف بارگیری و انتقال پیدا می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۹:۱۰    
چابهار- ایرنا- تخلیه شبانه روزی کالای اساسی در بندرچابهار در حال انجام است، بندرشهیدبهشتی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه هشت و نیم میلیون تن نقش مهمی در ورود کالای اساسی دارد و بزودی پس از تکمیل پسکرانه و جاده و ریل قطب تجارت و اقتصاد منطقه و موجب توسعه و رونق شرق کشور می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۲۰:۳۶    
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان از ترانزیت 11 هزار و 766 تن کالا از بندر چابهار در پنج ماهه سالجاری با یک هزار و 36 کامیون خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۴:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
گروه استان ها - برای نخستین بار محموله وارداتی نهاده های دامی متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام در بندر چابهار به صورت حمل یک سره تخلیه و ترخیص شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۰:۲۰    
بندر چابهار واقع در استان سیستان و بلوچستان، جزء سه بندر مهم در تامین کالای اساسی ایران است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۰۹    
سرباز خبرنگاران اینترنشنال سعودی :بایدن باید فشار حداکثری علیه ایران را ادامه دهد؛ بندر چابهار هم باید هر چه زودتر تحریم شود!
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: شیوع ویروس کرونا؛ عملیات تخلیه و بارگیری کالا، فعالیت های بندری و دریایی در کشورهای مختلف با چالش های جدید مواجه شود اما بنادر کشور دچار چنین وضعیتی نشدند و روند عملیات های بندری به خوبی در حال انجام است.
روزنامه شروع   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۴۸    
وزرای راه و شهرسازی و کشور در راس هیاتی از مدیران کشوری، استانی و فرماندهان نظامی از زیر ساختها،اسکله ها،تجهیزات و فرآیند تخلیه کالای اساسی در بندر شهید بهشتی چابهار بازدید کردند.
معدن24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
حکومت طالبان در کابل به هر نحو پیامدهای مهمی برای همه همسایگان افغانستان خواهد داشت. با این حال در قیاس با همه همسایگان افغانستان، ایران می تواند بیشترین تأثیر از حضور مجدد طالبان در رأس قدرت داشته باشد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۱:۱۶    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: بندر چابهار رقیب اصلی بندر کراچی پاکستان هست و دست برتر ایران برای ارتباط با افغانستان و هند و ساخت مسیر ترانزیتی رو نشون میده. جدای از مخاطرات امنیتی که پاکستان ممکنه بوجود بیاره، بندر چابهار یک ظرفیت عظیم اقتصادی درون مرزی و فرامرزی هست. ...
دولت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۵۷    
وزیر کشور در معیت دکتر رئیسی با حاشیه نشینان چابهار گفتگو و از پروژه ساخت هزار واحد مسکونی برای ساماندهی کپرنشینی در چابهار بازدید و سپس با نمایندگان اقشار مختلف مردم، نخبگان، علمای شیعه و سنی و مدیران شهرستان چابهار دیدار کرد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۲۲:۰۷    
همزمان با خروج امریکایی ها از افغانستان و قدرت گرفتن طالبان در این کشور رابطه تجاری ایران با افغانستان و همچنین توسعه بندر چابهار برای ایجاد دالان تجاری بین هند ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۰۹:۵۸    
ابلاغ اجرای 10 اقدام راهبردی وزارت راه و شهرسازی و پایش آن و تسهیل در روند صادرات کالا از بندر نوشهر به کشورهای همسایه از اهم اخبار این هفته حوزه حمل و نقل دریایی به حساب می آید.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۰۰:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات یک میلیون تن مواد معدنی کلینکر از بندر شهید بهشتی چابهار آغاز شده و تا پایان سال جاری ادامه دارد ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۴:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود چهار فروند کشتی صادراتی و کالای اساسی به بندر چابهار خبر داد. *** ورود چهار فروند کشتی صادراتی به بندر چابهار به گزارش صنایع ، بهروز آقایی درباره ورود کشتی به بندر چابهار، بیان کرد: ...