یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۰:۳۰Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بندر چابهار»

خانه ملت   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اعتقاد دارد همکاری ایران و هند در توسعه بندر استراتژیک چابهار سبب بی اثر شدن محدودیت های اقتصادی و تحریم های اعمال شده از سوی ایالات متحده می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم سمیرم در مجلس اعتقاد دارد توسعه از بندر چابهار موجب می شود این منطقه استراتژیک به هاب ترانزیتی نیز تبدیل شود که این امر ارزآوری خوبی برای ایران دارد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۵    
بت ماش از جمله غذا های پر انرژی و مقوی چابهار است که در فصل سرما پخته می شود.
معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با انعقاد تفاهم نامه سازمان بنادر و دریانوردی با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و برقراری سرویس منظم کانتینری از مبدا و مقصد چابهار، عملیات کانتینری از این بندر طی سال جاری، نسبت به سال گذشته از افزایش 30 درصدی برخوردار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در روزهای پایانی سال تخلیه و انتقال کالاهای اساسی و نهاده های دامی از بندر چابهار تداوم داشته و طی 24 ساعت گذشته 14500 تن غلات و نهاده دامی از محموله شناورهای کالاهای اساسی تخلیه شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: به طور متوسط هر 10 روز یک کشتی به طور مستقیم از چین در بندر چابهار پهلوگیری می کند که مدت زمان تحویل کالا را از 45 روز به 2 هفته کاهش داده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد کرمی در حاشیه نشست با سفیر چین در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اقداماتی بین دو کشور ایران و چین برای توسعه سرمایه گذاری انجام شده که ان شاءالله نتیجه مطلوبی خواهد داشت. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن کشتیرانی با بیان اینکه دولت برای توسعه بندر چابهار باید مشوق هایی برای جذب سرمایه گذار و توجیه پذیر شدن حمل و نقل در این بندر به اجرا برساند، گفت: اپراتور هندی در چابهار آن میزان سرمایه گذاری لازم را که در قرارداد تعهد کرده بود، انجام نداده و محتملا با ایران بازی کرده است ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۰    
سفیر چین در تهران گفت: سرمایه گذاری کشور چین به زودی در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه در بندر چابهار افزایش می یابد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی در دیدار سفیر جمهوری خلق چین در تهران اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های زیادی در زمینه معادن، گردشگری، کشاورزی و صنعت دارد و می تواند برای اشتغال و سرمایه گذاری مفید باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۷:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان سفیر چین در تهران گفت: سرمایه گذاری این کشور به زودی در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه در بندر چابهار افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۳:۳۰    
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و قلب تپنده اقتصاد و گردشگری با آب و هوای مطلوب، سواحل وچشم اندازهای زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر صنعت و تجارت طالبان با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های بندر چابهار گفت چابهار به لحاظ موقعیت استراتژیک منطقه ای برای سرمایه گذاری افغاستان و جهان است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از جمله مشوق های در نظر گرفته شده در بندر چابهار را تخفیف 80 درصدی برای حقوق و عوارض وارده بر کشتی ها، 80 درصد هزینه توقف وارد بر کشتی ها، 60 درصد هزینه های راهنمایی، یدک کشی و لایروبی وارد بر کشتی ها ...
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمد کرمی استاندار سیستان بلوچستان در بازدید از بندر چابهار به همراه هیئت اعزامی کشور افغانستان اظهار داشت: برای تعاملات بیشتر اقتصادی و تجاری همراه هیئت اعزامی از کشور افغانستان هستیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آمادگی کامل این اداره کل در نظارت بر ایمنی سفرهای دریایی نوروز 1402 خبر داد.
سازمان بنادر و دریانوردی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۵۵    
تصاویر افسران کنترل و بازرسی کشتی ها از نواقص بازرسی های صورت گرفته در بندر چابهار به عنوان عکس برتر سال 2021 کشورهای تفاهم نامه اقیانوس هند انتخاب شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت معتبر در حوزه خدمات بندری و دریایی (سهامی عام) جهت تکمیل تیم خود در عملیات خدمات بندری از کارشناسان مجرب در حوزه مسئول اجرایی عملیات در بندر چابهار دعوت به همکاری می نماید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های هندی گزارش داده اند دولت این کشور در نظر دارد که 20 هزار تن گندم را برای کمک به نیازمندان افغانستان ارسال کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام سیستان وبلوچستان با اشاره به روند مستمر افزایش میزان واردات نهاده های دامی از بندر چابهار از ثبت رکورد پهلودهی و تخلیه همزمان 3 فروند کشتی نهاده دامی شامل جو و ذرت برای اولین بار در بندر چابهار خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری چابهار گفت: بیش از 100 هکتار زمین متعلق به دولت طی چند روز گذشته با پیگیری و همراهی شورای تامین در بندرچابهار رفع تصرف شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۶    
رویداد انتقال فناوری به روستاها برای کارآفرینی با برنامه ریزی صندوق کار آفرینی امید در بندر چابهار با حضور شرکت های دانش بنیان کشور ومدیران کسب وکارهای کوچک وبزرگ استان سیستان و بلوچستان برگزارشد
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار پیشانی تجارت آینده ایران اسلامی است و با رشد چابهار شاهد رشد منطقه خواهیم بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم به علت موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب های خطوط ترانزیتی، ظرفیت راه اندازی خطوط ترانزیتی و درنتیجه، رونق بخشی به اقتصاد ایران و آسیای میانه را دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۲۳:۰۲    
سفیر ژاپن در ایران گفت: جذابیت ها و فرصت های بسیار خوب تجاری و اقتصادی در بندر چابهار به تجار و بازرگانان ژاپن معرفی خواهد شد تا آنان برای سرمایه گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار پیشانی تجارت آینده ایران اسلامی است و با رشد چابهار شاهد رشد منطقه خواهیم بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
افزایش پنجاه درصدی مبادلات تجاری ایران و هند و نگاه مشترک دو کشور به توسعه بندر چابهار فصل جدیدی را در دیپلماسی اقتصادی دو کشور رقم زده است که همگرایی و هم افزایی یش تر منطقه ای را به دنبال دارد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۴    
گروه گردشگری: جزیره قشم یکی از بزرگ ترین جزیره های کشور ایران است که درون استان هرمزگان قرار دارد و از مکان های تاریخی و دیدنی بسیاری برخوردار است. بندر چابهار نیز یکی از بنادر مهم کشور ایران به حساب می آید و تنها بندر اقیانوسی ایران است که در استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی دریای مکران و ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: رکورد تخلیه و بارگیری 55 هزار تن کالا طی یک روز در بندر چابهار ثبت شد.
حمل ونقل دریایی مهم ترین محرک تجارت جهانی و صادرات 65 هزار تن گندله آهن برای اولین بار از بندر چابهار از مهمترین اخبار حوزه بنادر و دریانوردی در هفته گذشته بود.
خداداد اولیایی مدیر بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان در حاشیه اختتامیه جشنواره طلایه داران شکوه ایران زمین در سواحل مکران که در بندر چابهار برگزار شد، اظهار داشت: استقبال بی نظیر مردم از این جشنواره ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 65 هزار تن محموله صادراتی گندله آهن تولیدی واحد های صنعتی و معدنی کشور برای نخستین بار از طریق بندر چابهار بارگیری و صادر شد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از بارگیری 65 هزار تن محموله صادراتی گندله آهن برای اولین بار از طریق بندر چابهار و رشد صادرات فرآورده های معدنی از این بندر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۶:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به میزبانی وزارت امور خارجه برگزار شد
جشنواره طلایه داران سواحل خلیج فارس در بندر چابهار با حضور عشایر، روستاییان، صنعتگران، هنرمندان، مقامات و مسئولان استانی و محلی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان سیستان و بلوچستان، جشنواره طلایه داران سواحل خلیج فارس در بندر چابهار با حضور عشایر ...
با هدف ارتقاء توان عملی و عملیاتی کارکنان آتش نشانی و تیم امداد ونجات بندر چابهار، دوره آموزشی امداد و نجات جاده ای (1) با همکاری اداره آموزش بندرچابهار برگزار شد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
بندر چابهار بهترین موقعیت را برای خدمات رسانی به کشتی های ورودی به خلیج فارس دارد؛ مشخصا سوخت رسانی به کشتی های ورودی به خلیج فارس و اصطلاحا بانکرینگ موجب می شود درآمد زیادی نصیب کشور شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۹:۱۰    
امام جمعه چابهار گفت: بندرچابهار پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت زیادی کرده و به قلب توسعه سواحل مکران تبدیل شده و مورد توجه سرمایه گذاران و گردشگران است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اعلام آمادگی بندر چابهار برای راه اندازی خط مسافری دریایی با عمان خبر داد و گفت: امکان انجام دو سفر هفتگی وجود دارد و ظرفیت جابجایی مسافر تا 250 مسافر است.
رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان از حمل یک میلیون و347 هزار و 907 تن کالای اساسی از مبدا بندر چابهار به سایر نقاط کشوردر 10 ماهه سالجاری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۶:۳۰    
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت:توسعه سرویس منظم حمل کانتینری دریایی در بندر چابهار برای ذینفعان تجاری به مقاصد پر تکرار برای تمام رویه های گمرکی و توسعه فعالیت های تجاری با کشورهای همسایه در حال انجام است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۷:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
آتش سوزی در یک واحد لنج چوبی باری با 8 خدمه در 80 مایلی بندر چابهار رخ داد و در اثر آن 4 ملوان نجات پیدا کرده و 4 ملوان دیگر مفقود شدند. به گزارش صبح ساحل ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
فردی که مسکن ندارد، مزد حداقل به چه کار او می آید؟ متاسفانه در حوزه عمومی بحث های اساسی وجود ندارد. بحث اساسی این است که الگوی توسعه ما چیست؟ اگر مثلا بخواهیم بندر چابهار را توسعه دهیم باید با سرمایه خارجی این کار را صورت دهیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از اعلام آمادگی بندر چابهار برای راه اندازی خط مسافری دریایی با عمان خبر داد و گفت: امکان انجام 2 سفر هفتگی وجود دارد و ظرفیت جابجایی مسافر تا 250 مسافر است.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، ناخدای لنج باری ظهر روز سوم بهمن امسال وقتی دستور حرکت را به خدمه می داد ، نمی دانست این آخرین سفر با این لنج و خدمه اش است. عقربه های ساعت 1 و 30 دقیقه بعد از ظهر را نشان می داد که لنج بندر چابهار را به مقصد بندر دبی ترک کرد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
بزرگترین رویداد تجاری بین ایران و افغانستان با عنوان دومین شوروم و نشست تجاری B2B با حضور 70 تاجر بزرگ و تراز اول افغانستان و 70 شرکت صادرکننده ایرانی در تهران برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
هند با تصدی ریاست جی 20 در سال 2023 و گره زدن موضوعات ژئواکونومیک به منافع ژئوپلیتیک خود، در سال جاری زمانی را پیش رو دارد تا بر اهمیت بندر چابهار در بهبود ترانزیت شمال به جنوب تمرکز و تاکید نماید.
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان 4 ملوان یک شناور باری با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار و همکاری کشتی خارجی در اطراف زرآباد در سواحل غربی چابهار خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان 4 ملوان یک شناور باری با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار و همکاری کشتی خارجی در اطراف زرآباد در سواحل غربی چابهار خبر داد.