چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۱۸:۵۳Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواحل مکران»

تین نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به موارد ذکر شده و با توجه به وجود فرودگاه کنارک در بهترین موقعیت استراتژیکی در سواحل مکران و منطقه چابهار با ارزش حداقل 25 هزار میلیارد تومان و وجود ظرفیت خالی در این فرودگاه، ایجاد یک فرودگاه جدید در کنار این فرودگاه توجیه فنی، اقتصادی، زیست محیطی و امنیتی ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین دیوار حفاظتی در پهنه جنوبی دریای مکران به طول سه هزار متر، ساخته شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی سواحل مکران در اولویت و هدف گذاری خراسان شمالی با رویکرد سرمایه گذاری، مولدسازی و بهره مندی از ظرفیت دریا قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر راه اندازی مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار در سواحل مکران تأکید کرد.
دولت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر پروژه های مختلفی در راستای خودکفایی ایران در عرصه صنعت هسته ای به اجرا درآمد و از دستاوردهای گوناگونی رونمایی شد ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۰:۱۷    
اگر امروز تصمیم گرفته شود 100 موضوع و اقدام اساسی در فرایند توسعه کشور فهرست شده و از بین آنها 50 موضوع مهم تر انتخاب شده و درنهایت پنج موضوع کلیدی و جدی برگزیده شود، بدون شک موضوع توجه به اقتصاد دریامحور و توسعه سواحل مکران در سبد انتخاب نهایی قرار می گیرد ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مزرعه ای که محل پرورش خزنده ای متفاوت، اما مقدس در فرهنگ و ادبیات بلوچی است: در ادبیات بلوچی نامش گاندو و معنایش حرکت کننده روی شکم است؛ سخن از خزنده ای خونسرد و آرام است که در اورتگ یا هوتگ زندگی می کند و در ادبیات تخصصی تمساح مردابی ، تمساح پوزه کوتاه یا کوروکودیل خوانده می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۳:۴۹    
عسکری نسب، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مزیت های بندر شهید بهشتی را نسبت به بندر جبل علی امارات برشمرد و گفت: بنادر کوچک با هدف استفاده از سواحل مکران توسعه می یابند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
کارشناس حمل ونقل دریایی با بیان این که برای توسعه سواحل مکران نیازی به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیست، گفت: 400 صفحه طرح توسعه سواحل مکران در وزارت راه و شهرسازی داریم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۸:۱۲    
اصفهان - ایرنا - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استان های ساحلی در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و احیای سواحل مکران است که با تصویب مجلس، در قالب احکام برنامه هفتم توسعه به قانون تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فاز دوم بندر شهید رجایی در راستای توسعه سواحل مکران به زودی اجرایی خواهد شد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
اگر دولت خودش توان توسعه سواحل مکران را ندارد، آیا از هند و روسیه انتظار داریم که چابهار را توسعه دهند؟
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سواحل مکران که به فرموده رهبر انقلاب گنج پنهان کشور است با داشتن قابلیت های فراوان و قرار داشتن در موقعیت جغرافیایی ویژه از اهمیت بالای استراتژیکی برای ایران برخوردار است.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۲۳:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
محمد اسلامی عصر امروز (سیزدهم بهمن ماه)، در شورای اداری استان هرمزگان که با حضور ابراهیم رئیسی و اعضای هیات دولت برگزار شد، اظهار کرد: در این سفر شاهد آغاز عملیات اجرایی ساخت نیروگاه های اتمی ایران هرمز با ظرفیت پنج هزار مگاوات در شهرستان سیریک با هدف طرح توسعه سواحل مکران بودیم. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۱   + ۶۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور در نشست پیگیری موضوعات ویژه هرمزگان، موانع تکمیل پل خلیج فارس، چگونگی جلوگیری از رسوب کالاها در بنادر استان، بازآفرینی بافت ناکارآمد شهری در هرمزگان و چرایی ممنوعیت استقرار واحدهای صنعتی در فاصله 2 کیلومتری سواحل مکران را مورد بررسی قرار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز عملیات اجرایی دو شهر جدید در هرمزگان در مجاورت بندرعباس و نیز در سواحل مکران آغاز شد.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه اَبَرپروژه نیروگاه ایران هرمز با سرمایه گذاری 15 میلیارد دلاری اجرا خواهد شد تصریح کرد: هیچ کشور خارجی در این پروژه دخیل نیست و کاملا با توان و به دست متخصصان داخلی این نیروگاه ساخته می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فاز اول طرح پهنه بندی محیط زیستی و ارزیابی ریسک زیستگاهی استقرار صنایع در مناطق ساحلی مکران در استان هرمزگان توسط گروه محیط زیست دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس انجام شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۱:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان با بیان اینکه عملیات اجرایی نیروگاه اتمی سیریک در سفر رئیس جمهور آغاز می شود گفت: این نیروگاه با ظرفیت 5 هزار مگاوات خواهد بود که نقشی تعیین کننده و اساسی در تحول و توسعه سواحل مکران ایفا خواهد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از ساخت بیش از 400 کلاس درس در سال به طور ویژه در حوزه سواحل مکران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت:در سال جاری تاکنون 326 کلاس درس در حوزه سواحل مکران تحویل آموزش و پرورش شده است و حداقل 120 کلاس درس دیگر تا پایان سال به این عدد افزوده خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استان های ساحلی منافع مهمی برای اصفهان دارد، گفت: احیای سواحل مکران از راهکارهای کاهش آلودگی هوا، مهاجرت و حاشیه نشینی است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان این که هند در زمین معافیت های تحریمی آمریکا بازی می کند، اظهار کرد: شاید بهتر باشد هند از توسعه سواحل مکران و چابهار خلع ید و چین جایگزین شود.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۴:۳۴    
تعداد بازدید: 25 معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: 282 هزار تن ماهی تون در کشور تولید می شود که بیشترین میزان مصرف این ماهی در قالب کنسرو است و قصد داریم در فاز اول اقدامات خود 10 درصد از این محصول را به صورت تازه وارد سفره مردم کنیم. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۲۳:۰۳    
حسین حسینی، رئیس سازمان شیلات ایران، گفت: طرح پرورش نوین میگو در سواحل مکران از اردیبهشت ماه اجرایی می شود، به طوری که در این طرح میزان برداشت در هکتار از 5.5 تن به 20 تن ارتقا خواهد یافت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۷:۲۵    
طرح نهضت ملی مسکن نیز به وسعت 53 هکتار در این شهر با 900 واحد مسکونی و در یکی از محلات شمالی آن قرار دارد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: 282 هزار تن ماهی تون در کشور تولید می شود که بیشترین میزان مصرف این ماهی در قالب کنسرو است و قصد داریم در فاز اول اقدامات خود 10 درصد از این محصول را به صورت تازه وارد سفره مردم کنیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: طرح پرورش نوین میگو در سواحل مکران از اردیبهشت ماه اجرایی می شود؛ بطوریکه در این طرح میزان برداشت در هکتار از 5.5 تن به 20 تن ارتقاء خواهد یافت.
سینا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به نقل از فارس، با توجه به لزوم پشتیبانی مستمر از توسعه سواحل جنوب کشور و حضور پررنگ در آب های آزاد و در راستای پاسخ به الزامات آموزش عالی، فناورانه و صنعتی برنامه های توسعه کشور در محور جنوب و مخصوصا سواحل مکران در دهه های آتی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون این استان با دارا بودن 32 شهرک و ناحیه صنعتی موقعیت جغرافیایی ویژه خود از جمله دسترسی به سواحل مکران و دارا بودن مرزهای طولانی با کشورهای افغانستان و پاکستان نقش موثری در اجرایی شده برنامه توسعه محور شرق کشور دارد.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بین المللی صادرات به پاکستان که شب گذشته در منطقه آزاد چابهار برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز ایران در تجارت بین الملل رتبه خوبی در دنیا دارد، گفت: منطقه آزاد چابهار ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: پنجمین پایانه نفتی ایران بهمن ماه سال جاری در سواحل مکران افتتاح می شود که بزرگترین پایانه نفتی کشور در خارج از خلیج فارس خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۹:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس و اعضای هیئت مدیره مؤسسه کوثر یزد به منظور بررسی چالش های سرمایه گذاری این مؤسسه در بخش کشاورزی و استفاده از ظرفیت های سواحل مکران چابهار با معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد دیدار و گفتگو کرد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه بسته سرمایه گذاری توسعه سواحل مکران با رویکرد توامان سکونتگاه، ایجاد ظرفیت های مولد اقتصادی و اشتغال تا پایان سال جاری تدوین می شود از اعلام آمادگی حدود 10 شرکت داخلی و رایزنی با برخی از کشورها برای سرمایه گذاری در این طرح کلان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۹:۴۳    
باتوجه به موقعیت گردشگری چابهار نیازاست تمامی فعالین گردشگری وهتل داران با آخرین متد های میزبانی آشنا شوند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
با تصمیم هیات امنا واحد آموزشی هرمزگان (بندرعباس) دانشگاه صنعتی امیرکبیر به پردیس دریا ساحلی تغییر نام یافت. به گزارش ایسنا، بر اساس دستور دهم هیأت امناء مورخ سوم تیر ماه 1402 با توجه به لزوم پشتیبانی مستمر از توسعه سواحل جنوب کشور و حضور پررنگ در آب های آزاد و در راستای پاسخ به الزامات آموزش ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های چابهار و دشتیاری از اعلام آمادگی فعالان حوزه گردشگری برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی خبر داد.
تعریف و اجرای 150 هزار میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل ونقل دریایی و حمایت یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی برای توسعه سواحل مکران مهمترین عناوین خبری حوزه بنادر و دریانوردی در هفته گذشته به شمار می رود.
دولت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۲:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
هیئت وزیران در جلسه 13/10/1402 به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوبه حمایت یک میلیارد یوروریی صندوق توسعه ملی برای توسعه سواحل مکران را تصویب کرد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت راه و شهرسازی، آرش نجفی درباره ضرورت تحقق توسعه دریامحور با توجه به ابلاغیه 9 بندی سیاست های کلی توسعه دریامحور، اظهار داشت ...
ایمیدرو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۱:۵۲   + ۲۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در هرمزگان اعلام کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در غرب استان و توسعه سواحل مکران در شرق استان به عنوان دو بال توسعه ای هرمزگان هستند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۰:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
در چهارمین جلسه شورای توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رئیس جمهور، طرح جامع و برنامه توسعه منطقه مکران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
گردشگری شیلات در دنیا به عنوان شاخه ای از گردشگری کشاورزی در مناطق طبیعی و مزارع مصنوعی پرورش ماهی به منظور افزایش درآمد حوزه گردشگری در حال گسترش است؛ اما در ایران با وجود گستره وسیع سواحل و مناطق بکر این حوزه مغفول مانده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
در چهارمین جلسه ی شورای توسعه سواحل مکران که به ریاست محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، کلیات طرح جامع و برنامه ی توسعه ی منطقه ی مکران به تصویب رسید. منطقه ی مکران، منطقه ای راهبردی در معادلات امنیتی ایران به شمار می رود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: سواحل مکران و منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان دو بال اقتصادی شرق و غرب استان هستند .
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۵:۴۱    
خان محمدی در نشست هم اندیشی که با هدف برگزاری همایش خیرین نیک اندیش مدرسه ساز توسعه سواحل مکران در مرکز آموزشی، رفاهی فرهنگیان کرمان و با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استانهای سیستان و بلوچستان و هرمزگان برگزار شد ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تیتربرتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، محمد مخبر امروز (سه شنبه، 12 دی ماه) در چهارمین نشست شورای توسعه سواحل مکران با بیان اینکه برنامه ریزی برای توسعه منطقه مکران با محوریت و فعال کردن مردم طبق یک نقشه و سند آمایش سرزمینی بر اساس اسناد بالادستی ضروری است ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
کلیات طرح توسعه مکران امروز در شورای توسعه سواحل مکران به تصویب رسید. این شورا پیش از این مجوز برداشت پنج میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی را برای توسعه مکران دریافت کرده بود. اما آیا توسعه مکران در مسیر درست خود حرکت می کند؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۳:۵۳   + ۸۹ سایت دیگر  
در چهارمین جلسه شورای توسعه سواحل مکران که صبح امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، طرح جامع و برنامه توسعه منطقه مکران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب رسید.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۲۲:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
آسیانیوز - مراسم رونمایی از کتاب اول مکران (کلان پروژه بام) با حضور دبیر شورای توسعه سواحل مکران برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا پیش از ظهر امروز حسین دهقان دبیر شورای توسعه سواحل مکران در مراسم رونمایی از کتاب اول مکران (کلان پروژه بام) گفت: در بدو ورودمان به حوزه مکران ...