چهارشنبه ۱۹ بهمنساعت ۰۱:۱۷Feb 2023 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواحل مکران»

خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از برگزاری نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مکران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۳    
استاندار مرکزیی گفت: ستاد معین اقتصاد دریا را در استان شکل خواهیم داد، صنایع متعددی از استان اعلام آمادگی کرده اند، به زودی هیات عالی رتبه از استان به سواحل مکران اعزام خواهند شد و به جرات اعلام می کنیم استان مرکزی در زنجیره ارزش راهبردی اقتصاد دریا نقش آفرین خواهد بود.
معاون آمادو پشتیبانی نیروی دریایی ارتش: امیر دریادار دوم محمدی با بیان اینکه نیروی دریایی آمادگی دارد به صورت مشارکتی با تمام صنایع در سواحل مکران همکاری کند، گفت: نیروی دریایی ارتش پرچم دار توسعه در سواحل دریای مکران است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای بندر چابهار خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۴۰    
ایسنا/مرکزی معاون لجستیک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برای رشد و توسعه سواحل مکران آماده همکاری با صنایع هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون لجستیک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مأموریت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران طی چند سال گذشته در سواحل مکران متمرکز شده تا امنیت این منطقه را برقرار کند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
دهقان دبیر اجرایی شورای توسعه مکران گفت: گام خاصی در لایحه بودجه سال آینده برای توسعه سواحل مکران برداشته نشده است؛ اگرچه دولت هم محدودیت های خودش را دارد اما امیدواریم با کمک نمایندگان و پیش بینی اعتبارات مورد نیاز در لایحه بودجه سال آتی گام بلندی را در راستای توسعه سواحل مکران برداریم.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 39 روز گذشته رئیس سازمان شیلات ایران در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری به عنوان سخنران نشست تخصصی اولویت های توسعه سواحل مکران در بخش کشاورزی حضور پیدا کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
با حضور حسین دهقان نماینده ویژه رئیس جمهور در سواحل مکران سه طرح بزرگ فرهنگی عقیق، مشکات و نام در سواحل مکران رونمایی شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به بررسی وضعیت بودجه بخش سلامت ارتش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان پزشکی قانونی و سواحل مکران در لایحه بودجه 1402 کل کشور و پیشنهادات واصله نمایندگان اختصاص داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۹:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه بودجه 1402 در نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر کشور، دبیر اجرائی شورای توسعه سواحل مکران و رییس بنیاد مسکن خبر داد.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با شورای توسعه مکران از ارائه آموزش های مهارتی توسعه محور به ساکنین بومی و مهاجرین سواحل مکران خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، بودجه پیش بینی شده برای سواحل مکران در سال آتی با حضور دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران بررسی شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۵:۳۵    
سه طرح بزرگ در سواحل مکران با حضور حسین دهقان نماینده ویژه رئیس جمهور و دبیر شورای عالی توسعه سواحل مکران رونمایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش، از تعامل این نیرو با ستاد توسعه سواحل مکران برای پیشرفت سواحل مکران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه سلسله پیش نشست های چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران (با محوریت حکمرانی و تاکید بر دیپلماسی و اقتصاد دریا محور)، امروزهفتمین پیش نشست برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۷:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: براساس توافقاتی که با استاندار سیستان و بلوچستان داشتیم قرار است با محوریت نیروی دریایی ارتش در حوزه های مختلف اعم از شیلات، کشتی سازی، تعمیرات و بهداشت و درمان اقداماتی را انجام دهیم.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۰۲    
امیر دریادار ایرانی گفت:: اگرچه مسئولیت اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران حفاظت و حراست از مرزهای آبی، خاکی و هوایی کشور است اما مسئولیت های اجتماعی را نیز دغدغه خود می داند و نسبت به مردم تعهد دارند که در خدمتشان باشند. بر همین اساس امکاناتی را که به منطقه می بریم، برای عموم مردم قابل استفاده است
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۱    
استاندار مرکزی با بیان اینکه اقتصاددریا باید به عنوان پیشران جدی در استان دنبال شود، گفت: استان مرکزی به عنوان یک استان غیر ساحلی می تواند در این حوزه نقش آفرین باشند.
پولی مالی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۹:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
اخبار پولی مالی_ رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، با اشاره به سرمایه گذاری 1.1 میلیارد دلاری صندوق در سواحل مکران گفت: در صورت ایجاد نظام یکپارچه و تحقق فاکتورهای اقتصاد دریا محور و دیپلماسی اقتصادی، شاهد توسعه ی سواحل مکران خواهیم بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران (با محوریت حکمرانی و تاکید بر دیپلماسی و اقتصاد دریامحور) با همکاری اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و مشارکت نهاد های عالی سیاستگذاری و اجرایی کشور 9 و 10 اسفند امسال برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: عملیات اجرایی بهسازی، تعریض، ساخت ابنیه فنی جاده مرز ریمدان شهرستان دشتیاری در همجوار سواحل مکران با اعتبار 377 میلیارد تومان آغاز و این محور از درجه فرعی به اصلی ارتقا پیدا می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه ظرفیتهای شیلاتی صنعتی ارزشمند برای توسعه سواحل مکران است، گفت: 60 هزار هکتار از سواحل مکران قابلیت پرورش میگو را دارد و می توان با کشت میگو هزاران اشتغال را فراهم کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از آمادگی این صندوق برای مشارکت در صندوق توسعه مکران خبر داد. به گزارش ایسنا ، مهدی غضنفری در پیش نشست همایش توسعه سواحل مکران با محوریت تامین مالی و فرصت های سرمایه گذاری که با حضور رئیس مرکز مطالعات نیروی دریایی ارتش ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۲۳:۵۴   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب درباره فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار، اظهار داشت: فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار در کنار فعالیت خط منظم کشتیرانی چابهار-هند در راستای توسعه کریدور شمال جنوب و تحقق تأکیدات و منویات مقام معظم رهبری به منظور ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۶:۰۲    
ششمین پیش نشست همایش ملی توسعه سواحل مکران امروز چهارشنبه 5 بهمن ماه 1401، با محوریت فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری و تامین ملی در منطقه مکران در محل صندوق توسعه ملی برگزار شد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، رضا محمدی در پیش نشست همایش توسعه سواحل مکران با محوریت تامین مالی و فرصت های سرمایه گذاری که با حضور رئیس مرکز مطالعات نیروی دریایی ارتش، معاون نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش، رئیس اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق با تاکید بر اهمیت توسعه سواحل مکران گفت: سرمایه گذاری در سواحل مکران بازدهی قابل توجهی در پیش رو دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری کشور گفت: در کنار رفع موانع، اعطای مشوق ها و امتیازات ویژه برای جذب سرمایه گذار در سواحل مکران الزامی است و زیرساخت ها به موازات این موارد باید تقویت شود.
آنا / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۸:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: مرز های آبی کشورمان به عنوان مأموریت اولیه ما است. اما مرزی برای مأموریت اصلی ما وجود ندارد و هر کجا منافع ملی کشور ما باشد ما در آن نقطه حضور داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران با محوریت حکمرانی و تاکید بر دیپلماسی و اقتصاد دریامحور، امروز دوشنبه 3 بهمن 1401، در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون گردشگری کشور در پنجمین پیش نشست همایش توسعه سواحل مکران با محوریت توسعه گردشگری دریایی، داشتن الگوی توسعه برای سواحل مکران و رفع موانع و اعطای مشوق ها برای جذب سرمایه گذار را از الزامات توسعه گردشگری این منطقه عنوان کرد و توسعه گردشگری را در راستای تامین امنیت سواحل مکران مفید دانست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۲۰:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
استاندار مرکزی با اعلام این خبر که ستاد معین اقتصاد دریا در این استان تشکیل شده است، گفت: مسئولان و مدیران صنایع این استان به سواحل مکران سفر خواهند داشت. در راستای برقراری توسعه روابط اقتصادی استان مرکزی با منطقه مکران، هفته سوم یا پایانی بهمن ماه سال جاری این سفر انجام می شود.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۸:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
پنجمین پیش نشست "چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران " با محوریت حکمرانی و تاکید بر دیپلماسی و اقتصاد دریامحور با همکاری و مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار می شود. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
دکتر علی خورسندیان که در راستای بازدیدهای میدانی و پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به چابهار سفر کرده است، در دیدار با مدیران منطقه آزاد چابهار و صنعتگران و کارآفرینان این منطقه تاکید کرد: چابهار دارای ظرفیت های بی شمار تولیدی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۵:۳۱    
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چابهار و سواحل مکران که طبق فرموده مقام معظم رهبری گنجی پنهان است، دارای ظرفیت های بسیار عظیمی در حوزه های اقتصادی و گردشگری هستند که باید مورد بهره برداری برسند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: ظرفیت های گردشگری، آثار تاریخی و طبیعی و جاذبه های سواحل مکران بویژه شهرستان چابهار در قلب این سواحل سالانه پذیرای یک میلیون مسافر و توریست است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی, گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه سواحل مکران و به طور ویژه چابهار جاذبه بکر گردشگری کشور محسوب می شود، گفت: تلاش می کنیم مشکلات زیرساختی حوزه گردشگری منطقه برطرف شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۰    
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور بازدید از طرح های گردشگری سواحل مکران و شرکت در جشنواره گردشگری وارد چابهار شد.
آنا / خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۳:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از کوه های مینیاتوری چابهار گفت: یکی از مزیت های کم نظیر استان سیستان و بلوچستان، سواحل مکران و چابهار کوه های مریخی و مینیاتوری است که یک اکوتوریسم فوق العاده است.
آنا / خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفت: باید برای تدارک حضور گردشگران در سواحل مکران شرایط لازم ایجاد و فراهم شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۳:۰۶    
تمام آنچه از سواحل مکران می دانیم شاید همین یک خط باشد که آن هم به لطف تبلیغات آژانس های گردشگری خودمختار مطرح شده است: امتداد خط ساحلی چابهار و دریای عمان از شرق بندرعباس تا مرز میان ایران و پاکستان !
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۲:۰۶    
توسعه سواحل مکران چند سالی است از سوی رهبر حکیم انقلاب مطرح و مطالبه می شود، اما به این موضوع راهبردی توجه جدی نشده است، به طوری که ایشان روز دوشنبه 7 آذر 1401 در دیدار تعدادی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۲:۰۶    
نخستین جلسه شورای توسعه سواحل مکران در دولت فعلی، چهارم آبان امسال به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی ، راه وشهرسازی ، جهاد کشاورزی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد و حسین دهقان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: انگلستان در دهه های گذشته از هر تلاشی برای جلوگیری از توسعه سواحل مکران دریغ نکرده است.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۲    
تعداد بازدید: 44 معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران بر اهمیت پیش بینی برنامه ها، ظرفیت ها، مکان سنجی و مطالعات شیلاتی، باغبانی، زراعت، صنایع تبدیلی و آبخیزداری در توسعه سواحل مکران تاکید کرد. ...
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۹:۲۲    
تعداد بازدید: 28 معاون صید وبنادر ماهیگیری سازمان شیلات گفت: طرح هایی چون مدیریت و ساماندهی تلاش صیادی و صلاحیت سنجی متقاضیان در حوزه سواحل مکران برای اجرا ابلاغ شده است که امیدواریم این طرح ها به افزایش مدیریت و ساماندهی تولید کمک کند.  ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: یک استاد دانشگاه گفت: منطقه مکران باتوجه به اتصال آن به اقیانوس هند، جزء بخش های استراتژیک کشور قلمداد می شود که می تواند مسیر توسعه را برای شرق کشور فراهم سازد.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۱۷ سایت دیگر  
با توجه به تاکیدات انجام شده در زمینه توسعه سواحل مکران و ایجاد توازن توسعه در مناطق مرزی الزام پرداخت 50 درصد منابع بانکی در منطقه به همان بخش ابلاغ شده است.