چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۳۹Oct 2020 21

جدیدترین‌های «سواحل مکران»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۲    
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان وبلوچستان وفرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: سندهای توسعه و آمایش می توانند عمران و آبادانی سواحل مکران بویژه بندر چابهار را شتاب داده و بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۷    
تاخیر در تصویب طرح ویژه راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوب کشور، در رقابت با کشورهای همسایه بیشتر نمودار می شود اما توجه به این ظرفیت های زیست محیطی و اقتصادیِ خدادای در یک سال گذشته به نحوی تسریع یافته که در قسمت های مختلف از جمله توجه به تجهیز بنادر تجاری جنوب ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به اینکه امروز یکی از پایه های علوم در دانشگاهها بایستی براساس دریا باشد، گفت: امروز در استان به دانشگاهی به عنوان علوم و فنون دریا نیاز داریم ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان احداث فرودگاه چابهار فرصتی استثنایی و بی نظیر برای توسعه و رشد سواحل مکران و مناطق همجوار است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
همایون حیدری با اشاره به بیانات و تاکیدات رهبر انقلاب برای توسعه سواحل مکران گفت: طبق ابلاغیه رهبرمعظم انقلاب به دولت و نیروهای مسلح و تاکید ایشان، وظیفه همه ما تلاش برای توسعه و آبادانی سواحل مکران است و با امکانات و ابزارمان برای تحقق این امر مهم پیشگام هستیم.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز :این هفته از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی خبر رسید که سند تنظیمی برای ساماندهی گردشگری جنگل ها و سواحل کشور بررسی شد. جلسه مربوط به بررسی این طرح ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۴    
گروه استان ها-نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه شهرهای بندری هرمزگان شرایط خوبی ندارند گفت: در آینده نه چندان دور ما شاهد یک رشد جدی در سواحل مکران خواهیم بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۱    
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، تامین آب شرب را چالش اساسی استان سیستان و بلوچستان دانست و گفت: باید آب سدها به کشاورزی اختصاص پیدا کند چراکه فعالیت صنعتی در استان به ویژه مناطق صنعتی سواحل مکران از طریق شیرین کردن آب دریا امکان پذیر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات پیش آمده در روند ساخت فرودگاه بین المللی و حاشیه نشینی چابهار با نگاه کلان و اعتبارات ملی مرتفع می شوند و همه مسوولان مصمم به پیگیری مسائل و مشکلات مردم این منطقه از سواحل مکران هستند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: سند توسعه سواحل مکران امید آفرین است زیرا برون زایی و درون زایی توسعه در بخش های مختلف را مورد توجه قرار داده است، این منطقه خیلی می تواند برای کشور سودمند باشد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی گفت: چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور که در شاهراه شمال- جنوب و شرق- غرب واقع شده و به لحاظ ظرفیت های تجاری- ترانزیتی نزدیک ترین راه دسترسی به کشورهای محصور آسیای میانه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۲۱    
چابهار- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دولت با اجرای طرح های توسعه بندرشهیدبهشتی، راه آهن، گاز، پتروشیمی، فرودگاه، مرز ریمدان و دهها پروژه اشتغالزا و تولیدی اهتمام ویژه ای به توسعه سواحل مکران دارد و برای آبادسازی آن در حال تلاش است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- امام جمعه نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: اقتصاد کشور به نفت وابستگی دارد و یکی از راههای رهایی از این وابستگی تک محصولی تقویت و توسعه سواحل مکران و تقویت منطقه آزاد چابهار و ساخت فرودگاه برای آن است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مجتمع کشت و صنعت مکران به عنوان طرح پیشران توسعه سواحل مکران و یک طرح بزرگ مقیاس در کشور است .
به گزارش روابط عمومی استانداری در این بازدید صفایی مدیر شرکت کشت و صنعت مکران به بیان گزارشی از بخش های مختلف این طرح پرداخت. وی اظهار داشت: مجتمع کشت و صنعت مکران به عنوان طرح پیشران توسعه سواحل مکران و یک طرح بزرگ مقیاس در کشور است که در سواحل مکران ایفای نقش خواهد کرد. ...
استاندار سیستان و بلوچستان در جریان بازدید از مجتمع کشت و صنعت مکران و در حاشیه مراسم کلنگ زنی سایت پرورش و تکثیر لارو میگو این مجموعه که با حضور سردار رستم قاسمی مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاه ویژه ای به پیشرفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت و مدرس حوزه علمیه جامعه الحرمین الشریفین چابهار گفت: تخصیص اعتبارات کلان برای تکمیل زیرساخت ها بویژه آغاز ساخت فرودگاه بین المللی چابهار منجر به تحقق نظرات و منویات رهبرمعظم انقلاب برای آبادسازی سواحل مکران و آرزوهای سالیان دراز مردم می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۲    
چابهار- ایرنا- سردار رستم قاسمی مشاور عالی و اقتصادی فرمانده کل سپاه پاسداران در سفر به چابهار از کارخانه های در حال ساخت فولاد و پتروشمی، فرودگاه، قسمت های مختلف منطقه آزاد و بندرشهید بهشتی چابهار بازدید و در نشستی با قشرهای مختلف مردم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۲:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای دسترسی و تسریع در امور مردم، حمل و نقل کالا و جابجایی مسافر، گردشگر و به ویژه سرمایه گذاران و نیروهای متخصص و فنی فعال در جنوب سیستان و بلوچستان از جمله سواحل مکران ساخت شهر فرودگاهی نیاز اصلی و اساسی است تا ظرفیت های ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ساخت فرودگاه چابهار براساس اسناد بالادستی و سندهای توسعه ای و برنامه های مختلف کشوری توسعه سواحل زیبا با ظرفیت های تجاری، اقتصادی و گردشگری مکران را تسریع و آرزوی دیرینه مردم سیستان وبلوچستان به ویژه ساحل نشینان را محقق می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۵۱    
باهدف توسعه مجتمع های تولیدی صادرات در سواحل مکران، تاکنون حدود 20 طرح تولیدی و صنعتی از محل تسهیلات بانکی اجرا شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در این دیدار با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان در کانون توجه مسوولان بخش های مختلف کشور است گفت: با توجه به اسناد بالا دستی استان از جمله مطالعات توسعه محور شرق، سند توسعه سواحل مکران و سند آمایش استان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۰۶    
گروه استان ها- رئیس دبیرخانه استانی ستاد توسعه سواحل مکران گفت: مهمترین عامل برای توسعه سواحل مکران تربیت نیروی انسانی ماهر بومی است.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
ایجاد بندر جدید در سواحل مکران و همچنین ارتقای جایگاه چابهار از طریق استفاده از همه فرصت های سرمایه گذاری در آن، با اعمال مشوق های سرمایه گذاری، باعث شده تا آخرین وضعیت تولید و سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار از رشد 380درصدی ارزش تولید و افزایش حداقل 2000درصدی سرمایه گذاری داخلی طی پنج سال اخیر ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- چابهار بعنوان یکی از بنادر مهم و بزرگترین بندر اقیانوسی ایران و خارج از تنگه هرمز از موقعیت بسیار مناسب راهبردی در یک چهار راه جهانی قرار گرفته است که با وجود داشتن بندر ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در سواحل مکران پایانه انتقال نفت خام در حال ساخت است و بزودی به اتمام خواهد رسید، اظهار کرد: استان هرمزگان به دنبال سرمایه گذاران خارجی در تمامی زمینه هاست و از وجود این سرمایه گذاران چه داخلی و چه خارجی استقبال می کند.
وزیر راه و شهرسازی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد به مناسبت روز جهانی دریانوردی با تاکید بر اهمیت دریا و اقتصاد دریامحور، گفت: توجه به اقتصاد دریامحور برای اولین بار در طرح توسعه سواحل مکران مدنظر قرار گرفت و از توسعه با نگاه محلی و بخشی؛ صرفنظر و به مراتب وسیع تر در حال اجراست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مسائل مربوط به فرودگاه چابهار و توسعه سواحل مکران در دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر ساخت این فرودگاه تاکید شد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس محمد راستاد امروز در حاشیه همایش گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در جمع خبرنگاران درباره احداث بنادر جدید در کشور گفت: برای آنکه بنادر کشور امکان پذیرش کشتی های نسل جدید را داشته باشند باید با عمق پای اسکله بیشتر و دسترسی بهتر احداث شوند که در همین راستا بندر شهید رجایی را ...
ایرانگرد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
سرگزی گفت: محور ترانزیتی چابهار به میلک می تواند تجار افغانستان را نیز برای تجارت و سرمایه گذاری به سیستان و بلوچستان جذب کند. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار محمد سرگزی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۴۲    
گروه استان ها- فرماندار دشتیاری گفت: 120 میلیارد ریال اعتبار به خط انتقال آب از آب شیرین کن پسابندر به بندر صیادی مهم و استراتژیک بریس در سواحل مکران اختصاص یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: موج شکن های مردمی چندمنظوره با هدف ایجاد اشتغال، توزیع یکنواخت جمعیت و پدافند غیرعامل در نوار ساحلی سواحل مکران بر اساس تصمیم کمیسیون لوایح دولت به سازمان شیلات واگذار می شوند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۷:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به آغاز عملیات ساخت شهر فرودگاهی چابهار از ایجاد منطقه آزاد گردشگری در سواحل مکران به دستور وزیر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۷:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
استان ها- ایرنا- در زمانه ای که کشورها در تلاشند با بهره گیری از موقعیت جغرافیایی و راهبردی خود، بازیگر اصلی در عرصه ترانزیت و تجارت خارجی باشند، چابهار می تواند مانند گنجی در سواحل مکران به پلی میان توسعه جنوب و غرب آسیا تبدیل شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امورخارجه گفت: چابهار محور تلاقی 2 استراتژی بزرگ جهان یعنی کشورهای چین و هند است و مرزهای سواحل مکران راه های ارتباطی جهان با قلب آسیاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۱    
گروه استان ها- مدیر اداره گردشگری و میراث فرهنگی کنارک گفت: نیاز است طرح های روستاهای هدف گردشگری سواحل مکران یعنی درک و تنگ سریعاً بازنگری و مکان های گردشگری مشخص شود تا سرمایه گذاران گردشگری در این زمینه سردرگم نباشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
پایگاه نیروی دریایی شهید سید مجید راهبر شهرستان سیریک واقع در شرق هرمزگان و در حاشیه سواحل مکران و تنگه هرمز با حضور سردارسرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه افتتاح شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- دبیرکمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ساخت فرودگاه بین المللی چابهار یکی از خواسته های اصلی مردم سواحل مکران است و باید هر چه سریعتر تکمیل شود تا شاهد توسعه، افزایش سرمایه گذاری، گردشگری و جابجایی مسافر باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۸:۰۷    
صید ترال در سواحل استان سیستان و بلوچستان ماه هاست که خبر ساز شده؛ حالا بسیاری از فعالین اجتماعی با نوشتن هشتگ صید ترال را متوقف کنید خواستار پایان این اقدام هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
نمایندۀ مردم چابهار در مجلس، گفت: وزارت نیرو بنا ندارد ندای تشنگی مردم سیستان را بشنود و الا در کجای کشور مانند شرایط شهر چابهار به عنوان نقطه کانونی توسعه سواحل مکران وجود دارد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۷:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه شرق: توسعه مکران به عنوان استراتژیک ترین نقطه شرقی ایران که چابهار را به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران در دل خود دارد، سال هاست که مورد تأکید در برنامه های توسعه ای کشور قرار گرفته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت فرودگاه در چابهار علاوه بر توسعه سرمایه گذاری و گردشگری در جنوب سیستان و بلوچستان نقش مهمی در توسعه سواحل مکران به عنوان گنج پنهان دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده چابهار در مجلس با بیان " وجود فرودگاه کنارک و فرودگاه چابهار برای سواحل مرکران ضروری است، گفت: هیچ تردیدی در ایجاد شهر فرودگاهی چابهار وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استانها- ایرنا- چابهار بعنوان یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران دارای موقعیت استراتژیکی خاص و قلب تجاری سواحل مکران محسوب می شود که وجود شبکه حمل ونقل زمینی و هوای از جمله شهر فرودگاهی در این منطقه الزامی اساسی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها_ مدیر اداره گردشگری چابهار و دشتیاری گفت: نهادهای متولی عملا با تاخیرهای غیرمنطقی در واگذاری زمین، سرمایه گذاران حوزه گردشگری سواحل مکران را کلافه کرده اند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اهمیت و اهداف رزمایش ذوالفقار 99 توسط نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در محدوده آب های شرقی تنگه هرمز و تحقق امنیت پایدار در سایه اقتدار دفاعی بومی سازی شده بحث های امروز برنامه از زاویه دیگر کانال بالکان شبکه سحر است. ...
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سند توسعه سواجل مکران در کنار ایجاد خط لوله گوره به جاسک که اخیرا تصویب و عملیاتی شده اند، مهمترین تاثیر را بر عملکرد شرکت های کشتیرانی و حمل بار در زمینه کالاهای نفتی و غیرنفتی را دارند. چراکه با رونق کلی منطقه به عنوان آرزوی چند ساله ما، افزایش حمل نیز صورت می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- کشت میگو در شهرستان های ساحلی چابهار، دشتیاری و کنارک به دلیل درجه حرارت مناسب، پاکیزه و به دور از آلودگی های صنعتی و شهری، نزدیکی به خط استوا و هوای نسبتاً گرم و مرطوب و بادهای موسمی مونسون از کیفیت بالایی برخوردار است و بهترین ظرفیت برای اشتغالزایی، افزایش تولید این محصول ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
صید نوین لانگ لاین یا همان صید با چوب دستی و قلاب در حال ترویج در آب های سواحل مکران است.