سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۴:۳۹Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواحل مکران»

احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی احزاب، تشکل ها و فعالان سیاسی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: هنوز بستر لازم برای فعالیت و نقش آفرینی احزاب، رسانه ها و نخبگان فراهم نشده البته تلاش هایی مانند راه اندازی خانه احزاب و تشکل ها انجام شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۳:۲۶    
گروه استان ها-فرماندار ویژه چابهار گفت: ایجاد دانشگاه دانشگاه فنی و حرفه ای چابهار به دلیل صنایع مختلفی که در سواحل مکران مستقر هستند یک نیاز اساسی است.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استان هرمزگان، به دلیل قرارگیری در میانه دریای عمان و خلیج فارس، حتی می تواند شاهراه اتصال غرب به شرق و بالعکس نیز باشد و یکی از پل های توسعه سواحل مکران نیز قرار گیرد.
فکر اقتصادی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۳۶    
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،استان هرمزگان، به دلیل قرارگیری در میانه دریای عمان و خلیج فارس، حتی می تواند شاهراه اتصال غرب به شرق و بالعکس نیز باشد و یکی از پل های توسعه سواحل مکران نیز قرار گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- در حالی کلید آغاز پروژه احداث ابر پروژه نیروگاه بخار سیریک زده شده است که انتظار می رود با پیشرفت مراحل احداث و نهایتا تکمیل آن، علاوه بر بر تامین انرژی الکتریکی منطقه سواحل مکران، اشتغال قابل توجهی برای بومیان منطقه فراهم شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دریادار حسین خانزادی با حضور در منطقه دوم دریایی مستقر در جاسک، چند اصله نهال غرس کرد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۹   + ۴۹ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات ساخت بزرگترین بندر تجاری کشور در جاسک را تشریح کرد. *** جزئیات ساخت بزرگ ترین بندر کشور به گزارش خبرگزاری صنایع ، محمد راستاد با تأکید بر اینکه توسعه و ایجاد بنادر تجاری ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت بندر جدید اقیانوسی در منطقه کوه مبارک با الگوی مشارکتی در دستور کار قرار گرفت، گفت: از گذشته به دنبال آن بودیم که صادرات نفت را به خارج از تنگه هرمز و خلیج فارس ببریم که با ساخت این بندر این هدف محقق می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۰    
نویسنده کتاب نقش جغرافیای منطقه ای ایران در جهانی سازی حمل ونقل و ترانزیت ، بیان کرد: با توسعه زیرساختی سواحل مکران، می توان حدود 10 میلیون ایرانی را در این مناطق سکونت داد. سواحل مکران آب وهوا و ظرفیت های خوبی دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۲:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند طی سخنرانی خود در روز چابهار اعلام کرد: این بندر که در سواحل مکران در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است راهی امن ، مطمئن و قابل اعتماد برای تجارت با افغانستان و همچنین آسیای میانه به شمار می آید.
احمدعلی موهبتی ظهر پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در سند آمایش اولویت های سند استانی و کشوری و مزیت های منطقه، بخش و شهرستان نیز توجه خواهد شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
گزوه استان ها- رئیس دانشگاه بین المللی چابهار گفت: بورس تحصیلی سواحل مکران در اختیار دانشجویان مستعد شهرستان های جنوب سیستان و بلوچستان و هفت کشور منطقه قرار می گیرد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا پایان دولت طول بزرگراه ها به 20 هزار کیلومتر می رسد، بر توسعه فرودگاه و بندر لنگه تاکید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح برنامه های این سازمان در توسعه سواحل مکران از ایجاد بندر جدید بزرگ تجاری با قابلیت پهلودهی کشتی های اقیانوس پیما در طول سواحل مکران و در محدوده شهرستان جاسک خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۳    
گروه استان ها- رئیس مخابرات شهرستان های چابهار، کنارک و دشتیاری گفت: سرقت، خرابکاری و قطعی فیبر نوری در شهرستان های سواحل مکران افزایش یافته و موجب اختلالات ارتباطی شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۵   + ۲۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی بنادر و دریانوردی محمد راستاد با اشاره به ضرورت توسعه سواحل مکران و نقش سازمان بنادر و دریانوردی در این بخش، گفت: زمانی که بحث سواحل و توسعه آن مطرح می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان گفت: ایجاد منطقه آزاد جاسک موجب ارتقای امنیت،رفاه اجتماعی و توسعه اقتصادی سواحل مکران می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان با تاکید بر استفاده از ظرفیت های سواحل مکران و منابع منطقه ای گفت: جاسک به عنوان محل اتصال مهم ارتباطی کشور از طریق تاسیس منطقه آزاد، نقش آن در برقراری پیوندهای امن اقتصادی فرا ملی کشور ارتقاء پیدا می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری گفت: به دنبال راه اندازی صندوق منطقه ای سیستان، به زودی صندوق منطقه ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی مکران برای شهرستان های حوزه سواحل مکران در چابهار ایجاد خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
عباس آذرپیکان گفت:پروژه پوشش رادیویی سواحل سیستان و بلوچستان با هدف ارتقای ایمنی دریانوردی جلوتر از برنامه زمان بندی در حال اجراست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی سیده فاطمه ذوالقدر را با حفظ سمت به عنوان "نماینده ویژه وزیر در شورای توسعه سواحل مکران" منصوب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت:300 کیلومتر ساحل بی نظیر و مساعدمکران فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و رونق تولید در حوزه شیلات با دارا بودن 42 هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو، صید و صیادی و پرورش ماهی در قفس است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۷:۰۹    
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی گفت: تسهیل در کار و رفع موانع اجرای طرح ها و توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی از وظایف این ستاد برای حل مشکلات در سواحل مکران است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
برنامه ارتش این هفته با محوریت برگزاری رزمایش اقتدار 99 و نقش نیروی زمینی ارتش در این رزمایش پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته ارتش که امروز ساعت 40 : 17 دقیقه و در قالب مستند ساحل امن پخش می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- دبیر ستاد توسعه سواحل مکران گفت: آموزش و توانمندسازی جامعه محلی از عوامل مهم در توسعه متوازن است و روند توسعه سواحل مکران با نیروی انسانی ماهر شتاب می گیرد.
احمدعلی موهبتی شامگاه چهاشنبه در گفتوگو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: مسوولان بویژه دبیرشورایعالی مناطق آزاد و مدیرعامل منطقه آزادچابهار برای توسعه و آبادانی این شهرستان نگاهی مثبت دارند و این امر در اجرای طرح ها و برنامه ها کاملا مشهود است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی وزارت نفت پروژه گوی شناور در نزدیکی سواحل مکران را موجب صادرات نفت ایران در دریای عمان برای نخستین بار قلمداد کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
یک سال از تصویب قانون توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار گذشت؛ قانونی که به عنوان مهمترین نیاز و پیش شرط اصلی توسعه در سواحل مکران با بیم و امیدهای فراوان مصوب شد تا با آزاد کردن ظرفیت های تنها بندر اقیانوسی ایران، توسعه را به شرق کشور پمپاژ کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- این روزها انتقادات فراوانی موضوع توسعه سواحل مکران را نشانه رفته و منتقدان می گویند آن طور که باید عزمی جدی میان مسئولان اجرایی برای توسعه منطقه راهبردی مکران وجود ندارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اشرفعلی حسینی گفت: تقویت مسائل زیست محیطی چابهار همگام با توسعه سواحل مکران در دستور کار مسئولان امر قرار گرفته است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عباس آذرپیکان گفت: یک دستگاه بویه موج نگار در آب های استحفاظی بندر چابهار به آب اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
محسن صدر گفت: پست 230 کیلوولت در جنوب سیستان و بلوچستان به منظور توسعه صنایع در سواحل مکران احداث می شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
وحید پورمردان از برداشت ماسه های سواحل مکران توسط برخی سودجویان خبر داد و گفت: با برداشت کنندگان ماسه های ساحلی برخورد قانونی می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۳۶    
زاهدان- پرورش آبزیان در قفس در حالی به عنوان یک راهکار اصولی برای توسعه اقتصادی کشور مورد غفلت قرار گرفته که وضعیت سواحل مکران شرایط را برای توسعه این ظرفیت بی نظیر مساعد کرده است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۰۶    
وزیر پیشین صمت سواحل مکران را محلی مهم وحیاتی برای اقتصاد کشور تلقی کرد و از علاقه مندانی که توانایی مدیریت و همچنین نیروی انسانی و منابع مالی در اختیار دارند درخواست کرد که در این 600 کیلومتر سرمایه گذاری کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: منطقه آزاد چابهار با 27 سال از عمر خود مرز دریایی، هوایی و زمینی نداشت که با طرحی که تهیه و در مجلس تصویب شد امروز فرصتی فراهم بوده تا این منطقه از این مرزها بهره مند شود. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۰:۰۰    
شیوا نوروزی روزنامه نگار بهمن ماه سال91 بود که سردار سرلشکر محمدباقری، معاون وقت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح در سخنرانی اختتامیه همایش توسعه ملی سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران که در چابهار برگزار شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رییس سازمان بازررسی کل کشور گفت: ایجاد واحدهای پتروشیمی و فولاد چابهار و تکمیل به موقع آنها موجب رونق و توسعه سواحل مکران بویژه سیستان و بلوچستان می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
چابهار - رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر لزوم استفاده از فرصت های بی نظیر سواحل مکران گفت: همچنان بعضی از زیر ساخت های در مسیر توسعه منطقه مکران باید فراهم شود.
وزیر راه و شهرسازی ساخت آزادراه جنوبی البرز و تهران موسوم به غدیر به طول 160کیلومتر را جزو افتخارات فنی و مهندسی کشور دانست و گفت: این آزادراه بزودی به بهره برداری می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: رهبر معظم انقلاب سواحل مکران را گنج پنهان نام نهاده اند بنابراین باید تمام زیرساخت های آن برای افزایش سرمایه گذاری آماده تا گنج نهان آشکارتر و مردم در رفاه باشند.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
▫️برای اجرای یک مجتمع عظیم فولادی در منطقه آزاد چابهار، هفت ونیم میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام خواهد شد و انواع محصولات فولادی در این مجتمع تولید و به خارج صادر می شود و به این ترتیب از خام فروشی فولاد نیز جلوگیری خواهد شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۴:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از انعقاد تفاهم نامه ای برای تولید 10 میلیون تن فولاد در سواحل مکران با سرمایه گذاری 7.1 میلیارد دلاری خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
با عنایت ویژه مقام معظم رهبری در توسعه سواحل مکران این روزها چابهار خبر از همان آرمان شهری می دهد که آینه تمام نمای تحقق آرمان های انقلاب و دستاورد جمهوری اسلامی ایران است.
اقتصاد آنلاین / ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۹   + ۲۱ سایت دیگر  
بر اساس اسناد بالادستی کشور، فازهای توسعه ای صنایع فولاد نه در دل کویر، بلکه باید در سواحل دریای جنوب مستقر شوند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۱    
چابهار- سواحل راهبردی مکران در جنوب شرق ایران، سواحلی اقیانوسی متصل به اقیانوس هند از جاسک هرمزگان در غرب تا گواتر سیستان و بلوچستان در نقطه صفر مرزی شرق، سواحلی که به گواه بسیاری اکسیژن توسعه ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
وجود ایرادات متعدد در طرح خط لوله گوره به جاسک و فقدان طرح جامع برای ایجاد هاب انرژی در منطقه جاسک، می تواند مسیر توسعه قطب های شیمیایی در سواحل مکران را دچار انحراف کند.
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه های طرح توسعه سواحل مکران نیازمند 80 هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: تحرک خوبی از سوی سازمان بنادر در راستای توسعه سواحل مکران ایجاد شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۰:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا : معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی بر توسعه طرح های پتروشیمی منطقه مکران تا تکمیل زنجیره و ایجاد صنایع پایین دستی تاکید کرد و گفت: با توجه به موقعیت راهبردی مکران (سواحل دریای عمان)، گام هوشمندانه توسعه پتروشیمی در این منطقه می تواند در قالب ایجاد هاب پتروشیمی امکان پذیر باشد ...