چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۱۶:۳۵Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سواحل جنوبی»

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت ویژه مسایل زیست محیطی در دولت سیزدهم، گفت: با دستور رئیس جمهور و در اقدامی شایسته در دولت سیزدهم، صنایع آب بر در حاشیه سواحل جنوبی کشور متمرکز می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت سیزدهم در نظر گرفته است تمرکز صنایع را از فلات مرکزی به سمت سواحل جنوبی پیش ببرد.
سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام آغاز ایجاد دو شهر جدید در سواحل مکران، تصریح کرد: با تعامل بیشتر بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی در سراسر کشور، اهداف سیاست های اقتصاد دریاپایه و ایجاد شهرهای جدید در مکران محقق می شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۱    
در اعماق خلیج آنتالیا، در سواحل جنوبی ترکیه، راز باستانی نهفته بود که منتظر کشف شدن بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد گزارشی درباره حادثه در 70 مایلی دریایی جنوب شرق عدن در سواحل جنوبی یمن دریافت کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سازمان عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد گزارشی درباره حمله با دو موشک به یک کشتی در 70 مایلی دریایی جنوب شرق عدن در سواحل جنوبی یمن و وقوع آتش سوزی در آن دریافت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۰    
سازمان هواشناسی با پیش بینی افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج در آب ها و سواحل جنوبی از پنجم تا هشتم اسفند، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تشدید تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت روسیه و اختلالات کشتیرانی در دریای سرخ، روس ها را وادار کرده است به دنبال خریداران دوستانه نفت خود در مناطق دوردست باشند . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۷    
سازمان هواشناسی با پیش بینی افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج در آب ها و سواحل جنوبی از دوم تا چهارم اسفند، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
هرمزگان امروز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۴    
به گزارش اداره روابط عمومی و اموررسانه حفاظت محیط زیست هرمزگان ، عابدینی رئیس اداره آموزش ومشارکت های مردمی محیط زیست هرمزگان ازبرگزاری دوره آموزشی دو روز باعنوان کودک و دریا برای کودکان هرمزگان جهت آشنایی آنها با اکوسیستم دریایی و با تاکید گونه در معرض خطر انقراض در سواحل جنوبی کشور در هتل همای ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با پیش بینی افزایش سرعت باد و افزایش ارتفاع امواج در آب ها و سواحل جنوبی از 28 بهمن تا اول اسفند، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۷    
مناقصه عمومی یک مرحله ای همزمان با ارزیابی کیفی (یکپارچه) انجام خدمات درمانی و اورژانس پیش بیمارستانی در طرح ایجاد مناطق ویژه صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور (پارسیان) شماره مناقصه : 2002003007000118 ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
طبق گزارش نیروهای مسلح اوکراین، این کشور صبح روز 14 فوریه کشتی بزرگ روسی سزار کونیکوف را در دریای سیاه منهدم کرد. به گزارش خبرآنلاین فیلم های منتشر شده نشان می دهد که کشتی در سواحل جنوبی کریمه در شعله های آتش در حال سوختن است. 311311 منبع: khabaronline-1872826
رسانه اقتصادی کیان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۰:۴۲    
کیان آنلاین – رایان حسینی: قرارداد بلندمدت توسعه بندر چابهار که در اواسط ژانویه بین هند و ایران نهایی شد، جزء حیاتی استراتژی دهلی نو برای دور زدن پاکستان در دسترسی به بازارهای آسیای مرکزی و ایجاد توازن در روابط رو به رشد چین و پاکستان است. نقش چابهار در روابط ایران و هندوستان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۲:۰۵    
سازمان هواشناسی با پیش بینی وزش باد شدید و موّاج شدن آب ها و سواحل جنوبی از 22 تا 24 بهمن، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۱:۲۷    
شفقنا- حکیم مرزوقی در العرب نوشت: رویای تونسی ها برای رسیدن به سواحل جنوبی اروپا فراتر از هر تصوری است و به این ماجرا بعدی حماسی بخشیده شده است به طوری که می توان از آن فیلم ها ساخت و کنفرانس ها و سمینارها برگزار کرد. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۸:۰۱    
دنیای معدن: اجرای پروژه های ملی انتقال آب از سواحل جنوبی به استان ها با راهبری ایمیدرو
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۶:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج در آب های جنوب کشور هشدار داد .
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۲۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون نجات غریق: امسال میزان غرق شدگی در سواحل شمالی کشور 60 درصد و در سواحل جنوبی کشور 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
سازمان هواشناسی از آسمان صاف و جو پایدار اکثر مناطق کشور و افزایش دما طی 4 روز آینده خبر داد و اعلام کرد: سامانه بارشی شنبه هفته آینده وارد کشور می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۷:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
در راستای طرح توسعه سکونتگاه های جدید مولد در سواحل جنوبی کشور که مورد تاکید رئیس جمهور بوده بالاخره بعد از گذشت چندین ماه دوشهر ساحلی از 27 شهر ساحلی کشور احداث شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۱:۳۳    
همین حالا که این کلمات را می بینید سواحل جنوبی خلیج فارس -مثل خیلی جاهای دیگر- میزبان کارگران مهاجر و مردمان بدون هویت است. یا به اصطلاح این کشورها: خادم و بدون . بعد از اینکه آوازه ثروت کشورهای خلیج فارس در دنیا پیچید، کارگران زیادی مخصوصا از شرق و جنوب شرق آسیا به این کشورها سرازیر شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دستوری که کارگران و صیادان را دوباره مشغول به کار کرد برنامه کاری روز نخست سفر رئیس جمهور به استان هرمزگان با بهره برداری از چندین طرح از جمله طرح های حوزه صنعت و انرژی و احیای 610 واحد راکد تولیدی و صنعتی همراه بود
قرار است در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان هرمزگان عملیات اجرایی 2 شهر جدید خلیج فارس و مکران نو آغاز و به 22 هزار روستایی زمین واگذار شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: ما باید به جای انتقال آب به فلات مرکزی ایران لازم است بارگذاری و انتقال جمعیت را به کنار سواحل جنوبی و شمالی کشور انتقال دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۲۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مسابقات لیگ کاراته وان سری A با حضور 31 کاراته کار کشورمان در شهر بارانکا واقع در سواحل جنوبی قبرس برگزار می شود.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: دام زنده از قشم، میناب، جاسک و لنگه یا به طور مستقیم به امارات برده می شود و یا به واسطه بندر خصب عمان به امارات قاچاق می شود ...
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
اجساد گوسفندها پس از غرق شدن در دریا توسط امواج به سواحل جنوبی جزیره قشم آورده شده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۲۲:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
قاچاقچیان دام در قشم عصر چهارشنبه هنگام انتقال چندین راس دام زنده به کشور های حوزه خلیج فارس، در عملیات تعقیب و گریز توسط نیرو های دریابانی در اقدامی تاسف برانگیز همه گوسفند ها را به دریا ریختند و غرق کردند. اجساد این حیوانات پس از غرق شدن در دریا توسط امواج به سواحل جنوبی جزیره قشم آورده شده است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۲۱:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
قاچاقچیان دام در قشم عصر چهارشنبه هنگام انتقال چندین راس دام زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس، در عملیات تعقیب و گریز توسط نیروهای دریابانی در اقدامی تاسف برانگیز همه گوسفندها را به دریا ریختند و غرق کردند. ...
معدن24   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
معدن 24:رئیس هیات عامل ایمیدرو صبح امروز از خط و مخزن انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان بازدید کرد. محمد رضا موثقی نیا پس از بازدید از تأسیسات آب واقع در مجتمع گل گهر، ضمن اعلام حمایت ایمیدرو از پروژه های تامین آب معادن و صنایع معدنی ...
اقتصاد آنلاین / همت خبر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تسهیل در اجرای خطوط انتقال آب از سواحل جنوبی کشور شد.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
جزیره کیش به عنوان مقصدی جذاب برای مسافران، دارای شرایط اقلیمی و فرهنگی خاصی بوده و از این جهت رازهای مخفی زیادی دارد که می تواند شما را حیرت زده کند. استفاده از تخفیف های 50 درصدی با کارت کیشوندی ...
کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام تدوام بارش ها در ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور نسبت به افزایش ارتفاع موج در تنگه هرمز و خلیج فارس به فعالان دریایی و ساکنان سواحل جنوبی کشور، هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۸    
سازمان هواشناسی با پیش بینی وزش باد شدید و موّاج شدن آب ها و سواحل جنوبی از 25 تا 29 دی ماه، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۸:۵۵    
سواحل آلگاروه (Algarve) در پرتغال در جنوبی ترین منطقه این کشور واقع شده و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. سواحل جنوبی پرتغال شامل بیش از 150 کیلومتر سواحل طلایی و شنی زیبا هستند. برخی از این سواحل منزوی و دورافتاده هستند ولی اکثر آن ها به راحتی قابل دسترسی هستند ...
نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در استان خوزستان به ویژه بخش جاده ای مناسب است بر رفع مشکلات واگذاری زمین در مناطق آزاد برای تولید مسکن تاکید کرد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی و در پی آن تلاطم دریا تا اواخر وقت امروز ادامه دارد.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۷    
تصور کنید که در میان سمفونی نوری غرق شده اید، نوارهای زمردی در آسمان شب مخملی می چرخند و نوری اثیری بر قله های برفی و بناهای تاریخی می افکنند. این جادوی نورهای شمالی، نمایش آسمانی است که قرن ها بشر را مجذوب خود کرده است. (Photo by Jim Urquhart/Reuters) ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
گازرسانی به نیروگاه غدیر در طرح ایجاد مناطق ویژه استقرار صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور– سایت لامرد (2002003007000104)
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۰۷:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
" احداث سایبان پارکینگهای سایت اداری کارفرما، دستگاه نظارت و درب خروج گمرک در طرح ایجاد مناطق ویژه صنایع انرژی بر در سواحل جنوبی کشور (پارسیان)"
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۵:۵۱    
زمستان فصل سفر به مناطق گرم ایران است. وقتی در شمال و غرب ایران برف می بارد در سواحل جنوبی هوا بهاری است. اگر عزم سفر زمستانی دارید این مطلب را بخوانید و با 10 جاذبه زمستانی خاص آشنا شوید.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
در سواحل جنوبی بیشترین تملک و حق بهره برداری به صورت انحصاری در دست شرکت ها و نهادهای مختلف رسمی و بزرگ است و به نوعی انحصار در امکان بهره برداری مانع از ایجاد فرصت های شغلی در زمینه های مختلف ظرفیت های این استان ها شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه شهرسازی باید با نگاه متوازن باشد گفت: ساخت شهر در سواحل جنوبی کشور بدون توجه به هویت اجتماعی، اشتغال و زیرساخت ها، تنها احداث خوابگاه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۰۸:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: مطالعات این شرکت در 27 سکونتگاه شهری برای پروژه های توسعه سواحل جنوبی کشور انجام شده و گزارش آن به شرکت عمران شهر های جدید ارائه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۲:۰۴    
انتقال آب از سواحل جنوبی ایران طرح مشترک وزارت نیرو و صمت است که شامل چند خط انتقال می شود؛ اولین قرار داد در سال 86 برای انتقال آب به کرمان انعقاد شد. در مجموع طرح های انتقال، 4100 کیلومتر لوله گذاری با سرمایه گذاری هشت میلیارد دلار، سالانه 840 میلیون مترمکعب به مقصدهای تعیین شده انتقال می یابد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه فیلم: گونهٔ جنگلی حرا از ویژگی های اکوسیستم سواحل جنوبی ایران است که به طور پراکنده، از تنگه هرمز به سمت شرق و اقیانوس هند و در سواحل عمان پدید آمده است.این جنگل ها در سواحل خلیج فارس در اطراف بندر لافت، شمال جزیرهٔ قشم، بندر خمیر و بندرلنگه در کانون های متراکم دیده می شوند. ....
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه از ایجاد 27 شهر جدید در حاشیه سواحل جنوب کشور خبر داد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۱:۲۶    
برای سفر به سواحل جنوبی تنها رزرو بلیط و هتل از فلای تودی کافی نیست بلکه باید آداب ورسوم مردم این خطه را بشناسید تا درصورت نیاز بتوانید راحت تر با آن ها ارتباط برقرار کنید.
سینا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: در افق برنامه های وزارت راه و شهرسازی قرار است 27 شهر را در سواحل جنوبی ایجاد کنیم و علاوه بر مشکلات تکنولوژی باید مباحث شهرسازی شناسایی و حل شود؛ در همین راستا از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در حوزه شهرسازی استقبال می کنیم. ...