دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۱۵:۱۸Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع آلاینده»

خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه سهم هر بخش در آلودگی هوای آبیک باید مشخص شود، گفت: برخورد لازم با صنایع آلاینده هوای آبیک انجام خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
یزد عضو هیئت علمی دانشگاه یزد گفت:مردم نباید هزینه آلودگی هوا توسط صنایع را بدهند بلکه باید از جیب صنایع آلاینده پرداخت شود و ناتوانی در شناسایی صنایع آلاینده نشان از ضعف مدیریت استان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین باید تا یک ماه آینده دلایل آلودگی هوای آبیک را در کارگروه هوای پاک استان اعلام کند تا بتوانیم تصمیم نهایی را در خصوص تعطیلی فعالیت صنایع آلاینده بگیریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد از پایش شبانه صنایع شهرک صنعتی مهریز خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی کارشناسان مبنی بر ادامه آلودگی هوای اصفهان، صنایع آلاینده مورد رصد مداوم قرار گرفته اند و فعالیت کارگاه های گچ ممنوع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان گفت: بیش از 24 درصد از صنایع استان فارس در شهرک صنعتی آب باریک مستقرشده که سلامتی مردم این شهر را با خطر جدی روبه رو کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از شناسایی 24 واحد صنعتی آلاینده و حذف نام 9 واحد صنعتی و تولیدی از لیست صنایع آلاینده محیط زیست در سه ماهه دوم سال جاری در این شهرستان خبر داد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اصفهان یک کلانشهری است که باید با کاستن صنایع آلاینده و ایجاد صنایع سبز به سمتی پیش برویم که در یک دهه آینده با استفاده از صنایع سبز به تولید بپردازیم؛ صنایع سوخت بر و صنایع آلاینده باید به بیرون از شهر و حتی بیرون از مناطق حاشیه ای شهر هدایت شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۷:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: مدیرکل محیط زیست استان تهران بر ضرورت بازنگری در قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران تأکید کرد و گفت: متأسفانه این قانون به درستی اجرا نمی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۱:۱۱    
از ماجرای اعتراض اردکانی ها به مجوز های جدید صنایع آلاینده تا همه اقداماتی که برای رفع آلایندگی صنایع در پنجمین استان صنعتی کشور انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- وجود صنایع آلاینده در شهرستان و به ویژه شهر زرقان سبب شده که جریان دانشجویی این شهر به عنوان یک مطالبه دانشجویی نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اعلام کرد: این اداره کل با بررسی های کارشناسی صنایع آلاینده را معرفی می کند اما نقش و مسئولیتی در نحوه توزیع عوارض آلایندگی میان نقاط مختلف ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۶:۱۴   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: متاسفانه در قانون بودجه پیش بینی نادرست شده است که صنایع آلاینده را جریمه کنیم و پولش را به شهرداری بدهیم، در حالی که پول جریمه صنایع آلاینده باید صرف رفع آلایندگی همان کارخانه ها و شهرها شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۱:۵۵    
مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست، در گفت وگو با میزان گفت: در شهر تهران 60 درصد آلودگی به علت وجود صنایع متحرک است (صنایع حمل و نقل) و 40 درصد دیگر از لحاظ مواد معلقی که در هوای تهران است بخشی از موتورخانه ها، صنایع، نیروگاه ها و صنایع آلاینده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
استاندار یزد: برای جلوگیری از توسعه صنایع آلاینده در یزد از همه شیوه ها نظیر ممنوعیت صدور مجوز، لغو و انتقال برخی مجوز های موجود و اعمال محدودیت های زیست محیطی شدید بر روی برخی صنایع آلاینده استفاده کردیم.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
برنا، معاون محیط زیست لرستان گفت: 286 اخطار زیست محیطی برای صنایع آلاینده در استان صادر شد و 7 شهردار در بحث مشکلات زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه ای رسمی برای وزرای نفت و صنعت به منظور تشدید نظارت ها بر فعالیت صنایع آلاینده در روزهای آینده خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۴   + ۳۰ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با وجودی که صنایع سیمان یکی از صنایع آلاینده پایتخت است محیط زیست استان تهران در آستانه فصل سرما، آلودگی هوا و ویروس کرونا واحد 6 کارخانه سیمان تهران را که از کار افتاده بود مجدداً افتتاح کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۲    
مجید جباری_خبرنگار آلودگی هوا سال هاست آسمان تهران را خاکستری و حال و روز شهروندانش را سیاه کرده است. با وجود عوامل متحرک مثل خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها، صنایع آلاینده و تردد خودروهای سنگین و غیراستاندارد مرتبط با این واحدها، دو متهم دیگر آلودگی هوای تهران هستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: این شهرستان از منظر زیست محیطی و اجتماعی دیگر ظرفیت احداث صنایع آلاینده جدید را ندارد و ما این را بارها اعلام کرده ایم که ریه مردم اردکان نباید فیلتر صنایع باشد.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۵    
اکار رئیس اداره محیط زیست شهریار: علت فعالیت شبانه حمل و نقل بتن، محدودیت هایی است که در ساعات روز وجود داردl
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - چند سالی است که با شروع فصل سرما شاهد افزایش آلایندگی و یا به عبارت بهتر ماندگاری آلایندگی در هوا به ویژه در کلانشهر تهران هستیم، اما امسال نسبت به سال های قبل تفاوت دارد و علت آن هم شیوع ویروس کرونا است که کارشناسان معتقدند که آلودگی هوا سرعت همه گیری کووید 19 را شدت می بخشد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کلانتری معتقد است که بودجه اختصاص داده شده بودجه حفظ سازمان محیط زیست است که از بحث محیط زیست باید جدا شود.95 درصد بودجه سازمان، بودجه جاری است. سازمان برنامه گفت که یک درصد تولید صنایع آلاینده را استفاده کنید که حدود 3-4 هزار میلیارد تومان بوده و حدود 3-4 برابر بودجه فعلی سازمان محیط زیست است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دماوند افزود: بعد از انجام 34 مورد نمونه برداری و آنالیز در آزمایشگاه و 95 مأموریت پایش شبانه روزی، لیست صنایع آلاینده در این شهرستان مورد بازنگری قرار گرفت و 46 واحد نیز اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
با حذف سهم صندوق محیط زیست از عوارض آلایندگی، طرح های زیست محیطی سرنوشت نامعلومی پیدا می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بسیاری از صنایع را داریم که نمی توان آنها را پایش کرد و بخش اعظم شان نیز صنایع آلاینده محسوب می شوند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۲:۳۵   + ۵۸ سایت دیگر  
ایسنا: عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه پایش سیما، با اشاره به این که در حال حاضر دغدغه ما سرد شدن هوا و به دنبال آن افزایش تعداد روزهای آلوده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اراک- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: نمایندگان مجلس نسبت به نظر خود مبنی بر عدم واریز بخش از عوارض آلایندگی صنایع به صندوق ملی محیط زیست تجدید نظر کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم شینا انصاری فعال محیط زیست، نوشته است: به دلیل فقدان منابع مالی پایدار برای شهرداری ها و دهیاری ها، عوارض آلایندگی به صرف عوارض بودن به منبعی برای تزریق منابع مالی به این نهاد عمومی غیردولتی بدل شده و هدف واقعی از عوارض آلایندگی که همانا حفظ محیط زیست ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
523 صنایع آلاینده در استان اصفهان شناسایی شده که درصد آلایندگی این صنایع باهم متفاوت است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان از شناسایی 523 صنایع آلاینده در استان خبر داد و گفت: احیای تالاب گاوخونی از برنامه های اصلی ما خواهد بود و باید مشکلات تالاب گاوخونی را حل کنیم تا به مرکز ریز گرد تبدیل نشود.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
700 میلیارد تومان حق آلایندگی سالانه، مطالبه ای قانونی اما فراموش شده است که وزارت نفت از پرداخت آن به اهواز شانه خالی می کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۳    
تصویب طرح یک فوریتی مجلس برای حذف 35 درصد از یک درصد عوارض آلایندگی که به حساب صندوق محیط زیست واریز می شد و واریز کل آن به حساب شهرداری ها و دهیاری ها از یک سو جیب شهرداری ها را برای حل مشکلات مالی شان پر کرد و از سوی دیگر دست و پای سازمان حفاظت محیط زیست را برای رفع مشکل صنایع آلاینده بست.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۱    
نمایندگان مجلس یک فوریت طرح حذف سهم صندوق ملی محیط زیست از عوارض صنایع آلاینده و اختصاص صددرصدی این عوارض به شهرداری ها و دهیاری ها را تصویب کردند. روزنامه همشهری در گزارش روز گذشته خود به جدال مجلس با محیط زیست در ماجرای حذف سهم محیط زیست از صنایع آلاینده پرداخت و حالا عیسی کلانتری ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۰:۰۱    
زهرا رفیعی- روزنامه نگار سال هاست پول ناشی از عوارض صنایع آلاینده در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها قرار می گیرد. امسال برای نخستین بار در قانون بودجه، 35درصد از عوارض دریافتی برای کاهش و حذف آلاینده ها به صندوق ملی محیط زیست داده شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان شهردار تیران با تاکید براینکه اجازه ورود صنایع آلاینده را به شهر تیران نخواهیم داد، گفت: در سال های قبل به قابلیت های گردشگری و میراث فرهنگی تیران توجه نشده بود، در حالی که رویکرد اصلی این دوره شورای شهر و شهرداری تیران استفاده از این ظرفیت ها و رونق گردشگری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۶:۳۹    
امروز شهر زرقان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته اما مشکلاتش همچنان ادامه دارد که علاوه بر بحث آلایندگی شوری آب نیز به آن اضافه شده است و این علاوه بر پروژه های نیمه کاره ای است که مردم را آزار می دهد.
شاخص نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
شاخص : 45 مورد واحدهای صنعتی آلاینده که اقدامات کنترلی را معمول نداشتند واجد شرایط درج در فهرست صنایع آلاینده فصل اول سال 99 قرار گرفت.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۳:۲۹    
تولید یک پارچه برای یک لباس از مراحل مختلفی می گذرد که هر کدام می توانند جزو صنایع آلاینده به حساب بیایند، اما پس از عبور از مراحل تولید، رها کردن لباس ها در طبیعت و نو کردن لباس ها در هر فصل بی آنکه نیازی واقعی برای این کار وجود داشته باشد و انباشت بیش از حد ضایعا لباس های [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
آیا مدیریت محیط زیست منطقه آزاد ارس و سازمان محیط زیست با علم بر تبعات زیست محیطی صنایع آلاینده مجوزهای لازم را صادر می کنند؟
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، از تشکیل کارگروه انتقال واحد های آلاینده استان و برگزاری اولین نشست اعضای آن برای انتقال، کنترل و کاهش آلودگی آن ها خبر داد.
پایگاه اطلاع رسانی سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۳    
مشکلات آلودگی تهران به خاطر ناهماهنگی وزارت صمت، شهرداری و سازمان محیط زیست است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
حسن قاضی عسگر در گفت وگویی با اشاره به اینکه بعد از نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت فولاد در ایران یکی از بزرگترین و اشتغالزاترین صنایع کشور است، گفت: اگرچه فولاد یکی از صنایع آلاینده و آب بر در کشور محسوب می شود، اما برنامه استان حرکت به سمت صنایع سبز و کم آب بر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۱:۲۲    
گروه استان ها فرماندار مهریز با بیان اینکه این شهرستان دارای ظرفیت های گسترده صنعتی و معدنی است گفت: هیچ علاقه ای به ایجاد صنایع آلاینده و مضر برای محیط زیست در مهریز نداریم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: تعداد صنایع آلاینده در این استان در دولت تدبیر و امید با کاهش چشمگیری همراه بوده و از 155 واحد در سال 92 به 64 واحد در پایان سال 98 رسیده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شیراز هشتمین کلانشهر آلوده کشور است. قریب به 7 سال از مطرح شدن طرح انتقال صنایع آلاینده به خارج از محدوده شهر شیراز مطرح شده اما تاکنون این طرح مسکوت مانده است. کارخانجات سیمان، روغن نباتی و پشم و شیشه به عنوان صنایع آلاینده ای شناخته شده اند که انتقال آنها از شهر شیراز ضروری است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس بر اهمیت و لزوم توجه به انتقال صنایع آلاینده درون شهرها، خصوصا شهر شیراز به محدوده خارج از شهر تاکید کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ممانعت از ایجاد صنایع آلاینده و پرآبخواه در استان باید فراتر از حرف باشد و مسئولین استان عملا مقابل چنین اقدامی بایستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
برخورد با مشاغل مزاحم و صنایع آلاینده در سطح شهر تهران در دستور کار قرار گرفته و 35 هزار رای در خصوص مشاغل مزاحم در تهران صادر شده است و واحدهای آبکاری هم باید از تهران خارج شوند.