دوشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۳:۰۲Jul 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنایع آلاینده»

بسیج   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نهاوند-رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند با هشدار به واحدهای آلاینده گفت: در پایش های شبانه روزی اخطاریه برای واحدهای آلاینده و متخلف صادر و به آنها ابلاغ می شود و در شرایط اضطرار به مراجع قضایی معرفی می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: واحد های شن و ماسه استان یزد پایش و اندازه گیری شد.
با افزایش جهانی سازی صنایع آلاینده بیشتری از کشورهای پیشرفته به ایران منتقل و باعث افزایش بیشتر میزان گازهای گلخانه ای می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد گفت: با صنایعی که استاندارد های زیست محیطی را رعایت نکنند، برخورد جدی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب بناب، خواستار نظارت مستمر ادارات ذی ربط این شهرستان بر مزارع به خصوص قسمتی از مزارع برای جلوگیری از آبیاری با فاضلاب شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی پیرامون نحوه آبیاری فضای سبز پارک ایثارگران توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در شرایط کنونی استفاده از پساب تصفیه شده تنها راه نجات فضای سبز شهر است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان گفت: با توجه به مشکلات موجود به دلیل شرایط کرونایی و تحریم های ظالمانه، پیش بینی می شود در نیمه نخست سال 1401 پروژه های زیست محیطی این شرکت به بهره برداری رسیده و نام شرکت از لیست صنایع آلاینده خارج گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: ظرفیت تاب آوری این استان در برابر فعالیت بسیاری از صنایع که آلاینده هستند به شدت کاهش یافته است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۷:۴۱    
شهرک صنفی میبد، در منطقه شهیدیه و یا بفروئیه مکان یابی و به متقاضیان صنف ها واگذار شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: محل دفن زباله هایی بیمارستانی در استان کرمانشاه واقع در سراب قنبر مورد تأیید محیط زیست نیست. ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۳:۴۵    
فکرشهر لیلا بحرینی: سرپرست محیط زیست شهرستان دشتستان می گوید صنایع آلاینده این شهرستان را رصد می کنند، پرونده شهرداری ها و دهیاری های متخلف در زمینه پسماند، باز است، شکار در دشتستان از مهم ترین عوامل انقراض گونه ها است و حوزه طبیعی شهرستان تنها با همراهی مردم حفظ خواهد شد. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۳۴    
شفقنا آینده- امین فرج پور: فارین پالیسی در گزارشی مفصل درباره فرجام روند تغییرات اقلیمی مدعی شده که آینده دنیا در گرو صفر شدن تولید کربن است و تغییر و تبدیل صنایع و تکنولوژی ها برای استفاده از انرژی های پاک در مسیر نیل به این هدف الزامی و حیاتی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست هرمزگان گفت: تعداد صنایع آلاینده نسبت به سال گذشته دو برابر شده است که سال گذشته 12 مورد و امسال 26 مورد بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۴۵    
بندرعباس-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفت: از سال گذشته تاکنون تعداد صنایع آلاینده استان از 12واحد به 26واحد افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۱۱    
سمنان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: 50 واحد صنعتی استان بر اساس آخرین پایش و نظارت به عنوان صنایع آلاینده محیط زیست معرفی شدند.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
مسیحی تازیانی با بیان اینکه مردم بندرعباس دیگر طاقت بوی تعفن فاضلاب را ندارند، از افزایش دو برابری صنایع آلاینده در استان هرمزگان نسبت به سال گذشته خبر داد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۲۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
مهر ، گروه جامعه؛ کار همیشگی اصلاح طلبان ژست دفاع از محیط زیست و شخم زدن آن برای منافع اقتصادی است، نکته قابل توجه در اولین مناظره سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری این بود که محسن مهرعلیزاده در پاسخ سوال محیط زیستی جرأت نکرد حتی اسمی از کلانتری و کارنامه آن در قبال تسامح در برابر صنایع آلاینده ...
اقتصاد آنلاین / نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رفع محدودیت استقرار واحدهای صنعتی در شعاع 120کیلومتری پایتخت را می توان مهمترین خواسته کارآفرینان تهرانی برای مانع زدایی از تولید دانست که انتظار است، امسال تحقق یابد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شهرستان ری جزء 18 شهر اول جهان در زمینه دارا بودن آثار مختلف تاریخی، باستانی و فرهنگی است...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۱۴:۳۱    
کارخانه سیمان غرب یکی از صنایع موفق استان کرمانشاه است که در جوار کوه های پرآو واقع شده است اما این کارخانه به عنوان یکی از صنایع آلاینده محیط زیست استان هم به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: کارخانه کنسانتره حدفاصل یک و نیم کیلومتر به بلورد در سیرجان با تعداد اخطاریه هایی که اخذ کرده در لیست صنایع آلاینده قرار گرفته است.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - کارشناسان بر این باورند که فولادسازان در سرتاسر دنیا به دنبال تامین درصد بیشتری از نیاز سنگ آهن خود از خلوص های بالا هستند چرا که برای کاهش آلاینده های کربنی به ویژه در چین چاره دیگری ندارند. قابل ذکر است صنعت فولاد نسبت به سایر صنایع آلاینده های کربی بیشتری آزاد می سازد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام سازمان محیط زیست، به دنبال تأمین منابع مالی موردنیاز برای اعطای تسهیلات به صنایع آلاینده برای رفع آلایندگی، امکان پرداخت این تسهیلات به صنایع واجد شرایط مهیا شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۸    
ایسنا/زنجان نماینده مردم ابهر، خرم دره و سلطانیه در خانه ملت در پاسخ به دغدغه های شهروندان هیدجی در زمینه فعالیت شرکت فولاد آسین ابهر گفت: اگر وجود این مجموعه به ضرر مردم بوده و آلایندگی آن سلامت مردم را تهدید کند، مانع راه اندازی آن خواهیم شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: صنایع آلاینده منطقه 21 در راستای مسئولیت اجتماعی به منطقه خدمت کنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۶:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
طبق قانون صنایع آلاینده باید یک درصد از فروش سه ماه را به عنوان جریمه آلایندگی به خزانه پرداخت کنند
موج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: 13 واحد آلاینده در سه ماهه چهارم سال 99 در فهرست صنایع آلاینده استان قرار گرفته است.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۱:۱۵    
شماری از روستاییان منطقه چهارگنبد سیرجان به شیوه برداشت آب از سوی یک معدن مس اعتراض دارند در همین حال مدیرکل محیط زیست استان کرمان می گوید: معدن تخت گنبد در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شماری از روستاییان منطقه چهارگنبد سیرجان به شیوه برداشت آب از سوی یک معدن مس اعتراض دارند در همین حال مدیرکل محیط زیست استان کرمان می گوید: معدن تخت گنبد در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۹:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر به درخواست اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، احضاریه ای از شعبه دوم دادگاه عمومی-حقوقی شهرستان کنگان برای یکی از شرکت های صنعتی آلاینده صادر گردیده است.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران گفت: طبق اعلام سازمان محیط زیست استان تهران در صورت مدیریت و دفع اصولی پسماندها توسط واحدهای تولیدکننده چرم با واگذاری مدیریت اجرایی آنها به اشخاص حقیقی و حقوقی ذیصلاح و ارائه مستندات مرتبط (قرارداد منعقده با پیمانکار مربوطه) واحدهای مشمول از فهرست ...
هورگان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۸    
مکان یابی جهت صنایع آلوده شهری در مشکان انجام شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- استاندار ایلام با اشاره به اینکه مالیات شرکت های بزرگ باید در استان ایلام پرداخت شود، گفت: انون مالیات بر ارزش افزوده یک درصد درآمد صنایع آلاینده به استان باید پرداخت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: این که صنایع آلاینده به طور مداوم جرایم محیط زیستی خود را پرداخت کنند و این سرمایه هنگف سالانه به خزانه واریز شده و حتی از آن یک درخت هم در استان جهت بهبود محیط زیست کاشته و سبز نشود، هرگز مثمر ثمر واقع نخواهد شد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
شرکت نفت پاسارگاد برای پنجمین سال متوالی به عنوان واحد برگزیده صنعتی سبز انتخاب شد و لوح و تندیس همایش ملی صنعت و خدمات سبز کشور را دریافت نمود. به گزارش راه مردم آنلاین ، در مراسم تقدیر از صنایع و خدمات سبز، شرکت نفت پاسارگاد به عنوان واحد برگزیده صنعتی سبز انتخاب و موفق به دریافت 2 تندیس شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۶:۰۰    
شیراز از لحاظ اقلیمی از شرایط متفاوتی برخوردار بوده و از نظر وارونگی دما و شدت وزش بادها متفاوت است؛ در مرکز این کلانشهر کوه هایی واقع شده که باعث ماندگاری آلودگی در یک بخش شهر می شود و همیشه بخشی از شهر به واسطه وجود صنایع آلاینده دچار آلودگی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کارگروه ترویج انجمن انرژی های تجدیدپذیر گفت: از نظر انتشار CO2 و آلایندگی جزء 10 کشور اول دنیا هستیم اما آیا GDP ایران هم جزء 10 کشور اول دنیا است؟ یعنی متناسب با GDP آلایندگی ایجاد می کنیم؟ مسلما خیر.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: توسعه صنایع آلاینده و آب بَر این منطقه را به جایی می رساند که زیست پذیر نباشد و همه مجبور به مهاجرت به شهرهای دیگر یا خارج شوند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۱۵   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: امروز ارتباط تنگاتنگی بین محیط زیست و سلامت وجود دارد و در خیلی از کشورها وزیر بهداشت و محیط زیست داریم. صدها سرطان ریه در سال داریم. اگر قبلا 380 هزار مرگ در سال قبل از کرونا داشتیم، حدود 313 هزار مورد به خاطر بیماری های غیرواگیر بود. بهداشت روان نیز در این زمینه اهمیت دارد ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۲۵    
فاطمه محمدبیگی گفت: باید به فرآیندهای محیط زیستی در توسعه صنعت بسیار توجه کنیم چراکه امروز دور شهر آبیک را یک حلقه زیست محیطی گرفته و گلوی آن را به شدت می فشارد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۰    
یزد – به دنبال سلسله میزگرد های تخصصی پارک علم و فناوری یزد ، میزگرد تخصصی محیط زیست با حضور شرکت های فناور و دانش بنیان و مسئولان حوزه محیط زیست استان در محل پارک علم و فناوری یزد برگزار شد. ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، فردین حکیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ماده 14 قانون هوای پاک، صنایع آلاینده هوا از جمله ریخته گری ها بایستی در خارج از محل سکونتگاهی ساماندهی شوند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر از عوارض صنایع برای بهبود هوای آبیک استفاده نکنیم، سال های دیگر شاهد افزایش بیماری های سرطانی و صعب العلاج و عدم توانمندی زندگی در این منطقه خواهیم بود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز جمعه در حاشیه سفر به بخش ماهان کرمان در جمع رسانه ها افزود: این بخش در تمامی حوزه های یاد شده، ظرفیت های مناسبی برای توسعه دارد لذا از مردم و جوانان تقاضا می شود هیچ گاه به دنبال سرمایه گذاری در صنایع آلاینده برای این باغ شهر زیبا نباشند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی با اشاره به اختصاص بودجه برای ارتقای محیط زیست دریایی کشور گفت: اخذ عوارض آلایندگی از صنایع آلاینده در راستای ارتقای شاخص های توسعه انجام می شود.
موج   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۰:۰۹    
با توجه به تاکید ریاست سازمان حفاظت محیط زیست یزد بر اجرایی شدن کلیه مراحل تدوین فهرست صنایع آلاینده بطور سیستماتیک، به اطلاع آن دسته از مراکز تحت نظارت مندرج در فهرست صنایع آلاینده که تاکنون در سامانه ثبت نام نکرده اند، می رساند جهت خوداظهاری و تکمیل بخش های موجود در کاربری مرکز اقدام کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست تبریز از صدور 610 اخطاریه به واحدهای متخلف محیط زیستی خبر داد.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان صبح امروز در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران با اشاره به پروژه انتقال آب هلیل رود به کرمان گفت: سدصفارود مجوز اثرات زیست محیطی ندارد و از ابتدا بدون دریافت مجوز احداث شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۰    
شاکری با اشاره به اینکه موارد متعددی در راستای برخورد با صنایع آلاینده به مراجع قضایی معرفی شده؛ از تأثیر آلاینده های همه معادن بر آب شرب پرده برداشت و گفت: اما طبق قانون، محیط زیست تنها در منطقه تحت مدیریت خود حق دخالت دارد.