پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۰۲:۳۰Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زیست محیطی»

شعار سال   ۴ ساعت پیش    
بررسی و نگاهی به گذشته نشان می دهد که صنعت نیشکر همیشه در خوزستان خبرساز بوده است؛ یک روز با دود های مزارع و سبز نامیدن این صنعت، روزی دیگر با کاهش کیفیت آب و روز دیگر با معضل زیست محیطی ...
شوشان   ۹ ساعت پیش    
شوشان - جواد الهایی سحر : 1) تخریب های گسترده در محیط زیست و محیط پیرامون ما باعث شده که انسان از خود بپرسد که برای رسوخ فرهنگ سبز مطالبه گیری زیست کره و القای باورهای سبزی همچون اطلاعات آگاهی و نگرش زیست محیطی نگرانی ،رفتار مسئولانه و احساس مسئولیت به محیط زیست ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده عالی دولت در گیلان زراعت چوب را طرح راهبردی توسعه پایدار زیست محیطی استان و بهترین راه تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع سلولزی و بخش های وابسته به این حوزه ذکر کرد و گفت: طی دو سال اخیر، سطح زیر کشت زراعت چوب، افزایش و میزان استحصال نیز رشد داشته است.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
پیرو کسب موفقیت جهانی شرکت ذوب آهن اصفهان در اخذ تندیس و گواهینامه پروژه سبز ( Green project 2020) از بنیاد جهانی انرژی و انجمن مدیریت سبز اروپا برای پروژه تزریق پودر زغال به کوره بلند ها ( pci) مهندس یزدی زاده مدیر عامل محترم شرکت به عنوان سخنران اصلی ( keynote speaker) در پانزدهمین کنفرانس بین ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو از صرفه جویی سالانه 900 هزار مترمکعب گاز طبیعی و جلوگیری از تولید دو هزار و 600 تن آلاینده های زیست محیطی در سال به ازای احداث هر مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مأموران یگان حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری موفق به شناسایی و دستگیری 7 متخلف محیط زیست در مناطق حفاظت شده شدند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: دانشگاه ها در زمینه مسائل زیست محیطی نقش سرمایه آفرینی دارند و دارایی ایجاد می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: هر طرح توسعه ای باید پیوست های زیست محیطی به همراه داشته باشد و جالب اینجاست که محیط زیست نیست ایجاد معدن دالی را فاقد استانداردهای زیست محیطی دانسته و با ایجاد آن مخالفت کرده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات سخت گذر آلبلاغ و در محدوده پارک ملی زیست محیطی ساریگل، در شمال شرق شهرستان اسفراین قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تبریز گفت: در سال جاری کارشناسان این اداره در پایش از واحدهای صنعتی، خدماتی و تولیدی استان در حوزه های مختلف پسماند، پساب و هوا، 610 مورد اخطاریه زیست محیطی صادر کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین از صدور 85 اخطاریه زیست محیطی در سال جاری برای دهیاران روستاهای قزوین خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
توزیع ناعادلانه حق آبه از سوی وزارت نیرو در 2 تالاب هامون و جازموریان که اولی به ذخیره گاه زیست کره و دومی به بکرترین تالاب ایران شهره است، چالش های زیست محیطی و اقتصادی را به مردمان جنوب شرق کشور تحمیل کرده؛ چالش هایی که به دلیل اهمال متولیان به زودی بحران آفرین می شود.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۵:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
جواد رحمتی روز سه شنبه در چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، با تأکید بر اینکه باید با طبیعت تعامل مثبت داشته باشیم، گفت: معمولاً در مسائل زیست محیطی، در مقابل عمل انجام شده قرار می گیریم ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نی ریز شهرستان نی ریز در جنوب دریاچه بختگان قرار دارد و وضعیت نامناسب دریاچه، شرایط زیست محیطی این شهرستان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۹    
اشاره: موضوع آلودگی هوا در پایتخت، موضوع تازه ای نیست. سال های متوالی است که مردم کلان شهر تهران با این موضوع دست وپنجه نرم می کنند. نکته جالب توجه در این سال ها این است که درباره علت آلودگی هوا در تهران اتفاق نظری وجود نداشته و ندارد ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با وجودی که خودروسازان توجه چندانی به دوگانه سوز کردن محصولاتشان ندارند اما کارشناسان از آورده این اقدام برای اقتصاد و همچنین سلامت مردم می گویند.
مهرداد سلگی در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند، ضمن اشاره به آلودگی زیست محیطی تانکرهای فاضلاب بر و ماشین های لجن کش گفت: این لجن ها آلودگی زیادی دارند و حاوی فلزات سنگین، آلودگی های میکروبی، مواد آلی، باقیمانده مواد شیمیایی، نیترات، فسفات و چربی هستند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
در پی فاجعه زیست محیطی ناشی از نشت گسترده مواد نفتی در ساحل دریای مدیترانه دادگاه حیفا در حکمی هرگونه انتشار جزئیات از تحقیقات در خصوص این حادیه را ممنوع کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۳۷    
ناصر نفری گفت: سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان به عنوان سرمایه گذارپروژه کنار گذر شرق علاوه بر اینکه پیوست زیست محیطی دارد راهکارهایی را هم برای کاهش تبعات زیست محیطی در دست تدوین داشته و دارد و نکته قابل تامل اینکه این پروژه در مسیر اجرا از منطقه حفاظت شده کلاه قاضی عبور کرده است و مجریان ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
غلامحسین مظفری بهره برداری از طرح تصفیه و صادرات روغن پسماند خوراکی در کیش را الگوی موفقی در زمینه فعالیت های زیست محیطی برای کشور و منطقه عنوان کرد
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا با اشاره به تلاش ایران برای استفاده بهینه از منابع انرژی های فسیلی و ارتقای میزان بهره برداری از منابع متنوع انرژی های تجدیدپذیر در راستای توسعه اهداف توسعه پایدار ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام سمن زیست محیطی "دوستان زمین و زمان" در دانشگاه پیام نور استان ایلام افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
بیش از نیمی از از پسماند های روزانه قم را نایلون و کیسه زباله تشکیل می دهند.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان صبح امروز در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران با اشاره به پروژه انتقال آب هلیل رود به کرمان گفت: سدصفارود مجوز اثرات زیست محیطی ندارد و از ابتدا بدون دریافت مجوز احداث شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- با وجود گذشت چند روز از آلوده شدن 90 درصد سواحل فلسطین اشغالی به مواد نفتی که منجر به بروز یکی از خطرناک ترین فجایع زیست محیطی در منطقه شده است ، صهیونیست ها با اذعان به ناتوانی در رفع مشکل اعلام کردند که پاک کردن این سواحل به عملیات پیچیده و طاقت فرسا برای مدت زمان طولانی نیاز دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
وحیدپورمردان گفت: محموله غیر مجاز پرنده توسط یگان حفاظت محیط زیست در زاهدان شناسایی و کشف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها مدتی پیش انتشار تصاویری از تخلیه پسماند شهرداری در نزدیکی تالاب شادگان باعث آلودگی های زیست محیطی و نگرانی فعالین محیط زیست در استان شد
تبریزمن   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۲    
بتازگی اقداماتی برای بهره برداری از معدن مس جیغه آغاز شده که بدلایل زیست محیطی و نداشتن مجوزهای محیط زیستی، فعالیت آن با ممانعت روستائیان آن منطقه روبرو شده است. در این رابطه یادداشتی به قلم یکی از ساکنان روستای جیغه در رسانه ها منتشر شده که باهم میخوانیم:
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۰    
شاکری با اشاره به اینکه موارد متعددی در راستای برخورد با صنایع آلاینده به مراجع قضایی معرفی شده؛ از تأثیر آلاینده های همه معادن بر آب شرب پرده برداشت و گفت: اما طبق قانون، محیط زیست تنها در منطقه تحت مدیریت خود حق دخالت دارد.
توسعه پایدار مفهومی است که رشد و پیشرفتی همه جانبه و متوازن را برای تمام ابعاد جوامع انسانی در نظر دارد. این نوع توسعه، علاوه بر توسعه و تعالی زندگی نسل حاضر، به حمایت از نسل های آینده در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و زیست محیطی نیز توجه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه بین این سازمان با سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در آینده ای نزدیک هسته های تحقیقاتی زیست محیطی در قزوین ایجاد می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۳۲    
ملارد(پانا)- هدف از برگزاری کارگاه های آموزشی آلودگی هوا، روز هوای پاک، آشنایی دانش آموزان با مسائل زیست محیطی است. نشست مشترک آموزش و پرورش شهرستان ملارد و حفاظت محیط زیست شهرستان در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی مجازی دانش آموزان با عناوین، آلودگی هوا ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
درآمد پایدار یکی از مسائل و موضوعات مهم در تاب آوری شهرها محسوب می شود، زیرا اگر شهری بر درآمد پایدار متکی نباشد نمی تواند ملاحظات زیست محیطی را رعایت کند و از منظر اجتماعی نیز پایدار نیست.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
قم نیوز: نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم از ضرورت ارزیابی های زیست محیطی در همه پروژه ها بویژه پروژه های شهری به صورت واقعی و نه سفارشی سخن گفت.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
قم -امروز باید به این درک واقعی برسیم که مسائل زیست محیطی متعلق به همه است، نه فقط یک سازمان و اداره کل و این فرهنگ باید در استان توسعه یابد
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۸    
گروه استان ها-مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: باغ پرندگان قم، دارای طرح توجیهی و پروانه بهداشتی بوده است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا: سرنوشت تاریک رودخانه تیره ، حکایت از وقوع یک فاجعه زیست محیطی دارد، ماهیان و آبزیان این رودخانه تلف شده اند و به گفته مسئولان بازهم مازوت حادثه آفریده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: پروانه صادر شده بهداشتی و زیست محیطی برای باغ پرندگان قم موقت است و باید با رعایت دیگر شرایط و ضوابط به حالت دائمی تبدیل شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۶    
طرح زیست محیطی گوگردزدایی از ته مانده برج های تقطیر (RHU) شرکت پالایش نفت اصفهان در دست اجراست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
میثم محمدی گفت: مشکل نبود تصفیه خانه پساب حاصل از ذبح دام در کشتارگاه زرین شهر همواره مورد مطالبه ناظران محیط زیست شهرستان بوده است از این رو احداث تصفیه خانه پساب حاصل از ذبح دام در راستای برنامه های زیست محیطی شهرداری به مرحله اجرا رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۱۵    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص عدم تایید پیوست زیست محیطی کمربند جنوبی توسط مشاور پروژه تذکر داد و گفت: چرا با وجود انجام مطالعات زیست محیطی و مصاحبه های اخیر شهردار مبنی بر اینکه ساخت پروژه منوط به مطالعات است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۰۶    
ساخت سازه فلزی علاوه بر صرفه جویی در زمان، آلودگی زیست محیطی کمتری را هم در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی دارد. به همین دلایل مقاطع فولادی تبدیل به انتخاب اول این روزهای ساختمان سازان شده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: دستگاه قضا در پی شکایت نظام صنفی و تشکل های کشاورزی و زیست محیطی استان اصفهان و شماری از دوستداران زاینده رود و فعالان محیط زیست، رای به توقف پروژه انتقال آب بن_بروجن داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه علنی روز دوشنبه این شورا در خصوص عدم تایید پیوست زیست محیطی کمربند جنوبی این شهر توسط مشاور پروژه به شهردار مشهد تذکر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
عباسی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سوخت تحویلی به برخی نیروگاه ها حاوی بیش از صد برابر حد مجاز و استاندارد دی اکسید گوگرد بوده که منجر به آلودگی های زیست محیطی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۳    
نمایندگان مجلس از خط قرمزهای طرح های انتقال آب صحبت می کنند اما عملا اراده ای برای حذف بودجه این طرح ها از سوی آن ها دیده نشده است این در حالی است که طبق آیین نامه داخلی مجلس طرح های بدون مجوز زیست محیطی باید از لیست بودجه خارج شود.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
شهردار منطقه 22 پیرو نبود سیستم فاضلاب کشی در غربی ترین منطقه پایتخت و ورود فاضلاب خانگی شهرک های شمالی بزرگراه شهید همت به انهار آب این منطقه با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران دیدار و در خصوص مشکلات زیست محیطی گفتگو کرد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۱۴   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور سال آینده را سال مهمی برای فعالیت های این سازمان دانست و گفت: به روزرسانی اطلس نقشه های ملی مخاطرات در زمینه های زلزله، سیل، فرونشست، آب و زمین لغزش و همچنین توجه جدی به بحث تغییرات اقلیم و تهیه نقشه های آلاینده های زیست محیطی سواحل کاسپین ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۴    
بر اساس مطالعه ای جدید، وارونگی قطب های مغناطیسی و از کار افتادن موقتی میدان مغناطیسی زمین در 42 هزار سال قبل، احتمالاً سبب تغییرات زیست محیطی چشمگیر، برخورد طوفان های خورشیدی با سطح زمین و انقراض نئاندرتال ها شده است. ...