دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۰:۵۳Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زیست محیطی»

دنیای اقتصاد   ۴۱ دقیقه پیش   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: هیچ تضادی بین صنعت فولاد، محیط زیست و حفظ منابع آبی وجود ندارد. به گزارش ایراسین بهادر احرامیان عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران عنوان کرد ...
ایسنا   ۴ ساعت پیش    
ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، پسماند رشت را از جمله مشکلات بزرگ گیلان دانست و اظهار کرد: پسماند در نهایت به تالاب انزلی ختم می شود و دریای ما را تحت تاثیر قرار می دهد که از اهمیت بالایی زیست محیطی برخوردار است.
تجارت گردان   ۶ ساعت پیش    
دکتر مجید کیانی عصر یکشنبه در مراسم آغاز سرشماری حیات وحش استان آذربایجان شرقی بر لزوم رفع مشکلات تداخل محدوده پروژه های حمل ونقل، صنعت، گردشگری و کشاورزی ارس با مناطق حفاظت شده محیط زیست تاکید کرد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس شهردار شیراز گفت: طی یک ماه اخیر، در سه مرحله 146 پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی، خدماتی، تفریحی و زیست محیطی به ارزش 9383 میلیارد ریال کلنگ زنی یا افتتاح شده است.
بولتن نیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیر اچ اس ئی پتروشیمی خلیج فارس گفت: توانایی تحقق تمام تعهدات زیست محیطی بین المللی وزارت نفت طبق کنوانسیون های موجود در خصوص کاهش CO2 را داریم.
آنا / خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
تامین خوراک دام چند سالی است که به یک دغدغه در سطح کلان مدیریت غذایی کشور بدل شده که راهکار های متعددی برای رفع آن وجود دارد یکی از این روش ها استفاده از ضایعات نیشکر است.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
40 پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی، تفریحی، خدمات شهری، زیست محیطی و ترافیکی شهرداری شیراز به مناسبت روز جهانی معلولین با حضور مدیران ارشد استانی و شهری افتتاح و کلنگ زنی شد. ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۲۸    
اتحادخبر: رئیس امور بهداشت ایمنی و محیط زیست پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: عملیات راه اندازی و استفاده از دستگاه کمپوسترکه با تکیه بر توان و اقدامات نوآورانه سازندگان داخلی و دانش بنیان ساخته شده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۳    
رئیس اداره مدیریت زیست محیطی و پسماند حفاظت محیط زیست کرمانشاه گفت : شهر کرمانشاه متأسفانه فاقد سایت اصولی و مجوزدار برای دفع نخاله های ساختمانی است و هم اکنون 80 تا 100 هزار تن پسماند عمرانی در کرمانشاه وجود دارد که روز به روز بر میزان آن افزوده می شود.
مرآت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان آلایندگی خاک را پدیده پنهان زیست محیطی برشمرد و گفت: کشاورزی ناپایدار، فعالیت های صنعتی، معدنی و زباله های مناطق مسکونی، آلاینده های اصلی خاک محسوب می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
خیران ودوستداران محیط زیست با ساخت سه هزار و 800 متر مکعب آبشخور وحوش در منطقه زیست محیطی پاقلات شهرستان لامرد نیاز حیوانات و حیات وحش این منطقه به آب را تامین کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
40 پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی، تفریحی، خدمات شهری، زیست محیطی و ترافیکی شهرداری شیراز به مناسبت روز جهانی معلولین با حضور مدیران ارشد استانی و شهری افتتاح و کلنگ زنی شد.
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: با توجه به شرایط اقلیمی عرصه های زیست محیطی و منابع طبیعی استان اردبیل کمترین میزان آتش سوزی را در سال های اخیر داشته اند و در مقایسه با سایر استان ها آتش سوزی در اردبیل خیلی کم بوده است. ...
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
شهردار شیراز اعلام کرد: 40 پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی، تفریحی، خدمات شهری، زیست محیطی و ترافیکی شهرداری شیراز به مناسبت روز جهانی معلولین با حضور مدیران ارشد استانی و شهری افتتاح و کلنگ زنی شد.
شارا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۸:۰۰    
همان طور که خبرنگاری زیست محیطی رشد می کند، راه های گزارش گری آن نیز افزایش می یابد. مثلاً به گفته Katt، در خاورمیانه و شمال آفریقا گزارش های بیشتری با موضوع محیط زیست، رویکردهای خبرنگاری تحقیقی را برگزیده اند ...
آی تی رسان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ارتقای آیفون سال به سال کمتر جذاب می شود، بنابراین دلایل بیشتری برای استفاده از آیفون قدیمی وجود دارد، اما عمر مفید این مدل ها چند سال است. آن روزها که آیفون با معرفی هر مدل جدید، به معنای واقعی ارتقاء پیدا می کرد گذشت و حالا مدل های جدیدتر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره پایش و امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست از پایش و نظارت زیست محیطی صنایع استان یزد خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات ارزیابی زیست محیطی سد چمشیر، عملیات جبران پوشش گیاهی سد ناشی از عملیات پاک تراشی در قالب توسعه فضای سبز در مناطق دسترسی و همچنین تقویت پوشش لکه های بومی انجام شده است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۴    
نخست وزیر انگلیس که از چهره های حامی اغتشاشات در ایران است، از نیرو های پلیس کشورش خواست که اعتراضات زیست محیطی در انگلیس را سرکوب کنند.
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از سال 80 و قبل از آن مشکل کم آبی مصارف شرب خانگی، صنعت، کشاورزی و تهدیدهای زیست محیطی در بستر رودخانه و تالاب گاوخونی مطرح بوده است و به رغم آگاهی نسبت به بحران آب، تاکنون اقدامی برای رفع آن انجام نشده است.
مسئول محیط زیست شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه نصب تجهیزات گوگردزدایی از دود در نیروگاه ها موجب افزایش 1.5 برابری آب مصرفی نیروگاه های بخاری می شود، گفت: گوگردزدایی از دود علاوه بر نیاز آبی شدید، به دلیل تولید پسماند گچی بسیار زیاد دارای تبعات زیست محیطی فراوانی است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، احداث سدها در قالب برنامه های حکمرانی منابع آب، یکی از ابزارهای مدیریتی است که در صورت تکمیل مطالعات امکان سنجی مزایای زیادی را برای زیست بوم اطراف خود ایجاد می کند. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
لامپ های فلورسنت در ترکیبات خود دارای آلاینده های زیست محیطی هستند و بی خطرسازی این پسماندها، نیازمند فناوری و روش های منحصر به خود است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مشارکت مردمی و مسئولیت اجتماعی با اشاره به هزینه های مالی و آسیب های زیست محیطی پسماند در طبیعت گفت:هرکجا که محیط زیست را با تفکر اقتصادی اداره کنیم و نفع جوامع و مردم را درنظر بگیریم موفق می شویم ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به رغم آگاهی نسبت به بحران آب، تاکنون اقدامی برای رفع آن انجام نشده است که نتایج این بی تدبیری در حال حاضر به وضوح قابل مشاهده است، چراکه زاینده رود از یک رودخانه دائمی به رودخانه فصلی و سپس به یک خشک رود تبدیل شد و این مسئله باعث ایجاد مسائل زیست محیطی و فرونشست زمین شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، گفت: ظرفیت مس منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس 183 میلیون تن تخمین زده شده اما متاسفانه به دلیل معضلات زیست محیطی از چندین سال گذشته بلاتکلیف مانده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - ممیزی مراقبتی دوم نظام های مدیریت مذکور از تاریخ 7 آذر الی 9 آذر 1401 به وسیله تیم ممیزی شرکت SGS ایران به سر ممیزی علیرضا عبادی در مدت 12 نفر روز انجام شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آنتونیو گوترش طی پیامی توئیتری در روز جمعه اعلام کرد: پلاستیک ها به عنوان شکل دیگری از سوخت های فسیلی، تهدیدی جدی برای حقوق بشر، اقلیم و تنوع زیستی هستند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
شهردار منطقه 22 گفت: مدیریت شهری آمادگی کامل برای رفع معضل فاضلاب شهری به عنوان بزرگترین چالش زیست محیطی غرب تهران را با شرکت فاضلاب به عنوان متولی این امور دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
کیسه های پلاستیکی امروز یکی از معضلات زیست محیطی در ایران و سایر کشورها است و مردم دغدغه مشکلات ناشی از آن را دارند و باید این مهم به گوش مسئولان برسد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
محمد درویش معتقد است که با افتتاح این سد یک بحران زیست محیطی ایجاد خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، یکی از طرح های زیست محیطی پر سروصدای دهه های اخیر طرح گردشگری جزیره آشوراده بوده است. این پروژه در سال 93 آغاز شد ولی در دولت دوازدهم در سال 97 برای اولین بار اجرای آن به عنوان یکی از مصوبات سفر رییس جمهوری به استان گلستان با دستور مقام قضایی متوقف شد و بار دیگر در سال 99 ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۳:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به صدور مجوز ارزیابی زیست محیطی آشوراده گفت: خوشبختانه ارزیابی زیست محیطی آشوراده در قالب تفرج گسترده - همانطور که سازمان به دنبال آن بود - تایید شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۹:۵۵    
مرکز پایش برخط (آنلاین) مناطق زیست محیطی لرستان روز پنجشنبه با حضور علی سلاجقه رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور افتتاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: 320 هزار هکتار از مناطق زیست محیطی تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان به صورت تصویری رصد و پایش می شود.
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
در جریان سفر دکتر علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به استان لرستان در تاریخ دهم آذر ماه 1401 به منظور نظارت می دانی بر عملکرد محیط زیست استان ها، پروژ های زیست محیطی پترو شیمی لرستان افتتاح و به بهره برداری رسید . ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با هدف نگهداری جمعیت در مناطق مرزی استان باید به مسائل زیست محیطی نقاط مرزی استان به طور ویژه توجه شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
سلاجقه با تأکید بر اینکه معادن در مناطق چهارگانه مجوز فعالیت ندارند، گفت: در صورتی که معدنی راهبردی و مورد نیاز باشد، با رعایت مسائل زیست محیطی و با گزارش ارزیابی زیست محیطی می تواند فعالیت کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۸:۴۷    
لادن ایرانمنش: ولع سیری ناپذیر کوه خوارها، پدیده کوه خواری را در سال های اخیر به یک معضل زیست محیطی تبدیل کرده است اما آنطور که باید و شاید با این پدیده برخورد نمی شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مترجم: مریم مرادخانی منبع: HBR سال 2010: سکوی نفت دیپ واتر هورایزن در خلیج مکزیک منفجر شد، چاه دریایی نشت کرد و لکه نفت بزرگی روی خلیج مکزیک پدید آمد.11 نفر از کارکنان سکو کشته شدند. در کمتر از دو هفته، ارزش سهام شرکت نفت بریتانیا که مسوول سکو بود، حدود 22 درصد سقوط کرد ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۲۰:۴۲    
به گزارش سیناپرس، در قطب جنوب جمعیت فوک های خزدار در حال رشد است. فوک های خزدار قطب جنوب پس از نابودی تقریبی توسط شکارچیان در اوایل قرن بیستم، راه خود را به سمت مرزهای جدید باز می کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۳:۱۸    
ایسنا/گیلان پژوهشگر مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی گیلان با بیان اینکه استفاده از کودها و سموم دفع آفات علاوه بر آلوده سازی آب و خاک، باعث فرسایش ژنتیکی و انقراض گونه های ارزشمند گیاھی و جانوری خواهد شد، افزود: کنترل نشدن این فرایندھا، تعادل ھای زیست محیطی و بومی را به تدریج بر ھم می زند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان شرکت پالایش نفت بندرعباس جایزه جهانی مدیریت سبز را در راستای اجرای پروژه های زیست محیطی مبتنی بر فناوری های نوین کسب کرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نصر: سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تبریز بر ضرورت تبیین پیوست های زیست محیطی و فرهنگی اجتماعی برای پروژه های عمرانی تاکید کرد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۲۴    
واگذاری 5 هزار معدن کشور، فاجعه زیست محیطی را در برخواهد داشت و این امر سبب ناراحتی مردم و حامیان محیط زیست شده است، چرا که واگذاری 5 هزار معدن به بخش خصوصی خسارت های زیادی به پیکره محیط زیست و منابع طبیعی کشور وارد خواهد کرد و به نظر می رسد مسئولان باید تمرکز بیشتری در این باره داشته باشند.
عصر تبریز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
امسال نمک جامد در سطح شهر استفاده نمی شود این عبارتی است که شهردار تبریز اخیرا اعلام کرده و مورد استقبال گروه های زیست محیطی و رسانه ها شده است. البته بسیاری از شهروندان با شک و تردید به این وعده و هشدار شهردار تبریز نگاه می کنند و آن را کاری غیرممکن می دانند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با تشریح نحوه تأمین حقابه سه تالاب استان، گفت: نیاز زیست محیطی این تالاب ها به آن ها اختصاص می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست زابل گفت: در پی دو دهه خشکسالی در سیستان، 95 درصد از 400 هزار پرنده ای که برای زمستان گذرانی از سیبری به منطقه سیستان مهاجرت می کردند مسیر خود را از تالاب هامون به عنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین ایران تغییر داده اند.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
واگذاری 5 هزار معدن کشور، فاجعه زیست محیطی را در برخواهد داشت و این امر سبب ناراحتی مردم و حامیان محیط زیست شده است، چرا که واگذاری 5 هزار معدن به بخش خصوصی خسارت های زیادی به پیکره محیط زیست و منابع طبیعی کشور وارد خواهد کرد و به نظر می رسد مسئولان باید تمرکز بیشتری در این باره داشته باشند.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
رسالت نوشت:یکی از شبیه ترین کشورها به جمهوری اسلامی ایران، کشور عراق است؛ این دو کشور از جهات گوناگونی وجوه مشترک دارند. ایران و عراق چه از حیث تمدنی و تاریخی؛ چه از نظر منابع انرژی؛ چه از لحاظ جوان بودن دو کشور؛ چه از نگاه دین و مذهب؛ چه از منظر تنوع اقوام و قبایل ...