یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۱۲:۵۴Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زباله های پلاستیکی»

برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۰۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کوسه زباله که زباله های پلاستیکی را می بلعد، در رودخانه تایمز لندن رها شد تا با برداشتن معادل بیش از 22700 بطری پلاستیکی در روز، آب را تمیز کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یک کوسه رباتیک کار خود را در یکی از رودخانه های لندن برای جمع آوری زباله های پلاستیکی در این رودخانه آغاز کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۰۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای ما به شدت به پلاستیک معتاد شده است. از آنجا که تولید آنها ارزان تر از بازیافت شان تمام می شود، مقادیر غیرقابل تصوری از زباله های پلاستیکی در محل دفن زباله ریخته می شوند و تا اقیانوس های ما را هم آلوده می کنند. در این راستا، دانشمندان آمریکایی راهکار جدیدی ارائه داده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان نمین گفت: حاشیه محور مواصلاتی شهرستان نمین با مشارکت کارکنان از زباله های پلاستیکی پاکسازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
همدان-پاکسازی ورودی های شهر همدان از زباله های پلاستیکی در راستای آغاز طرح ملی استقبال از بهار در شهرستان همدان انجام شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
طرح ملی استقبال از بهار صبح روز یکشنبه 21 اسفند با پاکسازی حاشیه جاده ها و ورودی های شهر همدان از زباله های پلاستیکی با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
صبح امروز یکشنبه، طرح ملی استقبال از بهار با جمع آوری زباله های پلاستیکی ورودی های شهر همدان با مشارکت ادارات و سازمان های شهر همدان آغاز شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
روزانه 450 تن زباله در شهر همدان تولید و به سایت دفن پسماند منتقل می شود که حدود 20 تن آن زباله های پلاستیکی است. معاون اداره کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: رها سازی زباله در حاشیه راه به ویژه کیسه های پلاستیکی همواره منظره زشتی از طبیعت را برای رانندگان و مسافران عبوری از جاده ها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۱۰    
بر اساس آمار سازمان جهانی World Popution Review، سال 2021 ایران رتبه 17 در تولید کالاهای پلاستیکی را داشت و جزء 20 کشور اول دنیا در تولید زباله های پلاستیکی بود و سالانه حدود 4 میلیون تن زباله پلاستیکی تولید کرد که نیم میلیون تن آن به کیسه پلاستیکی اختصاص داشت. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۷    
شورای شهر نیویورک آمریکا با تصویب قانونی که از تولید حجم زیادی از زباله های پلاستیکی و غیرقابل بازیافت در غذاخوری های شهر جلوگیری می کند، به جنگ زباله های پلاستیکی بیشتر رفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رشت- استاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه خطر زیست محیطی زباله های پلاستیکی در مرز هشدار است، گفت: تعریف جایگزین مناسب تر برای تولید پلاستیک باید در اولویت قرار گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خادم ثامنی: سوزاندن زباله های پلاستیکی و لاستیکی در شرایط غیر استاندارد، علاوه بر منتشر کردن فلزات سنگین در هوا، سبب فرونشست زمین و آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی محققان دریافتند که کودکان از طریق داستان نویسی با محیط ارتباط برقرار می کنند.
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – علیرغم تلاش های جهانی برای کاهش آلودگی پلاستیک و انتشار کربن، جهان در حال تولید رکورد بی سابقه زباله های پلاستیکی یک بار مصرف است که عمدتاً از پلیمرهای تولید شده از سوخت های فسیلی ساخته شده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۷:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
یک هنرمند نیجریه ای برای خلق آثار هنری به سراغ زباله های پلاستیکی رفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
جهان با بحران زباله های پلاستیکی روبه رو است و به گفته دانشمندان، این بحران حیات آبزیان را هم در معرض خطر قرار داده است .
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نیمی از تولید پلاستیک جهانی برای تولید یک بار مصرف است و تنها 14 درصد از بسته بندی پلاستیکی برای بازیافت جمع آوری می شود. تکیه بر بازیافت به تنهایی مشکل زباله را حل نمی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۳۵    
نگرانی ها از ورود بقایای زباله های پلاستیکی دریا ها به زنجیره غذایی انسان افزایش یافته است.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
محققان کشف کرده اند که باکتری رودوکوکوس رابر می تواند پلاستیک بخورد و شاید به حل بحران زباله های پلاستیکی در اقیانوس و دریا کمک کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۵    
ایسنا/خراسان رضوی جوانان کارآفرین مصری با بازیافت بسته بندی های مواد غذایی ناسالم، بطری های آب و زباله های مشابه که به طور معمول به محل های دفن زباله یا رود نیل ختم می شوند، به مبارزه با مشکل عظیم زباله های پلاستیکی کشورشان کمک می کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، از وبگاه سای تِک دِیلی (SciTechDaily صدها میلیون تُن زباله پلاستیکی سالانه تولید می شوند. اکنون، یک قدم دانشمندان به یافتن کاربردی برای این زباله ها که اغلب مسیر نهرها و رودخانه ها را مسدود و اقیانوس ها را آلوده می کنند، نزدیک تر شده اند . ...
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ترز کافی (Therese Coffey) وزیر محیط زیست، غذا و امور روستایی بریتانیا می گوید: زباله های پلاستیکی می توانند تأثیرات کاملاً مخرب بر محیط زیست و حیات وحش داشته باشند و درجهت اتخاذ سیاست های درست برای حفظ محیط زیست، ممنوعیت بسیاری از اقلام پلاستیکی یک بار مصرف را اعلام کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
محققان سامانه ای را توسعه داده اند که می تواند به طور همزمان زباله های پلاستیکی و گاز های گلخانه ای را با کمک انرژی خورشیدی به دو محصول شیمیایی تبدیل کند.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۲۱:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
کارخانه هایی که در محل پولیمروپولیس ساخته می شوند امکان جمع آوری، خرد کردن و فشرده سازی زباله های پلاستیکی را فراهم می کنند. از این پلاستیک های بازیافتی برای ایجاد شالوده های شناور برای خوشه های شهر های حلقه ای این پروژه استفاده خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۴:۳۵    
محققان سیستمی را توسعه داده اند که می تواند با استفاده از انرژی خورشید زباله های پلاستیکی و گازهای گلخانه ای را به سوخت های پایدار و سایر محصولات ارزشمند تبدیل کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های تکنولوژی موفق به تولید غذا از پلاستیک برای تغذیه فضانوردان شدند!
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۵:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
کارشناس فناوری مواد غذایی سه بُعدی وابسته به ناسا می گوید: وعده های غذایی در مریخ از زباله های پلاستیکی ساخته خواهند شد.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
ایکوریا (Aequorea)، یک شهر آبی خیالی در سواحل ریودوژانیرو برزیل است که به گونه ای طراحی شده که ساختمان های عظیم اقیانوسی آن تماما از زباله های پلاستیکی چاپ سه بعدی ساخته شده است.
تین نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۲۰:۰۳    
شرکت خودروسازی افسانه ای ایتالیایی، برتونه (Bertone) از یک اَبَرخودرو (hypercar) جدید رونمایی کرده است که از سوخت به دست آمده از زباله های پلاستیکی نیرو می گیرد و می تواند به حداکثر سرعت 379 کیلومتر در ساعت برسد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۰:۳۷    
شرکت خودروسازی ایتالیایی Bertone در حال توسعه یک ابرخورو است که با سوخت زباله کار می کند. GB110 اولین خودروی دارای عملکرد بالا است که با سوخت تولید شده از زباله های پلاستیکی عرضه می شود. ...
کاماپرس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۱۷:۵۷    
برتون یک شرکت معروف ایتالیایی است که در زمینه طراحی خودرو فعالیت می کند. این شرکت به تازگی و به مناسبت صد و دهمین سالگرد تأسیسش، یک ابرماشین طراحی کرده است که 1100 اسب بخار نیرو و 1100 نیوتن متر گشتاور تولید می کند ...
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، برتونه یکی از مشهورترین مراکز طراحی خودرو در ایتالیا است. این شرکت روزهای سختی را پشت سر گذاشته، اما اکنون به عنوان یک خودروساز به میادین بازگشته است. نخستین محصول این شرکت پس از بازگشت، ابرخودرو برتونه GB110 است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۱:۵۹    
یک شرکت هندی موفق شد با هدف مقابله با آلودگی های ناشی از زباله ها از زباله های پلاستیکی سوخت تهیه کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۷:۰۵    
یک شرکت هندی موفق شد با هدف مقابله با آلودگی های ناشی از زباله ها از زباله های پلاستیکی سوخت تهیه کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آنتونیو گوترش طی پیامی توئیتری در روز جمعه اعلام کرد: پلاستیک ها به عنوان شکل دیگری از سوخت های فسیلی، تهدیدی جدی برای حقوق بشر، اقلیم و تنوع زیستی هستند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
علیرغم چندین دهه تلاش، آلودگی پلاستیکی تشدید شده؛ واقعیتی تلخ که نمایندگان حدود 200 کشور جهان را روز گذشته (دوشنبه) در اروگوئه گرد هم آورد.
فوت وفن   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
دانشمندان چک برای پاکسازی اقیانوس های جهان به دنبال استفاده از نوعی باکتری پلاستیک خوارند. به گزارش رادیو پراگ، دانشمندان دانشگاه مندل در برنو می خواهند با استفاده از سیانوباکتر به جنگ زباله های پلاستیکی در دریاها بروند. ...
الف   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
احتمالا شما هم با این صحنه ها مواجه شده اید که به هر منظره طبیعی پا می گذارید پر از کیسه ها و زباله های پلاستیکی است و زیبایی آن منطقه را بهم ریخته است. آمارهای جهانی نشان می دهد که یکی از خطراتی که محیط زیست را تهدید می کند ازدیاد زباله های پلاستیکی و مخصوصا کیسه های پلاستیکی است ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
پلاستیک یکی از مفیدترین و پر استفاده ترین مواد در زندگی بشر است، اما استفاده روزافزون از آن انبوهی از زباله های پلاستیکی، بیش از 350 میلیون تن در سال ایجاد کرده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه ایران اکونومیست به نقل از اسپوتنیک موندو، در 10 سال گذشته، آمریکا 11 میلیون تن زباله پلاستیکی به مکزیک، پرو، کلمبیا، شیلی و اکوادور ارسال کرده است. سرنگ ها، قطعات نمایشگرهای قدیمی و زباله های سمی، اصلی ترین پسماندهایی هستند که این کشور آمریکای شمالی به جنوب جهانی ارسال می کند ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
کشور های غربی، قاره آفریقا را به مکانی برای تخلیه زباله های پلاستیکی خود تبدیل کرده اند.
شهرخوان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۰:۲۹    
کشور آلمان در راستای کاهش زباله های پلاستیکی طرحی دارد که طبق آن شرکت های سازنده این پلاستیک ها باید مبلغی را بخاطر پاکسازی به دولت پرداخت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی انگلیس خبر داد زباله های پلاستیکی این کشور همچنان به صورت غیرقانونی در خارج از کشور دفن و سوزانده می شوند.
سینا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان فرآیندی ایجاد کرده اند که می تواند با استفاده از لیزر در یک چشم به هم زدن پلاستیک را به الماس های ریز تبدیل کند. به گزارش سیناپرس، تیمی از محققان آلمانی با پرتوهای شدیدی که به یک لایه نازک پلاستیک تابانده شد، توانستند الماس واقعی تولید کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پلاستیک به قاتل خاموش محیط زیست گیلان تبدیل شده است. این جمله را رضا زمانی مدیرکل محیط زیست گیلان به تازگی عنوان کرده است. او در گفت وگویی با اشاره به اینکه روزانه 2500 تن زباله در گیلان تولید می شود ...
زومیت   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از محققان استرالیایی می گویند نوعی ابرکرم به لطف باکتری های داخل روده اش می تواند به انسان برای تجزیه یا بازیافت زباله های پلاستیکی کمک فراوانی بکند.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۲۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
دانشمندان تخمین می زنند که سالانه بین 5 تا 13 میلیون تن آلودگی پلاستیکی وارد اقیانوس ها می شود که از زباله های بزرگ شناور گرفته تا میکروپلاستیک ها که میکروب ها می توانند کل اکوسیستم ها را روی آن ها تشکیل دهند، را شامل می شود ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا در مطالعه ای جدید دریافته اند که گونه ای کرم قادر به هضم ماده پلیمر پلی استایرن بوده و می تواند کلید بازیافت پلاستیک در مقیاس انبوه باشد. ...
سینا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بحث بازیافت خودرو و کنترل آلاینده های ناشی از خودروهای فرسوده همواره یکی از مهمترین دغدغه های مدیران برنامه ریز محیط زیست محسوب می شد. به تازگی پژوهشگران موفق شدند زباله های پلاستیکی خودرو را به گرافن که یک ماده صنعتی مهم است تبدیل کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۳    
تهران- ایرنا- یک تیم تحقیقاتی با استفاده از فناوری تصاویر ماهواره ای توانسته است برای نخستین بار تصاویر و نقشه های سایت های زباله را در سراسر جهان ترسیم کند و بنا به گفته خود در مقابله دولت ها با چالش تولید انبوه زباله و ورود آن به آبراهه ها و اقیانوس ها کمک رسان باشد.