دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۲۳:۳۵Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطب شمال»

عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت بیوتکنولوژی چینی مستقر در پکن برای اولین بار یک گرگ قطبی را با استفاده از یک سلول اهدایی از گرگ ماده وحشی قطب شمال و ترکیب با جنینی که داخل رحم سگی از نژاد بیگل بود به دنیا آوردند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان پیشنهاد کردند برای جلوگیری از ادامه آب شدن یخ های قطب شمال و جنوب، مانعی مصنوعی برای رسیدن نور آفتاب به آن ایجاد شود.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
محققان در چین یک گرگ قطب شمال را شبیه سازی کرده اند و آن ها امیدوارند که این روش برای کمک به نجات سایر گونه های در معرض خطر استفاده شود.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- فولاد سوئد سخت ترین فولاد جهان در نظر گرفته می شود و ممکن است به زودی سبزترین آن شود. در بودن شهری در نزدیکی مدار قطب شمال استارتاپی به نام h2 Green Steel (h2gs) در حال احداث یک کارخانه جدید 4 میلیارد یورویی (4 میلیارد دلاری) است که اولین کارخانه اروپا در نزدیک به نیم قرن گذشته است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد قطب شمال و جنوب کره ماه بر اثر برخورد یک سیارک باستانی، در طول 4.25 میلیارد سال گذشته به میزان حدود 300 کیلومتر جابجا شده است.
ایستنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
طبق وعده ی اسپیس ایکس حالا اینترنت ماهواره ای استارلینک این شرکت در قطب جنوب هم دردسترس قرار گرفته است و مراحل آزمایشی را می گذراند. سال گذشته بود که اسپیس ایکس پرتاب ماهواره ها به مدارهای قطبی را آغاز کرد و حالا پس از رقابت با وان وب (OneWeb) در زمینه ی پوشش اینترنت ماهواره ای در قطب شمال و ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
منجمد کردن یخ های در حال ذوب شدن طرحیست که در حال حاضر به شدت در بین کارشناسان برای احیای قطب شمال و جنوب زمین بحث برانگیز شده است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- با ذوب شدن یخ ها در قطب شمال و جنوب که منجر به تغییرات آب و هوایی و افزایش سطح آب دریاها شده است، یک پژوهش جدید برای این مشکل راه حلی را پیشنهاد کرده است. ...
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
باستان شناسان با ذوب شدن یخچال های طبیعی در نروژ در جریان موج گرما، سلاح های وایکینگ های ماقبل تاریخ را کشف کردند.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۲    
اسپیس ایکس پس از رقابت با شرکت OneWeb برای تحت پوشش قرار دادن قطب شمال با اینترنت ماهواره ای، حالا به سراغ قطب جنوب رفته است. بنیاد ملی علوم آمریکا (NSF) اکنون در حال آزمایش یکی از ترمینال های استارلینک در ایستگاه مک موردو در جنوبگان است تا به دانشمندان خود اجازه دهد تا راحت تر کارهای خود را از این ...
آنا / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
یافته های پژوهش گروهی از محققان نشان می دهد با وجود تشدید روند گرم شدن قطب جنوب و شمال، کاستن از دمای این مناطق با افشاندن ذرات معلق در هوا در عرض های بالا مانند استراتوسفر می تواند از دمای این مناطق بکاهد.
زومیت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان می گویند بهترین راهکار برای جلوگیری از افزایش سطح دریا در پی تغییرات اقلیمی، انجماد دوباره ی یخ های قطب شمال و جنوب با پاشیدن گوگرد دی اکسید در جو است.
سینا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان، توانسته اند با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی، قدرت اندازه گیری ضخامت یخ دریای قطب شمال و پیش بینی وضعیت های آب و هوایی را بهبود بخشند. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۹:۲۸    
مطالعات جدید نشان می دهد که قطب شمال بسیار سریع تر از آنچه تصور می شد گرم می شود و نادیده گرفتن این حقیقت، با پیامدهای ناگوار جهانی همراه است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۸:۴۶    
زنجان (پانا) - مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، مقطع ابتدایی را زیربنایی ترین دوره تحصیلی برشمرد که بنیان تربیتی و آموزشی فرزندان در این دوره شکل می گیرد. گردهمایی گردهمایی معاونان آموزش ابتدایی قطب شمال غرب کشور امروز با حضور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در زنجان برگزار شد. ...
20 پیمنت   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۴    
دانمارک با شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال و آلمان در جنوب آن برای دانشجویان از سراسر جهان جذاب است. فرصت های تحصیلی عالی به زبان انگلیسی در طیف گسترده ای از موسسات آموزشی عالی دارد. می توانید به سادگی در بهترین دانشگاه های دانمارک در رشته دلخواه خود تحصیل کنید. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
دوربین HiRISE از تلماسه های زیبایی در منطقه Chasma Boreale مریخ تصویری تهیه کرده که اطلاعات جالبی را درباره این منطقه به ما ارائه می کند. به گزارش صبح ساحل و به نوشته دیجیاتو، تصویر هیجان انگیزی که توسط دوربین HiRISE از روی مدارگرد شناسایی مریخ (MRO) ناسا ثبت و منتشر شده ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۱:۵۷    
جاذبه های گردشگری سوئد از کاخ های مجلل و شهرهای باستانی گرفته تا مناظر وسیع قطب شمال و هتل معروف یخی را شامل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام وزارت خارجه روسیه به ناتو هشدار داد که مسکو از منافعش در قطب شمال محافظت خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در گرماگرم افزایش حضور ناتو در قطب شمال و رشد فزاینده تمرین های جنگی این ائتلاف نظامی، وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر بر دفاع از منافع خود در این منطقه تاکید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۰۵:۴۳    
قطب شمال مریخ نیز مانند قطب شمال زمین دارای شرایط خاص آب و هوایی بسیار سرد و یخ زده است و همین امر موجب شده که شباهت های بین این دو سیاره بیش از پیش شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۰۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در نروژ گفت: انتخاب سفیر آمریکا برای قطب شمال عملاً کشیده شدن تقابل با مسکو تا شمالگان را به نمایش می گذارد که ریشه در اهمیت راهبردی این منطقه دارد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو بر لزوم افزایش فعالیت های این ائتلاف نظامی در قطب شمال تاکید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین به اظهارات دبیر کل ناتو درباره لزوم افزایش حضور ائتلاف در قطب شمال واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۶:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - سخنگوی کاخ کرملین روز دوشنبه گفت: حضور روسیه در قطب شمال، تهدیدی برای هیچ کشوری به شمار نمی رود، اما هدف از حضور نیروهای ناتو در این منطقه، رویارویی با روسیه است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۵:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین گفت: کرملین معتقد است که هدف چنین اظهاراتی (از سوی استولتنبرگ) چیزی جز ابراز قصد مخالفت با منافع روسیه در قطب شمال نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که به زودی سفیر و نماینده ویژه خود در امور کشورهای حوزه قطب شمال را تعیین و معرفی می کند، اقدامی که بسیاری از آن به عنوان بحران سازی جدید آمریکا در عصر جنگ سرد برای تسلط بیشتر بر قطب شمال رو به گرما یاد می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل ائتلاف ناتو خواستار تقویت حضور نیروهای این ائتلاف در حوزه قطب شمال شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کل ناتو با اشاره به اهمیت استراتژیک قطب شمال از برنامه های این ائتلاف نظامی برای افزایش فعالیت های خود در این منطقه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا اعلام کرد که همزمان با افزایش حضور روسیه و چین در آب های قطب شمال، برای نخستین بار در این منطقه سفیر سیار منصوب می کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۰:۱۶    
شفقنا- آمریکا برای مناطق قطب شمال سفیر معرفی می کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، درحالیکه دبیرکل ناتو دو روز پیش هشدار داد بود: روسیه درحال گسترش نفوذ خود در قطب شمال است، آمریکا اعلام کرد به دنبال معرفی یک سفیر برای قطب است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایالات متحده قصد دارد جهت بازتاب اهمیت تجاری و استراتژیک فزاینده قطب شمال، "سفیر سیاری" را در این منطقه منصوب کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۷:۵۵    
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد بایدن قصد دارد برای منطقه قطب شمال یک سفیر منصوب کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۴:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا پست سفارت جدیدی در وزارت خارجه این کشور برای قطب شمال ایجاد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به دنبال هشدار ناتو در مورد تقویت حضور نیروهای روسیه و چین در قطب شمال، دولت جو بایدن قرار است برای اولین بار برای منطقه قطب شمال سفیر تعیین کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۲۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
آمریکا تصمیم دارد تا نخستین سفیر خود برای قطب شمال را منصوب کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سردترین رودخانه جهان در کمال تعجب نزدیک قطب شمال و جنوب نیست بلکه در بوسنی و هرزگوین قرار دارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۲:۰۷    
ناتو: چین به دنبال اتصال به اروپا از طریق قطب شمال است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایالات متحده از ایجاد سمت سفیر برای منطقه قطب شمال در بحبوحه تشدید رقابت با روسیه در منطقه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کل سازمان ناتو در دیدار با نخست وزیر کانادا با اشاره به توانمندی های نظامی روسیه در قطب شمال مدعی شد که مسکو تهدیدی جدی و راهبردی برای کشورهای عضو ناتو است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۰۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو با اشاره به حضور چشمگیر نظامی روسیه در قطب شمال گفت: توانمندی روسیه در این منطقه نوعی چالش راهبردی برای ناتو به شمار می رود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۰۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو عصر جمعه با استقبال از سرمایه گذاری اخیر کانادا در سیستم های دفاعی آمریکای شمالی، گفت: توانایی های روسیه در قطب شمال یک چالش استراتژیک برای ناتو به حساب می آید.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
هر بار نفس می کشم، هوای اطرافم با غباری الماس مانند ترق ترق می کند. به گزارش بی بی سی، در دامنه این کوه در میان جایی که اساسا یک بیابان در قطب شمال است، هوا سرد، ولی صاف است. هوای بسیار خشک و یخ زده رطوبت دهان و بینیم را به کریستال های ریز و درخشان یخ تبدیل می کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت، همکاری روسیه و چین در قطب شمال را تهدیدی راهبردی برای اصول و اهداف ائتلاف تحت امرش می داند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نهنگ سفید یا نهنگ بلوگا در آب های نزدیک به قطب شمال زندگی میکنند، تخمین زده می شود که هر تابستان 55000 بلوگا از قطب شمال به خلیج هادسون مهاجرت می کنند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۹:۱۳   + ۳۲ سایت دیگر  
نقش و نگارهای سیاره همچون یک شاهکار مینیاتوری در طول نوارهای رنگی آن و دور "لکه بزرگ سرخ" معروف این غول گازی خودنمایی می کنند و همچنین یک نمای بی سابقه از شفق های قطبی در قطب شمال و جنوب این سیاره را نشان می دهند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ - ۱۶:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرمایش در بالای کره زمین که نشانه ای از تغییرات آب وهوایی است، در مقایسه با میانگین جهانی بسیار سریع تر از آنچه قبلاً توضیح داده شد اتفاق می افتد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس اعلام دفتر جاستین ترودو، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در هفته جاری سفری به کانادا خواهد داشت تا بر امنیت در حوزه قطب شمال در بحبوحه تغییرات آب و هوایی و حمله روسیه به اوکراین تمرکز کند.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۸ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- زیردریایی هسته ای آرکتوروس مجهز به پهپاد های زیر آب و قادر به شلیک موشک های مافوق صوت به سمت نیرو های رقیب ناتو است. به گزارش فرارو به نقل از آسیا تایمز ...
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۲۳:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
کاردار روسیه در انگلیس روز چهارشنبه با اعلام قصد هواپیمای جاسوسی انگلیس از نقض حریم هوایی روسیه اظهار داشت، از انگلیس می خواهیم که در قطب شمال تنش ایجاد نکند.