دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۳:۴۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطب شمال»

افکار نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
در حال حاضر شبکه نمایش خانگی با سریال های افعی تهران ، جنگل آسفالت و اکازیون توجه مخاطبان را جلب کرده و با پایان سریال گناه فرشته به کارگردانی حامد عنقا در پلتفرم فیلیمو، از هفته آینده قطب شمال جایگزین آن خواهد شد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۰۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهند که گوزن شمالی، این حیوان عجیب برای زنده ماندن در مناطق سختی مثل قطب شمال حتی در خواب هم به خوردن غذا مشغول است.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کشتی های هیدروژنی غول پیکر به آب های قطب شمال می آیند!
دوات آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۴:۳۳    
سریال قطب شمال چه روزهایی و از کجا پخش می شودو در چند قسمت ساخته شده است؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۲:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
3 فضانورد روسیه از لایه استراتوسفر جو زمین با چتر نجات در قطب شمال فرود آمدند و به این ترتیب یک رکورد جهانی ثبت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت نروژی قصد دارد بزرگترین کشتی های هیدروژنی جهان را به طول 117 متر بسازد تا مسافران و بارها را با تکیه بر سوخت هیدروژن سبز در قطب شمال حمل کند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سریال قطب شمال سریال جدید شبکه خانگی است که به عنوان اولین تجربه کارگردانی امین محمودی یکتا پخش می شود
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۱    
دومین نشست تخصصی کارشناسان تکنولوژی و گروههای آموزشی استان، با محوریت تبیین رویداد الف تا به منظور جلب مشارکت حداکثری مدیران، معلمان و هنرآموزان در قطب شمال شرقی استان برگزار گردید
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
خبر ساخت فصل سوم سریال زخم کاری مدت ها پیش و کمی بعد از پایان فصل نه چندان موفق دوم منتشر شد. حالا هم محمدحسین مهدویان با انتشار تصویری از فصل سوم سریال، تاریخ پخش آن را نیمه های بهار اعلام کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۱:۰۰    
به نوشته وال استریت ژورنال ایالات متحده با تحریم ها، اجرای پروژه LNG-2 روسیه در قطب شمال را مختل کرده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۵:۰۷    
به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گروشکو، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که ناتو به دنبال تقویت حضور خود در قطب شمال و تشکیل زنجیره های ستادهای فرماندهی جدید در آنجا است، پاسخ مسکو متناسب با تهدیدات احتمالی خواهد بود. ...
پارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۰:۱۳    
سریال قطب شمال اوایل اردیبهشت ماه از شبکه نمایش خانگی منتشر خواهد شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۸:۱۴    
سریال قطب شمال به کارگردانی امین محمودی یکتا از 7 اردیبهشت 1403 پخش می شود.خلاصه داستان، تعداد قسمت، پلتفرم، عوامل، اسامی و بیوگرافی بازیگران را بخوانید.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
با آغاز مخش سریال قطب شمال خواهیم خواند که این سریال چند قسمت دارد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سریال قطب شمال ساخته امین محمودی یکتا از 7 اردیبهشت منتشر خواهد شد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۶:۰۵    
سریال قطب شمال به کارگردانی امین محمودی یکتا به زودی از شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد. با زمان پخش دقیق این سریال آشنا خواهیم شد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۸:۲۵   + ۳۹ سایت دیگر  
قسمت اول سریال قطب شمال به کارگردانی امین محمودی یکتا و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان هفته اول اردیبهشت در شبکه نمایش خانگی منتشر می شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۳:۳۹   + ۳۷ سایت دیگر  
سریال ها و برنامه های فصل دوم هفت ، بازنده ، پدرخوانده 3 ، قطب شمال ، گردن زنی ، لالایی ، داریوش ، برتا ، در انتهای شب ، زخم کاری 3 ، اجل معلق ، هتل عمارت (جیغ) ، جوکر 2 ، و 25 میلیمتری مجوزهای اولیه خود را از ساترا دریافت کرده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا : نخست وزیر کانادا اعلام کرد که هزینه های دفاعی و حضور در منطقه قطب شمال را افزایش می دهد.
ایتنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۱۴    
ایتنا - مجله آمریکایی "Politico" درباره پروژه "فیبر شمال دور" (Far North Fiber) برای اتصال مستقیم اروپا به ژاپن از طریق گذرگاه شمال غربی در قطب شمال صحبت کرد که به انتقال سریع تر داده ها کمک می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
روباه های قطب شمال و جغد های برفی ممکنه گهگاه در تعاملات بازیگوشی، تحت تأثیر کنجکاوی باهم دوست شوند! با این حال، سبک های ارتباطی و تمایلات طبیعی آن ها اغلب به پاسخ های متفاوتی منجر می شود.
دیجیاتو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۲۲:۵۷    
1 آوریل 2003، مأموریت موشکی مکسوس 5 با موفقیت از اسرنژ، در شمال دایره قطب شمال در سوئد پرتاب شد. این موشک محموله ای به جرم 488 کیلوگرم از پنج آزمایش علمی را با پیوندهای تله متری و ویدیویی مرتبط با آن ها حمل می کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۴:۰۵    
یک جغد برفی و روباه قطب شمال تحت تاثیر بازیگوشی با یکدیگر دوست شدند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۲:۰۲    
شاید اگر روزی تزار الکساندر دوم بر اهمیت استراتژیک منطقه قطب شمال پی می برد هیچگاه تن به فروش آلاسکا نمی داد بلکه دست به افزایش میدان مانور خود در این منطقه می زد ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که سردترین نقطه کره زمین کجا است؟ قطب جنوب؟ قطب شمال یا نقطه ای دور افتاده در روسیه؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۱:۵۷    
به گزارش اسپوتنیک، بایدن در نشستی با دموکرات ها که به جمع آوری بودجه برای کمپین انتخاباتی اش اختصاص داشت، گفت:"وقتی پس از انتخابم در ژنو با پوتین ملاقات کردم، به او نگاه کردم و او گفت که می خواهد کاری انجام دهد ...
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۰:۳۴    
تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که سردترین نقطه کره زمین کجا است؟ قطب جنوب؟ قطب شمال یا نقطه ای دور افتاده در روسیه؟
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- لکساندر استپانوف محقق ارشد موسسه آمریکای لاتین آکادمی علوم روسیه گفت که ایالات متحده و کشورهای عضو ناتو نزدیک به 10 سال است که قطب شمال را تبدیل به منطقه نظامی کرده اند تا زیرساخت های نظامی را برای کشورهای هم مرز روسیه فراهم کنند.
بیتوته   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کشور فنلاند در کجا واقع شده است؟ فنلاند بخشی از اسکاندیناوی، که در شمال اروپا واقع شده است و با نروژ، سوئد و روسیه مرز زمینی دارد. دریای بالتیک از جنوب و جنوب غربی با فنلاند همسایه است. ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی ایران معتقد است مهم ترین عامل تغییرات اقلیمی افزایش دما در سطح زمین است و این تغییرات اثرات مختلفی همچون آب شدن یخ های قطب شمال و تغییر در اکوسیستم کل منطقه داشته، به طوری که طی دو تا سه دهه آینده هیچ یخی در جهان وجود نخواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۷:۲۵    
قطب شمال می تواند صحنه اصلی جنگ در درگیری های آینده باشد، اما آمریکا در تعداد کشتی های یخ شکن به طور جدی از روسیه عقب است.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۴:۳۵    
شفق قطبی یک نور طبیعی جادویی است که در آسمان شب عمدتاً در نزدیکی قطب شمال ظاهر می شود.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۶:۱۱    
الکساندر بارتوش، عضو آکادمی علوم نظامی روسیه به اسپوتنیک گفت که واشنگتن به دنبال توسعه نظامی در منطقه قطب شمال است تا بتواند در آنجا تسلیحات هسته ای تاکتیکی را که می تواند منافع روسیه را تهدید کند، قرار دهد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مسکو- ایرنا- سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت: قطب شمال منطقه رویارویی شدید بین قدرت های مختلف بوده و باقی می ماند و تمایل واشنگتن برای تقویت حضور خود در این منطقه، موضوع جدیدی نیست.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۱    
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را نشریه بیزینس اینسایدر منتشر کرده است. این نشریه می نویسد: پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و متعاقب آن گسترش عملیات ضد شورش در خاورمیانه، ارتش مشغولیت های زیادی داشت و امکانات و مهارت های آن در قطب شمال ضعیف شد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۲۰:۱۰    
یک مطالعه جدید نشان می دهد که قطب شمال در 10 سال آینده عاری از یخ می شود.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۷    
شکارچی هم که خیلی هدفمند شکار می کرد چرا که یک تاجر و دلال پوست خز بود، نه فقط از کرده اش متنبه نبود که هر روز با نقشه و حیله ای تازه به فکر دور زدن حامی حیوانات قطب بود ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه فیلم: در این ویدئو فرآیند پرورش میلیون ها گوسفند در مناطق قطب شمال را از نمای نزدیک می بینید. ....
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۹:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
با شروع بزرگترین رزمایش ناتو از زمان جنگ سرد، این ائتلاف نظامی به دنبال کسب آمادگی برای مقابله با روسیه در قطب شمال است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۰۰:۱۵    
گرمایش زمین ناشی از انتشار گازهای گلخانه ای، طی دهه آینده ممکن است قطب شمال را در تابستان ها خالی از یخ کند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
این پدیده را می توان به عنوان یک خورشید گرفتگی کامل در مکزیک، آمریکا و کانادا مشاهده کرد. همچنین به عنوان یک ماه گرفتگی جزئی در غرب اروپا، آمریکای شمالی، شمال آمریکای جنوبی، اقیانوس آرام، اقیانوس اطلس و قطب شمال قابل مشاهده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دانشمندان در یک مطالعه جدید اعلام کردند که قطب شمال تا چند سال آینده ممکن است در تابستان ها عاری از یخ شود؛ موضوعی که از آن تحت عنوان تابستان قطبی بدون یخ یاد کرده اند.
فوت وفن   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۲    
تحقیقات اخیر، تغییرات بنیادی در حال وقوع در مناطق قطبی زمین را نشان داده است که شامل برهم خوردن تعامل اقیانوس و یخ دریایی، تغییرات در دماهای شدید و واکنش های متفاوت به تشعشع خورشیدی بین قطب شمال و جنوب است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گاو مُشک از قدیمی ترین حیوانات و بسیار شبیه جانوران ماقبل تاریخ است. شبیه گاو نر، ولی به گوسفند و بز نزدیک تر است و در گله های کوچک در توندرای قطب شمال با دمای زیر 40- زیست می کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سان، این فرورفتگی ناهنجاری آتلانتیک جنوبی نامیده می شود و در ضعیف ترین قسمت میدان مغناطیسی زمین، درست بر فراز آمریکای جنوبی و بخشی از اقیانوس اطلس قرار دارد. یک مطالعه نشان می دهد که این ناهنجاری تأثیر قابل توجهی بر شفق قطبی جنوبی دارد که به عنوان نورهای جنوبی نیز شناخته می شود. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
هزاران نفر برای وداع با برجسته ترین منتقد ولادیمیر پوتین گرد هم آمدند. مراسم تشییع جنازه که تحت حضور شدید پلیس برگزار شد، در پی نبرد با مقامات بر سر آزادی جسد ناوالنی پس از مرگ او در یک مستعمره جنایی قطب شمال بود. اختصاصی تابناک باتو هزاران نفر برای وداع با برجسته ترین منتقد ولادیمیر [...]
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- مراسم تشییع جنازه الکسی ناوالنی از منتقدان حکومت روسیه در مسکو برگزار شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، درحالیکه هزار نفر برای تشییع جنازه ناوالنی در کلیسای در مرکز مسکو جمع شده بودند، نیروهای امنیتی و پلیس روسیه نیز در اطراف جمعیت حاضر بودند. ...