پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۰:۴۲Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زباله»

ایلنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون محیط زیست و خدمات شهری از اجرای طرح نصب لاستیک و فنر ضربه گیر در باکس های زباله به صورت پایلوت در یکی از مناطق شهر تبریز خبر داد.
شبستان   ۷ ساعت پیش    
آیت الله عابدینی گفت: مرکز فتنه آمریکا و اسرائیل است، کاخ و بنای شان را به آتش کشیدند آنها هم سطل های زباله ما را به آتش می کشند، خداوند را به خاطر این عزت و اقتدار شاکر هستیم.
فرارو   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- مواد مغذی موجود در فضولات انسانی به جای بازگشت به خاک، به اقیانوس ها و محل های دفن زباله سرازیر می شوند. با این وجود، کاربرد های بسیار بهتری برای مدفوع انسان نسبت به تخلیه آن در فاضلاب وجود دارد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۵:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست و خدمات شهرداری مشهد، از جمع آوری بیش از 750 تن زباله در منطقه ثامن طی 10 روز پایانی ماه صفر، توسط پاکبانان مشهدی و افزایش 50 درصدی تناژ زباله جمع آوری شده در این منطقه نسبت به ایام معمول سال خبر داد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۳    
در برخی از نقاط ملک شهر سطل های بزرگ زباله تعبیه شده اما به دلیل اینکه این زباله ها مدت زیادی در این سطل ها باقی می ماند و شهرداری اقدام به شستشوی این سطل ها نمی کند بوی متعفنی از آنها بلند می شود. این موضوع باعث شده که اهالی این منطقه گلایه مند باشند. ...
برترین ها / روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دکتر سید محسن بنی هاشمی، استاد رسانه و ارتباطات در میزگرد پنجره شکسته که در همشهری برگزار شد، گفت: افراد به تهران مهاجرت می کنند چون مدرن نمایی برای افراد، همیشه خوشایند بوده است اما یکباره با مگاسیتی روبه رو می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - شهردار مهران گفت: نظافت و پاکسازی داخل شهر مهران، پل زائر و پارکینگ های اربعین و برکت از زباله و پسماند زائران اربعین کماکان ادامه دارد و تاکنون حدود 70 درصد انجام شده است..
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
مجله مهر از مخاطبان خودش خواسته حالا که از سفر برگشته اند، تجربه خودشان از اربعین بدون پسماند را با ما به اشتراک بگذارند. این روایت ها کمک می کند سال آینده شما هم تجربه بهتری داشته باشید.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت با بیان اینکه وضعیت مخازن زباله در تهران مناسب نیست، گفت: تهران نیاز به 15 هزار مخزن جدید دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
استفاده از محصولات سبز که سازگار با محیط زیست هستند و کاهش تولید پسماند مخرب محیط زیست از مسائلی است که امروزه به دغدغه اصلی دوستداران محیط زیست تبدیل شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه قرارداد مطالعه طرح جامع پسماند استان منعقد شد گفت: اجرای این طرح توسط مشاور با هدف ساماندهی زباله آغاز شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۲    
زیر پل ستارخان رنگ ها پررنگ تر از قبل بود. صدا ها بلندتر از قبل بود و حرکت ها سریعتر. سر که چرخاندم خیابان غرق در آتش بود. دنبال سطل زباله اش گشتم اما خبری نبود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه تخریب اموال عمومی اوج وحشی گری است، گفت: اغتشاشات اخیر یک سناریوی از قبل طراحی شده و با تجمعات بسیار اندک افراد معلوم الحال بود که با راهپیمایی های طوفنده مردم آگاه کشورمان، به زباله دان تاریخ پیوست.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۲۳    
زباله های فضایی یکی از بزرگ ترین دردسرهایی است که این روزها نه تنها فضای بالای سرمان، بلکه خود کره زمین را هم تهدید می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ویدیویی جالب از یک دختر که در حال جمع آوری زباله در اطراف حرم مطهر رضوی است در روز شهادت امام رضا(ع) مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت. منبع: اخبارمشهد
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: بخش قابل توجهی از حدود 900 تن زباله تولید شده روزانه در این کلانشهر قابل بازیافت است، لذا این امکان وجود دارد که سرمایه گذار بخش خصوصی بتواند زنجیره بازیافت زباله را در سایت صفیره به وجود آورد و علاوه بر آن ایجاد اشتغال را نیز داشته باشیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۰۶:۰۰    
دیکتاتوری که هیچ گاه طعم شکست را نچشیده بود، چنان مشت دندان شکنی از فرزندان این سرزمین خورد که صدای آن هنوز در گوش روزگار می پیچد.درنده خویی که اروند ایران را ارثیه پدری خود و خوزستان را خاک خود می دانست، اما در موج مردانگی ایران غرق شد و در نهایت به زباله دان تاریخ پیوست.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
علوی با تاکید بر اینکه پروژه زباله سوز سراوان برای ادامه کار راه اندازی به تزریق اعتبارات نیاز دارد، یادآور شد: شهرداری رشت می تواند از اعتباراتی که در اختیار دارد به این پروژه تزریق کند تا کار شروع شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کریمدادی با اشاره به اینکه خدمات شهری با برنامه ریزی هایی که از قبل انجام شده ،حوزه پسماند و جمع آوری زباله به صورت شبانه روزی پای کار هستند، گفت:به صورت شبانه روزی و جدی پارکبان ما در حال خدمت رسانی می باشند.
سلام نو / نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گفته لطف الله شیبانی فرماندار شیراز، ناآرامی ها در شیراز کم نبود اما به خوبی تدبیر و کنترل شد و طرح خود حفاظتی برای حفاظت از ادارات و بانک ها اجرا شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۲:۰۱    
مردم میدان دوباره به میدان دفاع از اعتقادات خود و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی آمدند و با رقم زدن حماسه ای دیگر از جنس حماسه 9 دی، سیلی مجددی بر صورت عوامل فتنه گر نواختند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل محیط زیست البرز با اشاره به ایجاد گشت های شبانه برای پایش ماشین آلات حمل زباله، گفت: در اولین پایشی که صورت گرفته بیش از 90 درصد این ماشین آلات فاقد کاور بودند و شیرآبه آنها هم مدیریت نمی شد که طی دو ماه گذشته این آمار به کمتر از 40 درصد رسیده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مریخ یک رویای دور است، اما این بدان معنا نیست که انسان ها به سیاره سرخ نرسیده اند؛ چراکه ما، هر چند به صورت نیابتی، مریخ نوردهای را آنجا داریم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۶:۰۱    
سال های زیادی است که اهالی مناطق شرقی اهواز و غیزانیه با آلودگی ناشی از سایت دفن زباله صفیره دست به گریبان هستند، اما مدیران شهری تاکید دارند که با احداث سلول شماره دو این سایت، بخشی از مشکلات چرخه پسماند اهواز رفع خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۹:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
اردبیل- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: قطار انقلاب با سرعت در حرکت است و دشمن با فتنه نمی تواند این حرکت را متوقف کند اما بصیرت مردم برای حیات نظام لازم است.
الف   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تابلوهای راهنمایی و رانندگی و نرده های خط ویژه اتوبوس کنده شده اند. سطل های زباله واژگون شده و سطح خیابان پر از شیشه های شکسته است. دود در هوای شب پر شده و نوعی فضای وهم انگیز حاکم شده ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۰    
کرج- مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: حریق در یک محل انباشت زباله در شهر کرج موجب آلودگی هوا در این کلانشهر شد.
پایگاه خبری ایزنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۰۰:۳۹    
به گزارش آژانس خبری ایذه (ایزنا) ؛ جلسه شورای سلامت ایذه ظهر امروز به ریاست حسن نبوتی فرماندار شهرستان و با حضور اعضای این کارگروه در فرمانداری برگزار شد. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
یک محقق با تجزیه و تحلیل جرم تمام سازه های فضایی ارسال شده به سیاره سرخ، مدعی شد بشر قبل از ورود به مریخ، بیش از 7000 کیلوگرم زباله در آن ایجاد کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۷    
مسئولان روتردام برای افزایش کارایی و کاهش انرژی در زمینه مدیریت جمع آوری پسماند، کانتینر کمپکتور برقی را وارد ناوگان خودروهای زباله جمع کن کردند که قابلیت فشرده کردن زباله ها را در مدت زمانی سریع تر دارد و می تواند در نقاط مختلفی با بیشترین زباله که پاکبان ها حضور دارند، خدمات رسانی کند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۸    
زباله های پلاستیکی سواحل هندوراس را به تسخیر خود درآورده اند، در ویدیو زیر شاهد تصاویری از وضعیت فاجعه بار زباله در سواحل این کشور خواهید بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر آمریکایی، میزان زباله های ناشی از فضاپیماها و مدارگردها را که روی مریخ باقی مانده اند، بیش از شش هزار کیلوگرم تخمین زده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۸    
مخازن پسماند خشک با هدف رفاه حال شهروندان و ترویج فرهنگ تفکیک زباله در مجتمع های مسکونی با بیش از 20واحد مسکونی ناحیه3 منطقه 16 جانمایی و نصب می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مهران مدیری آنقدر نقش های متفاوت سیاسی برای احزاب مختلف بازی کرده که نقش اصلی خود را گاهی فراموش می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به اینکه طرح جامع مدیریت پسماند دنبال می شود، گفت: در این زمینه استان مازندران به 9 منطقه تقسیم شده که از کمپوست گرفته تا زباله سوز و استفاده از روش های نوین در ساماندهی زباله مورد توجه قرار گرفت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار زرند گفت: برخی افراد برای بازیافت انواع زباله در محدوده شهر و بدون مجوز اقدام به راه اندازی کارگاه های غیرمجاز می کنند که موجب افزایش سرقت در شهر و بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای شهروندان شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کرد: آتش سوزی در یک محل انباشت زباله در شهر کرج سبب بروز آلودگی هوا در این کلانشهر شد .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۶:۵۰    
مشهد- ایرنا- جامعه ورزشی خراسان رضوی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: با تمام وجود از امنیت کشور که حاصل خون شهدای رشید اسلام اعم از سپاه، ارتش، مدافعان حرم و نیروی سرافراز انتظامی بوده حراست می کنیم و با اتحاد و همدلی جریان فتنه را به زباله دان تاریخ خواهیم انداخت.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۵:۱۳    
در حال حاضر پخش برنامه شبکه های ماهواره ای بر روی فرکانس های خاص و ثابتی انجام می شود. برای اخلال در این فرکانس ها از دستگاهی به نام جمر (Jammer) استفاده می شود که زباله های الکترومغناطیسی را در محیط منتشر می کند ...
یک پزشک   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۲    
در عکس بالا پوسته پشتی شکسته مریخ نورد Perseverance را می بینیم. پوسته پشتی Perseverance که به صورت عمودی روی سطح Jezero Crater دیده می شود. انسان ها بیش از 50 سال است که سطح مریخ را کاوش می کنند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۸    
دلخوش اباتری گفت: با سازمان انرژی اتمی کشور صحبت هایی برای مدیریت پسماند استان گیلان از طریق سامانه پرتو دهی گاما و الکترون انجام گرفت تا از این طریق شیرابه های زباله به آب کشاورزی تبدیل شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۵:۵۹    
پربازدیدترین اخبار شهرهای ایران در هفته گذشته را در این بسته خبری بخوانید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۲۳:۲۷    
در نشست اقشار متخصصان بسیج لاهیجان که امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس از راهکار هایی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی و حل مشکلات زباله مطرح شد
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
– اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، محمدرسول دوست محمدی که برای مقابله با آشوب گران در خیابان راهنمایی مشهد حضور داشت، بر اثر ضربات چاقو به شهادت رسید. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شهرداری ها، بخش خدمات پسماند و سازمان های غیرانتفاعی در هلند با همکاری یکدیگر، کمپینی را به راه انداخته اند که بر اساس آن، دانش آموزان ابتدایی زباله های الکترونیکی را از سطح شهر جمع آوری می کنند تا بازیافت شوند.
کمال مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۳:۲۵   + ۲۰ سایت دیگر  
روزهای پایانی تابستان سال 1401 با اعتراضات به بهانه جان باختن مهسا امینی دختر 22 ساله اهل سقز همراه بود.این اعتراضات در برخی شهرها به خشونت کشیده شد و اموال عمومی، بانک ها، آمبولانس ، خودروی مردم عادی و پلیس و اتوبوس ها و حتی سطل های زباله به آتش کشیده شدند یا آسیب دیدند ...
صدای زرند   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۶    
معاون خدمات شهری شهرداری زرند از پلمپ کارگاه های بازیافتی سطح شهر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
در تجمعات پراکنده شب های گذشته تهران، نیروهای بسیج برای پاکسازی شهر از اموال عمومی تخریب شده و کمک به رفع ترافیک معابر تهران به خیابان ها آمدند.