دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۱:۵۸Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پنل های خورشیدی»

زیر نویس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تینا مزدکی: رکوردشکنی همجوشی هسته ای با اعداد و ارقامی که تنها کمی با رکوردهای قبلی اختلاف دارند و یا پنل های خورشیدی که کارآمدتر می شوند و نصبشان راحت تر می شود روزبه روز به کسب دستاوردهای بزرگ تر کمک می کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
توزیع پنل های خورشیدی از کارهای شاخصی است که در راستای کاهش سوخت های فسیلی، از بین بردن درخت ها و کمک به روشنایی مورد نیاز عشایر در شب در دستور کار قرار گرفته است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
امام اعظم نصرالدین عمر از مسجد استقلال در جاکارتا با اجرای اقدامات دوستدار محیط زیست در مسجد، مانند نصب پنل های خورشیدی و سیستم های بازیافت آب، به عنوان نمونه در این مسیر پیشرو است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پنل های خورشیدی به محیط زیست کمک می کنند و روشی هوشمند برای تولید برق هستند. در ادامه، 6 مورد از کارآمدترین پنل های خورشیدی برای سال 2024 معرفی شده اند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
شهر هوشمند فوجیساوای ژاپن (Fujisawa SST) از حیث استفاده از فناوری هایی نظیر زیرساخت های ضدزلزله، تحویل خودران، حمل ونقل هوشمند، تامین انرژی از پنل های خورشیدی و سیستم های نظارتی پیشرفته سرآمد است و به عنوان شهری برای 100 سال آینده شناخته می شود.
ایفنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- چند روز پس از سفر جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده به چین، هشدار خودروهای برقی، باتری های لیتیوم یونی و پنل های خورشیدی مصنوعی ارزان ساخت چین باعث سرریزهای منفی در ایالات متحده و سراسر جهان شده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
محققان ماده ای ساخته اند که پتانسیل افزایش چشمگیر کارایی پنل های خورشیدی را دارد؛ سلول های خورشیدی با بازده کوانتومی خارجی 190 درصدی تست شدند!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
9 ماده معدنی حیاتی برای فناوری های پاک مانند وسایل نقلیه الکتریکی، پنل های خورشیدی و ... و نرخ رشد ترکیبی پیش بینی شده سالانه در اندازه بازار جهانی از 2022 تا 2027 میلادی بررسی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۰۷:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
پنل های خورشیدی ارزان چینی به حدی بازار را اشباع کرده اند که در بعضی از کشورها، از آنها به عنوان حصار باغچه استفاده می کنند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۵:۴۸    
مدیر کل امور عشایر استان فارس گفت: قیمت پنل های خورشیدی در بازار آزاد 20 تا 25 میلیون تومان است اما تنها با یک میلیون تومان پنل های خورشیدی از سوی سازمان امور عشایر در اختیار جامعه عشایری قرار می گیرد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۵:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، این شرکت آمریکایی روز شنبه اعلام کرد ادیسه در هفته جاری هنگامیکه پنل های خورشیدی آن نور خورشید کافی برای روشن شدن رادیو دریافت کردند، با زمین ارتباط برقرار نکرد. به نقل از مهر، این لندر در 22 فوریه با زاویه ای نامناسب روی ماه فرود آمد و پنل های خورشیدی آن در وضعیتی بودند [...]
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
برای تولید سردخانه ها می توان از پنل های خورشیدی برای تامین برق استفاده کرد. از آنجایی که این پنل ها با هزینه های بسیار زیادی خریداری می شوند برخی افراد ترجیح می دهند که نیروی برق شبکه را برای تولید سردخانه مورد استفاده قرار دهند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۵:۵۴    
با توجه به پیشرفت روزافزون فناوری های مربوط به انرژی خورشیدی مانند سلول های پروسکایت، سیستم های متمرکز و هیبریدی، آینده انرژی خورشیدی بسیار امیدوارکننده است. ادغام این فناوری با دیگر فناوری ها مانند هوشمندسازی و ریزشبکه ها، قابلیت اطمینان سیستم های خورشیدی و عملکرد کلی شهر را بهبود می بخشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
اعطای یارانه به تولیدکنندگان پنل های خورشیدی در چین سبب شد که هزینه تمام شده تولید برق آن ها در هر وات بین 16 تا 18.9 سنت شود درحالیکه این عدد در اروپا 24.3 تا 30 سنت و در آمریکا 28 سنت است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۰۸:۰۷    
صنعت نفت آمریکا، 60 سال است که با لابی گری علیه حمایت های دولتی از فناوری های سبز مانند پنل های خورشیدی و خودروهای برقی، مانع توسعه آنها شده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۳:۰۸    
تولید برق در روستای چاه نسر به قدری رونق گرفته که اداره برق منطقه اعلام کرده است بیش از این توان و ظرفیت ذخیره کردن برق را ندارد! به همین علت، با وجود اینکه هر روز تقاضا برای نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام خانه ها بیشتر و بیشتر می شود تا وقتی زیرساخت ها برای این کار فراهم نشود ...
دولت   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نیروگاه خورشیدی یک نوع نیروگاه تولید برق است که از انرژی خورشیدی برای تولید برق استفاده می کند. در این نوع نیروگاه، پنل های خورشیدی که تعداد زیادی سلول خورشیدی دارند، تابش خورشید را به انرژی برق تبدیل می کنند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
نیروگاه های خورشیدی شناور بر سطح آب به سبب مزایای زیرساختی مانند اشغال کمتر زمین و نیاز نداشتن به سیستم خنک کاری و همچنین مزایای زیست محیطی از جمله جلوگیری از تبخیر آب، مورد توجه بسیاری از قطب های تولید انرژی تجدیدپذیر و پایدار قرار گرفته اند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۶    
در جلسه پیرامون اجرای پنل های خورشیدی با حضور پرویز ساعدی معاون مشارکت های مردمی بهزیستی و کارشناس مجری برق اداره برق مقرر گردید قادرمرزی کارشناس اداره برق،نسبت به تهیه لیست شرکت های پیمانکار دارای صلاحیت اقدام نماید.
مجله ماشین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۱:۲۵    
شارژ کردن باتری ها به نظر یک اقدام ساده است؛ بااین حال رعایت نکردن اصول خاصی در هر یک از روش های این کار باعث ایجاد خسارت مالی می شود. روش های متعددی برای شارژ کردن باتری ماشین ازجمله استفاده از گجت های کوچک یا پنل های خورشیدی وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار کوهبنان گفت: شهرستان کوهبنان از نظر تابش و اشعه خورشید بهترین نقطه در استان کرمان برای نصب پنل های خورشیدی است .
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - طبق اظهار گلدمن ساکس هنوز برای پایان دادن به روند کاهشی قیمت مواد خام باتری خیلی زود است و عرضه قابل توجه و چالش های خودروهای الکتریکی غربی می تواند قیمت ها را برای مدت طولانی تری پایین نگه دارد. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
برنامه نمودار چهارشنبه 16 اسفند، با حضور سخنگوی انجمن انرژی های تجدید به بررسی پنل های خورشیدی می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، سیما پاتیمار تهیه کننده برنامه نمودار این هفته بیان کرد: شیوه تولید و مصرف انرژی در جهان با سرعت زیادی در حال تغییر است ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در اولین نگاه، عکس های این ساختمان شبیه صحنه هایی از یک فیلم علمی تخیلی دربارۀ آینده به نظر می رسند؛ اما اینجا در واقع یک ساختمان مرکزی کنترل برای نظارت بر یک دشت وسیع پوشیده از پنل های خورشیدی است.
آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مقامات هند در تلاش هستند با ارائه یارانه و اقدامات تشویقی، مردم این کشور را به نصب پنل های خورشیدی روی پشت بام خانه های خود ترغیب کنند.
رکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: مدیر عامل شرکت توزیع برق اصفهان گفت: منطقه شرق اصفهان مستعد سرمایه گذاری برای نصب و توسعه پنل های خورشیدی برای تولید برق است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک تولیدکننده پنل های خورشیدی از سرمایه گذاری گسترده برای تکمیل زنجیره ارزش ساخت پنل خورشیدی در داخل کشور خبر داد و گفت: واحدهای تولید 2300 مگاوات پنل خورشیدی در سال در حال بهره برداری هستند.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از برق نیوز، پرویز اخوان با اشاره به چند مزیت مهم شهرستان سرعین از جمله پتانسیل وجود 18 هزار مشترک که تعداد زیادی از آن ها هتل آپارتمان، خانه مسافر و آپارتمان های مسکونی هستند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۵    
هند برای تامین انرژی پاک به سمت گسترش پنل های خورشیدی و نصب آنها روی پشت بام خانه ها رفته است. اما ایران در حوزه انرژی خورشیدی در چه شرایطی قرار دارد؟
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر ، به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه17، رضا سیفی شهردار منطقه ضمن تاکید براهمیت بهره مندی از پنل های خورشیدی در زمینه حفظ محیط زیست گفت: احداث نیروگاه های خورشیدی در راستای اهداف کلان مدیریت شهری و برنامه چهارم تحول و پیشرفت شهر تهران می تواند [...]
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اشاره به وضعیت کشور برای حرکت به سمت سوخت های پاک، گفت: برای داشتن باتری های لیتیومی برای خودروهای برقی، لیتیوم یکی از محصولاتی است که در کنار سایر مواد معدنی می توان در باتری استفاده کرد. این وضعیت در پنل های خورشیدی نیز حاکم است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سمینار آموزشی احداث نیروگاه های خورشیدی در صنایع و ادارات با حضور معاون فنی و مهندسی سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) و جمعی از مسئولین و مدیران دستگاه های اجرایی استان خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - دانشمندان دانشگاه ادینبورگ یک معمای چندین دهه را حل کردند و از ماده ای تقریباً نفوذناپذیر رونمایی کردند که می تواند با الماس به عنوان سخت ترین ماده روی زمین رقابت کند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس همواره یکی از قطب های عشایری کشور است، گفت: در حال حاضر تعداد خانوارهای عشایری استان فارس بالغ بر 27 هزار خانوار است که به علت در دسترس نبودن برق در مناطق عشایرنشین، تا پایان دولت سیزدهم از نعمت برق پنل های خورشیدی بهره مند خواهند شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد تیران و کرون گفت: راه اندازی پنل های خورشیدی برای تولید برق فرصتی در جهت خودکفایی مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی این شهرستان شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
اطمینان از بازیافت یا دفن مناسب پنل های خورشیدی برای جلوگیری از پایان یافتن آنها در محل های دفن زباله و آسیب های طولانی مدت زیست محیطی، حیاتی است.
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- بزرگترین تولید کننده پنل های خورشیدی جهان هشدار داده است که اروپا و ایالات متحده در صورت محدود کردن شرکت های چینی از زنجیره تامین انرژی های تجدیدپذیر خود، خطر کربن زدایی کندتر اقتصاد خود را دارند ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: گزارش ها نشان می دهد مزارع بیشتری در آمریکا به استفاده از پنل های خورشیدی روی آورده اند.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
عربستان سعودی رقم خیره کننده 500 میلیارد دلار برای إیجاد تکنولوژی های سبز نوین و پنل های خورشیدی در فضایی به وسعت 26 هزار کیلومتر مربع سرمایه گذاری کرده است تا جایگزین سوخت های فسیلی کند. عربستان سعودی هم اکنون بزرگترین و مدرن ترین تاسیسات آب شیرین کنی منطقه را دارد و اخیرا قراردادی به ارزش 7 ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - آژانس بین المللی انرژی قصد دارد برنامه ای برای تامین مواد معدنی حیاتی برای امنیت بخش انرژی اجرا نماید، زیرا تقاضا به سرعت رو به افزایش است در حالی که تولید همچنان در انحصار چند تولیدکننده کلیدی است. ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
هر چه جلوتر می رویم، انرژی های طبیعی در جهان رو به اتمام می رود؛ از این رو، دانشمندان سال هاست به دنبال راه هایی برای تولید انرژی های جایگزینی هستند که بتوانند در فقدان انرژی های طبیعی، از آنها برای تامین نیاز خود در صنایع و بخش های مختلف استفاده کنند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید منتظرقائم یزد گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، 17 پنل خورشیدی خانگی در یزد به بهره برداری رسید.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر منطقه 11 شهرداری اصفهان با توجه به نصب پنل های خورشیدی 20 کیلو واتی در ساختمان منطقه 11 گفت: بهره برداری از تولید انرژی این مجموعه آغاز و به صورت رسمی با حضور مدیر منطقه و رئیس اداره برق ناحیه سه اصفهان هم زمان با چهل وپنجمین بهار انقلاب اسلامی افتتاح شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۱:۱۷    
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دهلران گفت: اجرای طرح پنل های خورشیدی در روستاهای دهلران زمینه اشتغال 78 نفر مددجو را نیز فراهم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته امداد شهرستان بستک از نصب 550 نیروگاه خورشیدی برای مددجویان این شهرستان خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
صنعت خورشیدی اروپا در بحران است. سیل پنل های خورشیدی ارزان چینی، بازار را اشباع کرده و تولیدکنندگان داخلی را به مرحله نابودی کشانده است.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۹:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
واردات پنل های خورشیدی ارزان چینی در عین این که به رشد تاسیسات انرژی خورشیدی اروپا کمک کرده اما به معدود تولیدکنندگان خورشیدی این منطقه، ضربه زده است. به گزارش ایسنا، عبور اروپا به سوی انرژی پاک، در وضعیت دشواری گرفتار شده و دولت ها و صنعت بر سر نحوه واکنش به این وضعیت، اختلاف نظر دارند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
در یک دوره آموزشی باغداران گاریزاتی استفاده از پنل های خورشیدی را فراگرفتند.
سینا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۸:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان دانشگاه موناش مالزی بررسی کرده اند که چگونه می توان از مشتقات گرافنی برای کاهش دمای عملیاتی پنل های خورشیدی استفاده کرد. به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، گرافن برای خنک کردن PV می تواند به صورت های مختلف استفاده شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۳:۵۰    
روستای قراول تپه گنبدکاووس با داشتن بالاترین تعداد پنل های خورشیدی بر روی پشت بام ها، به یکی از متفاوت ترین روستا های استان تبدیل شده است.