پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۹:۴۶Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پالایشگاه ستاره خلیج فارس»

تدبیر و امید   ۷ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
این مخازن ظرفیت تأمین خوراک روزانه 480 هزار بشکه میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را از طریق ایستگاه های پمپاژ این پالایشگاه در ضلع غربی تأسیسات و نیز ارسال میعانات گازی به سمت گوی شناور (SPM) شماره 1 و 2 از طریق خطوط 30 اینچ ورودی - خروجی تا سقف 600 هزار بشکه در روز را دارند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی در توییتر نوشت: تحریم با مذاکره رفع نمی شود، اما با جوانان حتما بی اثر می شود؛ چنانکه مهندس مهدی دوستی در مدیریت ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس خوش درخشید و ایران از واردکننده بنزین به صادرکننده تبدیل شد. ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
این مخازن که هم اکنون راه اندازی شده اند، ظرفیت تامین خوراک روزانه 480 هزار بشکه میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را از طریق ایستگاه های پمپاژ این پالایشگاه در ضلع غربی تاسیسات و نیز ارسال میعانات گازی به سمت گوی شناور (SPM) شماره 1 و 2 از طریق خطوط 30 اینچ ورودی- خروجی تا سقف 600 هزار بشکه ...
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۱   + ۳۱ سایت دیگر  
مخازن متمرکز ذخیره سازی میعانات گازی پارس جنوبی با سرمایه ای بالغ بر 29.2 میلیون یورو و 2هزار و دویست میلیارد ریال به زودی به بهره برداری رسمی می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
محمد مشکین فام گفت: بخشی از میعانات گازی تولید شده در میدان پارس جنوبی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس فرستاده می شود تا این میدان سهم 40 درصدی در تولید بنزین کشور داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، در حالی ظرفیت تولید گاز ایران از پارس جنوبی در هفت سال گذشته 2.5 برابر شده که بخشی از میعانات گازی بعنوان خوراک به پالایشگاه ستاره خلیج فارس ارسال و 40 درصد بنزین مورد نیاز کشور بوسیله حوزه پارس جنوبی تامین می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۵    
به گفته مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، در حالی ظرفیت تولید گاز ایران از پارس جنوبی در 7 سال گذشته 2.5 برابر شده که بخشی از میعانات گازی بعنوان خوراک به پالایشگاه ستاره خلیج فارس ارسال و 40 درصد بنزین مورد نیاز کشور از طریق حوزه پارس جنوبی تامین می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- بندرعباس : مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از رونمایی از ماکت مجازی این پالایشگاه خبر داد و گفت: این ماکت بزرگ ترین ماکت از یک سازه صنعتی در جهان محسوب می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پالایشگاه ستاره خلیج فارس که با بهره برداری از آن، ایران در تولید بنزین به خودکفایی رسید و صادرکننده این فرآورده شد، روزانه 375 هزار بشکه میعانات از پارس جنوبی به عنوان خوراک دریافت می کند.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس امور هماهنگی مجتمع گاز پارس جنوبی از تحویل 60 میلیون بشکه میعانات گازی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نیمه نخست سال جاری خبر داد. *** پالایش 60 میلیون بشکه میعانات گازی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی از تحویل 60 میلیون بشکه میعانات گازی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس در نیمه نخست امسال خبر داد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس امور هماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی از تحویل 60 میلیون بشکه میعانات گازی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و 21 میلیون بشکه به پتروشیمی نوری در نیمه نخست امسال خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۱:۰۸   + ۲۶ سایت دیگر  
نایب رئیس اول مجلس گفت: باید از منظر پدافند غیر عامل وضعیت پالایشگاه ها بررسی شود، اینکه پالایشگاه ها را در کنار هم قرار میدهیم آیا درست است یا خیر؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۶:۲۱    
با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ماکت مجازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس رونمایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
با حضور اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از ماکت مجازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس رونمایی شد.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۹:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رستم قاسمی وزیر سابق نفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس را با 70 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دادیم که همه مراحل طراحی و اجرای آن توسط کارشناسان و شرکت های ایرانی و در راس آن قرارگاه خاتم الانبیا انجام شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۹:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیر HSED شرکت نفت ستاره خلیج فارس به تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه ی پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: اجرای برنامه های هدفمند، متنوع و فراگیر در حوزه های عمومی، سایبری و مدیریت شرایط اضطراری را در دستور کار قرار داده ایم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۵:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس که 70 درصد آن در دولت قبل ساخته شده بود و 30 درصد آن را نیز سپاه پاسداران بر عهده داشت، باعث شده در حوزه بنزین تولید کننده و صادر کننده باشیم. ایران به ونزوئلا و کشورهای دیگر بنزین صادر می کند و آمریکایی ها می توانند بگردند تا آن را پیدا کنند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رینگ بین الملل بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه نفتای سبک شرکت نفت ستاره خلیج فارس خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۲:۰۶   + ۲۰ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: فاز 4 پالایشگاه ستاره خلیج فارس با مالکیت، ساخت و تامین مالی این قرارگاه در قالب پتروپالایشگاه تمام ایرانی با سرمایه 460 میلیون یورو اجرا می شود.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس، از افزایش 120 درصدی صادرات این پالایشگاه در 6 ماه نخست امسال خبر داد. به گزارش اقتصادتهران به نقل از شرکت نفت ستاره خلیج فارس ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس، از افزایش 120 درصدی صادرات این پالایشگاه در 6 ماه نخست امسال خبر داد.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۵۹    
محمد علی دادور گفت پالایشگاه ستاره خلیج فارس پرچمدار پالایشگاه های کشور است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس در سلسله گفت وگوهایی چرایی اجرایی نشدن 6 پالایشگاهی را که با پالایشگاه ستاره خلیج فارس امضا شدند اما به نتیجه نرسیدند، از زبان مدعیان پالایشگاه سازی جویا شد. جواب های جالبی داده شد؛ از حضور یک زن و فرار از کشور تا توسعه نیافتن لایه نفتی پارس جنوبی ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر نگهداری و تعمیرات پالایشگاه ستاره خلیج فارس ، گفت : پکیج خشک کن گاز گردشی، یکی از تجهیزاتی است که پیش تر به دلیل کیفیت نامناسب مواد اولیه ساخت و برخی مشکلات در طراحی، به دفعات در واحد بنزین سازی مورد تعمیر قرار می گرفت و به صورت فصلی سبب بروز چالش هایی در روند تولید و حتی توقف آن می شد.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
دولتمردان تاکید کرده بودند که در دی ماه 94 تمامی تحریم ها یکباره لغو خواهد شد. در آن مقطع هیچ خبری از ترامپ نبود و اتفاقا جو بایدن، معاون اول رئیس جمهور بود. پس چرا تحریم ها یکباره لغو نشد!؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۴   + ۱۹ سایت دیگر  
عرضه اولیه پالایشگاه ستاره خلیج فارس احتمالا بزرگترین عرضه اولیه بازار سهام در امسال باشد. این عرضه اولیه قرار است زمستان امسال انجام شود.
مدیرعامل سابق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اینکه پیشرفت پروژه ستاره خلیج فارس در زمان تحویل 45 درصد بود گفت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس سال 84 کلنگ خورد و می توانست در سال 89 تمام شود. ضعف مدیریت بود که اولویت را به خط لوله و آبگیر داد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، با روی کار آمدن دولت نهم و تغییر تفکر از خام فروشی نفت به سمت ساخت پالایشگاه ها، هفت طرح پالایشی ستاره خلیج فارس، پالایشگاه هرمز، پالایشگاه خوزستان، پالایشگاه پارس شیراز، پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، با روی کار آمدن دولت نهم و تغییر تفکر از خام فروشی نفت به سمت ساخت پالایشگاه ها، هفت طرح پالایشی ستاره خلیج فارس، پالایشگاه هرمز، پالایشگاه خوزستان، پالایشگاه پارس شیراز، پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۹:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عرضه اولیه پالایشگاه ستاره خلیج فارس احتمالا بزرگترین عرضه اولیه بازار سهام در امسال باشد. این عرضه اولیه قرار است کی انجام شود و رقم مورد نیاز برای آن چقدر پیش بینی می شود؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
شرکت صنایع چوب خزر کاسپین یا پالایشگاه ستاره خلیج فارس یا شرکت صنایع غذایی کورش یا شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس؛ کدام یک ممکن است زودتر به عرضه اولیه در بازار سهام برسند. آخرین اخبار می گویند احتمالا شرکت کورش.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
در حاشیه هیات دولت عرضه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در بورس کشور مطرح شد. فرهاد دژپسند که صبح امروز برای حضور در هیات دولت به پاستور رفته بود از عرضه سهام بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در بورس کشور خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۴    
جلسه هفتگی هیات دولت، چهارشنبه 16 مهر 1399 برگزار شد و تعدادی از وزرای دولت با حضور در جمع اصحاب رسانه به برخی سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. وزیر اقتصاد ضمن تاکید بر حمایت دولت برای ترغیب و تعمیق بازار سرمایه از طریق عرضه اولیه ها و شناوری ها ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد از احتمال ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس خبر داد و گفت: تصمیم داریم باقی مانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات را هم در قالب دارای سوم عرضه کنیم.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد ضمن تاکید بر حمایت دولت برای ترغیب و تعمیق بازار سرمایه از طریق عرضه اولیه ها و شناوری ها، از عرضه باقی مانده سهام سه بانک دولتی ملت تجارت و صادرات در قالب دارا سوم و همچنین ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس خبر داد. ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل تاپیکو با تصریح این نکته که عرضه اولیه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی خاورمیانه با دستور شخص حسن روحانی رئیس جمهوری در حال انجام است، گفت: در حال آماده سازی ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس هستیم و افزایش تخفیف خوراک این پالایشگاه را نیز پیگیری می کنیم. ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۱۱    
در این رابطه محمود مخدومی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین: رییس جمهور دستور داده که سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس عرضه شود.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
بعضی منابع خبری اعلام کردند که عرضه اولیه ستاره خلیج فارس 45 روز دیگر وارد بورس خواهد شد اما قیمت و تعداد سهام قابل عرضه هنوز مشخص نیست.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
زمزمه هایی از عرضه اولیه سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس در 45 روز آینده به گوش می رسد و به نظر می رسد این سیگنالی مثبت برای ادامه روند بازار در دو ماه آینده است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز تامین گفت: با هدف حضور بیشتر مردم در بازار سرمایه و حمایت از بخش تولید، در حال آماده سازی ورود پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بورس هستیم.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
ایران در حالی در پنج ماهه اول امسال بیش از یک میلیارد دلار بنزین صادر کرده که در سال 85 به طور میانگین روزانه حدود 27.3 میلیون لیتر بنزین (سالانه حدود 10 میلیارد لیتر) به کشور وارد می شده است ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۵۷    
امروز با توسعه صنعت پالایش کشور و تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی به رقم دو میلیون و 300 هزار بشکه در روز رسیده است و دیگر خبری از کنار گذاشتن هزینه در جهت واردات بنزین به کشور نیست. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۳۶   + ۵۳ سایت دیگر  
با گذشت زمانی به قریب به دو سال از بهره برداری فاز سوم و پایانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ارتقاء کیفی واحدهای پالایشگاهی در تولید بنزین استاندارد، ایران به جمع کشورهای صادرکننده بنزین پیوست ...
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۱:۳۲    
گمرک کشور اعلام کرد بنزین در رتبه نخست صادرات کشور قرار دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۲۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: به مدد الهی کلنگ اولین پتروپالایشگاه صددرصد بومی کشور در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس و با نام مهر خلیج فارس زده شده و کلنگ دومین پتروپالایشگاه نیز بزودی در کنار پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه به زمین می خورد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - سخنگوی دولت با تکذیب چند شایعه روزهای اخیر و وعده بهبود اوضاع بورس و عرضه اولیه پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: دولت هیچ گاه فراز و نشیب سرمایه را تضمین نکرده اما اعلام کرده حامی بورس است.
ایران در کنار افزایش تولید فرآورده های نفتی در هفت سال گذشته، در زمینه انتقال نفت خام و فرآورده ها نیز رشدی 12 درصدی را به ثبت رسانده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از ایرنا ...