چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۶:۲۲Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید بنزین»

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه تولید روزانه بنزین در پالایشگاه های کشور از 115 میلیون لیتر گذشت، گفت: در عین حال رشد مصرف بنزین در سال گذشته نسبت به سال 1400 عدد 11 درصد رشد داشته است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۱:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه از طریق فرودگاه بین المللی آبادان وارد استان خوزستان شد یک فاز دوم پالایشگاه آبادان را افتتاح کند. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در آیین افتتاح فاز 2 پالایشگاه آبادان: تاکید ویژه رهبری در عدم خام فروشی در این پروژه محقق شده و باید تداوم پیدا کند اضافه شدن چهار میلیون لیتر به ظرفیت روزانه تولید بنزین و پنج میلیون لیتر به ظرفیت تولید روزانه گازوئیل در کشور از جمله افتخارات این پروژه است و این مسیر باید تداوم پیدا ...
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
جواد اوجی گفت: با احداث فاز دوم پالایشگاه آبادان تولید بنزین از این پالایشگاه از 10 میلیون به 14 تا 15 میلیون افزایش پیدا می کند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۳۶   + ۲۴ سایت دیگر  
با افتتاح این طرح ظرفیت تولید پالایشگاه آبادان با افزایش 210 هزار بشکه ای به روزانه 630 هزار بشکه خواهد رسید. بر این اساس میزان تولید بنزین در این پالایشگاه از 10 میلیون لیتر به 14 و تولید گازوئیل از 16 به 20 میلیون لیتر در روز خواهد رسید. ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور دقایقی قبل، فاز دوم پالایشگاه آبادان به منظور افزایش تولید بنزین و گازوئیل در کشور را افتتاح کرد.
آبادان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۳۶    
آبادان خبر _ سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور از طریق فرودگاه آیت الله جمی به منظور افتتاح فاز2 پالایشگاه آبادان وارد این شهرستان شد. با افتتاح این پترو پالایشگاه علاوه بر تامین 30 درصد بنزین کشور در آبادان ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر عامل پالایشگاه آبادان گفت: با بهره برداری از فاز 2 پالایشگاه آبادان میزان تولید بنزین از 10 میلیون لیتر به 14 میلیون لیتر در روز و تولید نفت گاز ( گازوئیل) از 16 میلیون لیتر به 20 میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
فاز دو پالایشگاه آبادان به زودی به بهره برداری می رسد و درنتیجه میزان تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به 16 میلیون لیتر در روز می رسد و به همین میزان نیز گازوئیل تولید خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۴۸    
مدیرعامل شرکت ملی پالایش پخش فرآورده های نفتی گفت: تولید بنزین از 105 میلیون لیتر به 115 میلیون لیتر افزایش یافته، اما اگر روند مصرف مدیریت نشود، قطعا روزانه 105 میلون لیتر هم مصرف می شود که اگر این روند مدیریت نشود، دچار ناترازی می شویم.
آبادان خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۷    
آبادان خبر _ رئیس جمهور فردا (جمعه 26 اسفند ماه) برای افتتاح فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان به این شهر سفر می کند. سیدابراهیم رئیسی، رییس جمهور در این سفر فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان با طراحی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بخش نخست فاز 2 طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان با ظرفیت 210 هزار بشکه در روز از آذر ماه سال جاری در خط تولید قرار گرفت و قرار است صبح جمعه با حضور رییس جمهوری به بهره برداری برسد، این طرح شامل واحد تقطیر اتمسفریک با ظرفیت 210 هزار بشکه در روز ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
فردا، بخش نخست فاز 2 طرح توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان به بهره برداری می رسد که پس از آن ظرفیت پالایشی این پالایشگاه به بیش از 630 هزار بشکه در روز افزایش پیدا می کند و آنطور که مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفته میزان تولید بنزین از 10 میلیون لیتر در روز به 14 میلیون لیتر در روز و تولید ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۰:۴۹   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: طرح توسعه و تثبیت فاز 2 پالایشگاه آبادان با سرمایه گذاری 1.2 میلیارد دلار، آماده بهره برداری است. حکیم قیم اظهار کرد: با تلاش انجام شده در مجموعه پالایشگاه آبادان، طرح توسعه و تثبیت فاز 2 این پالایشگاه آماده بهره برداری است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
یک پروژه پتروپالایشگاهی با ارزش 1.1 میلیارد دلار در روزهای آینده در آبادان افتتاح خواهد شد که با بهره برداری از آن تولید بنزین و گازوئیل افزایش خواهد یافت. آنطور که وزیر نفت گفته در این پتروپالایشگاه، پالایش و فرآوری نفت خام سبک و سنگین به میزان روزانه 210 هزار بشکه انجام خواهد گرفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۵۹   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: در چند روز آینده یک مجتمع پالایشگاهی به ظرفیت 210 هزار بشکه افتتاح می شود که با بهره برداری از آن میزان تولید بنزین در پالایشگاه آبادان روزانه به 14 میلیون لیتر افزایش می یابد.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: با بهره برداری از فاز 2 پالایشگاه آبادان میزان تولید بنزین و گازوئیل در این پالایشگاه به چهار میلیون لیتر در روز خواهد رسید. ...
سلام نو / صنایع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۸   + ۶۵ سایت دیگر  
جواد اوجی وزیر نفت، درباره افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در سال 1402 توضیحاتی داد و گفت: تصمیمی برای بنزین نوروزی گرفته نشده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در توئیتی به اختصاص 500 میلیون یورو نفت یا میعانات گازی به جهت تکمیل و بهره برداری پالایشگاه مهر خلیج فارس، اشاره کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
نشست علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه، 11 اسفند ماه) به ریاست قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، راس ساعت 8 و 17 دقیقه و با حضور 194 نفر از نمایندگان آغاز شد. امروز هم نمایندگان در سه شیفت صبح و عصر و شب به بررسی لایحه بودجه پرداختند.
اقتصاد ایران: مجلس اعتباری را برای اتمام بهره برداری پالایشگاه خلیج فارس اختصاص داد و در صورت بهره برداری از این پالایشگاه میزان تولید بنزین افزایش می یابد و نیاز به واردات نخواهیم داشت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۹:۱۷   + ۴۷ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس به دولت مجوز تامین 500 میلیون یورو نفت یا میعانات گازی به جهت تکمیل، اتمام و بهره برداری پالایشگاه مهر خلیج فارس دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: متوسط تولید بنزین از ابتدای امسال 103 میلیون لیتر بوده و به همین میزان مصرف داشته ایم و اگر مصرف بیش از این شود، ممکن است به واردکننده ی بنزین تبدیل شویم و تدابیر وزارت نفت برای مدیریت مصرف به اطلاع مردم خواهد رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس گفت: ظرفیت تولید این پالایشگاه بزودی 30 هزار بشکه در روز افزایش می یابد و به 480 هزار بشکه در روز خواهد رسید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۷:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
فریدون اسعدی، کارشناس انرژی گفت: طرح توسعه ای استفاده از بنزین یورو 4 برای کلان شهر ها از دولت قبل در دستور کار قرار گرفت. هم اکنون نیز این طرح در کلان شهر هایی همچون شیراز، تهران و اصفهان و... در حال اجراست. پالایشگاه های تهران، شازند و اراک در تولید بنزین یورو 4 نقش دارند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۲۲:۱۶    
مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون اصفهان گفت: رشد علمی کشورمان 11 برابر جهان است و رتبه سیزدهمین در تولید پالایشگاه و همچنین رتبه شانزدهم در تولید بنزین به کشورمان اختصاص دارد
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۱    
پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند به عنوان بزرگ ترین پالایشگاه تک واحدی ایران و نخستین پالایشگاهی است که کار مطالعه و عملیات اجرایی آن بعد از انقلاب اسلامی آغاز شد و این مجتمع حالا با تولید روزانه بیش از 16 میلیون لیتر بنزین یورو 4 و تأمین حدود 20 درصد بنزین مصرفی کشور یکی از ارکان خودکفایی در ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۱:۵۸    
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه دلیل اصلی محدودیت سوختگیری روزانه خودروها را کاهش تراز تولید بنزین در کشور عنوان کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، ظرفیت پالایشی کشور اکنون به بالای 2.2 میلیون بشکه رسیده، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرده که با اجرای طرح های راهبردی و تغییر مسیر ازسوخت محوری به سود محوری با پالایش روزانه 2 میلیون و 286 هزار بشکه نفت خام و میعانات گازی و تولید 112 میلیون ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
در حال حاضر امکان تثبیت و ذخیره سازی استراتژیک 13 میلیارد لیتر فرآورده های نفتی در کشور وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۲:۱۱   + ۲۱ سایت دیگر  
ایرنا : ونزوئلا به رغم در اختیار داشتن بزرگ ترین ذخایر نفت خام جهان، در سال گذشته با مشکل تولید بنزین و گازوییل کافی به علت از کار افتادن این پالایشگاه روبرو بودو به علت سرمایه گذاری ناکافی و اعمال تحریم های ایالات متحده که مانع واردات سوخت شده بود به گونه ای که از 2020 صف های طولانی در برابر ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
75 میلیون لیتر از بنزین تولیدی کشور هم اکنون با استانداردهای یورو 4 و 5 اروپا تولید می شود که با توجه به ظرفیت 105 میلیون لیتری تولید بنزین در کشور، 71 دصد بنزین تولیدی با استاندارد یورو 4 و 5 به دست مصرف کنندگان می رسد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۱۲    
یک کارشناس سوخت گفت: میزان تولید بنزین کشور از مصرف کمتر است که طبق عرف، این اختلاف با واردات یا مخلوط کردن جبران می شود، در این میان نباید کیفیت بنزین را فدای کمیت آن کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۴۵   + ۴۶ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش گفت: ظرفیت توزیع روزانه حدود 23 میلیون مترمکعب سی ان جی در کشور وجود دارد و به ظرفیت تولید بنزین کشور نیز 10 میلیون لیتر افزوده شده است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گسترش تولید و واردات خودرو در کشور منجر به تقاضای شدید بنزین در سال های اخیر شده است. باتوجه به ظرفیت تولید بنزین و زیرساخت های آن قطعا در آینده نزدیک شاهد عدم توازن عرضه و تقاضا در این خصوص خواهیم بود.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۰    
مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به اینکه تولید بنزین این پالایشگاه تا سال 1405 تا 2 برابر افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: تولید بنزین یورو 5 در پالایشگاه اصفهان تا چهار سال آینده به 31 میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
در صورت بی توجهی به افزایش تولید بنزین یا بهینه سازی مصرف، دولت مجبور خواهد بود با احتساب نرخ 60 سنت به ازای هر لیتر بنزین به منظور پوشش کسری 22 میلیون لیتر در روز بنزین، سالانه 5 میلیارد دلار صرف واردات بنزین در افق 1420 کند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۰۱:۱۲    
اقتصاد ایران: مدیرعامل پالایشگاه اصفهان از افزایش دو برابری تولید بنزین تا سال 1405 و رشد بنزین یورو 5 تا چهار سال آینده به 31 میلیون لیتر در روز خبر داد.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۶:۲۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به اینکه تولید بنزین این پالایشگاه تا سال 1405 تا 2 برابر افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: تولید بنزین یورو 5 در پالایشگاه اصفهان تا چهار سال آینده به 31 میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مرتضی بهروزی فر، کارشناس نفت و انرژی در گفت وگو با ستاره صبح تشریح کرد: ستاره صبح، فائزه صدر: آلودگی هوا بر شهرهای بزرگ کشور سایه گسترده، سلامتی شهروندان را به مخاطره انداخته و تعطیلی پی در پی کار، تحصیل و روند زندگی در کلان شهرها را مختل کرده است ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۸:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیر هماهنگی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی: تهران روزانه 12 میلیون لیتر مصرف دارد و بنزینی که توزیع می کنیم بر مبنای استاندارد یورو4 است. اما در شهرهای اطراف اینگونه نیست به این دلیل که توان تولید بنزین یورو 4 ما روزانه 75 میلیون لیتر است.
ظرفیت پالایشی کشور در دولت سیزدهم از 2 میلیون و 170 هزار بشکه در روز به 2 میلیون و 286 هزار بشکه در روز افزایش داشته که نشان دهنده رشدی 5 درصدی در این حوزه است. ...
صبح خرد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
طبق رسم معمول در فرمانداری کهگیلویه این بار جلسه ای دیگر و وعده ای سنگین تر مطرح و گفته شد؛ مینی پالایشگاه کهگیلویه باهدف تولید بنزین ونفت سفید در منطقه پادوک احداث میشود.
شانا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
نگاهی به عملکرد صنعت پالایش کشور نشان می دهد این صنعت توانسته است افزون بر بهبودبخشی به ارقام و آمار ظرفیت پالایشی کشور و تولید بنزین و نفت گاز، در حوزه تولید و توزیع پایدار سوخت در کشور، توسعه همکاری با کشورهای همسایه و همسو در حوزه پالایش تا تجارت فرآورده و صدور خدمات فنی ...
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۰۸:۴۵   + ۷۷ سایت دیگر  
3مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: امسال 103 میلیون لیتر تولید بنزین داشتیم و میانگین مصرف آن در همین سال 103.5 میلیون لیتر است یعنی تقریبا نیم میلیون لیتر ناترازی بین تولید و مصرف داریم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۲۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: به طور متوسط تولید بنزین در کشور روزانه 103 میلیون لیتر بوده و میانگین مصرف نیز تقریبا 103.5 میلیون لیتر است و این به معنای ناترازی نیم میلیون لیتری است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۳:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
امسال 103 میلیون لیتر تولید بنزین داشتیم و میانگین مصرف آن در همین سال 103.5میلیون لیتر است، یعنی تقریباً نیم میلیون لیتر ناترازی بین تولید و مصرف داریم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به گزارش روز چهارشنبه گذشته (14 دی ماه) در روزنامه آفتاب یزد با عنوان تایید و تکذیب مازوت سوزی اعلام کرد: همواره مازوت سوزی در کلان شهر تهران تکذیب شده؛ اما با توجه به تراز منفی گاز در زمستان ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۱:۰۷    
او با بیان اینکه مدتی در کشور ما بنزین سوپر پیدا نمی شد چراکه تمام توان برای تولید بنزین مورد نیاز کشور گذاشته می شد تشریح کرد: اینکه مصرف بنزین ما بالا است دلیل بر این نمی شود که مردم در این امر بنزین زیاد مصرف می کنند بلکه خودرو سازهای ما هستند که تولیداتشان بنزین زیادی مصرف می کند.