چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۸:۲۹Oct 2020 28

جدیدترین‌های «تولید بنزین»

ستاره صبح   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
اشاره: بیژن نامدار زنگنه نزدیک به 8 سال در دولت اصلاحات و 8 سال نیز در دولت تدبیر و امید سکان دار وزارت نفت ایران بوده است. مشاهدات میدانی و عقیده صاحب نظران این است که تا قبل از سال 92 که دولت احمدی نژاد بر سرکار بود، کشور واردکننده بنزین بود ...
شانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که تولید بنزین در پالایشگاه کاردون ونزوئلا از سر گرفته شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۱۵ سایت دیگر  
آمار هفتگی ذخایر نفت و فرآورده های نفتی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که ذخایر بنزین در آمریکا در هفته منتهی به 16 اکتبر به میزان 1.9 میلیون بشکه رشد کرده است. تولید بنزین هفته گذشته به 8.9 میلیون بشکه در روز در مقایسه با 9.2 میلیون بشکه در روز در هفته پیش از آن رسید. ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به تازگی، در نامه ای به وزارت نفت خواستار تقویت نظارت بر تولید بنزین و نفت گاز شده ایم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
طبق گفته ایوان فریتز، رهبر اتحادیه نفت ونزوئلا، واحد کراکینگ کاتالیزوری پالایشگاه کاردون فعالیت خود را از روز چهارشنبه آغاز کرده است.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، سوخت پاک به ناوگان اتوبوس های مسافربری شهری عرضه می کند. به گزارش روابط عمومی این شرکت، امین روستایی گفت: یکی از دلایل استمرار آلودگی هوای شهرهای بزرگ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۵    
وزارت نفت عراق اعلام کرد این کشور طی سه سال آتی در تولید بنزین به خودکفایی خواهد رسید و گاز استخراج شده با نفت را به طور کامل بهره برداری خواهد کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خودکفایی در تولید بنزین دو مزیت عمده به همراه دارد؛ ارزآوری به کشور و صرفه جویی ارزی حاصل از جلوگیری واردات.
سایپا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
شاید استخراج نفت و تولید بنزین رو به کاهش باشد اما استخراج عناصر مورد نیاز باتری ها رو به افزایش است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۳۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در صدد برآمدند تا با استفاده از طرحی هوشمندانه و روشی ارزان بنزین و محصولات حوزه پتروشیمی را با گاز طبیعی به تولید برسانند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
یک شرکت ژاپنی قراردادی به ارزش 3.8 میلیارد دلار برای ساخت یک پالایشگاه بزرگ در عراق امضا کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۱۸ سایت دیگر  
یک قرارداد 3.8 میلیارد دلاری بین شرکت جی جی سی ژاپن و شرکت پالایشگاه های جنوب عراق با هدف افزایش استقلال عراق در تولید بنزین امضا شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۳۶   + ۵۳ سایت دیگر  
با گذشت زمانی به قریب به دو سال از بهره برداری فاز سوم و پایانی پالایشگاه ستاره خلیج فارس و ارتقاء کیفی واحدهای پالایشگاهی در تولید بنزین استاندارد، ایران به جمع کشورهای صادرکننده بنزین پیوست ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۷:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که کشورش تولید بنزین را در دو پالایشگاه ازسر گرفته است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۱۶    
بیژن زنگنه، آنقدر در دولت های جمهوری اسلامی بر مسند وزارت نفت نشسته که می توان همه تحولات مثبت و منفی این صنعت را به او مرتبط کرد؛ اما حالا، او که در کسوت وزیر نفت دولت تدبیر و امید، خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل را نیز به کارنامه خود اضافه کرده ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۱    
در پی افت ظرفیت بهره برداری پالایشگاه های هند، میزان تولید بنزین در این کشور به حدی پایین آمده که مجبور به واردات این فرآورده شده است.
یزد آوا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام بشکانی گفت: دفاع مقدس موجب خودباوری و خود اتکایی ملت ایران شد و قرارگاه خاتم الانبیا با پیچیده ترین کارهای پالایشگاهی و خود کفایی در تولید بنزین نمونه آن است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۰:۵۶    
می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت گفت: تولید بنزین در کشور هم اکنون مازاد بر مصرف است. در حال حاضر بیش از یکصد میلیون لیتر در مجموع توسط شرکت های پالایشی تولید می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
بنزین حدود 8 درصد از صادرات ایران در 5 ماهه نخست امسال را به خود اختصاص داده است. در حالی بسیاری از کارشناسان این محصول پالایشگاهی را ناجی اقتصاد ایران می دانند که وزیر نفت مدعی است ساخت پالایشگاه توجیه اقتصادی ندارد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۵:۲۱   + ۱۶ سایت دیگر  
دولت ونزوئلا برای بهره برداری از ظرفیت تولید نفت ایالت موناگاس برای تولید بنزین و دیزل، قصد دارد از زیرساخت انرژی کشورش استفاده کرده و به به پیمانکاران به جای پول، قطعات قراضه تاسیسات نفتی عرضه کند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۴:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
صنعت نفت در سال پایانی دولت دوازدهم درحال دست و پنجه نرم کردن با سیل بی امان انتقادها که نه، سیاه نمایی هایی است که زمینه را برای آماج حملات غیرمنصفانه مهیا کرده است؛ افرادی که مترصد فرصتی برای موج سواری در این سیلاب گل آلود هستند ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۴۸   + ۱۱۲ سایت دیگر  
اشاره: وزیر نفت روز گذشته در دیدار مردمی گفت: صادرات بنزین ایران افزایش یافته است . این در حالی است که در دولت های احمدی نژاد کشور بنزین وارد می کرد و علاوه بر آن بنزین غیراستاندارد تولید می شد ، اما اکنون تولید بنزین نه تنها نیاز داخلی را تامین می مند بلکه صادر هم می شود ...
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۱۹    
توفان لورا یکی از قدرتمندترین توفان هایی بود که تاکنون به لوئیزیانا برخورد کرده بود و پالایشگاه های ساحل خلیج ایالات متحده را به تعطیلی کشاند. این توفان حدود یک سوم تولید بنزین و گازوئیل این منطقه را متوقف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۸:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رهبر اتحادیه نفت ونزوئلا گفت واحد کراکینگ کاتالیزوری پالایشگاه کاردون با ظرفیت 88 هزار بشکه در روز متوقف شده است. عملکرد این واحد برای تولید بالای بنزین ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۸:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
شرکت نفت دولتی ونزوئلا که بر روی بزرگترین ذخایر نفت خام دنیا نشسته است، تولید بنزین در پالایشگاه کاردون را با فرآوری نفتا آغاز کرده است.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
اشاره: درگذشته برخی دولت ها با وعده های عوام فریبانه از قبیل آوردن پول نفت پای سفره مردم با دادن یارانه نقدی به همه مردم دیگر پولی نداشتند که برای صنعت کشور هزینه کنند به همین خاطر بنزین ناسالم پتروشیمی ها را وارد بازار کردند که منجر به افزایش آلودگی هوا شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۹:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از تولید بیش از 13 میلیارد لیتر بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال 98 خبر داد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۸:۵۶   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از تولید بیش از 13 میلیارد لیتر بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال 98 خبر داد.
شانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
برخی منابع اعلام کردند که ونزوئلا تولید بنزین در واحد پالایشگاهی کاردون را ازسر گرفته است.
صادرات بنزین ایران که پس از اجرای طرح سهمیه بندی در آبان 98 با تکیه بر صرفه جویی حاصل از اجرای این طرح و رشد تولید بنزین در کشور روند رو به رشد به خود گرفته بود؛ با شیوع ویروس کرونا در کشور با رشد بیشتری همراه شده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
امروز مطالبی همچون سهم واقعی ایران از نفت دریای خزر چقدر است ؟ / سرنوشت جنگل های هیرکانی ! / ظرفیت واقعی تولید بنزین ایران / کاهش صدور گاز ایران به ترکیه ؛ در سایت نبض انرژی قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۶:۵۷   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران– ایرنا–ظرفیت تولید بنزین کشور در حالی اکنون به 107 میلیون لیتر در روز رسیده که این رقم در سال 92 تنها حدود 56 میلیون لیتر بود . با این حال در تولید بنزین و سایر فرآورده های نفتی، تنها افزایش کمیت مورد توجه نبوده و کیفیت تولیدی این محصولات نیز رشد قابل قبولی داشته است.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در حال حاضر با راه اندازی و بهره برداری از واحدهای ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی ظرفیت تولید بنزین از 56 میلیون لیتر به 115 میلیون لیتر و گازوئیل از 94 میلیون لیتر به 125 میلیون لیتر در روز رسیده است. ارسال خوراک به مجتمع های پتروشیمی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۳۵ سایت دیگر  
در حال حاضر با راه اندازی و بهره برداری از واحدهای ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی ظرفیت تولید بنزین از 56 میلیون لیتر به 115 میلیون لیتر و گازوئیل از 94 میلیون لیتر به 125 میلیون لیتر در روز رسیده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
از دی ماه سال 97 برنامه ریزی برای صادرات بنزین انجام شد تولید بنزین در سال 98 به حدود 110 میلیون لیتر رسید همزمان کاهش 20 میلیون لیتری مصرف بنزین در کشور، موجب شد تا ایران نیز به باشگاه صادرکنندگان بنزین بپیوندد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
طبق اطلاعات مقامات شرکت نفت ونزوئلا ،این شرکت طی دو هفته آینده یک واحد تولید بنزین را در مجتمع پالایشگاهی سی آر پی راه اندازی می کند. دو تاسیسات پالایش نفت خام هم در این هفته راه اندازی شده بود.
وزارت نفت   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۱:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
1399/5/22 چهارشنبه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، محمود واعظی با ارسال نامه ای از اقدام های وزارت نفت در زمینه تولید بنزین و گازوئیل یورو 4 و گسترش مراکز توزیع طی سال 98 قدردانی کرد. ...
هرمز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
پالایشگاه ستاره خلیج فارس یکی از نمونه های بارز اعتماد به متخصصان داخلی به شمار می رودکه 55 درصد بنزین کشور در این پالایشگاه تولید می شود و می توان آن را نماد اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم های پی درپی دیروز و امروز و حرکت به سمت رونق و جهش تولید نامید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۸:۲۶    
اورهال پالایشگاه تهران با حضور 500 تن از متخصصین در شرایط کرونایی انجام شد تا تولید بنزین پاک در این پالایشگاه افزایش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۵:۲۳   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با بیان اینکه "پالایشگاه تهران خطر انفجار برای پایتخت ندارد"، گفت: با راه اندازی واحد CCR پالایشگاه در قالب طرح توسعه، کیفیت آن به یورو 5 تبدیل می شود و مقدار تولید آن نیز به روزانه 8.5 میلیون لیتر افزایش می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به اینکه اکنون روزانه هفت میلیون لیتر بنزین پاک در این پالایشگاه تولید می شود، گفت: با اجرای طرح تبدیل کاتالیستی نفتا علاوه بر افزایش کیفیت بنزین تولیدی به یورو 5، طرفیت تولید نیز به 8.5 میلیون لیتر می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل پالایشگاه نفت تهران گفت: پالایشگاه نفت تهران یکی از پالایشگاه های مهم است که 7 و نیم میلیون لیتر تولید بنزین پاک تولید کرده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۸   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش قوه قضاییه، محمدرضا حبیبی ، رییس کل دادگستری استان اصفهان، گفت: مدیرعامل شرکت صدار نفت پارسیان در سال 1394 با راه اندازی شرکتی با هدف تولید بنزین و فراورده های نفتی در شهرک صنعتی علویجه به جذب و قبول سرمایه از طریق انتشار آگهی با سود های کلان و غیرمتعارف اقدام نموده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۹:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس موفق به تولید کاتالیست های واحد رفورمینگ برای تولید بنزین شده اند و به گفته آنها از آنجایی که این محصول وارداتی است و با گذشت 10 سال از اعمال تحریم ها ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۲۳    
اخیرا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مذاکراتی را با وزارت نفت برای احداث فاز 4 پالایشگاه ستاره خلیج فارس داشته است تا امکان تولید بنزین در کشور چیزی حدود 12 میلیون لیتر دیگر افزوده شود.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۰:۴۷   + ۴۶ سایت دیگر  
اشاره: کارنامه وزارت نفت در دولت تدبیر و امید نسبت به دیگر وزارتخانه ها درخشان و قابل قبول بوده و هست به همین دلیل رئیس جمهور این وزارت خانه را وزارت خانه اول به لحاظ عملکرد می داند ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۴۷   + ۲۱ سایت دیگر  
اشاره: صنعت نفت در دولت های نهم و دهم احمدی نژاد دچار رکود و عقب ماندگی شده بود به گونه ای که کشور بنزین و گازوییل از خارج وارد می کرد و تولید بنزین داخلی که توسط پتروشیمی ها تولید می شد غیراستاندارد و آلوده بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو سابق کمیسیون انرژی مجس، گفت: در روش فعلی که سهمیه بنزین به خودرو ها اختصاص می یابد، افرادی که خودرو ندارند از این سهمیه محروم هستند، بنابراین روش فعلی به نوعی باعث بی عدالتی می شود.