یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۴:۵۲Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید بنزین»

خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۶:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1401، گفت: هدف از مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش ظرفیت پالایشگاه آبادان را جلوگیری از خام فروشی، ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی، افزایش تولید گوگرد جامد، کاهش آلایندگی زیست محیطی و افزایش تولید بنزین است.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خلیج فارس؛ کاظم صالحی جوان 34 ساله، زاده دشتستان و ساکن در کنگان است که با مدرک کارشناسی برنامه نویسی کامپیوتر، بعنوان مدیرعامل شرکت دانش بنیان درینه سیاه آریا به همراه تیم 6 نفره خود در بندر کنگان ساکن هستند. این گفتگوی خواندنی را دنبال کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
پس از وقوع سیل در استان هرمزگان، خط لوله انتقال خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس دچار آسیب دیدگی شد.
روز نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حق شناس درباره انگیزه های مطرح شدن چنین موضوعاتی در کشور آن هم در مقاطع خاص اظهارکرد: دلیل مطرح شدن این مباحث این است که بالاخره هزینه تولید بنزین با درآمد فروش آن هم تراز نیست.
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۵    
مصرف سوخت های فسیلی به دلیل تولید آلاینده ها مشکلات متعددی را برای انسان ایجاد می کند. اما با ایجاد تغییرات در موتور خودروها در کنار بهبود کیفیت سوخت می توان این شرایط را به نفع انسان و کره زمین تغییر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۴:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
ونزوئلا پس از یک دوره طولانی کمبود بنزین که باعث تشکیل صفهای طولانی خودروها در مقابل پمپ بنزین ها شده بود، تولید بنزین را افزایش داد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۳۵ سایت دیگر  
در حال حاضر طبق آخرین آمار که جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی اعلام کرد در حال حاضر تولید بنزین کشور 103 میلیون لیتر است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۷:۴۸    
بر اساس تجربه خودکفایی در تولید بنزین و برداشته شدن تحریم آن، پیش بینی می شود که دستیابی به این مهم موجب خنثی سازی تحریم ها علیه فروش نفت خام کشور را به همراه داشته باشد و شرایط برداشت بیشتر نفت خام را در صورت نیاز فراهم کند.
خودرو   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۰۳:۱۴   + ۴۶ سایت دیگر  
قیمت بنزین یکی از مهمترین عوامل موثر بر اقتصاد خانوارها می باشد که تاثیر مستقیمی بر قیمت کالاهای دیگر و گرانی دارد. همواره افزایش قیمت سوخت با نارضایتی مردم همراه است و نمی توان از اثرات منفی رشد قیمت بنزین بر اقتصاد و بازار و صنایع مختلف گذشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: آنچه که موجب تبلور اراده ملی در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در خودکفایی در تولید بنزین در کشورمان شده، محصول باورمندی به جوانان و علم و پژوهش ایرانی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شانا: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی درباره ادعاهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی و خبری مبنی بر کاهش تولید بنزین در کشور و افزایش پدیده قاچاق سوخت برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کرد.
شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران درخصوص ادعاهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی و خبری برمبنای کاهش تولید بنزین در کشور و افزایش پدیده قاچاق سوخت جهت تنویر افکار عمومی توضیحاتی را ارائه کرد. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۰    
زمانی نه چندان دور، بنزین پاشنه آشیل اقتصادی و سیاسی ایران بود و تحریم بنزین در مقطعی در دولت محمود احمدی نژاد موجب تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی و آلودگی شدید هوا شده بود ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پالایش با اشاره به 3 دلیل کلی کاهش تولید بنزین گفت: امکان جایگزینی و افزایش تولید بنزین در کشور وجود دارد ولی افزایش ظرفیت پالایشی نیازمند برنامه ریزی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز گفت: عدم تولید بنزین سوپر در پالایشگاه اراک باعث شد البرز برای چند روز با مشکل بنزین سوپر مواجه شود ولی خوشبختانه این مسئله حل شده و در حال حاضر روال به شکل قبل برگشته است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۱:۴۴   + ۴۵ سایت دیگر  
ایسنا: بر اساس آخرین آمار، صادرات فرآورده نفتی نسبت به سال 1391 تقریبا چهار برابر افزایش یافت و از 5.9 میلیون تن در سال 1391 به 23 میلیون تن در سال 1398 رسید ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۲:۳۰    
مدیرعامل شرکت پالایش نفت لاوان گفت: در 6 ماهه 1400 بنزین یورو 4 و 5 تولید و فروشی صورت نگرفته است. درخصوص چشم انداز تولید بنزین یورو 5 در سه ماهه پایان سال در برنامه تولید شرکت است.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۲:۳۷    
مسئولان پالایشگاه شهید تندگویان در جریان بازدید استاندار تهران، از آمادگی این پالایشگاه برای تولید بنزین یورو 5 مطابق با آخرین استانداردهای جهانی خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۷ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
از روز گذشته همزمان با اختلال در سامانه هوشمند سوخت، در فعالیت پالایشگاه شازند نیز اختلالاتی دیده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۲۳:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مسئولان پالایشگاه شهید تندگویان در جریان بازدید استاندار تهران، از آمادگی این پالایشگاه برای تولید بنزین یورو 5 مطابق با آخرین استانداردهای جهانی خبر دادند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، علی سلاجقه روز پنجشنبه در بازدید میدانی از مجتمع مدیریت پسماند آرادکوه که با حضور استاندار تهران انجام شد، اظهار داشت: یکی از اولویت ها و دغدغه ها رسیدگی به سرفصل ها و محورهای اصلی آلایندگی، حمل و نقل عمومی و تولید بنزین یورو 6 است که یورو پنج هم ساخته [...]
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل پالایشگاه شازند گفت: حمله سایبری به پالایشگاه شازند صحت ندارد و اختلال به وجود آمده مربوط به شبکه برق است.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۰:۲۷    
مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این شرکت بنزین یورو 4 تولید نمی کند و در 6 ماه اول سال جاری بالغ بر 36 درصد از بنزین تولیدی شرکت بنزین اکتان 91 یورو 5 بوده و با توجه به اهمیت تولید بنزین باکیفیت روند تولید بنزین یورو 5 در سال 1401 نیز ادامه خواهد داشت.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۵:۵۹    
یک کارشناس انرژی گفت: برای افزایش توان تولید بنزین راهی به جز افزایش نسبی قیمت آن وجود ندارد، اما برای محاسبه میزان این افزایش باید وضعیت جامعه کاملا بررسی شود.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تا مهر سال 97 ایران مجبور به واردات محموله های سوختی بود که در صدرآن بنزین قرار داشت تا بتواند نیاز مصرف کنندگان داخلی را تامین کند اما با تکمیل فازهای پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس ظرفیت تولید بنزین با سیر صعودی مواجه شد ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۷    
در جلسه دیروز مجلس یکی دیگر از گزارش های نظارتی کمیسیون اصل 90 قرائت شد که در آن به جنجال آفرینی وزارت نفت و سازمان محیط زیست دولت قبل براساس اطلاعات نادرست علیه بنزین تولید داخل پرداخته شده بود، نمایندگان خواستار مجازات عاملان شدند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۹    
کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی 10سال پس از توقف تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی، آن هم در دولت دوم محمود احمدی نژاد به دفاع از این اقدام روی آورد و با رد ادعای وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست در دولت حسن روحانی اعلام کرد بیژن نامدار زنگنه و معصومه ابتکار به دلیل تشویش اذهان عمومی باید محاکمه ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
امروز اگرچه ایران علاوه بر تأمین بنزین بازار داخل، صادرات بنزین هم انجام می دهد و گفته می شود که با بنزین، تحریم های سخت اقتصادی دوران ترامپ دور زده شد، اما سرطان زا خواندن بنزین تولید داخل در ابتدای دولت تدبیر و امید ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
در جلسه دیروز مجلس یکی دیگر از گزارش های نظارتی کمیسیون اصل 90 قرائت شد که در آن به جنجال آفرینی وزارت نفت و سازمان محیط زیست دولت قبل براساس اطلاعات نادرست علیه بنزین تولید داخل پرداخته شده بود، نمایندگان خواستار مجازات عاملان شدند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مجلس در نشست امروز به بررسی گزارش کمیسیون اصل 90 در رابطه با توقف تولید بنزین پتروشیمی ها به بهانه آلودگی آن و نقش دولتمردان سابق در این موضوع پرداخت و در نهایت بهارستان نشینان این گزارش نظارتی را برای بررسی به قوه قشائیه ارسال کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۴   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 اظهار داشت: گزارش کارشناسی کمیسیون در خصوص قطع برق و خاموشی های مکرر و علل آن در جلسه امروز بررسی، جمع بندی و برای قرائت در صحن مجلس به هیأت رئیسه تقدیم شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- بهره برداری از کارخانه بیواتانول باشت به عنوان پیش نیاز ایجاد فرصت های شغلی جدید،رونق تولید محصول کشاورزی ذرت و تولید بنزین گیاهی به عنوان کالایی مورد نیاز در کشور مهمترین نیاز توسعه اقتصادی در شهرستان کوچک باشت است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
دکتر عبدالرحمن کشوری گفت: پالایشگاه اصفهان از نظر تنوع تولید رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است و از لحاظ تولید بنزین رتبه سوم و از لحاظ تولید دیزل رتبه دوم را در کشور دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : وزیر کشور با اشاره به اینکه پالایشگاه ستاره نفت خلیج فارس نماد شکست تحریم کشورمان است، خاطرنشان کرد: با وجود این پالایشگاه نیز در تولید بنزین به خودکفایی رسیدیم و نشان دادیم تحریم ها نتوانست کشورمان را از حرکت و تولید بازدارد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گفت: یادته انگلیس علیه ما رجز می خواند که صدور بنزین به ایران تحریم شده و باید منتظر بحران سوخت باشد؟! گفتم: ولی متخصصان کشورمان در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید بنزین را آغاز کردند و در نتیجه نه فقط با بحران سوخت روبه رو نشدیم بلکه امروزه یکی از صادرکنندگان عمده بنزین هستیم. ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
تنوع بخشی به سبد سوخت کشور می تواند به مسئله ناکافی بودن ظرفیت پالایشی تولید بنزین کمک کند، اما باید همراه با رعایت استاندارد های ایمنی باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سابق شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در پیام خداحافظی خود به دستاورد های این شرکت در زمان مسئولیتش اشاره کرد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همان طور که فرزندان غیور این کشور در تولید بنزین به خودکفایی رسیده اند، به فضل الهی در همه حوزه ها به خودکفایی خواهیم رسید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- هرمزگان در حالی قطب تولید بنزین و تامین کننده 63 درصد سوخت کشور است که جایگاههای سوخت استان با کمبود بنزین سوپر و یورو 4 روبرو هستند.
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۶۱ سایت دیگر  
ایسنا: وضعیت بازار بیانگر افزایش صادرات فراورده های نفتی ایران به کشورهای همسایه است؛ هرچند که آمار رسمی از میزان صادرات بنزین و سایر فراورده ها منتشر نشده اما طبق گفته های سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران آغاز صادرات به افغانستان می تواند تحول خوبی در این حوزه باشد ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تحریم ها مشکلاتی برای بروز رسانی پالایشگاه های کشور ایجاد کرده است و اگر تولید با حداکثر ظرفیت پالایشگاه ها نبود، ممکن بود مشکلی در تولید بنزین هواپیماها یا سوخت رسانی به استان ها بوجود بیاید، اما خوشبختانه این مشکلات را در کشور مدیریت کردیم و نگذاشتیم وقفه ای در تولیدات بوجود بیاید. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۶:۲۲   + ۳۰ سایت دیگر  
در پی موفقیت ایران در خودکفایی در تامین بنزین و تولید بنزین با کیفیت روز جهان، صادرات بنزین از سال 98 به یک منبع درآمد مطمئن برای کشور تبدیل شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۵:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
در حالی که در سه ماهه نخست سال جاری 700 میلیون دلار درآمد ارزی کشور از محل صادرات بنزین بود، خبرهای غیررسمی از توقف صادرات بنزین از تیرماه امسال حکایت دارد. *** صادرات بنزین ...
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: پالایشگاه کرمانشاه به لحاظ قدمت توان تولید بنزین یورو 4 را ندارد اما می توان گفت یک بنزین مرغوب تولید می کند و امیدواریم در آینده این امکان فراهم شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مرادی، عضو کمیسیون انرژی مجلس، در پی انتشار خبری مبنی بر کمبود بنزین در برخی جایگاه ها به مردم اطمینان داد که در تولید بنزین با هیچ مشکلی روبه رو نیستیم.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
توجه ویژه به بهینه سازی مصرف سوخت با توجه به شیب تند مصرف یکی از اولویت های مهم به شمار می رود که در صورت بی توجهی به آن، علی رغم خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل، در آینده شاهد واردات آنها خواهیم بود . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۳۶ سایت دیگر  
گفته می شود که میانگین مصرف بنزین در روز حدود 90 میلیون لیتر بوده و تولید روزانه حدود 115 میلیون لیتر است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۰۲   + ۵۸ سایت دیگر  
روحانی گفت: تلاش ما این بوده که نقص و عیب ما کمتر باشد اما اگر عیب و نقصی داشتیم از مردم عذرخواهی می کنیم و از آن ها طلب عفو و رحمت می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان ژاپنی می گویند در دریای قطب شمال فیتوپلانکتون هایی کشف کرده اند که می تواند ماده ای مشابه بنزین و سوخت های دیزلی را تولید و ذخیره کند.
شانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تولید روزانه بیش از 140 میلیون لیتر سوخت اعم از بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو 4 و 5 در دولت تدبیر و امید محقق شد.