یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۴:۴۵Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صادرات نفت»

خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد: با وجود اعمال سقف قیمت بر محموله های نفتی صادراتی روسیه، اما این کشور توانسته با قیمت بالاتر به صادرات نفت خود ادامه دهد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تقدیم بیش از هزار شهید از سوی صنعت نفت در دوران دفاع مقدس و ایستادگی کارکنان این صنعت در کنار دیگر رزمندگان اسلام در آن دوران ، که مانع از توقف تولید و صادرات نفت و گاز شد سند افتخار این صنعت است ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
افزایش قیمت نفت با افزایش صادرات نفت از سوی ایران رابطه مثبت دارد، در واقع افزایش قیمت نفت منجر به افزایش صادرات نفت ایران می شود چرا کشور ما با تخفیف بیشتر می تواند حتی در شرایط تحریمی نیز مشتریان خود را جذب کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: در دو سال اخیر روند تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها صعودی بوده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
موسوی گفت: در دوران دفاع مقدس تعداد زیادی تلاش کردند که این مملکت را حفظ کنند. یکی از این گروه ها هم که فیلم جنگ نفتکش ها برای ادای دین به بخشی از زحمات آن ها ساخته شد، افرادی بودند که با زحمت بسیار، نفت را صادر می کردند. آن هم در شرایطی که هیچ کس به ما کمک نمی کرد.
بازار مشترک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پیشین امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: صادرات باید به حدی چشمگیر باشد که بتواند جایگاه ما را ارتقا دهد. ما زمانی رکورد صادرات 2.5 میلیون بشکه در روز را داشتیم و تا رسیدن به آن سقف هنوز راه زیادی داریم.
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانم در وزارت نفت آمار تولید و صادرات نفت خام، میعانات و فرآورده های نفتی هر روز رو به افزایش است و به گفته سناتورهای آمریکایی و رسانه های غربی در دو سال اخیر روند تولید و صادرات نفت ایران با وجود تحریم ها، صعودی بوده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
نیوزویک: غربی ها باید با فشار بر ترکیه و اسراییل جلوی ماجراجویی نظامی باکو علیه ارمنستان را بگیرند و در صورت نیاز باید به طور جدی تحریم صادرات نفت و گاز آذربایجان را در نظر بگیرند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
صندوق توسعه ملی یک نهاد سرمایه گذاری است و نهاد پیمان کاری نیست، صندوق توسعه ملی کار را باید به شرکت های پیمانکار واگذار کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سید احسان حسینی پژوهشگر حوزه انرژی ، درباره نحوه مواجهه کشور با تحریم ها و افزایش صادرات نفت گفت: در مواجهه با تحریم ها راهکارهای متفاوتی وجود دارد. توافق با آمریکا و صادر کردن نفت در فضای آزادتر، راهکاری بود که دولت قبل به آن معتقد بود و اجرا کرد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۱:۴۶    
بخش نفت و گاز ایران در مواجهه با تحریم های بین المللی رشد قابل توجهی دست یافته است. علیرغم محدودیت های صادرات نفت خام، ایران در چند وقت اخیر رکورد تولید 3.3 میلیون بشکه در روز را به ثبت رسانده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۷    
هفته گذشته اظهارات وزیر نفت سابق، بیژن زنگنه، در مورد میزان صادرات نفت ایران بحث بر انگیز شد. بیژن زنگنه در گفتگو با تجارت نیوز گفته بود: در مورد آمار مربوط به فروش و صادرات نفت دروغ می شنویم ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۶:۴۳    
مشهد-ایرنا- تهیه کننده خراسانی فیلم "جنگ نفتکشها" گفت: این فیلم در واقع ادای دین نسبت به صادرکنندگان نفت در زمان جنگ تحمیلی است که هیچ فردی از آنان بابت صادرات نفت در شرایط بسیار سخت جنگ تشکر نکرده بود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مجلس در بازگشت از سفر آفریقا جنوبی در فرودگاه مهرآباد گفت: ملاقات با رئیس پارلمان مصر یکی از موفقیت های خوب سفر به آفریقای جنوبی بود، رئیس پارلمان مصر از ما برای سفر رسمی به مصر دعوت کرد که می تواند فرصت خوبی برای از سرگیری روابط باشد.
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۱:۲۱    
عرضه نفت از منطقه خلیج فارس با توسعه ظرفیت پالایشگاهی عمان و بحرین که نفت بیشتری را برای تولید سوخت هایی نظیر دیزل مصرف می کنند، محدودتر خواهد شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۰:۰۶    
در دو سال گذشته، ایران برای مشارکت و صادرات نفت در 17 پالایشگاه فراسرزمینی اقدام کرده که آمریکای لاتین 7، آسیا 4 و آفریقا 6 سهم از این تعداد دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۹:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
عرضه نفت از منطقه خلیج فارس با توسعه ظرفیت پالایشگاهی عمان و بحرین که نفت بیشتری را برای تولید سوخت هایی نظیر دیزل مصرف می کنند، محدودتر خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ گفت: نقش اداره بندر و دریانوردی خارگ در 8 سال دفاع مقدس در تداوم چرخه صادرات نفت ایران اسلامی بسیار مؤثر بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
متخصص پدافند هوایی سپاه پاسداران با اشاره به اهمیت جزیره خارک در دوران دفاع مقدس می گوید: این جزیره در دوره دفاع مقدس وضعیت سفید نداشت چون دشمن به دنبال قطع شریان صادرات نفتی ایران بود، اما نیروی پدافند اجازه نداد حتی یک روز صادرات نفت ایران قطع شود.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۵   + ۲۳ سایت دیگر  
عراق که دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک پس از عربستان سعودی است، در حال حاضر نفت را فقط از طریق پایانه های جنوبی صادر می کند. حدود 450 هزار بشکه در روز صادرات از میادین شمالی و منطقه نیمه خودمختار کردستان به دلیل اختلاف با ترکیه بر سر صادرات نفت عراق از طریق خط لوله عراق-ترکیه و بندر جیحان ترکیه ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد-گروه اقتصاد بین الملل : یافته های یک تحقیق جدید نشان می دهد، سریع ترین رشد اقتصادی در جهان می تواند تا سال 2028 بیش از 100 درصد رشد کند که عمدتا ناشی از سود حاصل از بخش تولید و صادرات نفت آن است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به رغم تمامی کارشکنی های دشمن در طول دوران دفاع مقدس، فرآیند فروش و صادرات نفت ایران حتی برای یک روز هم متوقف نشد. در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله و در شرایطی که پالایشگاه های آبادان و تهران به صورت مداوم آماج حملات دشمن قرار می گرفت، کشور بخشی از فرآورده های نفتی را وارد می کرد ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۰۵    
بر اساس منابع مختلف، هر چند مذاکرات سه جانبه میان اقلیم کردستان- ترکیه و عراق بر سر ازسرگیری صادرات نفت اقلیم کردستان از طریق ترکیه مثبت بوده اما احتمال از سرگیری صادرات نفت اقلیم کردستان از طریق خط لوله نفت ترکیه در آینده ای نزدیک کم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- بخشدار ویژه خارگ گفت: پدافند هوایی در طول دوران دفاع مقدس اجازه نداد که حتی برای یک روز و یک لحظه هم صدور نفت که از طریق خارگ انجام می شد، قطع شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، روسیه، که یکی از اعضای بریکس و صادرکننده نفت است، ارزهای محلی را برای پرداخت هزینه صادرات نفت می پذیرد و از این راه تحریم های آمریکا را دور می زند. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
معصومه معظمی در شرق نوشت: مجلس یازدهمی ها در ادامه بررسی جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، روز گذشته به دولت اجازه دادند به منظور تسویه بدهی های خود و شرکت ملی نفت به صندوق توسعه ملی، در زمینه اکتشاف، توسعه، استخراج، تولید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا به خاطر تعمیرات و نگهداری بنادر 100 هزار بشکه در روز در هفته گذشته کاهش یافته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۲    
آقای زنگنه نپذیرفته که پس از به کدخدا سپردن کشور در دوره هشت ساله وزارت خود، صادرات کشور در ماه آگوست به بیش از دو میلیون بشکه در روز رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه هم اکنون جنگ نظامی را پشت سر گذاشته ایم، گفت: ما افزون بر جنگ هشت ساله، جنگ نرم و اقتصادی را نیز داشتیم که همکارانمان در این شرکت در خارک ماندند تا یک روز صادرات نفت ایران قطع نشود.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
وزارت نفت عراق از کسب درآمد نزدیک به 9 میلیارد دلاری در پی صادرات بیش از 100 میلیون بشکه نفت خام این کشور در ماه گذشته میلادی خبر می دهد.
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۱    
وزیر نفت دولت روحانی مدعی شد آمار مربوط به فروش و صادرات نفت ایران واقعی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر سابق نفت اخیرا مدعی شده است که آمارهای مربوط به افزایش صادرات نفت ایران دروغ است، انگار که همه موسسات معتبر خارجی و شرکت های ردیابی نفتکش ها دروغ می گویند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
زنگنه، وزیر سابق نفت در مصاحبه ای عنوان کرد: در مورد آمار مربوط به فروش و صادرات نفت ایران فقط دروغ می شنویم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مهدی هاشم زاده در گفت وگو با ایران اکونومیست ، اظهار کرد: توسعه تجارت نفت مفهوم بسیار کلانی است که با بخش های مختلف سیاسی و اقتصادی کشور مرتبط است. دولت قبل تصمیم گرفت راه مذاکره را برای توسعه تجارت نفت پیش ببرد، اما دولت سیزدهم با فرض ماندگاری تحریم ها و مقابله هدفمند با تحریم های غرب ...
ایفنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران- روسیه قرار است امسال با وجود محدودیت قیمتی که گروه 7 و اتحادیه اروپا در پاسخ به تهاجم این کشور به اوکراین بر این کشور تحمیل کرده اند، درآمد بیشتری از صادرات نفت داشته باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۵۹   + ۲۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا به دولت اجازه دادند به منظور تسویه بدهی های خود و شرکت ملی نفت ایران به صندوق توسعه ملی نسبت به عقد قرارداد با این صندوق در زمینه اکتشاف، توسعه، استخراج، تولید، فروش و صادرات نفت و گاز، اقدام کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند به منظور تسویه بدهی های خود و شرکت ملی نفت ایران به صندوق توسعه ملی نسبت به عقد قرارداد با این صندوق در زمینه اکتشاف، توسعه، استخراج، تولید، فروش و صادرات نفت و گاز با اولویت میادین جدید و یا مشترک اقدام کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۱۴   + ۳۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند به منظور تسویه بدهی های خود و شرکت ملی نفت ایران به صندوق توسعه ملی نسبت به عقد قرارداد با این صندوق در زمینه اکتشاف، توسعه، استخراج، تولید، فروش و صادرات نفت و گاز با اولویت میادین جدید و یا مشترک اقدام کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
الصباح ، رائد العبیدی رئیس مهندسان شرکت نفت شمال عراق، اعلام کرد که این شرکت با هماهنگی وزارت نفت توانست مشکل ایجاد گذرگاه برای فروش نفت میدان نفتی القیاره را با انتقال نفت این میدان به گذرگاه های جنوبی توسط تانکر و قطار حل کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه اقتصاد - پارسا سپهری: دولت مدعی است که صادرات نفت افزایش یافته و به شرایط پیش از تحریم رسیده است. البته دولت مردان می گویند درآمدهای نفتی بیشتر خرج بدهی های دولت گذشته شده است ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۵    
طبق قانون بودجه 1402، دولت مکلف به صادرات روزانه 1.4میلیون بشکه نفت شد که با تلاش های وزارت نفت توانسته ایم از مرز 1.4 میلیون بشکه عبور کنیم. ، داوود منظور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی تقاضای فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه 1402 ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از وزارت نفت، رشد اقتصادی، آیینه ای تمام نما از شرایط اقتصادی هر کشوری است و از همین رو، کشورها در بازه های زمانی مشخص، میزان تولید ناخالص داخلی یا رشد اقتصادی خود را اعلام می کنند. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
آتش جنگ از همان روزهای آغازین، دامنگیر صنعت نفت شد و تا پایان دوران هشت ساله دفاع مقدس در صنعت نفت شعله ور بود؛ اما تلاش و فداکاری کارکنان اجازه نداد تا تولید و صادرات نفت خام حتی برای یک روز متوقف شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در گفت وگو با ایران اکونومیست، با اشاره به برنامه دولت سیزدهم برای حضور در پالایشگاه های فراسرزمینی در سوریه، عنوان کرد: در گذشته تفاهم نامه ای سه جانبه بین ایران ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
به رغم کوچک ترشدن سفره مردم در دو سال اخیر، دولت ابراهیم رئیسی مدعی سقف شکنی صادرات نفت و رساندن آن به شرایط پیش از تحریم است. دولتمردان می گویند درآمدهای نفتی بیشتر خرج بدهی های دولت گذشته می شود ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
محمود اولاد کارشناس بازار مسکن گفت: در ایران هیچگاه دولت ها نتوانسته اند مسکن سازان خوبی باشند و قیمت مسکن را از این راه کنترل کنند. آن هم به این دلیل که بودجه و منابع کافی برای ساخت و ساز و تولید انبوه را نداشته و ندارند و اگر هم قرار باشد مسکن ارزانتری بسازند باز هم این کار نیازمند تامین مالی است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
صادرات نفت روسیه در بهار امسال با وجود اعمال تحریم های کشورهای گروه هفت بر سر جنگ اوکراین، 50 درصد افزایش یافت.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۵    
4.2 میلیون بشکه؛ حداکثر ظرفیت تولید نفت 3.6 میلیون بشکه؛ تولید فعلی روزانه نفت روزی 2 میلیون بشکه؛ صادرات نفت و میعانات گازی ارسلان محمدی، کارشناس انرژی: تولید نفت ایران نسبت به پیش بینی بودجه 1402، افزایش بیش از 600 هزار بشکه ای در روز را داشته است./ روزنامه تعادل
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
صادرات نفت کانادا از پایانه های گلف کاست آمریکا، در اکتبر تحت تاثیر افزایش تقاضای خارجی برای جبران عرضه کمتر از سوی عربستان سعودی و روسیه، افزایش پیدا می کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۰۵    
نماینده چارچوب هماهنگی در مجلس عراق، گفت: دولت اقلیم کردستان هنوز درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گذرگاه های مرزی خود را به دولت فدرال واگذار نکرده است.