چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۵:۱۳Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از شرایط نا به سامان بازار لاستیک خودرو های سواری گفت: در حال حاضر بخش قابل توجهی از تولیدات این کالا توسط شرکت هایی صورت می پذیرد که متعلق به برخی از نهاد هایی هستند که وزارت صمت نمی تواند به خوبی در قابل آن ها اعمال نفوذ کند؛ لذا ...
صبح مجلس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۴    
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از کوتاهی دولت در تعیین تکلیف آیین نامه واردات خودروهای کارکرده، گفت: مردم مسخره هیئت وزیران نیستند که با تعلل در تصویب این آیین نامه بتوان آنها را مورد تمسخر قرار داد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
دنیای معدن-شکوری گفت: الان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس یک نفر هم متخصص معدن نداریم، این افراد چطور می توانند برای معدن قانون بنویسند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۴    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر لزوم تعیین تکلیف متقاضیان خودروهای وارداتی تاکید کرد و گفت: چنانچه سیاست گذار قادر به تحویل خودروهای وارداتی نیست می تواند از ظرفیت خودروهای داخلی برای تحویل به این گروه از متقاضیان استفاده کرده و یا در صورت وجود ارزی با منشأ مشخص ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره عملکرد دولت سیزدهم در حوزه صادرات گفت: صادرات غیرنفتی کشور در سال آخر دولت قبل 37.5 میلیارد دلار بود، این عدد در سال 1401 با ثبت رکورد جدید به حدود 53 میلیارد دلار رسید.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در توئیتی برخی نکات ضروری را جهت ارتقای کیفیت خروجی نهایی برنامه هفتم،برشمرد.
شاتا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، وزیر صمت را شخصیتی علمی، متخصص و متعهد برشمرد که تجربه مدیریت بزرگ ترین شرکت پیمانکاری که رقیب شرکت های بزرگ دنیا هست، را در کارنامه کاری خود دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن پرداختن به موارد اضافه شده به لایحه دولت در خصوص برنامه هفتم توسعه، گفت: اولویت برنامه هفتم رشد اقتصادی 8 درصد همراه با عدالت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تقویت دانش بنیان ها، تعاون و توسعه روستایی را از جمله نقاط قوت گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه دانست.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۵    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت قابل توجه صنعت مس در اقتصاد گفت: هنوز تا رسیدن به جایگاه واقعی صنعت مس فاصله بسیاری داریم.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واردات خودروهای کارکرده از این جهت که تفاوت قیمت حداقل 50 درصدی با خودروهای نو از همان برند دارند، برای مصرف کننده ارزان تر تمام شده و در نتیجه ارزبری کمتری خواهند داشت.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۶   + ۴۰ سایت دیگر  
همزمان با شصتمین سالروز تاسیس شرکت فنرسازی زر، مراسم رونمایی از پروژه های شرکت دانش بنیان فنرسازی زر با حضور عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع مجلس، محمدعلی تیموری مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و تعدادی از مدیران عامل شرکت های گروه سایپا برگزار شد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گرانی لاستیک را ناشی از کاهش تولید دانست و گفت: از آنجا که عرضه و تقاضا در بازار تایر با یکدیگر همخوانی ندارد فضا برای فعالیت دلالان فراهم شده بنابراین سوداگران نیز به این گرانی دامن می زنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سازمان های توسعه ای مرتبط با بخش صنعت و معدن باید پوست اندازی جدی داشته باشند زیرا این سازمان ها بازوی دولت در توسعه صنعتی هستند، اما اکنون دچار بحران هویت هستند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصمیمات آنی و دفعتی را از موانع پیش روی توسعه صنعت حلال برشمرد و گفت: محدودیت های موجود در حوزه صادرات موجب شده که تجار نتواند از بازار محصولات حلال به درستی استفاده کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر تدوین آئین نامه واردات خودرو، گفت: اگر دولت طرحی در نظر گیرد که بستر واردات خودروهای برقی تسهیل شود در کوتاه و میان مدت منافع مردم تامین می شود و به محیط زیست کمک خواهد شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تعیین هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت های پتروشیمی دولتی حاضر در بورس در فروش و صادرات محصولات خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اگر تولید داخلی پاسخگوی نیاز بازار است چرا افزایش قیمت و کمبود لاستیک در بازار رخ داده است، گفت: در 2 حوزه روغن موتور و لاستیک همواره در کشور با حاشیه هایی درگیر هستیم که علت این موضوع را باید در انحصار برخی مجموعه ها در تولید جستجو کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تعیین هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت های پتروشیمی دولتی در فروش و صادرات محصولات خبر داد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی عصر قانون، عبدالناصر درخشان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره به بهره برداری رسیدن فاز 11 پارس جنوبی با استفاده از توان داخلی گفت: در طول سال های گذشته خیلی از شرکت های دانش بنیان نام برده شده و بر لزوم اهمیت دادن به آنها تاکید شده است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۳    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به اعلام آمادگی شرکت ایران خودرو برای تولید انبوه نسخه برقی خودروهای ری را و تارا بر توسعه همزمان زیرساخت های برقی سازی و تولید انبوه خودروهای برقی توسط گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
دنیای معدن: ریزش معدن طزره و جان باختن 6 کارگر معدنی، امنیت معادن را زیر سوال برد. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر این موضوع گفت: با وجود اینکه ایران کمترین میزان حفاری نسبت به سایر کشورها را دارد اما بیشترین حوادث معدنی و قربانی های ناشی از آن مربوط به ایران است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا)- سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تاکید کرد باید جهت گیری تحصیلی برای ارتقای مهارت آموزی در نظام آموزشی به سمت فنی و حرفه ای برود که این کار وظیفه وزارتخانه های کار و آموزش و پرورش است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نرخ لوازم یدکی از بهای خودرو در بازار تبعیت می کند و قیمت خودرو نیز در بازار تابع سیاست های خودرویی وزارت صمت و دولت است بنابراین با ارزان شدن قیمت خودرو، بهای قطعات یدکی نیز ارزان می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ساختار صنعت خودروسازی بهینه نبوده و غیرشفاف و در برخی موارد تبعیض آلود است که باید اصلاح شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با وجود اینکه تولیدکنندگان لوازم خانگی از مواد اولیه و انرژی یارانه ای استفاده می کنند اما این موضوع در تعدیل و کاهش قیمت محصولات آن ها اثری نداشته و این به ضرر مردم است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وضعیت در حوزه لوازم خانگی نسبت به خودرو از نظر تولید بهتر است، اما همچنان موضوع تنظیم بازار که وظیفه دولت است لنگ می زند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۳۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: روز گذشته کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره حادثه معدن طزره با وزارت صمت و سایر نهادها اعم از وزارت کار، شرکت مسئول و سایر نهادها جلسه ای برگزار کرد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن-عزت الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پنل تخصصی اولین همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نحوه ارائه خدمات پس از فروش خودروسازان، گفت: خودروسازان در این زمینه نیز تافته ی جدا بافته هستند و خدمات پس از فروش خوبی ندارند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۲:۴۵    
عزت الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: امروز حل مسائل ارزی صنایع فولاد کشور بیش از ارز، به عقلانیت در مدیریت وابسته است. اکنون درگیر جنگ اقتصادی هستیم و نیاز است از هر طریقی برای حل مشکلات این حوزه ورود کنیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۱:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: علل حادثه معدن زغال دامغان در کمیسیون صنایع مورد بررسی قرار گرفت که یکی از علل حادثه ضعف در سیستم ایمنی معدن عنوان شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی علل بروز حادثه طزره در کمیسیون متبوعش خبر داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۰    
عزت الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در حاشیه پنل تخصصی همایش تاب آوری در صنعت فولاد با اشاره به اینکه سرمایه بخش خصوصی در همه جای دنیا نامحدود است، گفت: بخش خصوصی با کمترین هزینه و بیشترین و راندمان، برطرف کننده مشکلات حوزه های مختلف کشور در زمینه اقتصادی، تجارت ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۰    
خبرگزاری میزان - طی روز های گذشته و با دستور رئیس قوه قضاییه 13 هزار تن نهاده های سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد همدان به بزرگ ترین واحد تولید تخم مرغ کشور منتقل شد، این اقدام دستگاه قضا منجر به افزایش 25 درصدی تولید بزرگترین واحد تولید تخم مرغ در کشور خواهد شد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۲۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، عزت الله اکبری تالارپشتی امروز (دوشنبه) در نخستین همایش تخصصی تاب آوری در صنعت فولاد اظهار داشت: با دانش و دست سازندگان داخلی محصولات خوبی در کشور تولید شده است، ما در مجلس شورای اسلامی نیز در کنار صنعتگران و تولیدکنندگان هستیم. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۷    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش سرسام آور قیمت قطعات یدکی در بازار گفت: خودروسازان می توانند با تامین قطعات از منابع مختلف به افزایش رقابت میان تولیدکنندگان قطعات یدکی و کاهش قیمت قطعات در بازار کمک کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بازدید از معدن طرزه در دامغان به عدم رعایت مسائل ایمنی در این معدن اشاره کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
در این همایش قراراست پس از خوش آمدگویی بهرام سبحانی، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، رئیس هیئت عامل ایمیدرو و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی سخنرانی کنند و پنل هایی با عنوان چالش های سیاست گذاری صنعت فولاد (با تمرکز بر توسعه سرمایه گذاری، بازار سرمایه ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در حال حاضر موضوع گارانتی در کالاهایی مانند موبایل، خودرو و لوازم خانگی به معنای واقعی وجود ندارد، گفت: سازمان حمایت از مصرف کننده باید بر نحوه ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش نظارت داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت ارتقای کیفیت لوازم خانگی و افزایش تیراژ تولید این صنعت تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی باتوجه به فقدان استراتژی توسعه صنعتی و به تبع آن فقدان استراتژی توسعه بخشی،رشته توئیتی را منتشر کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته جاری حادثه دلخراش انفجار معدن طرزه دامغان را بررسی می کنند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۵۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت به زودی آئین نامه واردات خودورهای کارکرده را نهایی و به شکل واقعی آن را اجرا کند، روند کاهش قیمت ها ادامه می یابد اما اگر به صورت مقطعی باشد اینگونه نخواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: نماینده مردم قزوین و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: داده های تولیدشده سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در بخش های مختلف زمین و معدن در تدوین قوانین درست کمک کننده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۴    
دامغان- دهقانی، رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی ماجرای جان باختن شش کارگر معدنچی در معدن رزمجاه غربی دامغان خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت ادعا می کند پیش از این، با وجود اینکه نرخ ارز 28 هزار و 500 تومان بود، اما به دلیل رقابتی که برای بسیاری از محصولات پتروشیمی در بورس کالا ایجاد می شد، میانگین قیمت در نهایت به 38 هزار و 500 می رسید بنابراین این تغییر نرخ ارز ...
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن - رییس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام تسلیت جانباختن 6 معدنچی حادثه انفجار معدن زغال سنگ طزره دامغان گفت: به روز رسانی تجهیزات ایمنی در معادن به عنوان یک ضرورت برای پیشگیری از حوادث احتمالی مورد توجه باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
سمنان - ایرنا - رییس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام تسلیت جانباختن 6 معدنچی حادثه انفجار معدن زغال سنگ طزره دامغان گفت: به روز رسانی تجهیزات ایمنی در معادن به عنوان یک ضرورت برای پیشگیری از حوادث احتمالی مورد توجه باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۸:۰۲    
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از معدن رزمجاه غربی شرکت البرز شرقی طزره دامغان که باعث از بین رفتن 6 نفر از معدنچیان شد بازدید کردند.