سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۸:۳۳May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

راهبرد معاصر   ۱۲ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
علی جدی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگویی درباره تصمیم دولت مبنی بر واردات خودرو گفت: به نظر می رسد دولت 3 هدف اساسی را در واردات خودرو دنبال می کند؛ 1. افزایش عرضه، 2. ایجاد رقابت و انگیزه در خودروسازان داخلی و 3. حمایت از اقشار متوسط و کم درآمد با حضور خودروهای اقتصادی.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۲ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گرانی اینترنت در شرایطی که کیفیت اینترنت هیچ ارتقایی پیدا نکرده است، به هیچ وجه برای مجلس قابل پذیرش نیست.
پارسینه   ۷ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
چندی پیش بود که رئیس دستگاه قضا به رئیس سازمان زندان ها دستور داد تا زمینه بازدید نمایندگان مجلس، مسئولان دولتی و افراد خیّر از زندان ها و ندامتگاه ها فراهم شود تا از نزدیک با مشکلات زندانیان و زندان ها آشنا شوند. ...
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای واردات خودرو زحمات بسیاری کشید، گفت: 2 مانع برای واردات وجود داشت که یکی از آن ها توسط نمایندگان مجلس رفع شد.
جهان اقتصاد   ۸ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه بانک صادرات ایران در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از حمایت بانک صادرات ایران در برپایی این نمایشگاه قدردانی کرد و گفت: بانک صادرات ایران مؤثرترین بخش را در حمایت از مردم مورد توجه قرار داده است. ...
صنعت ماشین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماشین: نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مراسم رونمایی جدیدترین محصول شرکت مکث موتور گفت : شرکت ماموت با 86 شرت تابعه در شرایط تحریم گام های خوبی برداشته است و این موضوع قابل تقدیر است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا-نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون از رییس بانک مرکزی خواستند سازوکار پرداخت وام از سوی بانک ها تسهیل شود. به گزارش شفقنا از ایرنا ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تعرفه واردات خودرو طبق قانون قبلی 85 درصد است و میزان و شرایط آن نیز به تشخیص دولت خواهد بود که احتمالا از 7 تا 20 هزار دلار در نظر گرفته خواهد شد .
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هدایت نقدینگی به سمت اشتغال و تولید، تسهیل در پرداخت وام های خرد و ثبات به بازار ارز را از جمله موضوعات مطرح شده در نشست مشترک کمیسیون متبوعش با رئیس بانک مرکزی برشمرد.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
عصر خودرو- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اجازه دولت برای واردات خودرو را باعث افزایش کیفیت خودروسازی و کاهش قیمت تمام شده خودرو دانست و گفت که با این اتفاق قیمت خودرو دو نرخی نیست و قدرت رقابت افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شرکت های خودروسازی جهان به طور متوسط 5 درصد خالص فروششان را صرف R&D می کنند که دلیل پیشرفت های امروز آن ها همین مسئله است، در حالی که در خودروسازی ما این عدد به 0.6 درصد می رسد!
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای اینکه دست دولت باز باشد، در مصوبه مجمع همه شرایط واردات خودرو در اختیار دولت گذاشته شد که ظرف امروز و فردا در جلسه هیات دولت بررسی می شود که بسیار تعیین کننده خواهد بود.
سراج24   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با تصویب قانون واردات خودرو گفت: به استناد ماده 4 قانون ساماندهی بازار خودرو و با اصرار مجلس و پیگیری های کمیسیون صنایع و معادن و تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت در حال نگارش آیین نامه اجرایی واردات خودرو است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق دولتی معادن در راستای ثبت دقیق اطلاعات باید سامانه ای شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به احتمال زیاد، با روشی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیش گرفته شاهد افزایش قیمت اینترنت خواهیم بود.
سیدجواد حسینی کیا نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای تنظیم بازار، واردات خودرو به کشور با پایه 7 تا 20 هزار دلار صورت خواهد گرفت.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۷:۴۲    
نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۷:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به بررسی سازوکار سامانه جدید قرعه کشی خودرو در نشست امروز کمیسیون متبوعش، گفت: براساس گزارش ارائه شده وظیفه سازمان حمایت از مصرف کننده در این سامانه صرفا نظارتی است و خودروسازان وظیفه قرعه کشی، ثبت نام و دریافت وجه از مشتریان را برعهده دارند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت وگو در خصوص شعار سال با دکتر تقی پور رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس به صورت تلفنی گفتگو کرد. تقی پور شعارهای سال که توسط رهبر انقلاب تعیین می شود را یک راهبرد کلان برای تمام کشور دانست و عنوان کرد ...
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۶   + ۲۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وابستگی کشور به ارز 4200 تومانی یک فاجعه است و دولت فعلی که به دنبال اصلاح نظام ارزی و یارانه ای کشور است، حتماً باید از فناوری اطلاعات و کلان داده ها به خوبی استفاده کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه یارانه باید به دست مصرف کنندگان و نیازمندان برسد، از گرانی و نبود نظارت جدی در بازار انتقاد کرد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
در لیست بلندبالای شرکت تویوتا، سه مدل را می توان با هزینه زیر 25 دلار تهیه کرد. مناسب ترین آن ها یاریس iA مدل 2020 است که برای خریدار 16 هزار و 840 دلار هزینه بر می دارد. این سدان به یک پیشرانه 1.5 لیتری با توان 106 اسب بخار مجهز شده است و در هر صد کیلومتر به شکل ترکیبی 6.5 لیتر بنزین مصرف می کند ...
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: الکترونیکی شدن منابع و هزینه ها سبب شفافیت می شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۰:۱۰    
سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی به دلیل افزایش قیمت ها به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می روند.
صنعت ماشین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
صنعت ماشین: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید: اگر قرار است واردات برای خودرو بی کیفیت آزاد شود، باید ممنوع بماند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها – عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودروسازی در ایران پیشینه بالایی دارد و تاکنون باید قابلیت رقابت با بخش خصوصی و خودروهای خارجی را پیدا می کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی بر پشتیبانی مجلس از تصمیمات سنجیده مردمی و اجرای درست دولت تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۳۲    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی مهم ترین دلیل موفقیت در برنامه مردمی سازی و عادلانه سازی یارانه ها را اعتماد مردم به دولت دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۲۹    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در توئیتی تاکید کرد؛ مجلس و دولت با رصد مستمر اجرای طرح اصلاح اقتصادی، نواقص را برطرف و اوضاع را به نفع مردم ساماندهی خواهند کرد.
آرتان پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
علی جدی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بستن عوارض به انتهای زنجیره فولاد مساوی با عوارض از بخش خصوصی است و نباید بخش خصوصی را تضعیف کنیم.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۴۲    
شیوا نیک وظیفه- به گفته رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، انرژی برای تولید فولاد به عنوان یک مزیت مطرح بوده و برهمین اساس باید برای تولیدکنندگان این حوزه فراهم باشد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود خودروهایی به کشور وارد شود که قیمت آنها بین شش تا حداکثر 10 هزار دلار باشد تا عامه مردم بتوانند از این خودروها استفاده کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اصلاح نظام هدفمندی یارانه ها اقتصاد بیمار کشور در حوزه معیشت را نجات می دهد و به انحراف یارانه ها به جیب ثروتمندان پایان می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۷:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تغییر در نظام پرداخت یارانه مشروط به حفظ قیمت ها به نرخ شهریور 1400 است و دولت در این فرآیند باید از مردم حمایت غذایی و کالایی کند.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در بخش صادرات خودرو به دلیل کیفیت پایین واینکه خودرویی برای صادر کردن نداریم، نمی توان گفت این بخش کار شدنی است و می تواند منبع ارزی مطمئنی برای واردات خودروی اقتصادی خارجی باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۰:۵۸    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی موضوع واردات خودرو را بازگشت به عقب دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۲۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی مطرح کرد؛ با رفع انحصار ،گام بعدی نظارت برکیفیت خودرو و در نهایت نظارت بر بازار است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس هفته آینده وضعیت افزایش قیمت مواد غذایی را با حضور وزاری صمت و جهادکشاورزی بررسی می کنند.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به کمبود ناوگان مسافری در کشور تامین بخش اعظم نیاز حمل ونقلی کشور را متوجه تولیدکنندگان داخلی دانست و به تصویب واردات 5 هزار دستگاه اتوبوس مسافری در بودجه 1401 اشاره کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اصلاح مصوبه واردات خودرو و تصویب واردات بدون سقف گفت: با واردات، فضا رقابتی می شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
عزت اله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با بررسی کمیسیون های مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوب شد تا دولت خودرو هایی که کم مصرف و ایمن هستند را بدون سقف وارد کند.
مردم فردا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۱:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اصلاح مصوبه واردات خودرو و تصویب واردات بدون سقف گفت: امروز خلاء 500 هزار خودرویی در بازار احساس می شود که با واردات، فضا رقابتی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:واردات مدیریت شده خودروهای ایمن، با کیفیت و کم مصرف، نه تنها هیچ آسیبی به تولید داخل نمی زند بلکه موجب رضایت مردم، ایجاد رقابت، ارتقای کیفیت و منطقی ترشدن قیمت ها خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هیچ کس نمی تواند نقش ارز 4200 تومانی را در فساد و رانت منکر شود، روشن است یک عده از این وضعیت سوءاستفاده کرده اند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توضیحات وزرای مربوطه درباره هدفمندسازی یارانه ها مردم را آگاه کرد، اما اثرگذاری اینکه رئیس دولت جزئیاتی از شرایط موجود را ارائه کند بیشتر خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۷:۲۵   + ۶۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور رئیس مجلس، مصوب شد واردات خودرو کلا محول به دولت شود.
معدن نامه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۸    
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قانون جدید معادن در مجلس در دست اقدام است، از بخش خصوصی برای حضور در جلسات دعوت کردیم بنابراین عزیزان می توانند نظر خود را به ما منتقل کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اصرار بهارستانی ها بر ضرورت واردات خودرو، گفت: از آنجا که تیراژ تولید خودروسازان توان پاسخگویی به نیاز بازار را ندارد، با واردات، عرضه به بازار افزایش می یابد و قیمت ها منطقی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خانه ملت : رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دو خودروساز بزرگ کشور به مرکز بدآموزی برای سایر صنایع تبدیل شده اند و این شرکت ها قراردادهای فروش را به گونه ای تنظیم می کنند که تعهد و محدودیتی برای آنها ایجاد نشود در واقع مشتری ناچار است مبالغی را بابت خرید خودرو به حساب این شرکت ها واریز کند ...
نماینده   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: دیپلماسی اقتصادی در اولویت کار سفرای جدید کشورمان قرارگیرد و به نوعی باید سیاست در خدمت اقتصاد باشد.