یکشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۲:۵۵Oct 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

اقتصاد 24   ۱ ساعت پیش    
طرح واردات خودرو با ایرادات شورای نگهبان برای چندمین بار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگشت داده شده و مقرر است این کمیسیون با رفع ابهامات وارد شده شورای نگهبان طرح مذکور را برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس ارائه کند.
برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت وگو در خصوص حقوق واحد در حوزه معدن با دکتر الله وردی دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دکتر بهرام شکوری، رئیس کمیسیون صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
خودرو بانک   ۲ ساعت پیش    
طرح ساماندهی بازار خودرو که در رسانه ها با نام طرح واردات خودرو از آن یاد می شود، یکی از لوایح خبرساز مجلس شورای اسلامی طی چند سال اخیر بوده است. حدود سه سال از توقف واردات خودرو به کشورمان می گذرد و در این مدت تلاش مجلس برای باز کردن اندک روزنه واردات خودرو بی ثمر بوده است ...
خانه ملت   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید هرچند گرانی آهن و فولاد در افزایش قیمت بخاری اثرگذار است اما دلیل اصلی رشد بهای این محصول التهاب بازار و قیمت گذاری سلیقه ای کالاها توسط برخی تولیدکنندگان است.
شبستان   ۵ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه واردات بی رویه به تولید لطمه می زند، گفت: واردات باید عقلانی و مدیریت شده باشد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ورود کره ای ها به بازار ایران جز اینکه به اقتصاد ما آسیب می زند، فایده ای دیگر نداشته و باعث گسترش و اوج بیکاری در کشور خواهد شد.
صبحانه انلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که فضای خودرویی کشور به این سمت کشیده شده که آزادسازی واردات خودرو منتفی است، اما به نظر می رسد همچنان روزنه امیدی وجود دارد؛ این را می توان از اظهارات اخیر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس برداشت کرد.
پس از طرح موضوع اختصاص پنج درصد از درآمد فروش معادن بخش خصوصی به شهرستان محل معدن، توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس خانه معدن ایران در نامه ای به رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به تشریح نقاط ضعف و بیان نکاتی در رابطه با این طرح پرداخت و پیشنهاد کرد که طرح مذکور مورد تایید واقع نگردد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی شایعات مبنی بر تصویب قانونی برای محرمانه ماندن اموال مسئولان از سوی مجلس را تکذیب کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۳۵   + ۵۸ سایت دیگر  
علی جدی در مورد آخرین وضعیت طرح واردات خودرو، اظهار کرد: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد نحوه اصلاح ایرادات شورای نگهبان به طرح واردات خودرو به نتایجی رسیده اند؛ منتهی قرار بود یکشنبه هفته گذشته با حضور وزیر صمت این اصلاحات بررسی شود که به دلیل جلسه دولت، جلسه مجلس لغو شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۸    
گروه استان ها- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات ضابطه مند و هدفمند خودروهای خارجی که مورد نظر مجلس است، تورم انتظاری در بازار خودرو را از بین برده و سبب تعدیل قیمت خودروهای خارجی و داخلی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در این کمیسیون را تشریح کرد.
صنعت ماشین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماشین: طرح واردات خودرو در هفته جاری برای رفع ابهامات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن بررسی و رفع ابهام می شود. اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار امیدواری کرده اند که در این دوره از بررسی ها نتیجه نهایی مشخص خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در توئیتی به اهمیت تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان اشاره کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان پس فردا با حضور وزیر صمت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بررسی می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
کمیسیون صنایع و معادن مجلس هفته آینده طرح ساماندهی صنعت خودرو را بررسی می کند.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر جلوگیری از واردات خودرو به کشور، تقویت و توسعه صنعت خودرو را در گرو تمرکز بر داخلی سازی و تولید داخل دانست.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس آخرین وضعیت طرح واردات خودرو در سال 1400 را تشریح کرد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۴    
برچسب ها اقتصاد بازار خودرو خودرو کمیسیون صنایع مجلس واردات خودرو برچسب ها
اقتصاد آنلاین / برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نائب رییس اول کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به قطعی مکرر برق در واحدهای صنعتی عنوان کرد: در صورت کاهش دمای هوا اندکی در زمینه تامین نیاز کشور به برق ثبات نسبی خواهیم داشت اما نگرانی اعضای کمیسیون صنایع و معادن این است که با نزدیک شدن به زمستان بار دیگر شاهد تکرار اتفاقاتی که در تابستان تجربه ...
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۰۰   + ۴۴ سایت دیگر  
ایلنا: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه ای با حضور کارشناسان دولتی و خصوصی، قطعه سازها، مرکز پژوهش های مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین یکی از اعضای شورای نگهبان برگزار و نقطه نظرات به اشتراک گذاشته شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: کره ای ها پس از ترک ایران حتی حاضر نشدند قطعات مورد نیاز تولیدات لوازم خانگی را در اختیار شرکت های ایرانی قرار دهند و ما با تکیه بر توان داخلی توانستیم نیازمان را تأمین کنیم.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسوین صنایع و معادن مجلس در نامه ای به رئیس جمهور بر ضرورت نقش آفرینی همه مردم و جوانان برای جهادی شدن سازمان ها و وزارتخانه ها تاکید کرد. *** نامه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به رئیس جمهور ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی مشکلات واحدهای تولیدی شهر فردوسیه شهریار از جمله تعهدات ارزی و مالیات در کمیسیون متبوعش خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت رقابتی شدن تولید خودرو در کشور گفت: هزینه های ناشی از استفاده از خودروهای فرسوده، پرمصرف، با ایمنی اندک و هزینه های بالا بسیار بیشتر از واردات است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در توئیتی مطرح کرد؛ تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان منجر به ارتقای کارآمدی نهاد قانون گذاری می شود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حماست ویژه قوه قضائیه از تولید و صنعتگران گفت: دستگاه قضائی در سالجاری، جلوی تعطیلی واحدهای تولیدی را گرفته و به رونق تولید کمک کرده است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح نهایی تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار بیش از 90 درصد همان طرح اولیه خواهد بود.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: وزیر نفت گفت: برای فروش نفت و میعانات گازی راهکارهای متنوع مانند تهاتر نفت با کالا و تهاتر با مشارکت و سرمایه گذاری پیش بینی شده است. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۳۰    
صنعت خودرو مانع ورود خودروهای خارجی نیست و اینجانب بارها در رسانه ها و حتی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به صراحت اعلام نموده ام موافق واردات خودرو هستم ولی ما را از قیمت گذاری دستوری رها کنید . شما چطور؟ اخیراً ورود لوازم خانگی را با لابی گری فراوان ممنوع کرده اید؟
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفرهای استانی رییس جمهور اقدام خوبی است، گفت: ما معتقدیم این سفرها باید هدفمند باشد و پس از حل مشکلات و چالش های هر استان انجام شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: براساس گزارش وزیر نفت، تولید محصولات پتروشیمی در سال جاری به 100 میلیون تُن خواهد رسد که این عدد تاکنون به 63 میلیون تن رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۵:۱۵   + ۲۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم گفت: تا دست مافیای از صنعت خودرو قطع نشود، قیمت خودرو سر و سامان پیدا نخواهد کرد. ما دست مافیا پشت صنعت خودروسازی را مشاهده می کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واحدهای تولیدی داخلی توان تولید و تأمین خودروهای سنگین را دارند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز 18 مهر 1400 برگزار شد.
اقتصاد آنلاین / دولت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۷:۰۲   + ۴۵ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: خبر های خوبی در زمینه قرارداد های نفتی، میعانات نفت و تهاتر نفت در راه است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه امیدواریم دولت سیزدهم بتواند، مشکلات این حوزه را رفع کند، گفت: مجلس نیز آمادگی همراهی با دولتمردان در این زمینه را دارد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تحولات بخش تولید نفت و گاز و برنامه های آینده وزارت نفت با حضور وزیر نفت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بررسی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۱۵    
اوجی گفت: چالش ها و پروژه های سال های آتی دولت در سرمایه گذاری و برنامه های وزارت نفت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برنامه وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو افزایش تولید است، گفت: باید منتظر اعلام رسمی وزیر صمت در روزهای آینده برای حذف قرعه کشی فروش خودرو باشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۴۱    
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: این مصوبه مجلس بر قیمت خودرو تاثیر گذار بود، زیرا زمانی که فقط خبر این مصوبه به جامعه مخابره شد شاهد بودید که یک شوکی به بازار خودرو وارد شد و حباب قیمت ها ترکید و قیمت ها کاهشی شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: عملکرد سیستم بانکی و بانک های خصوصی بسیار مهم است، امروز عمده سپرده های جذب شده در بانک های خصوصی صرف فعالیت های کوتاه مدت می شود که عمدتا دلالی و سوداگری است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا رسانه- نخستین جلسه کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی ظهر امروز با حضور نائب رئیس مجلس برگزار می شود. لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از نمایندگان منتخب برای عضویت در کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۰    
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در توئیتی پیروزی دلاورمردان کشتی فرنگی را به ملت بزرگ ایران تبریک گفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۵۰    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شبکه های اجتماعی و تلفن های نمایندگان در این روز ها پر از پیام هایی است که از نمایندگان می خواهند که مصوبه طرح تسهیل صدور مجوز های کسب و کار عملیاتی نشود.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۷:۰۵    
علی جدی در گفت وگو با میزان، با بیان این که اگر تولید کنندگان داخلی دقت نکنند فرصت منع واردات لوازم خانگی به کشور به تهدید تبدیل خواهد شد گفت: زمانی منع واردات لوازم خانگی فرصت تلقی می شود که تولیدکنندگان داخلی این مسئله را به عنوان ظرفیتی برای توسعه کمی و کیفی محصولات خود قلمداد کنند. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون ابهامات طرح ساماندهی واردات خود را رفع می کند، گفت: تصویب و اجرای طرح ساماندهی واردات خودرو منجر به ایجاد توازن در عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دستور رهبر انقلاب برای ممنوعیت کالاهای کره ای جنبه سیاسی و اقتصادی دارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در توئیتی به سخنان اخیر ظریف درباره برجام اشاره کرد.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۸:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی از شرکت پتروشیمی پردیس بازدید کردند و با توانمندی، ظرفیت ها و جایگاه این شرکت در صنعت پتروشیمی ایران و جهان آشنا شدند. ...