یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۲۱:۰۱Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واردات خودرو»

ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شورای نگهبان مجددا با مصوبه مجلس در خصوص آزادسازی واردات خودرو مخالفت کرد.
انتخاب   ۳ ساعت پیش   + ۳۵ سایت دیگر  
طحان نظیف: نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام از چندین سال قبل، به هیات عالی نظارت در مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض شده است. شورای نگهبان بر اساس مقررات، مصوبه مورد ایراد از سوی این هیات را مغایر بند 2 اصل 110 قانون اساسی دانسته و آن را جهت اصلاح به مجلس ارسال می کند.
با تایید نهایی طرح مجلس شورای اسلامی در شورای نگهبان، واردات خودرو به طور قطعی آزاد شد.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
براساس قانونی که به زودی به دولت ابلاغ خواهد شد، واردات خودرو مشروط به درآمد صادرات خودرو، درآمد ناشی از صادرات قطعات خودرو و خدمات مرتبط با صنایع نیرو محرکه صورت خواهد گرفت و تنها شرط واردات بدون انتقال ارز بنا به درخواست بانک مرکزی حذف شده است.
خودرو بانک   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بازار خودرو ایران طی دهه 1390 شرایطی نابسامان را تجربه کرد و این شرایط با شدت بیشتر دهه نخست قرن جدید نیز منتقل شدند. در ابتدای دهه 1390 محدودیت هایی در زمینه واردات خودرو اعمال شد که براساس آن واردات خودروهای با موتور حجیم تر از 2500 سی سی ممنوع شد ...
دانستنی آنلاین   ۱۰ ساعت پیش    
برچسب ها اخبار خودرو تولید خودرو خودرو خودروسازان واردات خودرو وزارت صنعت برچسب ها
معاون امور صنایع وزارت صمت در ارتباط تصویری با گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما از پیش بینی رشد حدود 50 درصدی تولید خودرو کشور در سال آینده خبر داد و گفت: خودروسازان بخش خصوصی در حال تلاش برای افزایش عرضه هستند.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۵۳    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون ریزش شدید ارزهای دیجیتال ، موافقت شورای نگهبان با واردات خودرو و افزایش قیمت دلار پرداختند.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
تالارپشتی، رییس کمیسیون صنایع و معادن گفت: طرح واردات خودرو با توجه به تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل خواهد شد. شورای نگهبان مرجع تطبیق قانونی که مجلس وضع می کند با شرع و قانونی اساسی است، مجمع تشخیص فقط می تواند نظرش را به شورای نگهبان اعلام کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پس از رفت و آمد طرح آزادسازی واردات خودرو میان مجلس و شورای نگهبان، روز گذشته هادی طحان سخنگوی این شورا اعلام کرد که اکنون هیچ گونه ابهام یا ایرادی در خصوص طرح آزادسازی خودرو از سوی شورای نگهبان وجود ندارد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۴    
زاوه با بیان اینکه ممنوعیت واردات خودرو بدعت است، گفت: واردات خودرو طبق قانون در نهایت می توانست تعرفه بالا داشته باشد تا دولت از منابع ارزی آن صیانت کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۸:۱۴    
سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته اعلام کرد که دیگر ایرادی در طرح واردات خودرو وجود ندارد . حال این بدان معنی است که واردات خودرو آزاد شد؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: تاکنون بازخورد منفی از شورای نگهبان در مورد طرح واردات خودرو اعلام نشده و امیدواریم که به تایید برسد. احتمالا در چند روز آینده ما بتوانیم نظر شورای نگهبان را دریافت کنیم چراکه مهلت قانونی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مجلس با طرح واردات خودرو دست دولت را برای تنظیم بازار گذاشته تا با اجرای هم بازار خودرو به شکل منطقی تنظیم شده، هم رقابت در بازار ایجاد شده و هم کیفیت خودرو بالاتر برود و مشتری هم راضی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۲:۰۵    
رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: طبق طرح ساماندهی خودرو در کشور، هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات و یا سایر کالاها و خدمات، نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
همان طور که عنوان شد شورای نگهبان به توجه به اظهارات هادی طحان نظیف، سخنگوی این شورا، مشکلی با مصوبه مجلس برای اصلاح ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو که به نوعی واردات خودرو را به طور مشروط آزاد می کند، ندارد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۲:۰۱    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تعدیل قیمت ها در نتیجه واردات خودرو موضوع مهمی است که نباید از اثرات آن در کاهش نوسانات و تنش های قیمتی در بازار خودروی داخلی غافل شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سخنگوی شورای نگهبان در شرایطی از رفع ابهامات و ایرادات طرح واردات مشروط خودرو در مجلس و موافقت با این مصوبه در جلسه اخیر این شورا خبر داده که هنوز مصوبه نهایی در این زمینه از سوی شورا اعلام نشده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح واردات خودرو مورد تأیید شورای نگهبان قرار گرفته است و به مجلس برای ابلاغ باز می گردد و قانون می شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۲۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار خودرو می گوید:قیمت هیچ کالایی را نمی توان به صورت دستوری نگه داشت، لذا راه کنترل افزایش عرضه است. واردات یکی از راه های افزایش عرضه است.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۸:۲۳    
آقای سید احمد رسولی نژاد نماینده مجلس به بررسی روند فانون گذاری مجلس در مورد طرح واردات خودرو پرداخت.
خودرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۸:۱۵    
بازار خودروهای وارداتی در کما فرورفته است. خرید و فروش بخصوص در نسخه های صفر کیلومتر به ندرت انجام می گیرد و متقاضیان خرید خودروهای خارجی به انتظار نتیجه مذاکرات هسته ای در وین نشسته اند. ...
اتاق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر، به نقل از اتاق ایران، امروز هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در یک گفتگوی تلویزیونی از تأیید مصوبه مجلس درباره آزادسازی مشروط واردات خودرو خبر داد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدت هاست که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس مطرح شده و حالا توسط مجلس یازدهم به تصویب رسیده است و در انتظار تایید شورای نگهبان و مجمع تشخیص است، اما بسیاری از صاحب نظران نگران نحوه اجرای این قانون هستند و با توجه به تجربه های مشابه، آن را شکست خورده می دانند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان در ارتباط با طرح ساماندهی صنعت خودرو اظهار داشت: مرحله قبل اساسا مغایرت شرعی یا قانونی نسبت به این طرح نداشتیم و تنها سه ابهام وجود داشت که با بررسی هایی که در شورای نگهبان به عمل آمد این ابهام ها برطرف شد .
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۷    
با تائید طرح واردات خودرو از سوی شورای نگهبان آیا واردات خودرو عملیاتی می شود؟
خودرو بانک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دکتر هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در یک مصاحبه زنده با شبکه خبر صدا و سیما اعلام کرد که در مورد طرح ساماندهی بازار خودرو و همچنین بحث واردات خودرو، 3 ابهام وجود داشت که با تغییرات انجام شده، این طرح مجدداً مورد بررسی قرار گرفت و حال شورای نگهبان هیچ ایراد و یا ابهامی ندارد. ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشوربه بیان اظهارات خود در خصوص تصویب مصوبه واردات خودرو در ازای صادرات قطعه و خودرو در مجلس پرداخت.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
برچسب ها ابهامات شورای نگهبان صنایع نیرو محرکه طرح ساماندهی صنعت خودرو واردات خودرو برچسب ها
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۹   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از رفع ایرادات طرح ساماندهی صنعت خودرو و نبود هیچ ابهامی درباره این طرح خبر داد. *** رفع ایرادات طرح ساماندهی صنعت خودرو به گزارش صنایع ، هادی طحان نظیف در ارتباط با طرح ساماندهی صنعت خودرو، اظهار داشت: ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۵   + ۳۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارسینه ، اعضای شورای نگهبان در جلسه اخیر خود با طرح مجلس برای واردات مشروط خودرو موافقت کردند. برهمین اساس، این طرح آماده می شود تا به طور رسمی به قانون تبدیل شود. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، هادی طحان نظیف روز شنبه درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو، گفت: ماده 4 این طرح درباره واردات خودرو به ازای صادرات خودرو و قطعات و سایر خدمات مرتبط با انواع صنایع محرکه بود که در جلسه اخیر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت ...
سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا نسبت به طرح ساماندهی صنعت خودرو هیچ ابهام و ایراد شرعی یا قانونی ندارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۱    
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده تاثیر با بیان اینکه مصوبه واردات مجلس 20 درصد از ظرفیت اسقاط خودروی کشور را پشتیبانی می کند، گفت: فعال سازی80 درصد از ظرفیت راکد مراکز اسقاط به خودروسازان و موتورسیکلت سازان باز می گردد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۴۹ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان نسبت به طرح ساماندهی صنعت خودرو هیچ ایراد یا ابهامی ندارد
طبق طرح ساماندهی خودرو در کشور، هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات و یا سایر کالاها و خدمات، نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت وگوی زنده تلویزیونی از کیفیت و کمیت خودروهای داخلی انتقاد کرد. محمد باقر قالیباف همچنین از طرح واردات خودرو در ازای صادرات قطعه که هم اکنون در شورای نگهبان در حال بررسی است، حمایت کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حسینی کیا ضمن تاکید بر اینکه شورای نگهبان با واردات خودرو مخالف نیست بلکه مجمع تشخیص با آن مخالف است، گفت: واردات خودرو باید آزاد شود و دولت از مدیریت خودروسازان کنار برود.
صنعت ماشین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماشین: رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی مصوبه ساماندهی صنعت خودرو را انگیزه ای برای صادرات خودرو و قطعات خودرو دانست و گفت: واردات در ازای صادرات نه تنها موجب خروج ارز از کشور نمی شود بلکه با ارزآوری رشد اقتصادی برای کشور به همراه خواهد داشت.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۴:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
به اسم حمایت از خودرو ساز داخلی چنان فجایایی در اقتصاد کشور بوجود آورده ایم که مایه تاسف و خنده آیندگان را فراهم خواهد ساخت. چرا باید عوارض واردات خودرو تا این حد بالا و رقمی نسبتا ثابت باشد؟ چرا اجازه داده نمی شود که افراد متقاضی با منشا ارز خارج از کشور به هر میزان اقدام به واردات خودرو با تعیین ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۸   + ۳۸ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان خودروهایی را که تولید کردند، بیرون نمی دهند و به بهانه اینکه عرضه خودرو در بازار صرف نمی کند، حاضر نیستند این خودروها را به بازار بیاورند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۶   + ۳۹ سایت دیگر  
در پی آغاز مجدد مذاکرات برای لغو تحریم ها، این سوال در اذهان ایجاد شده که در صورت امضای برجام چه تغییراتی در صنعت خودرو داخلی و قیمت ها در کارخانه و بازار به وجود خواهد آمد. در این گزارش با گفت وگو با چند تن از کارشناسان، این موضوع بررسی شده است.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۱:۰۹    
در این ویدیو به سراغ بررسی طرح جدید مجلس برای آزادسازی واردات خودرو رفته ایم و به رخدادهای پس از تصویب این طرح پرداخته ایم. همچنین نکاتی در مورد تعرفه های جانبی واردات خودرو در این ویدیو مطرح شده است. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
عزت الله اکبری در مصاحبه با بخش "باسخنگویان" با بیان اینکه برخی نماینده ها نسبت به طرح واردات خودرو اعتراض داشتند، گفت: در نهایت متنی آماده شد که می گوید هر فرد حقیقی یا حقوقی در ازای صادرات قطعاتِ مربوط به نیرو محرکه می تواند خودرو وارد کشور کند. ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه محمد باقر قالیباف در گفت وگوی تلویزیونی چهارشنبه شب خود با تبریک دهم آذر، روز مجلس، گفت: آیت الله مدرس به اینکه مجلس خانه ملت است معنا بخشید. او از مردم و خواسته هایشان دفاع کرد و به موضوعات ملی و دینی معنا داد ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۲:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
یوسف داوودی ضمن ابراز مخالفت با قیمت گذاری دستوری که تبعات منفی برای صنعت و بازار خودرو در بردارد، اظهار داشت: عمده مذاکرات نمایندگان در کمیسیون صنایع حول محور قیمت گذاری خودرو مبتنی بر میزان عرضه و تقاضا، صادرات و واردات خودرو است و این مولفه ها می بایست تعیین کننده قیمت خودرو باشند. ...
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۰:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس به انتقادات درباره مصوبه واردات خودرو پاسخ داد و مفهوم مصوبه واردات خودرو را تشریح کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۲    
یک کارشناس خودرو گفت: در مصوبه اخیر مجلس افرادی که منابع ارزی در اختیار دارند می توانند واردات خودرو انجام دهند، مجلس با این مصوبه امتیاز واردات خودرو را به بخش کمی از جامعه اختصاص داده که با اصل عدالت اجتماعی در تناقض است.
خودرو تک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
در پی مصوبه مجلس مبنی بر آزادسازی واردات خودرو مشروط به صادرات قطعات و خودرو، این سوال به وجود آمده که خودروسازان قصد دارند در این طرح چه خودروهایی را صادر کنند؟ ...