یکشنبه ۱۳ فروردینساعت ۱۰:۰۷Apr 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه صنعتی شدن خراسان جنوبی دنبال شود، گفت: یکی از اقداماتی که در رشد تولید مورد نیاز است بحث گسترش بازار و تحرک بخشی به تجارت خارجی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نظام بانکی و بورس 2 رکن اصلی تحقق شعار سال جدید به شمار می رود و اگر امسال بانک ها و بورس بتوانند نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنند، هم تورم تا حدود زیادی مهار می شود و هم رشد تولید اتفاق می افتد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه می بایست رویکردها کمک به قطعه سازان با هدف افزایش تولید و اشتغالزایی در صنعت قطعه باشد، گفت: ارائه تسهیلات به قطعه سازان در اولویت است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در واردات خودرو که به تعبیر او کند انجام شده، می گوید واردات خودرو در کنار افزایش تولید داخل و همچنین حذف قیمت گذاری دستوری می تواند بازار خودرو را به تعادل برساند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی، گفت: اگر توطئه های سنگین علیه کشور صورت نگرفته بود، حتماً با آمریکا و اروپا به توافق رسیده بودیم ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، برخورد جدی با کالای قاچاق و جلوگیری از ورود آن به کشور را به عنوان پیش شرطی مهم برای رشد تولید عنوان کرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص قابلیت تحقق برنامه های تولید داخل در افزایش تیراژ و واردات و تاثیر آن بر بازار و قیمت کارخانه ای خودروسازان گفت ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:مشکلات موجب شد که عده ای از مردم نتوانند به موقع در سامانه یکپارچه خرید خودرو ثبت نام کنند بنابراین وزارت صمت باید برای رفع مشکلات این افراد چاره اندیشی کند و زمان مجدد برای افتتاح حساب وکالتی پیش بینی شود تا بتوانند در سامانه و فرآیند ثبت نام طرح یکپارچه عرضه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۳۵    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از الزامات تحقق شعار سال به ویژه رشد تولید تغییر رفتار بانک ها در پرداخت تسهیلات حوزه تولید است و برای اینکه تولید بتواند رشد کرده و تورم کنترل شود، باید بروکراسی اداری برای پرداخت تسهیلات تولید به حداقل برسد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر وجود ظرفیت های معدنی در ایران و لزوم فاصله گرفتن از خام فروشی، اظهارنظر درخصوص عملکرد وزیر صمت را به زمان دیگری موکول کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید دولت برای خنثی کردن تحریم ها و توطئه ها در جنگ اقتصادی بخش خصوصی را با تمام قوا به میدان آورد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با وجود اینکه موضوع واردات خودرو به منظور مدیریت بازار و افزایش عرضه در مجلس تصویب شده اما به درستی عملیاتی نشده است و هنوز تعداد خودروهای وارداتی بسیار کم است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۸:۱۹   + ۱۲ سایت دیگر  
تسنیم : لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره عرضه کالا از جمله خودرو در بورس، گفت: فروش کالا در بورس در هیچ جای دنیا وجود ندارد و این اقدام یک حرکت نادرست است .
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با تشدید نظارت ها بر بازار از افزایش قیمت و گرانفروشی جلوگیری کند تا برخی تولیدکنندگان با افزایش نرخ ارز، قیمت محصولات تولیدی خود را بدون توجه به میزان ارزبری آن افزایش ندهند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مشکلات موجود در روند ثبت نام خودرو، گفت: وزارت صمت باید برای برون رفت از این وضعیت و رفع سردرگمی مردم نواقص و اشکالات سامانه ثبت نام خودرو را برطرف کند نکته دیگر اینکه در این طرح مردم باید مبلغی را در حساب های بانکی واریز کنند که به نظر می رسد این موضوع با ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر به دنبال پیشرفت و ارتقای کیفیت لوازم خانگی هستیم باید هر تولیدکننده ملزم به صادرات 10 تا 20 درصد تولیدات خود شود.
8 صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
طهماسبی: مجلس و دولت باید از صنایع بزرگ حمایت کنند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر لزوم حمایت از صنایع بزرگ در سال آینده، گفت: باید مجلس و دولت از صنایع بزرگ به عنوان یکی از راه های صادرات حمایت کنند. فرهاد طهماسبی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر لزوم حمایت [...]
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۵:۴۳   + ۲۱ سایت دیگر  
الله وردی دهقانی در گفت وگو با ایران اکونومیست در رابطه با موضوع واردات خودرو بیان کرد: ما واردات خودرو را برای تنظیم بازار و مدیریت حوزه عرضه و تقاضا، منافع مردم، رعایت استانداردها و ایجاد رقابت مصوب کرده بودیم که در حال انجام است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با قانونی شدن واردات خودروهای دست دوم با عمر کمتر از 5 سال وزارت صنعت نمی تواند بهانه ای برای نابسامانی بازار خودرو داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره مشکلات ایجاد شده در روند ثبت نام خودرو در طرح فروش فوری ایران خودرو، گفت: این وضعیت پذیرفتنی نیست و موجب آزار مردم است، در حال حاضر خرید خودرو به مشکلی برای مردم تبدیل شده و نباید با ایجاد مسائل حاشیه ای به این مشکلات دامن زد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در طرح یکپارچه عرضه خودرو از آنجاکه پول متقاضیان بلوکه می شود، خودرو باید به قیمت روز به افراد تحویل داده شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
لطف الله سیاهکلی در گفت و گو با ایران اکونومیست با اشاره به مناسب بودن طرح فروش یکپارچه خودرو، اظهار داشت: این طرح از راهکارهای پیشین، برای ساماندهی بازار خودرو بهتر است زیرا بورس به صورت مزایده خودرو را عرضه می کرد که در افزایش قیمت آن نیز تاثیر بسیاری داشت. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۶   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت بارها و بارها شکل و ظاهر خودروها را در حد عوض کردن چراغ و آینه تغییر داده و فقط نام خودرو را عوض کرده، در حالیکه موتور آن ها تغییری نکرده و خودروهای جدید با نام جدید و با قیمت بالاتر به بازار عرضه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با حمایت های مجلس از دستاوردهای جهاد دانشگاهی گفت: مجلس آمادگی دارد در زمینه ریل گذاری، قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین موجود نقش موثری در جهت کمک به جهاد دانشگاهی داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت که آمادگی داریم در حوزه قانونگذاری به جهاد کمک کنیم، چراکه یک جهت اصلی جهاد دانشگاهی دانشگاه است که ستون اصلی علمی پیشرفت کشور می باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۴    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های خودروسازی نباید زیانده باشند و شرط خروج این شرکت ها از زیاندهی ناشی از قیمت گذاری دستوری، اصلاح نظام قیمت گذاری با لحاظ حاشیه سود مناسب و رشد عرضه خودرو است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی همگام با جامعه و تحولات آن بسیار اثرگذار بوده است، گفت: مولود بسیار خوبی از نظام جمهوری اسلامی است.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دخالت دولت در امر واردات و عدم هماهنگی میان دستگاه های دولتی امنیت سرمایه گذاری برای واردات و سیاست دولت در اجرای این مصوبه را مختل کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال را گامی در راستای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا دانست و گفت: دولت هنوز ارز منشا خارجی را برای واردات خودرو به کار نگرفته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در جنگ ارزی با دشمن هستیم و طبق برخی برآورد ها حدود 30 تا 40 میلیارد دلار نزد مردم وجود دارد که اگر پنج میلیارد آن وارد عرصه شود کمر جنگ ارزی می شکند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اراده ای نمی بینم که قرار باشد جلوی افراد سودجو و فرصت طلب گرفته شود و الا کمیسیون اصل نود، پرونده های زیادی در ارتباط با مسائل مختلف که در کشور ایجاد مشکل کرده اند دارد و باید حوزه قضایی وارد کار شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بازار گفت: در حقیقت وزارت صمت تبدیل به مجری برای بخشنامه واردات خودرو شده است، این وزارتخانه دخالت مستقیم در تمام فرآیند واردات خودرو را دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۴   + ۴۰ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید به این نکته توجه داشت که خوشبختی و بدبختی یک ملت به مجلس آن باز می گردد و اگر مجلس بتواند ریل گذاری درستی انجام دهد مشکلات حل شده و دولت قوی نیز از مجلس قوی برخواهد خواست.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عملکرد یکساله دولت، گفت: یکی از اشتباهات دولت این است که حاضر نشد از روز اول مجلس را به برادری قبول کند و در گوش او خواندند که نفر اول اجرایی کشور هستید و به کسی راه نشان ندهید و دولت با این نگاه و خیال راحتی که رای آورده است ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اقدامات مثبت تیم مدیریتی جدید گروه سایپا در یکسال اخیر، کاهش آمار مراجعات در بخش خدمات پس از فروش محصولات سایپا را بیانگر ارتقای کیفیت محصولات این شرکت دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: تشکیل سازمان بازرگانی مشکلات را کمتر نمی کند زیرا در حال حاضر با وجود اینکه فقط دو مجموعه، وظیفه تولید و تامین را برعهده دارند، هماهنگی به درستی انجام نمی شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از راهکارهای مجلس برای تنظیم بازار خودرو خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۸:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اظهار نظرهای غیرکارشناسی موجب شوک به بازار خودرو می شود، گفت: توقف خط تولید یک خودرو کار مهمی نیست چراکه این خودروها باید سال ها قبل از خط تولید خارج می شدند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، رضا تقی پور روز پنجشنبه در نخستین گردهمایی آسیایی سازندگان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت ساختمان، با اشاره به چالش های صادرات خدمات مهندسی اظهار داشت: طبیعتا فعالان این صنعت، فرصت ها و تهدیدهای این محیط را بهتر می شناسید، چرا که در میدان درگیر این مسایل هستید ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا : یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از سیاست های دولت در حوزه خودرو انتقاد کرد. لطف الله سیاهکلی در تذکری شفاهی در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز شاهد مشکلاتی در بخش خودرو هستیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:در شرایطی که تولید کالا یا محصولی بسیار است، تولیدکنندگان مجبور خواهند شد که مازاد تولیدات را دور بیاندازند. در حال حاضر افرادی به ما مراجعه و گلایه می کنند که تولیداتشان بسیار است اما نمی دانند با آن چه کنند.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از عملکرد ضعیف دولت در صنعت خودرو انتقاد کرد و گفت: دولت و وزارت صمت با تعدد تصمیمات خود در صنعت خودرو روح و روان مردم را به بازی گرفته اند به طوریکه جوانان نمی توانند برنامه ریزی درستی برای خرید خودرو داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۳   + ۵۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از سیاست های دولت در حوزه ارز و خودرو انتقاد کرد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در همایش پیشران اقتصادی درباره بازار ارز گفت: کسری بودجه و ناتوانی سیستم بانکی و در نتیجه خلق پول باعث تورم و کاهش ارزش پول ملی می شود بنابراین قیمت ارز افزایش پیدا می کند. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت این روزهای بازار ارز و افزایش چشمگیر نرخ دلار گفت: ایراد از آنجاست که سیاست های ارزی نسبت به گذشته تغییری نکرده است و ما همچنان همان سیاست های انفعالی را در قبال بازار غیررسمی دنبال می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: دولت قبل در مسیر پیشرفت در حوزه ساخت نیروگاه تعلل ایجاد کرد و این باعث قطعی شدید برق در کشور شده است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۶:۵۹   + ۴۵ سایت دیگر  
درباره دلایل ممنوعیت واردات آیفون 14 نیز اطلاع رسانی درستی انجام نشده، تا جایی که اخیرا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم گفته که مجموعه های اجرایی باید به این موضوع پاسخ دهند که چه تفاوتی بین واردات تلفن همراه سامسونگ وجود دارد که جلوی واردات گوشی مدل آیفون 14 به بعد را گرفته اند؟
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:با واردات خودروهای دست دوم خارجی ناترازی بازار خودرو از بین می رود و تعداد خودروهای وارداتی افزایش خواهد یافت در نتیجه قیمت ها کاهش می یابد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۳۷ سایت دیگر  
حجت الله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که باید مجموعه های اجرایی به این موضوع پاسخ دهند که چه تفاوتی بین واردات تلفن همراه سامسونگ ....