شنبه ۱۱ تیرساعت ۱۲:۳۳Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ساماندهی بازار خودرو»

خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به ضرورت استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: با وجود گذشت یک سال از وعده آقای فاطمی امین مبنی بر ساماندهی بازار خودرو، این بازار همچنان با التهاب روبه رو است.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران معتقد است: تمامی تلاش ها بر حمایت از صنعت داخلی است در حالی که اگر راه واردات باز شود، آرامش نسبی نیز به بازار خودرو بازخواهد گشت . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت می گوید: ساماندهی بازار خودرو که تاکنون انجام نشده است، نیاز به یک تصمیم جدی دارد.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۵:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو می گوید: در سال پیش رو حدود 40 درصد افزایش قیمت خودرو پیش بینی می شود. به گزارش اقتصاد24، ساماندهی بازار خودرو از جمله وعده هایی بود که وزیر صمت از نخستین روزهای شروع کار خود در وزارتخانه بارها مطرح کرد اما آشفتگی این روزهای بازار خلاف وعده ها را ثابت می کند ...
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۳:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
بهزاد رحیمی با بیان اینکه اگر رویه کاری وزارت صمت در خصوص خودرو ادامه دار باشد، وزیر استیضاح می شود گفت: وزارت صمت چند وقتیست وعده هایی در خصوص ساماندهی بازار خودرو داده، اما به هیچ کدام عمل نکرده که همین موضوع باعث نارضایتی نمایندگان مجلس شده است
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۶:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، سال 99 بود که مجلس یازدهم به صورت جدی وارد بحث ساماندهی صنعت خودرو شد و بارها به دولت وقت اعلام کرد که لایحه ای را برای ساماندهی بازار خودرو ارائه کند که هر بار با بی اعتنایی دولت مواجه شد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون صنایع و معادن مجلس در کارنامه اجلاسیه دوم مجلس یازدهم با پیگیری و به سرانجام رساندن مصوبه خودرویی مجلس و طرح مدیریت داده ها و اطلاعات ملی گام های بلندی در راستای رفع مشکلات کشور برداشت.
صنعت ماشین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۷:۱۲    
صنعت ماشین: در شرایطی که در دو هفته گذشته و با آغاز عرضه خودرو در بورس کالا شاهد شفافیت در معاملات و تحقق کشف قیمت واقعی خودروها بودیم این روند بنا به دلایل نامعلوم متوقف شد تا نشان دهد ساماندهی بازار خودرو جنبه های دیگری هم دارد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بالاخره قانون ساماندهی بازار خودرو به دنبال تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۶:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: از آنجا که واردات خودرو مطالبه مردم بود و خودروسازان نیز نمی توانستند نیاز داخل را تامین کنند، نمایندگان مجلس یازدهم به خواسته جامعه پاسخ دادند و با پیگیری بسیار بستر تصویب قانون ساماندهی بازار خودرو را فراهم کردند.
شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۸:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
موضوع عرضه خودرو در بورس کالا از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که به تایید و اجماع طیف زیادی از کارشناسان اقتصادی این کار باعث شفافیت در معاملات و ساماندهی بازار خودرو می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس صنعت خودرو می گوید: وزیر صمت وعده هایی در خصوص ساماندهی بازار خودرو داد، اما تاکنون هیچ کدام اجرایی نشده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۲:۴۰    
محمد خبری زاد کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه خودرو در بورس کالا مانند سایر کالا ها می تواند سبب شفافیت قیمتی و همچنین قیمت گذاری عادلانه و کوتاه شدن دست دلالان و واسطه ها شود.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۲:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
می متالز - کارشناسان بازار سرمایه مزیت برجسته عرضه خودرو در بورس کالا را شفاف سازی فرآیند معاملات در بازار خودرو می دانند، موضوعی که از پیش شرط های اساسی برای ساماندهی بازار خودرو به شمار می رود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۷:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه مقابله با مافیای خودرو نشان داده تلاش ها برای ساماندهی بازار خودرو و مقابله با وضع موجود در دقیقه نود خنثی می شود.
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عصر خودرو- از آغاز بکار مجلس یازدهم بحث طرح ساماندهی بازار خودرو از سوی نمایندگان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح بوده و در طرح مذکور برای ساماندهی و تعادل بخشی به بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا، موضوع عرضه خودرو در بورس کالا پیشنهاد و مطرح شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۸    
برنامه شنبه شب جهان آرا با موضوع ساماندهی بازار خودرو در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.
برنامه شنبه شب جهان آرا با موضوع ساماندهی بازار خودرو در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس راهکار ساماندهی بازار خودرو را عرضه خودرو در بورس کالا عنوان کرد. *** هزارتوی مشکلات بازار خودرو به گزارش صنایع، محمدرضا پورابراهیمی به مهیا بودن زیرساخت های بازار سرمایه برای احیای صنعت خودرو و رفع نارسایی های این بازار اشاره کرد و گفت: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: افزایش تولید، کاهش خوردرو های در پارکینگ، واردات و واقعی سازی قیمت خودرو در حذف قرعه کشی موثر است.
سراج24   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با تصویب قانون واردات خودرو گفت: به استناد ماده 4 قانون ساماندهی بازار خودرو و با اصرار مجلس و پیگیری های کمیسیون صنایع و معادن و تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت در حال نگارش آیین نامه اجرایی واردات خودرو است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۰:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: سامانه فروش یکپارچه به تنهایی برای ساماندهی بازار خودرو کافی نیست و وزارت صمت باید ملزومات آن را بررسی و فراهم کند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۷:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سیدجواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مجلس یازدهم ماده چهار ساماندهی بازار خودرو که در مجلس دهم تصویب شده بود را اصلاح و به مجمع تشخیص مصلحت برد و کلیات آن تصویب شد. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در رابطه با ساماندهی بازار خودرو گفت: برای ساماندهی این حوزه در وهله نخست باید ساختار خودروسازان داخلی اصلاح شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۲:۰۲   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای ساماندهی حوزه خودرو در وهله نخست باید ساختار خودروسازان اصلاح شود سپس با ایجاد فضای رقابتی، شرایط را برای ورود موثر بخش خصوصی به این حوزه فراهم کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
کریمی رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو معتقد است بدیهی ترین و منطقی ترین راهکار برای ساماندهی بازار خودرو مدیریت همزمان عرضه و تقاضا است به این معنا که از یک سو باید میزان عرضه خودرو از طریق رشد تیراژ تولید افزایش یابد و از سوی دیگر تقاضا کنترل شود.
سلام نو / خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۸:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
وزارت صمت با راه اندازی سامانه فروش، عرضه را نیز به بهانه شفاف سازی و پرهیز از فعالیت های سوداگرانه به عهده گرفته است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
صنعت و بازار خودرو همواره زیر سوال بوده است؛ از قیمت بالای آن گرفته تا کیفیتی که روز به روز پایین می آید و عرضه ای که با تقاضا همخوانی ندارد و همچنین رانت و فسادی که گاه و بیگاه دیده می شود و البته انحصاری که همیشه وجود داشته، نشان دهنده اوضاع آشفته این صنعت و بازارش است. ...
پدال نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۴:۰۲   + ۳۰ سایت دیگر  
سال گذشته رضا فاطمی امین وزیر صمت وعده های مختلفی در خصوص ساماندهی بازار خودرو داده بود؛ یکی از وعده هایش حذف قرعه کشی بود و این موضوع را بار ها در رسانه ها اعلام کرده بود که امسال قرعه کشی خودرو حذف می شود، اما حالا با گذشت یک ماه از سال ...
عصر خودرو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
عصر خودرو- 21 ماه پس از آغاز بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس شورای اسلامی و پس از مخالفت های مکرر شورای نگهبان و در نهایت مخالفت دائمی هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ...
سلام نو / همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
گمانه زنی های اولیه حاکی است احتمالا مسئولان بلندپایه در حوزه سیاستگذاری های بالادستی، به این نتیجه رسیده اند که برای آب کردن بهمن قیمت ها در بازار خودرو، چاره ای جز واردات در پیش رو نیست؛ وارداتی که البته می بایست بتواند کفه های عرضه و تقاضا را در بازار خودرو به تعادل نزدیک کند.
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۰۹:۰۱    
طرح و برنامه های وزیر صمت در صورتی شکل خواهد گرفت که با تولید بالا نیاز داخلی برطرف و در نتیجه بازار خودرو سامان دهی شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به ضرورت ارائه طرحی دو فوریتی در مجلس برای ساماندهی بازار خودرو یادآور شد: دولت قول داد سهام خود را در ایران خودرو و سایپا واگذار کند اما شرکت های زیرمجموعه آن می خواهند سهم ایران خودرو و سایپا را خریداری کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
نماینده اقلید در مجلس گفت: از مجلس می خواهیم یک طرح دوفوریتی را برای ساماندهی بازار خودرو ارائه کند تا انحصار در بازار خودروها بعد از انقلاب برای همیشه شکسته شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۰۵:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در ابلاغی، هشت فرمان رئیس جمهور برای ساماندهی بازار خودرو به خودروسازان و ذی نفعان این صنعت ابلاغ و وزیر صمت پیگیر اجرای این فرامین شده است؛ اما باید دید این تصمیمات چه قدر عملی می شود و می تواند در روند بازار موثر باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ساماندهی بازار خودرو بدون واردات مدیریت شده محقق نمی شود، گفت: باید با واردات مدیریت شده خودرو از یک سو بخشی از نیاز بازار را پوشش داد و از سوی دیگر زمینه ارتقا کیفیت محصولات تولیدی را فراهم کرد.
اسب بخار پرس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سرانجام مجمع تشخیص مصلحت نظام با مغایر خواندن طرح ساماندهی بازار خودرو با سیاست های کلی نظام، باعث حذف این بند از لایحه بودجه شد. اما آیا واردات خودرو از نظر ماهیت با واردات قطعه از مبدایی خاص آنچنان تفاوتی از نظر ماهوی دارد؟ و آیا این ممنوعیت واردات خودرو تنبیه عمومی به جای تربیت شخص نیست؟ ...
سخنگوی شورای نگهبان: مجلس در بررسی لایحه بودجه 1401 مصوبه ای درباره واردات خودرو داشت که این مصوبه مفادی نزدیک به مصوبه اولیه ای است که در ارتباط با طرح ساماندهی بازار خودرو مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون تلفیق درباره اینکه آیا بلاتکلیفی مصوبه مجلس درباره واردات خودرو خللی در مصوبه بودجه ای نمایندگان برای واردات 70هزار خودرو در سال آینده ایجاد نمی کند، گفت: واردات 70هزارتایی خودرو ارتباطی با طرح ساماندهی بازار خودرو ندارد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر صمت کاهش قیمت خودرو، افت 15درصدی هزینه تمام شده و رشد 50درصدی تولید در سال آینده را وعده داد. به گزارش همشهری، 12روز پس از صدور فرمان 8ماده ای رئیس جمهوری به خودروسازان برای رشد تولید و عرضه و بهبود کیفیت خودروهای داخلی ...
راه امروز   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۰۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
بهرام پارسایی که از طراحان اصلی ساماندهی بازار خودرو است، از لابی پنهانی مافیای خودروسازان با برخی نمایندگان و دستگاه ها برای عقیم سازی واردات خودرو پرده برداشته و دست به افشاگری زده است.
سلام نو / خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۶:۵۸   + ۲۶ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: نظر مجمع تشخیص نسبت به مصوبه مجلس درباره واردات خودرو مثبت شده است.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۰۰:۳۰    
کیمیا نجفی فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به 8 دستور رئیس جمهور برای ساماندهی بازار خودرو گفت: 8 فرمانی که برای ساماندهی بازار خودرو در نظر گرفته اند پارادوکس دارد. یکی از فرمان ها این بود که دولت سریعاً از صنعت خودرو خارج بشود اما پس از آن فرمان های بنگاهدارانه ای برای بازار صادر شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۱   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس به تشریح نشست مشترک تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و نمایندگان شرکته های خودروسازی با مسئول کمیته پیگیری طرح ساماندهی بازار خودرو در مجمع پرداخت.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۲۹ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رضا فاطمی امین ابتدا صحبت از تولید سه میلیون خودرو تا سال 1404 به میان آورد و اعلام کرد که از این سه میلیون، یک میلیون دستگاه آن برای صادرات خواهد بود. بعد از کسب رای اعتماد مجلس هم اعلام کرد چند برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای ساماندهی بازار خودرو در نظر دارد ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۰:۲۷    
درحالی که کمیسیون صنایع و معادن مجلس درپی آزادسازی محدود و مشروط واردات خودروهای سواری به منظور ساماندهی بازار خودرو بود، کمیسیون تلفیق بودجه با رویکردی متفاوت آن را معطوف به خودروهای تجاری کرد که درآمدی چندبرابر برای دولت دارد.
خودرو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۲   + ۱۰۰ سایت دیگر  
به گزارش car.ir در طی جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس به بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی بازار خودرو پرداختند. حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رییسه مجلس گفت که کمیسیون صنایع بر نظر قبلی خود در ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو اصرار کرد. ...
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۷:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: به خودروسازان این فرصت داده شده است تا فعالیت خود را ساماندهی کنند. به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۰:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حمایت 85 درصدی مردم از طرح ساماندهی بازار خودرو خبر داد. *** مردم از طرح ساماندهی بازار خودرو حمایت می کنند به گزارش صنایع ، سید احمد رسولی نژاد ضمن با انتقاد از عملکرد وزیر اذعان داشت: ...
اسب بخار پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح ساماندهی بازار خودرو را غیر قانونی دانست و با اشاره به قانع نشدن نمایندگان از جلسه با وزیر صمت و مدیران ایران خودرو و سایپا گفت: در اسرع وقت با ربیس جمهور دیدار خواهیم داشت. ...