یکشنبه ۲۸ دیساعت ۱۳:۱۳Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علم و فناوری»

ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - شهرداری گرگان با ارایه طرح دو فوریتی به شورای اسلامی این شهر خواستار واگذاری ساختمان بلااستفاده فرهنگ سرای مرکز استان به پارک علم و فناوری گلستان شد.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
یک شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز در راستای بازیافت پسماندهای تر و حفظ محیط زیست موفق شد محصولات خود را به حد قابل توجهی تولید و جهت فروش به سراسر کشور ارسال کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به در مضیقه بودن پارک به دلیل فضای فیزیکی نامناسب، گفت: بسیاری از شرکت های دانش بنیان به دلیل اینکه فضای کافی نداریم، نمی توانند عضو پارک شوند زیرا طبق قانون ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- رئیس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: از ابتدای انتصاب شهردار فعلی اهواز خواستار انعقاد تفاهم نامه ای به منظور ارائه خدمات فناورانه بودیم ولی این تفاهم نامه نیز به امضا نرسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: نبود فضای مناسب برای فعالیت شرکت های دانش بنیان مشکل اصلی پارک علم و فناوری است که انتظار داریم با حمایت و همکاری مسوولان استان این نقیصه برطرف شود.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۹:۳۰    
پیشرفت علم وفناوری بشر را به قله های رفیع دانش رسانده وبسیاری از ناممکن ها را مقدور ساخته و امروز معلوم نیست که قطار دستاوردهای علمی انسانها تا کجا پیش خواهد رفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۹:۲۰    
گروه استان ها – فرهنگسرای شهرداری گرگان طبق توافق با پارک علم و فناوری استان گلستان به مدت 5 سال به این پارک اجاره داده می شود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است. ...
دبیرخانه شورای عای علوم تحقیقات   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۵    
دکتر رحیمی دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با مثبت ارزیایی کردن عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: عملکرد این صندوق موجب تقویت زیرساخت های زیست بوم علم و فناوری شده است. ...
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد با توجه به تایید قوانین و مقررات بین المللی به خصوص کنوانسیون حقوق دریاها و مسائل زیست محیطی و تخریب اکوسیستم خلیج فارس و پیامدهای نامطلوب ساخت جزایر مصنوعی توسط امارات بایستی متوقف شود. به گزارش مدار شرقی، در دوره جدید با توسعه و پیشرفت علم و فناوری و تلاش [...]
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پارک های علم و فناوری در سراسر کشور به طور یکسان توسعه پیدا نکرده ، رویداد های فناورانه نامتوازن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- جهادگران عرصه علم و فناوری سپاه امام رضا(ع) در قالب جشنواره ای معرفی و به رقابت با یکدیگر می پردازند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - دبیر منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان گفت: تلاش ما، توسعه گلخانه های خودپایدار است تا با بهره گیری از فناوری های نوین، در مصرف آب و انرژی استفاده بهینه صورت بگیرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از ستاد نانو؛ پایگاه استت نانو 10 دستاورد برتر فناوری نانو در سال 2020 که می توانند تاثیر قابل توجهی بر بهبود کیفیت زندگی و رفاه عمومی مردم داشته باشند را معرفی کرد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار یزد و جمعی از مدیران صندوق پژوهش در جلسه با رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف؛ ضمن حمایت از ایجاد ناحیه نوآوری یزد بر تعامل با دانشگاه شریف تاکید کردند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۶    
اردبیل- ابراهیم پور، رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حمایت از فعالان بخش فرهنگی و اجتماعی تلاش می کنیم تا با مشارکت و همکاری نهادهای این حوزه استارتاپ ها و رویدادهای شتاب فناورانه را برگزار کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از انعقاد تفاهم نامه تبلیغات اسلامی با پارک علم و فناوری خبر داد و گفت: بهره گیری از ظرفیت های علمی برای کاهش آسیب های اجتماعی در اردبیل اولویت اساسی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
طرح جامع "پارک علم و فناوری مدرس؛ پردیس پژوهش" در جلسه هیئت امنای این دانشگاه به تصویب رسید.
سینا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۴۹    
به گفته معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری یکی از مهمترین رسالت های پارک های علم و فناوری در استان ها اهتمام به تشکیل و تقویت و توسعه مراکز رشد و نوآوری است که می تواند کمک شایانی به جوانان تحصیل کرده در کسب و کارهایشان کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۸:۱۵    
در این شماره از بستۀ اخبار علم و فناوری ایسنا، خبرهایی از مشاهده یک کهکشان در حال زوال، استفاده از فناوری هسته ای در فضاپیماها، ماندگاری برخی از علائم کرونا در بیماران بستری شده و چند خبر دیگر را مرور می کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۱:۲۵    
بندرعباس - ایرنا -بررسی وضعیت مرکز پارک علم و فناوری هرمزگان توسط معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با مثبت ارزیایی کردن عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: عملکرد این صندوق موجب تقویت زیرساخت های زیست بوم علم و فناوری شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
دستیار سابق امنیت ملی در دفتر علم و فناوری کاخ سفید بر این باور است که احتمال وقوع خشونت بیشتر در سراسر ایالات متحده قبل از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب که قرار است 20 ژانویه انجام شود، قطعا وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - برای نخستین بار در کشور، مخازن حمل و نقل کرایژونیک ( مایعات فوق سرد ) توسط یکی از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تولید و به کشور عراق صادر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: فردا، پنجشنبه آخرین مهلت ارسال اثر به نخستین رویداد مجازی کارآفرینی (تاک) است که 30 دی به صورت مجازی در استان برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر جشنواره استارپوزال از رونمایی از سایت ناحیه نوآوری دانشگاه تربیت مدرس طی هفته های آینده خبر داد.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۶    
نشست تفاهم نامه سه جانبه فی مابین شبکه نانو فناوری جهان اسلام و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام برگزار شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۰۰    
نشست تفاهم نامه سه جانبه شبکه نانو فناوری جهان اسلام و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام صبح امروز در دانشگاه پیام نور برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری کردستان از پیوستن این مرکز به شبکه توسعه اقتصاد دیجیتال( تاد) خبر داد و گفت: هدف از این کار تسهیل در ارائه خدمات به شرکت های نوپا در استان است.
دولت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
از برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد تا از توانمندی آنها برای شتاب دادن به روند توسعه فناورانه کشور استفاده شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، این سامانه با حضور مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ...
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از وجود 24 شبکه تحقیقاتی در کشور و اعطای مجوز برای راه اندازی 12 پارک علم و فناوری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه معین استان اردبیل از تلاش برای رشد و توسعه استان اردبیل در عرصه علم و فناوری در قالب دانشگاه معین استان اردبیل خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری از همکاری با متخصصان بین المللی خبر داد و گفت: امیدواریم که این برنامه همکاری با متخصصان خارجی توسعه پیدا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی امنترین استان کشور برای سرمایه گذاری است گفت: وجود نیروی کار تحصیلکرده و دانشگاه های متعدد، پارک علم و فناوری و بنیاد ملی نخبگان، فرصت مغتنمی است تا سرمایه گذاران از آن بهره مند شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس پارک علم و فناوری مازندران از حمایت بلاعوض پارک علم و فناوری این استان از پایان نامه ها و رساله های دکتری در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۵    
دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید (OSTP) روز سه شنبه از ایجاد دفتر ابتکار ملی هوش مصنوعی به عنوان بخشی از تلاش دولت ترامپ برای اولویت دهی به هوش مصنوعی خبر داد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۸    
رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری گفت: توسعه تعاملات بین المللی نقش کلیدی در حوزه جذب نیروی انسانی بین المللی و متخصص ایفا می کند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، گفتگوی علمی کاری از این شبکه رادیویی با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران و دنیا به سمت اقتصاد دانش بنیان در حال تغییر رویکرد است، گفت: ما به منظور استفاده حداکثری از نیروی انسانی، پلتفرمی را تعریف کردیم و در آن 9 هزار نفر از ایرانیان صاحب سرمایه و دانش و خلاقیت از این ظرفیت ما استفاده کردند.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۹   + ۹۹ سایت دیگر  
به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از کاهش 12 تا 20 درصدی انواع موبایل در روزهای اخیر خبر داد و گفت که این کاهش قیمت باید در سایر کالاهای الکترونیکی از جمله تبلت هم رخ دهد.” ریزش 20 درصدی قیمت گوشی موبایل در بازارگ ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا رخشانی گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر نقش محوری خانواده، مسجد و مدرسه در راستای نهادینه سازی فرهنگ نماز تاکید دارد و الگو سازی فرهنگ نماز و نماز خوانی در بین خانواده ها و فرزندان آنان ضرورت دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با رونمایی از برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی پیشرفت علم و فناوری در ایران در جهت توسعه قرار گرفت.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
موزه علم و فناوری شنژن بازدیدکنندگان را با هر بار بازدید با یک تجربه غنی و متنوع روبرو می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمانشاه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و دریافت تسهیلات نمونه سازی، موفق به تولید موم قالب گیری تخصصی با کیفیت برای کاربردهای خودروسازی، ساخت جنگ افزار، تجهیزات تولید برق، توربین های بخار و گاز و قطعات هواپیما شد.
راه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
پارک علم و فناوری و شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد به منظور گسترش همفکری آموزشی و پژوهشی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: وصل کردن دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و حمایت از آنها از برنامه های عالی وزارت نفت و متاثر از سیاست های کلی کشور است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: معاون علم و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد جمعاً 50 پارک علم و فناوری در کشور دایر است که کل اعتبارات آن ها به اندازه اعتبار یک بیمارستان در تهران هم نیست.
دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست ارائه تجربیات مدیریت سبز دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری گفت: انتظارمان این است که رفتار دانشگاهیان، رفتار سبز باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سمنان از حمایت پارک علم و فناوری و کمیته امداد استان سمنان از ایده های برتر دانشجویان راه یافته به رویداد استارتاپی کارآفرین شو در این استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۴۵    
بندرعباس - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار هرمزگان گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان فضای مناسبی برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم کرده و انتظار می رود مکان مناسبی نیز برای نخبگان استان ایجاد کند.