پنجشنبه ۱۰ خردادساعت ۱۹:۱۱May 2024 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت علوم»

پول نیوز   ۲۸ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز هیئت امنا و ممیزه وزارت علوم گفت: یکی از وظایف اعضای هیئت علمی انجام پژوهش بر اساس نیاز محوری در آیین نامه جدید ارتقا مورد توجه قرار گرفته است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
جیرفت- ایرنا- معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه جیرفت گفت: با موافقت شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم و اعلام سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، سه رشته گرایش جدید در مقطع کارشناسی ارشد به لیست رشته های دانشگاه جیرفت اضافه شد.
سینا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، حسن زمانیان، در این سفر با آقاناسیف رئیس دولت استان آستراخان ملاقات کرد. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست از وزارت علوم، روح اله رازینی در نشست هم اندیشی معاونان آموزشی دانشگاه های معین کشور و دانشگاه های استان تهران که پیرامون برنامه ریزی برای آغاز سال تحصیلی جدید، اقدامات آتی معاونت آموزشی در حوزه آمایش آموزش عالی برگزار شد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۲۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایران اکونومیست از وزارت علوم، محمدعلی زلفی گل در نشست هم اندیشی و همفکری معاونان آموزشی دانشگاه های استان تهران و دانشگاه های معین استان ها با حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم گفت ...
موج   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله اراکی و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرکل مشاوره و سلامت وزارت علوم، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و اعضای کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی در خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی دانشجویان کشور برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - علی نژاد، معاون فناوری وزارت علوم با اشاره به لزوم توسعه بازار محصولات دانش بنیان به ویژه از طریق صادرات گفت: در تلاش هستیم تا از ابزارهای مختلف برای تسهیل صادرات محصولات فناورانه بهره ببریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم گفت: مهارت محور کردن آموزش های دانشگاهی آخرین دستور کاری بود که رئیس جمهور شهید در حوزه وزارت علوم پیگیری می کردند.
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم ، نشست سالیانه رایزنان علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با حضور علیرضا بیگدلی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه و هاشم داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و با حضور رایزنان علمی در محل این سازمان برگزار شد. ...
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بوعلی سینا همدان، عبدالحسین کلانتری در مراسم گرامی داشت یاد شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت، در مسجد بزرگ دانشگاه بوعلی سینا، اظهار کرد: در این روزها برنامه های بسیار خوبی در دانشگاه های کشور شکل گرفت ...
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، نشست سالیانه رایزنان علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی خارج از کشور با حضور سجاد احدزاده رئیس مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و جعفر رازقی معاون بورس و امور دانشجویان بین الملل سازمان امور دانشجویان برگزار شد. ...
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: برای تمرکز هرچه بیشتر عناصر اصلی زیست بوم جوان نوآوری و فناوری، هماهنگی کامل بین بازیگران این زیست بوم یک ضرورت است.
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه با سیّد محمّدرضا هاشمی گلپایگانی، جعفر توفیقی، محمد مهدی زاهدی، کامران دانشجو، سید ضیاء هاشمی، منصور غلامی وزرای پیشین علوم جمهوری اسلامی ایران به همراه محمد علی زلفی گل وزیر علوم ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا دبیر اجرایی یازدهمین کنگره ملی گیاهان دارویی و مدیرکل پژوهشی وزارت علوم گفت: در کنگره گیاهان دارویی که از امروز چهارشنبه در یزد آغاز و فردا به پایان می رسد 900 پژوهشگر همکاری دارند و 500 پوستر همراه با سخنرانی در خصوص تبادل اطلاعات و ارتقای کشت گیاهان دارویی ارائه شده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۰    
به منظور ارزیابی عملکرد سازمان های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جشنواره شهید رجایی برای شاخص های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نشستی با حضور نمایندگان سازمان امور دانشجویان، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سازمان ملی سنجش در محل دفتر مشاور وزیر در امور ایثارگران برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاهی که نتواند حل مسائل کند به کارکرد اصلی نپرداخته، گفت: کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها سه برابر افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۰۸:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
رییس مرکز جذب وزارت علوم درباره حل مشکل جذب هیات علمی در دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی گفت: یک مسیر جدید برای جذب هیات علمی در دانشگاه های غیرانتفاعی باز شده است.
عصر همدان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: رئیس جمهور شهید همواره بر تاثیر دانشگاه ها در جامعه تاکید داشتند بر مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها اعتقاد داشتند و می گفتند اگر دانشگاه به حل مسائل مردم کمک نکند، به کارکرد حقیقی خود نپرداخته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۰:۳۰    
رئیس سازمان اداری و استخدامی از برگزاری آزمون استخدامی در سال جاری و جذب 50 هزار نفری در دستگاه های دولتی خبر داد و گفت: آزمون فراگیر جذب کارمندان دولتی در دستگاه های اجرایی برگزار می شود و مشخصا در وزارت بهداشت ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق وزیر، مدیران و کارکنان وزارت علوم تحقیقات و فناوری با آرمان های امام تاکید کرد: آنچه که امام گفتند و رهبری بر آن تأکید دارند؛ اعتماد به مردم، خودباوری، دل ها را به هم گره زدن و باور به این که از دل همین جوانان میتوان آینده را ساخت.
خبرگزاری آران و بیدگل   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۸:۴۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش شبکه شرق، میثم لطیفی امروز در حاشیه اولین همایش مورد کاوی مدیران دولتی در جمع خبرنگاران افزود: امسال آزمون فراگیر استخدام دستگاه های دولتی برگزار می شود و سرجمع 50 هزار کارمند جدید استخدام می شوند. ...
اقتصاد آنلاین / سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۴   + ۶۸ سایت دیگر  
سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور از انتشار کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 خبر داد.
سینا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۶:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش سینا از روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با حضور روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، امیرحسین میرآبادی رئیس سازمان توسعه همکاری های علمی و فناورانه بین المللی ...
دانشگاه هرمزگان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۵:۲۱    
با همت مرکز مشاوره، سلامت و سبک مجتمع آموزش عالی میناب و همکاری دفتر مشاوره، سلامت و سبک وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ برگزاری دورهمی دنیای کودکان در مجتمع آموزش عالی میناب سه شنبه 8 خرداد ماه با حضور فرزندان اعضای هئیت علمی و همیاران علمی برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان اداری و استخدامی از برگزاری آزمون استخدامی در سال جاری و جذب 50 هزار نفری در دستگاه های دولتی خبر داد و گفت: آزمون فراگیر جذب کارمندان دولتی در دستگاه های اجرایی برگزار می شود و مشخصا در وزارت بهداشت ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: اهمیت دانشگاه در تربیت نیروهای متخصص و متعهد برای جامعه، نه تنها در سخن بلکه در عمل مورد توجه ویژه رئیس جمهور شهید بود. دیدارهای دانشجویی و تاکید بر زنده نگه داشتن جنبش دانشجویی در دانشگاه ها، نشان از اهمیت کلیدی نقش دانشگاه در نگاه ایشان بود.
سلام نو / شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۴:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
سید حسن خمینی تاکید کرد: آنچه که امام گفتند و رهبری بر آن تأکید دارند؛ اعتماد به مردم، خودباوری، دل ها را به هم گره زدن و باور به این که از دل همین جوانان میتوان آینده را ساخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۳    
رییس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به تدوین سند ملی هوش مصنوعی در آموزش عالی گفت:این سند به سفارش وزارت علوم و با همکاری سایر دانشگاه ها در حال تدوین است و هفته آینده در وزارت علوم ارائه می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم گفت: محورهای ده گانه در ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاه ها (نشان سرو) بر اساس مطالبات رئیس جمهور شهید، در حوزه های آموزش عالی طراحی شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون پژوهشی وزارت علوم و دبیرکل شورای عالی عتف ضمن اشاره به اهمیت تامین مالی برای طرح های کلان ملی گفت: این شورا نباید طرح هایی را تصویب کند که اجرایی است، بلکه باید موضوعات علمی و پژوهشی در سطح کلان را در نظر داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون بورس وامور دانشجویان بین الملل وزارت علوم از افزایش رایزنان علمی با ماموریت های جدید خبر داد.
قائم مقام وزیر علوم و رئیس هیات امنا و هیات ممیزه دانشگاه ها ضمن تشریح جزئیات جدید آیین نامه ارتقاء از اختصاص امتیاز ویژه به اساتید زن دارای فرزند زیر 6 سال در این آیین نامه خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۲۰:۴۱    
رئیس مرکز هیئت های امنا و ممیزه وزارت علوم گفت: ملت ایران در این 45 سال توانسته اند در زمینه های علمی و فناوری پیشرفت کنند و یا در پیشرفت آن سهمی داشته باشند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۱    
آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تدوین شد.
پرتال دانشگاهی   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه 07 خرداد 1403 - 27 May 2024 قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کمیته فرهنگی تمدنی با هدف پشتیبانی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور تشکیل شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت علوم درخصوص کاندیداتوری رؤسای دانشگاه ها گفت: ما ضابطه خاصی در آموزش عالی نداریم، در این حوزه ها طبق قوانین حاکم بر کشور عمل می کنیم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، محمدعلی زلفی گل امروز (یکشنبه) در حاشیه مراسم تسلیت به همسر شهید آیت الله سیدابراهیم رئیسی، در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران درباره اقدام ماندگار رئیس جمهور شهید در وزارت علوم گفت: 75 اقدام در این وزارتخانه طی مدت دولت سیزدهم انجام شده که بیشتر آنها جدید است. ...
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: رایزنان علمی می توانند به بازطراحی تعاملات علمی با جهت گیری فناورانه بپردازند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر سیاستگذاری فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بر ضرورت آشنایی کارگزاران فرهنگی دانشگاه ها با مهارت های نوین کنش گری مؤثر در این عرصه تأکید کرد و افزود: این برنامه از اولویت ویژه ای برخوردار است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مراسم یادبود رئیس جمهور شهید و همراهان او از سوی وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۷:۳۸    
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: کارکرد دانشگاه حقیقت جویی است و حقیقت حاصل تضارب آرا و اندیشه ارتقای عقلانیت اجتماعی است. اگر این موضوع شکل نگیرد در جای دیگر نمی توان آن را جستجو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به استفاده از ظرفیت رایزنان علمی در انجام طرح های پژوهشی مشترک میان چند کشور گفت: رایزنان علمی می توانند توانمندی های کشور ایران را در عرصه جهانی نشان دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر علوم با اشاره به برنامه وزارت علوم برای جذب 320 هزار دانشجوی بین المللی طی برنامه هفتم توسعه کشور گفت: رایزنان علمی به جذب دانشجوی خارجی کمک کنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل سیاست و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه برخی از ناشران بین المللی به بهانه تحریم و موانع تراشی مقالات محققان کشور را تایید نمی کنند، گفت: اگر این موانع برای دانشگاه های کشور از سوی برخی از ناشران بین المللی وجود نداشت ...
سخنگوی وزارت علوم با انتشار پستی در صفحه مجازی خود نوشت: در سه سال اخیر میانگین تحقق بودجه دانشگاه ها در دولت سیزدهم بیش از صد در صد بود که این اتفاق در تاریخ آموزش عالی بی سابقه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۷    
وزیر علوم گفت: با تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم دولت سیزدهم، حدود 70 هزار شغل توسط شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و واحدهای فناور ایجاد شد که بیشتر برای نخبگان بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم سوگواری و یادبود رییس جمهور شهید و همراهانش که در ستاد وزارت علوم برگزار شد، با بیان اینکه سید محرومان، شهید خدمت، حضرت آیت الله رئیسی و یاران و همراهان صدیق به بزرگمردان شهید رجائی و باهنر پیوستند ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از ارسال ابلاغیه ای به دانشگاه ها در راستای تبیین راهبردهای لازم برای تقویت وحدت ملی، حمایت از پوشش رسانه ای پویش های دانشجویی همچنین تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها و استان با هدف ایجاد وحدت رویه در برنامه های تشییع خبر داد.
عصر دنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
عصر دنا: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از ارسال ابلاغیه ای به دانشگاه ها برای تبیین راهبردهای لازم در راستای تقویت وحدت و انسجام ملی خبر داد.