یکشنبه ۰۶ فروردینساعت ۲۲:۴۱Mar 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت علوم»

اعتمادآنلاین : محسن برهانی گفت: وزارت علوم و دانشگاه تهران نسبت به موضوع حساس شدند و به نظر میرسد نظرات این بخش عاقل بر طیف مقابل (سوپرانقلابی های رادیکال) غلبه کرده و پروسه غیرقانونی اخراج فعلاً متوقف شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: ما دانشگاهیان امسال باید پیگیر بهینه شدن تولیدات کارخانه ها باشیم، اگر چنین کاری صورت پذیرد قطعاً در تولید، رشد خوبی خواهیم داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۰۲    
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: تعداد مقالات مشترک بین المللی نمایه شده در پایگاه وب آو ساینس کشور از رشد 66 درصدی برخوردار است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۱۶    
دبیر شورای صنفی دانشگاه خواجه نصیر خواستار رسیدگی وزارت علوم به اجرا نشدن قانون اثربخشی نمره مردودی در این دانشگاه شد و گفت: نمره دهی به پایان نامه مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد بر اساس قوانین نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۵۳    
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: وزارت علوم تلاش می کند از ظرفیت دانشگاه های بزرگ برای بازنگری سرفصل های آموزشی استفاده کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ثبت نام 420 هزار نفر از دانشجویان برای دریافت وام تحصیلی و وام شهریه خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بررسی پرونده ادغام یا انتزاع آموزش پزشکی در سال های گذشته نشان می دهد این موضوع به یک جدال کهنه و بی سرانجام میان وزارتخانه های بهداشت و علوم تبدیل شده است و محدود به یک بازه زمانی خاص نمی شود و هرگاه موضوع انتقال رشته های آموزش پزشکی به آموزش عالی از سوی سیاست گذاران ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۱۶    
7 دانشگاه وزارت بهداشت و 20 دانشگاه وزارت علوم توانسته اند در بین دانشگاه های تاثیرگذار جهان خوش بدرخشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: تلاش می کنیم هم اثرگذاری وام ها و هم تعداد افرادی که از تسهیلات صندوق رفاه استفاده می کنند را در سال جدید افزایش دهیم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم با تشریح عملکردش در سال گذشته از حمایت از اعضای هیات علمی جدید الاستخدام و جوان در هیات های امنای دانشگاه ها خبر داد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی با تبریک آغاز سال 1402 از همه دانشگاهیان خواست که در جهت تحقق شعار سال مهار تورم و رشد تولید همه تلاش خود را به کار گیرند. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۲:۰۱    
عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم گفت: رخوت در دانشگاه ها باعث شده تا برخی از مسئولان به صورت سلیقه ای عمل کنند و این موضوع جزء افول فعالیت های دانشجویی و جنبش دانشجویی نتیجه ای دیگری ندارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۵    
عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم اعتقاد دارد که وزارت علوم در ناآرامی ها و اتفاقات اخیر دانشگاه ها عملکرد مناسبی نداشته است و تشکل های دانشجویی از عملکرد این وزارتخانه رضایت ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
زمان برگزاری و ثبت نام نخستین دوره آزمون زبان وزارت علوم "MSRT" در سال 1402 اعلام شد.
معاون پژوهشی وزارت علوم با اعلام اینکه یکی از برنامه های مهم وزارت علوم گسترش تعامل دانشگاه ها و پژوهشگاه ها با صنایع و دستگاه های اجرایی کشور است؛ همکاری دوجانبه صنایع و دستگاه های اجرایی با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها را در سال 1401 روبه رشد دانست و بر ادامه برنامه های متنوع دفتر ارتباط با صنعت ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از انتخاب بیش از 94 تجربه موفق دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در حوزه صنعت در سال 1401 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: موضوع آمایش سرزمینی در جذب اساتید دانشگاه ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: وزارت علوم و مرکز مرتبط قرآنی آن لازم است طی یک آمایش جدید، میزان نیاز به فارغ التحصیل علوم قرآن و حدیث را برآورد کنند چراکه به نظر می رسد میزان خروجی این رشته، هیچ تناسبی با نیازهای عمومی و تخصصی کشور ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
در راستای اجرای طرح راه اندازی سراهای مهارت آموزی دانشجویان (سرمد) تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت فرهنگی وزارت علوم و دانشگاه فنی و حرفه ای منعقد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۴۵    
معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: همایش ملی مهارت افزایی، هدایت شغلی و صلاحیت حرفه ای در آموزش عالی کشور با محور انطباق برنامه های درسی متناسب نیاز کار در 9 خرداد 1402 برگزار می شود.
سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اخیراً اعتبار خوبی با اجازه و دستور مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی برای نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها به وزارت علوم اختصاص یافته است که در حال پیگیری این مهم برای محقق شدن هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۵۳    
سخنگوی وزارت علوم با بیان این که تجهیزات ما در سال های اخیر به سمت فرسوده شدن رفته و به خاطر تحریم ها، برخی تجهیزات به ما، فروخته نشده و همین مسائل باعث می شود جهش علمی کند شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۳۵    
سخنگوی وزارت علوم گفت: در زمینه تولید مقالات از رشد پنج درصدی برخوردار هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت علوم گفت: دانشگاه ها به سمت حمایت از اساتید جوان حرکت کنند و همچنین گرنت پژوهشی خوبی به اساتید جوان در 5 سال اول فعالیت شأن اختصاص داده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مشاور وزیر و سخنگوی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری با اشاره به عملکرد یکساله این وزارتخانه با بیان اینکه بازگو کردن نکات منفی به وزارت علوم کمک کرد، تصریح کرد: پرداختن رسانه ها به نقاط ضعف وزارت علوم باعث شد که به اشتباهات خود ورود کنیم.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت علوم گفت: 33 درصد یعنی یک سوم مقالاتی که ایرانیان می نویسند مشترک با کشورهای خارجی است و توانسته ایم با این کار دیپلماسی علمی را حفظ کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۰۹   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ارائه وام 7 میلیونی سفر به عتبات عالیات به دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور خبر داد.
پرسش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
این مقام وزارت علوم درباره تعطیلی این دفتر از سوی آلمان افزوده این دفتر یک سازمان علمی است نباید تحت تاثیر مسائل قرار بگیرد یا اینکه فرانسه حتی در مباحث علمی با ما رفتار مناسبی ندارد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: نکته مهمی که مطرح است و باید روی آن برنامه ریزی ویژه ای انجام گیرد؛ مسئله عفاف و حجاب در دانشگاه است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
نتایج آزمون های کتبی سی و هفتمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم و راهیافتگان به مرحله نهایی این جشنواره معرفی شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه دانشگاه تهران از قرارگیری دانشگاه تهران در جایگاه نخست جذب دانشجوی بین الملل در بین دانشگاه های وزارت علوم خبر داد و گفت: راه اندازی شعبه دانشگاه تهران در کشور گرجستان نهایی شد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم، بخشنامه ملغی شدن کلیه پایه های ممتاز ویژه و پایه های تشویقی مندرج در ماده 53 فعلی آیین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی و پایه های تشویقی مصوب هیئت امنا را ابلاغ کرد. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
در جریان برگزاری دو نشست که به تازگی به پایان رسید، نهاد قانونگذاری ملی چین طرح اصلاحی را برای نهادهای شورای دولتی تصویب کرد که شامل سازماندهی مجدد وزارت علوم و فناوری بود که توجه ویژه مطبوعات خارجی را به خود جلب کرد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دانشگاه آزاد اسلامی که قریب به 40 درصد آموزش عالی کشور را شامل می شود اقدام به راه اندازی سامانه ای در همین راستا کرد تا این فرآیند با مرور دقیق تولیدات علمی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به شکل دقیق تری تکمیل شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، آئین نامه آموزشی در خصوص معادل سازی دروس دوره های کاردانی و کارشناسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باطل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به منظور مهارت افزایی دانشجویان در عرصه فنی و حرفه ای و اجرای طرح سرمد در سراهای دانشجویی منعقد شد.
مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست با فعالان کانون های فرهنگی دانشگاه های تهران تاکید کرد: استفاده از ظرفیت فعالان فرهنگی دانشگاه ها از الزامات امر سیاست گذاری است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۵:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در شیوه نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمده است: این شیوه نامه به منظور تجلیل از سرآمد آموزشی در سطح دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور و با هدف تکریم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۳:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت: در تابستان 1401 اولین المپیاد دانشجویان بین الملل و پس از یازده سال سومین دوره المپیاد شاهد و ایثارگر را برگزار کردیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۰:۳۴    
مدیر کل دفتر سیاست گذاری وزارت علوم : در این درگاه هر صنعت یا مجموعه بر اساس نیاز های خودش می تواند ببیند که چه دانشمندی یا چه پژوهشگری در آن حوزه تخصصی کار می کند و همچنین میزان فعالیت هایی که در آن حوزه دارد را نشان میدهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر راه اندازی رشته های غیرتکراری در دانشگاه ها، گفت: تلاش می کنیم رشته های دانشگاهی که مشابه آن در استان ها وجود دارد دوباره ایجاد نشود.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اولین همایش ملی منتقدانه با موضوع رویکرد های انتقادی به فرصت ها و چالش های ارتباطات شبکه ای در فضای مجازی به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی، 30 اردیبهشت 1402 برگزار خواهد شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، در بین 141 عضو هیات علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت در وزارت علوم معرفی شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۱۵ سایت دیگر  
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا یکشنبه شب به ریاست سید ابراهیم رئیسی و با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه و دیگر اعضا تشکیل جلسه داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۱۷    
عضو هیئت علمی برتر ارتباط با صنعت معتقد است که محدودیت هایی که برای استفاده از اینترنت در کشور وجود دارد سبب اتلاف وقت زیادی از محققان برای دسترسی به یک سایت علمی می شود. البته این مشکل با تدبیر مسئولان در حوزه ارتباطات در هماهنگی با وزارت علوم به راحتی قابل رفع و رجوع است.
معاون پژوهشی وزارت علوم در خصوص ایده های برتر گفت: ارائه و مستندسازی ایده ها و الگوهای نوین در همکاری دانشگاه ها با جامعه وصنعت می تواند در بهبود همکاری های بین مراکز علمی، صنایع و دستگاه های اجرایی موثر واقع شده و بنا به فراخور امکانات و زیرساخت های موجود، در دستور کار جهت اجرایی شدن قرار گیرند.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: با تصویب طرح پست داک و جذب دانشجوی همکار تمام وقت با دریافت حقوق و هم چنین تصویب صندوق علوم، تحقیقات و فناوری، ما می توانیم انقلابی در حوزه مالی تحقیق، پژوهش و فناوری داشته باشیم.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: زیرساخت دانشگاه های استان مناسب نیست و باید بهبود یابد، انتظار داریم وزیر علوم به این موضوع توجه کند.
رهیاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۸:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: در پی تعامل با وزارت علوم مجوز جذب 40 استاد جوان در دانشگاه شهید چمران اهواز در دو سال اخذ شده است.