یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۶:۵۳Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت علوم»

ایکنا   ۵ ساعت پیش    
رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به آغاز فرایند دوره جدید جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم، گفت: ثبت نام برای شروع در جشنواره از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۹ ساعت پیش    
مدیرکل برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم گفت: در عین حال پدیده چند وجهی اشتغال و بیکاری یک نسبت کاملا مستقیم با روکود اقتصادی دارد به همین منظور مسئله بیکاری فارغ التحصیلان لزوما ناشی از آموزش عالی نیست.
سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور از اول اردیبهشت ماه سال 1400 در همه دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم آغاز می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۱    
دوره دوم سلسله کارگاه های راهبری قرآنی به رهبری سوره های قرآن از سوی مدرسه سفیران قرآن با همکاری وزارت علوم برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اجرای طرح ارتقای آشپزخانه ها و خوابگاه های دانشگاه ها درسال جاری خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مجله تحقیقات کاربردی در حوزه قرآن و حدیث با کسب مجوز از وزارت ارشاد فعالیت خود را شروع نموده است و در حال انتشار و کسب امتیاز از وزارت علوم می باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام معاونت فرهنگی وزارت علوم دهمین جشنواره فیلم و عکس امید دانشجویی 25 تیرماه برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه کوثر با جایگاه علمی بالاتر از دانشگاه مادر خراسان شمالی، به عنوان یکی از دانشگاه های هدف وزارت علوم در طرح آمایش آموزش عالی است که البته در نهایت این دانشگاه کارکرد خود را از دست می دهد و به خاطره ها می پیوندد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۳:۰۶    
مدیر قطب علمی کاتالیست دانشگاه شهید بهشتی گفت: وزارت علوم هیچ نظارتی برعملکرد قطب های علمی ندارد. در حقیقت قطب های علمی فراموش شده هستند و همین امر سبب شده است تا قطب ها هیچ عملکردی نداشته باشند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - متقاضیان پذیرش دکتری بدون آزمون در رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی شریف تا تاریخ 4 اردیبهشت 1400 فرصت دارند برای شرکت در این دوره نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم درباره میزان اشتغال و حقوق برخی از رشته های پرطرفدار بعد از زمان فارغ التحصیلی توضیح داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۸:۲۵    
با بی تدبیری وزارت علوم در خصوص برگزاری کلاس های عملی در شهر های زرد، سلامت دانشجویان و خانواده هایشان به خطر افتاد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از جمع مبلغ پرداختی به دانشجویان در نیم سال اول سال تحصیلی 1399- 1400 را اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان ثبت تقاضای وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1400-1399 تا 20 اردیبهشت اعلام شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۶    
عملکرد ضعیف قطب های علمی موجب شد تا با بابک شکری، معاون پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی به گفتگو بپردازیم و از چالش هایی که قطب های علمی با آن رو به رو هستند، آگاه شویم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۵۰    
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش وام ویژه دکتری به یک میلیون تومان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۵:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: در نامه ای از معاون آموزشی وزارت علوم درخواست شده پذیرش دانشجو مانند سال قبل ادامه داشته باشد تا پژوهشگاه ها برای جذب پژوهشگر پسادکتری به جای دانشجو آماده شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۲   + ۲۵ سایت دیگر  
وام ویژه دکتری از ابتدای سال 1400 با تصویب هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به 1 میلیون تومان در ماه افزایش یافت.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس هماهنگی بسیار خوبی که با وزارت علوم و سازمان سنجش و سازمان اداری استخدامی کشور انجام شد، فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد یک هفته فرصت دارند که فرم ها را برای آزمون استخدامی دولت پر کنند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به ارسال پیامک به دانشجویان برای ثبت نام وام دانشجویی تاکید کرد: صندوق برای حمایت از دانشجویان پیگر ثبت نام آنها برای وام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۰    
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه گفت: دانشگاه تربت حیدریه در جدیدترین رتبه بندی وزارت علوم 13 پله صعود کرده است.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۹    
مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب افزود: در سال گذشته همکاری هایی را با دانشگاه های افغانستان شروع کردیم که بنا داریم در سال جاری این همکاری ها در زمینه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی توسعه یابد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۲    
راه اندازی دانشکده های موضوعی یکی از راهکارهای ساختاری دانشگاه آزاد اسلامی برای رسیدن به دانشگاه اجتماعی و مسئله محور است؛ راهکاری که می تواند توسط دانشگاه های وزارت علوم هم الگوبرداری شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۸:۳۵    
مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: عملکرد فرهنگی دانشگاه ها در این مدت قابل قبول بوده و هیچ کدام از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی تعطیل نشده است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۳:۵۰    
غلامحسین رحیمی شعرباف، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره هدف از منطقه بندی در طرح آمایش آموزش عالی اظهار کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
غلامی درباره معیار های کاهش و افزایش جذب دانشجوی دکتری در دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم توضیحاتی داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مشکلات سیستم آموزشی، آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده که دانشجویان این دانشگاه نتوانند در سال تحصیلی جاری از مزایای وام شهریه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بهره مند شوند.
براساس طرح آمایش آموزش عالی در خراسان جنوبی قرار است دانشگاه صنعتی بیرجند به همراه چند آموزشکده و موسسه غیرانتفاعی در دانشگاه بیرجند ادغام و پردیس صنعتی بیرجند ایجاد شود. دانشجویان و کارکنان دانشگاه بیرجند و... با اجرای این طرح مخالفت کرده و نسبت به عواقب اجتماعی آن هشدار داده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم با اشاره به اصلاح آیین نامه ارتقای اساتید، گفت: قرار است نقش اساتید در حل چالش های ملی و منطقه ای در آیین نامه ارتقا لحاظ شود.
خبرگزاری صبا: دستیار ارشد رئیس سازمان اوج در یادداشتی خطاب به کارگردان مستند انحصار ورثه پاسخ او را داد و درباره مساله آرشیو روایت فتح شفاف سازی کرد. ...
خیبرآنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۴۸   + ۲۳ سایت دیگر  
علاوه بر ترک فعل سازمان برنامه و بودجه کشور در رصد و پیگیری انجام تکالیف و درج قیمت تمام شده واقعی فعالیّت های دستگاه های اجرایی در پیوست شماره (4) عملکرد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم در محاسبه و تعیین قیمت تمام شده واقعی نیز مطلوب نیست و این دستگاه ها باید به وظایف قانونی خود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۰:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره بازگشایی دانشگاه ها از مهر 1400 اظهار کرد: قبل از سال 1400 دو نامه در خصوص برگزاری کلاس های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی و همچنین برگزاری امتحانات حضوری به دانشگاه ها ارسال کردیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی دعوت به همکاری می کند.
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پیشنهاد افزایش سقف وام دانشجویی برای سال تحصیلی 1401_1400خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از راه اندازی سامانه جدید دریافت شکایات و گزارش تخلفات از سوی مردم و دانشجویان خبر داد که دچار تغییرات مثبتی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۴:۰۱    
تهران- ایرنا- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طرح غربالگری بیماری کرونا را برای کارکنان این وزارتخانه اجرا کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور برنامه ریزی فناوری وزارت علوم از اعطای 1500 گرنت فناوری به دانشگاه های 20 استان در سال 1400 خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
براساس رایزنی معاون اداری مالی وزارت علوم و ستاد امور رفاهی اعضای هیأت علمی، وام مسکن اعضای هیات علمی تا سقف 5 میلیارد ریال افزایش یافت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه صنعتی بیرجند در بیانیه ای از وزارت علوم خواستند تا هرچه سریع تر ابلاغ حذف کدرشته های این دانشگاه را از دستور کار خارج کند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم بر ضرورت استفاده از تجارب دانشمندان برتر در توسعه همکاری با صنعت تاکید کرد. به گزارش بازارکاربه نقل از وزارت علوم ...
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم جزئیات مدل جدید پذیرش دانشجو در سال جاری را تشریح کرد و گفت: دانشجویان دکتری بر اساس مدل جدید پذیرش شده اند. علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مدل جدید پذیرش دانشجو در سال جاری گفت: مدل قبلی پذیرش دانشجو بر اساس رشته بود هر مجوزی که صادر می شد ...
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم از تدوین برنامه جامع توسعه علم و فناوری شامل آموزش عالی پژوهش و فناوری و توسعه و نوآوری خبرداد. به گزارش بازارکار به نقل از وزارت علوم در نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با صدور حکمی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان را منصوب کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۴:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
در نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری که با حضور قائم مقام و معاونان این وزارت و حضور مجازی رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و با محوریت بررسی وضعیت آموزش عالی کشور در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد ...
ملیت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد که در رابطه با اسکان دانشجویان در خوابگاه ها نمی توان برای همه دانشگاه ها نسخه واحدی ارائه کرد.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به پیگیری ها برای راه اندازی صندوق توسعه علمی کشور در سال 1400 گفت: این صندوق قرار است از پایان نامه ها و رساله های تقاضامحور حمایت کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت: اعتبارات قانون بودجه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال 1400 نسبت به قانون بودجه 1399 حدود 56.9 درصد افزایش یافته است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای حمایت و نظارت بر انجمن ها و اتحادیه های علمی-دانشجویی وزارت علوم گفت: مسئولان دانشگاه ها از دانشجویان دفاع نمی کنند و دانشجویان به تنهایی توانایی گرفتن حق خود از اعضای هیئت علمی را ندارند.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۰:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور دانشجویان از راه اندازی واحدهای کنسولی در دانشگاه هایی با بیش از 2000 دانشجوی خارجی خبر داد و گفت: پیش بینی ما این است که از اول مهر شرایط حضور دانشجویان در دانشگاه ها فراهم می شود.