دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۸:۴۶May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آخرت»

پارسینه   ۴ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
نظام پاداش و جزا که طبق آموزه های قرآن کریم و حدیث اهل بیت علیهم السلام برای گفتار و اعمال و حتی نیت های ما قرار گرفته، بر این اساس است که امکان دارد کار خیری در دنیا انجام بدهیم ولی بعد از آن مرتکب شر و گناهی شویم که به کلی آن عمل را حبط کند و از تأثیر بیندازد. ...
افکار نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
حسین خوش نظر پس از شکست دو بر یک سایپا مقابل پیکان در هفته بیست و سوم لیگ برتر اظهار داشت: این قضیه را از چند بعد می توان دید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شهید شهید اکبر کیانی در وصیت نامه خود آورده است: این انقلاب با زحمت و خون های بسیار به پیروزی رسیده پس مبادا به سرنوشت آن بی تفاوت باشید و دنیا را به آخرت ترجیح بدهید.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۹:۴۳    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین سید ساجد علی نقوی گفت: در اسلام مفهوم عید در دنیا و آخرت زیباتر، جذاب و مفید تر از سایر ادیان است. عید در نزد مسلمانان در کنار زندگی و نشاط، انجام عبادت خداوند متعال و شکر بر نعمت های اوست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۵    
خوشا بر آنان که در ماه مبارک رمضان توشه ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۸:۵۱    
فاطمه بن علی، نویسنده حوزوی در یادداشتی تاکید کرد: عید فطر، عید پیروزی برهوای نفس ومنیت و موفقیت بر انجام دستورات الهی است؛ روز گذر کردن از من و رسیدن به جمع و ما شدن ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۳۹    
اگر افق انسان در مواجهه با نعمات، منحصر در دنیا نبوده و در باطن خود، دنیا را در راستای أمر برتری بخواهد، در این صورت نعمات دنیایی برای او زینت الله شده و در حقیقت آخرتی می شود، اما اگر شخص در مواجهه با نعمات، نعیم خود را فراموش کرده و تمام حقیقت خود را صرف در آن ها کند ...
نجف آباد نگار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۴    
شهدای بیست و یکم اردیبهشت ماه شهرستان نجف آباد شهید حیدرعلی نیکو نام پدر:حسینعلی تاریخ شهادت :1365/02/21 موضوع:جهان آخرت و مرگ پیام:عزیزان من به فکر آخرتتان باشید. آیا توشه ای برای آخرت خود جمع کرده اید؟ ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۱    
سفر آخرت یک سفر ابدی و تمام نشدنی است، با خود بررسی کنیم آیا چمدان خود را بستیم آمادگی و مقدمات لازم را فراهم کردیم، آیا گذرنامه برای ورود به جهان بعدی داریم؟
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی گفت: انکار برزخ انکار ضروریات ضروریات دین است، ما در دنیا با بدن سنگین، در برزخ با بدن سبک و در آخرت نیز با بدن سنگین زندگی خواهیم کرد.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۴۸    
حجت الاسلام اسلامی تبار با اشاره به اینکه حسرت در آخرت قابل جبران نیست گفت: دنیا صحنه عمل است و قیامت زمان حسابرسی عمل است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۱    
به گناهان خود بیشتر فکر کنید و به اینکه برای آخرت خود چه توشه ای فراهم آورده اید و در این دنیا تا زنده و دارای اختیار هستید و می توانید اعمال صالح انجام دهید و تنها سرمایه تان عمرتان است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۰۸    
عزت دنیا و آخرت قطعا سزاوار کسانیست که تمنا و درخواست خود را همواره به ویژه در ماه مبارک رمضان به درگاه احدیت به جای بندگان خدا می برند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
ما که نگاه به آخرت داریم و حیات اصلی و زندگی جاودانه را در آخرت دنبال می کنیم، به خوبی می دانیم که آخرت در گرو سعی و تلاش در دنیاست و تنها فرصت سعی و تلاش برای یک عملکرد خوب، دنیاست.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۳:۲۸    
حجت الاسلام اسلامی تبار بهترین توشه برای آخرت تقوا دانست و گفت: انسان برای آخرت خود باید توشه ای مناسب به همراه داشته باشد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۲۹    
پرسش: یک جهان بینی خوب که ضامن سعادت دنیا و آخرت انسان باشد از چه خصوصیات و ویژگی هایی برخوردار است؟ پاسخ: تعریف جهان بینی هر مکتبی از آنجا که یک دستگاه و منظومه فکری است خواه ناخواه مبتنی بر نوعی بینش و تفسیر درباره جهان هستی است ...
وارث   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حضرت امام علی علیه السلام : در شگفتم از کسی که در وجود خداوند شک می کند ، در حالی که آفرینش خداوند را می بیند. در شگفتم از بخیل به سوی فقری می شتابد که از آن می گریزد ، و سرمایه ای را از دست می دهد که برای آن تلاش می کند ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۲۰    
تحقیقاً بهترین ذکر و خدا باوری در فکر و عمل، پیروی از سنت و سیره خاتم پیامبران محمد مصطفی(ص) است که سعادت دنیا و آخرت بشر را نیز تضمین می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
امام رضا (ع) می فرمایند: انما امروا بالصوم لکی یعرفوا الم الجوع و العطش فیستدلوا علی فقر الاخر مردم به انجام روزه امر شده اند تا درد گرسنگی و تشنگی را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگی آخرت را بیابند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۶:۴۶    
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام هاشمی مسئول معاونت فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی شرح تفسیری فراز 17 زیارت جامعه کبیره امام هادی علیه السلام را به شرح ذیل توضیح می دهد: فراز 17 السلام علی الائمه الهدی بود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
نیر - امام جمعه نیر گفت: عرصه تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا میدان خطرناکی است بنابراین باید مواظب باشیم دنیای دیگران و آخرت خود را خراب نکنیم،
آوای رودکوف   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۶    
مطابق با آیات الهی انسان باید با بصیرت و وظیفه انسانی خودش بهترین را انتخاب کند تا هم اهداف سعادتمند دنیوی تامین شود و هم به آموزه های دینی عمل نموده و سعادت آخرت را نیز تامین نماییم.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۷:۰۴    
دنیا سرای آزمایش [و عمل] است و آخرت، سرای سزا دیدن و خانه ماندگاری است. پس برای آنچه ماندگار است، کار کن و از آنچه نابود می شود، روی بگردان و [در عین حال ،] بهره ات از دنیا را فراموش مکن.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۴۳    
حجت الاسلام دست داده گفت: نعمت ها هنگامی که با فساد اخلاق توأم شود، هم مایه عذاب دنیا و خسران و زیان آخرت است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان-هم زمان با لیالی پر خیر و برکت قدر 100 بسته مواد غذایی و حمایتی توسط بسیجیان و گروه جهادی توشه آخرت تهیه و در بین خانواده های نیازمند زاهدانی توزیع شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس مذهبی گفت: برکت در زندگی باعث خواهد شد تا عمر انسان و سرمایه های او در مسیر آبادانی دنیا و آخرت قرار گیرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۰۵    
علی(ع) روزی به عیادت یکی از یاران خود، به نام علاءبن زیادحارثی رفت. این مرد، خانه ای مجلل و وسیع داشت. علی(ع) همین که آن خانه را با آن عظمت دید، به او گفت: اگر بخواهی می توانی این خانه وسیع دنیا را برای رسیدن به خانه وسیع آخرت قرار دهی، به این شکل که در این خانه از میهمان پذیرایی کنی ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۷:۴۶    
هر کار خیری که انسان توفیق انجام آن را پیدا می کند، در واقع عنایت خداوند متعال است که مولای متقیان علی(ع) آن را بهترین سرمایه و ذخیره آخرت می داند؛ افضل الذخر الصنائع بهترین سرمایه کارهای خیر و خوش فرجام است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سیدعلی اصغر قریشی در 22 خرداد سال 1339 در روستای برغان از توابع شهرستان کرج به دنیا آمد و در عملیات کربلای 5 در بهمن سال 1365 در شلمچه به فیض شهادت نائل آمد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۳۹   + ۳۹ سایت دیگر  
ایرنا: عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن درصدد این است که ویروس بی اعتنایی را به جان مردم ما بیندازد. حجت الاسلام والمسلمین احمد خاتمی در مراسم ویژه شب قدر در مصلای اعظم تبریز با بیان اینکه این ویروس بی اعتنایی چهره های مختلفی دارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۲:۲۰    
خطبه 124 از کتاب ارزشمند نهج البلاغه را در این مطلب وب گردی دنبال کنید.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نهاوند-امام جمعه نهاوند هدف نهایی تعلیم و تربیت در مراکز علمی آموزشی از جمله آموزش و پرورش و حوزه علمیه را کسب رضایت خداوند دانست و گفت: ما به دنبال این هستیم که سعادت دنیا و آخرت و رضای خدا را کسب کنیم.
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۲    
برای دنیای خود آنگونه کار کن که گویا همیشه زنده خواهی بود! و برای آخرت خود آنچنان تلاش کن که گویی فردا خواهی مرد! امیرالمومنین حضرت امام علی (ع)
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام دست داده گفت: پیروی از خداوند و رسولش برابر با رستگاری در دنیا و آخرت و دوری از آتش دوزخ است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
شیراز - مسئول مدرسه علمیه منصوریه گفت: اینکه اوضاع اقتصادی ما مشکل دارد به این دلیل است که اوضاع اعتقادی ما دچار مشکل شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۷    
وجود شر، ظلم و مصائب موجود در جهان و عدم عدالت در بین مخلوقات، زمانی قابل اشکال است که زندگی انسان منحصر در این دنیا باشد. حال آنکه وجود آخرت و اجرای عدالت تام در آن و همچنین جبران این سختی ها و... جای هیچ اشکالی را باقی نمی گذارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۸:۰۲    
شهید حاج میرزا محمد سلگی در وصیت نامه خود آورده است راه نجات دنیا و آخرت ما در گرو پیروی از ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب است .
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۷:۱۲    
مؤسس اندیشکده قرآنی تدبر با بیان اینکه باطن حیاتمان، همان حیات آخرتی است که هم اکنون وجود دارد، گفت: هم اکنون حیات آخرتی داریم؛ اما دیده نمی شود و همان حال پنهان ماست.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۵    
استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: در روایت است که پیامبر(ص) در طول عمر مبارک خود هیچ دعایی را بیشتر از رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَفِی الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَ قِنَا عَذَابَ النَّارِ نخواندند و در عرفات هیچ دعایی بیش از این خوانده نشده است ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - به محض ورود میت به قبر، شب اول قبر آغاز می شود که ممکن است شب هولناکی برای آشنایی با آخرت باشد. با شب اول قبر، اعمال شب خاکسپاری و نحوه کمک به فرد متوفی آشنا شوید. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۶    
در کوچه ای که امروز نام شهید داودی زاده را بر پیشانی دارد، در محله بریانک، متولد شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۳۶    
رئیس مرکز اسلامی مسکو گفت: در روایات در مورد چگونگی مناجات ها و اینکه در شب قدر از خداوند چه چیزی را بخواهیم موارد زیادی ذکر شده است. یکی از چیزهای بسیار مهمی که به تعبیر پیامبر(ص) و کلام بزرگان دین در این شب ها باید از خدا بخواهیم، عافیت در دین، دنیا و آخرت مان است.
جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۳:۱۷    
پایگاه خبری جماران: گاهی در خلال صحبت های روزمره از دوستم آقای ابوالفضل آبادیان نکاتی را از سرگذشت و خصال پدربزرگ مادری اش آقای علی اکبر پناهی شنیده بودم ولی هیچ گاه توفیق رفیق نشد که ایشان را از نزدیک زیارت کنم و متأسفانه چند روز پیش بود که شنیدم دارفانی را وداع گفته اند و به سرای باقی شتافته اند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۲:۲۱    
سیاق خطبه پیامبر در جمعه آخر ماه شعبان معرفی افراد سعادتمندی است که با استفاده از برکات ماه رمضان خوشبختی خود را در دنیا و آخرت رقم زده اند، اما با این وجود در یکی دو جای خطبه پیامبر از افراد گروه مقابل یعنی انسان های بی سعادت و محروم و بعضاً انسان های شقی و بدبخت نیز نامی برده اند
اتاق خبر 24   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
اتاق خبر 24 : محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود نوشت: هر گروه و امتی، ولو غیر مومن، به قدر تلاش خود، بهره دنیایی می برد و این سنت الهی است. "کُلًّا نُمِدُّ هَٰؤُلَاءِ وَهَٰؤُلَاءِ مِنْ عَطَاءِ رَبِّکَ ۚ وَمَا کَانَ عَطَاءُ رَبِّکَ مَحْظُورًا ...
ایلنا: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: 5 هزار نفر از فرزندان مسئولان کشور در آمریکا سکونت دارند و دلار های مردم را بردند و فکر می کنند که زندگی می کنند، اما من مطمئنم که آن ها خفت دنیا و آخرت را با خود و پدرانشان حمل می کنند. ...
هراز نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۲:۵۲    
روز معلم وکارگرمبارک جایگاه معلم و کارگر در شرع مقدس، سنت نبوی، کلام و سیره ائمه معصومین علیهم السلام و فرهنگ و تاریخ این سرزمین، بسیار ارزشمند ترسیم شده است. ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری برناازلرستان؛حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی در پیام جمعه این هفته باسفارش همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: عمل به واجبات الهی، اجتناب و دوری از معصیت برای رسیدن به منزلت تقوا است و منزلت تقوا آثارش این است که رستگاری دنیا و آخرت را در [...]