شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۹:۳۷Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آخرت»

ایکنا   ۸ ساعت پیش    
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: افراد طالب شهادت به دنبال نام و نشان دنیوی نبودند در حالی که جایگاه با عظمت این معامله گران با خداوند، در دنیا و آخرت بسیار رفیع و بزرگ است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / امام جمعه پارسیان گفت : بهترین راهکار برای نفوذ در یک جامعه، تغییر نگاه، باورها و ارزش های بانوان به عنوان قشر تاثیرگذار آن است و سخنان مطرح شده در جامعه مبنی بر تعارض مطالبه گری عفاف و حجاب با گرانی و تورم و مشکلات معیشتی، ناشی از جهان بینی غلط و غربی ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۶:۵۸    
حوزه/ خطیب حرم مطهر رضوی گفت: خوف و رجا دو بال پرواز انسان برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت است.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۰۲:۰۲    
برنامه” قنوت” در رادیو معارف راههای قرب به خداوند را از منظر دین بازگو می کند. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رادیو معارف برنامه” قنوت” همزمان با لحظات نورانی و اذانگاهی ظهر از این رسانه دینی به روی آنتن می رود ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۲۰:۴۵    
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: اطاعت و فرمانبرداری انسان مومن و مسلمان از دستورات پروردگار متعال سبب کامیابی او در دنیا و آخرت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه اخلاص موجب پیشرفت در دنیا و آخرت می شود، گفت: انسان هایی که اخلاص ندارند همواره بهانه جو، پرتوقع و بحران ساز و به دنبال بدهکار نمودن دیگران هستند و خود را همواره طلبکار دیگران می دانند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ساری-آیت الله توکل گفت: دنیا ، دار عمل است و مطابق اعمال مان با ما برخورد می کنند ،پس باید معیار عمل خود را خواست خدا قرار دهیم.
حجت الاسلام عباسعلی مغیثی در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند گفت: ماه رمضان برکات زیادی دارد و باید از این فرصت برای ارتباط با خدا و بخشش گناهان استفاده شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: مدال پر افتخار شهادت نصیب هرکسی نمی شود و هرکس این افتخار را کسب کند افتخار و خیر دنیا و آخرت را به دست آورده است.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۱:۰۹   + ۳۲ سایت دیگر  
امام جمعه مشهد گفت:اتحادیه اروپا بنده را تحریم کرد و این در حالیست که من در تمام طول عمرم حتی پایم را در کشورهایشان نگذاشته ام. این خاصیت دشمن خداست که به وقت غیظ و غضب، هرچه در دست دارد پرتاب می کند اما در نهایت، منافق رسوا و باطل سرنگون می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله مهدی هادوی تهرانی، گفت: اگر ایمان به قیامت نباشد اعمال خوب هم هبط خواهد شد. البته ما وقتی از مؤمن سخن می گوییم یعنی کسی که به اسلام و به خصوص شیعه ایمان دارد ولی معنای آن این نیست که اگر کسانی ایمان به آخرت دارند ولی پیرو مکتب اهل بیت(ع) و اسلام نیستند جزء دسته کفار باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۸:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: مدیران نباید تحت تأثیر اثرگذاری منفعت طلبانه، مافیاگونه و به ناحق برخی افراد و جریان ها قرار گیرند و نباید دنیا و آخرت خود را به خواست کسانی که برخی از اوقات به دنبال منفعت شخصی هستند، تحت تأثیر قرار دهند.
امام جمعه اهل سنت کال: روزه گرفتن مسیری برای رسیدن به تقواست امام جمعه اهل سنت روستای کال با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: هر انسانی که می خواهد سعادت دنیا و آخرت و رضایت خداوند را به دست آورد و به تقوا برسد و در نزد خداوند در دنیا و آخرت روسفید باشد باید این رکن اسلام را به نحو احسن ...
مرآت   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۸:۰۴    
شهید سید حسین شجاعی در وصیت نامه اش می نویسد: خواهران عزیزم! در زینب وار زندگی کردن از هم سبقت بگیرید، حجاب خود را که اسلحه قوی در مقابل کافران و منافقان است حفظ کنید و به خواست های دنیوی اعتنایی نکنید، بلکه میل به آخرت بورزید
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۳    
اصفهان عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات ابتدایی سوره بقره گفت: ایمان داشتن به خداوند در زندگی فردی و اجتماعی انسان و برای دنیا و آخرت اثر مستقیم دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به فرازی از دعای روز سوم ماه مبارک رمضان گفت: یکی از نکاتی مهم در این دعا این است که سربلندی مومنان در دنیا و آخرت به موجب بهره وری از فهم، هوش، ذکاوت و بیداری نسبت به دیگران و دوری از امور باطل به دست می آید.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۳:۲۱    
امام جمعه شهر گرگان، گفت: حکومتی که بر اساس معارف اسلامی تشکیل شده به فکر آباد کردن دنیا و آخرت انسان ها است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۷:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: ماه رمضان ماه خداست لذا تعبیری بالاتر از این نداریم. ماه مبارک رمضان ظرف قرآن است همانگونه که هر مکانی قابلیت تجلی خدا را ندارد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بانوی بزرگوار خانم خدیجه ثقفی(رضوان الله علیها) پس از اذان صبح روز اول فروردین سال 1388 در نود و شش سالگی سفر آخرت خود را آغاز کرد. او شصت سال از عمر طولانی توأم با صبوری خود را با امام خمینی(س) سپری کرد،
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
وارونه شدن درست و غلط های کاسبی، از آن افت هایی است که در بسیاری از بازارها همه گیر شده و کاسبان یک راسته در حال رقابت با یکدیگر، برای آنکه مشتری بیشتری جذب کنند و جنس و بار بیشتری بفروشند، به هر ترفندی متوسل می شوند و دنیا و آخرت شان را می فروشند به اسکناس هایی که آخر سر هم معلوم نیست ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۵    
رهبران سازمان های اسلامی در روسیه با بیان این که جهنم در انتظار سربازان اوکراینی موهن به قرآن کریم است، تاکیدکردند: این سربازان بازداشت شده و در دنیا، پیش از آخرت مجازات خواهند شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحسن شفیعی مردی عادی بود؛ بسیار عادی. او زندگی را بلد بود، انسان ها را دوست داشت و خدا را می شناخت. رهبری بر قلب ها را آموخته بود و همیشه می گفت: شهوت دیده شدن است که دنیا و آخرت انسان را به باد می دهد .
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
معاد تنها به جهان آخرت و روز قیامت و حاضر شدن انسان ها در برابر اعمالشان محدود نمی شود. معاد، در همین دنیا هم هست. جهان دائما در حال عود و گردش است و فرازوفرود و نشیب و فراز. جاده زندگی هیچ کسی همواره سرپایینی نیست و سختی و راحتی در این دنیا مرزهای مشخصی دارد.
عقیق   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
=سخنران حرم مطهر بانوی کرامت بابیان این که قدرت بر پرهیز از حلال الهی در ماه رمضان، قدرت انسان بر مراقبت از نفس در مقابل گناهان را افزایش می دهد، گفت: انسان ذاتاً وابسته به سرمایه هایش است و دوست دارد در کنار این سرمایه ها باشد؛ اگر آدمی سرمایه ای برای آخرت خود رهنمون ساخته باشد ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۱۴    
در بخشی از وصیت نامه شهید شهید عبدالحمید دادوند آمده است: از شما می خواهم که به دنیا دل نبندید و خود را مهیای آخرت کنید و برای ظهور امام زمان حضرت مهدی (عج) دعا کنید. لحظه ای از تکالیف خویش غفلت نکنید و راه دین را مستحکم کنید .
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کبنا ؛ به گزارش "کِبنا" از چیتاب حجت الاسلام سید فرج الله پژمان امام جمعه کبگیان در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه چیتاب ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه ضمن تبریک سال نو با اشاره به زدودن کدورتها، و کینه ها این اعمال ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۹:۲۷    
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه به سالروز بمباران شیمیایی شهر حلبچه توسط رژیم بعث عراق اشاره کرد گفت: ستم های صدام جنایتکار علیه قوم کُرد در حلبچه یک جنایت تاریخی بود که صدام در کارنامه ننگین خود برای دنیا و آخرت خویش ثبت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۰۸   + ۴۰ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: احسن الحال آن حالی است که دغدغه و مشکل نداشته باشیم، نگران نباشیم، آنی که مربوط به آخرت و بندگی ما در درگاه خدا است. احسن الحال ما این است که خدا طوری در زندگی ما بیاید و عمل کنیم که خدا از ما راضی باشد.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه گفت: در ساخت مدرسه، مدرسه و غیره حتی به اندازه یک آجر کمک کنید تا بنا برقرار است و دیگران بهره می برند شما نیز بهره می برند حتی اگر 100 سال باشد از دنیا رفته باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه اهل سنت سیراف گفت: سعادت انسان در دنیا و آخرت نیازمند اصلاح نفس است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۵۹    
امام جمعه موقت اصفهان گفت: این روز ها بین ایران و عربستان توافقی ایجاد شد و از آن استقبال می کنیم که راه حج و عمره باز و جنگ یمن تمام شود تا مردم این کشور تحت فشار قرار نگیرند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۶:۱۷    
در بخشی از وصیت نامه شهید علی اصغر حسنی آمده است: تا آنجا که ممکن است نماز شب بجا بیاورید که نماز شب نور دل می آورد و قساوت قلب را می رباید و انسان در دنیا از فراخ روزی برخوردار است و در آخرت سیما را نورانی می کند .
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۴۳    
مدیر حوزه علمیه حامد قره تپه بندر ترکمن، گفت: وجود نازنین پیامبر اسلام (ص) از بزرگترین و عالی ترین نعمت های خداوند برای انسان ها به ویژه مسلمانان در این دنیا و در آخرت است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا – در وصیت نامه مهدی باکری آمده است: بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست، همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید، پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید، اهمیّت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله و شهدا بدهید که راه سعادت و توشه آخرت است ...
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۲۷    
شهید عبدالرحیم کرم اللهی در وصیتنامه خود نوشته است: باید برای سعادتمان مبارزه کنیم که افتخار دنیا و آخرت را به همراه دارد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
زیارت عاشورا دعایی با فضیلت است که از امام محمد باقر(ع) نقل شده است. خواندن زیارت عاشورا فضایل زیادی دارد و هرکس این دعا را هر روز بخواند و مراقب رفتار و کردار خود باشد، خداوند او را مورد لطف و رحمت خود قرار داده و در آخرت مورد شفاعت امام حسین(ع) قرار خواهد گرفت ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار گلستان با بیان اینکه مجاهدت و ایثارگری گروه های جهادی برای برطرف کردن مشکلات و مسائل جامعه جای تقدیر دارد، گفت: اقدام گروه های جهادی و خیرین ذخیره ای برای آخرت آنان است و علاوه براین آثار و برکات آن در جامعه نیز مشهود است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۱    
سردار ارجمندی فر گفت: افرادی که در تفحص شهدا خدمت می کنند جز گمنامان و از برجستگان درگاه الهی هستند و قطع یقین هم در این دنیا و هم در آخرت عاقبت بخیر خواهند شد.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس فرهنگی/ تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور به مناسبت روز بزرگداشت مقام شهدا در خصوص اهمیت پرداختن به زندگی شهدا در سینما و تلویزیون متذکر شدند: کسی که می خواهد در خصوص شخصیت های بزرگ مانند شهدا مبادرت به فیلمسازی کند باید دغدغه داشته باشد ...
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
در اقتصاد اهلیت داشتن یعنی ایجاد ارزش افزوده و اگر ارزش افزوده ایجاد نکنیم در دنیا و آخرت مورد مؤاخذه قرار می گیریم. ما باید بتوانیم موانع و گلوگاه ها را شناسایی کنیم و هنر مدیریت یعنی همین عبور از موانع.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – حجت الاسلام اسلامی تبار عمر طولانی همراه با اعمال صالح را سبب آبادانی آخرت انسان دانست و گفت: انسان سعادتمند کسی است که عمر طولانی همراه با عمل صالح داشته باشد.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران : سرویس فرهنگی/ اکبر حر کارگردان سینما در آستانه روز بزرگداشت مقام شهدا در خصوص اهمیت پرداختن به زندگی شهدا در سینما و تلویزیون گفت: اگر از شهدا رو برگردانیم از سعادت دنیا و آخرت دور می شویم! طبیعی است که همه ما مرهون و مدیون شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای حرم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۴۷   + ۲۹ سایت دیگر  
فرمانده فراجا : کار کردن ، فعالیت و نوع نگاه در این نوع ماموریت ها قطعاَ رحمت الهی است چرا که زحمت آن هم ذخیره دنیا و آخرت از بابت معنویت می شود
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام اکبری گفت: بصیرت روحانیون اهل سنت و پایمردی و ایستادگی، پشت نکردن به خون شهدا و آرمانهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب عزت دنیا و آخرت را برای رقم می زند.
598   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۱    
به گزارش پایگاه 598، محسن مقصودی نوشت: نمی دانم حال #مزدک_میرزایی امروز چطور است؟ رسماً کارفرمایش از سعودی به اسرائیل تغییر کرده و محل شبکه هم به آمریکا. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۱    
دکتر امیر حیات مقدم در صفحه شخصی خود نوشت : قرار نیست هر کسی در دنیا نیرومندتر و زیباتر و خوشحالتر و شاداب تر باشد در آخرت هم به همان شکل و حالات محشور شود و قرار نیست پادشاه این دنیا در عالم آخرت همان پادشاه باشد و اعمال او محاسبه میشود و بعد مشخص میشود اسیر است و یا امیر. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که مسجد الاقصی کانون درگیری بین ما و دشمن صهیونیستی باقی خواهد ماند و این مقدمه روشنی برای نبرد قریب الوقوع وعده آخرت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
یکی از روش هایی که ائمه اطهار(ع) برای ترغیب مردم به زندگی آخرت و کسب مقامات و درجات آن عالم، به کار می گرفتند این است که دنیا و آخرت را با هم مقایسه می کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فرستادن صلوات حوائج دنیائی انسان را برآورده می کند و در آخرت موجب خلاصی از عذاب و نجات از هول قیامت می شود.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۰۴    
هدف از زندگی ، شناختن خدا و شتافتن به سوی اوست و مگر جز این است که دنیا مزرعه آخرت است و رهگذری بیش نیست. باید دانست که ما برای آخرت آفریده شده ایم نه برای دنیا، پس باید حق را شناخت و با کسانی که در دنیا با حق می ستیزند مبارزه کرد.