چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۳۸Oct 2020 28

جدیدترین‌های «صحیفه سجادیه»

خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
قم- مدیر موسسه صحیفه سجادیه گفت: متأسفانه در تصمیم گیری های فرهنگی، تقریباً هیچ نماینده ای از مؤسسات فرهنگی حضور ندارد.
حوزه   ۹ ساعت پیش    
حوزه/ مدیر مؤسسه صحیفه سجادیه گفت:متأسفانه در تصمیم گیری های فرهنگی در واحدهای مربوط به مقوله فرهنگ و فرهنگ سازی، تقریباً هیچ نماینده ای از این مؤسسات و کانون های فرهنگی و رسانه ای حضور ندارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برخی از برنامه های این معاونت گفت: پس از آنکه کاشان را به عنوان نخستین پایتخت نهج البلاغه ایران معرفی کردیم، درباره پایتختی صحیفه سجادیه از هفت استان برنامه خواستیم که در بررسی نهایی، فعلاً یزد مقدم بر دو استان خراسان رضوی و همدان ...
جامعه الزهرا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
خانم حسینی با بیان اینکه دوره های تخصصی تربیت مروج نهج البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می شود، مهلت ثبت نام در دوره های قرآنی و حدیثی را تا 5 آبان اعلام کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۲۷    
رهبر معظم انقلاب عموم مردم را به دعا و توسل در شرایط شیوع ویروس کرونا، توصیه و بر قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه تأکید کردند. در این روزها که سیاه ترین روزهای کرونایی در کشور است، شنیدن دعای هفتم صحیفه سجادیه شاید مرحمی باشد برای التیام دردهای روحی این روزهایمان.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۷    
جزئیات سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه های علمیه خوزستان در رشته های قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه اعلام شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۷    
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیمای این استان، درخواست پخش دعای هفتم صحیفه سجادیه را مطرح کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۲    
کتاب تمنای کمال با هدف شرح دعای مکارم الاخلاق از صحیفه سجادیه از سوی دفتر نشر معارف منتشر و روانه کتابفروشی های سراسر کشور شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۱    
مؤسسه جامعة الهدایة للقرآن شهرستان نجف آباد، دوره های تربیت معلم قرآن کریم در رشته های روخوانی و روان خوانی، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در فضای مجازی برگزار می کند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۳۰    
مسئول بنیاد صحیفه سجادیه استان یزد گفت:مقولات دنیوی، مزد ها وعقاب های ان ها غیر از مقولات اخروی وپاداش ها وعذاب های ان ها است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۴۵    
مازندران - مدیر مدرسه علمیه فیضیه مازندران از برگزاری مسابقه دعای صحیفه سجادیه در این مدرسه علمیه خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۵۴    
مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) قشم گفت: طلاب در این مدرسه هشت واحد درسی با موضوع معارف می گذرانند وه از این پس بخشی از این واحدها به صحیفه سجادیه اختصاص خواهد یافت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس(مدرسه النبی) گفت: دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) دوره آموزشی آشنایی با معارف صحیفه سجادیه ویژه اساتید را در حوزه علمیه بندرعباس برگزار کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسماعیل نیا گفت: مطالب و دعاهای صحیفه سجادیه به همراه شرح آن در قالب نرم افزار تولید و در اختیار حوزویان و دانشگاهیان قرار گیرد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۵۰    
هرمزگان - حجت الاسلام تارم گفت: بخش زیادی از معارف اسلام در صحیفه سجادیه نهفته و متاسفانه تا کنون آنگونه که باید، از سوی حوزه های علمیه و طلاب به آن پرداخته نشده است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۱:۲۰    
هرمزگان - حجت الاسلام لبخندان با بیان اینکه درحال حاضر 80 طلبه حفظ صحیفه سجادیه را در استان هرمزگان آغاز کردند، گفت: بشاگرد و رودان بیشترین استقبال را داشته اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه از آغاز فعالیت کنگره هنری رسانه ای زین العباد خبر داد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۰۱    
مسئول پایگاه حضرت خدیجه(س) شهرستان بهار از برگزاری محفل تفسیر صحیفه سجادیه در پایگاه حضرت خدیجه(س) بهار خبر داد.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیومعارف، امواج فضیلت و فطرت از شنبه 12 مهر 99 ساعت 13:30 اقدام به پخش دعای دعای هفتم صحیفه سجادیه می کند گفتنی است دعای هفتم صحیفه سجادیه به آسان شدن دشواری ها به دست خدا و فراهم آمدن اسباب حیات به واسطه رحمت الهی اشاره دارد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۷    
مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه از کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان موفق ترین تشکل مردم نهاد یاد کرد و گفت: کانون ها جلسات ثابت صحیفه سجادیه با محوریت امام جماعت را در مساجد راه اندازی و تقویت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: طرح ترویج صحیفه سجادیه توسط روحانیون، مراکز، نهادها، سازمان ها، مراکز انتظامی و مراکز آموزشی گلستان اجرا خواهد شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۴۵    
صحیفه سجادیه پس از قرآن و نهج البلاغه بزرگ ترین گنجینه حقایق و معارف الهی است و به همین دلیل به آن زبور آل محمد(ص) و یا انجیل اهل بیت(ع) می گویند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۸:۴۶    
دعای هفتم صحیفه سجادیه دارای معانی عظیمی است که در این گزارش به شرح آن پرداخته شده است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
برنامه به رنگ خدا در رادیو معارف پیامدهای کوچک شمردن خطاها و اشتباه ها را از منظر امام سجاد علیه السلام تشریح می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، برنامه به رنگ خدا از پنجم تا دهم مهر 99 با توجه به دعای هشتم صحیفه سجادیه به تبیین سبک زندگی مومنانه می پردازد ...
وارث   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۱    
امام سجاد علیه السلام، امام العارفین در دعای شریف مکارم الاخلاق از خدا طلب می کند: خدایا من را به زینت صالحین، زینت بخش، بیارآی اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ حَلِّنِی بِحِلْیةِ الصَّالِحِینَ ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۰    
در دعای یازدهم از صحیفه سجادیه آمده که (نقل به مضمون) خدایا با ذکر خودت ما را از ذکر هر کس دیگری بازدار و ما را به شکر خودت مشغول کن بجای شکر کردن از دیگران. آیا این دعا تضادی با حدیث من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق نداره؟
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۲۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
آن دانشمند گرامی که از اساتید حوزه علمیه در علوم عقلی و نقلی بود، سالیان متمادی در راه تبیین، تدریس، تبلیغ و تألیف معارف قرآن و عترت - بویژه نهج البلاغه و صحیفه سجادیه - تلاش نمود و شاگردان فراوانی را تربیت کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۲    
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با صدور پیامی، درگذشت آیت الله ممدوحی مترجم و شارح صحیفه سجادیه و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۹:۳۳    
معاون سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج با اعلام نفرات برتر مسابقات قرآنی طرح قدس گفت: این مسابقات در رشته های قرائت قرآن به روش تحقیق، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۷:۵۱    
حجت الاسلام حجت پناه گفت: در رساله حقوق امام سجاد (ع) از حق همه اعضای بدن و از خصوصی ترین حق و حقوق انسان تا ارتباطات اجتماعی سخن به میان آمده که بی شک صحیفه سجادیه از جامع ترین و کامل ترین کتاب های اسلام است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۱    
حجت الاسلام امیدی با اشاره به اجرای برنامه های ویژه بزرگداشت مقام شامخ امام سجاد (ع) در کانون های مساجد فارس، گفت: این برنامه ها با هدف ترویج معارف عظیم صحیفه سجادیه برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۷:۵۹    
حجت الاسلام محمدتقی سعیدی گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری کتاب صحیفه سجادیه می تواند جامعه ساز باشد و ترویج فرهنگ مطالعه این کتاب ارزشمند و عمل به آن در تمدن سازی اسلامی نقش دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۴۷    
حجت الاسلام حسین رضوی گفت: صحیفه سجادیه مجموعه کاملی از مسائل و امور فردی و اجتماعی ما انسان ها است که در فرازهایی از آن به خوبی به تبیین جایگاه امامت پرداخته شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۳۷    
حجت الاسلام عبادی زاده، صحیفه سجادیه را از مجموعه کاملی از راهکارهای مقاومت در برابر دشمن عنوان کرد و گفت: ضروری است تا این کتاب در سطح جامعه بیش از پیش معرفی شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سروش محلاتی ضمن تشریح فلسفه اجتماعی شکل گیری صحیفه سجادیه بیان کرد: به باور شهید صدر، دوره زندگی امام سجاد(ع) ویژگی خاصی دارد و آن هم انحطاط اخلاقی، رواج فسق و فجور و گناه در میان مردم مکه و مدینه است ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۶    
محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه گفت: در زندگی مورد تایید دین اسلام، فرد به دنبال دلربایی از خداوند است که در آن ملاک عمل، عقل است و فرد به مرحله عجز می رسد، مضطر می شود و نسبت به امام خود احساس اضطرار می کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۳    
امام جمعه موقت تهران در مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با تأکید بر اینکه دوران درخشش صحیفه سجادیه متفاوت از گذشته آغاز شده است، گفت: امروز اگر بخواهیم نجات بشریت را در یک کلمه معرفی کنیم باید از صحیفه سجادیه نام ببریم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۵۵    
حجت الاسلام حجت پناه گفت: صحیفه سجادیه نمونه کاملی از همه امور زندگی فردی و اجتماعی ما انسان ها است که می تواند الگوی والایی برای طرح ریزی سبک زندگی اسلامی باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
دومین نشست علمی تخصصی با رویکرد صحیفه سجادیه از سری برنامه های دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۳    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) : صحیفه سجادیه راهنمای انسان در ارتباط با خداوند است.
دبیر همایش امام سجاد (ع) در مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) : امروز بیش از 50 حافظ صحیفه سجادیه در بشاگرد هرمزگان حضور دارند.
مراسم اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، با تأکید بر عمومی کردن و فرهنگ سازی مفاهیم صحیفه سجادیه به ویژه در حوزه تربیتی و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد
شبستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۱    
حجت الاسلام امین رضوانی گفت: صحیفه سجادیه یادگار ارزشمندی از امام سجاد (ع) و دائرةالمعارف معارف علوم بشری است.
روزنامه دریا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۲۹ سایت دیگر  
دریانیوز: آیت الله سبحانی طی پیام تصویری در اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، اظهار کرد: صحیفه سجادیه کتاب درسی در مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه شود ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اختتامیه دهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از شخصیت های علمی و فرهنگی برگزار شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در سالروز شهادت امام سجاد (ع)، چهار عنوان کتاب اثر سجاد بستام به نام های اصول دین از دیدگاه صحیفه سجادیه ، فروع دین از دیدگاه صحیفه سجادیه ، تربیت فرزند از منظر امام سجاد (ع) و آستان بندگی (شرح مختصری بر دعاهای صحیفه سجادیه) در یاسوج رونمایی شد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۲:۲۶    
سخنران حرم بانوی کرامت با اشاره به مهجوریت صحیفه سجادیه گفت: امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه، روش صحیح زندگی کردن و رسیدن به موفقیت را به ما یاد داده و منتقل کرده اند.