چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۴:۱۹Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صحیفه سجادیه»

پانا   ۳ ساعت پیش    
ملارد (پانا)- معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ملارد از کسب رتبه چهارم دانش آموز پسرمنطقه ملارد در مسابقات صحیفه سجادیه در سطح کشور خبر داد. رضا حضرتقلی، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ملارد، از کسب رتبه چهارم کشوری، توسط رضا شکری ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۰:۱۷    
صادقی گفت: دانش آموز نخبه شهرستان اندیمشک توانست در مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز در رشته صحیفه سجادیه به رتبه سوم دست پیدا کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه گفت: اولین کسی که شعار غدیر را خوب فهمیدند، غدیری حرکت کرد و پای غدیر ایستاد و جان دادند، حضرت زهرا (ع) بودند که به تمام معنا مَن کُنتُ مَولاه فَهذا عَلیٌّ مَولاه را جامه عمل پوشاندند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۹    
شفقنا- رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با اشاره به ویژگی های دوران امامت حضرت موسی بن جعفر(ع)، گفت: ایشان در همه ادوار حتی در زندان و در دوران اختفاء دغدغه دین داشتند و بر ثبات قدم منتظران در دین تاکید می کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات رایانه ای حوزه علمیه اصفهان با اشاره به پیشینه احیای صحیفه سجادیه گفت: مکتب اخلاقی اصفهان نقش مهمی در احیای صحیفه سجادیه داشت.
شهرداری یزد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
جمال الدین عزیزی در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با وی که در زمینه بررسی همکاری های مشترک در موضوع ملی " یزد، پایتخت صحیفه سجادیه ایران" در روز چهارم مرداد ماه مصادف با ولادت حضرت امام هادی (ع) به انجام رسید ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۰۱    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، صحیفه سجادیه پس از قران و نهج البلاغه مهمترین میراث مکتوب شیعه به حساب می آید که امام سجاد علیه السلام بسیاری از معارف دینی از جمله خداشناسی، جهان شناسی، انسان شناسی و مباحث عالم غیب، فرشتگان، رسالت انبیا، جایگاه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، امامت، فضایل و رذایل اخلاقی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۳:۰۵    
دعای چهل و هشتم صحیفه سجادیه دعای امام سجاد علیه السلام در روز عید قربان و روز جمعه می باشد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۲:۴۵    
دعای امام سجاد (ع) است در روز عید فطر و جمعه، هنگامی که از نمازش باز می گشت به پا می ایستاد آنگاه رو به قبله می کرد و این دعا را می خواند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جی پلاس ، برای روز دهم ماه ذیحجه که مصادف با روز عید سعید قربان است، اعمال خاصی توصیه شده است: 1- غسل غسل در این روز سنّت مؤکد است و بعضی از علماء نیز آن را واجب دانسته اند. 2- دعا ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۴:۵۸    
محسن کدیور ، اسلام پژوه ایرانی و استاد دانشگاه دوک در آمریکا، در یادداشتی تلگرامی به سیری در دعای عرفه منسوب به امام حسین و دعای چهل و هفتم صحیفه سجادیه پرداخته است که خلاصه ی آن در پی می آید: ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جی پلاس، صحیفه سجادیه پس از قران و نهج البلاغه مهمترین میراث مکتوب شیعه به حساب می آید که امام سجاد علیه السلام بسیاری از معارف دینی از جمله خداشناسی، جهان شناسی، انسان شناسی و مباحث عالم غیب، فرشتگان، رسالت انبیا، جایگاه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، امامت، فضایل و رذایل اخلاقی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۳:۵۰    
دعای چهل و هفتم صحیفه سجادیه دعای امام سجاد علیه السلام در روز عرفه می باشد.
صبح فومن   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه فومن: امام جمعه برای همه آحاد جامعه است امام جمعه فومن با بیان اینکه امام جمعه برای همه آحاد جامعه است، گفت: هیچکس نمی تواند امام جمعه را برای خود مصادره کند و البته هنر همه مسوولین نیز خدمت به مردم و برقراری وحدت در میان مردم است. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۰:۰۶    
در خارج نماز هم خواندن قرآن در هر وقت خوب است به خصوص در دل شب. امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه می فرمایند: پروردگارا! قرآن را برای ما در تاریکی های شب مونس قرار بده. خدایا قرآن را برای ما این چنین قرار بده که زبان ما را نسبت به معاصی، بدون آفت گنگ کند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ کلام اهل بیت نور است زیرا بنابر روایت ایشان از کل دَنَس مطهر هستند؛ این همان طهارت معنوی بوده و اهل بیت علیهم السلام می توانند با این طهارت به حقیقت نوری قرآن کریم برسند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مرکز تخصصی صحیفه سجادیه گفت: باید برای تبیین قرآن کریم نسبت به صحیفه سجادیه توجه ویژه ای شود و متن صحیفه سجادیه نیاز جامعه است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
نویسنده و پژوهشگر حوزوی اظهار داشت: معارفی که امام سجاد علیه السلام به ما آموخته اند جامع بوده و کتاب شریف صحیفه حتی در مباحث سیاسی، روانشناسی و سایر علوم روز حرف برای گفتن دارد.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده کتاب نکته شناسی در صحیفه سجادیه اظهار کرد: کلام اهل بیت(ع) نور است زیرا بنابر روایت ایشان از کل دَنَس مطهر هستند؛ این همان طهارت معنوی بوده و اهل بیت علیهم السلام می توانند با این طهارت به حقیقت نوری قرآن کریم برسند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه اظهار داشت: از اهداف نشست های صحیفه پژوهی ایجاد ارتباط و آشنایی بیشتر صحیفه پژوهان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و تبادل نظر در مورد معارف این کتاب ارزشمند و نشر آن است.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
سلسله جلسات مجازی آشنایی با معارف صحیفه سجادیه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین کاظمی به صورت آنلاین برگزار می شود.
جماران   ۱۴۰۰/۰۴/۱۸ - ۰۹:۴۴    
به گزارش خبرنگار جی پلاس، صحیفه سجادیه پس از قران و نهج البلاغه مهمترین میراث مکتوب شیعه به حساب می آید که امام سجاد علیه السلام بسیاری از معارف دینی از جمله خداشناسی، جهان شناسی، انسان شناسی و مباحث عالم غیب، فرشتگان، رسالت انبیا، جایگاه پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، امامت، فضایل و رذایل اخلاقی ...
اطلاعات روز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۴:۰۴    
دعای هفتم صحیفه سجادیه یکی از دعاهای توصیه شده از بزرگان دین می باشد که برای رفع بلا و گرفتاری و آسان شدن سختی ها توصیه شده است.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۲۳:۲۸    
حجت الاسلام اسلامی تبارصحیفه سجادیه نسخه حقیقی و نقشه راه برای بشریت دانست و افزود: شیعه دارای سرمایه های بزرگی همچون قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است اما از این گنجینه های بزرگ غلفت کرده و از آنها به درستی استفاده نمی شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگر و اسلام شناس روس معتقد است که ویژگی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه این است که هر چند این کتاب ها در گذشته نوشته شده است اما متعلق به همه زمان ها هستند. وی استقبال مردم روسیه از ترجمه های متون اسلامی را بسیار گسترده و چشمگیر توصیف کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۰:۱۴    
حجت الاسلام حیدری ابهری با بیان اینکه بر ساحل صحیفه در بردارنده 365 نکته از صحیفه سجادیه با ادبیات جوان پسند است، گفت: این کتاب جوانان را مشتاق به مطالعه صحیفه سجادیه می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
غلامحسینی از آغاز دوره مجازی حفظ صحیفه سجادیه با حمایت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در بندرعباس خبرداد.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
دوره های تخصصی تربیت مروج نهج البلاغه و تربیت مروج صحیفه سجادیه از سوی معاونت آموزشی تربیتی- اداره کل امور تربیتی به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۶:۲۴    
نماینده ولی فقیه هرمزگان گفت: هرمزگان پرچمدار ترویج فرهنگ صحیفه سجادیه در کشور و جهان است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا-دوره آموزشی تربیت مربی مفاهیم نهج البلاغه و صحیفه سجادیه از سوی مؤسسه قرآنی ثقلین یزد با همکاری معاونت قرآن و عترت (ع) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۰۲ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ صحیفه سجادیه در راستای واکسینه کردن جامعه در برابر هجمه های فرهنگی، گفت: در آینده نزدیک نهضت صحیفه خوانی در مساجد راه اندازی شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با اشاره به فلسفه شهرت یافتن امام رضا(ع) به رئوف ، گفت: امام رضا(ع) با پذیرش اجباری این ولایتعهدی و آمدن به ایران با یقین به آنکه به شهادت خواهند رسید، اوج رافت و عنایت را در حق ما ایرانیان روا داشتند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۱۵:۵۶    
اسامی برگزیدگان مسابقه دعای 44 صحیفه سجادیه به همراه جوایز نقدی این مسابقه، توسط معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکزخدمات اعلام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۰۸:۵۰    
حرم مطهر احمدبن موسی(ع) همواره پناهگاه دردمندان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت و مدفن بزرگانی است که در علم و دیانت و فقاهت و هنر زبانزد بوده اند، یکی از این بزرگان که آرامگاه ابدی اش در این حریم قرار دارد علی بن احمد شیرازی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
برگردان فارسی صحیفه سجادیه امام زین العابدین(ع) به قلم ابوالفضل بهرام پور به زودی روانه بازار کتاب می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
آئین تجلیل از برگزیدگان مسابقه قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه سازمان بسیج مداحان استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۰:۳۸    
حجت الاسلام اسلامی تبارگفت: هرچند کتاب شریف صحیفه سجادیه به شکل دعا است اما در واقع صحیفه سجادیه مهندسی زندگی است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۰:۵۷    
دوره مجازی حفظ صحیفه سجادیه ویژه کارکنان و خانواده های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز دوشنبه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
فرصت شرکت در پنجمین دوره جشنواره شعر نیایش با عنوان مواهب بنا به درخواست شاعران تا بیستم خردادماه تمدید شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز یکشنبه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز شنبه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز جمعه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز پنج شنبه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز چهارشنبه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در ملحقات صحیفه سجادیه برای هر یک از ایام هفته دعای مخصوصی ذکر شده است. دعای روز سه شنبه بدین شرح می باشد:
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۱    
گروه استان ها- معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه پایتخت های دینی در 3 شهر کشور تعیین شد گفت: در این راستا کاشان پایتخت نهج البلاغه، یزد پایتخت صحیفه سجادیه و بوشهر پایتخت قرآنی کشور انتخاب شدند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
حائز رتبه اول رشته صحیفه سجادیه جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان گفت: در دانشگاه ها به جنبه های مختلف مذهبی پرداخته می شود، اما میزان توجه به تفسیر قرآن، صحیفه سجادیه و نهج البلاغه اندک است، به عبارت دیگر بحث های تفسیری کمرنگ شده و اگر به جای پرداختن به ظواهر به بطن موضوع پرداخته شود ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۹:۳۸    
شفقنا – رسانه های مذهبی و حوزوی متعدد و متنوعی در کشورمان در حال اطلاع رسانی هستند که طیف وسیعی از اخبار و عناوین محتوایی مرتبط با اهداف و موضوع فعالیت خود را منعکس می سازند. شفقنا روزانه منتخبی از اهم اخبار این رسانه ها را به اطلاع مخاطبان محترم میرساند: ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۱۶:۳۲    
تهران- ایرنا- دبیر اجرایی کنگره صحیفه سجادیه با اشاره به برگزاری دوره مجازی حفظ صحیفه سجادیه گفت: برخی افراد در مدت 40 روز موفق به حفظ دعاهای امام سجاد (ع) شده اند، همچنین یک دختر روستایی هرمزگانی بدون معلم توانسته کل این کتاب نورانی را حفظ کند.