یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۵:۵۱Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معلول»

همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت خیرین بهزیستی شهرستان قدس مبلغ چهل میلیون ریال به هشت خانواده چند معلول بهزیستی شهرستان قدس مساعدت کردند.
د نیای اقتصاد – بنیاد مستضعفان با سرمایه گذاری بیش از 380 میلیارد تومان برای خانواد ه هایی که د ارای چند معلول هستند اقد ام به احد اث مسکن کرد ه است. معاون بنیاد مستضعفان ضمن بیان مطلب فوق گفت: با سرمایه گذاری صورت گرفته از سوی بنیاد مستضعفان ...
خادمان آستان نورانی امام رضا (ع) در حرکتی زیبا با حضور در منزل خانواده های دارای فرزند معلول ضمن احوالپرسی از این عزیزان سوغات متبرک حرم و بسته های معیشتی به آنها اهدا کردند.
وی با بیان اینکه 170 هزار معلول در استان شناسایی شده که 4.2 درصد جمعیت آن را تشکیل می دهند، اضافه کرد: از این تعداد 70 هزار نفر تحت پوشش این اداره کل هستند.
سازمان بهزیستی کشور   ۶ ساعت پیش    
گزارش احمد باباپور ، خبرنگار صداو سیما از دو معلول توانمند بهزیستی بمناسبت هفته جهانی معلولین
منجیل خبر   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، پرواز در قفس روایتی از دنیا و زندگی معلولان است. داستانی از احساس و عشق یک انسان کم توان، که فارغ از دلرحمی نیاز به تعامل و درک احساس دارد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۶:۲۶    
افراد معلول به دلیل معلولیت هایی که دارند، از برخی حقوق شهروندی محروم شده اند. نبود امکانات و مشکلاتی که این روز ها به معضل تبدیل شده، ادامه راه را برای خیلی از این افراد سخت کرده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
فرزاد گوهردهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طبق آمار از 63 هزار معلول و توانخواه تحت پوشش بهزیستی مازندران حدود 30 هزار و 323 نفر معلول جسمی و حرکتی هستند که بخشی از آنها در نتیجه حوادث کار به این وضعیت دچار شده اند. وی توضیح داد : علاوه [...]
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۷    
رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از امکاناتی که در اختیار ورزشکاران جانباز و معلول قرار گرفته است و همچنین شرایط اعزام آنها به المپیک گفت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از 42 هزار نفر از افراد دارای معلولیت در سال جاری از خدمات 850 اتاق هنر در کشور بهره مند شدند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۸    
سلامت نیوز : موقعی که در معابر شهری قدم می زنیم به ندرت پیش می آید که یک معلول را در خیابان یا پیاده راه ببینیم. بیشتر از آن وقتی که سوار اتوبوس های شهری می شویم کمتر اتفاق افتاده با فردی که دارای محدودیت های حرکتی یا ذهنی هست، چند ایستگاهی همسفر باشیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۶    
گروه استان ها-وقتی پای عشق و ارادت در میان باشد دیگر معلولیت و محدودیت رنگ می بازند و عشق کار خودش را می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
گزارشی از آسایشگاه "باغ فرشته" و لب خوانی دختران معلول این مرکز را با نماهنگ "صدامو داری؟" را ببینید.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در پیامی روز جهانی معلولان را به تمامی معلولان به ویژه ورزشکاران معلول تبریک گفت. مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد به مناسبت 13 آذرماه روز جهانی معلولان پیامی صادر کرد. متن کامل این پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۶    
تهران (پانا) - به همت آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران و سازمان دانش آموزی شهر تهران جشنواره فرهنگی هنری پیشتاز و دوست معلول دربستر شبکه شاد برگزار می شود. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۸    
به مناسبت روز جهانی معلولان هم زمان با برگزاری نشست مشترک اعضای شورای معاونان اداره کل و مدیران، روسا و اعضای شورای معاونان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که به صورت مجازی برگزار شد، از 33 فرهنگی معلول در آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان کرمان تجلیل شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: 38 هزار معلول در این استان تحت پوشش بهزیستی بوده و به آنها خدمات متنوع ارائه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۱    
اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره بهزیستی خلخال گفت: بیش از 2 سوم جمعیت از مجموع جمعیت معلول این شهرستان زیرپوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون توانبخشی بهزیستی لرستان با بیان اینکه بهزیستی لرستان52 هزار معلول تحت پوشش دارد گفت:خانه های کوچک حمایتی معلولان با هدف فراهم کردن بستر زندگی مستقل و بالا بردن اعتماد به نفس این قشر از جامعه ایجاد شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل بهزیستی البرز گفت: کمک هزینه نگهداری از معلولان تحت پوشش بهزیستی امسال 15 درصد افزایش داشت و در سال آینده هم با توجه به تورم حداقل تا 45 درصد افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
این روزها دغدغه و نگرانی اصلی خانواده های دارای فرزند معلول از وقفه افتادن در دریافت خدمات توانبخشی و آموزشی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از آموزش ها تعطیل شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه از ایجاد یک هزار و 973 فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان طی سال جاری خبر داد.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس ماده 148 قانون کار، کارفرمایان کارگاه های مشمول قانون کار، مکلف هستند براساس قانون تأمین اجتماعی، نسبت به بیمه کارگران خود اقدام کنند. این ماده جنبه آمرانه داشته و با نظم عمومی اجتماعی مرتبط است. همچنین به موجب ماده 183 قانون مذکور تضمین و برای کارفرمای متخلف جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.
عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۹    
سوم دسامبر مصادف با 12 آذرماه سال 1992 از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولین اعلام شده است. در کشور ما 189 هزارنفر فرد کم بینا و نابینا وجود دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - به مناسبت روز جهانی معلولان فرمانده سپاه استان با بسیجی معلول ذهنی و جسمی دیدار کرد.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از خدمات رسانی 141 دستگاه اتوبوس و وَن ویژه به بیش از 4000 جانباز و معلول پایتخت خبر داد و گفت: با وجود محدودیت هایی که شرکت واحد با آنها روبه روست، اما تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا خدماتمان را به این عزیزان محدود نکنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون مشارکت های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان کرمانشاه ز ایجاد یک هزار و 973 فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان طی سال جاری خبر داد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
مقام مسئول بنیاد مسکن از افزایش وام مسکن معلولان به 135 میلیون تومان خبر داد و گفت: 6500 واحد مسکونی خانوارهای دارای 2 معلول خرداد آینده تحویل می شود.
احسن احمدی، از توان یابان موفق کشور در گفت وگویی به مناسبت روز معلولان امید را رمز موفقیت خود دانست.
مرآت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی دامغان گفت: یک هزار و 200 معلول در این شهرستان از کمک هزینه مستمری و معیشتی بهزیستی بهره مند می شوند.
روزنامه ایران: با گذشت 6 ماه از رسیدگی به پرونده آزار و اذیت دختر نوجوان معلول از سوی یکی از بستگانش، قضات دادگاه کیفری دستور بازداشت متهم و انجام آزمایش های روانی روی دختر نوجوان را صادر کردند. خرداد امسال یکی از مددکاران بهزیستی با مراجعه به مسئول مرکز راز عجیبی را بیان کرد. ...
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: یک هزار و 333 معلول در اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در روستاهای این استان مورد شناسایی قرار گرفتند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۷    
بمناسبت روز جهانی معلولین، داورزنی قهرمان تنیس روی میز جانبازان و معلولین کشور با فرماندار شهرستان کلاله دیدار و گفتگو کردند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری;محمد ابراهیمی فرماندار شهرستان کلاله در این دیدار گفت:عملکرد ورزشی و اخلاقی ورزشکاران معلول شهرستان همواره ستودنی و قابل تمجید است. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سیدحمید عبدلپور و همسرش، زوج معلول و موفق کهگیلویه و بویراحمد که در زمینه تولید صنایع دستی و پرورش اسب فعالیت دارند، نشان داده اند معلولیت محدودیت نیست.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۰:۲۹    
ا.س در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس، درباره اینکه یک فرد معلول چگونه می تواند بر مشکلات خود غلبه کند، اظهار داشت: مشکل بیشتر معلولان این است که اعتماد به نفسشان بسیار پایین است و خودشان با این رفتارشان به دیگران اجازه می دهند که به آنها ترحم کنند و برای آنها دلسوزی شود و بسیار شرایط را برای خود سخت ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
خبرنیوز در یادداشتی به قلم حاجیه جعفرزاده در باره روزمعلولان نوشت:من روز نمی خواهم چون هر روز روز من است چون من هستم، ما هستیم در کنارت و شاید در هر خانه و محله ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
یک روانشناس با بیان اینکه کودکان با نیازهای ویژه معلول خودپنداره پایین تری نسبت به سایر افراد دارند و از این رو در معرض مشکلات هیجانی اجتماعی زیادی هستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی گلستان گفت که از مجموع 48 هزار و 760 معلول زیرپوشش بهزیستی این استان، 30 هزار و 686 نفر معادل حدود 77 درصد مستمری دریافت می کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محمدی با اشاره به رایگان بودن مشاوره ژنتیک مددجویان بهزیستی گفت: تا سال 1400 تمام معلولینی که در بهزیستی پرونده دارند در راستای پیشگیری از تولد کودک معلول مشاوره ژنتیک می شوند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - جمعی از معلولان با مشکلات کنار آمده اند و افرادی درس آموز برای دیگران شده و ثابت کرده اند معلولیت هیچگاه محدودیت و محرومیت از ادامه زندگی اجتماعی، دستیابی به افتخارات و سربلندی ها نیست.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تشریح اقدامات این معاونت برای بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای افراد کم توان و معلول، گفت: با وجود اقدامات زیربنایی انجام شده هنوز با شرایط مطلوب فاصله زیادی داریم.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: در حال حاضر 15 هزار معلول از خدمات بهزیستی ایلام برخوردار هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس اداره بهزیستی ایرانشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: پنج هزار و 700معلول تحت حمایت بهزیستی این شهرستان از خدمات مختلف دریافت مستمری ماهیانه، هزینه تحصیلی و حق پرستاری بهره مند هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی مهم ترین عوامل موثر در بهبودی بیماران مبتلا به کرونا که در منزل قرنطینه و دوران بیماری خود را طی می کنند، تغذیه است.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: 22 مرکز بصورت شبانه روزی به جامعه معلولان این استان خدمت ارائه می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر اداره بهزیستی شهرستان تایباد به سه هزار و 683 معلول در سطح این شهرستان خدمات ارائه می کند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
زنجان | مدیر کل بهزیستی استان زنجان در خصوص حمایت بهزیستی ازتحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش یادآور شد : یک هزار و 121 دانش آموز و 247 دانشجو از خدمات توانبخشی و تامین هزینه های تحصیلی بهره مند هستند و یکی از نیازهای اساسی جامعه امروزی ما آموزش در همه مقاطع مختلف تحصیلی است بر همین اساس حفظ و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس بهزیستی شرستان کبودراهنگ با بیان اینکه اهدا جهیزیه، تسهیلات اشتغال، کمک هزینه تحصیل، تسهیلات مشاغل خانگی و ساخت مسکن از جمله خدمات بهزیستی برای معلولان است، گفت: در سال جاری 12 زوج از بهزیستی کبودراهنگ جهیزیه دریافت کردند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : سید منصور رایگانی، تمامی اختلالات فیزیکی و یا روحی و روانی که منجر به ایجاد مشکل برای ایفای نقش فرد در اجتماع شود را تحت عنوان معلولیت دانست و اظهار کرد: معلول یا ناتوان به فردی گفته می شود که به دلایل مختلف پزشکی و یا اختلال در ساختار بیولوژیک-روانی دچار محدودیت هایی شود ...