سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۵:۴۲Oct 2020 27

جدیدترین‌های «فقرا»

ایلنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می گوید: مجلس یازدهم می خواهد از جیب فقرا 15 هزار میلیارد تومان برداشت کند و این پول را ببرد بین اقشار مختلف مردم توزیع نماید تا محبوبیت کسب کند! آنها می خواهند از محل دارایی های طبقه کارگر ...
همشهری   ۴ ساعت پیش    
مشهدی سهراب از اهالی روستای حسن گاوداری از توابع شهرستان سیروان در استان ایلام است که تمام انارهای باغش را هر سال وقف فقرا می کند و معتقد است سال به سال محصولاتش بیشتر می شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: ایجاد انحصار در خرید فولاد باعث فساد می شود و هر گونه معافیت مالیاتی در زنجیره فولاد باید حذف شود.
مشهدی صحراب یکی از اهالی روستای حسن گاوداری با وجود اینکه چندان مالی ندارد، اما هرساله محصولات باغش را تماما وقف فقرا می کند و معتقد است که هرسال محصولاتش بیش از سال گذشته است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۵    
خبرگزاری میزان - حسن ابن علی امام دوم شیعیان و نوه پیامبر بود، پیامبر به دلیل علاقه زیادی که به ایشان داشته کنیه امام حسن علیه السلام را ابو محمد گذاشت. امام حسن (ع) صورت بسیار زیبایی داشت و در بعضی از احادیث گفته شده است که صورتشان شباهت بسیار زیادی به پیامبر داشتند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
کارگران و و بازنشستگان بارها اعلام کرده اند دست اندازی به منابع تامین اجتماعی که حاصل دسترنج چند نسل از طبقه کارگر است، به هر نحوی که صورت بگیرد با اعتراض گسترده روبرو خواهد شد ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۰:۳۰    
امام علی(ع) می فرماید: قوام و استواری دنیا به چهار نفر بستگی دارد: 1- عالمی که به علمش عمل کند 2- جاهلی که از یاد گرفتن خودداری نکند 3- ثروتمند و دارایی که مالش را به فقرا ببخشد 4- و فقیری که دینش را به دنیایش نفروشد ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۹:۲۰    
تفاوت ثروتمند و فقیر در نوع افکار شان است. نگرش و نوع نگاه ثروتمندان و فقرا باعث تفاوت موقعیت اجتماعی این دو قشر شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۵۹    
نویسنده برگزیده جوایز ادبی و رمان جدید راز عمارت متروک گفت: در آثارم سراغ داستان مردمی از جنس فقرا و کارگران می روم بلکه مخاطب بتواند گوشه هایی از زندگی این قشر را بخواند و بداند روزگارشان چگونه می گذرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۸    
حوزه/ سخنران حرم بانوی کرامت گفت: حیات نورانی امام حسن عسکری علیه السلام بخش های فراوانی دارد و دستگیری اقتصادی و معیشتی و توصیه های اجتماعی در خصوص مستمندان تنها گوشه ای از فرمایشات حضرت است و بالاتر از دستگیری اقتصادی، دستگیری و کمک فکری از شیعیان است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با صدور بیانیه ای مخالفت خود پیرامون برداشت 15000 میلیارد تومان از منابع تخصیص یافته به سازمان تأمین اجتماعی از محل بند (و) تبصره 2 قانون بودجه سال 1399 کشور و توزیع آن بین سایر اقشار جامعه را اعلام کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نمایندگانی که طرح اختصاص بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی را برای تجهیز منابع طرح توزیع کالابرگ الکترونیک، پیش کشیده اند، گفت: اجازه تصویب این طرح را نمی دهم و با همکاری سایر نمایندگان برای افزایش بودجه مورد نیاز همسان سازی اقدام می کنیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
علی اکبر عیوضی با انتقاد از طرح نمایندگان مجلس گفت: ظاهراً دیواری کوتاهتر از دیوار کارگران پیدا نکرده اند!
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۲:۵۳    
جنبش مقاومتی جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای نوشت که سران رژیم سودان این کشور را به آغوش رژیم صهیونیستی سوق می دهند و با عادی سازی روابط با این رژیم از جیب فقرا و آوارگان سودان رضایت ایالات متحده آمریکا را جلب می کنند.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مانع زنجیره برودت واکسن در واقع جدیدترین نابرابری ناشی از همه گیری کرونا بر دوش فقرا است که اغلب در مناطق پرازدحام مساعد برای گسترش این ویروس زندگی و کار می کنند و سامانه های بهداشت شان فاقد امکانات برای انجام آزمایش های گسترده هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: آیت الله کنی از قبل از انقلاب و بعد از انقلاب، یک انقلابی به تمام معنا بودند؛ انقلابی به معنی مبارزه با طاغوت و استکبار، حمایت از مظلومان و مستضعفان، حمایت از اقشار ستم دیده، رعایت حقوق مردم، رسیدگی به مستضعفان و فقرا و غمخوار مردم بودن است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه یزد گفت: طی یک سال گذشته 14 وقف جدید در حوزه سلامت، بیماران سرطانی و گره گشایی از فقرا در شهر یزد ثبت شده است.
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: رسیدگی به فقرا، سرمایه گذاری روی موقوفات و حمایت از حوزه های علمیه از رویکردهای جدید وقف است که در استان یزد نیز با جدیت پیگیری می شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۵:۱۵    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی درباره رفتار غرب زده ها در توییتر نوشت: ما چالش بوسیدن دست پدر مادر راه می اندازیم، غرب زده ها چالش لخت کردن پدر مادر! ما با بچمون میریم پارک، اونا با سگاشون! ما هزینه عزاداریمونو خرج فقرا می کنیم، اونا هزینه آنتالیاشونو دلار می خرن! ...
رکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۱    
اقتصادی رکنا: هزینه بستری و تست کرونا در ایران چقدر است ؟ این که می گویند درمان کرونا در بیمارستان های دولتی رایگان است فقط یک شوآف است. اگر پول نداشته باشید کرونا شما را به قبرستان می برد.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۵    
ایجاد محبت و همدلی، برطرف کردن نیازهای فقرا و محرومان، افزایش رزق و روزی و ایجاد الفت بین غنی و فقیر از ثمرات و برکات پرداخت زکات است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۵    
تهران - تولیت مدرسه علمیه امام رضا(ع) با بیان اینکه سخاوت تنها مختص اغنیا نیست، گفت: بسیاری از فقرا در نهایت فقر و تنگدستی اهل بذل و بخشش هستند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۶:۳۲    
در سالروز رحلت پیامبر خوبی ها و شهادت کریم اهل بیت و امام رضا (ع) پایگاه اطهر حوزه نرجس خاتون ناحیه مرکزی با همت و همکاری حوزه علمیه معصومیه به پخت و توزیع نان نذری بین فقرا و نیازمندان پرداختند.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، جمعی از بانوان همدانی با شرکت در پویش نذر امام رئوف، با پخت نان و توزیع آن در بین فقرا و آسیب دیدگان از کرونا، ارادت خود را به امام رضا ع به نمایش گذاشتند. انتهای پیام/
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز شنبه از جامعه بین المللی خواست با همبستگی در کنار کسانی که در فقر زندگی می کنند، بایستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه باغملک گفت: امام رضا (ع) الگو و محور اسلامی برای ما است چراکه با مردم زندگی می کرد و با فقرا بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۹    
گروه استان ها این بار رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه با تهیه و توزیع 40 هزار پرس غذای گرم میان فقرا و نیازمندان استان کردستان در حال جریان است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
پروفسور ادموند فلپس معتقد است عملکرد اقتصادی کشورها با درجه پویایی آنها ارتباط تنگاتنگی داشته و باورها و نگرش مردم نشان دهنده میزان پویایی آن کشور است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۱    
گروه اقتصادی: بانک جهانی روز پنجشنبه مجموعه ای گزارش درباره نرخ میانگین فقر در کشورهای مختلف جهان بر اساس جدیدترین آمارها و اطلاعات منتشر کرد. در این گزارش آمده که تعداد فقرا در امارات صفر است که بر همین اساس می توان استدلال کرد که شاخص شکاف فقر نیز در این کشور معادل صفر است. شاخص شکاف [...]
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: بانک جهانی روز پنجشنبه مجموعه ای گزارش درباره نرخ میانگین فقر در کشورهای مختلف جهان بر اساس جدیدترین آمارها و اطلاعات منتشر کرد. در این گزارش آمده که تعداد فقرا در امارات صفر است که بر همین اساس می توان استدلال کرد که شاخص شکاف فقر نیز در این کشور معادل صفر است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مروارید با بیان اینکه امام حسن(ع) با حلم و بردباری سفره های کریمانه را پخش کرد، دست فقرا و ایتام را گرفت و به همین دلیل به کریم اهل بیت(ع) مشهور است، گفت: امام حسن(ع) مظهر سخاوت و بخشندگی و نماد تعقل و شکیبایی است.
تیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
علی اصغر اصغرنژاد، روان شناس بالینی بیان داشت: مسئولان باید درک صحیح، جامع و کامل از خدمات سلامت روان داشته باشند و شرایط لازم را برای استفاده همه نیازمندان فراهم کنند. ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
روز جهانی غذا در سال 1399 که برابر با 75 مین سالگرد تأسیس فائو است در شرایطی استثنایی فرا می رسد که کشورهای سراسر جهان با تأثیرات گسترده همه گیری جهانی بیماری ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند. اکنون زمان اندیشیدن درباره آینده ای است که قرار است شانه به شانه یکدیگر آن را بسازیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۵۲    
ثروتمندان 30 برابر فقرا از یارانه انرژی بهره می برند، رییس قوه قضاییه دستور داد: برخورد با اوباش گردانان، از ماسک بر ماست، سربازی در مسیر تحول اساسی، کشف 231 دستگاه خودرو تویوتا هایلوکس احتکار شده در شهرری از عناوین روزنامه هاست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
تلاش و همت برای کسب درآمد حلال، پرداخت زکات، کمک ثروتمندان به فقرا و سخاوتمندی ازجمله راهکارهای مهم در آموزه های اقتصادی امام رضا (ع) است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۰۰    
امام خمینی(ره): ثروتمندان هرگز به خاطر تمکن مالی خود نباید در حکومت و حکمرانان و اداره کنندگان کشور اسلامی نفوذ کنند و مال و ثروت خود را به بهانه فخرفروشی و مباهات قرار بدهند و به فقرا و مستمندان و زحمتکشان، افکار و خواسته های خود را تحمیل کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اوقاف شهرستان ساری با اعلام اینکه در بحث نیات خیریه 153 میلیون تومان کمک به فقرا نیازمندان و مستمندان داشتیم، گفت: در بحث بیمارستان هم 99 میلیون تومان بابت خرید دستگاه دیالیز هزینه شد، در دهه وقف جاری نیز خرید 200 میلیون تومان تجهیزات بیمارستانی در دستور کار داریم.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۱۹   + ۵۵ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: بیش از هزار نفر بین 50 تا 100 دستگاه خودرو دارند که همه آنها از بنزین یارانه ای استفاده می کنند. مالک شریعتی امروز در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی در ساختمان ها با اشاره به نامطلوب بودن وضع عدالت در جامعه گفت ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش بانک جهانی 10 درصد از مردم دنیا زیر خط فقر مطلق زندگی می کنند یعنی با درآمدی کمتر از 1.90 دلار در هر روز زندگی می کنند. اما در مطالعه شمار فقرا در دنیا رده بندی های دیگری هم وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
با شیوع کرونا در جهان در خوشبینانه ترین سناریو بین 80 تا 124 میلیون و در بدترین سناریو بین 420 تا 520 میلیون نفر با توجه به ویروس کرونا به جمعیت فقرا اضافه خواهد شد!
هاژه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۱    
هجدهم مهر 1399، مصادف است با چهارمین سالروز رحلت پیر روشن ضمیر و پدر فقرا و مساکین، حضرت شیخ سید طه کمالی زاده نقشبندی. شخصیتی که به واقع از نوادر دوران بود و به قول ابو تمّام: هیهات لا یأتی الزمان بمثله إن الزمان بمثله لبخیل و به پارسی و از زبان سعدی: صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۵۹    
افزایش نرخ فقر در دنیا معضلی است که از ابتدای همه گیری کرونا در مورد آن صحبت شده است ولی بررسی آمارهای ارایه شده توسط بانک جهانی نشان می دهد از سال 2014 میلادی تا کنون شمار فقرا در خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش چشمگیری یافته است و کرونا باعث تسریع این روند می شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : نخستین پرسشی که از متولی حوزه محرومان و نیازمندان می توان پرسید، آمار تعداد فقرا و محرومان جامعه است. عددی که به گفته سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کسی تعداد دقیقش را ندارد اما می گوید برای به دست آوردن آمار دقیق تعداد نیازمندان کشور با همکاری ده ها مؤسسه و مرکز ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: سرکشی از ادارات حوزه انتخابیه، دیدارهای رو در رو با مردم، حضور در روستاها و منازل فقرا و همچنین دیدار با خانواده های شهدا با هدف آگاهی از مشکلات آن ها از جمله اقداماتی است که در نظارت های میدانی انجام می دهم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۹:۴۶    
مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در پستی توئیتری از سلبریتی هایی که مخالف سفر به کربلای معلی و پیاده روی اربعین حسینی در سالهای اخیر بودندخواست تا مستنداتی از کمک به فقرا در شرایط کرونا ارائه کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
6 هزار بسته غذایی به ارزش دو میلیارد تومان در بین فقرا ونیازمندان قم توزیع می شود.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: نایب رئیس کمیسیون پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: زمانی که مجلس تصویب کند به 60 میلیون نفر کمک کالایی تعلق بگیرد، نشان دهنده نیازمند بودن این اقشار است ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۸:۱۲    
کردستان - امام جمعه شهرستان بیجار گفت: اربعین نماد ایثار، شجاعت، استقامت و غم خواری مسلمانان و فقرا است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۵۲    
گروه استان ها-نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اربعین نماد ایثار، شجاعت، استقامت و غم خواری مسلمانان و فقرا بوده و این حرکت ماندگار درس بزرگی برای همه جهانیان شده است.