سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۵:۴۸Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه سلامت»

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین از کمک بیش از یک میلیارد تومانی خیران در اسفراین خبر داد و گفت: تاکنون خیران اسفراینی یک میلیارد و 315 میلیون و 300 هزار تومان به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده اند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: خودمراقبتی و خودآگاهی در حوزه سلامت بسیار اهمیت دار چرا که تنها در این صورت می توان از عوامل بیماری زا دوری کرده و شیوه صحیح و سلامت زندگی را انتخاب کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، دانشگاه ها با داشتن اساتید و دانشجویان نخبه و با انگیزه می توانند اقدامات مؤثری در حوزه علم و فناوری انجام دهند و همیشه در مسیر اعتلای علم و پژوهش ایران اسلامی گام بردارند. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
دکتر علیرضا زالی با صدور پیامی روز ملی مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و افزود: آینده نگری در بودجه ریزی پیش رو برای مقابله با کرونا از طریق اصلاح فرایند استخدام نیروهای حوزه سلامت و اختیارات دانشگاه های علوم پزشکی گام بزرگی در ریشه کنی کرونا در کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: توسعه خدمات درمانی نیازمند مشارکت خیرین در حوزه سلامت است و خیرین جامعه سلامت برای کمک به تجهیز بیمارستان ها آستین بالا زده اند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۹:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
علیرضا زالی با صدور پیامی روز ملی مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت و افزود: آینده نگری در بودجه ریزی پیش رو برای مقابله با کرونا از طریق اصلاح فرایند استخدام نیروهای حوزه سلامت و اختیارات دانشگاه های علوم پزشکی گام بزرگی در ریشه کنی کرونا در کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
برای کمک به موسسات حوزه سلامت آسیب دیده از کرونا در استان کرمانشاه، 680 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تمرکز کمیسیون متبوع خود بر پیگیری و نظارت بر اجرای قوانین به ویژه قانون برنامه ششم و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت اشاره کرده و از پیگیری جدی مطالبات کادر درمان و تخصیص کامل اعتبارات کرونایی در کمیسیون بهداشت خود خبر داد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
کیمیا نجفی با شروع ویروس کرونا مسائل متعددی گریبانگیر زندگی روزمره مردم شده، مشکلات اقتصادی و معیشتی از یک سو و تهدید سلامت از سوی دیگر خواب را از چشمان افرادی گرفته که دخل وخرجش شان با یکدیگر همانگ نیست ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
سردار محمد زهرایی روز یکشنبه در حاشیه افتتاح 2 طرح حوزه سلامت این سازمان در شهرستان مرند گفت: پروژه های بسیج سازندگی در همکاری با نهادها و دستگاه های تخصصی به صورت مجزا در استان های مختلف کشور به بهره برداری رسیده است ...
دکتر امیرحسن ندایی گفت: تلفیق ظرفیت های هنرمندان، خیرین و بخش های دولتی یک ضرورت برای بهبود کیفیت زندگی در حوزه سلامت اجتماعی است که جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت به دنبال تحقق آن است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی بار دیگر با انتشار مطلبی عناد خود با جهادگران کشور از جمله در حوزه سلامت را نشان داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مسوول دفتر کارآفرینی و اشتغال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نقش پررنگ دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در اشتغالزایی و کارآفرینی گفت: سهمیه طرح یارانه دستمزد استان در حوزه سلامت تا پایان سال جاری به 300 نفر افزایش خواهد یافت.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از مهم ترین عرصه هایی که افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است، باید یاد بگیرند چگونه از خودشان و دیگران مراقبت کنند.
اقتصاد ایران: وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از مهم ترین عرصه هایی که افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است، باید یاد بگیرند چگونه از خودشان و دیگران مراقبت کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
اولین نشست تخصصی "اهمیت داده ها در حوزه سلامت چالش ها و چشم اندازها" ویژه مدیران حوزه سلامت، روسای بیمارستان ها، اعضای هیئت علمی و دانشجویان به صورت آنلاین برگزار می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - رییس مرکز بهداشت زاهدان اعلام کرد 70درصد مادران باردار در شهرستان زاهدان واکسن آنفلو آنزا دریافت کردند و تزریق واکسن برای افراد باقیمانده نیز ادامه دارد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۲    
قدس/ محمدحسین مروج کاشانی: مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی از ورود این شرکت به حوزه سلامت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
فرماندار کرمانشاه گفت: با تلاش ها و پیگیری های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی تا کنون 732 فرصت شغلی در حوزه سلامت در شهرستان کرمانشاه ثبت شده که معادل 260 درصد سهمیه اشتغال دانشگاه است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزازش سپید، طاهر موهبتی در مراسم معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: یکی از رویکردهای اصلی و مهم دولت تدبیر و امید از ابتدا سلامت بود که مجلس شورای اسلامی هم به این مساله توجه اساسی داشت ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی می گوید: تست های تشخیصی اگر در نخستین روز بروز علایم ابتلا به کرونا انجام شود، 90 درصد خطا دارند. افراد مشکوک به این بیماری باید از روز پنجم بروز علایم تست دهند. ...
وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از مهم ترین عرصه هایی که افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است، باید یاد بگیرند چگونه از خودشان و دیگران مراقبت کنند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۲۲:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر پس از برگزاری 10 دوره شتابدهی برای تیم های استارت آپی، یازدهمین دوره شتابدهی خود را به راهکار های نوآورانه حوزه سلامت دیجیتال اختصاص داده است ...
مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۳۰    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کاهش ورودی بیماران به بیمارستان ها و استراحت کوتاه کادر درمانی را یکی از مزیت های محدودیت های اخیر دانست و گفت: درآمد حاصل از جریمه های کرونایی بهتر است در حوزه سلامت هزینه شود.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۶:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
آدم بزرگ ها عاشق عدد و رقمند. وقتی با اونا از یه دوست تازه حرف بزنی هیچ وقت ازتون راجع به چیزهای اساسی سوال نمی کنند، هیچ وقت نمی پرسن آهنگ صداش چطوره؟ چه بازی هایی دوست داره؟ پروانه جمع می کنه یا نه؟ می پرسن چند سالشه؟ چندتا برادر داره؟ وزنش چقدره؟ پدرش چقدر حقوق می گیره؟ و تازه بعد از این سوالات ...
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۴:۴۹    
مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر پس از برگزاری 10 دوره شتابدهی برای تیم های استارت آپی، یازدهمین دوره شتابدهی خود را به راهکارهای نوآورانه حوزه سلامت دیجیتال اختصاص داده است ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ابوالقاسم جلالی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر فروش فقط 60 درصد ظرفیت پروازها به دقت از سوی شرکت های هواپیمایی اجرا می شود، اظهار داشت: سازمان هواپیمایی کشوری بر اجرای این مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا نظارت دقیق دارد ...
مددکاری اجتماعی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۲۱:۰۴    
شرح مختصر از مداخلات روانی اجتماعی بیماران اعصاب و روان و خانواده آنها با تأکید بر مددکاری اجتماعی نویسنده: حامد صادق مقدم جوان؛ دانشجوی کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۴۷    
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ، یک هفته از تعطیلات و محدودیت های جدید دو هفته ای در کشور می گذرد که در راستای کاهش روند شیوع بیماری کرونا در کشور اجرا شد؛ موضوعی به گفته بسیاری از صاحب نظران حوزه سلامت می تواند کمک شایانی به کاهش ورودی های بیمارستان ها کند ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فرزاد جلالی گفت: وضعیت تحقیقات پیش از انقلاب و بعد از انقلاب تا به امروز قابل مقایسه نیست و تحقیقات هدف دار با رویکرد حل مشکلات جامعه می تواند راهگشای پیشرفت کنگره های علمی باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۶:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کتمان بیماری به گفته بسیاری از کارشناسان حوزه سلامت یکی از عوامل افزایش گردش ویروس و انتقال زنجیره بیماری و البته مبتلایان بستری شده در بیمارستان و حتی جانباختگان کووید-19 است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست مشترک با اعضای مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی، موضوع تقویت اعتبارات دانشگاه در لایحه بودجه سال 1400 را مورد پیگیری قرار داد.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
فکرشهر: فرماندار گناوه گفت: 50 درصد نمونه گیری های کرونا تا هفته گذشته در این شهرستان مثبت اعلام شد. به گزارش فکرشهر از مهر، غلامرضا مهرجو عصر چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان گناوه و تودیع و معارفه رئیس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۲    
خیر بردسکنی مبلغ 310 میلیون ریال به حوزه بهداشت و درمان شهرستان بردسکن کمک کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۰    
در حالی که این روزها متخصصان حوزه سلامت خواسته اند که برای جلوگیری از چرخه انتقال ویروس کرونا مردم حتی الامکان اوقات خود را در خانه سپری کنند، یک روانشناس کودک و نوجوان در این پنج شنبه برنا، 44 نوع سرگرمی و بازی خانگی و آپارتمانی را پیشنهاد کرد تا والدین براساس نیاز کودک ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۲:۴۷    
رئیس بیست و یکمین مین کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی کشور در مازندران گفت: وضعیت تحقیقات پیش از انقلاب و بعد از انقلاب تا به امروز قابل مقایسه نیست و تحقیقات هدف دار با رویکرد حل مشکلات جامعه می تواند راهگشای پیشرفت کنگره های علمی باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محصولات دانش بنیان های ایرانی فعال حوزه سلامت با همکاری مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بزرگ ترین و مدرن ترین فروشگاه دارویی غرب افغانستان حضور می یابند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بانوی نیکوکار اهل تربت حیدریه 1000 عدد ماسک و 5 دستگاه پالس اکسی متر به ارزش ریالی 56 میلیون ریال را به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اهدا کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: بازی ها در ایران بیشتر حول محور سلامت و مهارت آموزی ساخته می شود، ما بیش از 20 بازی در حوزه سلامت داریم که نیمی از آنها به مسائل توانبخشی پرداخته اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: خیران استان مرکزی به منظور رفع نیازهای درمانی استان در دوران شیوع ویروس کرونا، امسال هشت میلیارد و 400 میلیون ریال به بخش سلامت کمک کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: خیرین حوزه سلامت نقش بسیار مهمی در تأمین و ارتقای سطح سلامت در جامعه به خصوص در این روزهای پرفراز و نشیب کرونایی می توانند ایفا کنند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
علی ابراهیمی رویکرد به اصطلاح فشار حداکثری دولت ایالات متحده علیه برخی کشورها با تحریم های ظالمانه و غیرقانونی پیوند خورده که حوزه سلامت و دارو هم از آن مصون نمانده است. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۴    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در گفتگوی تلفنی با خبرنگار این خبرگزاری ، ضمن گرامیداشت هفته بسیج ، از حمایت این سازمان از طرح ها و ایده های حوزه سلامت خبر داد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۱:۰۱    
دکتر رشیدی نژاد گفت: افتخار می کنیم در این مدت یک ارتباط نزدیک تر و یک همدلی و همراهی بین حوزه سلامت و جامعه درمانی استان و بسیج و سپاه وجود داشته است و این هم باعث دلگرمی ما شده و هم احساس غرور می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
متخصصان حوزه سلامت تاکید کردند که مصرف آب بادمجان به طور منظم فواید زیادی برای سلامت بدن دارد.
معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت بهداشت گفت: از مجموع قوانینی که به تصویب مجلس ها در کشور رسیده، حدود 2296 قانون مرتبط با حوزه سلامت بود. بر این اساس، 18.7 درصد قانونگذاری در حوزه سلامت است که عددی قابل توجه در سبد قانون گذاری محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز افزایش حجم مراجعه بیماران به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان را که در بحران کروناویروس بسیار شدت یافته، موجب اختلال در امر خدمت رسانی و افزایش دغدغه مدیران حوزه سلامت استان عنوان کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رضا آران از پرسنل حوزه پشتیبانی بیمارستان امام رضا (ع)، دوم آذر بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسید. آران 37 ساله نخستین شهید مدافع حوزه سلامت شهرستان سیرجان و دومین شهید سیرجانی مدافع سلامت است. خانواده او از بلاتکلیفی نسبت به دفن این شهید حوزه سلامت در قطعه شهدا گلایه دارند ...
اقتصاد ایران: مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن از صدور ضمانت نامه برای تسهیل در فرآیندهای عملیاتی شرکت های دانش بنیان و فناور خبر داد.