دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۲:۵۲Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روان شناسان»

میزان   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۰۸:۵۵    
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره، گفت: معاونت انتظامی سازمان با روان شناسانی که در فضای مجازی مطالبی مغایر با مسائل علمی، فرهنگی و دینی منتشر می کنند برخورد می کند.
ایران پزشک   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۰:۵۲    
سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در اطلاعیه ای شرایط مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون کتبی صلاحیت حرفه ای را اعلام کرد که بر این اساس، مصاحبه در بر گیرنده مجدد موارد آزمون کتبی نیست و شامل گزارش داوطلب از شرایط جاری خود و سوابق تحصیلی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۷    
ذهن بسیاری از والدین درگیر این سؤال است که آیا استفاده از موبایل و شبکه های اجتماعی، باعث افزایش سطح افسردگی و اضطراب در نوجوانان شده یا خیر. روان شناسان به شواهد مبهمی در این زمینه دست یافته اند.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۶:۴۷    
جامعه شناسان اولین حلقه ی شکل گیری بنیان جامعه را خانواده می دانند؛ روان شناسان ریشه ی حالات روانی انسان ها را در خانواده جستجو می کنند؛ دانشمندان تربیت، نقطه ی عزیمت تربیت را خانواده می دانند و مصلحان اجتماعی هر نوع تحول صلاح گرایانه را منوط به خانواده می دانند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو انجمن روان شناسان بالینی کشور گفت: خانواده ها سعی کنند مراسم چهارشنبه سوری را به صورت خانوادگی و سنتی برگزار کنند تا فرزندان متوجه شوند که هدف از برگزاری چنین مراسمی افزایش نشاط و همدلی اجتماعی است.
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۴    
روان شناسان ناسا در حال توسعه روش های پیشرفته برای درمان آسیب های روانی ناشی از سفرهای فضایی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۰۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
روان شناسان ناسا در حال توسعه روش های پیشرفته برای درمان آسیب های روانی ناشی از سفرهای فضایی هستند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: باید آسیب ها و تنش ها در دوران خدمت سربازی کاهش پیدا کند و امنیت، سلامت و امید به آینده جوانان را افزایش دهیم تا بتوانیم آن را به یک خدمت سربازی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نزدیک کنیم .
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۰    
از یک جایی به بعد ما باید یاد بگیریم که نقش والدین مان را برای خود ایفا و تربیت کنیم تا زندگی هدفمند و خوبی داشته باشیم. باید یاد بگیریم گاهی با تحکم به خود درون مان بگوییم : هی! داریم با زندگی مان چه کار می کنیم و آمدن مان بهرچه بود؟ دیگر بساط عیش و نوش بس است و باید برای این زندگی کاری بکنیم ...
اول فارس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۵۳    
اول فارس خساست برخی روان شناسان معتقدند خساست راهی برای آزار دادن دیگران است و کسانی که از اختلال نافرمانی یا تکانش گری رنج می برند، از آزار دادن و کلافه کردن دیگران نیز لذت می برند.خوشحال کردن اطرافیان و خوشبخت دیدن آن ها یکی از خصوصیات مثبت همه موجودات است ...
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام روان شناسی و مشاوره درباره مصاحبه آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران توضیحاتی ارائه کرد و گفت: مصاحبه با پذیرفته شدگان آزمون، پیچیده نخواهد بود و فقط گفت وگویی درباره مسیر علمی و تحصیلی افراد است و نیازی به گذراندن دوره خاص ندارد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دوران جوانی یک دوره گذاری تدریجی از نوجوانی به بزرگ سالی و از مهم ترین و پیچیده ترین مراحل زندگی افراد است. تغییر و تحول حالات، تعارض ها، خواسته ها، موضع گیری ها، حساسیت ها، عاطفی بودن، نوسان بین وابستگی و استقلال موجب شده است که روان شناسان این مرحله از حیات را مرحله بحرانی معرفی کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۳    
دوران جوانی یک دوره گذاری تدریجی از نوجوانی به بزرگ سالی و از مهم ترین و پیچیده ترین مراحل زندگی افراد است. تغییر و تحول حالات، تعارض ها، خواسته ها، موضع گیری ها، حساسیت ها، عاطفی بودن، نوسان بین وابستگی و استقلال موجب شده است که روان شناسان این مرحله از حیات را مرحله بحرانی معرفی کنند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان روان شناسان بر این باورند، کودکی که زبان شخصیت دارد می تواند موفق تر و جسورتر در عرصه های اجتماع ظاهر شود. زبان شخصیت همان زبانی است که کودک با آن خواب می بیند، گریه می کند و می خندد. کودکِ دارای زبان شخصیت در مدرسه و عرصه های اجتماع، زبان رسمی را بهتر یاد می گیرد.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران زمان اعلام نتایج آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران و همچنین زمان برگزاری مصاحبه حضوری جهت اخذ پروانه اشتغال را اعلام کرد.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
وحشت از آماده شدن برای اولین قرار عاشقانه می تواند توان فرسا باشد، به ویژه اگر طرف مقابل کسی باشد که واقعاً از او خوشتان می آید. فشار عصبی باعث می شود بعضی اوقات حرف های احمقانه بزنیم و اوضاع را به هم بریزیم. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۴:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روان شناسان معتقدند کودکان را از بعضی کارهای رایج نباید منع کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۱:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روان شناسان می گویند: اِسناددهی، یک فرآیند شناختی است که فرد در آن تلاش می کند علل وقوع حوادث و رخدادهای پیرامون خود را به عاملی بیرونی نسبت دهد.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۲۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دغدغه بسیاری از زوج هایی که به روان شناسان مراجعه می کنند، بی کیفیت بودن رابطه است، در حالی که بسیاری از این افراد شاید تحصیلات دانشگاهی بالایی داشته باشند، اما سواد رابطه عاطفی ندارند، زیرا آموزش ندیده اند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۳۳    
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، معصومه توکلی مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی معاونت سلامت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور؛ برگزاری دوره فوق را به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین ارکان توانمندسازی حرفه ای روان شناسان و مشاوران ضروری دانست و تاکید کرد ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۵:۳۱   + ۲۶ سایت دیگر  
مردم به دلیل بالا بودن هزینه های مشاوره، تقبل نکردن هزینه های روان شناسی توسط برخی از بیمه ها و یا عدم تمایل و همکاری برخی از مشاوران با بیمه به دلیل هماهنگ نبودن دخل و خرج روان شناسان معتبر به این روان شناسان پناه می برند؛ روان شناس نماهایی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۷:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اولین آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران جهت اخذ پروانه اشتغال به کار در 15 دی ماه 1402 برگزار شد و حدود 16 هزار نفر در آن شرکت کردند و به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.
پایگاه خبری چکاوک البرز نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۲:۴۲    
فرمانده انتظامی استان البرز در پیامی فرا رسیدن روز مددکار اجتماعی را به همه مددکاران، مشاوران و روان شناسان دلسوز و پرتلاش تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری پلیس، متن پیام سردار ” حمید هداوند ” به شرح ذیل است: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیر مجتمع درمانی جهاددانشگاهی استان مرکزی در رابطه با مهم ترین چالش های درمان ناباروری در کشور، تصریح کرد: مهم ترین چالش، دیدگاه جامعه نسبت به زوجین نابارور است که باید تصحیح شود و این مهم به همت تمامی ارگان های بهداشتی، علوم پزشکی، روان شناسان و جامعه شناسان میسر خواهد شد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۲۰:۱۵    
متخصصان زبان بدن بر این باورند که نحوه ی قفل کردن انگشتان دست ها در هم، نکات فراوانی را در مورد شخصیت شما بیان می کند. این نتیجه گیری براساس تحقیقات انجام شده توسط راجر ولکات اسپری (Roger Wolcott Sperry) برنده جایزه نوبل است ...
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام روان شناسی و مشاوره در گفت وگوی اختصاصی با ایران پزشک با اعلام شرکت 16 هزار نفر در آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران، گفت: آزمون امروز در 35 شهر برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری، صلاحیت حرفه ای روان شناسان و تعیین سطح مأموران مالیاتی چهار شهر جنوب استان در مراغه برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۰:۳۰    
آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری، صلاحیت حرفه ای روان شناسان و تعیین سطح مأموران مالیاتی برگزار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
فاطمه عابدی نژاد مهربانی انتخاب اشتباه یک نیروی کار، بار مالی و روانی جبران ناپذیری بر سازمان ها وارد می کند. اگر فردی به اشتباه در سازمان گزینش و انتخاب شود، به سبب نیاز به امرار معاش و ترس از دست دادن شغل، کمتر اتفاق خواهد افتاد که در سازمان مطرح کند این شغل مناسبش نیست ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۵:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا- معاون آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران – سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
فرمانده سپاه شهرستان کازرون از آغاز به کار نخستین مجمع تخصصی بسیج روان شناسان در این شهرستان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۰۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-محمدامین مکرمی : برخی روان شناسان معتقدند خوشحالی نتیجه بهترشدن واقعیت از انتظارات قبلی است. اگر چنین باشد، سال2023 را می توان حداقل برای اقتصاددانان سال خوشحال کننده ای دانست. شاخص سورپرایز اقتصاد جهانی سیتی نشان می دهد که داده های واقعی سال گذشته دایما از برآوردها بهتر بوده اند.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان از سه شنبه 12 دی 1402 از طریق سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و پرینت خواهد بود و متقاضیان بر اساس آدرس تعیین شده روی کارت شرکت در آزمون باید به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۵:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
شفقنا- زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری – شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور و آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران – سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران اعلام شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۵:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری - شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، آزمون تعیین سطح مأموران مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور و آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران - سازمان نظام روان شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۳:۲۵    
آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران - سازمان نظام روان شناسی و مشاوره سال 1402 جمعه 15 دی برگزار می شود.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۲۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش وقت صبح ، خیانت های باور نکردنی با دلایل عجیبی وجود دارد که شاید خنده دار و باورنکردنی باشد. اما خیلی از روان شناسان تائید کرده اند که در سال های اخیر مراجعان زیادی با این دسته از مشکلات داشتند. عجیب ترین و باورنکردنی ترین مشکل رعایت نکردن بهداشت فردی است! ...
شبکه   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۱۳:۰۸    
با شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن، شکل انجام کارها دست خوش تغییراتی شد و اثرات آن هنوز هم پابرجا است که از مهم ترین آن ها باید به کار کردن تا دیروقت در خانه اشاره کرد. این تغییر و تحولات باعث شد تا نگاه روان شناسان معطوف به معضلی شود که بسیاری از افراد با آن روبه رو هستند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مرحله دوم اردوگاه دین پایه ترک اعتیاد کشور با ظرفیت پذیرش 400 مددجو با به کارگیری روان شناسان و مشاوران ار روحانیون و طلاب آموزش در استان قم افتتاح شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سپهرغرب-گروه خانواده:به اعتقاد روان شناسان مهم ترین بخش تربیت جنسی کودکان به دوران قبل از بلوغ برمی گردد و یکی از مهم ترین وظایف والدین در این سن پیشگیری از ایجاد زمینه های تحریک جنسی است که این پیشگیری در گرو رعایت نکات مهم اما گاهی فراموش شده ای قرار دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۱:۱۷    
استفاده نکردن از نظر روان شناسان در پرونده های کودک آزاری روند اثبات این جرم را در قوه قضائیه سخت کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اختلاف سنی موضوعی است که ذهن اکثر افراد در سن ازدواج را درگیر می کند. اما تا چه میزان اختلاف سنی در ازدواج قابل قبول است؟ روان شناسان چه نظری دارند؟
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۱۹:۴۲    
سازمان نظام روان شناسی و مشاوره اعلام کرد: هرگونه برگزاری دوره یا فروش جزوه و کتاب برای آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان، غیرقانونی است و سوءاستفاده کنندگان با پیگرد قانونی مواجه خواهند شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۱۲:۲۷    
این کارگاه دوروزه با تدریس دکتر مجید درویشی، روان درمانگر و مشاوره خانواده برای مشاورین و روان شناسان بهزیستی استان به صورت دوره تخصصی مصوب برگزار شد.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۰۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام روان شناسی و مشاوره گفت: استقبال قابل توجهی از آزمون صلاحیت حرفه ای روان شناسان و مشاوران صورت گرفته و 16 هزار و 362 نفر در این آزمون که روز 15 دی ماه 1402 برگزار می شود، ثبت نام کرده اند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
این گروه از روان شناسان در دانشگاه سابانجی در ترکیه که با همکار خود از دانشگاه ساسکس در بریتانیا کار می کنند، در تحقیق خود، از دو گروه بزرگ مردم در مورد برخوردشان با غریبه ها و نحوه درجه بندی سطح رضایت از زندگی شان، پرسش کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۰۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن علمی روان شناسان ایران، از راه اندازی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی این انجمن خبر داد و گفت: در این مرکز خدمات آنلاین مشاوره و روان درمانی تخصصی از سوی متخصصان مجرب روان شناسی و مشاوره و زیرنظر اساتید و متخصصان مطرح کشور ارائه می شود.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۰۷:۴۲    
روان شناسان دو نوع مختلف اضطراب را شناسایی کرده اند؛ استرس بد همان اضطراب منفی است که باعث ایجاد حس پریشانی و تسلیم می شود. اما استرس خوب نوعی اضطراب مثبت است که باعث فعالیت و سازندگی می شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۹:۳۰    
جوانی و دوران دانشجویی فصل بهار زندگی و مظهر نشاط و سازندگی است. به قول امام عاشقان حضرت امام خمینی سلام الله علیه: جوانان جدیدالعهدند به ملکوت ، روح لطیف و قلب ظریف جوان جلوه زیبای آفرینش و صحیفه مصفای هستی است ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۵:۳۶    
سایت آموزک نوشت: پرخاشگری، درمیان واکنش های هیجانی، به دلیل پیامدهای فردی و اجتماعی اش توجه بسیاری از روان شناسان و جامعه شناسان را به خود جلب کرده است. ضرورت برنامه های پیشگیرانه ...