یکشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۲۷Dec 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آکادمیک»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
قصیده گاو سفید جایزه بهترین فیلم داوران آکادمیک جشنواره جنایات و مکافات استانبول را از آن خود کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قصیده گاو سفید جایزه بهترین فیلم داوران آکادمیک جشنواره جنایات و مکافات استانبول را از آن خود کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۰    
ممکن است شما به حسابداری علاقه مند باشید، اما ندانید که چطور باید به آن ورود کنید. اگر شما قصد دارید تا به صورت آکادمیک یا آزاد وارد حرفه حسابداری شوید، حتماً با ما همراه شوید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
محمدجعفر یوسفیان عضو هیات داوران سومین همایش مطالعات فیلم کوتاه تهران بیان کرد که هیچ فیلمسازی از مقاله نظری صرف و آکادمیک استفاده نمی کند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۱۵:۰۵    
یونس ایمانی: دلم می خواهد ناگفته ها گفته شوند و گفته ها به شکلی تاثیرگذار تکرار شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۳:۳۸    
تهران- ایرنا- حضور چهره های خوشنام آکادمیک در هیات انتخاب فجر چهلم، بارقه های امید را در پایان دهه چهارم جشنواره زنده کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۲۳:۱۷    
در دهه های اخیر آموزش عکاسی به شکل آکادمیک به شدت مورد توجه قرار گرفته است. امروز در کنار تجربه، این تحصیلات و دانش آکادمیک است که می تواند مسیر عکاس را برای انتخاب شیوه کاری اش مشخص کند. مدرسان عکاسی معتقدند در صورتی که آموزش در مسیر درستی قرار گیرد می تواند به رشد این هنر در مشهد کمک کند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۲:۲۳    
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با وزیر علوم، گفت: به دنبال توسعه رشته های مرتبط با پدافند غیرعامل در دانشگاه های دولتی هستیم تا هم دانش آکادمیک این حوزه غنی تر شود و هم نیروی انسانی تحصیل کرده در این حوزه تربیت شود. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سعید رضایی چند روزی بود که می خواست خلوتی پیدا کند تا با پدر حرف بزند. خیلی نگران بود. نمی دانست آیا با تصمیمی که گرفته است موافقت می کند یا نه. شاید پدر هم دوست داشت فرزندش مثل خودش وارد دانشگاه بشود و تحصیلات آکادمیک داشته باشد اما شناختی که از روحیات پدر داشت و احترامی که پدر برای روحانیت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با وزیر علوم، گفت: به دنبال توسعه رشته های مرتبط با پدافند غیرعامل در دانشگاه های دولتی هستیم تا هم دانش آکادمیک این حوزه غنی تر شود و هم نیروی انسانی تحصیل کرده در این حوزه تربیت شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۰:۱۲    
دنیای اقتصاد : عوامل FBI نزدیک به دو سال این استاد دانشگاه را دنبال می کردند، او را تا محل کار تعقیب می کردند، وقتی برای خرید به سوپرمارکت می رفت وی را رصد می کردند و حتی فرزند او را که دانشجو است، تحت نظارت قرار دادند ...
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
طرح تاسیس مرکز مطالعات موسیقی شناسی (اتنوموزیکولوژی) در دانشگاه گیلان مورد حمایت موسسه تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) قرار گرفت.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
محمدحسن علایی کتابی را با موضوع روایتی بیست ساله از زیست دانشگاهی در ایران منتشر کرد. به گزارش ایسنا، کتاب گفتمان وفاق؛ ارمغان دو دهه زیست آکادمیک (روایتی از تجربۀ زیست دانشگاهی در ایران (1380 تا 1400)) به قلم محمدحسن علایی، مدرس دانشگاه و پژوهشگر در حوزه فلسفه و فرهنگ ...
شوشان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۷    
شوشان - لفته منصوری: (قسمت آخر) من در این یادداشت از اکسیر علم و تجربه می گویم. من نه از عرصه ی آکادمیک واکس خورده ی اتو کشیده محصورِ در دیوار دانشگاه و نه از گستره ی سنت در جا مانده و رها شده در زمین و زمان ...
تیک   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
"مهرداد عربستانی" دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در واکنش به انتخاب زاکانی و قالیباف به عنوان اعضای حقیقی هیات امنا دانشگاه تهران و جایگاه هیات امنا در دانشگاه ها اظهار داشت: به طور کلی هیات امنا شورایی است که به منظور اداره عالی و نظارت بر دانشگاه ها تعیین می شود و هدف اصلی اش ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ردنا ( ادیان نیوز )، نشست نقش دانشگاه های جهان اسلام در تقریب امت اسلامی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و سخنرانی آیت الله احمد مبلغی، نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری به صورت حضوری و آنلاین برگزار شد. ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۴۶    
نوشتن مقاله و انجام تحقیقات برای دانشجویانی که کار پاره وقت دارند، بسیار سخت ودشواری است. برخی از دانشجویان نیز قادر نیستند که خواسته های اساتید را در رابطه با نحوه نگارش حرفه ای مقاله در سطح آکادمیک برطرف کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دو هنرمند فلسطینی در پاسخ به کمپین تحریم آکادمیک و فرهنگی اسرائیل و در اعتراض به حضور یک گروه اسرائیلی در جشنواره فرهنگی که موسسه جهان عرب در فرانسه برگزار کرده، انصراف خود را از جشنواره اعلام کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مهرگان نظامی زاده می گوید: مهدی سحابی در زمره افرادی جای می گیرد که فعالیت های نویسندگی، مترجمی و تا حدود زیادی هنری اش را بر آموزه های آکادمیک متکی نساخته و سلوکی مستقل و شخصی داشته است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۵    
محمد خیری ضمن اشاره به دو ویژگی کنشگری و ایده پردازی در شخصیت آیت الله موسوی اردبیلی تصریح کرد: ایشان دنبال این بود طلبه ها دوزبانه شوند، یعنی هم زبان آکادمیک و زبان روز یا به تعبیر من زبان علوم انسانی را بدانند و هم زبان خودشان را.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۰    
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) یک آزمون معتبر و مهم است. این آزمون مورد قبول بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان دنیا است و بصورت آکادمیک و جنرال برگزار می شود و سیستم نمره دهی آن سطح دانش زبان انگلیسی شما را مشخص می کند ...
معدن24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
با توجه به اهمیت موضوع معدن در کشور و شرایط موجود برای توسعه بخش معدن با هدف رونق اقتصادی و اشتغال پایدار و جبران کاهش درآمد نفتی، طرح اقتصاد مقاومتی احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال 98 تعریف شد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
میلاد زنده نام در گفتگوی زنده تلفنی با برنامه "اینجا چراغی روشن است" رادیو گفت وگو با نگاهی آکادمیک به موسیقی خراسان شمالی اظهار کرد: موسیقی غربی و کلاسیک عمدتا اشرافی است و نگاهی متناظر با ثروت و بزرگ نمایی به موسیقی دارد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: حضور گفتمان مارکسیستی در برخی فضاهای آکادمیک جدی ترین آسیب در توسعه پایدار است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سیاستمداران و شخصیت های آکادمیک عرب خواهان ایجاد استراتژی برای مقابله با پروژه صهیونیسم شدند.
این سیاره سیاه و کاملا گرد، واقعا وجود ندارد. محیط آن دقیقا 65 هزار و 536 کیلومتر است و جاده ای با عرض صد متری دور تا دور آن را گرفته.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان در قالب پروژه “چندزبانگی در ایران، نگاهی اجتماعی به تنوعات دستوری در ایران“، با حمایت مالی موسسه مبالات آکادمیک (DAAD)، دو دانشجوی دانشگاه کردستان به دانشگاه کلن آلمان اعزام شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جشنواره ملی طب ایرانی موفق به کسب رتبه نخست در راه اندازی مراکز درمانی آکادمیک طب ایرانی و مکمل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
برنامه نویسی، مهارتی است که به علم و تجربه در کنار پشتکار و تلاش نیازمند است، افرادی در این مهارت برنده اند که تحصیلات آکادمیک را چاشنی تجربه شان کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۳:۲۵    
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: تعریف کارآفرینی از نگاه آکادمیک یا همان دانشگاهی دچار ضعف است و حتی بنگاه های اقتصادی هم تعریف دقیقی از کارآفرینی ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اعتقاد ما این است که طب سنتی باید به صورت علمی و آکادمیک انجام شود و از مردم می خواهیم برای واکسیناسیون هر چه زودتر اقدام کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۲۱:۴۶    
اهواز - ایرنا - نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه طب سنتی باید به صورت علمی و آکادمیک انجام شود گفت: از مردم می خواهیم نسبت به دریافت واکسن هر چه زودتر اقدام کنند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۳    
به اعتقاد محسن اکبری که جوانی خود را با فلسفه گذرانده و هر دو کسوت دانشجویی و مدرسی فلسفه را تجربه کرده است، بزرگ ترین آفت فلسفه ورزی در ایران امروز یا به دیگر سخن، علت فاعلی انسداد فلسفه در ایران امروز، خودِ گروه ها، نهادها و مؤسسه های آموزشی یا پژوهشی در زمینه فلسفه اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شخصیت آکادمیک و تحلیل گر سیاسی اردن اعلام کرد، اسرائیل حضورش در ساحل آفریقا را به منظور تضعیف الجزایر که مانعی در تعمیق بخشیدن نفوذش به منطقه است، تقویت می کند از این رو مراکش را برای تضعیف آن به خدمت می گیرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۵۸    
ورود به بازار ارز دیجیتال یکی از مهمترین اقداماتی است که هر فردی باید آن را در برنامه تجاری خود قرار دهد. فراموش نکنید که در عصر امروز داشتن تحصیلات آکادمیک به معنی با سواد بودن نیست ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از دانشجویان و اعضای هیات های علمی اردن مخالفت خود را با برگزاری سمینار دانشگاه "محمد بن زاید" امارات در این کشور اعلام کرده و در بیانیه ای تاکید کردند که با تبلیغ خیانت به عنوان یک رویکرد مخالف هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس گردشگری گفت: به دلیل عدم تربیت و کمبود نیروهای متخصص با تحصیلات آکادمیک مرتبط با گردشگری، در زمینه نشر کتب و نشریات گردشگری، هم اکنون کشور ما فاقد هرگونه نشریه و یا کتاب تخصصی در این زمینه است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یکی از دلایل معضلات اجتماعی در کشور و جوامع بشری، ناآگاهی و بی سوادی است، بی سوادی نه به معنای آکادمیک آن، بلکه از نظر مطالعات عام است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۶:۵۶    
همدان - دکترای جامعه شناسی توسعه و اقتصاد با بیان اینکه کارآفرینی وارد مباحث علمی و آکادمیک شده است، گفت: اقتصاد کشور اقتصاد کارآفرینی نیست و این موضوع ریشه کارآفرین را می زند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دکتر اسفندیار معتمدی در برنامه " با من قدم بزن" رادیو گفت وگو در رابطه با پیشینه ورود علم به کشور و با نگاهی به تاریخچه تاسیس مدارس جدید در ایران و نیز شکل گیری مدارس ایرانی در خارج کشور اظهار کرد: انجمن معارف نهضت مدرسه سازی را در کشور شکل داد. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: شرایط و ماهیت بازار کار به صورت مداوم تغییر می کند. داشتن تحصیلات آکادمیک تنها ملاک ورود به بازار کار نیست بلکه داشتن مهارت و تخصص در این روزها مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از کشورهای جهان از این رو به سمت تخصص گرایی حرکت می کنند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۶:۵۷    
رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تمام تلاشم این بود که به عنوان مدیری آکادمیک در تمام انتصابات از علایق و سلایق سیاسی استفاده نکنم و در مجموع حوزه سلامت همواره استقلال خود را حفظ کرده است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۱ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
آرش فهیم شاعری وارد دانشکده شد، دم در ذوق خود را به نگهبانی داد! این شعر از زنده یاد سید حسن حسینی وصف حال بسیاری از دانشکده های هنری ماست. خیلی از علاقه مندان به هنر و افرادی که قصد دارند از مسیر آکادمیک و همراه با تحصیلات دانشگاهی هنرمند بشوند ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
اخیرا تصاویری از علی لاریجانی در حین تدریس مجازی برای دانشجویان دانشگاه تهران در فضای مجازی منتشر شده است. او البته تنها شخصیتی نیست که در شرایط سیاسی فعلی ترجیح داده به فضای آکادمیک برگردد ...
صدای ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
صدای ایران- رئیس جمهور ایران اصلاح و تقویت ساختارهای موجود در حوزه فضای سایبری را ضروری دانست. رئیسی گفت: ما باید در امنیت سایبری سرمایه گذاری کنیم، با توصیه و هشدار نمی توان امنیت فضای سایبری را تضمین کرد، باید سیستمی ایجاد شود که بتواند وضعیت را رصد کند ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۶    
هفته انتشارات دانشگاهی در آمریکا معمولاً در ماه های آخر سال میلادی به صورت سمبلیک برگزار می شود؛ ولی امسال این هفته کمی رنگ و بوی آکادمیک به خود گرفته است .
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۲:۵۱    
برچسب ها اخبار فرهنگی سینما سینما ملی هنر برچسب ها
رکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۸ - ۲۰:۰۱    
رکنا ؛ بهروز وثوقی مشهورترین بازیگر تاریخ سینمای ماست که بسیاری رفتار های ستاره وار را نیز همچون تکنیک های رسیدن به نقش ، از خود ابداع کرد و برای نسل های بعدی به یادگار گذاشت . به طوری که هنوز هم توسط ستاره های جوان مورد استفاده قرار می گیرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
پلیس انگلیس امروز اعلام کرد که به دنبال کشف یک جسد در کالج بدفور واقع در شمال لندن، این مکان آکادمیک به منظور بررسی این مرگ اسرارآمیز تعطیل شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۷ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
حسن اسدی با تأکید بر اینکه اصلی ترین مشکل این است که در استان رشته دانشگاهی انیمیشن وجود ندارد، گفت: نهادهای مختلف اعم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه، سازمان بسیج و دیگر ارگان ها در زمینه روند آموزش آکادمیک و مرحله به مرحله تصویر سازی و نقاشی دیجیتال ورود کنند